Aetherklanken DE DODE VAN BRAZILIË UIT DE OMGEVING MAANDAG 6 NOVEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT TVfEEDE BLAD PAGINA P. W. te X vraagt: Mijn biljet On dernemingsbelasting 1948 luidt als volgt: Bedrijfsopbrengst 2000. Grondbedrag 80.Bedrag van de aanslag 192. Hoe komt men nu aan de be drijfsopbrengst 2000.ter wijl het inkomen 1660,29 (op gave Ink. Bel.) is? Hoe komt men aan een grond slag van 80. Hoeveel pet. berekent de be lasting van de bedrijfsopbrengst en bedrijfskapitaal? Antwoord: Bij een inkomen van f 1660.zal de bedrijfsopbrengst haast onmogelijk op f 2000.gesteld kunnen worden. Laten we eens zien hoe de bedrijfsopbrengst wordt be rekend. Voorop zij echter gesteld, dat dikwijls de fout wordt gemaakt, dat men voor de berekening van de bedrijfsopbrengst over een bepaald belastingjaar ook de winst over dat zelfde jaar neemt. Er moet echter uitgegaan worden van de winst van bet voorgaande jaar (boekjaar), b.v. voor het belastingjaar 1948 moet de winst van het boekjaar genomen worden, dat in 1947 eindigt. We we ten natuurlijk niet of deze fout ook door vragensteller is gemaakt. Ver moedelijk is dat -wel het geval. De belasting wordt berekend aan de hand van de bedrijfsopbrengst en het bedrijfskapitaal. Voor de bedrijfsopbrengst nemen we dus de bedrijfswinst van het voorafgaande jaar, verminderd met 3000.—. Deze vaste aftrek van 3000. v/ordt geacht een beloning te zijn voor de eigen arbeid van de onder nemer. Daarna wordt de overgebleven winst vermeerderd met de eventuele DINSDAG. HILVERSUM I 402 M. 7.0024.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Het Symphonette orkest en solist. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstan den. 9.35 „Lichtbaken." 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor die vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouw-mededelingen. 12.33 Zang en orgel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Pianoduo. 13.40 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Gram. 18.30 Lichte muziek. 18.48 Sport. „Dit is leven," voor de jeugd. 19.00 Nieuws 19.15 Actualiteiten. 19.23 Tenor, so praan en viool. 19.52 Politiek over zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Radio Philharmonisch Orkest en solist. (In de pauze; ca. 20.35 Gesprek rond de tafel). 21.35 Actualiteiten. 21.45 Clavecimbelre- cital. 22.10 Trio en piano. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Populair concert. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Pianovoordracht. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Prome nade orkest en solist. 12.30 Land en tuinbouw-mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Prome nade-orkest en solist. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-allerlei. 13.20 Finan cieel weekoverzicht. 13.30 Orgel, sopraan en viool. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 „II Matrimonio Se- greto," opera. 15.40 Gram. 16.30 Voor de jeugd.. 16.50 Kinderkoor 17.15 Gram. 17.45 Regeringsuitzen ding. Dr. J. v. Bruyn: „Nieuw-Gui- nea-contacten met primitieven." 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Orkest-concert. 19.00 „Paris vous paiTe." 19.05 Gram. 19.20 Fanfare orkest. 19.45 De bouw van kruisers voor de Kon. Marine. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevari eerd programma. 21.30 AVRO-al lerlei. 21.35 Gram. 22.00 „Goede moed." 22.15 Orgelconcert. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws 23.1524.00 Gram. Door: A. HRUSCHKA. (Nadruk verboden). 