I hst bier is weer beet mee- Discussies over woningen voor de gerepatrieerden ZATERDAG 4 NOVEMBER 19*50 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA GEMEENTERAAD ALKEMADE De raad van Alkemade kwam on der voorzitterschap van burgemees ter J. M- H. L. Hoynck van Papen- dreeht in openbare zitting bijeen ter behandeling van een zeer be langrijke agenda. Van de minister van Soc. Zaken was bericht binnen gekomen van het Kon. besluit waarin het aantal vergunningen met ingang van 1 Januai'i 1951 is gesteld van 23 op 24. Overeenkom stig voorstel van B. en W. werd besloten op het verzoek van de besturen van Oranje verenigin gen in deze gemeente om een jaar lijkse bijdrage voor tractatie bij de Oranjefeesten een bedrag varj 0.50 per leerling toe te kennen. Op het verzoek van het hooffd der Chr. School te Oude-Wetering, ingediend namens het bestuur dezer school, om alsnog een uitkering groot 182,voor gegeven onderwijs over 1949 door een afzonderlijke leerkracht, werd afwijzend beschikt, omreden dit verzoek te laat was ingekomen. Jeugdherberg aan de Kaag blijft Het voorstel van B. en W. tot op heffing jeugdherberg te Kaag in gezonden 1 Jan. 1951 kon bij de raad geen genade vinden. Voor het behoud dezer jeugdherberg hield de heer Verstege een warm pleidooi, alsook dr. v. d. Bijl, die dit van groot belang achtte voor het toe risme. Spr. kon niet begrijpen, dat B en W. tot opheffing adviseerde. Voorts bleek uit de stukken niet dat contact was gezocht met de be staande commissie van toezicht. Nog nimmer zijn klachten over het be leid gehoord. Alleen met de stemmen Voorts vroegen B. en W. het oor deel van de raad n. a. v. van een schrijven van het Economisch Tech nologisch Instituut voor Zuid-Hol land, waarin wordt medegedeeld, dat de kosten van het opmaken van een sociaal-economisch rapport over deze gemeente zullen bedragen 8750,en geen 4.000,zoals eertijds was genoemd. De heer Kerkvliet Vroeg zich af, of het nut hiervan wel in overeenstemming is met dit grote bedrag. Reeds eerder is een rapport verschenen, dat meer een gevaar dan een belang genoemd kon worden. Voorz. zeide dat dit rapport nu door een zeeiv deskundi gen zou worden samengesteld. De heer Hogenboom kon zich niet al geheel voorstander verklaren, om dat dergelijke rapporten veel in hielden, maar voor de praktijk min der nitttig bleken.. De heer Ver- stege vindt het verschil in de kos ten zeer groot, maar wil zich toch voorstander verklaren. Met 7 voor en 5 tegen kwam het rappórt er door. In de Woonruimte commissie werden benoemd verklaard de he ren P. v. d. Velden, J. A. v. d. Geest, C. H-uigsloot, Juffermans en G C. vap Emmerik. Voor enkele voorzieningen van diverse scholen werden gelden be schikbaar gesteld als bedoeld bij art. 72 der L. O. Wet 1920. Een tweetal belastingverordeningen wer den opnieuw vastges.eld. Alsook de 2e verhoging van 5 pet. op de sala rissen volgens de Rijksregeling wer den goedgekeurd. Woningen voor gerepatriëerden Na enkele hamerpunten volgde het voorstel, om over te gaan tot de bouw van woningen met Over heidskosten voor gerepatriëerden Voorz. ga hierop een toelichting, die behelsde dat door inspecteur v. Gog namens de dienst maatschappe lijke zorg een beroep is gedaan op deze gemeente om een veertigtal huizen te bouwen voor gerepatrieer den. Wanneer door de gemeente voor deze mensen woningen worden gebouwd