Keuringsdienst: nog geen hogere vergoeding motoren NIEUWS UIT DE OMGEVING VRIJDAG 27 OCTOBER 1950 DE I.EIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN a. d. RIJN De raad der gemeente Alphen aan den Rijn vergaderde Donderdag avond om 8 uur. Afwezig was de heer W. Brouwer. De heer P. Verdonk (C.H.) werd door de voorzitter op een desbetref fende informatie gerustgesteld, dat Dok de woningbouwvereniging „Al phens Belang" een verzoek tot dek king van een eventueel exploitatie tekort. zo nodig zal kunnen indie nen. Er is geen sprake, dat de ene 'woningbouwvereniging bevoorrecht V/ordt boven de andere. Op verzoek van het bestuur der vereniging „Martha Stichting" werd ingetrökken het raadsbesluit van 21 Augustus 1947, waarbij ingevolge de art. 72 e.v. der Lager onderwijswet 1920 medewerking werd verleend voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen. Tengevolge van de omzetting van de school voor g.l.o. in een school voor b.g.l.o, is thans een nieuw verzoek tot medewerking ingediend, waarin het voorgaande is opgenomen. Tegelijkertijd werd aan genomen het voorstel tot het verle ren van vorenbedoelde medewerking. Discussie over vergoeding motorrijwielen Bij de behandeling van het voor stel van B. en W. inzake wijziging van de instructie van het personeel van de keuringsdienst van vee en vïees in de keuringskring Alphen a. d. Rijn, in welk voorstel tevens zijn verwerkt vergoedingen voor het bruik van een eigen motorrijwiel door de hulpkeurmeesters, maakte de heer Verduijn (A.R.) bezwaar te gen het bedrag van f 800.per jaar. (Oorspronkelijk was dit bedrag bij de oprichting van de keuringsdienst op 1 October 1941 bepaald op 300. 1 Januari 1946 verhoogd tot 400.— •en met ingang van 1 Juli 1947 vast gesteld op 600.De heer Ver duijn achtte lichtere njotorrijwielen goed genoeg. De aanschaffingskosten zijn dan belangrijk lager en dienten gevolge ook de afschrijvingen. Spr stelde voor de vergoeding vast te si ellen op 700. De heer L. C. Slootjes (K.V.P.) sprak in dezelfde geest. Ook spr. maakte berekeningen en wilde zelfs nog lager gaan met de vergoeding er wel tot 650.De heer H. J. Jansen (C.H.) meende, dat de direc teur een betrouwbare berekening heeft gemaakt en stelde voor hier van niet af te wijken. De heer G. Gesman Lzn. (C.H.) maakte nog be zwaar tegen de vercalculeerde stal- ljngskosten ad 60.als de motor rijwielen thuis worden gestald. De heer G. Nijman (P.v.d.A.) vond in deze discussie aanleiding om terug te grijpen op een destijds door hem gevoerd betoóg betreffende de auto's van de direpteuren der utiliteitsbe- drijven en van gemeentewerken. Spr. is van mening dat het lager moet, maar ^an gelijke monniken, gelijke kappen. Gaat dat niet, dan zal spr. vóór het voorstel stemmen als door B. en W. ter tafel is gebracht. Le voorzitter nam hier een wijs be sluit en stelde de vergadering voor de aangelegenheid van de vergoe dingen uit het onderhavige voorstel te lichtfcn en deze kwestie per 1 Ja nuari te bezien als de auto's weer ter sprake zullen komen. De raad verenigde zich hiermee. Zonder discussie werd aangeno men het voorstel inzake vaststelling van nieuwe verordeningen tot hef fing van vergunnings- en verlofs- recht ingevolge de drankwet. Subsidies Bij de behandeling van het voor stel inzake het verlenen van een subsidie voor een landdag, uitgaande van de gewestelijke commissie Steun Wettig Gezag Zuid-Holland, Noord- Oost, verzocht de heer G. Nijman (P.v.d.A.) aantekening dat hij tegen dit voorstel was. De heer Ph. Rogaar (P.v.d.A.) heeft veel sympathie voor deze instelling en respect voor hen die voor Steun Wettig Gezag veel arbeid verrichten, maar het verwon dert hem, dat de bijdrage in de kos ten wordt overgelaten aan de good will van de gemeenten. Dekking der kosten uit Rijksmiddelen vindt spr. beter op zijn plaats. Hierna werd het voorstel om 250.