t NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Onthoud één ding Prima INTERLOCK Dit zijn liw St. Nicolaas-Geschenken LEZING VRIJDAG 17 NOVEMBER 1950 DE LE1ÜSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Verkoop gemeenteëigendom. B. en W. stellen de raad voor onder hands te verkopen aan de heer F. T. van Oort, de huurder, het woon huis met schuur en tuin Raadhuis straat 98, voor de som van f 9500, Waarborginginstituut voor de veen- streek. B. en W. stellen de raad voor om met ingang van 9 Oct. deel te nemen in de stichting „Waar- borginstituut voor de Veenstreek" welke ten doel heeft de verbetering en intensivering van de tuinbouw- cultures in de Veenstreek. De Raad vergadert op Dinsdag a. s. om 19.30 uur. B. en W. stellen de raad voor gunstig te beschikken op het ver zoek om medewerking voor de aan schaffing van leer- en hulpmidde len ten behoeve van de R. K. school van de H. Bonifacius, wegens uit breiding van het aantal leerlingen in het le leerjaar en de eerste in richting van' het 7e en 8e leerjaar. ALKEMADE Geboren: J. D. M. d. van A. H. van Velzen en J. C. van der Meer. Ondertrouwd: C. J. Loos en J. M. W. Wortman, C. P. I. Vesseur en W. G. M. Loos. Getrouwd: C. L. Hogenboom en J. M. Vermij, J. C. Verhaar en M. J. van Seggelen, J. T. van Leeuwen en J. Piet. Overleden: J. Bosman, oud 67 jr. BOSKOOP Geboren: Alexandra J. d. van L. Hartman en J. de Bruin. Ondertrouwd: C. J. van der Weijde en Th. A. M. Daniël, Th. C. Kerkvliet en A. M. B. Verbakei, H. G. de Winkel en N. E. van Gome- ren. Getrouwd: W. Mudde en D. Hoo- gerbrug. Over.eden- H. de Waard, oud 79 jr., M. M. H. Weil, oud 48 jr. NIEUWVEEN Weg- en rioolverbetering. Met de verbetering van het wegdek en het aanbrengen van een nieuwe rio lering in de Kerkstraat is thans 'n aanvang gemaakt. Voor de beide busdiensten, welke een halte hebben in de Kerkstraat leveren de werkzaamheden tot nog toe nog geen andere moeilijkheden op, dan dat zij bij 't voormalig^ sta tionsgebouw moeten gaan draaien. Of dit zo zal blijven, is nog niet be kend, maar wanneer met de weguit- gravingen en bestrating zal worden begonnen, zullen de moeilijkheden wel groter worden. Van het afslui ten van de Kerkstraat is nog niets officiëels bekend. Bij de opgravingen rond de Ned. Herv. Kerk, stuitte men op oude lijkkisten welke ongetwijfeld al en kele honderden jaren oud moeten zijn omdat toen de kerktoren aan de Westkant was en bedoelde graven dus achtër rde' kerk gelegen waren. NOORDEN „St. Barbara". De R.K. begra- fenisver. „St. Barbara" hield haar eerste algemene vergadering. Na opening gaf de voorz. een overzicht van de gang van zaken, waaruit bleek, dat bij de ver. momenteel 398 volwassenen en 179 kinderen als lid staan ingeschreven. Het kassaldo bedraagt 443 73. Het concept-regle ment werd, op enkele kleine wijzi gingen van ondergeschikte aard na, ir. zijn geheel goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren S. Kuijf, Jan Vork, G. Vroonhof, C. Fransen en C. Vork en mevr. E. BaasPietersen in het bestuur ge kozen. Deze personen hadden voor heen zitting in het voorlopige werk comité. ROELOFARENDSVEEN ,,Ons Aller Belang". In café Ludlage kwam de kleinhandelaren- vereniging „Ons Aller Belang" voor een ledenvergadering bijeen. Na le zing der notulen door sec'r. N. v. d. Berg, werden de diverse agenda punten in snel tempo