Huwelijksaanzoek op de Hooigracht Wanneer moet schoolgeld betaald worden Jubileum zusters in Bodegraven MAANDAG 23 OCTOBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ReJtaAtinq&m-eitLei Kan ook het vermenigvuldigcijfer verdwijnen HET OUDERSCHAP legt de ouders een zware doch vererende taak op de schouders. De verzorging en de opvoeding van de kinderen vèr- eist een delicate toewijding van dag tot dag. Maar kinderzegen geeft door de materiële zorgen een sterk verminderde draagkracht in verhou ding tot hen die hier niet voor hebben te zorgen. Dit moet ook tot uiting komen in het te betalen belastingbedrag en zo we wel weten, is het belastingtarief van de inkomsten- en loonbelasting op het belastingtarief van de inkomsten- en loonbelasting op het beginsel van de draagkracht gebaseerd. Ongehuwden betalen behoorlijk meer belasting dan gehuw den en dezen'weer meer dan zij die kinderen hebben. In het nu in de Tweede Kamer in behandeling genomen tarief voor 1951 is hiermede nog in sterkere ma te rekening gehouden. Bij een inko men van 4000.per jaar zal een gehuwde zonder kinderen 433.50 belasting noeten betalen. Wanneer men twee kinderen voor aftrek heeft, wordt van dit inkomen ƒ210.50 ge vorderd en bij vijf kinderen aftrek is niets verschuldigd. Volgens de Memorie van Toelich ting op het ontwerp bel.herziening zal deze vermindering van het tarief 1951 hoofdzakelijk moeten dienen om de a.s. huurverhoging en de hogere indirecte belastingen op te vangen. Een enigszins groot gezin met een middelmatig inkomen behoefde ook reeds vóór de wetswijziging al gauw geen belastingen te betalen, zodat hiervoor geen compensatie mogelijk is. Daar komt nog bij, dat de huur verhoging ook nog relatief zwaarder zal gaan drukken op het grote gezin, daar normaal voor de benodigde gro tere woning ook meer huur verschul digd is. Wij zijn benieuwd of in de zen nog wat gedaan zal worden. In dit blad werd onlangs geschre ven over het leed, dat in de gezin nen veroorzaakt wordt door de late Amerikaanse doop te Oostzaan In de eeuwenoude Ned. Hervormde kerk van het Noord-Hollandse dorp je Oostzaan zal Zondag 5 Nov. a.s. een Amerikaanse burgeres van enige maanden oud ten doop wor den gehouden. Deze plechtigheid zal worden verricht door de plaatselijke predikant, ds. N. Padt. Aan de doop van de kleine Suzan Cortrell is een geschiedenis vooraf gegaan. Tijdens de bezetting werd ds. Padt door de Duitsers opgepakt en getransporteerd naar het concen tratiekamp Dachau. Na de bevrijding kwam hij in briefwisseling met een Amerikaanse studente uit Californië, die een adres had gevraagd van een ex-politieke gevangene. Enige ja ren geleden vestigde deze zich met haar verloofde in Parijs om daar aan de Sorbonne-universiteit de studie voort te zetten. De prettige briefwis seling zette zich ook uit de lichtstad voort, gevolgd door een persoonlijk bezoek in deze zomer van ds. Padt aan zijn inmiddels gehuwde Amerikaanse vrienden. Tijdens deze ontmoeting verzochten mrs. en mr. Cortrell of ds. Padat in de kerk te Oostzaan de te verwachten baby wil de dopen, daar zij midden November weer naar Amerika zullen terugke ren. Dit verzoek werd gaarne toege staan en zo zal op 5 November tij dens de kerkdienst de jeugdige Pa- rij se-Amerikaanse Suzan Cortrell in de Ned. Hervormde kerk te Oostzaan ten doop worden gehouden. Deze dienst zal gedeeltelijk (de doopplechtigheid) in het Engels ge schieden. Enige dagen later zal de familie Cortrell via Le Havre naar het verre Californië vertrekken. SOUFFLEUR GEHULDIGD. Het was Zaterdag een ongewoon gezicht in de Rotterdamse schouw burg, toen na afloop van de voorstel