— subsidie toe te staan (gevraagd was f 550. aangenomen. Zonder discussie werden de ge vraagde subsidies verleend aan de Chr Kleuterschool te Alphen a. d. Rijn 389.57) en de Hervormde Kleuterschool te Zwammerdam ('8.per leerling van 4 jaar en ouder, per jaar, voor leerlingen af komstig uit Alphep a. cL Rijn. Met veel lof en waardering werd gesproken over het werk van het Interkerkelijk comité voor gezins zorg in verband met zijn aanvrage om subsidie van pl.m. 932,11, het geen werd toegestaan. Ook de heer J A. v. d. Lee (St. G blies de loftrompet over het werk van dit comité. Ten behoeve van de Water- en Licht bedrijven vragen B. en W. een crediet van 4250.voor het ver nieuwen van de hoofdbuis van de waterleiding in een gedeelte van de Raadhuisstraat, 1650.voor het vervangen van de aanwezige laag- spanningskabel nabij het pand Hoorn 130 door een kabel van 4 x 95 qmm, 1200.voor het aankopen van electriciteitsm eters, stroomtransfor- matoren en schakelklokken en 2250.voor het aankopen van een kabeltransportwagen. Het voorstel werd in zijn geheel aangenomen. Zonder discussie aanvaardde de raad het voorstel tot aankoop van enkele percelen grond, berm en wa ter, gelegen langs de Emmalaan en de Tolstraat van de vereniging tot oprichting en instandhouding een inrichting voor christelijk mid delbaar onderwijs en voorbereidend heger onderwijs, tesamen een opper vlakte beslaand van pl.m. 1375 m2 cn benodigd voor de verbreding van de Tolstraat, een en ander- voor de som van 8000. Eveneens zonder discussie werd besloten tot verkoop van percelen weiland en water, tesamen groot "3.83 h.a. tegen een door drie des kundigen vastgestelde koopsom ad 9950.aan het R.K. Kerkbestuur van de H. Bonifacius te Alphen aan den Rijn, ten behoeve van het St. Jcsephpension. Bij de behandeling van het voor stel inzake het verlenen van borg tocht ten behoeve van de bouw van een woonhuis met toepassing van de Financieringsregeling Woningbouw 1948, voor rekening van de heer A. J. v. d. Sluijs, vestigde de heer Pr Rogaar (P.v.d.A.) de aandacht op het aflopen van genoemde Finan- cxeringsregeling per 15 November. De voorzitter zegde toe deze datum m het oog te zullen houden. Tot leden van d plaatselijke com missie van toezicht op de scholen voor middelbaar onderwijs werden herbenoemd de heren ds. Joh. Ste- houwer, J. C. Lemkes, W. v. d. Wind (Aarlanderveen), A. Warnaar .en A. v. d. Veen Meerstadt. Nieuwe gemeente-ontvanger In de per 1 Januari te vervullen \acature van gemeente-ontvanger wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd door de huidige ontvanger, de heer J. A. v. d. Lee, werd met 18 stemmen be noemd de heer P. J. Wijnbeek, die sedert 1 Juni 1946 tot tevredenheid van B. en W. ten kantore van de ge meente-ontvanger werkzaam is in de rang van commies le klasse. De werkzaamheden in verband met de voorgenomen bouw van een nieuwe openbare school voor gewoon lager onderwijs het huidige school gebouw in de Schoolstraat bestaat bijkans 100 jaar en voldoet uiter aard niet meer aan de eisen zijn thans zover gevorderd, dat de raad moet beslissen over de plaats. B. en W. wijzen hiervoor aan een terrein aan de Javastraat, waar metértijd ook een badhuis en enkele woningen zullen verrijzen. De heer v. d. Akker (P.v.d.A.) vindt dit, gezien de lange tijd van voorbereiding, maar een mager" resultaat. Hij dringt aan