afgewerkt. Ve le ingekomen stukken vroegen de aandacht, waarbij vooral enkele aanbiedingen van de S.A.MO.R., van busgroenten, papieren zakken en ge droogde groenten van belang waren. De g. a. pastoor S. Ligthart sprak een opwekken t woord. Nog verschillende belangrijke za ken vroegen de aandacht, zodat het reeds elf uur was, aleer de vergade ring door voorzitter H. v. Ruiten kon worden gesloten. Eindles en diploma uitreiking vak school voor groente en bloementeelt. Donderdagmorgen te half elf had in café v. d. Geest de officiële eind les van de vakschool groenten en bloementeelt plaats. Hierbij tegenwoordig ir. G. W. v. d. Helm, rijkstuinbouwconsulent en directeur der vakschool, alsook de heren Jac. de Jong, Nic. Turk en A. H. Verdel, leden van de commissie van toezicht, de ouders der leerlingen en de lera ren A. J. Verkleij, J. v. Harten er A. J. v. Velzen. De burg. was, even als ir. Honing, inspecteur van het tuinbouwonderwijs, verhinderd. Ir. v. d, Helm opende de bij komst en de heer Verkley gaf een korte toelichting op deze eindles, die in een geheel andere vorm gegoten was, dan gebruikelijk, nu een paar leerlingen een kleine voordracht zouden houden over een bepaald onderwerp, waarna de aanwezigen gelegenheid zouden krijgen tot vra gen stellen. Als eerste sprak Jac. Bakker over Hoe bepaal ik mijn fiscale winst.', en vervolgens Jac. van Eyck over: „De betekenis van de fosforzuurbe- mesting". Ir. v. d. Helm reikte hierna de di ploma's uit aan Corn. Lelieveld, Corn. Hoogervorst, Jan Hoogendoorn en Jac. v. Eyck uit Ter Aai en Jac. Bakker Gz., Jac. Huigsloot, Jac. Vol- water, Ger Wesselman, W. Hille- :rand en Kees van Klink, uit Roe- lofarendsveen. Daarna sprak ir. v. d. Helm een woord van gelukwens tot de w den. Het verheugde spr. dat deze cursus met zoveel succes was verlo pen, dat aan allen het diploma kon worden uitgereikt. Aan het slot van zijn toespraak bracht spr. dank aan de leraren voor de moeite, welke zij zich getroost hebben om de lessen aan deze vakschool te verzorgen. Jac Huigsloot sprak namens de leerlingen een dankwoord tot de le raren en deed dit vergezek. gaan van een doos sigaren voor ieder. De heer Hoogendoorn spiak na mens de ouders een dankwoord voor de gelegenheid aan de jon gem gebo den om dit onderwijs te volgen. De heer Jac. de Jong voerde het woord namens de commissie van toezicht en feliciteerde de jongens met het bereikte resultaat. De heer Verkleij welke de ziel is van deze school, wees er de leerlin gen er tot slot op, dat zij nu niet moesten denken, dat zij er waren en spoorde hen aan, zich steeds verder te bekwamen. Hij nam node afscheid van deze groep en hoopte de leerlin gen nog vaak te ontmoeten Bond van Overheidspersoneel. In het zaaltje van de K.A.B. kwam de Bond van Overheidspersoneel, „St. Paulus", voor Roelofarendsveen e.o. voor een ledenvergadering bij een. Nadat de notulen waren vast gesteld, werd het woord gegeven aan de hoofdbestuurder Ooms die een uiteenzetting gaf over het Zie kenfondswezen in Nederland. De na afloop gestelde vragen, werden door spr. tot ieders tevredenheid beant woord. Inmiddels was de nieuwe g.a. kap. Wortel, ter vergadering geko men, die in hartelijke bewoordingen door voorz werd verwelkomd en ge ïnstalleerd. Bij bespreking van de vraag: een feestavond of kunstavond vanwege het vijfjarig bestaan, werd