LOU® Extra toewijzing voor bouw van 54 woningen in 1950 De Wateren van Siloë Bekendmaking Bekendmaking Rijkspostspaarbank ZATERDAG li NOVEMBER 1950 DE LEIÜSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD LEIDERDORP Gisteravond kwam de gemeente raad van Leiderdorp bijeen tot het nemen van enkele belangrijke 'be sluiten. Na de voorlezing van ingekomen stukken doet de voorz. de verheu gende mededeling, dat bericht is ontvangen van een extra toewijzing van 54 woninigen nog te bouwen in 1950 volgens de verminderde rijksbijdrageregeling. De volgende week zal hiervoor een raadsverga dering worden belegd en zullen de plannen voor deze bouw aan de raad worden overgelegd. De Kerkvoogdij der Ned, Her vormde gemeente heeft zich op nieuw tot de raad gewend met het verzoek om subsidie voor de inwen dige restauratie ^an het kerkge bouw in overwegilng te willen ne men, daarbij aanvoerende, dat het herstel an dat gebouw niet als ge woon onderhoud is aan te merken. De door de Kerkvoogdij nieuw over gelegde stukken hebben B. en W. overtuigd, dat inderdaad niet van onderhoud, maar van restauratie sprake is. De heer Los, is het niet eens met de gang van zaken rond dit onder werp. In de eerste aanvrage is al leen gesproken over uitwendige res tauratie. De aanvrage behandeld in de vergadering van 12 Juni j. 1. werd toen door B. en W. als onder houd gezien, terwijl B. en W. thans van oordeel zijn, dat hier sprake is van restauratie. Het is nu moeilijk uit te maken of het restauratie of onderhoud is. Wordt dit gebouw gezien als een monument dan is spreker er voor het verzoek toe te staan.. De heer van der Stoel vindt, dat t er om gaat of de gemeente in de mogelijkheid is, zulks met 't oog op de financiële toestand, een subsidie te verlenen. Volgens hem betreft het hier onderhoud. Weth. Snel zegt, dat hij ook in 't college van B. en W. tegen dit voor stel was en zijn zienswijze hand haaft. De heer Moraal wil ook gaarne weten of de gemeentefinanciën sub sidie toelaten. Volgens de heer Veldhuizen zijn deze kosten noodzakelijk geworden, omdat monumentenzorg ggzegd heeft dat er restauratie nodig is. De heer Winkel zegt in 'n vorige vergadering verklaard te hebben, dat het geen restauratie was. Hij heeft hierover later een onderhoud gehad met de architect en is daar door van zienswijze veranderd. De heer Kuilenberg merkt op, dat reeds 1250,subsidie is verleend en thans weer een nieuwe aanvrage Waar is het eind? Wanneer zal de toren vervangen worden door een dakruiter en wat zal dat kosten? De voorz. zegt in de discussies 'n zeker verwijt aan B. en W. beluis terd te hebben. Maar beter ten halve gekeerd dan ten hele ge doold. De meerderheid van B. en W. is door de later overgelegde stukken ervan overtuigd geworden, dat het restauratie en geen onder houd is. Als uitgesteld onderhoud is openomen een bedrag van f 1500, hetwelk in mindering van de res tauratiekosten wordt gebracht. De Gemeentewet legt een zekere ver plichting op het gemeentebestuur voor het onderhoud van monumen ten. inderdaad moet met subsidie verstrekking voorzichtig worden ge handeld. Ieder geval moet op zich zelf critisch worden bekeken. Op 't ogenblik laten de financiën subsi dieverstrekking nog toe, later mis- i schien niet meer. Wanneer de toren vervangen zal worden door een dakruiter is aan de voorz. niet bekend. Zonder hoofdelijke stemming wordt dan besloten een subsidie te verlenen van f 520,Weth. Snel wenst aantekening, dat hij tegen heeft gestemd. Door de Ver. Touwfabrieken is 'n verzoek ingediend om van de 40 in aanbouw zijnde arbeiderswoningen er 8 te kopen van de gemeente. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. De heer van der Stoel is het voor 90 pet. met dit voorstel eens, maar wil liever niet de vol ledige beschikking over deze wo ningen aan de Ver. Touwfabrieken geven. Op de lijst van woningzoe kende staan 6 personen, die drin gend verlegen zijn om een woning en die werkzaam zijn op deze fa brieken. Spr. wil de voorwaarde stellen, dat 6 van de te verkopen woningen door deze personen moe ten worden bewoond. De heer de Graaf zag liever dat 4 van deze woningen werden toe gewezen aan arbeiders van de Touw fabriek die volgens de woningcom missie voor een woning in aanmer king komen en de overige 4 ter vrije beschikking laten van de Touwfa briek. De heer Broxterman vreest dat uannz uauujzaS 8 ua3utuoA\ azap ui worden ondergebracht, die niet op de lijst van woningzoekenden voor komen.. De voorz. antwoordt, dat B. en W. steeds op het standpunt hebben ge staan, dat wanneer particulieren huizen bouwen zij daarover de vrije beschikking hebben en wil dit hier dus ook toegepast zien. Bovendien profiteert de Touwfabriek niet van deze goedkope bouw omdat zij veel minder subsidie krijgt dan de ge meenten. Het voorstel tot aankoop van deze woningen is van het gemeentebe stuur uitgegaan en niet van de Ver. Touwfabriek. Het gemeentebestuur is steeds voorstander van particu liere bouw geweest, zodat het voor de hand lag om deze woningen te verkopen. Het voorstel in stemming gebracht wordt met 9 tegen 2 stemmen aan genomen. Tegen: de heren van Kui lenberg en Van der Stoel. Het voorstel tot het bouwen van 7 woningen, waarvan reeds melding werd gemaakt in ons blad van gis teren wordt na enige discussie aan genomen. Een voorstel tot wijziging van de bouwverordening om de vrije hoog te van de woonvertrekken te ver lagen van 2,70 m. tot 2,60 m. wordt eveneens zonder enige discussie aangenomen. Verbetering van de v. d. Valk Boumanweg. In ons blad van gisteren werd reeds melding gemaakt van de ver betering van de v. d. Valk Bouman weg. De heer Los ziet de verbetering van deze weg als een gevolg van de Rijnverbreding noodzakelijk ge worden en acht dit dan ook eigen lijk geen gemeentebelang, daar dit veel verder gaat dan het belang der gemeente eist. Spr. informeert, of en ook 'n bijdrage wordt verkregen in het herstel van die weg en ook in de kosten van riolering en lei dingen, die daarvan het noodzake lijk gevolg zijn. De heer van der Stoel wil dat agendapunt liever behandelen bij do behandeling der gemeentebegro ting. Hij is bang voor de finantiële gevolgen en wil liever eerst een beeld krijgen over de gemeentebe groting. De heer de Graaf is er voor een blanco crediet te verstrekken voor het maken van de nodige plannen, aangezien dit probleem schreeuwt om een oplossing. Wanneer de plan nen er zijn, kan een en ander nader worden bekeken en de nodige gel den daarvoor gevoteerd worden. De voorz. antwoordt, dat door de provincie een bijdrage wordt gege ven in de kosten van verbetering van deze weg. De provincie zal het onderhoud der Rijnschoeiing voor haar rekening nemen, wat voor de gemeente een groot voordeel ople vert. De heer v. d. Stoel vindt een blanco crediet niet nodig, omdat de kosten van het maken van een, plan wel zo ongeveer bekend zullen zijn. De heer Moraal is het hier niet mee eens en acht een blanco crediet noodzakelijk, daar deze kosten van tevoren niet kunnen worden bere kend. Zonder hooMelijke stemming wordt besloten het blanco crediet te verlehen. Aan de heer M. Busaan zal wor den verhuurd het perceel Kerklaan 3 tegen een huurprijs van f 2,50 per week. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Los of B. en W. bij eventuele be strating in het vervolg maatregelen zullen nemen, dat, wanneer het ver keer niet kan worden omgelegd, de opengebroken gedeelten elke dag weer worden dichtgemaakt of anders van goede rijplaten worden vooir- zien en dat ook de trottoirs vrij blijven. De voorz. zegt dat hieraan reeds de nodige aandach tis besteed. De heer de Graaf vraagt, of het niet mogelijk is, dat er contact wordt gelegd tussen de landbouwers en de gemeente voor het aannemen van los personeel. De voorz. antwoordt, dat dit een taak is van het Rijksarbeidsbureau en de gemeente daarin geen zeg genschap heeft. HAZERSWOUDE POSTZAKKEN VERLOREN De bestelwagen van de P.T.T., die iedere ochtend rond half zes met een vrachtje brieven naar Hazerswoude gaat, heeft vanmorgen 3 postzakken verloren. Toen de chauffeur op de plaats van bestemming arriveerde, bleek de achterdeur van de auto epen geraakt te zijn. Van de drie verloren zakken is er inmiddels een bestemd voor Kou dekerk teruggevonden in Leiden. De twee andere, waarvan een met In een sloot gegleden Toen de arbeider C. de G. des avonds per rijwiel zich van zijn werk naar zijn woning begaf, gelegen in de Gere- polder, moest hij een smal pad overrijden. Door de vele regen was dat pad glibberig en glad geworden. De G. kwam daardoor met zijn rij wiel te vallen, brak de pink van zijn rechterhand en kwam kopje onder in de langs dat pad gelegen boezem te recht. Daar de G. dik gekleed was en zijn laarzen aan had, moest hij lang tobben, om op hef droge te ko men. Toch heeft hii zich zelf kun nen redden. Daarna heeft hij zich onder doktersbehandeling moeten stellen. OUD-ADE Bijeenkomst jeugdstandsorganisa- ties. Donderdagavond was er in café van der Hulst te Oud-Ade een gezamenlijke bijeenkomst van de jsugdstandsorganisaties. De gastheer was de L.T.J. Ruim 60 jongemannen waren aanwezig. De voorzitter heet te de gasten hartelijk welkom. Rec tor Vester, de districtsadviseur, sprak deze avond over de houding van jon geman tegenover het meisje en zijn meisje. In woord en gedrag moeten we eerbied hebben voor een meisje. In haar eren wij ook onze eigen moe der. Deze hoffelijkheid moeten we ook in acht nemen tegenover eigen zusjes, zelfs als Zondags in ons Zon dagse overhemd, een kreukje blijkt te zitten. Bij het zoeken naar ons meisje letten op: godsdienstzin, hui selijkheid, arbeidzaamheid, gezond heid. De verkering mag beginnen, wanneer er werkelijk uitzicht is op een huwelijk binnen enige jaren. Spreek met elkaar over eigen fouten en gebreken, ook lichamelijke gebre ken of ziekten van nu of uit vroeger jaren. Toon belangstelling voor el- kaars interessen, vooral ook bij het geven van geschenken. Het woord van rector Vester w?is met zout gekruid. De conclusie was dan ook in de pauze: Hij had wel tot twaalf uur door mogen gaan. Ter ere van de gasten werd koffie met ge bak geserveerd en daarna ging men over tot ontspanning. Boekhandel „De Sleutelstad" BREESTRAAT 123 - TEL. 26508 heeft voor U in voorraad: THOMAS MERTON: Een meeslepend verhaal van menselijk pogen en goddelijke voltooiing, van mislukking en onverwachte bloei. 