op spoedige aanbesteding en wijst daar bij op verval datum van de bouw vergunning per 31 Dec. Er wordt nu rnet spoed gewerkt aan de verwe zenlijking van de bouw. De datum van 1 Januari wordt in het oog houden. Men behoeft geen vrees te koesteren, dat de school er niet zal komen, aldus de voorz. De heer G. Nijman (P.v.d.A.) had voel lof dat de zaak thans met spoed wordt afgewerkt. Het had spr. pijn lijk getroffen, op een stuk van de commissie van bijstand de aanteke ningen te hebben aangetroffen: „Blijft er nog een taak voor B. W. over? en achter de mededeling van de commissie, dat er nog wen sen waren, de opmerking: „Mogen B. en W. die wensen óók weten?" Be heer Nijman wilde weten wie die aantekeningen had geplaatst. 8REE5TRAAT IA6 BÖTCRMARK.T2I-22 TELEFOON 26662 iiE I D E F Aangesloten bij het Fin&ncierings Inst. De voorzitter verklaarde, dat hij zelf die vragen, welke bij het lezen van dat schrijven, bij hem waren op gekomen, op papier heeft gezet. Laat men toch met dergelijke wensen naar voren komen. Het college is bereid willig genoeg met wensen rekening te houden. Als B. en W. bij elke voorbereiding moeten terugvallen op ce raad dan is vlot afwerken uitge sloten. De voorzitter adviseerde de heer Nijman eens een bekende lite- latuur op het gebied van het ge meentelijk bestuursapparaat na te s'aan teneinde zijn functie beter te leren kennen Een mens wordt nu eenmaal niet in eens wijs. De heer Nijman interrumpeerde scherp met een: „Dank u!" De voorz. vervolgde: „Dat geldt voor iedereen, ook voor mij, maar als u het zo opvat, dan zal ilc zwijgen". In de le afdeling werden benoemd ue heren W. Geerlof, P. Verdonk, L. C Slootjes, W. S. v. d. Meent, H. J. Jansen en G. Nijman, in de 2e af deling A. F. Ruijssenaars, A. Ho- nout, W. Brouwer, C. Verduin, H. v d. Akker en in de 3e afdeling H. Brokaar, A. Kroon, Ph. Rogaar, J. A. v. d. Lee en G. Gesman. Hierna ging de raad in comité. Uitbreiding Oosterbegraafplaats aanbesteed. Donderdagmorgen heeft op het gemeentehuis de aan besteding plaats gevonden betreffen de het uitvoeren van grondwerken ten behoeve van uitbreiding van de Oosterbegraafplaats. Hoogste in- schrijfster was de fa. N.V. van Splunder te Ridderkerk voor i 246,000,laagste inschrijfster de fa. J. W. en G. D. van Schagen te Rijnsaterwoude voor f 191,947,06. Alphense Bridge Club. Deze week speelde de A.B.C. haar eerste wedstrijden voor de viertallencom petitie van de Ned. Bridge Bond. Met vijf teams werd de strijd aangebon den tegen teams van Leiden, Noord- wijk en Noordwijkerhout. Het team Kuijff, bestaande uit Kuijff-v. Zan tenmevj. Falkemav. d. Linden, won met een verschil van 21 punten van het team Sier van Sleutels. A.B. C. 2 bestaande uit de heren v. Heij- ningen, de VosMeirikvan Win kel moest de eer laten aan de heren uit Noordwijkerhout met een ver schil van 15 punten.' In de afd. 1B speelden BroekmanOttenCars- jensvan Oort tegen het team Kreft van de Sleutels,welke ontmoeting door de Alphenaren met een ver schil van 23 punten gewonnen werd. Het vierde team van de A.B.C. be staande pit v. d. Horstmevr. Jonge- i leende heer en mevr. van Wijk speelden tegen Noordwijk en wonnen met een verschil van 21 punten. In afd. IC speelden de heren Jon- geleenWalravenKromhoutSmit tegen het team Uphof van de Sleu tels, welke ontmoeting ook een Al phense zege bracht met een verschil van 35 punten. Een goed begin der halve voor de Alphense teams. ALKEMADE Kaasdag geslaagd In het café „Rustoord" te Rijpwe- tering werd gisteren de jaarlijkse Kaasdag van de gemeente Alkema de gehouden. In zijn openingswoord richtte de heer