geeft het rijk 20 tot 25 pet. meer bouwvolume, met een rijkssubsidie van 137,per wo ning. Deze gezinnen moeten voor 31 Dec. 1950 gehuisvest worden. Hiervoor was een oplossing gevon den om deze gezinnen onder te brengen in een 40 tal leegstaande zomerhuisjes, welke echter voor 1 Juni 1951 weer ontruimd moeten worden. Het college van B. en W. stelde derhalve voor 50 woningen te bouwen met als genoemd bedrag 40.000,te bouwen en wel 10 te Oude Wetering, 20 te Roelof- arendsveen, 12 te Rijp wetering en 8 te Kaag. Dit ontlokte een uitge breide discussie, waarbij de heer Rietbroek de rij van sprekers ooen- de. Deze betoogde dat door deze bouw slechts 10 woningen voor ei gen inwoners zouden vrij komen, en is bevreesd om als armlastige gemeente deze lasten op zich te ne men De heer Verstege trachtte met vuur en ijver de leden te overtuigen van de nood van de gerepatrieer den. Als wij veertig gezinnen in onze gemeente onderbrengen, zijn wij in de gelegenheid om 50 wonin gen te bouwen met rijkssubsidie, en eigenliik zonder conseauenties voor de gemeente. De heer v. d. Geest twijfelde of de bedoelde zomerhuisjes voor de win ter wel bewoonbaar zijn, en ook of de te bouwen huizen niet tijdig gereed zullen zijn, omreden de zo merhuisjes per 1 Juni 1951 weer ontruimd moeten worden. Spr. zou gaarne zien, dat dit zo gemakkelijk ging als werd voorgesteld. De heer v. d. Bjjl vond het een buitengewoon moeilijk punt voor de raad. Wij hebben de morele plicht deze mensen in nood te helpen maar er zijn ook bezwaren De heer Kerkvliet informeerde naar de financiering voor deze bouw. Voorts deed deze 't voorstel om gezien de eerder genoemde be zwaren 10 gezinnen in onze gemeen te tijdelijk onder te brengen en dan tot bouw van 13 woningen over te gaan. Ook de heer v. d. Bijl onder streepte dit voorstel, hetwelk na stemming werd aangenomen. Gemeenebegroting 1951. Vervolgens kwam de gemeente begroting 1951 ter tafel. Allereerst deed voorz. voorlezing van het rap port der commissie tot nazien der gemeente-begroting. Deze had op verschillende posten gemeend aan merking te moeten maken, welke ook bij de behandeling ter sprake kwamen. Voorts 'was deze van me ning, dat het beeld der begroting niet ongunstig was te noemen, maar de toenemende kapitaalsuitgaven toch zorgen baarden. Na repliek van voorz. was het woord aan de heer Kerkvliet, die na mens de K.V.P.-fractie een algeme ne beschouwing hield. Het is vol doende bekend, aldus richtte spr. zich tot de voorz., dat u voor een be volkingsgroep der gemeente, die in een minder gunstige economische toestand verkeert, zeer actief bent. Uw college draagt deze groep een warm hart toe. Aangaande deze be groting maakte spr. bezwaar tegen de posten, die waren uitgetrokken voor diverse bijeenkomsten. Het dansen. Op verlangen der fractie had een onderhoud met de voorz. plaats ge- .had, waarin het reeds meerdere ma len besproken euvel „dansen" was besproken. Het verheugde spr. dat dit onderhoud vruchtbaar is ge weest, en u aan onze verlangens zijt tegemoet gekomen. In het vervolg zal maar een dansavond per maand plaats hebben, en daar zal ook geen alcohol geschonken worden. Dat u hiervoor enkele gelegenheden op gebied van watersport heeft moeten uitzonderen, moet ik, aldus spr. be treuren. Naast de arbeid op materia eel gebied, blijven er nog veel ho gere waarden na te streven. Als wij die