De omzetbelasting op banketbak kers-. waren en boeken verlicht Ambtenaren bemoeiden zich met „Avifauna1' Geen strikt volume meer voor woningbouw Nederland heeft vloot -0 O Raad en B. en W. zijn het niet eens over het aantal vergunningen z n Nederlanders uit Rusland ZATERDAG 4 NOVEMBER 19^50 I >E LE1DSE COURAN 1 TWEEDE BLAD PAGINA 2 Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft zich gis termiddag wederom bezig gehouden met de belasting ontwerpen. Het amendement van de heer Hofstra (Arb.) op het ontwerp tot verlaging van inkomstenbelasting, beogende te komen tot een geleidelijk verminde rende verlichting der belasting op inkomens boven f 15.000 werd ver worpen met 52 tegen 29 stemmen. Vóór alleen Partij van de Arbeid en C.P.N. Het amendement-Hoogcarspel (C P.N.) om alle belastingbedragen ver schuldigd over inkomens van 990 tot en met 11.999 met 50 te ver minderen werd verworpen met 77 tegen 6 stemmen. Alleen C.P.N. voor. Artikel 1 werd aangenomen met 76 tegen 6 stemmen (die der C.P.N.). De eindstemming over het ontwerp werd aangehouden, totdat alle belas1- tingontwerpen zullen zijn behandeld. De Kamer is daarna overgegaan tot artikelsgewijze behandeling van het Wetsontwerp tot Verhoging en Tech nische wijziging van de Omzetbelas- tmg. De heer VAN DE WETERING (C. H.) verdedigde een amendement, be ogende de huidige regeling ten aan zien van de producten van bakkers- banketbakkers te handhaven. Hier door zou voor de niet vrijgestelde ar tikelen een percentage van 4 ver schuldigd zijn. Uit het tussentarief wil het amendement doen vervallen: biscuits, koekjes, gebak en ander hanketbakkerswerk met uitzon dering van ontbijt koek en peper koek, poffertjes, wafels, oliebollen en patates-frites; chocolade en cho coladewerken, met uitzondéVing van couverture, suikerwerken en suiker goed De heer HOFSTRA (Arb.) lichtte een amendement toe, waardoor boe ben vrijgesteld zullen worden van omzetbelasting. Hij wilde koekjes en biscuits vrijgesteld zien. doch het amendement-Van de Wetering ging hem te ver. De heer HOOGCARSPEL (C.P.N.) roemde de voorgestelde verhogingen moordend gezien de situatie in het bakkersbedrijf. De heer C. VAN DEN HEUVEL (A.R.) vond het bezwaarlijk, dat zo vele artikelen naar het weeldetarief zijn overgebracht. Spr. verdedigde een amendement om het tarief der belasting op diensten terug te bren gen van vier op drie. De heer HOOY (K.V.P.) vroeg welke tijdschriften in het weeldeta rief vallen. Hij verenigde zich met het amendement-Van de Wetering. Ook de heer VERKERK (AR.) sloot zich bij dit amendement aan. De heer RITMEESTER (V.V.D.) verzekerde met enige vreugde het amendement-Van den Heuvel te heb ben ondertekend. De MINISTER zeide een zekere teleurstelling niet te kunnen ver bergen, dat de oppositie de tekenen des tijds niet blijkt te verstaan. Wat de boeken betreft diende spr. een nota van wijziging in, waardoor boe ken „in de sfeer van de kleinhan del" worden vrijgesteld. Uit het tus sentarief wilde hij schrappen bis cuits en koekjes, zodat daar alleen worden gehandhaafd gebak en ander hanketbakkerswerk. Hij bestreed de opvatting als zou de banketbakkerij noodlijdend zijn en een verhoging van 4 tot 6 pet. niet kunnen dragen In de grondstoffensector is een ver lichting aangebracht. Hij betoogde voorts, dat men voor verschillende der belaste artikelen kan uitwijken. Bij de replieken zeide de Minister, dat hij de heer Van de