»Maria Goretti« te moeilijk voor het amateur-toneel K. O. opent het toneelseizoen DONDERDAG 28 SEPTEMBERl 950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 1 LEIDSE VRIENDENKRING In vaak ademloze spanning heeft een stampvolle Burchtzaal gister avond geluisterd en gekeken naar het toneelspel in drie bedrijven „Ma ria Goretti", opgevoerd door de R. K. Toneelvereniging „Door Inspan ning tot Ontspanning", Groenendijk, Hazerswoude, voor de leden van de Vriendenkring. Men was getuige van de heldenstrijd van een meisje, dat haar zuiverheid tot aan de dood wist te bewaren, een echte gebeurtenis, die in dit H. Jaar sterk tot de men sen is gaan spreken, sedert Paus Pius XII het meisje Maria Goretti enige maanden geleden heilig heeft ver klaard. Slechts enige tientallen jaren is het geleden, dus is het de schrijvers Th. Dorst en Kasper Durckx niet moeilijk gevallen waarheidsgetrouwe gegevens omtrent deze gebeurtenis te verzamelen. Maar daarmede was het spel niet klaar. Er komt meer voor kijken, om een dergelijke ge beurtenis zodanig op het toneel weer te geven.dat de waarheid geen ge weld wordt aangedaan en dat het toch echt toneel wordt. Hierin heb ben de autêurs het hoge niveau niet bereikt, omdat zo'n gegeven zich ten enemale niet laat dramatiseren, ten zij misschien met een zodanig ver fijnde karakter-uitbeelding, dat het spel voor amateurs onmogelijk be reikbaar wordt. Nochtans heeft men van de opvoe ring gisteravond veel kunnen genie ten. Het gezelschap speelde met vol le overgave en iederebn trachtte zich werkelijk zijn rol in te leven. Zij groeiden mee met het spel en na een ietwat weifelend begin werd hun spelen steeds me,er overtuigd. Programma's werden niet verstrekt, zodat de namen der speelsters en spelers ons niet bekend zijn. Het heeft trouwens weinig zin om na men te noemen; men speelde samen en samen heeft men van dit te ho«*e eisen stellend stuk het best mogelij ke gemaakt. Als wij daarom toch de rolvertolking noemen van Alexan- dro is het, omdat hij voor dé wel zeer zware taak stond, zijn spel aan nemelijk te maken, zonder te over drijven en toch de dramatische ernst van deze gebeurtenis te laten spre ken. Hij moest de luie. vadsige, slech te. hartstochtelijke man zijn en later de vertwijfelde gevangene, die pas na lange tijd tot inkeer en berouw kwam. Wat voor een eenvoudig ama teursgezelschap mogelijk was, heeft hij bereikt. Dan verdient ook het meisje, dat de bijna even moeilijke rol van Ma ria speelde, lof voor haar pogen een zuiverheid weer te geven, zonder in sentimenteel gedoe te vervallen. De kleinere rollen sloten zich bij dit tweetal goed aan, zonder al te zwak ke plekken, al zcuden wij graag iets meer vaart in het «eheel gezien heb ben- Van de Italiaanse vurige be weeglijkheid kwam niet veel uit: de teksten waren te lang gerekt en som mige passages hadden met meer suc ces de helft korter kunnen zijn. Dit alles neemt niet weg. dat de toeschouwers genoten hebben. En terecht kon de heer J. Polmann aan het einde spreken van een geslaagde avond, waarvoor het Groenendijkse ge-roiS/-hap veel dank toekomt. Bij de aanvang en tijdens de pau- MILA WFLLFRSON FELIX DE NOBEL Wij begrepen ten volle het ovatio neel succes van de Amerikaanse cel liste Mila Wellerson met Felix de Nobel aan de' vleugel. Zij is een voortreffelijke artiste, toegerust met vele uitmuntende eigen'schapoen. zo als knappe techniek, individuele klankmentaliteit. fijn* muzikale smaak en veel temperament. Zij boeide voortdurend. Zij ontwikkelt op haar prachtig instrument een fraaie weelderige toon, rijk aan ver scheidenheid; fors en expensief naast lichtgevoelige accenten en uit gedoe zelde streek'. De prachtige salons van 't Oosters