De Lustrum-Vebo-tentoonstelling te Leiden hedenmorgen geopend Veel officiële belangstelling Commissaris der koningin in Z.H. verrichtte off. opening Oranjefeesten te Noordwijk DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1950 DE LE1ÜSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 5 De mooiste kaas en het beste vee uit de Rijnstreek In het v.eesiLU.s was hedenmorgen de tentoonstelling keurig in orde. Langs de wanden hangen tientallen opengesneden varkens, versierd met vlaggen uit alle landen. (Foto's „De Leidse Courant") RESULTATEN NA VIJFTIEN JAAR VANDAAG IS HET VOOR RIJNLAND, en dus ook voor de centrum stad Leiden, een grote dag! Want vandaag wordt herdacht, hoe vijftien jaar geleden een initiatief genomen werd. dat men aanvanke lijk met enig scepticisme bekeek. „Wac zou dat nu moeten worden?" Welnu, het antwoord heeft niet lang op zich laten wachten en de groei van de Vebo is het duidelijkste bewijs, dat de initiatiefnemers van 1935 het wel goed gezien hadden. Er moest iets gebeuren in de Rijnstreek Er is iets gebeurd. Veel gebeurd zelfs. Wie daaraan mocht twijfelen maar wij kunnen ons niet voorstellen, dat die mesnsen er zullen zijn moet vandaag maar eens gaan kijken op de terreinen van het Openbaar Slachthuis te Leiden, waar hedenmorgen de Lustrum-Vebo-tentoon- steling 1950 werd geopend. RÏÏNHVFF - grote plaats in. Maar desondanks is JLf J-jJ-j ei, een goede kern van fokmateriaal. Hetgeen op de Vebo wel degelijk merkbaar is. Bij de varkens is de inzending niet zo groot, hoewel het aantal varkens bij de fokkers is toegenomen, we gens de vrij góede vleesprijs. Dit aantal komt echter op de Vebo niet tot uiting. Men dient er echter re kening mee te houden, dat alleen stamboek-varkens wérden toegela ten. Bij de beren is er een prima in zending van de Vereeniging uit Ze venhoven. De geiten tenslotte genieten niet meer de belangstelling van enige ja ren geleden. Het aantal is teruggelo pen hoewel de kwaliteit behoor lijk is. In onze voorbeschouwing van Za- terdag 1.1. wezen we er reeds op We mogen nu dus kort zijn en volstaan met te zeggen, dat op het gebied van de veeteelt in Rijnland een andere wind is gaan waaien. De boeren heb ben het belang en de noodzaak be grepen van een doelbewuste, door de wetenschap voorgelichte, fokke rij. De resultaten hiervan stonden hedenmorgen zij aan zij in lange rijen op het tentoonstellings-terrein: de mooie zwart-bonten en de prach tige blaarkoppen, edeie producten van fokkerijen uit de Rijnstreek. Meer dan vijfhonderd koeien werden he denmorgen aangevoerd, stuk voor stuk vrij van T. B. C. En dat wil wat zeggen in een streek, waar 15 jaar ge leden de T. B. C-bestrijding nog een onvervulbare wens leek! Wat een teleurstelling hedenmor gen! niet alleen voor het actieve be stuur van de Vebo. dat zich zoveel moeite heeft, getroost om een mooie tentoonstelling voor te bereiden, maar ook voor de inzenders, die hun vee zagen verregenen op het baggerige grasland, .waar men tot aan z'n en kels in de modder verzinkt. Ook jam mer voor de bezoekers, die onder deze omstandigheden niet ten volle konden genieten van alles, wat van morgen werd aangevoerd. Door dit slechte weer hevige plensbuien en dan weer een vleugje zonneschijn begon de keuring van het vee aanmerkelijk later dan vol gens het programma. Dit maakt het moeilijk om reeds vandaag in ons blad een uitvqerige beschouwing te geven. Toch mogen enige opmerkingen hier volgen. Wanneer we het zwart bont vee bezagen, viel direct de al gemeen zeer goede conditie op, die voor een deel te danken is aan het zeer gunstige weer in de afgelopen zomer: veel groeizame regen, dus veel gras. Opmerkelijk, dat in dit gebied, waar het reactie-percentage