46) Maar in Wenen, waar zij hun in trek namen bij Anatole Romain, die eenvoudig lid was ener interna tionale misdadigersbende en met z'n vrienden te Rio en te Buenos nauwe betrekkingen onderhield, gingen Pe dro de ogen open. Hij beluisterde 'n gesprek tussen zijn zwager Carlos en Romain, en begreep tamelijk juist, wat er gebeurd was en wat er nog gebeuren moest Met die plan nen stond in rechtstreeks verband de nachtelijke inbraak in Nelly's slaapkamer. Uit de gestolen brieven van Cornelis 'Lindweg, zouden de bandieten wellicht iets naders aan gaande de ontdekking van de goud bedding in de Mangrove-vallei te weten kunnen komen. Het goud blond vrouwenhaar, afkomstig van [nez, was bij toeval in Nelly's juwe lenkistje terecht gekomen. Wat Pe dro betreft, die beging de onvoor Re£aitinqbaeitiei renten van schulden die voor langer dan een half jaar zijn aangegaan of vóór de aanvang van het bel. jaar langer dan een half jaar bestonden. Verder trekken we af 3 pet. van de verkoopwaarde van de onroeren de goederen die in het bedrijf wor den aangewend. In de derde plaats kunnen we nog aftrekken eventuele onverrekende negatieve bedrijfsopbrengsten van de beide voorafgaande jaren. Het uiteindelijke bedrag wordt af gerond naar beneden op honderd tallen en is dan de bedrijfsopbrengst Het bedrag van het bedrijfskapi taal wordt afgeleid uit de waarde van het bedrijfsvermogen bij het be gin van het bel. jaar. Dit vermogen moet worden ver minderd met de waarde van de onr. goederen, die in het bedrijf worden aangewend en vermeerderd met het bedrag der schulden op lange ter mijn. Naar beneden afgerond op duizend-tallen geeft dit bedrag het bedrijfskapitaal aan. Wanneer het bedrijfskap/ beneden de 4000.is, wordt er geen belasting van gehe ven. Hoe wordt het grondbedrag bere kend? Bedoeld wordt het samengesteld grondbedrag, want dit b estaat uit de som van het grondbedrag van de bedrijfsopbrengst en dat van het be drijfskapitaal. Het grondbedrag bedrijfsopbrengst is 4 pet. van de eerste twee duizend gulden en 5 pet. van de rest, b.v. van 5000is het 230. Van het bedrijfskapitaal is het grondbedrag altijd twee per mille, dus van f 20 000 zou het 40 zijn. Het samengestelde grondbedrag is :n het gestelde geval nu 230 plus 40 is 270. Om de belasting te berekenen wordt dit bedrag van 270 vermenigvuldigd met een door de gemeente vastge steld vermenigvuldigingscijfer. Veel al is dit 2,4. In ons geval zou dus de belasting bedragen 2,4 maal 270 is 648 gulden. Bij vragensteller is de bedriifsop- brengst vastgesteld op 2000. (waarschijnlijk ten onrechte) en het bedrijfskapitaal op onbelast. Het grondbedrag is dus juist op vier pet van 2000.is 80.en de belas ting gesteld op 2.4 maal 80 is 192 gulden. We hopen door deze uiteenzetting aan de wens van vragensteller om een enigszins uitvoerige behandeling te geven, te hebben voldaan. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat deze belasting geleidelijk wordt af geschaft. Met ingang van het belastingjaar 1949 wordt het kapitaal niet meer belast, terwijl het daar op volgende jaar het verm. cijfer met één wordt verminderd. Vanaf 1951 wordt de belasting niet meer geheven. F. D. HET S.S. „EURYSTHEUS" KON AFVAREN Kapitein Demetrius Roussos heeft zich in de afgelopen oorlog bijzon der onderscheiden bij de Griekse koopvaardij. Zijn schip, het s.s. „Pa- naghis", werd door een duikboot ge torpedeerd, maar niettemin slaagde hij erin, het de haven binnen te loodsen. Kort na de oorlog vertrok de kapitein naar Uruguay, waar hij Uruguees meisje trouwde. Hij wist zich zij het met moeite te ver zoenen met