instituut zijn nu eenmaal geen concertzaal en men moet er even aan wennen, dat 't geluid niet vanaf een podium, maar onmiddelliik tot de toehoorder komt. Al dadelijk, in het ..concert D gr. t." van Bocche- rini deed zij genieten van de intieme welluidende muziek, de warme toon, de soepele en dichterlijke voordracht Felix de Nobel was de begeleider uitmuntend in elk opzicht. Toch vonden wij haar nog groter ..Brahms' sonate e kl. t., die zij ge laden maar heel beheerst interere teerde. Haar greep op 't werk is vast en zeker, zodat de wedergave grandioos was. temeer omdat de No bel met- haar een voortreffelijke duo vormde. Prachti® de sonore donkere haskleur en brede cantilene. Nog een hijzender staal van herscheppings kunst werd gegeven en de sonate d kl. tevts" van Shostakovit'ch, de be roemde Soviet, componist, wiens werk een sterk locaal karakter draagt, en dat nv t een heel ei^en mnnklpur uit de cello ooglonk. Ten- s'otte "en ..L*r?etto "an Handel" en een C-^rice" van Paganini in een bewerking van Mila Wellerson /a\f en een klein werki° van Cassado dat. mpt eoinristiseh refinement gespeeld Als dank voor 't enthousiaste ap- oleu* van 't niet nvertalrijk gehoor het Spinnerlied" van Popper, waar in zü met haar waardigheid op het inrfument Grilleerde. Zij heeft bij zonder knan slagvaardig en muzi kaal gespeeld tot vreugde van een W~as te k]c;n nubliek dat het con certante snel met aandacht volgde. Ook de Nobel was zeer mooi op 1 dreef. Bewondorenswaard om ziin Jlobele aanslag en muzikale smaak in .feestelijk aanvullend tegenspel. Hij de 'da tsr'^ht in 't huldebetoon. Er waren bloemen voor de celliste. J. Kortmann. ze trad het Sleutelkoor van de St. Petrusparochie op. onder leiding van directeur-pianist H. A. Rijnbeek en dirigent A. M. Devilée. Dit knapen koor heeft zich in de afgelopen ja ren een bescheiden reputatie verwor ven en ook gisteravond hebben de jongens met hun zuivere en stemmi ge zang de aanwezigen aan zich ver plicht. Shakespeare's, „Leer om leer" I. en O. heeft z'n toneelseizoen op forse wijze ingezet met de opvoe ring van een Shakespeare-stuk en wel van „Leer om leer" (Measure for measure), uitgevoerd door de To neelgroep Nederlandse Comedie on der regie van Joh. de Meester. Dit blijspel is hier te lande weinig bekend en na het gezien en gehoord te hebben verwondert ons dat niet. Vooreerst is het een ietwat wrang blijspel, dat neerkomt op de uitwer king van deze gedachte: „Die hoge heren, die zo fel de immoraliteit be strijden, zijn zelf ook niet zuiver op de graat; zij knijpen de kat in het donker". Bovendien wordt dit ge geven heel erg „Shakespeare-aans" uitgewerkt, d.w.z. Shakespeare schil dert hier met de ruige borstel en zijn boertigheden gelijken veel op die van onze Breero, die ook zeer blad voor de mond nam. Het spel is dan ook niet geschikt voor ieders oren. Overigens blijft iedere Shakespeare- opvoering een daad van culturele be tekenis en speciaal voor deÉe opvoe ring door de Nederlandse Comedie hebben wij alle respect. Men moet de moraal van het spel in de grote lijn zien en deze is, dat men meer bereikt door genade voor recht te laten gelden en dat de edele verge vingsgezinde Isabella sterker is dan de in de lucht hangende stijve vrou we Justitia. Dat de middelen, wel ke de hertog-monnik aanwendt om alles ten goede te keren, niet hele maal door de beugel kunnen, zullen wij dan maar schrijven op de reke- kening van Shakespeare's gebrek aan theologische scholing. Johan Fiolet-had in deze hertogrol een zware taak; in het grijze mon- ninksgewaad kan hij zich moeilijk laten gaan, zoals in de laatste acte, waar hij op z'n best was. Daardoor blijft zijn spel wat vlak. zonder de speelse nuances,, welke