A. P. v. Poel, de voorz. van het kaasdag-comité, een bijzonder woord van welkom tot burgemeester Hoynck van Papendrecht. Spr. ge tuigde voorts van zijn vreugde over de grote opkomst. Niet alleeen, wat het aantal deelnemers betrof, maar ook de vele belangstellenden, die hun licht eens kwamen opsteken. De burg, wenste het kaasdagcomi té geluk met het grote succes, dat het deze keer had mogen boeken, De rijkslandbouwconsulent, d heer Schreuders, wees op de fouten in het ingezonden materiaal, maar gaf als zijn mening te kennen, dat de algemene indruk zeer gunstig was. Gunstiger dan op andere kaasdagen, Het algemeen gemiddelde lag boven de 80. Burg. Hoynck van Papendrecht feliciteerde de prijswinnaars reikte de prijzen uit. De eerste prijs, een beker van de gem. Alkemade, viel met 97 punten ten deel aan de wed. J. van Leeuwen te Warmond. De zilveren medaille van de C.. B. F. B. Woubrugge en omstr. die als tweede prijs gold, werd toegewezen aan C. J. Verlaan te Oud Ade met 96 punten. De der de prijs was geplitst in a, b en c en werd gewonnen met 94 punten door resp. A. Kors te Warmond, W C, v. d. Geest te Oude Ade en Fr. Los te Rijpwetering. De vierde prijs in a en b. was met 92 punten voor P. J. v. d. Geest te Warmond en P. Verweij te Rijpwetering. Voor Leidse kaas waren 5 inzen dingen binnengekomen en in deze afdeling was het de heer P. J. Heemskerk uit Oud Ade, die met 96 punten de eerste prijs behaalde. Na de prijsuitreiking werd er een film vertoond óver de ontwikkeling van het zuivelbedrijf sinds 1880. Hierin kwamen de talrijke verbete ringen, die mede dank zij de coöpe raties tot stand gekomen zijn, duide lijk tot uiting. Emigratiemogelijkheden in eigen land Volgaarne willen wij aan een rondschrijven van B. en W. van Alkemade aandacht schenken. Hier in wordt gewezen op de sombere toekomst voor de jonge tuinders ter plaatse. Emigratie wordt daardoor noodzakelijk geacht. Maar waar heen? Naar Australië met in het vooruitzicht een onzekere toekomst? Dit is niet nodig, want volgens het schrijven van B. en W. bestaat de mogelijkheid, om te emigreren in eigen land n.l. 30 km van de eigen woonplaats. Daar zijn zeer goede arbeidsvoorwaarden en uitstekende sociale vooruitzichten. A.s. Maandag 30 October des avonds te 8 uur zal in café v. d. Geest een bijeenkomst worden gehouden, waarin inlichtin gen worden verstrekt over deze smogelijkheid. Iedereen is welkom. - BOSKOOP Geboren: Rosa Adriana Maria, d. van H. Buitendijk en M. C. van der Maat; Marijke Hillegonda Margare- tha d. /an'P. C, Grootendorst en M. Kerkhoven; Johannes Henricus Ra- phaël, z. van G. H. Slootjes en C. J. Boef. Ondertrouwd: Willem Mudde en Dirkje Hoogerbrug. Getrouwd: Jacob Zaal en Gerda Volkenhand; Pieter Geers en Dirk je Martha Antonia Lubbers; Hen drik .van Klaveren en Janna Zaal. Overleden: Geertje van Kleef, wed. van A. van der Kraats 84 j.; Clasina de Loos, echtgenote van N. J. Rietveld, 66 j. HAZERSWOUDE Personalia. Aan de R.K. School behaalden Joop de Groot, Joop Kou- wenhoven, Gatha Marcelis, Koba v. Meurs en Duul v. d. Werf het diplo ma lingex-ie naaien van de St. Anna- vereniging. LEIMUIDEN Autobotsing. Op de Woudse Dijk nabij de boerderij van de heer Straathof reden vanmogen omstreeks 7 uur twee zware vrachtwagens te gen elkaar. De veewagen van v. Sta veren, geladen met vee, schoot door een haag en kwam tegen een tele foonpaal tot stilstnd. De andere wa gen van de expeditie Ott^p te Hille- gom, kwam met de neus in het water terecht. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor. ROELOFARENDSVEEN Tentoonstelling Missies aaikrans „St. Theresia" Een geheel jaar lang wordt er door een aantal dames van de missie-naaikrans in haar vrije tijd hard gewerkt, om nuttige kledingstukken e.d. te vervaardigen. Jaarlijks wordt hiervan een tentoon- steling gehouden, waar dan tevens diverse attracties zijn, om de kaspo- sitie te versterken. Deze tentoon stelling gehouden, waar dan tevens Jongensschool a. s. Zaterdag van 4 tot 10 uur en Zondag na de Hoogmis tot 9 uur. Tot slot zal een verloting plaats hebben. TER AAR Kath. Bond van hotel-, café- en restauranthouders. De leden van deze bond kwamen in café Meer zicht bijeen. De voorz., de heer Ver hoef, stelde het lid van het hoofd bestuur, de heer v. d. Vorden, aan de vergadering voor. Na de notulen memoreerde de voorz. het overlijden van de heer A. Kuif uit Noorden, die vele ja ren een trouw lid van de bond was geweest. De heer Vorden sprak daarna over de moeilijkheden, welke zich in deze tijd in de bedrijven voordoen. Nadat de vergadering in verband met het gesprokene de prijslijst nog eens had doorgenomen, werd de bij eenkomst gesloten. Aanbesteding Langeraarseweg. Ten gemeentehuize vond de aanbe steding plaats van de reconstructie van de Langeraarsweg. Door 21 fir ma's werd een inschrijvingsbiljet in geleverd. De laagste inschrijver was: J. Koek, Amsterdam voor 79880. De hoogste inschrijver was C. Koek, Haarlem voor 119000. Het werk is gegund aan de fa. Versluijs en Zn. Wegenbouw Oudewater, gevestigd te Bodegraven voor haar inschrijvingssom van ne gen en tachtig duizend twee honderd zeven en zeventig gulden, (ƒ89277). Dit is de op een na laagste inschrij ver. Dammen Woensdagavond speel de de dam en schaakclub „Nooit Ge dacht" te Ter Aar haar damcompe- titie wedstrijd tegen de damclub Wassenaar 4 te Wassenaar. De uit slag werd 119 in het voordeel van „Nooit Gedacht". GEM. AANKONDIGING AFSLUITING VALKENSTEEG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, de Valkensteeg wegervs werk- imheden ten behoeve van de bouw een perceel op de hoek Galge water-Valkensteeg voor de duur' werkzaamheden voor alle ver keer zal zijn afgesloten. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Een vertegenwoordiger uit Haar lem reed ter hoogte van de Van den Endelaan met 'n bestelauto Ach terin stonden dozen chocolade. Deze gingen schuiven, zodat de chauffeur bekneld raakte en stuur en remmen niet meer in zijn macht had Met 40 km. snelheid reed hij tegen een mo torrijder op, die even ges+opt had om z'n bril op te zetten. Deze werd van zijn, motor geslingerd en liep lichte verwondingen en een gecompliceer de linker onderbeenbreuk op. Dr. le Cocq d'Armendville liet het slacht offer naar een ziekenhuis vervoe- ren. u tycandidaat wenste te noemen als op- Eerste lustrum Gidsen. Donder-j volger Na enig gepraat stelde dagavond was de gx ote zaal van voorzitter zich dan ook maar weer Flora tjokvol. Het was de vxerxnt,herkiesbaar. Zonder stemming was van het eerste lustrum der Gidsen toen aU VQOr elk 8 van de St. Josephparochie. Mgr. B. van Leeuwen, pastoor der parochie, droegen dit jaar f 3044,19, dus een nadelig saldo van f 667,79. In het tijdvak 1 Januari 19501 Septem ber 1950 bedroegen de inkomsten f 1661,24 (volledige contributie in begrepen) en de uitgaven f 1374,96. Alzo ni een batig saldo van f 286,28. De totale reserve van de vereniging bedroeg op 1 Januari 1950 f 1918,89. In 1949 zijn 43 personen begraven t.w. 18 leden, 19 niet-leden en 6 kin deren. In 1950 zijn tot nu toe begra ven 15 leden, 8 niet-leden en 2 kin deren. De hierna gevolgde bestuursver kiezing leverde het eigenaardige in cident op, dat één der aftredende leden, n.l. voorzitter