King Soccer tegen televisie uitzending van voetbal Voetbalcontact met West Duitsland mogelijk Slecht weer was oorzaak van vele doelpunten Zuivering in de Hongaarse voetbalwereld Mislukt televisie- experiment te Eindhoven Holland onbedreigd winnaar van „Estaffette dwars door Leiden4' Leen de Wit boekte eerste seizoen-zege op Na-Brasem MAANDAG 2 OCTOBER 1950 DE 1 ,EIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 F\E BRITSE voetballiefhebbers zijn zeer verbolgen over het besluit van U de F.A. om geen televisie-uitzending toe te staan van de wedstrijd EngelandSchotland in Wembley en van de bekerfinales voor profs en amateurs alleen de tweede helft te laten uitzenden. Zij noemen dit een zeer zelfzuchtig standpunt, waarbij hoegenaamd geen rekening gehou den wordt met de belangen van het voetbalpubliek, dat er toch mede voor zorgt het spel gaande te houden. Financiën spelen ook hier de hoofdrol De zaak heeft echter twee kanten die beide bekeken moeten worden. De F.A. houdt ongetwijfeld rekening met het feit, dat de televisie-uitzen ding van de Cup Finale verleden haar zeer nadelige invloed heeft ge had op de aantallen toeschouwers en de recettes voor de gewone competi tiewedstrijden, welke die dag ge speeld werden. In totaal trokken die wedstrijden slechts 530.000 toeschou wers tegen een normaal aantal van 900.000, hetgeen een achteruitgang in de recettes van zo iets als 30.000 pdst. betekende. Geen wonder, dat de be sturen van de Leagueclubs ervan ge schrokken zijn en zij zijn het dan ook, die zich bij de stemming tegen een televisie-uizending hebben ver zet teneinde een herhaling van het gebeurde in het vorig seizoen te voor komen. Zouden zij ook bezwaar blijven ma ken als de B.B.C. zich bereid ver klaarde 25.000 pdst, te betalen voor de televisie-uitzending van elke wed strijd?Hierop kan geen antwoord gegeven worden om de eenvoudige reden, dat de B.B.C. er gewoonweg niet aan denken kan dergelijke be dragen beschikbaar te stellen voor welke radio- of televisie-uitzending ook. In de Ver. Staten betaalt men zulke hoge sommen voor de uitzen ding van wedstrijden op het wereld kampioenschap boksen zwaargewicht en nog enkele andere sportgebeurte nissen waarvoor even grote belang stelling bestaat. Maar zelfs een cijfer met drie inplaats van vier nullen zou nog te veel zijn voor de B.B.C. in het kader van de politiek, welke zij thans toepast. Zo bekeken doen de clubbesturen niets meer dan hun financiële belangen verdedigen wan: neer zij hun veto uitspreken over de televisie. Kon dit op andere wijze gebeuren, dan zouden zij niets liever willen dan dat gedeelte van het pu bliek ter wille te zijn, dat de grote wedstrijden in Wembley alleen via een televisiescherm kan bekijken. De „Coccer Fan" voert hiertegen aan, dat hij als regel geen kaartje kan krijgen voor grote wedstrijden in het Wembley stadion. De vraag naar kaarten staat in geen verhouding tot de beschikbare hoeveelheid. De talloos velen, die ieder jaar teleurge steld worden, zouden vast en zeker naar Webley gaan als ze maar aan een kaartje^ konden komen, zelfs al zou thuisblijven veel goedkoper zijn. Vele Engelsen betalen graag twintig pdst., de reiskosten meegerekend, om met eigen oog een bekerfinale of En gelandSchotland te kunnen zien. Voor sommigen betekent dit meer dan een maand loon, maar zij vinden SJC—ASC 2—4. Het wordt zo zachtjes aan traditie, dat SJC van ASC moet verliezen, want ondanks de perspectieven