besloten tot het laatste. Bij de door berekening van de 5% loonsverho ging in de contributie-tabel toonde de leden zich van goede wil Na nog enkele agendapunten afgehandeld te hebben hield de g.a. een korte toe spraak waarin hij getuigde zijn taak bij „St. Paulus met vreugde te aan vaarden. TER AAR Geboren: Hendrika M. M., d. van N- G. Pieterse en H E. Hoogervorst; Maria. d. van C. Boer en J. J W. Voordouw; Magdalena C., d. van C. Fr. de Jong en H. M. Wijfjes; Gerar- dus H J., z. van G. Theuns en E. A. Droog. Huwelijken: C. H. Lok 24 jaar en A. van Vliet 22 jaar; W. N. Aker boom 27 jaar en M. M. Sassen 25 jaar NIEUWS UIT DE OMGEVING LISSE Vrouwenbond, afd. Gilde De R.K. Vrouwenbond, afd. Gilde hield een bijeenkomst in het Luxor-thea- ter. Mej. A. van Schooten deelde me de dat mevr. Simonis haar benoe ming als bestuurslid had aanvaard. In de eerstv9lgende bestuursverga dering zal de nieuwe presidente worden gekozen, waarvan het be stuur de leden op de hoogte zal brengen. De opbrengst van de Kruisjes op het feest van Christus Koning is 200.— geweest. Spr. deelde mede, dat 1 Februari de ge zamenlijke feestavond zal worden gehouden van K.A.V. en Gilde. Op Vrijdag 12 Jan. komt Dr Melchior spreken. Nadat een voorprograma was gedraaid, kreeg men het mooie filmwerk „Muziek voor Millioenen" te zien, Van deze film hebben de dames naar hartelust kunnen genie ten en dat deden zij dan ook. Met een kort dankwoord werd deze avond besloten. De R.K. Coöperatie „Onderling Belang D.S V." had de vrouwen uit genodigd tot een filmavond in het K.A.B.-gebouw met het doel te la ten zien, wat de coöperatieve ge dachten tot stand heeft gebracht. DE ZILK Vinger verbrijzeld De arbeider J. v. d. W. geraakte bij het optake len van kisten met zijn hand be kneld tussen de kisten, waardoor een van z'n vingers werd verbrij zeld. Het W.C.-raampje was de enige uitgang Aan de Zilkerduinweg waren twee huurlieden nu juist niet bijster met elkaar bevriend. In de loop van de afgelopen nacht sloot een hunner oij de ander de luiken af met een stevig ijzer draad, zodat deze de volgende morgen niet geopend konden worden. Ter com pletering werd een dwarsligger zo geplaatst, dat ook de deur niet open kon. Toen buurman de volgende mor gen naar zijn werk wilde, kon hij alleen de openbare weg bereiken door middel van het W.C. raampje. Toen hij zich met grote moeite hal verwege met z'n lichaam bevond kon hij geen kant meer uit. Tenein- raad riep hij om hulp. Twee wielrijders, die toevallig passeer den schoten te hulp en trachtten de man naar buiten te werken. Vrouw en dochter echter werkten m'et vereende krachten in tegenge stelde richting. Na overleg slaag den de wielrijders erin, de man uit z'n benarde positie te bevrijden en kwam hij buiten. Personalia De heer Joz. v. d. Aart slaagde te Amsterdam' voor het examen vakbekwaamheid Kruide niers. NOORDWIJK ERNSTIGE AANRIJDING De landarbeider J. v. d. H. is gis terochtend toen hij zich per rijwiel naar zijn werk begaf, bij het over steken van de Herenweg aangere den door een met grote snelheid rij dende personenauto. Het slachtoffer, nat door de doorglijdende auto nog een eind werd meegesleurd, liep een hersenschudding en verwondingen aan het hoofd op en moest in het Acad. Ziekenhuis te Leiden worden opgenomen. Inbraak in Herv. kerk. Vorige week werd geconstateerd, dat inge