toch gerecht vaardigd zouden zijn bij zulk een hertogsfiguur, die speelt met de harten zijner onderdanen. Niettemin blijft het een opmerkelijke presta tie. Hij werd meer dan uitstekend gesecondeerd door Ellen Vogel, die de glansrol van de avond had. Haar overgangen van ingetogenheid tot felle verontwaardiging, van hoop tot vrees, waren bijzonder overtuigend. Het- tweetal werd aan het eind van de avond met een extra hartelijk ap plaus gehuldigd. Doch er waren meer uitstekende prestaties, zoals die van Hans Bentz v. d. Berg. als de gevallen ..engel" Angelo; van Philippe la Chapelle (die de oude raadsheer Escalus zeer knap uitbeeldde); van Fons Rademakers, die 'n uitbundige dwaas maakt van Lucio, van Anton Burgdorffer (de sappige Shakespeare-figuur Pompe- jus) i enz. Wij ouden ze allen moeten noemen, want ook in de bijfiguren was geen zwake plek te vinden. Stuk voor stuk waren zij kostelijke typen. De verzen van Gerard den Braban der doen de fonkelende Shakespeare- aanse stijl alle recht wedervaren; de sobere décors zijn volmaakt in de stijl van het oud-Engelse toneel en hebben bovendien het voordeel van vlotte wisselingsmogelijkheden. Zo dat het geheel een Shakespeare-op- voering is, welke er zijn mag. Vrijdag- en Zaterdag avond wordt de voorstelling her haald. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Schoolschaakwedstrijden. De uitslagen van de 2e ronde der school- sohaakwedstrijden .onder auspiciën van de Alphense Schaakclub. Woens dagavond in het jongenshuis van de Marthastichting o.l.v. de heer Mer- tens gehouden, luiden: Lyceum I Marthastichting I 42; Lyceum II Gpenb. Mulo-schcol (Boskoop) 60; Chr. Mulo-school (Alphen)Avond school (Marthastichting. Alphen) 5 Lyceum IIIMarthastichting II 4—2. K.A.B. Onder voorzitterschap van de heer A. F Ruijssenaars ver gaderde de K.A.B. Woensdagavond in de St. Josephzaal. Vastgesteld werd het winterprogramma. Medegedeeld werd, dat de filmavond van de Me- taalbewerkersbond ook toegankelijk is voor de leden van de K.A.B. Voor Bondsvergadering, waarvan de agenda werd voorgelezen, werden de heren Ruijssenaars en A. Brasker af gevaardigd. De wenselijkheid werd door een der leden naar voren ge tracht om een caudidaat voor het bondsbestuur aan te wijzen. De voor zitter adviseerde eerst in de kring vergaderingen e.d. voorbereidend werk te verrichten. Den Haag en Amsterdam zijn ten deze Alphen a. d. Rijn voor geweest. Voor boeken ten dienste van de bonds-studiedagen kan men zich opgeven bij het be stuur. In tegenstelling met andere berichten deelt de voorzitter mee, dat het ontslag van personeel bij Avifauna" 'niet geschiedt in over leg met of op advies van de K.A.B. Dat behoeft ook niet! Wegens bedanken van de heer A. Goedemond werd de heer H. Maas, Gouwsluisseweg 78, tot secretaris ge kozen. 2e Secretaris is de heer A. Hoogduin, Gouwsluisseweg 76 (tel. 2972). De voorzitter richtte woorden van lof en dank tot de heer Goede mond, die reeds op jeugdige leeftijd zijn schreden had gezet op het pad van het organisatieleven waarin hij in de loop der vele jaren een actieve figuur is geweest en zich vooral als secretaris van de grote K.A B.