v. d. Klaauw zelf, zich niet herkiesbaar stelde en het bestuur noch de vergadering een feliciteerde met een kort, kernachlig woord de leiding der Gidsen, de Gid sen zelf eri de ouders. -Na een histo rische uiteenzetting van de Gidsen- beweging werd een revue gespeeld, waai'in het contrast tussen geloof er. ongeloof werd verzinnebeeld. Het stuk speelde in Mexico! Het werd met grote aandacht gevolgd. Vele demonstraties werden gegeven, -de een al mooier dan de andere. Ten slotte werd bij loting aan een der bezoekers een blijvende herinnering aan het feest aangeboden. NOORDWHK OUD-BURGEMEESTER v. d. MORTEL. De oud-burgemeester v. d. Mortel die thans in Amerika werkzaam is, heeft tijdens een verblijf in Neder land blijk gegeven Noordwijk nog niet te zijn vergeten en heeft hier enige dagen vertoefd. Onder meer bracht de heer v. d. Mortel een be zoek aan de nieuwe wijk bij de Boe- renburgerweg, waar de v. d. Mortel- straat in ogenschouw werd genomen. Noordwïjkse Kunstkring opent nieuwe seizoen. Het is jammer, dat niet meerderen zich een avond van zulk een gehalte hebben gegund. Cilly Wang geniet reeds een zeer goede naam en zij heeft hier weer be wezen deze naam waardig te zijn. Zij vertolkt een zeer eigen en persoon lijke stijl en al mag men wellicht te rugschrikken voor een avond, welke geheel gevuld wordt met dans, im mers deze kunst leidt een kwijnend bestaan, dan miskent men het talent van Cilly Wang. Cilly Wang houdt ons een spiegel voor, waarin wij de facetten van het leven het gewone leven herkennen. Wij zien in die spiegel onszelf en onze naasten. Wij hopen, dat wij deze kunstena- resse nog eens te Noordwijk mogen terugzien en dat dan zéér velen zul len komen om mee te genieten van haar sprankelende humor en rake ty pering van het leven. Een luid en langdurig applaus bewees, dat de aanwezigen zeer hadden genoten. i Dammen. DVN was deze week in topvorm en bond LDC I aan haar zegekar met liefst 173. Het twee de stelde echter danig teleur, want deze verloren met 614 van LDC 3. De uitslagen waren als volgt: DVN 1: F. DrostA. v. d. Zwan 1—1; Th. ZwetslootH. v. d. Vecht 20; H. de ReusJ. v. Sandijk 1—1; A. Turk—B. Wolf 2—0; C. J. BouwmeesterJ. v. d. Zwan 20; J. v. HoutenC. Meinema 20; J. v. SchootenA. Hogervorst 20; J. PëschierR. Marbus 11; Th. Vink R. v. Wijngaarden 20; G. Hoek J i Ver var k 2—0. DVN II: H. de Vries—B. Verbeek 22; J. ter VeerJ. Goedhart 02; M. v. d. BergB. v. d. Zwan 20; J OlyerhoekM. v. Eek 02; J. Kor- tekaasJ. Krijgman 02; M. Mulder A. Bloemendaal 02; A. Wijnber genJ. Borst 02; D. de BruinT. Bosman 02; A. VinkA. Osnabrug- gen 20; J. v. d. NietP. A. v. d. Horst 02. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: J. Vink 95 p. le klasse; D. A. Luschen 97 p. 2de klasse; H. Bredon 92. p. 3e klasse. Van de dames behaalde mej. T. v. Oosten met 87 p. het hoogste aantal. NOORD WIÏKERHOUT De St. Barbara-vereniging, onder- afd. van de K.A.B. kwam gister avond in vergadering bijeen. Uit het jaarverslag bleek, dat de penningm. heeft ontvangen in 1949 aan cóntri- buties f 1036,95, voor begrafenissen van niet-leden f 1265,aan andere inkomsten f 74.95, Alzo totaal ont vangsten f 2376,40. De uitgaven be- En toen kwam de hoofdschotel n.l. „Blijven we zo door draaien, als het nu gaat of moet „de Barbara" zijn leden collectief ver zekeren 'bij Concordia, zodat die Maatschappij alle risico's gaat dra gen?" De voorzitter gaf allereerst het woord aan de heer Lansing van Con cordia, die een uitvoerige uiteenzet ting gaf. Voor de leden zal aanslui ting' bij „Concordia" een verdubbe ling van contributie betekenen, maar