Wetering wilde tegemoet komen ten aanzien van de banketbakkerij en hij gaf in overweging een wijziging in het amendement aan te brengen. Het ge volg zal dan zijn, dat op de artike len, die de bakker zelf niet maakt 3 pet. wordt geheven; op wat hij zelf vervaardigt 4 pet. en op suiker en chocoladewerken 6 pet. De beraadslagingen zijn daarna geschorst tot Dinsdag. Vogelwet overtreden? PARLEMENTJE SPELEN VOOR STUDENTEN. Studenten van de Nederlandse eco nomische hogeschool te Rotterdam gaan op 14 November een wel bij zonder spel opvoeren. Ze zullen dan in een van de zalen van de Kamer van Koophandel een parlementszit- ting houden. Aan de orde wordt dan gesteld het geïmproviseerde wetsontwerp: voor zieningen met betrekking tot invoer- beperkende .maatregelen ter bescher ming van jonge voortbrengingen. Aan de ministerstafel zal als minis ter en verdediger van het ontwerp zitten, dr. A. Winsemius uit Den Haag. In deze zitting voor alle studenten zal namens alle in onze Tweede Ka mer thans vertegenwoordigde poli tieke partijen worden gesproken, prof. mr. C. W. de Vries treedt als voorzitter van het parlement op. WIENS EIGENDOM IS EEN PASPOORT Wie is de eigenaar van een Neder lands paspoort, de houder of de Staat der Nederlanden? Deze vraag kreeg de Amsterdamse politierech ter, mr L. de Blécourt, te behande len. De verdachte had zijn paspoort aan een ander willen geven, en des wege was hem verduistering ten laste gelegd. Mr de Blécourt zeide, pas sedert enkele jaren te weten, dat het paspoort ten allen tijde is en blijft het eigendom van de staat. Nergens echter in het paspoort is een mededeling te vinden, waarin dit is vermeld. Wel kan de houder slechts tegen inwisseling van het oude een nieuw paspoort verkrij gen en moet hij bij vermissing on verwijld aangifte doen. Maar daar bliift het bij. Ook de chef van de afdeling pas poorten van de gemeentesecretarie te Amsterdam kon de politierechter geen duidelijk beeld geven. Wel achtte hij het algemeen bekend on der het publiek, dat de verstrekking van een paspoort een gunst is. De verdachte verklaarde er overtuigd te zijn geweest, dat het paspoort zijn eigendom was. Het paspoort had hij aan een ex-politiek deliquent willen geven, die er geen kon krijgen. Deze zou naar Zuid- Amerika emigreren en dan het pas poort terupsturen. Conform de eis van het Openbaar Ministerie ver wees de politierechter de zaak naar r-o .-midwe kamer. Voor het kantongerecht te Alphen aan den Rijn diende gisteren een zaak tegen de directeur van het Vo gelpark Avifauna aldaar, G. van den Brink, die verdacht werd van het in bezit hebben van bij de wet be schermde vogels. De heer v. d. B. had voor de opening van zijn vogel park een vergunning aangevraagd om deze vogels te houden. Daar een dergelijke vergunning echter verschil lende departementale bureaux moet passeren kwam zij echter pas een maand na de opening in zijn bezit. Na de opening kwamen er ambte naren, die de aanwezigheid van enige Rosé spreeuwen en een vier tal sneeuwuile'n constateerden en proces-verbaal opmaakten. Twee maanden later, op 4 Augus tus toen de heer Van den Brink reeds in het bezit was van de vereiste vergunningen, keerden de ambtena ren terug en opnieuw volgde toen een proces-verbaal wegens het onder zich hebben van een strandplevier, een koekoek, een torenvalk en een specht. Volgens mr. Loef, die als gemach tigde van de heer Van den B. optrad, betrof het