in gezamelijk overleg zullen be handelen, dan zullen wij met Gods zegen vruchtbare arbeid kunnen verrichten. Diefstallen. Door de rijkspolitie is een inwoner van Leiden een ze kere van P. gearresteerd ter zake van vermoedelijke diefstal van scheepsbenodigdheden ten nadele van een niet in Nederland woonach tig persoon. De dader is gistermor gen voor de officier van justitie te 's-Gravenhage geleid. Eveneens is door de Rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt tegen een inwoner van Eindhoven v. d. V. ter zake van vermoedelijke diefstal van goederen toebehorende aan de Fa. Jansen te Nieuw Vennep. BODEGRAVEN Traqisch onaeval In de buurtschap de Meije waren een paar kinderen van de fam. Stol wijk met enige kameraadjes aan het spelen op het damhek, dat blijkbaar niet al te stevig gesteld stond, daar ter versterking een touw was aange bracht. Door het knappen van het touw viel plotseling het zware ijze ren gevaarte om en kwam terecht op een der kleinen nl. het 4-jarig zoontje van de heer St. Een broertje waarschuwde de vader die onmid dellijk toeschoot, maar weinig meer kon doen. Vrij zeker was het ventje reeds overleden tengevolge van een schedelbasisfractuur. De inmiddels gewaarschuwde geneesheer dr. S. Beije constateerde de dood. Groot is de verslagenheid bij buurt- en om woners. Geboren: Jacob Cornelis en Gijs- bertus Jochem, zonen van B. Klaas- sen en C. Beyeman; Gijsbertus Cor nelis Adrianus zn van C. Kemp en M. Zimmerman. ESTO. ESTO I trekt a.s. Zon dag naar Gouda om DONK III te be kampen. Dat moet wel een zegé worden, daar de Gouwenaars nog geen enkel puntje behaalden. Esto II ontvangt VEP TV, dat ook nog een nul op de ranglijst heeft staan. De winst kan dus in Bodegraven blij ven. Esto III gaat naar GSV VI en zal moeite hebben een gelijk spel te bereiken. De junioren zijn vrij. ZEVENHOVEN TIJDEN NARCOSE OVERLEDEN. De 25-jarige heer Kalshoven liet Woensdag zijn tanden trekken vol gens een nieuwe Amerikaanse me thode. Tijdens de behandeling is hij, terwijl hij onder narcose was, over leden. De heer Kalshoven was ge huwd en vader van twee kinderen. Het stoffelijk overschot, dat ter beschikking van de justitie was ge steld, zal a.s. Maandag ter aarde worden besteld. De politie deskundige dr. J. P. L. Hulst heeft sectie op het lijk ver richt. Omtrent het resultaat daarvan kunnen we nog niet mededelen. RIJP WETERING Aanbesteding. In café Bakker had gisteren de aanbesteding plaats van de uitbreidingswerkzaamheden aan de R.K. Hogere School. Van de 8 inschrijvers was J. W. M. Jansen uit Rijpwetering de laagste met een bedrag van f 30.734. Hoogste was H. J. Strijk, Rijpwetering met f 38.000. ROELOFARENDSVEEN Onderscheiding. Bij beschik king van de Minister van Oorlog is aan de opperwachtmeester der Rijkspolitie te Roelofarendsveen P. de Bil het oorlogs-herinneringskruis toegekend. Q>' ve/y'oftrsMafender^ ufendet is er" J VA N N E L L E Stelt een teuke, met versjes en plaatjes verluchte, verjaars- kalender beschikbaar tegen inlevering van 120 waardepunten. Doe Uw kinderen een plezier I Geef ze dan deze verjaarskalender, een blijvende versiering voor de kinderkamer. Stuur 120 waardepunten aan: VAN NELLE. POSTBUS 817, ROTTERDAM kalender wordt U gratis en franco toegezonden. Bent U reeds in het bezit van de Piggelmeeboeken: ET TOVERVISJE" WONDERSCHELP"? Bestel ze bij Uw kruidenier. Spaar voor