in deze ontmoeting zodanig waren dat SJC beide puntjes zou veroveren, werd dit uitzicht door een paar gro ve fouten in de SJC-verdediging te niet gedaan en werd deze zeer faire strijd met 42 verloren. In de eerste helft hadden de SJ C'ers enig nadeel van de straffe wind en begonnen de gasten met en kele vlugge en zeer gevaarlijke aan vallen en binnen de 5 minuten ver dween de bal in het uiterste hoekje van het S.J.C-doel (0—1). Ondanks de gasten, geholpen door wind, er flink opzaten, konden wij niet zeg gen, dat SJC de mindere in het veld was en wisselden de aanvallen snel, waarbij SJC echter geen kans zag de hechte verdediging van de Leide- naars te ontwrichten, zodat hun doel- verdediger weinig moeilijk werk kreeg. Als na een ruim half uur de« bal na een goed geplaatste hoekschop voor het SJC-doel blijft zweven is het uiteindelijk een eigen speler die ASC een 20 voorsprong bezorgt. Na de thee kregen wij een geheel ander beeld want nu waren het de SJC'ers, die een voortdurende druk op het gastendoel uitoefenden. Toch duurde het nog bijna 20 minuten al vorens H. Alkemade de achterstand verkleinde (12). De ASC'ers kre gen nu harde noten te kraken en veelal bleef het spel op de speelhelft der gasten, doordat ASC haar voor sprong ging verdedigen. Dit werd haar noodlottig bij een pracht SJC- aanval, welke door Tom Ruigrok met een onhoudbaar schot werd be sloten (22). Er was nog een kwar tier te spelen en alles wees er op, dat SJC in deze strijd de volle buit zou behalen en direct werd het ASC-doel weer onder zware druk gezet en met man en macht moesten alle zeilen bijgezetworden om doelpunten te voorkomen. Het keerpunt in deze wedstrijd kwam toen de verdediging van ASC met een verre trap de bal voor het SJS-doel bracht, de SJC- keeper weifelde even bij het uitlo pen en het tvas de snelle Brard, die hiervan dankbaar profiteert en deze ongevaarlijke aanval in een 32 voorsprong omzet. Enkele minuten later herhaalt zich ongeveer hetzelf de spelletje. Als de SJC-verdediging een bal slordig afwerkt, is Brard er weer als de kippen bij, deze geeft goed door aan een medespeler, die in buitenspel-positie stond, waarvoor door de arbiter niet afgefloten werd. waarop de voorsprong tot 24 werd verhoogd enkele minuten voor het einde. Het tweede elftal speelde uit te gen LFC 3 en wist door een gelijk spel (11) een kostbaar puntje mee naar huis te brengen. het schouwspel de moeite waard. Als zij geen toegangsbewijs op de zwarte markt kunnen bemachtigen, en dit is met vele tienduizenden het geval, dan is hun enige kans iets van de match te zien in de televisie uitzending. Nu deze mogelijkheid wordt afgesneden is hun teleurstel ling groot en ook wel begrijpelijk. Bovendien houden zij met reden staande dat de F.A., door slechts de helft van de beide bekerfinales uit te zenden, zeker de recettes van de competitiewedstrijden niet op het ge wone peil zal kunnen houden. Men kan immers niet verwachten, dat het publiek op de dag van een cupfinale entree zal betalen om de eerste helft van een competitiewedstrijd te zien, om vervolgens naar huis te rennen voor de televisie-uitzending van de tweede helft van de bekerfi nale. Het publiek zal thuis blijven om het omroepverslag van de eerste helft te beluisteren, en vervolgens de televisie-uitzending van de tweede helft te zien. Op de keper beschouwd zou dus net zo goed de hele wed strijd voor televisie kunnen worden utigezonden. De F.A. speelt