-afde ling te Alphen a. d. Rijn verdienste lijk heeft onderscheiden. Als stoffe lijk blijk van waardering bood de voorzitter de scheidende secretaris, onder grote instemming der leden, een passerdoos aan, welke hij voor zijn studie voor hogere vakbekwaam heid van node heeft. Enkele leden drongen aan op hechtere samenwerking met de K.A. J De voorzitter zegt bevordering toe en vertrouwt er op, dat zulks weder zijds zal zijn. Pearsonalia. Voor het prop. examen voor werktuigkundig inge nieur slaagde aan de Hogeschool te Delft de heer J. Bulk. Voor prop. ex. Scheikundig, inge nieur slaagde D. van den Akker. Nieuw gedeelte Oostkanaalweg opengesteld. Dezer dagen is op nieuw een gedeelte van de in aanleg zijnde nieuwe verbinding Gouwsluis Ter Aar aan de Oostzijde van het Ka naal voor het verkeer opengesteld. Het betreft hier het gedeelte vanaf het overzetveer tegenover de bocht, waar deze weg afbuigt naar Aarlan- oerveen tot voorbij het watergemaal de Galgmachine. Met de meeste spoed wordt er aan gewerkt, dat de verbinding langs deze zijde van het kanaal met Ter Aar nog voor Jan. 1951 gereed komt. Gunning. Bouw van 100 goed kope woningen volgens het ontwerp van oud-wethoudev arch W Brouwer is gegund aan de fa. Gebrs. A. en J. Breur te Rotterdam voor de som van /663.500. Kippenmoordenaar op pad. Bij de landbouwer S.aan de Kortsteekter- weg zijn de afgelopen nacht niet min der dan 17 kippen door het een of ander dier gedood en gedeeltelijk op gegeten. Zelfs heeft „de moordenaar" enkele hoenders in de grond ver stopt, daar hij blijkbaar reeds goed verzadigd was. Voor de kippenhou ders in deze omgeving is het dus op passen. A.A.V. '36-Comb. De ploeg waarmede de AAV '36 Comb, dit jaar zal deelnemen aan de Zaterdag te houden estafette „Dwars door Lei den" bestaat uit de volgende lopers: Zoetemeijer, T. Mooij, J. de Wit, Blakenburg, E. van Harskamp, D. Koster, J. Ram, A. V/ijsman, H. Burg graaf, A. v. d. Nagel. BOSKOOP Kookdemonstraties. Dinsdag avond werd in het R.K. Verenigings gebouw een kookdemonstratie gege ven door een kooklerares, daartoe uitgenodigd door het bestuur van de R.K. Vrouwenbeweging afd. Bos koop. Een veertigtal dames luisterde naar een uiteenzetting over de grondstoffen en fabricage van sla olie, mayonaise etc. en het gebruik van deze artikelen in warme en kou de gerechten. Tot slot van deze cau serie werden enige proeven gede monstreerd. Vereniging van Oud-Leerlingen Tuinbouwcursus. In de door deze vereniging gehouden vergadering on der leiding van de heer A. J. v. d. Graaf, werd door de leden weer boomkweekerij-materiaal ter beoor deling overgelegd. De jury. bestaan de uit de heren A. Bogaards, C. Bou- ter en A. v. Dijk. kreeg een uitge breide sortering bomen en planten te beoordelen. De heer K. Stellaart ver wierf met een kleine inzending 2 punten. De heer A. Schoemaker had een uitgebreide en interessante in zending, waarvoor de jury 9 punten toekende. De heer C. Verboom Jz. kreeg voor een collectie bloemen en vaste planten 7 punten. Na deze be oordeling. waarvoor de voorzitter de inzenders en de jury dankte, hield laatstgenoemde een causerie over ..Stalmest-Kunstmest". De secretaris dankte de voorzitter namens alle aanwezigen voor zijn zeer interessan te lezing, waarna de vergadering werd gesloten. HAZERSWOUDE Personalia Voor het prop. examen voor werktuigkundig inge- nieui slaagde aan de Hogeschool te Delft de heer J. Kaashoek. LEIMUIDEN Bilderdam gaat Oranjefeest vieren. De inwoners van Bilderdam kij ken hoopvol naar de Bilt, want hoe wel de vooruitzichten niet bepaald best te noemen zijn, rekent men Vrij dag en Zaterdag op 'n paar zomerse dagen voor het Oranjefeest. Enkele weken geleden kwam het bestuur van de voetbalclub met dit idee naar voren en men heeft het doorgevoerd. Vrijdagmiddag wordt als opening een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Altior en VVB. Zaterdagimddag 1 uur worden de kinderspelen gehou den voor de jeugd van Bilderdam en omstreken. Om 3 uur begint een mo torrace met hindernissen. Hiervoor is de Aalsmeerse Motorclub uitgeno digd. Dit alles zal zich afspelen op het terrein van G. v. d. Boon. waar verschillende vermakelijkheden al gearriveerd zijn. Een zilveren machinist. Op 1 October zal het 25 jaar geleden