eióse hutspot^ De Kerk predikt liefde, die leer en leven in overeenstemming brengt Verboden niet op de eerste plaats Loonslalen NOVEMBER 1950 EE EE "SE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 5 Mr. Jan Derks voor „Katholiek Leiden': TEN MAGISTRAAL BETOOG. Derks zijn causerie niet noemen, Vergulden Turk" sprak voor de be „Katholiek Leiden" aangesloten orga de heer C. Zandbergen, voorzitter, „magistraal" toch wel mocht gebrui had eerst in de St. Lodewijkskerk het gen door pater L. Teepe O.F.M., en in Nadien voegden pater dr. Calasanc geestelijk adviseur, zich bij het gezel Menken bevond. Breuk en oorzaak Het bestuur had mr. Derks ver zocht te spreken over „Een huis met vele woningen", nauwkeurige om schreven: over de samenwerking tus sen de verschillende kath organisa ties. Mr. Derks wilde echter zijn be toog naar een hoger plan verplaat sen, overtuigd als hij was, dat wan neer er iets mocht schorten aan- deze samenwerking, de oorzaak gezocht en gevonden moe* worden bij de Dreux tussen leer en ieven. Men hecht te veel belang aan uiter lijkheden en drTngt niet tot de kern door, aldus mr. Derks, die de vraag: „Hoe rijmt de leer met het leven?" op dezelfde wijze meende te kunnen beantwoorden als de vraag: „Hoe dient het organisatieleven te zijn in de onderlinge verhouding?" Alvorens hierop te antwoorden, stelde spr., dat wanneer de leer goed is, zij door het leven wordt beves tigd. Spr. haalde enige voorbeelden aan uit het „rijke Roomse parochie-le ven" en zag toen de vraag rijzen: Wat komt er van de leer terecht? Eist de K^rl; nipt te veel? De Kerk kar wel protesteren tegen de inrich ting van het maatschappelijk leven, maar als er nu niets verandert, moet zü ren toch volhoud0"9" Vragen, die eenvoudig beantwoord kunnen worden, als men slechts zien wil. dat de Kerk niets anders preekt dan de Liefde tot God en de even mens. De Kerk eist niets, wat door de liefde niet wordt voorgeschreven. Wie naar de letter van de leer der Kerk leeft, maar de liefde niet ver slet, t staat naast het leven De mens. die zich blind staart op de lettei van de Ver, zal in sombere rngst verzin ken of in verzet komen en de lee«\ die hii met de lettei van de leer vereenzelvigt, overboord gooier?. Maar de leer der Kerk bestaat niet op de eerste plaats en ook niet op de 2e, 3e of 4e plaats uit ver boden; zij steunt op de liefde Zij drijft ons. Zij remt ons riet of op de eerste plaats. ïd het verleden zijn er geslachten opgegroeid met alle;?" ma?r verboden Maar er is een ker- tering, die niet uitgaat van een ne gatieve instelling. Men moet niet als geconvoceerd was, wilde mr. Jan toen hij gistermorgen in „In den stuurdérs van alle bij de vereniging nisaties. Maar terecht constateerde na afloop, dat men het grote woord ken. Het grote aantal aanwezigen H. Misoffer bijgewoond, opgedra- de „Turk" gezamenlijk ontbeten, tius O.Cap., en rector F. Bernefeld, schap, waaronder zich ook weth. St. knielen voor God uit angst, maar uit liefdel De leer der Kerk is de leer der lief de. Wil men dus beoordelen, of de eisen van die leer te rijmen zijn met het leven, dan moet men dit bezien in het licht van de liefde. Want de liefde bepaalt de inhoud en is ver eist om de leer te kunnen nakomen. De liefde is positief en zegt niet: dit niet en dat niet, maar doe het zus en doe het zo. Een voorbeeld daarvan ligt in de kuisheid. Ook deze dient iets positiefs te zijn: een plaatsen van het hoge boven het lage. het gericht zijn op de hoogte die God is. Fn zo is het met alle, deugde^ Maar wat is dan het leven? De leer kan niet rijmen met het leven, als zij een dode letter is, want Jeven en dood zijn tegenstrijdig. De leer moet levend zijn en wordt dat door de liefde die alleen maar het leven leefbaar kan maken. Maar wat is dan het leven? Leven we slechts om