hier een aantal zieke vo gels, die door dierenvrienden waren gevonden en ter verpleging naar Avifauna waren gebracht, hetgeen herhaaldelijk gebeurt. Bijzonder fel keerde mr Loef zich echter tegen de wijze ^arop de Bijslag van gepensionneerden Zonder daarmede vooruit te willen lopen op de beslissing van de Eerste Kamer, heeft de minister van bin nenlandse zaken medegedeeld, dat in het tijdvak van 8 tot en met 22 November a.s.,. tegelijk met de uit- processen-verbaaly waren samenge steld, vooral omdat hierin zonder enige grond stemming zou zijn ge maakt tegen Avifauna. Pleiter con cludeerde tot ontslag van rechtsver volging. Zowel de ambtenaar van het O.M. als de kantonrechter wensten even wel eerst nog een deskundige te horen en daarom werd de zaak aan gehouden tot 5 Januari a.s. TOEZICHT OP HET CREDIET- WEZEN. Een wetsontwerp tot regeling van het toezicht door de Nederlandsche Bank op het credietwezen, zoals be doeld in de Bankwet van 1948, zal hoogstwaarschijnlijk nog in 1950 bij de Staten-Generaal worden inge diend. Het is nu in behandeling bij de Bankraad, die de Minister van Financiën over dit ontwerp van ad vies dient, aldus de memorie van antwoord op de Rijksbegroting. OUDE VROUW BEROOFD VAN HAAR GELD Twee tot nu toe onbekend geble ven personen hebben Donderdag te Dordrecht een 84-jarige alleenwonen de dame in de Eben Haëzerhof be roofd De mannen gaven zich uit voor rechercheurs en vertelden de vrouw, dat haar zuster was gearessteerd wegens het uitgeven van vals geld. Nu kwamen zij het geld yan de dame in de Eben Haëzerhof controleren en zij dwongen de vrouw tot afgifte van haar bezit, een bedrag van 470 gulden. Toewijzingen vastgesteld voor komende 3 jaren De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft in een brief aan Ged. Staten van de provinciën medegedeeld, dat hij voor 1951 en volgende jaren een precies uitgeme ten verdeling van woningen niet meer gewenst acht. De omvangrijke financiële lasten, die de woning bouw met zich brengt en de finan ciële positie van het rijk maken het echter onmogelijk, dat elke aanvraag om financiering van een woning zon der meer kan worden gehonoreerd. Dientengevolge kan ook nu nog een zekere regulering niet worden ge mist In overeenstemming met het advies steld voor de periode 1951 tot en met verdeling van het woningcontingent van het centraal orgaan van de we deropbouw en de bouwnijverheid heeft de minister daarom de vol gende richtingcontingenten vastge- sheld voor de periode 1951 tot en met 1953, gebaseerd op de geraamde wo ningbehoefte: gemiddeld 1951 t.m. '53 per jaar 4.622 4.436 Groningen Friesland Drenthe 3.820 Overijssel 10.291 Gelderl14.207 Utrecht 9.188 N.-HolL 24.096 Z.-Holl33.042 Zeeland 1.563 N.Brab20.033 1.541 1.479 1.273 3.430 4.736 3.063 8.032 11.013 521 Limburg 12.702 ROODE KRUIS HELPT. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft aangeboden mensen en mate riaal beschikbaar te stellen bij de komst van de honderd Nederlan ders, die uit Rusland worden terug verwacht, indien zulks nodig mocht blijken. De verwachting is, dat allen gezonde mensen zullen zijn. Wanneer het nodig is een ambulance te zen den. vierde kwartaal 1950, bij wijze vari voorschot aan ongeveer 78 duizend personen, die gepensionneerd zijn ten laste van het Algemeen burger lijk pensioenfonds, de bijzondere bij slag zal kunnen worden uitgekeerd. Aan de overigen zal de uitkering, voor zoveel mogelijk