ling van De Vrek van Molière, te midden van de buigende actrices en acteurs, plotseling de souffleur ten tonele verscheen. Maar er was een zeer bijzonder aanleiding n.l een hul diging te wachten omdat hij veertig jaar aan het toneel was verbonden. Een lange reeks sprekers, o.m. Ko Arnoldi, sprak waarderende woor den, die door geschenkel en bloe men werden vergezeld. BINNENVAARTSCHIPPER VERONGELUKT. Gisterochtend is op het Buiten IJ te Amsterdam een tragisch ongeval gebeurd, dat kapitein Sluman van het binnenvaartuig Sneek, op weg van Amsterdam naar Groningen, het leven heeft gekost. De gezagvoerder zou van de. stuur man het roer overnemen. Hij kwam daartoe van het voorschip naar het achterschip en moest daarbij over de deklast klimmen, bestaande uit ron de vaten, die ook in het gangboord waren opgestapeld. Tijdens deze tocht raakte S. zijn evenwicht kwijt en sloeg over boord. De stuurman en de matroos, die aan boord waren, wierpen onmiddellijk een boei uit en draaiden bij. S. kon deze boei grijpen en de beide opva renden slaagden er in hun kapitein langszij te krijgen. De man woog ech ter tweehonderd pond en had een dikke jas aan. De deklast belette de mannen hem aan boord te hijsen en terwijl men bezig was een strop onder zijn armen aan te brengen, om hem daarna met de lier aan boord te trekken, is de kapitein vermoedelijk tngevolge van de doorgestane emoties overleden. DE 25.000 ERUIT. In de 511de Staatsloterij, derde klasse, eerste lijst, is een prijs van 25.000 gevallen op nummer 13835. ontvangst van de schoolgeldaansla gen over schooljaren van drie of vier jaar terug. Uiteraard is dit ook bij de andere belastingen wel het geval, alhoewel door het opleggen van voorl. aanslagen het werkelijk te betalen bedrag behoorlijk benaderd kan wor den. Dikwijls is in die tussentijd van pl.m. vier jaar ook het gezin weer groter geworden, terwijl de inkom sten (vooral bij middenstanders) er niet op vooruit zijn' gegaan. Het draagkrachtbeginsel wordt door de ze vertraging en daardoor opéénho- ping van aanslagen natuurlijk sterk ongunstig beïnvloed. Wanneer een hoofd van een gezin geen inkomsten- of loonbelasting verschuldigd is, kan hij ook niet voor schoolgeld aangeslagen worden. Nu is een geval bekend van een vader van een talrijk gezin, welke toch aanslagen over een tweetal ja- 1 ren ontving. Op ons advies werd hiertegen geageerd en natuurlijk werd de klacht gegrond bevonden. Men zou verwachten, dat nu ook de onverschuldigde betalingen zou wor den teruggegeven. Zo geschiedde ook, doch maar over één jaar, om dat voor het andere jaar te laat werd gereclameerd. Formeel is dit wel juist, maar dan kan er nog wel een ambtshalve teruggaaf volgen. We zijn van oordeel, dat ook de overheid geen onverschuldigde betalingen haar bezit mag houden. Dit mag in deze tijd wel eens naar voren ge bracht worden. Het schoolgeld voor gewoon onder wijs wordt berekend aan de hand van een schoolgeldmaatstaf. Deze maat staf wordt gesteld op het totaalbe drag van de aanslag in de inkomsten en vermogensbelasting. Betaalt men alleen loonbelasting, dan geldt dit bedrag als maatstaf. Wordt bijv. 250.loonbel. betaald, dan is de maatstaf ook 250.Hierop wordt het schoolgeldtarief toegepast. Aan de Gemeente is echter de be voegdheid gegeven een z.g. vermenig- vuldigingscijfer vast te stellen, waar door meer of minder dan het wette lijk tarief verschuldigd wordt. Veel al is een verm.cijfer van twee geno men. Hierdoor wordt het volgens de tarieven verschuldigde bedrag dus verdubbeld. Binnenkort zal het wetsontwerp wel worden aangenomen, waarbij het wettelijk tarief van het schoolgeld wordt