zijn. dat de heer P. van Harten werd be noemd tot machinist van de Griet en Vriezekoopsepolder. Wanneer er iemand secuur en vol ijver zijn func tie vervult dan is het zeker deze zil veren jubilaris. De heer van Harten, die de 65 al enkele jaren gepasseerd is, regelt nog dagelijks de machines en is ook nog niet van plan dit werk aan een ander over te geven. Vanzelf sprekend staat de jubilaris bij inge- lartden en polderbestuur hoog in aan zien. wat men hem bij dit jubileum in belangstelling zal doen blijken. NIEUWS UIT DE OMGEVING De HII.LEGOM DE KINDERFEESTEN uitslagen der kinderfeesten zijn als volgt: Vlaggetje steken: 1. A. Vink, 2. N. Bouckaret, 3. R. van Rooden. Balletje lopen: 1. G. Turnhout, 2. L. Manshande, 3. J. van Kampen. Poprijden: 1. L. Vink, 2. J. Wal kers, 3. R. Jelierse, extra prijs W. Langeveld. Ringrijden dames: 1. T. Mesman, S. Spierings, 3. R. Meijer, extra prijs S. Verhoeven. Was ophangen: 1. T. Rusman, 2. E Krieger, 3 C. v. d. Water, extra prijs M. v. Eijk. Zaklopen: 1. L. Willemse, 2. T. Dishoeck, 3. A. v. d. Plas. Haal de trein: 1. W Ras, 2. J. Bes sen, 3. C. Weijers. Hardlopen met hindernissen; 1. T. Beelen, 2. P. v. d. Lans, 3. P. v. Schie, extra prijs B. v. d. Zande. Mastvechten: 1. W. Veelenturf, 2. A. Schotman, 3 J. Renswijk, extra p: ijs G. Warmerdam. Ringrijden heren: 1. N. Vink, 2. F Litpens. 3. C. Weijers, extra prijs H Jonkman. Tonknuppelen: 1. M. v. d. Aart, 2. C. Persoon, 3. J. v. d. Drift, 4. J. Denker, troostprijzen C. v. d. Wolff, N Persoon, J. Jongejan, extra prijs K v. Abswoude. Zeepkistenrace: le pr. koppel W. Assendelft, 2e pr. koppel F. de Vries, 3e pr. koppel G. Rijnbeek, 4e pr. koppel A. Obdam, 5e pr koppel Th. Heemskerk, 6e pr. koppel E. Smit. Harddraverij: 1. Allouez (eigenaar en berijder J. de Vlieger), 2. My Dar ling (eig. A. Voordouw, berijder J de Vlieger), 3. Miss A. (eig W. W. v. d. Heijden, berijder J. Wagenaar), 4. Nanda D. (eig. N. Doeven, berij der J. Ham). DE ZILK R.K.V.V. De R.K.V.V van Nis F en hield in het Parochiehuis haar jaarvergadering. De kascontrolecom missie had alles in orde bevonden, zodat de penningm. onder dank werd gedechargeerd. De heren W. de Groot en P. Nederstigt werden als nieuwe leden dezer commissie aangewezen. De aftredend:- bestuursleden W. v. d Drift en W. Nederstigt werden ri.et alg. st. herkozen. De wnd. voorz. werd le voorz. de heer Th. van Haaster werd 2e. Vier leden werden aangewezen voor het incasseren van de gelden voor de vacantiereis. Hier na werd de indoor-training bespro ken. Vermoedelijk zal deze training in 't ParochiehOis worden gehouden. De tegenwoordige trainer wil ook deze binnentraining verzorgen. De senioren werden verzocht trouw op te komen. Medegedeeld werd, dat .in October het 3e elftal zal worden ingescha- De vraag werd gesteld of het mo gelijk is een athletiek- en een gym- rastiekclub te vormen als onderaf delingen van onze V.V. Technische bezwaren zijn oorzaak, dat dit nog tot nader moet worden uitgesteld. Le aanvoerders der eltfallen moeten de wedstrijdformulieren voor Zon dag bij secretaris Witteman inleve ren. LISSE Aanrijding met dodelijke afloop Woensdagmiddag omstreeks 1 uur had in de Kanaalstraat een zeer ern stige aanrijding plaats. De kraanwagen van de fa. C. uit Lisse kwam n.l. van de rijksweg af de Kanaalstraat ingereden. In deze si raat stond een vrachtwagen gepar keerd, zodat de bestuurder van de kraan wagen hiervoor moest uitwij ken. Of de bestuurder zijn stuur te veel heeft omgehaald of door een andere oorzaak het trottoir opreed /al nog moeten worden onderzocht. De kraanwagen reed evenwel het t'-ottoir op en de aldaar lopende 43- jarige heer B. uit Rotterdam raakte tussen de kraanwagen en het