in December geschieden. Deze belanghebbenden ontvangen bericht van de pensioen raad. Een voorschot op deze bijzondere bijslag aan hen, die een militair- of spoorwegpensioen genieten, zal even eens spoedig worden uitbetaald. Aan degenen, die reeds een bijslag ontvangen ingevolge de wet van 5 November 1948 wordt over 1949 maximaal veertig gulden en over 1950 ten hoogste negentig gulden uit gekeerd, zodat over die jaren maxi maal 130 gulden minus loonbelas ting als voorschot zal worden gege ven. ZANDVOORT GEEFT HET NIET OP Gisteren is de burgemeester van Zandvoort naar Londen vertrokken om met de directie van Butlin te gaan praten over de oprichting van een zogenaamd motel in de bad plaats. Een motel is een complex van paviljoens, welke eenvoudig, maar comfortabel nachtverblijf bieden, zo als er in de Verenigde Staten langs de grote autowegen zijn gebouwd. Er hoort een centraal gebouw bij voor de verzorging en de ontspanning, alsmede een reeks garages. Dit plan is ontstaan, nadat de fi nanciering van een zogenaamd But- lin-kamp, zoals er in Engeland ver scheidene bestaan, hier te lande niet mogelijk is gebleken. DE HEER LOUWES ZAL AFTREDEN ALS VOORZITTER K.N.L.C. De heer H. D. Louwes zal op de algemene vergadering van het Ko ninklijk Nederlands Landbouw-Co- mité, die op 24 November in Den Haag wordt gehouden, aftreden als voorzitter van deze organisatie. Hij zal vermoedelijk worden opgevolgd door ir. C. S. Knotnerus, directeur van het Instituut voor Landbouw techniek en Rationalisatie en van het Bureau Grondstoffen, beide van het ministerie van Landbouw. Met zijn broer beheert ir. Knott- nerus, die 38 jaar oud is, een groot akkerbouwbedrijf te Steenbergen (N.-Br.). NIEUW RADIOSTATION VAN SCHEVENINGENRADIO BIJ SLUIZEN VAN IJMUIDEN, Op het Sluis-eiland te IJmuiden is men druk bezig met de bouw van een nieuw station voor Scheveningen ra dio. De technische verbeteringen, die in het door de architect dr ir J. Emmen ontworpen gebouw, in toe passing worden gebracht zijn legio, en voor visserij en koopvaardij zeer belangrijk. O.a. zal in de toekomst door de afdeling Scheepstelefonie de verbinding met dertig schepen tege lijk behandeld kunnen worden en zal ook Duplex Telefonie mogelijk zijn. Ook op het gebied van de Ra dio Telegrafie zullen er modernise ringen komen. Een overzicht van de bouw van het nieuwe station. In de hierboven genoemde contin genten is begrepen de bouw van wo ningen in de „vrije sector" welke dus niet meer buiten het toegewe zen contingent worden gehouden en de herbouw van door oorlogsge weld verwoeste woningen. Voor deze beide woningen zal echter na 1 Ja nuari 1951 de rijksgoedkeuring door de gemeenten zelfstandig worden verleend. De Ged. Staten zullen de contin genten over de gemeenten verdelen. De door de gemeenten ingediende plannen zullen voor zover iij blijven beneden het door Ged. Staten goed gekeurde jaarlijkse gemiddelde, zo nodig, worden gefinancierd en goed gekeurd. In gevallen van grote ur gentie zal echter soeoelheid worden betracht, terwijl anderzijds bij ge vaar voor te grote druk op de ar beid esvoorziening zal worden afge remd. BEURS: KLEURLOOS De laatste dag van deze beurs- week bracht weer een volkomen kleurloze markt met slechts geringe afwijkingen. De handel was, zoals tegenwoordig gebruikelijk, weer zeer gering. BINNENLAND Een tweejarig dochtertje van de familie Feld te Veenhuizen is in een sloot achter de