gehalveerd. Er kan echter nog meer gedaan worden. De tijd is er nu, om ook tot afschaffing van het vermenigvuldigingscijfer te komen. Hierdoor zou dan veelal het gehal veerde schoolgeld nog eens voor de helft gereduceerd worden. Vooral door de Kath. Bond voor het Gezin wordt de laatste tijd ge streden voor de afschaffing daarvan. We hopen, dat dit succes zal heb ben en daarmee de weg zal zijn in geslagen die leidt tot de gehele af schaffing van de schoolgeldbelasting. •Tenslotte willen we onze lezers er nog attent op maken, dat een ver mindering van de inkomsten- of loon belasting'. ook een vermindering van het sehoolgeld ten gevolge moet heb ben. F. D. (Vragen of moeilijkheden op belas tinggebied kunnen schriftelijk bij de redactie ingediend worden). De Missie-Zondag was de feestdag voor de parochie, wat betreft het 75- jarig jubilé van de Zusters. Het be gon met een plechtige Hoogmis, opgedragen door pastoor W. P. J- Janus, geassisteerd door de kape laans A. de Greef en P. Harding. Voordat de Zusters de kerk betra den, had zich een haag van meisjes ^ymnasten voor het gebouw opge steld met versierde geelwitte bogen, zodat de door bruidjes voorafgega ne feestelingen en pensionnairen als door een feestelijke tunnel ter kerke gingen. Aan de deur werden zij afgehaald door de pastoor en de kapelaans, waarna het zangkoor het Veni Creator inzette. In een korte predicatie zette de de pastoor nog eens de verdiensten van de Zusters voor de parochie, vooral ten opzichte van de kinderen uiteen. Onder het laatste evangelie hief het koor, versterkt met het da meskoor van de congregatie, eën cantate aan, die subliem werd uit gevoerd. Dat het 's middags van 35 recep tie was, kon men wel zien aan de bijzondere drukte op de Overtocht. Het was een komen en gaan van auto's en mensen. In het oude dok tershuis stonden de zusters opge steld in lange rij, waaronder er ve len waren, die vroeger in Bodegra ven hadden gewerkt en nu deelden in de feestvreugde. Schier e indeloos was de stroom bezoekers. Ook vele „kostkinderen" van vroeger waren present. Aan de receptie was een meer intieme plechtigheid voorafgegaan. Dat was nl. de overhandiging van het geschenk der parochianen. Hier voor v/as het ganse comité aanwezig, dat door zijn voorz., dhr. H. J. v. d. Poll de enveloppe met inhoud aan bood. Deze aanbieding ging verge zeld van een vlotte speech, waarin spr. in het kort liet uitkomen hoe onder Gods Zegen door het werk van de Zusters steeds uitbreidingen no dig waren. Moeder Overste dankte m'st enkele hartelijke woorden. 's Avonds was het comité uitgeno digd voor een toneelavond gegeven door de pensionnairen. Heel ver dienstelijk werden „Sneeuwwitje" en ..Maria de Ldz'' opgevoerd. Aan hef eind van de avond sprak de burgemeester van Zwammerdam nog een enkel woord, waarbij hij zijn gelukwensen uitsprak. Ook Mevr. Croles echtgenote van de bur gemeester van Bodegraven en weth. v. d. Poll waren aanwezig. Het laat st©.,woord sprak Pastoor Janus, die de avond sloot. Brand Zaterdagmiddag brak door onbekende oorzaak brand uit op de hofstede van dhr. M. Zwanen burg aan de Zuidzijde. Door misver staan trok de gealarmeerde brand weer naar Paardenburg, zodat er enkele kostbare minuten te loor gingen. Met 10 stralen was de brand wrij spoedig bedwongen. De Nieu- werbfugse spuit behoefde niet meer te "assisteren. Toch kon niet verhin derd worden 'dat de hooiberg en een gebouwtje naast de boerderij gele gen een prooi der .vlammen werden. Het woonhuis en de stallen bleven gespaard. Willem Teil Onze schutters staan er goed voor. Bij de districts wedstrijden om het kampioenschap, die in de