elke plaatjesserie 120 waardepunten. Waardepunten vindt U op alle verpakkingen - ADRESSEER UITSLUITEND Uw brieven aan van Nelle, Postbus 817, Rotterdam, AFDELING „RECLAME", met vermelding van „Verjaarskalender" <2? Aangeboden Tropisch aquarium mét spiegelglas staande op tafel 80 x 50 x 45. Geheel compleet met mooie collectie vis. planten en liohtkap met verlich ting Alles in prima staat. Tegen elk aannemelijk bod Th. G. Lek, Witte Singel 8 Roelofarendsveen 158 Eijsink. Motorrijwiel aangeboden, zeer snel, veel chroom, prima in de lak. telescoopvork nw. banden, sportmodel. loopt prima, e. v. met duo als nieuw Br onder no. 145 bureau van dit blad. Q) Lits-jumeaux. Eiken Lits-jumeaux met spiralen 75.ledikanten voet bord. divanbedden 20 jaar garantie ameublementen, ui'cschuiftafe's, kachels, haarden achterplaten. -Koopt inboedels ongeregel de goederen. Pluvm. Ho- gewoerd 41. tel. 21266. 146 Te koop aangeboden een Canadese Dump merk Ford gesloten bak met rolluiken, in goede staat, bij G. W. Baars. Roovers- broekdijk 3 Lisse Telef. K 2530—3732. 135 1? Haarden Schrijfmach.. geijsers, gasforn. Pracht haarden. w o. Jaarsma. schrijfmachines badgeij- sers, keuken geiisers. gas- orn-uizen dressoirs, stoe- ?n rietfauteuils tafels, apokmatrassen.. ledikan- 'm. gashaarden, metaal- raaibank met motor Nw. 5nin JÜP bij hoek Hooigr. Tel. 22150. 142 2* Theeservies compleet f 5.98 Prima buitenlands crème aardewerk met prachtig rib-motief. Ont bijtbordjes 29 cent losse kopjes 29 cent, diverse mooie modellen sauskom 1.69 vleesschaaltjes 98 cent Diepe en platte bor den 38 cent. I. V- A. Haar lemmerstraat 48, Nova Noordeinde 43. 122 2* Porseleinen theepot 49 cent. 2e keus zonder dek sel Suikerpot en melkkan samen 98 cent Prachtige platelen melkkan 1*4 Li ter 98 cent 2 Liter 1.29, crème dekschalen 2.25. 5-delig nest schalen met rand décor compleet 2.98. I. V. A. Haarlem- me'straat 48. Nova. Noord- einde 43. 121 *2* Prima Damesrijwiel en 2 prima 2de hands heren- rij wielen te koop en 1 he- renrijwiel, hoog model. Juncker" bij het van ouds bekende adres. Jood Nieu- wenhuis Korte Mare no. 6 Telef. 26857. 161 2* Bij Jood Nieuwenhuis slaagt U zeker, hetzij voor reparatie of een nieuw rij wiel. Wij hebben verschil lende merken Jeweka. Senders Simplex enz. Ge makkelijke betaling. Korte Mare 6 Tel 26157. 162 2 Motorrijwielen, D K. W. 200 cc. en N. S. U. t»8 cc. in prima staat door particulier te koop aange boden. Deskundig onder zoek toegestaan. Te bezich tigen bij Garage Bonnet, Levendaal 132. Leidèn. 154 2* Visserij-artikelen. Vis sersgaren. nettennaalden fuikenlijntjes, fuikenziide vieugelwant, fuikenrotting fleur- en dobberhaken. schakelkurken. schakel- loodjes gebbewant cachou nylon fuikengaren enz. L. J. den Holder Janvossen- stêeg 75-77. Tel. 26901 155 7? Te kooD als nieuw Da mes-. Heren-, Jongens- en Meisjesriiwielen 25 en 35.—. Complee+ modern Lits-jumeux 55. 2 per- soons kapok bedstel met ledikant 37.50. ledikanten 9.autooed 11. bed- ptei 27 50. handnaaima chine 37.50 Hoogracht 55 ("gesloten huis). 150 •2 Radio. Ter overname aangeboden een prima spelend Philips Radiotoe stel. (type 209 U) prijs 65.G. J. Beijk, Rust hof f'aan 34 Sas^enheim, texefoon K 2532-7770. 2T Jubilea, Trouwen en Verloven. Aparte geschen ken doofpotten, electrische koperen kronen vanaf 45 houtblokbakken. wand- lusters. theestoven met ketels, vijzels, snuiters, ko- oeien bloempotten in alle maten, wortelnoten com mode Muusse Hooigracht 59 tel. 23264. 