vrij hoog is, zo'n grote inzending van reactie-vrij vee mogelijk was. Er is vooral veel jongvee te zien, waarvan de eenheid in lijn steeds meer opvalt. Dit mag een gevolg genoemd worden van de K. I., die steeds meer ingang vindt. In dit gebied bestrijkt de K.I. zeker 80 procent van het zwartbont Men krijgt stérk de indruk, dat het zwartbont bezig is ruimte te winnen, ten koste van het zwartblaar veeslag (30 pet. K.I.), alhoewel ook hiervan de inzendingen zeer behoorlijk wa ren. Vooral bij de stieren zagen we enige goede exemplaren en de strijd zal hier wel weer gaan tussen de afstammelingen van Gustaaf (K.I.- ver- „Vita Nova") en stamvader Driekus (W. van Santen, Wassenaar). De nakomelingen van Driekus zijn over het algemeen wat fijner van bouw. dan de meer stevige kinderen en kleinkinderen van Gustaaf. die het vorig jaar Nederlands kampioen werd bij de driejarigen. ANDER VEE. Behalve het rundvee, steeds het belangrijkste op de Vebo, vragen ook de schapen onze aandacht Er is een zeer goede inzending van behoorlijke kwaliteit, het resultaat van een steeds verdergaande veredeling, wat de Wol b°S'eft. Wegens de zware rundvee- lting in Zuid-Holland neemt de -t.-?niokkerij er niet zo'n hgel HOLLANDSE BOERENKAAS Waar= de kwaliteit van het vee 'zo omhoog gegaan is, moet ook de kwa liteit van het Hollandse boerenpro- duct-bij-uitst^k: de volvette kaas ver beterd zijn. Men krijgt daar een in drukwekkende overtuiging van, in dien men in het Zuivelhuis een kijkje gaat nemen, waar de zacht- glanzende, roomgele kazen in lange Tijen liggen te pronken. Vooreerst is het al eei; genot om te zien hoe prachtig en overzichtelijk deze kaas-tentoonsteling gearran geerd is, in vergelijking met vorige jaren, toen in zeer beperkte ruimten gewerkt moest worden. Maar boven dien krijgt men de overtuiging, dat hetgeen hier ligt, in alle opzichten goed moet zijn Hoe zouden anders" zoveel inschrijvers 160 in geta-l het aangedurfd hebben hun kaas in te zenden, als zij er niet zeker van waren, dat hun producten waard zijn door een critische jury bekenken te worden? Hier vinden we een stukje van Hollands roem, dat tot ver over de grenzen wordt uitgedragen, ge tuige de buitenlandse, kleurige op schriften op de in keurig cellophaan verpakte kazen. Alleen al deze ver pakking wijst er op. dat de Hollandse kaas-exporteur met z'n tijd meegaat en deksels goed weet wat men in het rijke dollar-land verlangt. Rondom ons heen deden de jury leden hun werk. Opengesneden ka zen werden aan een nauwkeurig on derzoek onderworpen: niet te sterk van geur, geen te grote gaten, geen te harde korst en nog veel meer kwam er voor kijken, alvorens over de prij zen beslist kon worden. Bij het ter perse -gaan van dit nummer waren de uitslagen hiervan nog niet alle be kend. Maar hoe deze ook zijn moge, wat op die lange tafels, versierd met de Leidse kleuren rood en wit, lag uitgestald, mag Rijnland tot recht matige trots stemmen. Het was de echte Hollandse boerenkaas. Nu het weer zo slechts was, zoch ten nog meer toeschouwers dan ver wacht werd hun heil in het Zuivel huis, waadde keuring reeds vroegtij dig ten einde was. Genietend van beboterde toast met kaas. gepresen teerd door charmante meisjes, maak ten de kijkers een rondgang langs de overweldigende inzending. De uitslagen luiden: Klasse 2 (7 tot 10 kg.) geen eerste prijs; tweede prijs: C. P. de Haas. Oud-Ade (91 punten), derde prijs: wed. G. A Treure—v. d. Graaf. Bergambacht (90), Eerv. vermelding: W. C. v. d. Geest, Hille- gom. Derde klas (10 tot 15 kg.) eerste prijs: B. van Zwieten, Hazerswoude (98) tweede prijs: S. van Schie, War mond (94), derde prijzen: J. D. de Wit Hazerswoude, A. v. d. Salm, Hoogmade en