444 Bladzijden, geha-iien in linnen'stempelband I. 9 75 KOM EENS BIJ ONS RONDKIJKEN - U ZULT HET GEWENSTE ROEK ZEKER VINDEN Gevraagd te Wassenaar ZELFST. DIENSTBODE liefst boven 25 jaar, in tern, 2 schoolgaande kin deren. klein huis. gezellig huiselijk verkeer. Brieven onder no. 702 aan Boek handel Hoogeveen. Wasse naar. 8664 Laatste Bedevaart in 1950 NAAR ROME Audijfntie sluiting H Deur door Z.H. de Paus Nacht mis etc. 7 daagse-treinreis. 4 dagen in Rome. Totaal slechts 250.—. Vertrek lol. en Prosp. L'ANNO SANTO. Graafsewes 250. TeJ. 7383 Den Bosch. Ford Prefect Sedan in prima staaf/ 2650. Skoda Cabr. 1947 f 2450.— L. C OTTO. Herenweg 23. Noordwijk. VERKOPING 35 KERKSCHAPEN op Donderdag 16 Novem ber a.s., des morgens om nalf elf op het terrein van café W. v d. BOSCH te N:euwkoop. 8710 Uitbreidingsplan Dorp en Noordbuurt l.e Burgemeester der ge meente ZOETERWOUDË brengt ter algemene kennis dai op de gemeente-secre tarie vanaf 13 November 1950 tot en met 10 Decem ber 1950 voor een ieder ter inzake liggen: een ontwerp van het plan tot herziening van het plan van uitbreiding voor het Dorp en de Noordbuurt met bijbehorende voor schriften. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden bezwaren tegen dit plan bii de gemeenteraad indie nen. 8665 Zceterwoude. 9 Nov. '50 De burgemeesteï H. SMEETS. SKODA Door omstandigheden te koop een als nieuwe SKODA 4/5 pers.. 2- deurs. 26000 km. gelo pen. pr. zééï billijk f 3250.—. ROOYAKKERS Automobielhandel Leidsestraatweg Tel 22855 Oegstgeest- Jleiefaantjeó AANGEBODEN g Kunt U een beetje piano spelen, maar toch niet vlot een moderne foxtrot of Engelse wals enz.? Volgt onze nieuwe Amerik dans- rnuziekcursus voor piano. Duur der cursus nalf laar. Snelle verbluffende resultaten Muziekschool Zwaag. tel. 24358. Kore- vaarstraat 5. *3? Attentie. Wii repare ren gebroken porceleinen. Saksische groepen, antie ke borden beelden kristal woor. koper brons enz Schoonmaken en vernissen van schilderijen reparatie Persische kleden. Brem- mei' Haarlemmerstraat 99 .ugane Goe-Gerritstees 1. Tel. 22791 6635 2 Mosquitomotor te koop voor zeer lage prijs nog met garantie. L. Erades. Hogewoerd 158, Tel. 23494. Adverteert in dit blad 2* Aangeboden- zwarte bessenbomen Wellington N A K. gekeurd 150 st. 25 ct.. 50—100 st. 20 et. IOC of meer 18 cent. Fran co onder i-embours. A, M. Stolwijk Schoo'straat 27. Hazerswoude. 8694 g Visserij-artikelen. Vis sersgaren. nettennaalden. fuikenlijnties fuikenziide vleugelwant, fuikenrotting fleur- en dobberhakan, schakelkurken. schakel loodjes gebbewant. cachou nyion. fuikengaren. enz. L. J. den Holder Janvossen- steeg 75-77. Tel 26901. 250 g Voor een broek ook voor corpulente heren naar De Broekenspecialist.- Haai'lemmerstraat no. 307 Tel 31413 Leiden. 236 g Old Finish bijzettafel tjes met riet ondermatje ontvangen 4 clubjes met tafel eiken bijzettafeltjes. 1 en 2 pers. ledikanten 1 pers kapokmatras, 2 pers. matrassen, keukenstoelen Jan Pluvm. Let wel Hooi gracht 51, tel. 25955. 