met haar verbod alleen de zwarte pieten in de kaart, omdat er nu nog veel groter vraag naar toegangsbewijzen zal ko men. Want Wembley zal tijdens En- gelanSchotland en de bekerfinale uitverkocht zijn, onverschillig of die wedstrijden ai dan niet getelevision- neerd worden. -De supporters geven toe, dat hun eigen clubbesturen op de bewuste Zaterdagen een verlies zouden lijden. Maar dit valt naar hun mening wel te dragen. Zij oordelen dat zij, in ruil voor alle morele en financiële steun, welke zij hun club gedurende het seizoen geven, alleszins recht hebben om op twee of drie Zaterdagen weg te blijven teneinde een bekerfinale of een internationale wedstrijd te zien. Resumerend kan men zeggen, dat het besluit van de F.A. bij het pu bliek in bijzonder slechte aarde ge vallen is. Tal van supporters zijn zo woedend, dat zij in staat lijken om uit spijtigheid op de bewuste Zater dagen weg te blijven van de wed strijd, welke hun club speelt. Ze heb ben immers nog altijd het omroepver slag om hen op de hoogte te houden, zelfs al zijn ze er zelf niet bij. Voor- en tegenstanders van het amateur-voetbal ontstentenis van de heer K. J. J. LotKon. Ned. Voetbalbond, welke bij president ir Hopster, werd van bestusy. werd voorgezeten door de vice- verenigingen op verzoek toestemmingurszijde medegedeeld, dat voetbail- vriendschappelijke wedstrijden in kunnen krijgen voor het spelen van uitgevaardigde maatregel werd onmWest-Duitsland De door het bestuur Op de bondsvergadering van de iddellijk van kracht. De motie van de jaarvergadering van district VI, waarin verzocht werd op korte termijn er naar te streven de sportbetrekkingen met West- Duitsland te hervatten, kon van de agenda worden geschrapt, nadat het bestuursbesluit was bekend gemaakt. Toch voerden verscheidene leden van de bondsvergadering over dit punt nog het woord. Van bestuurszijde lichtte men het genomen besluit toe en voerde aan, dat zeer veel .verzoe ken van voetbalclubs, die in de grensgebieden zijn gevestigd, om vriendschappelijke wedstrijden in Duitsland te spelen, waren binnen gekomen. Bovendien had de Fifa be sloten West-Duitsland weer als lid van de internationale Voetbal Fede ratie aan te nemen en ook andere in ternationale sportfederaties hadden een dergelijke stap ondernomen. Wij hebben niet graag, aldus ir. Hopster, dat de verenigingen een dergelijke aanvraag doen, maar het bestuur staat op het standpunt eventuele verzoeken riet meer te weigeren. Daarmede wordt de verantwoorde lijkheid geschoven op de schouders van de clubbestuuriers en niet op het bestuur van de KNVB. Voorlo pig blijft het zo. dat verenigingen uitsluitend in West-Duitsland mogen spelen, van return wedstrijder is nog geen sprake, evenmin van ontmoe tingen tussen representatieve elftal len. De heer M. Koolhaas maakte be zwaren tegen het bestuursbesluit, waarbij hij een motie indiende om de genomen maatregel voorlopig in te trekken en deze materie op dé volgende bondsvergadering nog eens te behandelen. Nadat namens het bestuur mr. E. J. Bulder met klem verzocht had de motie-Koolhaas niet in stemming te brengen trok de heer Koolhaas de motie in. na een drin gend beroep op de afgevaardigden te hebben gedaan geen verzoeken voor het spelen van wedstrijden in West- Duitsland in te dienen en daarmede nog enkele jaren te wachten, „want de wonden zijn nog te vers" Ir Hopster nog de resultaten van het Nederlands elftal in het afgelopen seizoen. Hij