laatste weken -gehouden zijn. werd Willem Teil kampioen in afd. B van district I, omvattende de provincies Noord- en Zuid-Holland en Utrecht op 50 meter repetitiecara- bine. Door dit resultaat moet onze schietvereniging binnenkort uitko men in de wedstriiden om het natio naal kampioenschap. Zullen we straks zingen „Daar komen de schut ters. Geboren: Clemens Hendricus Ma ria, z. van Chr. de Groot en C. Oost- dam; André Eimert. z. van H. v. Eg- dom en H. de Ruijter; Geertruida, d. van G. Sluyk en C. v. d. Starren; Ali. d. van A. v. Dam en W Boer. Ondertrouwd: J. Jongeneel 44 j. en A. v. Beek 32 j.; M. v. Vliet 28 j. en W. v. Dijk 22 j.; C. Rietveld 27 j. en G. Jansen 20 j. Overleden: Wilhelmus J. Kraan 28 j.; Pieter J. Roosenboom 79 j.: An- thonie Blok 70 j.; Aaltje Batelaan 59 j.; Louis v. Leeuwen 70 j. ALPHEN AAN DEN RITN Geboren: Johannes Jacobus Maria z. v. H. M. Keijzer en M. v. Zanten. Helena Maria Josephina Carolina d. v W. Visser en H. J. Kompier. Ondertrouwd: J. Kroon 27 j. en A. M. Plante 29 j. J. A. Lipman 25 j. Th. M. J. Driessen 23 j. M. Jansen 27 j. en L. H. Stellingwerf 22 j. E. A. van Malen 21 j. en S. van Ofwe gen 20 j. H. Schellingerhout 32 j. én C A Bos 26 j. Getrouwd: Th. A. J. Nijssen 27 j. ,én J. E, Th. Brasker 24 j. H. C. van Leeuwen 30 j. en J. J- Uithol 23 j. Overleden: P. C. van Roon, 6 we ken. BOSKOOP Ondertrouwd: Johannes Cornelis Blaazer en Heiltje Burggraaf; Johan Verweij en Clazina Vuurens. Getrouwd: Jacob Steeman en Grietje Blanken. STADSNIEUWS TRAM UIT DE RAILS. Het bijzondere van dit bericht is, dat het aangekondigde feit nog ge beuren moet. Toch behoeft de veilig heidspolitie zich niet ongerust te ma ken en het is volmaakt overbodig, dat veilig-verkeer angstvisioenen krijgt. De tram, hier bedoeld, wordt n.l. met opzet uit de rails genomen, om ergens op non-actief geplaatst te worden. Waar zij komt te staan en wanneer dit merkwaardige feit plaats vindt, kunnen we u helaas nog niet mededelen. Wel is ons ter ore geko men, dat de aanstichters van dit sno de plan hun hoofdkwartier in het centrum van de stad gevestigd heb ben. Men droomt daar over uitbrei ding en wil de tramwagen als twee de „legeringsplaats" inrichten. Van dit zelfde hoofdkwartier ontvingen we een communiqué, waar de plan nen van een komend offensief in ver meld staan. Een oplossing van deze mysteriën kunt u vinden 10, 11 en November a.s. „In de Vrolijcke Arcke" Pieterskerkkoorsteeg No. 15, waar u getuigen zult kunnen zijn van dit jaarlijks terugkerende win teroffensief, dat ieder jaar weer op nieuw een verrassing is. Indien u op bovenvermelde data in de Pieters kerkkoorsteeg aanwezig zult zijn, vindt u daar weer de vermaarde fancy-fair van en voor het sociaal- meisj es-j eugdwerk. Een van' de meest merk waardige eigenschappen, die de mensheid collectief bezit, is de neiging, om zich bij een kennisma king anders voor te doen dan men in werkelijkheid is Een luchthartige grapjas, die zich in vreemd gezel schap bevindt, zal alle mogelijke moeite doen, om de indruk te vestigen van een wijs en bezadigd man. Daarentegen zal een met gebrek aan levens soepelheid kampende, maar wijsgerige jonge man het meisje zijner dromen trachten wijs te maken, dat hij een vlot ventje is met een nogal stormachtig verleden. Duizenden voorbeelden zijn er van dit verschijn sel te geven en zij bewij zen allen, dat de mensen die stuk voor stuk een voldoende portie hoog moed bezitten, om met Kloos te menen: „Ik ben een god in het diepst van mijn gedachten" bij het contact met de buiten wereld aan een ernstig minderwaardigheidscom plex lijden ten aanzien van hun manier van leven en