broken was in de Ned. Herv. kerk. Een zendingsbus werd zo goed als geheel leeggehaald, terwijl ook een zeemlap werd meegenomen. Door nasporingen van de politie zijn aan gehouden de 17jarige B. en de 15- jarige N., die hebben bekend door stukslaan van een glas-in-lood raam pje te zijn binnen gekomen en de diefstal te hebben gepleegd. NOORD WIJKERHOUT L. T. B. Gisteravond hield de plaatselijke afdeling van de L.T.B. een vergadering in hotel v. d. Geest. Na een kort inleidend woord van voorz. van Leeuwen, sprak de alg. secr., mr. Vermeulen over „Nut en noodzaak der L.T.B." Spr. vestigde er de aandacht op, dat de taak van de L.T.B. in tegen stelling tot veler opvatting ver der strekt dan de bevestiging van het geloof. Men houdt zich ook be zig met de sociaal-economische be langen der leden en werkt aan de vorming van een sterke economi sche weerbaarheid. In de agrarische sector moet de L.T.B. een machtig bloc vormen, waartoe land- tuin bouw en kwekerij dienen samen te gaan. De heer Vermeulen roemde in dit verband nog de activiteit van de plaatselijke propaganda-commissie, die in korte tijd 40 nieuwe leden wist te werven. De voorz. behandelde hierna de beschrijvingsbrief van de a. s. Maan dag te houden vergadering van dq, vakgroep, waarop de statuten voor de te vormen „R. K. Ver. voor On dernemers in het bloembollenbe- drijf,behandeld zullen worden. De vergadering ging volledig met de ontwerpstatuten accoord. Uitvoerig werd gesproken over het waterontrekken aan de duinen, waardoor gronden in het Langeveld waardeloos worden, en over de af- zanding van de Noordzij derpolder. Mr. Vermeulen wees echter op het grote euvel van de verzilting van onze bodem. Jaarlijks dringt 't zee water dieper ons land in. Vooral in Kennemerland en Delftland is dit heel sterk merkbaar. De heren Braun en de Groot wer den tot afgevaardigde benoemd. De voorz. wees er nog op, dat het gemeentebestuur in principe beslo ten heeft tot medewerking aan de stichting van een tuinbouwschool. Reeds vele leerlingen hebben zich voor deze school aangemeld. Tens'otte sprak de voorz. een*, dankwoord tot de heer Vermeulen voor zijn causerie. „Meer Vreugde". In café de Zwaan gaf de toneelver. „Meer Vreugde" gisteravond een opvoering van het spel „Het verleden spreekt" van Jos Smits. Dit stuk, dat zich af speelt in Leiden, werd zeer goed ge speeld. De rolkennis was uitstekend en de medewerkenden hadden zich echt in de sfeer ingeleefd. Bij de voorstelling was het bestuur van de R K. Blindenbond aanwezig, vcor v/elke bond „Meer Vreugde" in de loop van dit seizoen een tiental op voeringen zal geven De voorz. van de K.A.B., de heer J Duivenvoorde, deelde in de loop ven de avond nog mede, dat er ook dit jaar weer in samenwerking met de L.T.B. en de RK Midden standsver. een St. Nicolaasfeest voor de kinderen zal worden geor ganiseerd. Ongeveer 1500 kinderen van de lagere school zullen aan dit feest mogen deelnemen. OEGSTGEEST Personalia Aan de economische hogeschool te Rotterdam sla voor het candidaatssexamen econo rrrische wetenschappen de heer J. W. Pito. aanwezigen zowel de dames als de heren van deze voordracht genoten hadden, bleek wel uit het geweldige applaus, dat de heer Flaton na be ëindiging van zijn voordracht in ont vangst mocht nemen. Toen de voorz. bedankte en daarbij de hoop uit sprak, dat hij nog wel eens opnieuw in Voorschoten zou willen optreden, stemden alle volmondig in. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. WASSENAAR ERNSTIGE AANRIJDING De commissaris van politie te Was senaar deelt mede, dat op Woensdag 15 November te ongeveer 20 uur op de Rijksstraatweg te Wassenaar ter hoogte van het viaduct een 21-jarige wielrijder is aangereden door een personenauto. De wielrijder werd ernstig gev/ond De bestuurder van deze, vermoedelijk rood-bruin ge kleurde auto is na de aanrijding on middellijk doorgereden in de rich ting Den Haag. De rechterkoplamp van de auto is vernield. Te verwach ten is, dat de auto aan de rechter- voorzijde en ook overigens belang rijk beschadigd is. De commissaris van politie verzoekt de bestuurder van de auto, alsmede eventuele ge tuigen van de aanrijding, zich ten spoedigste telefonisch in verbinding te stellen met de afdeling verkeer van de politie te Wassenaar tel. K 1751—3333. LEIDSCHENDAM Geboren: Johanna A. M. G. d. van A. M. v. d. Hulst en J. E. Hakkaart Anthonius M. z. van W. J. Over- vliet en M. M. Remmerswaal, Ve ronica D. d. van J. Buss Meijer 'en 131 atte BINNENLAND Het landgoed „Het Woolderik" te Enschede, groot 6 h.a., is door de heer en mevrouw G. J. van Heek Jr. aan de gemeente Enschede ten geschenke gegeven. Het historische hotel De We reld, te Wageningen, waar op 5 Mei de capitulatie van de Duitsers in het Westen van ons land tot stand kwam, is nu door het Rijk aangekocht voor de som van 130.000 gulden. Het hotel, dat nog in dezelfde staat verkeert als onder de toenma lige oorlogsomstandigheden, zal mettertijd verdwijnen om ruimte te maken voor de uitbreiding van de landbouwhogeschool. BUITENLAND Mevrouw Henriette Garett, we duwe van een snuifmagnaat, liet bij haar overlijden 20 jaar geleden zon- dei testament 17 millioen dollar na. 26.000 personen over de gehele we reld maakten aanspraak op een deel. De rechtbank van Philadel phia heeft thans bepaald, dat de 70- jarige bankier Wilson Primm Kret- schmar te Greenville (MiSsissipi) en mevrouw Kretschmar Mock te Chicago de enige erfgenamen zijn. G. J. L. M. Burgers, Guido Th. P. z. van C. G. P. Ruivenkamp en B. W. van Zijl. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ KOUD Vannacht hier en daar mist en voornamelijk in de Oostelijke provincies lichte vorst. Morgen tijdelijk meer bewolking met slechts enkele verspreide buien en ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. In de nacht tij delijk zwakke, overigens matige Westelijke wind. Drie vierden van het fortuin zijn echter voor de belasting. Te Rome zijn gisteren twee bommen ontploft, waardoor de kantoren van de republikeinse par tij en de soc. eenheidspartij zwaar werden beschadigd. Voor zover men kan nagaan, zijn er geen persoon lijke slachtoffers. Het bezoek van de Britse mi nister van buitenlandse zaken, Er- nest Bevin, aan West-Duitsland, is tot tien December uitgesteld. Ver wacht was, dat Bevin tegen het eind van deze maand naar Duits land zou komen. Twee vliegtuigen van de Ame rikaanse luchtmacht zijn 80 kilome ter ten Zuid-westen van Tucson (Arizona) in de lucht met elkander in botsing gekomen. Dertien inzit tenden werden gedood, 10 gewond. Het Amerikaanse Libertj'-schip „Tiny" geladen met 4.000 ton mili taire uitrusting, is ter hoogte van Cherbourg aan de grond gelopen. De lading is bestemd voor Cher bourg, Antwerpen en Rotterdam. Met grote dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van een flinke zoon die bii het H. Doopsel de namen ontving: NORBERTUS CHRISTOPHORUS We noemen hem: NORBERT H. J. J. SPITZEN A. M- SPITZEN- KLAVER 's-Gravenhage. 