te leven, of om iets te bereiken buiten het leven? Als we alleen maar leven om het leven, dan rijmt het niet met de leer en dan is het dwaasheid om er aan te hechten, om in het geluk te geloven: dan zou alle idealisme belachelijk zijn. Het ieven is slechts leefbaar, wanneer het ons voert tot de Schepper. Leer en leven. De liefde is het die ze rijmend maakt tot overeenstem ming en tot één geheel. Dan is het beerliike katholiek te zijn, want dan is het leven metal z'n ellende een groot feest. Helaas, hiervan blijkt vaak zo wei- l nig in het organisatie-leven, waar men zich niet altijd bewust is, dat we Christenen zijn, vrijgekocht door Christus' bloed en levend uit Hem. Wij kunnen eigenlijk leven met een zekere zorgeloosheid, omdat wij on ze hoop niet gesteld hebben op de materie, die altijd bedriegt, maar omdat wij het uitzicht hebben op de zekerheid in de neteligste situatie, omdat deze altijd betrekkelijk netelig is. Dat is het geheim van onze vreugde. Maar vele katholieken tonen niet te zijn degenen, die de Blijde Bood schap hebben ontvangen, en wekken de schijn, niet zoveel te verschillen van hen, die hun hoop op de matei'ie hebben gesteld. Waarom spreker dit alles bepleitte9 Om een levensstijl, die passend is voor onze levensbeschouwing, die jojeus moet zijn. vervuld van een ze kere zorgeloosheid. Er zal nog veel moeten gebeuren. Nadat mr. Derks nog enige vragen beantwoord had, wilde rector Berne feld enige practische gedachten ont wikkelen over de samenwerking tus sen de verschillende organisaties. „Er moet wel iets veranderd wor den: het gebrek aan belangstelling van de léden moet een oorzaak heb ben. Op de eerste plaats dienen de organisaties zich in eigen kring te bezinnen op hun doel, middelen en statuten. Er zal een andere geest over ons moeten varen, om eerlijk ■antwoord te kunnen geven op de vraag: Zijn we wel op de goede weg, of leven de alleen maar, omdt we niet willen doodgaan? De vraag is dus, in hoeverre is een organisatie nog noodzakelijk? En dan moet er gezorgd worden voor een betere sa menwerking. Er is op „Kath Lei den" veel critiek uitgeoefend. Er zal nog veel moeten gebeuren, voordat in de vier secties een ideale samen werking volledig is bereikt! Na om negen uur een H. Mis in de Hartebrugkerk te hebben bijge woond, togen de Leidse K.J.M.V.'ers naar het St. Antonius-clubhuis, waar Ambtsaanvaarding van prof. mr. J. Drion In het groot auditorium van de Rijksuniversiteit te Leiden aanvaard de prof. mr. J. Drion Vrijdagmiddag bet ambt van gewoon hoogleraar in het burgerlijk recht en het inter nationaal privaatrecht, als opvolger van prof. mr. E. M. Meyers, met het Uitspreken van een inaugurele oratie, getiteld „Stare decisis. h°t p-ezng van precedenten" Spr. zette in de aanvang van zijn voordracht enige aspecten uiteen, in zake de rechtsregel, volgens welke de rechter in beginsel gebonden is aan de rechtsbeslissingen, neergelegd in de arresten, die in het verleden door- de hoogste rechterlijke colle ges werden gewezen Spr. betoogde, dat, ondanks sterk schijnende argu menten, die tegen zijn zienswijze in het veld zouden kunnen worden ge bracht, ook op het continent in be ginsel een verplichting voor de réch ter tot „Stare decisis" bestaat, dat hij vaak niet zijn eigen opvattingen over een toepasselijke rechtsregel, maar die welke in een of meer ar resten van het hoogste rechtscollege werd neergelegd, volgt ?n ook be hoort te volgen. Wanneer men ooit tot een wette lijke regeling van het „stare decisis" mocht komen, dan zou het, volgens spr., zeker overweging verdienen, om de beoaling, die Duitsland bij de oneigenlijke rechtspraak kent, op te nemen voor het gehele terrein -van het recht. Volgens deze bepaling moet een hof, dat wenst af te wij ken van een vroeger arrest van het „Reichsgericht", de