denken, Wij hebben deze enigs zins diepzinnige inleiding nodig, om het zonderlinge gedrag te gaan verklaren van de referendaris van een Haags departement en een familie van de Hooigracht. Die referendaris had na melijk na een drietal bioscoopjes en één con cert aan ons nichtje Wil ly kenbaar gemaakt, dat hij zijn verdere leven aan haar zijde wilde slijten, voor zover de dienst dit tenminste toeliet. Willy zag daar iets in. Zij vond de aanbidder welis-- waar weinig romantisch, maar erg degelijk en het kwam haar voor, dat als hij nu toch een van deze eigenschappen moest missen de eerste het beste afwezig kon zijn. Ook het referendaris schap achtte zij gezien de vele slecht betaalde baantjes in de familie niet van belang ontbloot. Men zal begrijpen, dat Willy en die Hagenaar het eens werden. Maar dat is niet voldoende. Het is namelijk een goed ge bruik, dat de jongeman zijn opwachting gaat ma ken bij de vader van het meisje zijner keuze, waar hem een aantal griezelige vragen wachten betref fende zijn financiële voor uitzichten. Zijn deze goed dan dient hij nog het .adres van de pastoor zij ner parochie op te geven waarna hem binnen veer tien dagen uitsluitsel wordt toegezegd. Die referendaris nu liep Maandagavond op de Breestraat en dat was niet volgens plan. Hij zou na melijk na het verlaten van het station de tram genomen hebben. Bij het betreden van de Sleutel stad had de man echter een misselijk gevoel ge pen moeder en dochter om het hardst: „Vader je jasje aan!" Tegelijkertijd kreeg de enigszins simpe le tante Coba instructie, om deze avond vooral niet over vlees eten te spreken en het gemak, om daar je „tien geboje" bij te gebruiken Eindelijk, het was al ta melijk laat, kondigde een bescheiden belletje de komst van de referenda ris aan, die in zijn narig heid nog een straatje om gelopen was en bijna in Hazerswoude Groenendijk had gezeten. Zijn vlotte praten in de gang verried duidelijk, dat de man met de moed der wanhoop had "aange beld, om zich met het fa natisme van een bijna re deloos wezen naar binnen te storten. Dit storten kwam nog let- Onnodige complicaties door vrees en onoprechtheid der mensen kregen en een raar gevoel in zijn benen, waar in normale omstandigheden minstens zes borreltjes voor nodig zijn. Hij zag er tegen op zijn opwachting bij Willy's vader te maken. Dat was absurd. De vragen betref fende de financiën ken hij glansrijk doorstaan en hei adres van de pastoor.... enfin, we zeiden reeds, dat hij degelijk was. Op de Hooigracht was dt situatie niet rooskleuriger. Men was zich daar terde ge bewust, dat een refe rendaris niet de eerste de beste is en dat alles in hei werk moest worden ge steld, om deze kwestie zonder stukken maken oi;» te lossen. De gedachte aan dit laat ste had de lichaamstem peraturen doen stijgen tot een peil, dat men koorts noemt. Telkens meende men de bel te horen en dan rie terlij k uit, want in zijn ijver, om met bekwame spoed door de zure appel heen te bijten, wilde de referendaris de drempel overslaan, zodat hij met een ontzaggelijke smak de huiskamer intuimelde. waar de familie als een groep wassen beelden het plechtig ogenblik af wachtte. Willy kon wel huilen. Het is me ook een lolletje, als je vrijer voor het eerst de kamer binnenkomt en meteen onder de tafel verdwijnt. Vooral als hij bij zo'n val een houvast zoekt aan eenbeen van tante Coba en daarbij een dubbel ladder in een ny lonkous veroorzaakt. Tante Coba scheen het helemaal niet leuk te vin den, want ze maakte er luidkeeds melding van en dan nog in bewoordingen, die de situatie vertroebel den. De referendaris was zo rood geworden als een biet