256 VAN DER HEEM N.V. DEN HAAG vraagt voor haar FABRIEK MAANWEG op de afdeling GEREEDSCHAPMAKERIJ TWEE ROTORSTEMPELMAKERS TWEE STATORSTEMPELMAKERS LEEFTIJD: 30-45 jaar. OPLEIDING: diploma ambachtsschool en eventueel verdere oplei ding. ERVARING: ruime ervarlpg als stempel- maker vereist. SALARIS: overeenkomstig vaste loon. schalen, naar functie en leeftijd. Voorts kan worden geplaatst op de afde ling GEREEDSCHAPMAKERIJ een VLAKSLIJPER LEEFTIJD: 25-35 Jaar. OPLEIDING: diploma ambachtsschool ge wenst, doch t iet vereist. ERVARING: enige ervaring In dit werk gewenst, doch niet vereist. SALARIS: overeenkomstig vaste loon schalen, naar functie en leeftijd. SOLLICITATIES- Mondeling op Dinsdag en Donderdagmiddag bij de afdeling Personeelsdienst van VAN DER HEEM N.V., Maenweg 256, Den Haag. g Gelden beschikbaar voor eerste hypotheek Rente vanaf 3 54% Fin. Bel en Ass. Krt .ütto" Beukenlaan 9 Sassenheim Tel 7488 en 7868 Na kan -nortijd 7329 en 7828 [GEVRAAGD g Damesbureautje. groot cylinder schrijfbureau, gr kleed fornuis. 2 pers. spi raal schuiftafeltje. dres- s.olr Old Finish ameuble ment. schaakspel 2 clubs. Hel goedkoopste adres is steeds Jan Pluym. Hooi gracht 51 tel. 25955. Ook vooi reparaties 256 2 Te koop aangeboden Lathvrusplanten in 4 soor ten. Fa Wed. P. van der Zwet. Noordeinde 4 Roe lofarendsveen Tel- 338. g Te koop: een partij bloemkoolplanten om te verspenen soort West- lands Roem Atnha en Re cord bij A C. Hoogervorst Lar.geraar 127. Tel 68 CT Te koon een di-rketel. 200 liter, bii J. J Westgeest Zn. Wasse naar. 246 g Wij zijn ruim gesor teerd in alle soorten meu belen matrassen opklap- matrassen. ledikanten bed steden. dekens, gang- en traplopers, divans, gordijn stoffen vloerkleden tafel er divankleden, woningin richting Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 en 101 tel. 26602. een naam met vertrouwen g Herenhoeden stomen. modelleren nieuw lint. nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen voor vakwerk van Velsen. hoe- "'ei.kliniek Donkersteeg 3 tg Voor dc a.s. St. Nico laas ruime keuze in Ce- schenken, koperen warm- waterstoven f 7.50 electri- sche kronen wandlusters 16.50, thee-emmers met ketels doofpotten, kope ren melkemmers voor houtblokken of grote plan ten Muusse, Hooigracht 59 Tel 23264. 253 2* Gerepatrieerd militair in bezit van dipl. Typen. Boekh. en H. B. S., zoekt werk voor de avonduren, der no. 187 blad. van dit 2" Naaimachine* te koop gevraagd, defect geen be zwaar. Wij betalen een goede prijs. Reparaties 'n één dag gereed en met vol ledige garantie. P. J. v. Stevn, Haven 46 Leiden, Tel 24809 g Gevraagd oude erw ten of bonen of uitschot voor veevoeder. Aangebo den Colvillei Alba voor halfteelt in de kas Jac. v. d Meer Dzn.. Westeinde 8. Roelofarendsveen. 255 tg St. Nicolaas laat in Holland ziin vele gewa den ter verzorging bii het CqstuumhuLs ..Erato". Be reidt een onvergetelijk feest in eigen kring. Cos- tumering en kapwerk. Fa. A. J. van der Lijke. Oude Singel 14. tel 20889. 254 PERSONEEL g Gevraagd Slagersleer ling of halfwas waar veel valt te leren, er wordt aan huis geslacht, in- of extern. S Adema Veenstraat 34. Oude Wetering. 247 2* Welk net meisje wil mij in de ochtenduren ko men helpen? Aanmelden: mevr. L- W. TimpJansen Donkersteeg 7 van 7 tot 8 uur. 8713 g H.H. Kappers. Ge vraagd le en 2e bediende, goed kunnende werken B van Breugel Kanaal straat 71 Lisse. 8722 g Net meisje biedt zich aan 18 iaar. als hulp in de huishouding voor hele of halve dagen liefst omge- vine Oegstgeest. Br agent L. Crt. A. Hoogervorst. Tpvlingerlaan 12. Voor hout. 249 g Flinke nette huisnaai ster gevraagd voor ver stel- en naaiwerk, vooral kindergoed. Br. onder no. 235 bur. van dit blad. van de nieuwe, gemakkelijke spa ar mogelijk heden bij de Sparen met zegels. Om op het Postkantoor sneller geholpen te worden kan men aan het spaarbank- en aan het zegelloket zegels kopen van f 1.