woning geraakt en verdronken. Een boerderij te Westervoort is Vroeg donker in de winter moor de avond vliegt om in gezelschap van een prachtig tijdschrift vol actuele foto's en gedegen artikelen, zoals ATHOLIEKE LLUSTRATIE Abonnementsprijs 25 et. per week door brand vernield. Doordat beide brandputten defect waren een der putten was door steentjes verstopt en de andere door een verkeersonge val stuk duurde het drie kwartier voordat de brandweer water kon ge- v. Het vee werd gered, maar de -in boedel ging geheel verloren. GEMEENTERAAD KATWIJK Verklaring van mr s'Jacob De Nederlandse minister van Oor log eh Marine, mr. s'Jacob, die op het ogenblik te New York vertoeft, beeft over de kwestie betreffende de rol van Nederlands oorlogsvloot de Atlantische verdediging verklaard, dat „beslist géén wijziging" zal wor den gebracht in het Nederlandse vlootbouwplan. De Nederlandse re gering heeft in deze kwestie tot nu toe voor 90 percent gezegevierd, al dus mr. s'Jacob. De minister vervolgde: „De opper vlakkige aantrekkelijkheid van het Engelse voorstel, dat Nederland zich op landstrijdkrachten zou concentre ren en de maritieme defensie aan En geland zou overlaten, heeft tot som mige mensen buiten Nederland ge sproken, doch niemand, die alle be staande feiten en de werkelijke toe stand kent, zou deze zienwij ze lang kunnen handhaven. De naar verluidt in Engelse kringen te Washington heersende mening, dat de Nederland se regering meer dan te voren be reid is in te stemmen met de jongste voorstellen over de rol van de Ne derlandse marine in de Europese de fensie ,is absoluut ongegrond". Vandaag in Berlijn? Het honderdtal Nederlanders, dat volgens de recente verklaring te Den Haag op transport uit Rusland naar Nederland was gesteld, wordt van daag uit Erankfort a. d. Oder te Berlijn verwacht, vernam de Neder landse missie te Bonn. Het transport zal waarschijnlijk eerst worden ondergebracht in het geallieerde doorgangskamp Friedland te Göttingen aan de grens tussen de Engelse en Russische bezettingszone. LANDBOUW WIL MELKPRIJS HANDHAVEN. ^Met het oog op de op 6 November ingaande nieuwe periode voor de melkprijs, die als gemiddelde jaar prijs geldt, heeft de Stichting voor de Landbouw besprekingen gevoerd met minister Mansholt. De georganiseer de landbouw staat op het standpunt, dat de thans geldende melkprijs van 18 cent per kilogram met een vet gehalte van 3 y, percent, gehandhaafd dient blijven. De minister acht deze aangelegenheid echter van zulk een belang, dat hij haar in de minister raad wil bespreken. Donderdag kwam de raad van Katwijk in vergadering bijeen. Tot leden van de diverse com missies werden benoemd: Voor on derzoek gemeenterekening 1949 de heren W. Kulk, H. A. Dijksman en W. van Eijk; voor rekening grond bedrijf de heren H. Haasnoot, A. Pronk en G. v. Rijn; voor rekening bedrijven gas, water en electrici- teit de heren L. v. d. Zwaan, mr J. v. d. Plas en W. Scherens. Aan de heer D. W. Slot zal op diens verzoek worden verkocht 5640 m"2 grond gelegen aan de Sandtlaan en daarachter, gedeelte lijk voor 6.gedeeltelijk voor 3.per m2. Bij de begrenzing van het perceel langs de Sandtlaan is, in verband met hetgeen over de bruggen in de rapporten van de Zee havencommissie is vermeld, de ge legenheid tot het maken van een hoogliggende vaste brug over het kanaal opengehouden. Naast het pand van mevr. de wed., Verhagen- Plomp mag geen andere opstel