rechtssvraag ter beslissing voorleggen aan het ..Reichsgericht". Dit beslist dan. of al dan niet aan het precedent moet worden vastgehouden. Prof. Drion behandelde voorts de vraag, in hoeverre het hoogste colle ge zelf gebonden is aan vroegere ar resten. Wat in vele gevallen de Hooge Raad dwingt, om aan precedenten vast te houden, is de terugwerkende kracht die een nieuwe interpretatie zou hebben, waardoor het rechtsver keer ontwricht en de personen, die in vertrouwen op het precedent heb ben gehandeld, gedupeerd zouden worden. Spr bepleitte tenslotte een revolu- tionnaire verandering ten aanzien van de formulering van onze vonnis sen en arresten, waarin naar hij zei- de thans de precedenten worden doodgezwegen. Pas als onze rechters breken met deze zonderlinge ge woonte, zal een behoorlijke studie van het stare decisis" in ons land mogelijk worden. Na de oratie, die met de gebruike lijke toespraken werd besloten, werd in het Academiegebouw een druk be zochte receptie gehouden. 6 November. Heeft U er enig besef van hoe een jongeman van 19 jaar uit liefdes-ver driet tot de bitterste wanhoop kan geraken? Dan had U het moeten zien. Zaterdagavond om 12 uur op de Hoogstraat. Daar sprong een jonge man zo maar van de brug in het wa ter van de Oude Rijn. Uit liefdes verdriet. Maar eenmaal in het water, koelde hij weer snel af en toen enige omstandeïs een handje toestaken, wilde hij weer graag op hef droge komen. Hetgeen geschiedde. Het meisje, waar de hele kv/estie om draaide, was eerst rustig doorgelo pen, maar toen zij de koude plons hoorde en dus constateerde, dat het ernst was met de dreigingen van de door haar versmade geliefde kwam zij toch terug om even te kijken hoe het verde- afliep. Nu zou U natuur lijk do'.gyaag willen weten hoe het verhaal verder ging. Of de vrede al of -niet werd getekend Maar de dis cretie is Stadskok heilig. Hij vertelt het niet Hij weet het trouwens ook niet. Maar al zou hijNeen, U be hoeft niet te bellen. Stadskok ver tel" het vervolg niet! Wèl mag U weten, dat in de afge- pen nacht om twee uur brand uitbrak in een perceel aan de Lorentzkade bewoond door de fam. M. van D. Vermoedelijk door het smeulen van een peukje oo een plaats waar het niet hoorde. Een stoel, een gol'dijn. een raamkozijn en een stuk van het behang verbrandden, maar voordat de Brandweer dienst behoefde te doen, hadden de bewoners het brand je al geblust. Er was nog een brandgeval. Maar vee! ernstiger Dat gebeu-de Zater dagmorgen om tien uur boven een winkel aan de Haven, waar het 5- jarig dochtertje S. L vermoedelijk te licht bij de haard heeft gestaan. Want plotseling hoorde de moeder die beneden was. het kind gillend de trap ^frennen. Haar kleertjes stonden in de brand en werden on middellijk uitgetrokken. Enige om standers doofden het vuur. Beide benen van het meisje waren met ern stige brandwonden overdekt. Zij werd door de E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, waar bij infor matie hedenmorgen bleek, dat de toe stand redelijk wel was. Het Genootschap NederlandEn geland te Leiden gaat volgende week Maandagavond om 8 uur op Rapen burg 61 een lezing aanhoren van miss Georgie Henschel over sir George Henschel. En de Buurtvereniging „Roudou Vreewi'k" vierde Zaterdagavond in .Den Burcht" op bescheiden wijze het eerste lustrum. Voorzitter Harte- veld "erwelkomde iedereen sneciaal de leden van de korfbalclub ..De Al gemene" die „Roudou Vreewijk" uit de nood hielp met een feestprogram ma onder leiding van de heer D Vijlbrief Een strijkje van 8 perso nen brach* beschaafde muziek: mevr. Sloosv. d. Broek gaf enige soli en ook de heer v. d. Broek tenor, liet zich horen. Dan enige schater schet- ies, acrobatische nummers onder lei ding van de heer Brand en conferen ces. De dames werden na aflooo