noemde het geen geluk- dig seizoen, maar wij mogen niet bij de pakken neerzitten aldus de waar nemend voorzitter. Wij zijn niet op gewassen tegen prof-teams, maar wij kunnen wel ons uiterste best deen een dragelijk figuur te slaan, waarbij wij onze principes inzake het ama teurisme geenszins over boord zul len gooien. Over dit amateurisme is langdurig gepraat toen het punt aan de orde kwam een commissie in te stellen, welker taak zal zijn door wjoord en geschrift en met kracht van argu menten het amateurisme in de Ne derlandse voetbalsport tegen alle po gingen tot ondermijnen krachtig te verdedigen. Dit voorstel was inge diend door de jaarvergadering van district II en werd verdedigd door de heer Brinkman de voorzitter van> VUC De heer Brinkman noemde de houding van de bond in dit vraagstuk laks de brochure van de heer Van Leusen over het amateurisme niet onaardig maar van weinig overtui gingskracht blijk gevend en vroeg om een commissie, waarvan de leden in positieve zin de waarden van het amateuristisch ideaal verdedigen. Bij de debatten bleek nog al wat verwarring over de bedoelingen van dit voorstel te bestaan. Deze vroeg om nadere inlichtingen, gene om scherpere toepassing van de ama teurbepalingen. De heer Landaal betoogde, dat in de bond de schijnheiligheid groot was en vroeg grotere macht te geven aan de commissie voor het amateuris me en ook daar straffen uit te delen, waar het overtuigend bewijs wellicht niet te leveren zou zijn. De heer van de Kieboom vroeg daarentegen om soepeler toepassing van de bestaande bepalingen. Met 70 tegen 13 stemmen met 4 stemmen blanco werd het voorstel van het district II aangenomen, met dien verstande, dat aan het bestuur Van de Engelse velden Het slechte weer, dat evenals in ons land ook in Engeland op het ogenblik hoogtij viert, heeft menig Engels doelverdediger Zaterdag in grote moeilijkhedesn gebracht, velden waren glad en de bal glib berig Dit had tot gevolg, dat er in 46 wedstrijden 163 goals werden ge maakt. hetgeen per wedstrijd een gemiddelde van 3 5 betekent. De eerste divisie club Middles brough noteerde wel de grootste ovei winning door Huddersfield Tbwn met 80 te slaan. Wilf Mannion de internationale binnenspeler, zorg de voor drie doelpunten in de eerste helft van de wedstrijd, terwijl McCrae de rechtsbinnen, na de hervatting voor de hattrick zorgde. De doelverdediger van Hudders field, Mills, heeft zich echter zeer goed geweerd en vele fraaie safesa verricht. Hij kreeg dan ook een oper. doekje van zijn tegenstanders toen de wedstrijd afgelopen was. De 71 overwinning van de twee de divisie club Queens Park Ran gers op Grimsby was wel zeer onver wacht. Ernie Sheppherd, de vroegere linksbuiten van Hull, had hierin het leeuwenaandeel. New Castle United, dat in de uit wedstrijd tegen Sheffield Wednesday een gelijk spel bevocht, is nog steeds ongeslagen. Sheffield, dat voor de eerste maal in dit seizoen het doel schoon hield, heeft de goede vorm, weer herkregen New Castle staat nog steeds boven aan gevolgd door Middlesbrough en Arsenal, die beiden slechts 1 punt minder hebben. Arsenal toonde in de thuiswedstrijd tegen West Bïomwich hoe veel de snelle pass langs de grond waard is, hetgeen bewezen werd dooi de 30 overwinning. De uitslagen zijn: le Divisie: ArsenalWest Brom- wich Albion 30; Aston VillaTot tenham Hotspur 23; BurnleyStoke City 11; ChelseaE verton 21; Derby CountyBlackpool 41; Li verpoolBolton Wanderers 33; Middlesbrough.Huddersfield Town 8—0; PortsmouthFulham 10; Sheffield WednesdayNewcastle United 00; Sunderland'Charlton Athletic 42 Wolverhampton Wan derersManchester United 00. 