152 2* Invalidewagens. Alle modellen invalidewagens o.a. wandel- buiskamer- zelfbeweegbare en motor wagens Carrierhuis Gebr Huisman. Hogewoerd 66— 68. Tel. 22962, Leiden. if^eiepaaatjeó AANGEBODEN *2* Kunt U een beetje piano spelen, maar toch niet vlot een moderne foxtrot of Engelse wals enz.? Volgt onze nieuwe Amerik dans muziekcursus voor piano. Duur der cursus iall laar. Snelle verbluffende resultaten Muziekschool Zwaag. tel 24358. Kore- vaarstraat 5. ..aü.s opgelet. Heden omvangen een grote sor tering nieuwe hoeden van af 6.95 Wii vervormen en vermaken uw hoed als r.ieuw tegen zeer lage prij zen Maison de Groot. Haarlemmerstraat 61. te genover Rex-Theater. 2" Gelden beschikbaar voui eerste hypotheek Rente vanaf 3 \4 Fin. Bel en Ass. Krt Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim Tei 7488 en 7868 Na kan- toortiid 7329 en 7828 6932 3? Attentie. Wij repare ren gebroken oorceleinen. Saksische groepen, antie ke borden beelden kristal ivoor, koper brons enz Schoonmaken en vernissen van schilderijen reparatie Persische kleden. Brem- me-' Haarlemmerstraat 9n n;. eventueel vei- groten of verkleinen voor vakwerk van Veisen hoe- tenkliniek Donkersteee 3 21 Vruchtbomen. Bespreek nu het snoeien en spuiten van uw vruchtbomen. Voorradig: Appe Peren. Pruim Bessen Frambozen Ligustrum. Rozen, Heesters Ook vaste planten. Prima waar! C. F. Kromhout, Driftstraat 27a. Leiden. 2* Wij hebben nog enige Bergings-ïuimte beschik baar. Scheepswerf Rijndijk 114 te Voorschoten. Te koop- Motor-tuinders- schuit. 140 2 Overgordijnen, groot kleed pendule. schuifta fels, cylindei'bu"eau, dres soir. bijzettafeltjes ledi kanten. 2 oersoons matras sen, grote kinderledi'kan- ■ten theekast, 2 pers. op- klaobed 40— 2 armfau- teuils keukenstoelen Jan Pluvm Hooigracht 51. tel. 25955 163 5? Een schot in uw schuur of een plank aan de muur: voor trip'ex of board een lijstje of lat. in .De Hout hal" vindt elke knutselaar wat Hogewoerd 99. te'°- foon 22536. 90 PERSONEEL 2" Flink zelfst. meisje ge vraag of Huishoudster, voor dag en nacht, goed loon. Hulp van werkster. Mevr. Westen Maarsman- steeg 25 Leiden tel. 23851. 2 Banketbakkerij Voo»- direct of later ge vraagd (omgeving Leiden-» beschaafde Juffrouw of Meisje, boven 21 jaar. Br. onder no. 8509 bureau van dit blad. 2 Net Dagmeisje biedt zich aan 22 jaar. Adres- Bij dorpstraat no- 2. Sas senheim. 156 2 Ne': Meisie biedt zich aan voor 2 dhgen in de week. Br. onder no. 8496 bureau van dit blad 2 Net Meisje gevraagd voor dag of dag en nacht zelfstandig kunnende wer ken en koken. Aanmelden na 7 uur. v. d. Horst, Mel- chior Treublaan 31. Lei den. 147 HH Ge Jie9een Mee> IBWl beste burger (en beminnelijke bur gereshoeveel prettige praatjes over dat beste biertje te vertellen zijn. Bier heeft eeuwen lang honderden millioenen mensen een goed ogen blik in de dag bereid. En dus is bier een klein (doch belangrijk) onderdeel van het mensenleven geworden. Als zodanig is het een koelsmakelyk en zeer opioekkend cultuurmonumentje geworden op de indrukwekkende weg der mensheid. Zo is het dan óók een onderwerp geworden waar veel aar digs en merkwaardigs over te vertellen is. Dat gaan wij nu doen. Steeds weer op deze plaats zult ge een tuiltje, een vaatje, een kannetje bierbizonderheden in dit blad vinden. Een kleine teug uit de brede stroom. Moge zy U smaken. 