zijn nieuwe bestaan als „landrot". De afgelopen week ech ter ontving hij van zijn vroegere re derij te Atmene het dringende ver zoek om op de snelst mogelijke wijze naar Alexandrië te vliegen en daar het bevel op zich te nemen over het s.s. „Eurysfheus", dat met onbeken de bestemming moest afvaren. Het enige vliegtuig, dat hem van Mon tevideo uit nog binnen de gestelde termijn naar Alexandrië zou kun nen brengen, was een Vliegende Hollander van de K.L.M. De lucht vaartmaatschappij zegde kapitein Roussos alle medewerking toe. Een telegram werd naar Amsterdam ge zonden en toen de gehaaste reiziger op Schiphol aankwam, werd hij op gewacht door een K.L.M.-employée. In snel tempo werd hij naar het Egyptisch Consulaat vervoerd, waar hij zijn visufri verkreeg. Terug naar Schiphol en met het gereedstaande vliegtuig naar Caïro, waarheen in tussen eveneens was getelegrafeerd voor 'n snelle auto, die de lichtelijk verbaasde zeerot in snelle vaart naar Alexandrië bracht. Het schip kon op de vastgestelde datum vertrekken, mèt kapitein Roussos, die zich nu er gens in volle zee bevindt, op weg naar onbekende bestemming. zichtigheid, zijn zwager ronduit te zeggen, dat hij met moordenaars niets te doen wilde hebben, en zij niet meer op hem moesten rekenen. Daarmede \^lde hij zijn eigen doodvonnis. Men had zich reeds vroeger de vraag gesteld, of hij wel in staat was, tot het einde toe zijn rol behoorlijk te-spelen, en nu besloot men hem eenvoudig uit de weg te ruimen. Daarvoor zorgde Carlos Perez met Romain. Pedro's dood en alles, wat zij achtereenvolgens ten huize van ko lonel Lindweg te weten kwam, de- deij ook Inez de schellen van de ogen vallen. Maar kon zij haar va der en haar broer verraden? Carlos had niet veel moeite, haar althans zo bang te maken, dat zij geen po ging waagde om hun verdere plan nen te dwarsbomen. Dit alles vernam men uit de breedvoerige bekentenis van Anto nio Perez, die hoopte op deze ma nier verzachting van straf te beko men. Toen de sub-delegado van Serraos de farm „Nieuwland" verliet, was hij hoogst voldaan. Hij had niet al leen een paar misdadigers van het ergste soort gevangen genomen, maar ■bezat ook een lijst van de te Rio en Buenos verblijvende leden der ben 4x50 Vijftig jaar geleden, op 3 No vember 1900, traden in Voorst, onder de rook van Deventer, vier paartjes in het huwelijk en nu een halve eeuw later zijn ze niet alleen allen nog in leven, maar wonen nog in de zelfde gemeente, waar ze des tijds de trappen van het stad huis bestegen. Het zijn de echt paren Tervelde, Dirks, Kers en Van Essen, die her en der door de gemeente verspreid wonen, maar die Vrijdag ongetwijfeld in gedachten even bij elkaar zullen zijn. Zij zijn samen pre cies zes honderd jaar oud KATWIJK De molenrestauratie. De totale kosten voor de restauratie van de korenmolen van de heer H. J. Oost- dam aan de Valkenburgerweg zijn geraamd op 14.000. Het rijk heeft hiervoor reeds een bijdrage toege zegd van 25 pet. De gemeente Kat wijk is bereid tot een subsidie van 15 pet. mits door de Prov. St. een zelfde standpunt wordt ingenomen. Overwegende, dat het hier gaat om een fraaie molen, die slechts node in het landchap gemist kan worden, en dat er een oplossing is gevonden, om de molen weer volwaardig dienst te laten doen, waardoor het voortbe staan ook op zakelijke basis verant woord is, stellen Ged. Staten aan Prov. St. voor de gevraagde subsidie van 15 pet. te verlenen. Daar de eigenaar bereid is 37 pet. van de kosten te dragen, zou het to tale bedrag dan voor 92 pet. gedekt zijn. De