2e Divisie: BuryNotts County 00: ChesterfieldBirmingham Ci ty 11; Doncaster RoversBlack burn Rovers 01; Hull CitySouth- van de bond in overweging werd ge- Het amateurisme. geven een dergelijke commissie in te stellen, Een dwingende uitspraak In zijn openingswoord memoreerde betekende deze stemming dus niet. Blijkens een mededeling van het nationale sportbureau te Boedapest zijn drie leidende figuren uit de Hon gaarse voetbalwereld geschorst. Het zijn Jeno Kovacs, vice-president van de Hongaarse Voetbalbond, Henrik Gardonyi secretaris-generaal van de afdeling Boedapest en Ignac Molnar. Het sportbureau maakte verder be kend, dat een onderzoek, dat tot eind October zal duren" de „corrupte ver houdingen" zal zuiveren in de 1900 Hongaarse verenigingen, die samen meer dan 180.000 leden, mannen en vrouwen, tellen. Nog niet zo lang ge leden had de nationale raad van vak verenigingen scherpe critiek uitge oefend op de „oude en misdadige pro fessionele bourgeois geest" in de voetbalbond. De raad had verwijde ring van het bourgeois element en consolidatie van de „socialistische sportmoraal" geëist. De heer K. J J. Lotsy, voorzitter van de KNVB, die sedert geruime tijd volslagen rust moest houden is dezer dagen in het Diaconessenhuis te Haarlem opgenomen, waar hij een galblaasoperatie moet ondergaan. ampton 41; Leeds UnitedLuton town 21; Leicester' CityCardiff City 11; Manchester CityCoven try City 1—0; Preston North End- Brentford 4Queens Park Ran- gens—'Grimsby Town 71; Swansea TowniBarnsley 10; West Ham United—Sheffield United 3—5. ATHLETIEK Veel geluk hebben de televisiekij kers, de athleten en de Philips ex perimentele televisie Zondag niet ge had, toen voor de eerste maal in ons land. bij wijze van experiment een athletiekwedstrijd zou worden uit gezonden. Weinig geluk omdat in de eerste plaats de weersomstandighe den de organisatie van deze wed strijden zeer ten nadele hadden be ïnvloed. Een geweldige stortbui ont lastte zich juist tijdens het aanvangs- uur der wedstrijden boven -Eindho ven en daardoor was het Philips sportpark voor atletiekwedstrijden eigenlijk al onbruikbaar. Het expe riment moest echter doorgaan, maar toen kwamen nieuwe tegenslagen. Pe camera aan de finish was defect, ze werd gerepareerd, doch toen bleek de kabel, die deze uitzending verder moest doorgeven, ergens ge knakt te zijn. Er zat althans een sto ring in waardoor de beelden op het s'-herm steeds door elkaar heen lie pen. Het was alsof men zat te kij ken naar een zeer oude film waar men ook met horten stoten loopt. Voor de kijkers allerminst aange naam. Dat was alles met elkaar een min der geslaagd experiment, maar ook in fel contrast met de voetbalwed strijd PSVEindhoven, die 3 weken geleden werd uitgezonden en een beeld gaf, zo zuiver en strak, dat men het zich niet beter had kunnen wen sen. Het schijnt, dat tegenslagen ook de Philips experimentele televisie niet gespaard blijven. Maar met dat alles is deze in haast in elkaar ge zette wedstrijd al evenmin geworden wat men er van had mogen ver wachten. De weersomstandigheden waren spelbrekers. Fanny BlankersKoen was pre- :ent en won op haar „sloffen" de 80 meter horden in de tijd van 12.1 sec., alsmede het hoogspringen met 1.47 meter. Van der Heuvel (K. en KTilburg) werd eerste op de 800 meter in de tijd van 2 min. 6 sec. Van Son (PSV) werd met ruim 5 sec. achterstand tweede. Deze PSV'er werd eerste op de 200 meter horden ïxi 28.9 sec. voor zijn clubgenoot Metselaar. Mej. van der Plas (PSV) won de 100 meter voor dames in 13 F1LIPUT VERBETERT ITALIAANS RECORD 400 M HORDEN Tijdens de Italiaanse kampioen schappen verbeterde Filiput, Euro pees kampioen op de 400 meter hor den, het Italiaans record voor dit nummer in 51.8 sec. Het oude record" siond.met 51 9 sec. op zijn naam. ESTAFETTE DWARS DOOR DEN HAAG Aan de estafette „Dwars door den Haag" namen de lopers van een tiental verenigingen deel. Dwars door het drukke stadsgewoel moes- ten de athleten een parcours afleg gen, dat verdeeld was in de volgen de afstanden: 1400, 1600, 500, 500, 600, 900, 1100, 400, 200 en 200 meter. Bij het eerste wissejpunt kwamen verschillende lopers vrijwel gelijk tijdig aan, doch onze nationale kam pioen Wim Slijkhuis, die als tweede man voor zijn vereniging „Trekvo gels" het traject van 1600 meter liep, wist op deze afstand de beslissing te forceren door een voorsprong van riet minder dan 300 meter op de overige ploegen te nemen. Deze voorsprong bleek ruim schoots voldoende voor de Trekvo- gelsploeg te zijn, want deze zege vierde dan ook gemakkelijk in een tijd van 20 min. 47.6 sec.voor Vlug en Lenig in 21 min. 37 sec. De uitslag luidt: 1. Trekvogels I 20 m. 47.6; 2. V. en L. 21.37.4; 3. AV '40 21.44.9; 4. Trekvogels II 22.17; 5. Siomo 22.23. De Bataven. De Bataven die hedenavond aan de Taptoe deelne men, moeten niet zo als aanvanke lijk werd gemeld, verkleden in de zaal Krauwelsteeg, maar in het Ver kennershuis op de Garenmarkt 36, waarvandaan om precies 7 uur wordt vertrokken. Allen moeten gekleed zijn in het Bataven trainingspak met witte sjaal. Op Woensdag a.s. beginnen voor alle groepen de indoortrainin- gen en wel voor de meisjes van 6.15 tot 7.15 uur, de dames van 7.15 tot 815 uur, de jongens van 8.30 tot 9.30 uur en de heren van 9.30 tot 10.30 uur. Al deze trainingen ge schieden in de school op dé Boom- markt onder leiding van de heer Ten Braak. Zij die plannen hebben om de athletiek te gaan beoefenen, ra den wij aan nu met de trainingen te beginnen. Met de indoortrainingen, kan men de juiste lichaamsconditie ontwikkelen, nodig alvorens met de ba an trainingen te beginnen. Zij, die interesse hebben, worden uitgeno digd, om zonder enige verplichting eens naar een van bovengenoemde trainingen te komen kijken. |°^iOOR HET SAMENVALLEN met de estafette „Dwars door den Haag" was de belangstelling voor de estafette Dwars door Leiden" gerin ger dan andere jaren. Er verschenen thans 7 ploegen aan de start, n.l. Holland I en II, de Bataven, Parthenon I en II (Dordrecht), AAVC (Al-. phen a. d. Rijn) en de voetbalvereniging LFC. De belangstelling langs het parcours was evenals andere jaien weer groot en de Leidse politie zorgde er voor, dat de afzetting langs de weg er toe bijdroeg, dat de athleten hun weg ongehinderd konden afleggen. Reeds onmiddellijk bij de start nam Holland de leiding. Op de voet volgden Parthenon, AAVC en de Ba taven. Na de eerste wissel wisten de Bataven naar voren te komen, ter ijl Holland en Parthenon elkaar de eerste plaats betwistten. Na de derde wissel wist Holland Parthenon definitief terug te wijzen, terwijl de Bataven er in slaagden, na een aan hankelijke terugval, op de derde plaats te komen. Zo bleef de