dan een woning, eventueel met inge bouwd bescheiden kantoor worden gesticht. De heer Slotboom, eige naar van de Machinefabriek voor heen Ir. T. Knape te Wassenaar is voornemens op genoemd perceel zijn bedrijf waarop plm. 80 mensen werken, over te brengen. De heer Scheerens sprak zijn vreugde er over uit. dat er thans een begin is met industrialisatie en spoorde B. en W. er toe aan, actiever in deze richting werkzaam te zijn. Mr v. d. Plas wees er op, dat er toch altijd nog gebrek is aan industrieterrein en de voorz. antwoordde dat B. en W. in deze weinig kunnen doen. In Den Haag zulen ze dat wel zeggen. En dan. als de haven er niet komt, zal m'en toch in andere richting werkzaam moeten zijn. Het voorstel wordt aangenomen. De commissie voor de gem. reke ning over 1948 bracht rapport, waarna tot voorlopige vaststelling werd besloten. De eindcijfers zijn: Gewone dienst ink. 2.063.624.58, uitgaven 1.900.139.64. batig saldo 163.484.94. Kapitaaldienst inkomst ƒ6.834.564.07. uitgaven ƒ6.802.296.71. batig saldo 32.267.36. De raad hechtte vervolgens haar goedkeuring aan de vaststelling van een verordening op de heffing van rechten f.b.v. de vleeskeuringsdienst evenals aan enkele verhogingen be treffende het vergunningsrecht. Voor de eerste maal is verschuldigd ƒ100.— tot ƒ170.—. Het hotelver gunningsrecht komt van ƒ25.op ƒ45.het recht van verlof A van 25.op 45,Alles ingaande op 1 Mei 1945. Naar aanleiding van een request van de heer Nic. H. Fennes, waarin deze vraagt om vergunning tot ver koop van sterke drank, werd nog maals het standpunt van B. en W. inzake bet aantal vergunningen naar voren gebracht. Zij stellen voor aan H.M. de Koningin een adres te rich ten met het verzoek, om het aan tal vergunningen voor Katwijk op 25 te stellen en .het verzoek van de heer Fennes voor kennisgeving aan te nemen. De raad bleek het hiermede niet eens te ziin. Het voorstel van een adres aan de Koningin werd met 16 tegen 3 stemrr/en verworpen. Het verzoek van de heer Fennes werd voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel tot het verlenen van een crediet ten behoeve van het overnemen inschrijvingen in het Grootboek voor d<* wederopbouw tot ten hoogste 500.000.wordt na een korte toelichting z.h.st. aangeno men. Dan is aan de orde het rapport omtrent het adres van C. Zwaan, Valkenburgerweg 8 inzake tege moetkoming in de kosten van ver bouwing van zijn woning. Dit ver zoek is reeds eerder aan de orde ge steld. doch voor nader onderzoek te ruggegeven aan B. en W. Dit colle ge stelde het vervolgens in handen van een commissie van onderzoek. Ook deze commissie is na ernstig onderzoek tot de conclusie geko men dat. er geen redenen aanwezig zijn. om goedgunstig op het ver zoek te beschikken. De commissie adviseerde de raad om afwijzend te beschikken aldus werd besloten. De heer Pronk bracht in herinne ring het ongeluk dat vorige week gebeurde door mijn ontploffing vraagt of al maatregelen tegen her haling Z'in ganorr'en. Wothnudor Bloot deelt mede, dat B. en W. di rect contact hebben opgevat met de mijnópruimingsdienst en alles in het werk wordt gesteld om te voor komen dat zo iets zich weer kan voordoen. Maar de zee is verradelijk en men heeft het niet in de hand. Vorige week is weer een kist met granaten gevonden. Maar er wordt gedaan wat kan. De heer Scheerens vroeg inlichtingen over een te stich ten ambachtsschool in Katwijk. De voorzitter zeide. dat