met bonbons verrast en een dansje be sloot dit feest van de kleinste buurt vereniging van Leiden. Sint Willibrordus is de patroon van een feestelijke ontbijttafel klaar stond. De opkomst was zeer goed. Pater E. Spruyt O.F.M., aalmoezenier sprak een woord van waardering over de wijze, waarop de K.J.M.V. als een standvastige vereniging voor uit gaat en wenste, dat het hem aan geboden programma in dezelfde sfeer zou verlopen als op deze openings morgen. Ook memoreerde hij de op bouw in 1946 tot heden. Voorzitter D. v. Toenen dankte de aalmoezenier voor zijn bemoedigende woorden en bracht enige punten naar voren, wel ke bij de leden zeer in de smaak vie len, nl. Woensdag a.s. een avond waar iedereen een woordje te spre ken krijgt en op 1819 Nov. een week-end in Vijverduin (Bloemen- daal), waar het enthousiasme zeer groot voor is. Na nog een gezellige poos rond de koffietafel te hebben gedebatteerd, sloot om één uur de voorzitter deze geslaagde ochtend. JAARVERSLAG BOND VAN LEIDSE SPEELTUINEN. Dezer dagen verscheen het jaarver slag 1949 van de Bond van Speeltui nen voor Leiden en Omstreken. De heer W. van Zonneveld, secretaris, geeft een optimistische terugblik over het afgelopen jaar, waarin het koperen feest werd gevierd. De ge meente gaf een subsidie van 4.250, waarvan 150 voor de bond en de rest ter verdeling onder de vereni gingen. Het financieel verslag over 1949 geeft 1678.75 als inkomsten aan, met een batig saldo van 146.75. De be groting voor 1950 sloot op 7.30. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Dina M. C. d. van T. J. Cc-1 ijn en C. Lankhaar, Willem G. z. van J. van der Mark en C. Wal- laart, Eibert J. z. van G. Westerink en M. E. van Doeselaar, Grietje M. d van H. R. Hanemaaijer en P- Faas, Johannes z. van H. van Hoven en M. de Kooker. Overleden: S. H. Boer vrouw 86 jr., J. Stouten man 72 jr., W. J. M. Olijerhoek dochter 3 maanden. LEIDENAARS KEREN TERUG UIT RUSLAND Onder de Nederlanders, die uit Russische gevangenschap terugke ren (zie elders in dit blad) bevin den zich ook enige Leidenaars, n.l. B. Wetselaar, Joubertstraat 10A( waar van vermoedelijk het huidige adres is Brouckhof 10. Bovendien keert terug. Fr. Knaap, Tasmanstraat 108, Ook wordt in de lijst V. Rosier als Leidenaar genoemd, doch op de Bur gerlijke Stand kon men deze naam niet huisbrengen in Leiden. Moge lijk is hier een vergissing en het spel. ae textiel-mensen. Zowel van de pa troons als van de werknemers. F,n; aangezien het morgen feest van SK Willibrordus is, gaan beide vereni gingen zich weer roeren. De Ned. Kath. Vakbond voor de Texielhandel ,,St. Willibrordus", kring Leiden e.o. heeft morgenochtend om kwart voor acht een H. Mis in de St. Lodewijks kerk. 's Avonds om acht uur wordt in „De Harmonie" een gezellige en leer zame avond gehouden, wanneer de heer C. G. Vlasblom een inleiding houdt over „De laatste meters in on ze zaak". Daarna debat. De dames mogen ook meekomen. En zij zullen dat wis en zeker doen, aangezien er gratis koffie met gebak wordt aan geboden. Daar. houden de dames wel van! Wij trouwens ook. In dat op zicht zijn de meeste heren niet beter dan het vrouweliik geslacht. Maar ook de Ned. Kath. Fabrieks arbeiders fsters) bond „St. Willibror dus gaan feestvieren. A.s. Zondagmor gen is er om half negen een H. Mis in de kapel van .de zusters aan de Oude Vest. ingang Hazewindsteeg. alleen voor leden, en daarna ontbijt in het R.K. Mil. Tehuis, 's Avonds is er feest in het Mil. Tehuis aan- vanCT acht uur. Medewerking wordt verlend door de ..Jonge Graspieors", o.l.v. de heer Koek, en door het to neelgezelschap. o.l.v. de heer Tielen- burg. STADSKOK. „HET LEIDSE STADHUIS". Uitgave van Lcids Gemeentebestuur Bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmaat schappij N.V. te Leiden verscheen een