volgor de op de beide zijden van het Ra- Najaarswedstrijden vonden na stormochtend een ontijdig einde TF.T KAN niet ontkend worclen, dat de inzet van de na j aars wedstrij den van'de Brasemermeer op Zaterdagmiddag inderdaad veelbelo vend waren: het was voor deze gure herfst ongekend zacht weer en er stond een behoorlijke stevige wind op de plassen, zodat er gezeild kon worden zoals men maar wilde. En zulks geschiedde ook, zodat de inzet van de sluitingswedstrijden op de Brasem inderdaad hoopvol was. Maar de Zondag bracht weer heel ander weer, in de eerste plaats na tuurlijk weer regen, maar daarbij ook zeer harde wind, met uitschie ters, die het karakter van een lichte storm aannamen en dat was nu juist weer iets te veel voor de zeilers, want' op deze laatste Zondag morgen van het Brasem-zeilseizoen liepen heel wat schepen averij op. Het enige voordeel was, dat de zeilers er als het ware op geprepa reerd waren, omdat het vanaf de start reeds zeer hard woei en naar mate de schepen en scheepjes meer op de plassen kwamen, ondervonden de zeilers de gevolgen er van. Maar, zij konden over het algemeen maat regelen nemen en vex'schillenden streken dan ook tijdig de zeilen, o.-n een goed heenkomen te zoeken, ge trokken door een motorboot. We wa ren nauwelijks een kwartier op het water, eveneens blootgesteld aan de „zeetjes", die over kwamen, of de eerste schepen konden reeds op sleeptouw worden genomen. Zij kwamen er nog goed af, maar anders verging het vele anderen, die of vol liepen of met gescheurde zeilen of gebroken mast de strijd moesten staken. Er waren hele klassen, waar bij geen enkele der gestarte deelne mers finishte en in de klassen, waar in wel de eindstreep werd bereikt, waren het maar heel weinigen. De opgelopen averij was tenslotte zodanig, dat men besloot mede met het oog op de toenemende wind maar van de middagwed strijden af te zien, zodat uiteindelijk de Na-Brasem nog een ontijdig ein de vond, voorzover de zeilerij be trof, want velen hebben de gelegen heid om nog een poosje gezellig bij een te zijn, ditmaal niet op het wa ter, niet ongebruikt voorbij laten gaan. Bij de wedstrijden van Zaterdag middag bewees van Duyl, die pas kampioen in de Drakenklasse was geworden, zijn superioriteit opnieuw door vóór zijn zwaarste concurrent, Gerrit van Wijk, als eerste aan te komen en door zijn overwinning ook op Zondagmorgen terwijl van Wijk wegens een gescheurd groot zeil al spoedig de strijd had moeten cpgeven is er van een mogelijke revanche dus niets gekomen. In de Regenboogklasse was het grootste succes ditmaal voor Leen de Wit. Zaterdagmiddag won hij en boekte daarmede tevens zijn eerste overwinning in dit seizoen, waar mede het experimenteren in het af gelopen seizoen toch uiteindelijk zijn bekroning vond. In de Valkenklasse won Zuiderbaan Zaterdagmiddag, doch Zondagmor gen viel hij ook onder de slachtof fers, die noodgedwongen hadden moeten opgeven en toen werd C. Scherpel winnaar. De stand om de seizoenprijzen in deze klassen is aan de kop thans als volgt: Valkenklasse, om de Amstelbeker: 1. H. Zuiderbaan 142 pnt., 2. H. Koogenboom 115 pnt„ 3. F. Gou- driaan 113 pnt, Drakenklasse, om de Alkemade- prijs: 1. J. Blickman 60 pnt., 2. H. Verduyn 55 pnt., 3. L. P. Vollebregt 45 pnt. Regenboogklasse, om de Regen- boogprijs: 1. J. Hofland 197 pnt., 2. C van Staveren 162 pnt., 3. J. C. v. d. Velde 154 pnt., 4. L. de Wit 153 pnt. De resultaten van beide dagen zijn: Drakenklasse, Zaterdag: 1. W. P. van Duyl, 2. G. van Wijk, 3. J. Blick man, 4. G. Pfeiffer; Zondagmorgen: 1. W. P. van Duyl, 2. H. Verduyn, 3. S. Bakker, 4. J. Blickman. Zaterdag: 1. L. de Wit, 2. C. van Staveren, 3. J. C. v. d. Velde, 4. F. A. D. Theunissen; Zondagmorgen: 1. J. Hofland, 2. L. de Wit, 3. C. J. v. d.