ver. „De Hollandse Molen" zal trachten het tekort met kleinere be dragen van verschillende instanties aan te vullen. Geboren; Antje d. van W. Duri- eux en A. v. d. Wiel. Annetje d. van. C. Wassenaar en A. van der Zwan Janna d. van A. van der Plas er. A. Ouwehand. Alida M. d. van- W. Harreveld en Ch. B. Compeer. Elisabeth d. van W. Langmuur en T. van Rijn. Arentje d. van D. Duin dam en A. van der Meij. Jacoba d. van D. Ouwehand en A. Guyt. Ja coba d. van A. v. Beelen en J. van Rijn. Getrouwd; C. A. van der Plas en M .van der Plas. Overleden: E. v. d. Plas 84 jr. echtgenote van J. v. Leeuwen. Cath. E. Zuyderduin 34 jr. A. van Duyn, 88 jr. C. P. S. Gijsouw 6 jr. L. R. J. Huisman 9 jr. A. Versteeg 73 jr. G. Aandewiel 75 jr. HILLEGOM Geboren: d van J. van den Bergh en K. Frijlink; d. van A. C. Dalman en J. Boerstoel; z. van G. J. Kroon en M. J. E. Nijssen; d. van W. C. van den Akker en A M. Wiede- meijer; d. van P. M. Horick en T. J. Forrer- Ondertrouwd: A. van Rossum en G. E. J. Maas; H. W. Beekman en N. J Rovers; F W. Schniedewind en G. Stoutenbeek; J. Verhoeven en J. J. van Beek. Getrouwd: A. C. J. van Itersoa en G. H. Maat; M. J. van Heijenoort en F. de Larigé. LISSE „De Zwarte Pion". In de 6de ronde van de onderlinge competitie werden de volgende resultaten be haald: GroepI: H. Simons—J. Grimbergen afgebr.; J. Smit—A. Rotteveel 1—0; G. ScholtesN. v. d. Mey 1—0; H. v. DiemenW. Goedemans 10. Groep n: L. RomijnJ. Geerling 1—0; M. v. Ruiten—Th. Brouwer H —y2; P. Beyk—Sj. v .d. Mey 1—0. VOORHOUT Geboren; Adrianus J. J. z. van J. van Velzen en P. H. Hoek, Cla- zina, A. M. d. van J. R. v. d. Nou- land en A. E. v. d. Vlugt. Ondertrouwd: P F. Jonker, 26 jr. en J. M. Langelaan, 24 jr. Overleden: Th. A. Bakker, 65 jr., W. DatemaBrandenburg, 70 jr., D. v. d. Tang, 90 jr. NOORD WIJKERHOUT Huwelijksaangifte: K- L. Weijers 22 jaar en H. E. Kaptein, 21 jaar; G. L. Meijer', 26 jaar en C. M. Zonne veld 23 jaar; P. A Duivenvoorden 27 jaar en G. G. Brinkhof 25 jaar. Gehuwd: P. A. M. v. d. Poel en C. A. H. van Haaster; H. J. van Hals ter en A Q. M. Warmerdam; J. J. v. d Meer en M- W. Aartman; J. G. Frie en A. M. v. d. Ploeg. de, die reeds zolang de twee grote havensteden hadden geteisterd, en van wie de politie zich tot dan toe niet had kunnen meester maken daar zij noch 'hun namen, noch hun schuilhoeken kende. Nu wist de delegado door Perez, dat die bende niet slechts afschuwe lijke misdaden bedreef, maar ook haar leden de valse papieren ver schafte, welke hun dienstig konden zijn. De delegado vleide .zich met de hoop, dat nu hij het land een zeer grote dienst kon bewijzen, zijn vu rig' begeerte overplaatsing van het kleine vervelende Serraos naar een der grootste havensteden weldra 'n feit zal worden. De gedachte, dat eigenlijk niet hij, maar een Europese detective, alles had opgehelderd, kwam zelfs niet bij hem op! In de rust, die op het vertrek van de sub-delegado volgde, sloten zich de drie overlevenden van de familie Lindweg nog nauwer aaneen. De kolonel, die voor zijn neef on middellijk warme sympathie had opgevat, hoopte, dat men nu spoe dig naar Europa zou terugkeren. Hij vond „Nieuwland"' de schepping van zijn vermoorde broeder bewonde renswaardig, en groots, maar overi WASSENAAR Gemeenteraad vergadert. Op Woensdag 8 November komt de ge meenteraad voor het eerst weer 's morgens in openbare vergade ring bijeen. In deze vergadering wordt door B. en W; de begroting voor het jaar 1951 aan de raad aan. geboden. In de vorige vergadering werden de drie afdelingen gevormd, die de begrotingen