daartegenover staan belangrijke voordelen o.a. wordt f 50 bij over lijden /an een lid uitgekeerd en wordt de financiële grondslag van „St. Barbara" veilig gesteld. Na enige bespreking werd met 33 —5 stemmen en 3 blanco tot aanslui ting bij „Concordia" :T5ësloten. DE ZILK Snoek aan de zeisToen de café houder K. op het land van de heer G. wat gras zou maaien voor z'n ko nijnen, slóeg hij langs de kant een snoek van elf pond aan de zeis. OEGSTGEEST Herdenking: Dag- Verenigde Naties De contactcommissie v vrouwen verenigingen deed er goed aan de dames bijeen te brengen in een bij eenkomst ter herdenking van het le lustrum van de Verenigde Naties. De bijeenkomst vond plaats in de W. de Zwijgerkerk en stond onder leiding van mevr. Smits-Witvliet. Nadat deze een inleidend woord had gesproken en mevr. Staal-Sandvliet haar droeve ervaring had medet- deeld voor wat betreft de door de regeringsvoox-lichtingsdienst beschik' baar te stellen film, die nog net op het nippertje binnenkwam, heeft mevr. Wijsmuller-Meyer lid van de gemeenteraad te Amsterdam zeer uitvoerig gesproken over het onder werp „Kinderen op de vlucht". Zij schetste het droeve lot van de kin deren o.a. in Noord Afrika, waar de Arabieren het gewoon vinden de meisjes te verkopen. Zij wees in dit verband op heet vruchtdragende werk van de Unac.. Een paar films hebben een en ander nog verduidelijkt en diep onder de indruk van hetgeen ze gezien en gehoord hadden, gingen de dames huiswaarts. \r( >no<4{ 'HOTEN J. M. DE RUYTER. f In de leeftijd van 55 jaar overleed gisteravond plotseling de heer J. M. Ruyter. De heer De Ruyter was ruim 40 jaar vex-bonden aan de Coöp Boeren leenbank „Voorschoten", waarvan de langste tijd als kassier. De thans- overledene vervulde nog vele ande re functies. Hij was secr.-penn van practisch alle polders in de omgving Voorts secr.-penn. van het departe ment Voorschoten van de Mij. tot Nut van het Algemeen en van de ver. ziekenhuiverpleging „Onderling Hulp betoon" Bij het demobilisatie-comi té nam hij het penningmeesterschap waar. Maandag zal de teraardebe stelling plaats vinden op de Ned. Herv. Begraafplaats. Kath. Vrouwenbeweging. In de gehouden vergadering van de Kath. Vrouwenbeweging werd het winter- programma vastgesteld, Zo zal er in de maand November een avond worden georganiseerd, waarop voor lichting op huishoudelijk gebied zal worden gegeven. In Januari vindt de jaarvergadering plaats en in Fe bruari de viering van het patroons feest, terwijl in de maandeti Maan en April nog een avond gegeven zal worden. De agenda van deze avond vermeldde de aanbieding van het ka zuifel. Het geld hiervoor is door d? leden geheel bij elkaar gebracht, maar tot grote spijt van alle aan wezigen moest de geest, adv., pas toor J. Th. van Bemmelen meedelen, dat het kazuifel nog niet gereed ge- Met de troepentransportsohepen „Castel Bianco", „Atlantis" en .„Nelly", die resp. 9 November te Amsterdam, 1-0 Nov. te Amsterdam en 11 November te Rotterdam zullen arriveren, keren de volgend-e per sonen uit Leiden en omgeving naar Nederland terug. „CASTEL BIANCO". J. J J. Jansen, Lage Rijndijk 71a, Leiden; J. A. van Kempen, Hazers- woude; sergt. J. J. C. Bex-gman en echtgenote, Sassenheim; sergt. maj. W. C. Nijeboer, Katwijk aan Zee; sergt. W. Filippo, Janvossensteeg 52. Leiden. „ATLANTIS" H- A. F. v. d. Berk, Sassenheim; sergt. G. C. Hilgersom, Leidschen- dam; J. C. de Neef, arts, Wassenaar. „NELLY". J.