- en f 2.50. Deze plakt men op een spaar kaart, die als inleg wordt aangenomen. Automatisch sparen over de giro. Rekeninghouders bij de Postchèque- en Girodienst kunnen machtiging verlenen om perio diek automatisch (en kosteloos) een vast bedrag op postrekening nr. 200.000 van de Rijkspostspaarbank over te maken, ter bij schrijving op een spaarbankboekje. Machtigingskaarten zijn bij de Postchèque- en Girodienst en bij de RPS verkrijgbaar. Sparen door werknemers van bedrijven en instellingen: X. met spaarbankzegels van f 1.- en f 2.50, die de werknemers bij een door ben aangewezen collega (geheel buiten de loonadmini stratie om) kunnen kopen. De zegels worden op een spaarkaart geplakt, de volle kaart wordt als één inleg op het spaarbank boekje bijgeschreven. 2. door uitbetaling van een door de werknemer zelf te bepalen gedeelte van het loon in spaarbankzegels. 3. door inhouding van een spaarbedrag op het loon door de werk gever in opdracht van de werknemer. De werkgever maakt de gezamenlijke spaarbedragen over aan de RPS. Groepssparen voor gemeenschappelijke doeleinden van clubs en verenigingen. De RPS verstrekt kosteloos spaarkaarten en spaar- zegels van 5, 10, 25 en 50 cent. De deelnemers ontvangen deze van de door hen aangewezen „spaargeldbeheerder" in ruil voor hun spaarbijdragen. Er is slechts één spaarbankboekje ten name van de gehele groep of vereniging. Voor nadere inlichtingen: RPSv. Baerlestr. 27, Amsterdam-Z. 15 November a,». ie de laatste dag van de inneming van de vervallen verklaarde manten. Ie dit niet dé gelegenheid om dit geld op uw spaarbankboekje of dat van uw kinderen in te leggen? DIVERSEN g Nette Jongeman, 25 j„ R. K.. zoekt serieuze ken nismaking met nette R.K jongedame, leeftijd 19 24 iaar. Br. liefst met foto. welke od erewoord wordt geroutineerd. Br onder no. 258 bureau van dit blad. 2* Betere Muzieklessen vanouds aanbevolen adres: Muziekinstituut Van Wouw Rapenburg no. 1. tel. 20458 Piano Accordeon. Guitaar, Mandoline. Banjo, Fluit, Alleen privé-lessen voor serieuze leerlingen, welke in bezit v. instrument zijn. tg Van nu af aan U voorgenomen: 'k Betaal mijn kolen. 8682 als ze komen. tg le Leidse Jazz-school. Pianolessen o.a. dansmu ziek, improvisatie, Boogie- Woogie, Bebop enz. Gi taarlessen: modern slaggi taar. Unieke opleiding! Eruikleen instr. Studeer- eeJegenheid Condities: f 1.25 per les. Individueel onderricht. Zéér vele dank betuigingen ter inzage. In schrijving dagelijks v. 10— 10 uur. Nwe Rijn 43 A. 2* Voor copiëerwerk. pro gramma's. circulaires, re- clamebrieven en alle kan toordrukwerken is het adres: Kantoordrukinrich- ting „Modern". Oude Vest 181 tel. 30404. 8698 2* Comité Ouden van Da- een, Roelofarendsveen. Soaarbusies, indien nog oude stuivers of kwartjes voorradig in spaarbusjes aren en voor 15 Nov. as. ter lediging aanbieden bii de Penningmeester Seb Rakker N. E 141 na 15 Nov. zijn deze munten waardeloos. Het Comité. g Prijsjassen en Biljar ten om Carbonade, spek. en worst. Dinsdagavond. Café den Hollander. Zoe- terwoude. 234 g St. Nicolaas! Tentoon stelling - verkoping. Za terdag 18 Nov. van 1417 uur en van 1921 uur, in het Academisch Zieken huis. speelgoed, handwer ken enz. Gemaakt door patiënten onder leiding van de Ver. Maatschappe lijk werk in de ziekenhui zen8697 Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3