zullen onderzoe ken en het voorlopig verslag opstel len dat vervolgens, voorzien van een memorie van antwoord van B. en W. voor de z.g. begrotingsvergadering aan de raad zal worden toegezonden. Waarschuwing. Er wordt op het ogenblik in Wassenaar gecollecteerd voor het Centraal Genootschap voor Kinder uitzending. Dezer dagen is huis aan huis een foldertje verspreid dat de indruk wekt dat de plaatse lijke afdeling van die C. G. de uit zending van alle Wassenaarse kinde ren verzorgt. Het bestuur der Kath. Kinderuitzending vestigt er de aan dacht op, dat gelden aan die C. G. geschonken op geen enkele wijze ten goede komen aan het werk der Katholieke kinderuitzending ter plaatse. STOMP WIJK Indoortraining St. Boys. Het is het bestuur van Stompw. Boys ge lukt het gymnastieklokaal van de R. K. Jongensschool te mogen ge bruiken voor de zo hoog nodige in doortraining, welke elke week zal worden gehouden op Dinsdagavond om 7.30 uur, te beginnen op 7 Nov. VOOR HET NATTE JAARGETIJDE. Nu de herfst zijn intrede heeft ge daan met regen en koudè dagen wordt de warme kleding weer voor de dag gehaald en, zonodig aange vuld. Als het binnen onbehaaglijk is, is de eigengebreide jurk links boven heerlijk warm. De japon is gemaakt uit marine-blauwe wol met rode en witte strepen, welke dwars lopen en dus uitsluitend geschikt zijn voor slanke figuren, Rechts boven: een modieuze re genmantel van zachte, wollen ga bardine, met opstaande kraag, wijde mouwen, ceintuursluiting, en zak- lcen met slippen. Een sportief re genhoedje, dat onder de kin wordt vastgemaakt completeert het geheel. gens kon hij Brazilië niet uitstaan, en vurig verlangde 'hij naar zijn fraai gezellig home te Hietzing. Doch Peter moest meegaan, Peter, die hij reeds hartelijk beminde, en 'die zo sprekend op Nelly, zijn lie veling en op zijn ongelukkige broer Cornelis leek. Waarom zou Peter eenzaam achterblijven op de afgele gen farm, in welker onmiddellijke nabijheid het vreselijke drama zich had afgespeeld? Be kolonel was van oordeed, dat Peter de farm met de goudmijn zo spoedig mogelijk moest verkopen ofwel de exploitatie ervan aan een maatschappij op aandelen overlaten, en dan met hem naar Europa ver trekken. Daar moest hij een levens- gézellin kiezen en met haar zijn in trek nemen o<p villa Roland, die Nelly wel spoedig zal verlaten, om met Horst Waldlew in het huweijlk te treden. Bij de eerste gelegenheid bracht de kolonel het plan ter sprake. Nelly die het met haar oom volkomen eens was (het zou haar al te pijn lijk vallen, nu weer onmiddellijk van Peter te moeten scheiden) keek haar broeder met spanning aan. Dit was ook het geval met Holder- berg, die nog op de farm bij zijn vrienden vertoefde. Maar Peter bedacht zich geen a.s. Het bestuur verwacht dat de spelers door een grote opkomst de pogingen van het bestuur zullen waarderen. SASSENHEIM Eerste opvoering van nieuwe to neelgroep. Zondagavond heeft de nieuwe R. K toneelgroep „Elcker- lyck" in het K.S-A.-gebouw haar to neelrepertoire ingezet met „Maria Goretti" van Frans Drost en Kasper Dierckx. Gelukkig had zij de vul gaire en sensationele ondertitel: „De moordenaaren het meisje", op haar program weggelaten. Daar is het stuk te verheven voor. De heer P. G. v. d. Kraan stelde dé nieuwe toneelgroep aan het publiek voor en verklaarde de naam Elcker- lyck, wat wil zeggen iedereen. De toneelgroep wil gepaste ontspanning brengen voor iedereen. Dit voor amateurs lang niet ge makkelijke stuk is zonder overdrij ving op een sublieme wijze ten tonele gevoerd, en -vooral de beide hoofd