en in de kinderlijke veronderstelling, dat dit spoedig zou afnemen, bleef hij nog een poosje op de grond vertoeven met zijn hoofd onder de tafel. Om tijd te rekken zei hij: „Ik lig". Nu, dit wist eigenlijk iedereen in de kamer. De taferelen, die na het overeind komen van de Hagenaar volgden, zijn onbeschrijfelijk. Het mo reel van de knaap was volkomen geknakt. Ome Willem, die bijna krankjorum werd van de stilte, merkte heel ontac- tisch op: „Ja, daar lag j( nou!" De boel was volkomen stuk, maar zolang de aan bidder in huis was, kon er nog gerepareerd wor den. Gelukkig kreeg ome Willem een helder ogen blik, iets, waar hij overi gens weinig last van heeft. Tegen de instruc ties van zijn vrouw in oom tracht namelijk iede re bijzondere gebeurtenis uit te buiten door het in nemen van een borreltje haalde hij de oude kla re te voorschijn. Na de vierde zei ome Wil lem: „Ik gooi me jasje uit". De referendaris, die nogal schielijk dronk, vroeg toestemming voor hetzelfde en toen tante Coba de gewichtige man zo in zijn bretteltjes zag zitten, achtte zij het ogen blik gekomen, om het ver boden onderwerp van de „tien geboje" aan te roe ren. Er zijn die avond geen vragen gesteld en er is ook geen adres gevraagd. De Hagenaar moest met een taxi naar het station gebracht worden, maar voor hij de deur uuging, heeft hij gearmd met ome Willem ,,De ap peltjes van Oranje" ge zongen. Het is nu officieel tussen Willy en de referendaris. Maar wat een overbodige rompslomp! FLIP. Gezond èn Eekker! ROOSENDAAL HOLLAND FURNHOUT BELGIf UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST De Gidsen vierden hun tweede lustrum. Het tienjarig bestaan van de Gidsenbeweging in de pa rochie van Kerkwerve werd aanlei ding om ook eens naar buiten iets te tonen van het Gidsenwerk; en zo ging Zondagavond in het parochia- huis de revue: „Tien Gidsenjaren" voor een volle zaal, waarbij ook de oud-aalmoezeniers van Dijk en Umans, enkele diocesane commissa rissen en verschillende oud-leden van hun belangstelling blijk gaven. Na de entrée van Kabouters, Gid sen en Pioniersters en opening met gebed en het Gidsenlied wees aal moezenier Keyzer in het kort op 't mooie en belangrijke van het Gid senwerk. Guido Cobie Janus bood daarna peetoom A. Schlatmann het vriendschapsinsigne aan voor de vele steun, die de Gidsen steeds van hem hebben ondervonden. In aantrekkelijke tafereeltjes werden vervolgens de afgelopen tien Gidsen jaren uitgebeeld; we zagen flitsen uit het Lentefeest 1942, het Zomer feest 1943, het Hollandfeest 1945 en de opbloei na de bevrijding. Er wer den sprookjes opgevoerd, zang- en dansspelletjes gespeeld, waarbij vooral de kabouters zich erg actief toonden; er was zelfs een klein ka boutertje dat achter de piano stond (zitten kon ze niet, daarvoor was de piano te hoog!) en heel vlot be geleidde. Nadat oud-aalmoezenier v. Dijk namens de oude groepsleiding een nieuw Maria-beeld voor de Gid- senhut had aangeboden en de peet oom van de Kabouters er een con sole had bijgevoegd volgde tot be sluit een Maria-hulde. En daarna kwam peetoom Schlatmann nog voor de daa met nieuwe vlaggestok- ken alsmede een medaille van de Paus. WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). LATER MINDER BEWOLKING Droog weer met aanvankelijk vrij veel bewolking, maar later flinke opklaringen. Zwakke tot matige Oostelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. terugkerende nüCUaUm GROOTE BEER. J. W. Buitenhuis, Merelstr. 15, Leiden; P. Guyt, Katwijk, Y. J. v. der Tol, Alphen a. d. Rijn; G. P. v. Bemmelen, Zoeterwoude; P. Ber- voets, Atjêhstr. 75, Leiden; H. J, v. d. Heisteeg, Hillegom; Matr. I J. H. de Rooy, Stieltjesstr. 