perceel Kanaalstraat 3, het winkeloand van de heer van Pijpen, bekneld. De heer B. bekwam zwaar licha melijk letsel aan zijn rechterbeen en ir het onderlijf. Dr. van Dijk ver leende eerste hulp en liet de getrof fene overbrengen nah raet Acade misch ziekenhuis te Leiden, alwaar de patiënt spoedig na aankomst overleed. Het pand van de heer van Pijpen was geheel ontzet en in allerijl wer den maatregelen genomen om de gevel te ondersteunen en verdere ousevallen te voorkomen. De politie was terstond ter plaatse en nam diverse maatregelen om het verkeer in goede banen te leiden en Je situatie op te nemen. Gevaarlijk spel. Enige jongelui waren in de Gracht met een bootje aan het spelevaren. De op de wal staande jongens gooiden stenen en andere voorwerpen naar de spele- arende jongelui met het gevolg dal een der jongens zulk een steen tegen het hoofd kreeg. De worp kwam zodanig aan, dat de jongen buiten bewustzijn geraakte en on der behandeling van dr. van Rijk gerteld werd Vermoedelijk heeft de knaap een lichte hersenschudding. Harddraverijfeesten. De jaar lijkse harddraverijfeesten zijn Woens augmiddag ingezet met de opening van het feestterrein. De weersom standigheden waren de laatste dagen zeer slacht geweest, maar het feest- keld. Het 2e terrein komt met 1 No- j terrein was "nog in een behoorlijke vember beschikbaar. 'staat. Reeds spoedig na de opening was de feestvreugde te bemerken, vooral bij de jeugd. Vele ouders met kinderen genoten van de diverse at tracties en- lekkernijen, die in de kramen waren uitgestald. In de avond kwamen de groteren cm van de voorpret van de harddra verijdag te genieten en alvast in slemming te komen. NOORD WIJK Gemeenteraad. Maandag 2 Oc-' tober a.s. zal de raad des avonds te 8 uur in openbare vergadering bij eenkomen ter behandeling van de navolgende agenda: Verzoek Wilhel- minaschool om medewerking inge- •volge art. 72 der L.O.-wet. Verkoop bouwgrond aan de v. Panhuijsstraat. Benoeming commissie in verband met de bouw van een nieuw raadhuis. Crediet voor oprichting van een oor logsmonument. Definitief besluit tot onteigening van gronden langs de Nieuwe Zeeweg. NOORDWIIKERHOUT Nog goed afgelopen. Mevr. v. N. reeds Woensdagmiddag met een luxe auto de benzinepomp van „Purfina" bij de garage Meeuwenoord aan de Herenweg, onderste boven. De uit- tromende benzine vloog in brand. Omstanders hebben met zand het vuur direct geblust, zodat geen uit breiding naar het ondergrondse re servoir kon plaats vinden. De in zittenden van de auto kregen geluk kig geen letsel en de auto werd niet noemenswaard beschadigd. RIJNSBURG Personalia. Voor het prop. examen voor werktuigkundig inge nieur slaagde aan de Hogeschool te Delft de heer L. H. E. Blom. SASSEN HEIM 25 JAAR DIRECTEUR GEMEENTE BEDRIJVEN De directeur van gemeente bedrij ven, de heer C. J. Hubers, herddhkt 1 October de dag waarop hij vijf en twintig jaar geleden bij de gemeen te bedrijven in dienst kwam Nadat hij al enige tijd als zodanig in Nij megen was werkzaam geweest, werd hij met ingang van 1 October 1925 in een administratieve functie bij de gemeente in ons dorp be noemd. Als blijk van waardering voor datgene, wat hij in de loop der jaren voor de gemeente gepresteerd heeft, benoemde het gemeentebe stuur hem in 1946 tot directeur. De jubilaris heeft zich immer door een grote ijver en werklust onder scheiden; ook heeft hij zich een hu maan chef betoond jegens het onder hem gestelde personeel. Daar de heer Hubers zich ook bij zijn colle ga's populair heeft gemaakt, kozen zij hem in de commissie van georga niseerd Overleg. De werklust van de heer Hubers beperkt zich niet alleen tot het ge meente bedrijf. Hij beweegt zich hiernaast nog op verschillende