^ Gijzenij, Nw Waardstraat 16, Leiden; H. J. Herre-ur, Sassenheim; sergt. A. B. Pley, Lage Rijndijk 106, Leiden; kapt. N. C. dexi Uyl, Bos koop; L. van Weerden, De la Reij- straat 20, Leiden; korp. G. J. Beelen, Lisse; J. C M. v. d. Kroon, Lange- raar; M. J. de Vreede, Nootdorp; J. L. Vrij, Magd. Moonstra-at 50, Leiden; 2e luit. W. F. M. Westerman, Wasse naar; J. Zuiihof, Sassenheim; G. van Delft, Oegstgeest; H M. Stx-aver, Boskoop; B van Wensveen, Bode- ,'raven; A, Cramer, Noordwijk; W. Meer, Woerden; H. Veenstra, Noordwijk; H. J. Walter, Hillegom; A. Wamelink, Noordwijk; M. Ben schop, Boskoop; W. Th. A Bergers, P. de la Courtstraat 24, Leiden; P. Bruné, Alphen aan den Rijn; J. Glasbergen, Rijnsburg; J W J. v. d. Helm, Nootdorp; J. Heykoop, Lei derdorp; L. H-o genes, Alphen aan den Rijn; H. A. Lixi-deman, Nootdorp; C. van Rijn, Alphen aan den Rijn; J. Gersenius. Oegstgeest; W. J. Staut- hamer, Voorschoten; D. Vergunst, Lisse; T. Vink, Noordwijk; H- E. Vries, Alphen 'aan den Rijn; sergt. M Verhoeff, Wassenaar; 1 luitenant v. d. Reijden, Hoge Mors weg 22 Leiden; H. L. J. Ko-enen, Wassenaar. «terugkerende nüCUcuïeri komen was. Niettemin sprak de pas toor een hartelijk woord van dank en hij waardeerde het ten zeerste, dat in' deze moeilijke tijden een der gelijk geschenk bij elkaar gespaard kon worden. Het zal dan ook in de parochie-annalen worden geschreven, dat in 1950 door de R.K. Vrouwen beweging het witte kazuifel werd geschonken. Het geestelijk kwartier had tot orx- L. Vrouw Hemelvaart, naar aanlei ding waarvan de geestl. adv. alle moeders opwekte om met haar zor gen haar toevlucht te nemen tot de Hemelse Moeder. SeHEEPSREP.!©Mra GAROET, Djakarta-R'dam 25 Oct. van Djakarta naar Singapore; GROO- TE BEER (rep.), Djakarta-A'dam pass. 26 Oct. Finisterre; MAPIA, Su- rabaja-A'dam 26 Oct. van Aden naar Port Sudan; NELLY, (rep.) Djakarta- R'dam pass. 26 Oct. Socotra; NEW AUSTRALIA, (rep.) 26 Oct. te R'dam van Djakarta; OTRANTO, (rep.) Djakarta-R'dam 26 Oct. van Port Said; SIBAJAK, R'dam-Australi4 pas 26 Oct. kp. Lahague; SKAUGUM, (rep.) Djakarta-Amsterdam pass. 26 Oct. Finisterre; VAN 'T HOFF, Dja karta-R'dam pass. 26 Oct. Ceylon; WILLEM RUYS, Djakarta-R'dam pas. 26 Oct. Algiers. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Oct. Vee. Aanvoe? 10 fokstieren, 2 slachtstieren, 70 kalf- en melkkoeien, lOo varelcoeien e-a.; 190 vette koeien, 42 vaarzen, 30 pin ken, 67 graskalveren, 9 vette kade ren, 62 nuchtere slachikalveren, 17 weideschapen, 30 vette lammeren, 23 zugen, 274 mestvarkens, 591 biggen, 1 piaard, en 29 txokken of geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 675 950 en varekoeien e.a. 425675 handel levendig; vette koeien 650 975. 2.502.70 per kg handel stug; vaax-zen 500800, pinken 300 475 graskalveren 120290 en nuch tere kaiveren 3570 handel vrij goed, vette schapen 70115 en vette lammeren 6095, handel wil lig; mestvarkens f 5075 en biggen 1830 handel kalm; bokken of geiten 1528 handel matig. Kaas. Aanvoer 63 partijen Goudse en 6 pax-tijen Leidse kaas. Totaal 69 partijen. Prijzen: Goudse kaas zware 2.18. le soort 2.10 2.15, 2de soort 2.05—2.09, en le soort Leidse kaas 1-95—2.02 per kg. Han del lui. DELFT, 26 Oct. Vee. Aanvoer: 27 runderen, 59 nuchtere kaveren, 100 „varkens, 514 biggen, 20 schapen of laxnmeren, 3 geiten of bokken. De prijzen waren voor: kalfkoeien van 725'850, nuchtere kalveren van 40—50, biggen van 20—36, lopers van 4075 schapen van 6080, De handel was voor runderen kalm, voor nuchtere kalveren redelijk, voor varkens lui en voor biggen iets roeriger. WOERDEN Kaas 27 Oct. Op de kaasmarkt te Woerden waren van daag aangevoerd 185 partijen 1ste soort 209—216, 2de soort 203—207. Zware tot 220. Handel flauw.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2