49 Leiden; J. C. Pfaff, Nwe Rijn 75, Leiden; E. Schram, Noordwijk/Zee; Waterreus, Hillegom; A. Rijn, Katwijk/Zee; Korp. G. A. D. v. Berge Henegouwen, Aalmarkt 12, Leiden; R. C. W. H. Bominaar, Helmlaan 8, Wassenaar; C. Bonnet, Acaciastr. 25, Leiden; A. M. Brand, Leimuiden; Korp. S. B. Brongers, St. v. 's Gravenzandeweg 82, Wassenaar; M. Duy ven voorde, Katwijk/Zee; A. v. Erkel, Korenvaar- straat 27, Leiden; serg. P. Heystek, Nieuw Vennep; J. W. N. Ketel, Kou dekerk aan de Rijn; korp. L. Ra- vensbergen, Rijnsburgerweg 41, Lei den; serg. A. M. Speulman. Alphen a. d. Rijn; Lt. Kol. L. Verleun, Alphen a. d. Rijn; G. F. v. Vliet, Voorschoten; C. Waanders, Zoetermeer; korp. A. J. Weyers, De Zilk; M. H. Zand bergen, Sassenheim; C. C. Zwetsloot, Kaag; J. J. M. Borst,Oegstgeest; matr. I E. T. Kaak, Scheepsmakerstr. 2A, Leiden; Marn. I G. G.. v. Leeuwen, Hillegom; B. M Tienhoven, Bos koop; Matr. Th. de Beer, Hoogeweg 15, Wassenaar; Lnt. J. F. C. M. van den Bogaard, Berkheisr. Wassenaar; Bot. J. M. v. d. Brink, Zwammerdam; Th. G. Brouwer, Noord wijk/Binnen; H. Brunsveld, Wassenaar; J. v. Duy- venbode, Sassenheim; P. A. M. v. Eekelen, Leidschendam; B. Franken, Lange Kerkdam, Wassenaar; H. T. C. Grondel, Hartmanstr.. 19, Leiden; matr, C. J. van de Laan, Julianastr. 67, Leiden; G. v. Niet, Noordwijker- hout; A. J. T. Platerink, Marnixstr. 23, Leiden; St. 2 F. J. Waasdorp, Sas senheim; sgt. G. N. Otten, Katwijk/ Zee; 2e ltn. C. Oldenampsen-v. d. Zeeuw, Alphen a. d. Rijnj 2e ltn. H. M. Verheul, Backershagelaan 44, Wassenaar; G. J. Puister, arts, Kat wijk/Zee. S£BEEPSBER!£E$TEN AiyiARAPOORA (rep.) Djakarta R dam, 21 Oct. 900 m. O.Z.O. Guar- tiafui. BANTAM, R'damDjakarta, pass. 23 Oct. Finisterre. GROOTE- BEER, DjakartaA'dam, pass. 22 October Malta. OTRANTO, Djakar taR'dam, 22 Oct. dwars Massawah. ASTURIAS (rep.) Djakarta—-A'dam, ?2 Oct. van Colombo naar Pot Said. BANTAM, R'dam—Djakarta, pass. 22 Oct. Ouessant naar Genua. BLITAR. SurabajaR'dam, 21 Oct. van Aden naar Portsaid. BORNEO, Surabaja— A'dam, 22 Oct. te Belg wan.' CASTEL- BIANCO (rep.), DjakartaA'dam, 22 Oct. te Aden. KOTA BAROE, R'damDjakarta, 22 Oct te Port Said. KOTA INTEN, 21 Oct. van Dja- katra naar R'dam. ORANJE, A'dam- Djakarta, pass. 22 Sabang SKAU- GUM (rep.) DjakartaR'dam, pass. 22 Malta. TOMINI, R'dam—Djakar ta. pass. 21 Kaap Guardafui. VAN 'T HOFF, Djakarta—R'dam, 22 Oct. van Singapore naar Aden. WILLEM RUYS, öjakarta—R'dam, 22 Oct. van MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 23 Oct. Vee. Aan voer totaal 789, w.v. 495 vette koeien, 3 nuchtere kalveren, 291 varkens, Prijzen: vette koeien f 2502.70. 2.20-2-50 en 1 90—2.20, varkens 1.88, 1.82 en f 1.72. Vette koeien aanvoer korter, handel tamelijk, prijs houdend; varkens aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen als vorige week. SASSENHEIM HEEFT ZIJN 8000ste INWONER BEGROET! Toen de heer J. Jongbloed Vrij dagmorgen bij de Burgerlijke Stand aangifte ging doen van de geboorte van zijn eerste kindje had hij geen vermoeden van de verrassing, welke hem daar wachtte. Na de aangifte vord hem n.l. medegedeeld, dat met dt* geboorte van zijn dochter Sas senheim 8000 inwoners had gekregen en dat het gemeentebestuur hieraan bijzondere aandacht wenste te be steden. In-de namiddag hebben de wnd. burgemeester en de gemeentesecre taris een bezoek gebracht bij de ge lukkige moeder, die in „Bethesda" verpleegd wordt, en haar, namens de gemeente, een spaarbankboekje overhandigd ten behoeve van de kleine Truusje. Moeder en kind ma ken het uitstekend.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2