boekje, getiteld „Het Leidse Stadhuis" geschreven in opdracht van het Gemeentebestuur door L. C. J. Roozen De schrijver heeft dit modern-his torisch bouwwe"k van architect Blaauw van binnen en buiten zeer nauwkeurig bekeken en in 40 pagi na's zijn indrukken op een prettig leesbare wijze weergegeven, zó dat de lezer de indruk krijgt, alsof hij zelf doQr de lange gangen en plech tige zalen aan het wandelen is. Bijzondere aandacht heeft de schrijver besteed aan de in- en uit wendige versiering en ornamento- ring, waaraan dit in 1940 groten deels gereed gekomen gebouw zo rijk is. Als hij schrijft over de toren, doet het de schrijver leed. dat het carillon tijdens de oorlog werd ge roofd. „Wat is een Hollandse stad zónder zingende torens?", vraagt hij zich af. Het is in kort bestek niet mogelijk nader in te gaan op de inhoud Maar we zijn er zeker van. dat dit boekje een even nuttige als prettige hand leiding zal zijn voor alle Leidenaars en vele niet-Leidenaars om ons Leidse Stadhuis nader te leren ken nen! B. en W. schreven een voorwoord, ondertekend door burgemeester van Kinschot en secretaris Bool De uitgeversmaatschappijheeft het boekje werkelijk keurig uitge voerd. Op de omslag prijkt in rood en zilver het nieuwe Leidse wapen en de tekst is met vele voortreffelij ke foto'_. sferlucht, zódanig, dat ook de onbekende lezer een goede in druk over exterieur en interieur van het Stadhuis zal krijgen. N. S. OEGSTGEEST STICHTING „OUD-POELGEEST" Mr. A. W. Kist te Driebergen heeft de benoeming tot directeur van de stichting Oud-Poelgeest aanvaard. Hij zal zijn werk daar onmiddellijk aanvangen. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Patroonsfeest K.A.B. Gisteren vierde de KAB afdeling Zoeterwou- oeLeiderdorp het feest van St. Willibrordus. De Hoogmis van 10.15 uur werd tot intentie van de leden aan God opgedragen. Gisteravond volgde een feestavond m het parochiehuis, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Voorstellen aan de Provinciale Staten SUBSIDIE VOOR MAATSCH. WERK IN LEIDSE ZIEKEN HUIZEN De Vereniging Maatschappelijk Werk in de Ziekenhuizen te Leiden verzoekt voor het jaar 1950 een bij drage uit de provinciale kas in de kosten van haar arbeid. Zij hoopt voor het lopende jaar op een, pro vinciaal subsidie van f 2.000,Op 21 December 1949 werd een subsidie tot gelijk bedrag verleend of zoveel minder als nodig zou blijken om voor dat jaar een zonder saldo slui tende rekening te verkrijgen. Uit de rapporten van de directeur der Stichting voor Maatschappelijk Werk in Zuid-Holland en van het Bestuur van ds Sociale Raad te Lei den blijkt, dat het bestuur der Ver eniging, dank zij enkele grote gif ten. welke het mocht ontvangen, er in is geslaagd het voor 1949 geraam de tekort van 7.058,14 te doen ver dwijnen. De begrotingen voor 1950 en 1951 bieden ontegenzeglijk een beter aspect dan die voor 1949. Ten aanzien van de uitgaven kan er op worden gewezen, dat de personeels kosten in 1950 en 1951 vermindering kunnen ondergaan Het is gewenst, dat het bestuur op de thans ingeslagen weg blijft voort gaan. Voor subsidiëring van één en- kel iaar pleit de omstandigheid, dat bïi het gemeentebestuur van Leiden nop aanhangig is een verzoek der vereniging om het gemeentelijk subsidie oo 0.10 per inwoner te brengen. Wordt dit verzoek ingewil ligd dan kan de instelling in de naaste toekomst, op 9.000.'s1 iaars rekenen, in plaats van zoals thans op 5.000.De vereniging beoerkt trouwens zelf haar aan vraag tot 1950 Een andere factor, welke Ged. St. doen besluiten. Prov. St. voor te stellen gunstig on het voorligeend verzoek te beschikken is de door het bestuur van dp Sociae Raad gesiPnaleerdc wenseüikheid, het de aanvragende vereniging, mede dooi de bijdrage rr.'offeliik te maken haar werk te completeren, n.l. in dien