9 De Grote Onbekende. Er wacht LJ een verrassing! Van November tot en met Januari doorkruist een Grote Onbekende ons dichtbevolkte landje. Zjjn werk terrein: hotels, cafê's, restaurants, cafetaria's, enz. Zjjn doel: diegenen onder de eters, die bjj hun eten van een schuimend glaasje bier genieten, een char mante surprise te bereiden. Stel, U drinkt, laat ons zeggen in een stationsrestaurant, een biertje by Uw eten. Daar treedt de Grote Onbekende binnen, zjjn mysterieuze oog onthult een tevreden „Aha!" en het volgend ogenblik zal hjj U toestem ming vragen een zestal welgevormde bierglazen naar Uw huis te mogen zenden! Dit kan ook U overkomen, dierbare lezer: in hotel, café of waar maar een hapje gegeten wordt, 't Is maar dat U het weet Bierbrievenbus. H. v. D. te V.: Volgens Herodotus is het bier 3952 jaar vóór onze jaartelling uitgevonden. Bier is ruim 5900 jaar best (het komt eigenlijk uit Egypte). Th. R. te A.: Inderdaad, bier moet behoedzaam geschonken worden, langzaam, met overleg. Houd het glas dicht by kraan of fles, nooit uit de hoogte schenken! Anders vermoordt U het bier, want het bevattende bouquetje babbeltjes betref fende best bier. bemind bij brave burgers benevens beminnelijke burgeressen. (Red. Herengracht 262, Amsterdam) kostelyke natuurlijke kool zuur, waardoor het bier zo prettig valt, gaat dan voor een deel verloren. Ach heden, sprak Van Egen, Waarom toch valt er hier De hele zomer regen En nooit een keertje bier T Waarom, Toen lasser Jan Kint, Trompenburgerstraat 36, Amsterdam, voor het eerst van zyn leven een biertje dronk, moet hy hebben uitgeroepen: „Dat I is wat anders dan water!" Zestien jaar is dat geleden, en hy drinkt het nog steeds, deze Jan Kint, gezond en goed-gehumeurd als hy is. Waar- I om? „Ik houd van bier," zegt hy, „omdat het een medicgn is tegen alle jpBy jM narigheid. Myn vader zegt altyd: „Zolang er hop la, is er hoop." En wilt U verder nog weten, waarom ik I bier drink? Wel, omdat je 't niet kunt eten! Dat ïykt me een afdoende reden." Niet doen. Wanneer U alle glazen bier, die in één jaar £j\ in Nederland gedronken zijn, op elkander zet, fjMKi krijgt U een toren, die omvalt. Doet U het I dus maar liever niet. f Gezelligheid doet wonderen. Zit het een beetje tegen? Dan kunt U pas laten aden, wat U waard bent: door tóch l'w goede humeur te bewaren. Gezelligheid doet won deren. En er is niets zo gezellig als het drinken van een goed glas bier. Bier geeft rust. 't Leert je de betrekkeiykheid van de aardse besonjes inzien. Wie geregeld bier drinkt vindt het leven zo kwaad niet, want a 2 Slagersleerling gevr. bij Van der Zon, Haarlem merstraat 78 Leiden 8505 S1 Net Meisje gevraagd voor dag en nacht, in ge zin met 3 schoolgaande kinderen en baby. Mevr Dungelmann. Dr. Reguin- laan 36 Voorburg. Tele foon 779706. 8474 2 R. K. Meisje biedt zich aan. 16 jaar voor Maandag Dinsdag en Vrijdag. Om- aeving Leiden. Br. aan J Borst onder no 8455 agent van dit blad, Hazerswoude Rijndijk. 2 Net meisje biedt zich aan voor Di. en Do. of Vrijdag. Br. onder no- 8500 aan P Wortman agent van de L. Crt. te Rijpwe tering. 