rolspelers, Maxietti en Allessandro komen alle lof toe voor hun zeer mooi en sterk spel. Een enorme in druk maakte de verschijningen van Marietti aan de wanhopige en ver bitterde Allesandro Dit was een prachtig stukje toneeltechniek. Ook het décor ontworpen doe Nic Berg en de verlichting van P. Caspers, was buitengewoon goed verzorgd en niet in het minst ook het stijlvolle kap- werk. De toneelgroep „Elckerlyck" onder leiding van zijn bekwame regisseur, In het midden: vier voorbeelden van moderne, elegante parapluits, die niet alleen voor de regen dienen, maar (en dit is wel de voornaamste factor) ook als sierraad gelden. Van links naar rechts ziet U parapluiés van donker groene zij, roomkleurige zij, rode fluweel en een van herfst- bladbruine zij. Voor het jonge meisje, dat graag tegen de herfststormen optornt, is het linksonder afgebeelde pakje een ideale dracht. Het jack is van don kergroen ribsfluweel met als versie ring een fraaie leren riem. De broek is van lichtbruine wollen stof. De bijpassende schoudertas garandeert1 volledige bewegingsvrijheid. Tot slot een pyama waarvan het eigenlijk zonde is, om er mee in bed te stappen. Dit nachtgewaad is ge maakt van bordeaux-rood satijn met fleurige oosterse figuren. ogenblik; hij schudde het hoofd en zei: Neen, oom Thomas, dat gaat niet, ik kan de farm, waar ik ge boren werd en die mij zo na aan het hart ligt niet verlaten. Ik ver lang veeleer het grootste werk van mijn vader nog verder uit te bou wen als hulde aan zijn genie, zijn werkkracht en zijn onvermijdelijke vastberadenheid. Ik wist het, zei Nelly treurig, maar ik geloof je te begrijpen, Pe ter, en als er geen Horst Waldlew bestond, zou ik waarschijnlijk er over denken zoals jij.... Toch is en blijft het zeer pijnlijk voor ons, zonder je te moeten terugkeren. Peter streelde haar glimlachend de hand. Dat behoef je ook niet, kleine Nelly. Luister, ik zal je mijn plan zeggen. Ik ga mee en zoek in Oos tenrijk een lief vrouwtje want ik zou niet gaarne hier alleen zitten. Het is een oud plan, dat van papa komt en dat wij samen dikwijls in bijzonderheden hebben besproken. Het is maar aan gebrek aan tijd te wijten, dat het niet eerder is uit gevoerd. Maar nu.... O Peter, wat een heerlijk plan! Lieve beste Peter, dan hoeven wij je toch niet zo onmiddellijk weer te missen. Wat ben ik blij. Kom, laat de heer Post, kan met grote voldoe ning op deze première terugzien. Di. was een toneelavond, een katholieke toneelgroep waardig. Iedereen, die zo'n stuk en zulk spel ziet. kan er alleen maar beter van worden. Kapelaan Strooband bracht de dank van het enthousiaste publiek over aan „Elckerlyck". Hedenavond herhaling. SCHEEPSBERICHTEN ASTURIAS (rep.) Djakarta—Am sterdam pas. 5 Nov. Gibraltar. AT LANTIS (rep.) Djakarta—A'dam pas. 5 Nov. Gibraltar. EMPIRE BRENT (rep.) DjakartaR'dam 5 Nov. van Colombo naar Aden. JO- HAN VAN OLDENBARNEVELT (rep.) DjakartaA'dam 6 Nov. van Colombo naar Suez. KOTA INTEN DiakartaR'dam pas. 4 Nov. Perim. MODJOKERTO 5 Nov. van R'dam naar Djakarta. VAN 'T HOFF Dja kartaR'dam 5 Nov. van Aden naar Portsudan. WATERMAN (rep.) DjakartaR'dam 5 Nov. van Colom bo naar Portsaid. BANTAM R'dam? Djakarta 4 Nov. te Suez. MODJO KERTO R'damDjakarta pas. 5 Nov. Dover. NELLY Djakarta R'dam (11 vm. verw.) pas. 5 Nov. Kp Bougaroni. SANANA R'dam Djakarta pas. 5 Nov. Dover. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 6 Nov. Vee. Aan voer 1110 totaal. 