zin dat ook aan het St. Elisa- he'hsTiekenhuis tc Leiden haar so ciale arbeid kan gaan uitoefenen en ha-ar in staat te stellen overi gens haar werk voort te zetten, zonder al te zeer afhankeliik te zijn van de opbrengst van collecten of van «en hazar. Ged. St. stellen mitsdien voor: aar de aanvragende vereniging voor het jaar 1950 een provinciaal subsidie te vprlenen ten behoeve van het maatsehanp°liik ziekenhuis- werk in het exnlnitatie-tekort dier Vereniging nvov dat ^aap tot ren bedrag van f2 000of zoveel min der als nodig i= om een zonder sal do sluitende rekening 1950 tp ver krijgen. onder voorwaarde dat de gemeente Leiden tenminste het dubbele van dit bedrag als subsidie verstrekt. Herstel Stadstimmcrwerf. Burgemeester en wethouders van Leiden hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verzocht te bevor deren, dat aan hun gemeente een provinciale bijdrage wordt verleend in de kosten van herstel van de Stadstimmerwerf, gelegen aan het Kort-Galgewater aldaar. De noodzakelijke restauratiewer ken betreffen zowel de trapgevel als het inwendige van het gebouw en zullen in totaal een bedrag van GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wehouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat van heden af gedurende drie maanden op de secretarie dezer ge meente (afdeling Algemene Zaken) voor een ieder ter inzage ligt de door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 19 Setember 1950 vastgestelde Verordening, houdende wijziging van de verordening van 12 October 1905 (Gemeenteblad no. 25) op het Bou wen en Slopen. Bovenstaande verordening houdt in de hernieuwde, in hoofdzaak onge wijzigde vaststelling van enige in de bezettingstijd tot stand gekomen be palingen. 8538 Leiden, 6 November 1950. Burgemeester en Weth. voornoemd ƒ21.544 vorderen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen heeft een Rijksbijdrage van 50 pet. in deze kosten verleend. Ged. Staten menen, dat er even eens termen bestaan voor toekenning van een provinciaal subsidie en wel van 15 pet. der kosten, tot ten hoog ste 3.232 en geven dit ontwerp-be- sluit in overweging aan de Prov. Staten. Pieterskerkhof 22. Het woonhuis Pieterskerkhof 22 te Leiden, gebouwd in het begin van de 16e eeuw. heeft ten gevolge van mo derniseringen in latere tijd aan schoonheid ingeboet. Enige tijd gele den was de tegenwoordige eigenaar, de heer A. L. van Berge Henegou wen, voornemens de beide gevels op nieuw te doen bepleisteren. Hierin vond de Dienst der Ge meentewerken te Leiden aanleiding de eigenaar te adviseren de gevel ge heel te doen ontpleisteren. De heer van Berge Henegouwen heeft aan Rijk, Provincie en Gemeen te een bijdrage in de kosten, geraamd op f2.125.70, gevraagd. Naar aanlei ding hiervan hebben Rijk en Ge meente een subsidie van 35 resp. 10 pet. dier kosten toegekend. Hoewel de restauratie inmiddels haar beslag heeft gekregen en de beslissing van Prov. Staten dus niet is afgewacht, kunnen Ged. St. vrij heid vinden de Prov St. voor te stellen in genoemde kosten 'alsnog een provincial subsidie van 10%. tot ten hoogste f 213.te verlenen en daartoe het ontwerp-besluit E vast te stellen. Laatste Berichten De met manschappen van een vreemde mogendheid gemengde Noord-Koreaanse strijdkrachten heb ben in de nacht van Zondag op Maandag een aanval gedaan op een Engelse stelling op het bruggenhoofd der V.N. ten Noorden van de Tsjongtsjon. Een eenheid van de Amerikaanse veldartillerie had even eens een zware aanval te verduren. De Engelsen en Amerikanen trokken terug na de tegenstander zware ver liezen te hebben toegebracht, naar schatting ongeveer 100. De thans ont ruimde stellingen waren een dag te voren ingenomen na het terugtrek ken uit de vorige stellingen. Maan dagmorgen vroeg deed de tegenstan der ten Zuiden van Oensan een zware aanval. 