2 Gevraagd, liefst voor direct een R. K. Meisje voor dag of dag en nacht in gezin met 6 kinderen (waarvan 4 schoolgaand). Aanmelden 's avonds na 7 uur Mevr. de Rooii. Ge versstraat 35. Oegstgeest. *3? Gevraagd eenv. alleen staande vrouw, werkende stand, bii man alleen, op 'eeftijd om enige huis houdelijke bezigheden te doen. tegen kost en inwo ning Leiden. Br. onder no. 143 bureau van dit blad. *5* Gevraagd een flinke, eerlijke jongen voor loop- en magaziinwerk met zin voor netheid en orde. Aan melden: Maandagochtend tussen 9 en 10 uur Hoge woerd 30. Leiden. 144 GEVRAAGD Wie wil moeder van groot gezin heLpen aan speelgoed voor de a.s. Sint Nicolaas tegen kleine ver goeding. Br. onder no. 8462 bureau van dit blad. 2 Naaimachine® te koop gevraagd, defect geen be zwaar. Wii betalen een goede prijs. Reparaties 'n één dag gereed en met vol ledige garantie. P. J. v. Steyn, Haven 46. Leiden, Tel. 24809 2* Ter overname gevraagd een Pension-bedrijf op goede stand, voorkeur te LeidenDen Haag. Br. on der no. 141 buresau van dit blad. TE HUUR *3* Aan 1 of 2 rustige per sonen zonder kinderen (geen studenten) worden 2 kamers met stromend water en stookgelegenheid aangeboden. (Desgewenst met. vrije keuken) bii rus tig R. K echtpaar z. k. Br. onder no 8483 bureau van dit blad. 2 Zaal tehuur voor brui loften en partijen met ge bruik van servies, vrije keuken, enz. Alle con sumpties kunnen worden mede gebracht, billijke oriis. Plantage 2. telefoon no 26820. 165 Te huur 250 R.R. tuin land P. Loos. Zuideinde 66 Roelofarendsveen. 159 *2? Te huur aangeboden mooie frisse slaapkamer f 5 per week met of zonder huiselijk verkeer. Hooi gracht 55. 149 DIVERSEN 3? Het Studenten Werk- bureau, Prytaneum. Rapen burg 6. zoekt werkzaamhe den van allerlei aard voor studenten, die zelf in hun onderhoud moeten voor zien. Tel 23905 (Week-end gesloten). 8479 3? Ie Leidse Jazz-school Pianolessen o.a dansmu ziek, improvisatie, Boogje- Woogie, Bebop enz. Gi taarlessen: modern slaggi taar Unieke opleiding! Bruikleen instr Studeer- gelegenheid Condities: f 1.25 per les. Individueel onderricht. Zéér vele dank betuigingen ter inzage. In schrijving dagelijks v. 10 19 uur. Nwe Rijn 43 A. Prijsjassen en Biljarten om mooie prijzen Dinsdag avond. Café den Hollander Zoeterwoude. 125 S* Voor diegenen, die ka mers willen verhuren aan studenten bestaat dage lijks gelegenheid deze op te geven aan het Kamer bureau, Prytanum. Ra penburg 6. Tel- 23905 (Weekend gesloten). 8479 3? Sunt Meerten! ..Ons Grunnegerlaand" verwacht aal Grunnegers. 11 Novem ber, 8 uur op de toneel- oavend in „Den Burcht". 2? Als straks de de kolenwagen komt. Betaal de levering dan prompt. 2? Ver. „Ons Grunneger laand". 11 Nov. 8 uur in ,.Den Burcht": ,.As zun deurkomt" spul in drei bedrieven deur Jan Zijl. ■S1 Verloren een notitie boekje met belangrijke gegevens. Verliezer gedu peerd. Waarschijnlijk ver leren op de veemarkt. Te rug te bezorgen bij agent L. Crt. J- van Steijn. Wei- pcortseweg. Zoeterwoude. ^2* Autorijschool Citax- bedrijf. Gediplomeerd in- siructeur met goedgekeurd lesmateriaal. Snelle oplei ding rijbewijs 4 50 per lesuur. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks. Mons- 51 raat 60a Telef. 26584 Ci- t?x Parkstraat 5a Tel 22513. 160 TT Opleidingsschool voor schoonheidsspecialist (e) manicure, pedicure (alge hele voetverzorging). Aan vang der nieuwe cursus sen 27 Nov. a.s. Inschrij ving da^eliiks. P-ocoectus te? inzage (opl v. i. vak- Toep) Oude Rün 2a hoek Donkersteeg, tel. 24208. Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3