ter reinen. Zo maakt hij reeds sinds ja ren deel uit van het R.K. Armbe stuur. van het bestuur van St. Ber- nardus, van het bestuur van de A.R. K.A. afd. Bollenstreek, van het be stuur van de vereniging van huis eigenaren en van verscheidene pol derbesturen. Daar de gemeentebe drijven, mede dank zij het werk van de heer Hubers, een zeer belangrij ke plaats in de gemeente innemen, zal de dag van het jubileum niet on gemerkt voorbij gaan. Zaterdag morgen vindt er om elf uur een hul diging plaats in het gemeentehuis, 's Middags is er van half vier tot vijf uur een receptie, eveneens op het raadhuis. Gemeenteraad. De raad van de gemeente komt hedenavond in ver gadering bijeen. VOORSCHOTEN VIJFTIG JAAR KOORZANGER. Zondag 1 October a.s. wordt het feit herdacht, dat de heer A. Dobbe 50 jaar lid is van het Zangkoor van de St. Laurentiuskerk. Reeds op 20- jarige leeftijd werd de heer A. Dobbe als le bas van het zangkoor aange nomen. Het koor stond toen nog on der leiding van dc heer W. Lingerak. De jubilaris is wel één van de trouw ste leden van het koor. Hij sloeg geen repetitie over! Bij een huwelijks- of een uitvaartmis was hij steeds aan wezig en zodoende een voorbeeld voor zijn medezangers. Zondag a.s. wordt de Hoogmis tot zijn intentie opgedragen en zullen zijn collega's zich van hun beste zijde laten zien. Na de Hoogmis is er in het „Eigen Huis" een gezamenlijk ontbijt, waar aan behalve de jubilaris en zijn fa milie ook de leden van het zangkoor zullen aanzitten. In het „Eigen Huis" is dan ook gelegenheid om de heer Dobbe geluk te wensen. Concert. Vrijdagavond 29 Sep tember a.s. van 8 tot 10 uur geeft de R.K. harm.vereniging „St. Lauren- tius" haar laatste openlucht-concert op het terrein hoek Oranjeplen Wijngaardenlaan. WASSENAAR Personalia. Voor het doctoraal examen rechten slaagde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen de heer A. F. J. M. Kampschoer. Aan de Tech. Hogeschool te Delft slaagden voor het prop. examen voor Scheikundig ingenieur de heren H. Habig, J. v. Oldenborgh en R. J. J. Verhagen. /METER MEER Het bier is weer best. Gisteren middag ging een bezoeker naar de diverse cafe's in deze gemeente en hij richtte zich dan telkens tot de kellner met de woorden: „Ja, wat zal ik nemen? Bij Toon Fraassen en bij v. Well zei de kellner, beleefd zoals altijd, „Het bier is weer best". Prompt haalde de bezoeker zijn por tefeuille voor de dag en overhan digde de kellners een waardebon van 10.Wat was hier het geval? De bezoeker bleek een vertegen woordiger van een bierbrouwerij te zijn, die deze reclame voert. Je moet maar boffen. Winkelsluitingsvoorschriften. Van 1 October t/m 31 Maart a.s. zul- BIOSCOPEN. De films van de komende wee zijn door de Kath. Film-Centrale a volgt gekeurd: Casino: „Whiskey als water all leeftijden. Lido: „Ingerukt.... mars", al leeftijden. Luxor: „Als mijn vrouw dat wist" alle leeftijden. Trianon: „Onder moeders vleugels' alle leeftijden. Rex: „Allemaal onzin", alle leeftijden. Laatste Berichten NIEUW SCHIP VOOR „HOLLAND—AMERIKA-LIJN." De onderhandelingen tussen de HollandAmerika-lijn en de regering betreffende financiering van de bouw van een nieuwe oceaanreus voor de HollandAmerika-lijn blijken gun stig te zijn verlopen. Als bijdrage in het herstel van de oorlogsschade zal via de Herstelbank een bedrag van 12.200.000 beschikbaar worden ge steld voor de bouw van een schip ter vervanging van de verloren gegane „Statendam". De totale kosten van het nieuwe schip van 40.000 reg. ton. worden geschat op 75 millioen. Ver moedelijk zal de kiel van het nieuwe schip begin volgend jaar worden ge legd. SCHEEPSBERICHTEN INDRAPOERA, R'dam—Djakarta, 27 Sept. van Penang naar Belawan: JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. A'damAustralië, 27 Sept. 2000 mijl N.W. Freemanile; MAPIA, Suraba- jsA'dam, 27 Sept. van Djakarta naar Belawan; POELAULAUT, Dja kartaA'dam, 27 Sept. te Suez; ROF.