-Bas, 4. F. A. D. Theunissen. Valkenklassen, Zaterdag: 1. H. Zuiderbaan, 2. F. Goudriaan, 3. F. de Joode, 4. H. Hoogenboom; Zon dagmorgen: 1. C. Scherpel, 2. W. de Ridder, 3. G. Jongeneel, 4. E. Rolf v. d. Beumen. 16 M2 klasse A, Zaterdag: 1. J. Bakker, 2. J. Zwart, 3. S. v. d. Steeg, 4 J. Roem Jr.; Zondagmorgen: 1, J. Zwart, 2. J. Roem Jr. Rest opge geven. 16 M2 klasse B: Zaterdag: 1. J. de Haas, 2. P. van Leusden, 3. C. v. d. Meer; Zondagmorgen: 1. P. van Leusden, 2. J. de Haas; rest opgege ven. Pampusklasse: Zaterdag: 1, W. v. Staveren, 2. D. van Zij verden, 3. J. P. Damme, 4. C. Kleijn; Zondagmor gen: 1. W. van Staveren, 2. J. de Vries Lentsch, 3. P. Zaayer, 4. J. P. Damme. Vrijheidsklasse, Zaterdag: 1. S. Rodenhuis, 2. A. Moolenburgh, 3. J. Schakenbos; Zondagmorgen: 1. J, Sehoneveldt, 2. S. Rodenhuis. Olympiajollenklasse: Zaterdag: 1. Jac. de Jong, 2. W. Eveleens, 3. W. v. Noordt, 4. M. Kant; Zondagmor gen: allen opgegeven. 12 M2 Sharpieklasse, Zaterdag: 1. J. W. Lokin, 2. Sj. Kraan, 3. R. Kra mer; Zondagmorgen: 1, Sj. Kraan, 2. R. Kramer, 3. B. E. Ott. 12 Voetsjollenklasse A: Zaterdag- 1. P. Hellema, 2. S. de Wit, 3. mej. A. Latenstein, 4. J. van Ham; Zon dag allen opgegeven. 12 Voetsjollenklasse B: Zaterdag: 1. Parmentier; Zondag allen opge geven. penburg. Holland vergrootte de voor sprong, terwijl Parthenon nog even door de Bataven bedreigd werd. Parthenon wist het verloren terrein te herwinnen en op de Kaiserstraat en Witte Singel kreeg de strijd geen andere aspecten meer. De uitslag was: 1. Holland I in 9 min. 7 sec.; 2. Parthenon (Dor drecht) 9 min. 16 sec.; 3. Bataven; 4 AAVC (Alphen a. d. Rijn). Reserve-afdeling: 1. Holland II; 2. Parthenon II. Niet K.N.A.U.: 1. LFC. Holland kwam in het bezit van de Hasselman en Pander-wisselbeker voor de eerstaankomende ploeg, als mede de Leids Dagblad-wisselbeker voor de eerste Leidse ploeg. ZWEMMEN TJEBBES EVENAART RECORD 100 METER VRIJE SLAG. Onder 'zeer grote belangstelling werden in het Helper-bad te Gro ningen nationale wedstrijden gehou den. De wedstrijden kenmerkten zich door uitstekende tijden, die werden gemaakt. Op vele nummers werden persoonlijke prestaties verbeterd. De beste verrichting kwam van Tjebbes op de 100 meter vrije slag, want met een tijd van 59 seconden evenaarde hij het Nederlands record, dat sinds 21 September 1946 op naam staat van ir. K. Hoving van RZC., te Amsterdam gevestigd. Lies Bonnier en Nel Garritsen ver beterden hun persoonlijk record op de 200 meter schoolslag met de res pectievelijke tijden van 2.56.8 en 2.58.0. De waterpolowedstrijd tussen het officjeuse Nederlandse zevental, de Kikvorsen en het versterkt Neder lands jeugdzevental eindigde in een 15-—6 overwinning voor de Europese kampioenen. In de eerste helft wist de jeugd nog aardig partij te geven en toen voor rust werd gefloten, was de stand 3—3. Na de hervatting echter bleek het grote overwicht van de Kikvor sen en regelmatig voerden van Feg- I gelen en zijn medespelers de stand met nog negen doelpunten op. Het 1 jeugdzevental scoorde nog drie maal.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6