16 Nov. '50 Aoelheidstraat 18. Tijdelijk: R K. Ziekenhuis Westeinde Maria-Pavil- jcen). 8867 Heden overleed na een kortstondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden. Mejuffrouw MARIA WILHELMINA BOTS in de leeftijd van 89 i. Leiden. 16 Nov. 1950. De Twentsche Bank NV Kantoor Leiden, ex. test. De overledene is opge baard in de rouwkapel van het Sint Elisabeth- Ziekenhuis te Leiden. De H- Uitvaartdienst zal plaats hebben op Maandag 20 Nov. a.s. te 10.30 uur in de Cena- kelkerk van de Heilig- Land-Stichting te Nij megen waarna de bii- zetting in de Crypte a'daar 8871 Enige en algemene kennisgeving. STOMPWIJK Aanrijding. Met veel'haast reed bakker ten H. uit Leidschendam over de Stompwijkse weg in de rich ting van Stompwijk om zijn klanten te voorzien van gebak. Gedwongen door de snelheid nam hij bij de Krom linker weghelft. Van de tegen overgestelde kant kwam een luxe wagen aan. Door plotseling het stuur naar rechts te draaien, werd door de bestuurder van de bestelwagen nog getracht qen aanrijding te voorko men. Maar 't was reeds te laat. De luxe wagen raakte de bestelwagen middenin, zodat deze kantelde en in ten haag langs de weg terecht kwam. De bestelwagen werd zwaar bescha digd, ruiten stuk, carrosserie inge drukt en het achterwiel geheel ont zet. De bestuurder en de passagier kwamen met de schrik vrij De in houd, taarten en gebak waren brei, en de wanden van de wagen gaven enigszins een indruk van wat Hans en Grietje eens hebben gezien, al was het toen maar een sprookje. Het recept om tutti-frutti van taarten en gebak te maken is uitgevonden. Een betere methode zonder levensgevaar lijkt ons toch wenselijker. Stompw. Boys. De bijna berucht geworden slecht - weer - wedstrijd Stompw. BoysZLC is vastgesteld om 2 uur. Wil de wedstrijd doorgaan dan mag er niet veel regen meer val len. Meerburg 3-Stompw.B. 3. Stompw. Boys B.—St. Bernardus B. 12 uur. Zaterdagmiddag: Stompw.B. aSt. Bernardus a. 3 uur. VOORSCHOTEN R. K. Middenstaindersvereniging. Op de gehouden ledenvergade ring van „St. Franciscus van Sales" bracht de heer van Alkemade een keurig verslag uit van de in Amster dam gehouden Centrale Raad. het officiële gedeelte trad de heer H. Flatoen lid van de afd. Voorburg op. Deze droeg een fragment voor uit „De schone voleinding" van A. Coolen. De verschillende karakters, die hierin voorkomen, werden bij zonder goed getypeerd. Dat de vele Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droefheid, voorzien van de Genademiddelen der H Kerk onze lieve Vrouw. Moeder, Groot moeder en Zuster MARIA JOHANNA v. d. GEEST Echtgenote van CORNELIS v. SCHIE in de leeftijd van 70 i. Warmond: C. van Schie A. van Schie Ter Aar: M. J. Kroft—v. Schie J. C. kroft en kinderen Warmond: P. N. van Schie H C. van Schie v. d. Poel en kinderen Noord wii kerhout: A. C. Pennings van Schie Th. A. Pennings en kinderen Hazerswoude: W. P. van Schie M. van Schie Straathof en kinderen Noordwiik: A. M. Hoogeveen- van Schie L. C. Hoogeveen en kind Abbenes: J. M de Vlieger van Schie C. de Vlieger en kind Warmond: J. P. van Schie Kaag: M. G. van Ruiten- van Schie P. van Ruiten en kind Warmond: C. C. van Schie Warmond 16 Nov. Sweilandpolder 9. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Maandag 20 Nov a.s. te 9.30 uur in de paro chiekerk van St. Bavo te Oud-Ade. waarna be grafenis op het R. K. Kerkhof. 8880 Rozenkransbidden des avonds half acht aan het sterfhuis. t Heden overleed in de Mariastichting te Haar.em, na een lang durig geduldig gedra gen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze ge'.iefde Zuster Behuwd zuster en Tante ANTONIA FRANCISCA MARIA TOBé in de leeftijd van 56 j. Leiden. 16 Nov. 1950. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben Maan dag. 20 Nov. as. te half tien in de Parochiekerk Johannes de Doper te Hoofddorp waarna de begrafenis op 't ke~khof Voor de vele blijken van belangstelling die wij bij gelegenheid van ons Hu welijk mochten ondervin den betuigen wij aan allen orze hartelijke dank. C. TH BORST C. A. BORST— v. d GEEST Fnnwetermg Nov. 1950. W. J. SIMONS ARTS AFWEZIG TOT DONDERDAG 23 NOVEMBER Waarneming dokterstele- foon 22222. 8875 koopt bij DE KEMP Uw verlovingsring C. DE KEMP JUWELIER BOTERMARKT 12 Winter- Aardappelen 10 Kg. f. 1.20 en f. 1.30 70 Kg. f. 7.50 en f. 8.— Thuisbezorgd ULASVELD Tel> 20719 1 Doezastr. 22, Tel. 22825 "g Heeft u bomen te ver kopen. te rooien, of op te ruimen, stuur bericht, en wij komen praten. Droge takkenbossen te koop. van Leeuwen St. Aagtenstraat 21, bii de Veemarkt. Te lefoon 20898. 326 ONTVANGEN extra lage prijzen Interlock Dameshemdjes wit en zalm maten 38-40-42. 2.50 Bijpassende Interlock Damesdirectoirs maten 38.-40-42 wit en zalm 2.50 Interlock Dameshemdies zalm en wit 44-46-48 2.75 Bijpassende Damesdirectoirs wit en zaim met elastiek in de pijp 44-46-48 2.75 MIDZA-BONNEN. GANGETJE 4 LEIDEN. HERENMODPMAr.A7IIN Stationsweg 4 UW HERENMODE-ZAAK Heren Regenjassen extra aanbieding popeline gabardine 39.50 84 en 95. FONGERS SIMPLEX B. S. A. RIJWIELEN Handkappen en handschoenen voor de fiets en de motor Rijwiellampen vanaf 9.95 - Rijwielklokjes vanaf 6.50 - Snelheidsmeters vanaf 8.00 - Naven met ingebouwde dynamo (het nieuwste en meest moderne - Alle modellen zaklantaarns en batte rijen - 3-versnellingsnaven, met en zonder rem - Alle maten en soorten rijwielbanden. Beenpij pen en stuurtassen Race en rijwielsport artikelen. Laat U nu de Berini rywielmotor demonstreren. Past op ieder rijwiel slechts 239.00 Rijwiel- en Motorhandel VAN ZIJP HAARLEMMERSTRAAT 295 LEIDEN. Autosteppen met luchtbanden vanaf 28.95. COMMISSARIS VOORDEWIND over zijn boek DE COMMISSARIS VERTELT op Dinsdag 21 November Aanvang 8 uuï. Foyer Stadsgehoorzaal. Toegangsprijs 75 cent. Kaarten verkrijgbaar bij de Nederl. Wetensch. Boekh., Breestraat 52, Tel. 26977 en voor zover beschikbaar 's avonds aan de zaal. 8863 Ook U dient te weten, dat LEIDSE KLUIT een speciaal bereide mar garine is, die uitmunt door een heerlijke zachte romige smaak, met dezelfde waardevolle vitaminen en vetgehalte als de'beste Roomboter. Vraagt daarom vanaf heden Uw Kruidenier om ^Leidse Kluit" VERRAST UW GEZIN ERMEE. De gezamenlijke Kruideniers te Leiden namen de alleen-verkoop van Leidse Kluit op zich, daar ook zij de overtuiging hebben dat deze margarine de allerbeste is. Smakelijk, voedzaam, voordelig en dagelijks vers. Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3