- PAT, SurabajaA'dam, 27 Sept. van Portsaid naar Liverpool; WIL LEM RUYS, Jt'damDjakarta, pass. 27 Sept. Point de Galle naar Bcla- uan; CHITRAL (rep.) Djakarta— Rdarn, pass. 27 Sept. Dondrahead; S1BAJAK (rep.) SurabajaR'dam, 2r Sept. pass. St. Johnseil (Rode Zee); ZUIDERKRUIS (rep.) convooi Sibajak; POELAULAUT. Djakarta- A'dam, 28 Sept. van Suez. MARKTBERICHTEN GOUDA, 28 Sept. Kaas Aanvoer 229 partijen. Prijzen: le soort 2.24 2.32, 2e soort 2.152 23. extra kwaliteit 2.45 per kg. Handel kaim. ROELOFARENDSVEEN 27 Sept. Groente. Aardbeien 3248 cent per doosje: idem 5980 cent per half pond; kropshi f 211, andijvie 57, Tomaten A 2241, idem B 29 47, idem C 16—25, idem CC 12— 14, idem bonken 1228 per 100; snijbonen 2.60—8.30. kassnijbonen 7.609 60. dubb stambonen f 2.30 3.60. witte pronkbonen 1 -201.40 per 10 kg. Bloemen. Rayanten wit 922 cent. idem lila 1021 cent. idem geel 822 cent, idem amber 1123 cent, Pulling 3036 cent, Twello Roem 18 29 cent. Alston 2428 cent, Miller- dijl 13—16 cent. Blanche 1822 cent, Hurricane 716 cent, Geplozen 312 cent. Troschrysanthen: Precose 29 —55 cent, Sept. wit 20—38 cent. Sept. geel 2135 cent. Shirley 28—37 cent. Douglas 2646 cent. Asters 832 cent. Dah a's 10—28 cent, Fresia's 13 tot 21 cent. LISSE, 28 Sept. Bloembollen. Trompet Narcissen resp. I, II en III. CVvent Garden 8.20, 7.—. 4.60; King Alfred 11.50, 8.70, 5.90; Magnificence 11.80, 9.80, 4.90; Rembrandt 13.50, 11.—, 6 20; Spring Glory 14.—. 12.- Inc. "Narcissen: Carlton 7.60, 6.30 5 Holies 5.50. 4.80. 3.40; Marion Cran 5.50, 4.30, 3.—; Scarlet Elegan ce 7.30, 5.70. 4.70; Dubbele vroege Tulpen: Electra 11.—. 9.50. 6.40; Marechal Niel 11 9.00, 6.70; Mr. v d. Hoeff 10.60, 8.90, 6.50; Murille II.9.30, 7.10; Orange Nassau 12.10, 10.—, 7.30; Beach Blossom 9 40, 7.60, 6.20; Theeroos 10.30, 7.50, 6.30; Vroege Tulpen: Brillant Star 10.9.30, 6.70; Couleur Cardinal 13.60, 12.—, 5.50; Gele Prins 7.20, 6.20, 4.—; Gen. dc Wet 7.70. 6.20, 4 70, Keizerskroon 9.20, 9.30, 7.10; Prins v. Oostenrijk 7.50, 6.30, 4.50. Darwin Tulpen: All Bright 7.20, 4.95; Bartigen 6.40, 5.—; Campfiïe 7 40, 5.20; Copland's Purper 4.35, 3 80; Copland's Rival 4.35, 3.80; Red Master 6.30, 5. TER AAR 27 September Groente. Kassnijbonen 7.909.30 idem B. 5 70. idem stek. 2.002.30 Snijbonen 2.002.90. Stamprinces- sen 1.90—2.70, idem B. 1.50. Witte- pronkers 1.201.80. Alles per 10 Kg. Tomaten A. 0.340.55. idem B. 0.380.47. idem C. 0.19—0.29. idem C. C. 0.120.16. idem bonken 0.22 0.30. Natuur tomaten. 0.22. Was- peen 0.090.10. Andijvie 0.050.06 Groene kool 0.050.08. Sav. kool 0.050.07. Spinazie 0.34. idem afw. 0.06. Uien 0.05. Witte kool 0 04 Rode kool 0.080.10. Kroten 0.06, alles per Kg. Sla I 0.040.08. idem 1 1 0.020.03. Bloemkool 1 A. 0.33 idem I. 0.250.26. idem 11 0.13. idem III. 0.040.06. Komkommers 0.110.12. idem II. 0.07. Meloenen 0.18—0.27. idem klein 0.11—0.10. Alles per stuk.. Bospeen 0.08 per bos. Boerenkool 0.15 per bak. Au gurken; Fijn 0.430.52. Fijn basterd 0.26 per Kg. Basterd 3.25. Grof 1.50. Fijnstippel 2.50. Alles per 25 Kg. Appelen: Sterappelen val 0.06. Bloe men: .Chrysanten wit 0.30. idem rood 0.25 per bos. len de winkels van Maandag t/m Vrijdag om 6 uur worden gesloten. Voor de Zaterdagen zal de sluiting geschieden om 7 uur. Op de sluiting op genoemde uren zal nauwlettend worden toegezien, terwijl voorts een strenge controle zal worden uitge oefend op de prijsaanduidingen en prijsvoorschriften.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3