606 vette koeien, 8 nuchtere kalveren, en 496 varkens. Prijzen: vette koeien 2.402.60, 2.10—2-35 en f 1.85—2.00, varkens 1.841.781.66 per kg. levend ge wicht Vette, koeien aanvoer flink, handel traag, prijzen als. vorige week, varkens: qanVoer iets minder, han del slepend prijzen iets lager. LEIDEN, 4 Nov. Groente. Per 1O0 kg.: witte kool 4—5.80, rode kool 4—10.10, savoye kool 3 50— 7.90, groene kool 5:9.20. boeren kool 6—14, prei f 8—13, kroten 4 —6-40, kroten gekookt 1117, uien i.i-o6.40. peen 5 5016, spruiten f 1243, aardappelen 6.506, an dijvie 5—7.10, sla 6—14, druiven f 40—86, snijbonen f 78—136, stam- bonen 38—148, witlof 11—51, spi nazie 1139, tomaten A 12—59, per 100 stuks, bloemkool 831, sa lade 210.80 knolselderie 8-^-14, per 100 bos: pieterselie 2.707.60, radijs 1.80—3.20, selderie 2 00— 9.30," bleekselde-ie f 1113, peen 8—19, KATWIJK a. d- RIJN, 3 Nov. Groente. Gele, kool 4 90^5.50, rode kool 4.40—8.90, andijvie 5—7 waspeen I Tl.5017.76, idem II 5 759.knolselderie 3.00—11.00 uier. 4.906 60. spruiten 1234, bospeen f 15-0420.80, peterselie 6.506.60, bloemkool A f 1423, idem B 822. boerenkool 811, stambonen f 15—28, groene kool 4 6.40, winterpeen 4.306.selde rie 3.708.kroten f 6.258. TER AAR, 3 Nov Groente. Kas- snijbonen 8.8011.40. idem stek 4.40—7.00 aTes per 10 kg., tomaten A 37—47 cent, idem B 27—50 cent, idem C 20—26 cent, idem CC 1317 cent, idem bonken 133'2 cent, idqm afw. 1430 cent, Tomaten export: A 4571 cent, idem B 42—57 cent, idem C 3950 cent, andijvie 57 cent. witlof I 2938 cent, idem H 1827 cent, idem stek 46 cent, kroten 58 cent. rode kool 811 cent, sav.kooj 7io cent, uien 47 cent, idem nep 2 cent, spruiten 39 cent. groene kool 6_9 cent, spinazie 2230 cent, witte kool 4 cent aBes per kg., waspeen I 8.idem II 5.50, alles per 100 kg., sla I 58 cent, idem II 23 cent bloemkool 30 cent, idem stek 7 cent, knolselderie 69 cent alles per stuk, bospeèn 811 cent, selderij 1—4 cent 'alles per bos, boerenkoo' 4550 cent, stoofsla 20 cent per bak. druiven 40 —43 rant per half k". LISSE. 3 Nov Bloembollen Per H.L.: Dvt. Vuurbaak f 250. Orange Nassau 120.Sa^monette f 100.—, Theeroos f 70.— AT Bright f 65.—, William Pitt f 130— Ph Snowden f 70.— Pr. Elisabeth 65.— Rose Bella 100 Ursa Minor f 80 Edith Eddy 120.Advance 200. Golden Age f 90Northern Queen f 100.— Golden Harvest 90. Grand Due 140.— Gen. de Wet f 95._. Couleur Cardinal f 95. Hillegarda f 100.—. Krelage's T-iumph 80.—. v. d. Eerden f 90 White Sail 95—. Parkiet Tuin Orange Favorie f 120.—. idem Allard Pierson 90.— Fovstoriana Madame Lefeber TOO. Tul oen zift 10 per 100- AT Bright f 2 40 Wm. Pitt f 2.—. Ph Snowdon f 2.50 Pr Elisabeth 2.80 Edith Eddv f 3.50 HiVe.earda f 3.20 Kre lage's Triumph 2 90 v d. Eerden "3 60. 'White Sail f 3-30. mij je een kus geven voor dat prachtig besluit. Zij kuste haar broer innig. Peter ging met een glimlachje voort: Het is nu juist zo'n goede ge legenheid. Ten eerste kan ik met jou de reis maken, en ten tw'eede ben ik nog niet voldoende hersteld om weer volop aan de arbeid te gaan. Een half jaar rust zal mij veel goed doen. En ik zal je helpen om een vrouw te zoeken Peter! Dank je zeer kleine, maar die affaire zal ik liever zelf beredde ren. Peter gaf Holderberg, die pein zend voor zich uit staarde, een tik op de schouder. Wel vriend, wat zit jij daar dromerig te kijken? Bevalt het plan je niet? Keur je het af? Integendeel, ik vind het uitste kend! Wat dan? Een beetje jaloers Theo omdat ik een vrouw ga zoeken. Beste jongen, hier kan raad worden geschaft. Weet je wat Theo? rk ga ook zoeken voor jou, en ik breng een allerliefst jong meisje mee. (Slot volgt).

Leidse Courant | 1950 | | pagina 8