de voorberei dingen in gang zijn. De heer A. Was senaar vroeg herstelling van het hek bij cje ingang van de algemene be graafplaats. Dit zal de aandacht hebben van B. en W. Daarna ging de raad in geheime zitting. LR">SCHKNI>AM GEMEENTERAAD Bij de ingek. st. waren de raads heren al dadelijk verzeild in warm- watertoesteilen een onderwerp dat wegens het bar gure weer van de laatste dagen wel op zijn plaats ge noemd kon worden. Raadslid Groenewegen had door schriftelijk ingezonden vragen zijn bevreemding er over uitgesproken dat de lichtfabrieken warmwater toestellen plaatsten bij particulieren Dat was volgens de vragensteller, waarmede de heer v. d. Berge het eens was, werk voor installateurs. Daarmede zou ook de voorz. het eens zijn geweest als de zaak zo stond #als de heer Groenewegen het voorstelde. Maar dat was niet het geval. De woningen, waarin de in- stalllaties worden geplaatst in huur koop, zijn woningen van de gemeen te en nu is het toch vanzelfsprekend dat de gemeente werkzaamheden voor haar eigen woningen laat ver richten door eigen diensten. Als de lichtfabrieken dezelfde toestellen zouden plaatsen bii particuliere huis eigenaren zou dit inderdaad niet door de beugel kunnen. Er komt nog bij dat de gemeente nu stimulerend werkt, wat bewezen wordt door de feiten, want nu gaan de particuliere huiseigenaren dezelfde toestellen ook plaatsen in de particuliere woningen waarin een douche-cel aanwezig is. Toen kwam de lange agenda aan de orde. In vrijwel snel tempo pas seerden de stukken dh revue met gevolg, dat bfj de Bank voor Ned. Gemeenten voo" 1951 een crediet van nvaximum f 200.000.zal wor den opgenomen. Fnige door de ge meente aangekochte percelen zul len ondergebracht worden in het „Gemeentelijk Grondbedrijf". De 38 gebouwde woningen aan de Achter weg zullen in exploitatie overge dragen worden aan het „Gemeente lijk Woningbeheer" De burgemeester kreeg de eer herbenoemd te worden in de Stich ting Borgstellingsfonds Den Haag en omstreken met als plaatsvervanger wethouder Copraii. De definitieve vaststelling van het herziene par tiele uitbreidingsplan Ruvsdaellaan Willibrordusstraat werd goedge keurd. zodat d? P.T.T. nu met de bouwplannen van een laborato rium een aanvang kan maken. Voor de lanen in het Park Leeu- wenbergh werden afzonderlijke na men vastgesteld zoals Populieren laan. Lindelaan. Meidoornlaan en Park Leeuwenberglaan. On ver zoek van Ged. St. werd het kaover- bod van bomen eni^zius gewijzigd. De schoolartsend'ienst. Dit onderwerp maakte de tongen weer los. De verordening van de dienst uit de oorlogsdagen en ver valt overeenkomstig de wetgeving op 1 December a.s. Nu stelden B. en W. voor de verordening te continueren. Bezwaar was er niet. Alleen stelde de heer van Beek namens de K.V.P. enige wijzigingen voor. opdat de schoolartsendienst nu ook eens ac ceptabel zou worden voor de con fessionele scholen. Besloten v""d aan de deelnemende gemeenten d veranderingen ter goedkeuring dc~r te zenden, oodat daarm'ede de in structie van de schoolarts t.z.t. kan worden aangevuld. Toen eing het weer in mars-tem po verdgr en zonder meningsver schil onderling werd aan het ge- meentepersoneel een loonvoorschot gegeven van 5%' werd de meterop- nemer-incasseerder in een hogere loongroeo ingedeeld en werd een perceeltje van de gedempte Ring- sloot verhuurd aan de heer W. Blok- lar"L Daai-na gehe^'e

Leidse Courant | 1950 | | pagina 8