1 Op 26 November a.s. hopen onze geliefde 2 Ouders C. J. v. HAASTREGT en 2 G. M. v. HAASTREGT- BOUWMEESER j de dag van hun 25-jarig l Huwelijk te heïdenken. i Dat God hen nog lang moge sparen is de wens 1 van hun ADRIAAN TRUUS en JOOP l BERT i RIA Gelegenheid tot felicite- 2 ren op Zondag 19 Nov van 2.30 tot 5 30 uur. Rijp wetering 8520 j 6 Nov. 1950. Past. v. d. Piaatstr. 129. t Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurige ziek te. tijdig voorzien van de H H. Sacramenten der Stervenden onze ;nniggeliefde Man en Vader. Behuwd- en Grootvader. Behuwd- broeder en Oom JOULLING ANNES BRANDSMA in de ouderdom van 84 jaar. Leiden 5 Nov 1950. Gasstraat 7. Uit aller naam. Wed. A. BRANDSMA —UIT OUDE GROENEVELD Kinderen en Kleinkinderen. De H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden oo Donderdag a.s. in de Parochiekerk Onze lieve Vrouw He- me1 va art en H. Joseph te 7.45 uur stille en 8.15 uur gezongen Reauiem waarna om 10 uur de begrafenis uit de Kerk od he* R.K Kerkhof Rozenkransbidden des avonds 7 30 uur aan het sterfhuis. 8537 TVoo.zien van de H.H Sacramenten der Stervenden, overleed, geheel overgegeven aan Gods H. Wil. na een langdurig doch voor beeldig gedragen lijden, onze innig geliefde Moeder. Behuwd- en Grootmoeder. Zuster. Behuwdzuster en Tante Mevrouw THEODORA MARIA VAN DER KROGT Weduwe van de Heer CORNELIS KOOPS in de ouderdom- van 56 iaar Uit aller naam, R. VERPLANCKE en verdere familie Leiden. 4 Nov. 1950. Haarlemmerstraat 274a, Correspondentie-adres: Ziilsingel 57. De overledene is opge baard in de Rouwkapel van het Sint Elisabeth Ziekenhuis Bezoekuren ,van 911 van 34 en van 68 uur. 8535 Rozenkransgebed aldaar Maandag- en Dinsdag avond te 7 30 uur. De H.H- Uitvaartdien sten worden gehouden a.s. Woensdag 8 Nov.. in de Parochiekerk van O. L Vr. Hemelvaart en St. Jozef te 7.45 en 8.15 uur waarvan de gezongen H Mis van Requiem te 8.15 uur. waarna de begrafenis vanuit de kerk te 11 uur oo de R.K Begraaf plaats .Ziilooort"- Meisje gevraagd in een gezin met kinderen. Leeftijd 1517 jaar. H. L Kooloos. Hoge Morsweg 1146. Oegstgeest. 167 f NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk Verzamelloonslaten 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V.De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32—34 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, doch geduldig lijden, in het St. Hippolytus-gesticht. Oude Delft 203, te Delft, voorzien van de H.H. Sacramenten dor Stervenden, Mevrouw MAGDALENA JOHANNA MARIA VAN PAASSEN Weduwe van de Heer HENRICUS PETRUS GROENEWEGEN in de ouderdom van 76 jaren. Ex. Test. W. J. VAN MARREWIJK Den Hoorn, 4 November 1950 8529 Bidden in de Kapel van het St. Hippolytus- Gesticht Maandag- en Dinsdagavond 7 uur. De Plechtige H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag 8 November a.s. des morgens 9 uur in de Parochiekerk van de H.H. Antonius en Cornelius te Den Hoorn, waarna de begrafenis vanuit de Kerk in het familiegraf op het R. K Kerkhof aldaar. Heden overleed plotse ling onze geliefde Man Vaaer. Behuwd- en Grootvader JACOBUS BOSMAN in de leeftijd van 67 i Echtgenoot van JOHANNA BOEfRMAN eerder Weduwnaar van ELISABETH BURM Uit aller naam. Wed. BOSMAN- BOERMAN Roelofarendsveen 5 November 1950. Voorstraat 58 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden oo Dinsdae 7 November s.s. te 9.30 uur in de Parochiekerk Maria Praesentatio te Roe lofarendsveen waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Rozenkransbidden he denavond 7.30 uur aan het sterfhuis. 8534 Enige en algemene kennisgeving. Abonneert U op het Parochieblad per jasr. f4.50 par kwartaal 11.20 per maand f0.40 Bureau: Papengracht 32,Leiden Telefoon 20935

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3