A. J. v. d. Berg, Zoe- terwoude (alleen 92). Vierde Idas (15 kg. en hoger) eer ste prijs: J. Rijlaarsdam, Alphen (94), 'tweede prijzen: W- C. v. d. Geest, Oud-Ade, en S. J. Belt. Zoeterwou- de (92), eerv. verm.: C. J. Verlaan, Oud-Ade. Bij de Leidse kaas werden slechts twee eervolle vermeld in gjen toege kend aan D. van Rijn. Warmond, en wed. J. Q* HeemskerkRotteveel, Lisse. BLOEDERIG VLEESHUIS. Nu de Vebo toch in de gelegenheid was de tentconstelling op het Abat toir te houden, heeft het bestuur hier van gebruik gemaakt, ook een „Vlees huis" ip te richten. In de grote ruim te, waar de temperatuur op enige graden onder nul wordt gehouden, kunnen de bezoekers het geslachte vee en verschillende stadia zien- Langs de wanden heeft men een lambrisering gemaakt van meer dan honderd halve varkens, die netjes in een rij aan de haken hangen en aan de toeschouwer, hun ham, spek en carbonades Mrtonen. Maar veel imponerender is nog hetgene, dat midden in de hal hangt: Twintig zware ossen aan de haak, eveneens overlangs opengesneden. Het is allemaal een beetje bloederig en niet bepaald opwekkend. Maar als .de bezoeker vervolgens z'n blik ken richt op de apetijtelijke wor sten, die midden in de hal een mooie stand vullen, omringd door grote en kleine blikken vlees in alle soorten, dan zal hij toch toe moeten geven, dat die bloederige vleesmassa's no dig zijn om thuis een pittige worst of een geurig carbonaadje in de pan te hebben. Wat toch niet wegneemt, dat het geheel geen opwekkende aan blik biedt Een enkel woord dient nog gewijd te worden aan de verschillende stands. De Handelsraad van de L. T. B. staat er met een keurige voorlich- tings-afdeling. evenals de Landbouw- voorlichtingsdienst. Verdér worden verschillende melkmachines tentoon gesteld, evenals andere gebruiksvoor werpen: tractors, boerenwagens, stal- benodigdheden, ploegen, maaima- chines, kunstmeststrooiers, enz. Hier kan de boer zien wat de techniek tot zijn hulp heeft uitgedacht. Toen om half twaalf het weer be gon op te klaren, verzamelden zien vele autoriteiten, genodigden en in zenders in de grote runderhal van het abattoir, waar de officiële ope ning verricht zou worden. Aanwezig waren mr. L. A. Kesper, commissa ris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Th. Bonnerman, secr.-gene- raal van het Departement van Land bouw, jhr. mr. F. H. v. Kinschot, burgemeester van Leiden, verschil lende burgemeesters uit de omlig gende plaatsen, waaronder de heer M. P. v. d. Weyden, lid van de Twee de Kamer en burgemeester van Ze venhoven, wethouders en raadsle den van Leiden, hoofden van takken van Dienst en afgevaardigden van diverse Landbouworganisaties. Bo vendien waren deze keer voor het eerst verschillende landbouwafla- ché's aanwezig. De heer J. Bonda, voorzitter van de Vebo, verwelkomde alle aanwe zigen en moest tot z'n spijt mede delen, dat minister Mansholt wegens ziekte helaas niet aanwezig kon zijn. Spr. wees op de belangrijke taak van de Vebo en van de boer, die als vakman moet zorgen, dat het Neder landse vee te eten heeft. Mr. Kesper verrichtte hierna de officiële opening en deed dit met nog groter genoegen dan in voor gaande jaren, omdat nu wel duide lijk bewezen is, dat de Vebo in het Zuid-Hollandse boerenleven een zeer belangrijk element is. De Vebo heeft'in de 'afgelopen 15 jaar vele boeren zeer aan zich verplicht en zal hopelijk in de toekomst nog meer boeren tot zich trekken. Dat de Vebo iéder jaar een succes is, mag toege schreven worden aan de voortva rendheid van het bestuur en aan het verkwikkende optimisme van voor- Mr. L. A. Kesper, commissaris der Koningin in Zuid-Holland. zitter J. Bonda. „Het is dan ook in ce geest van waardering, belangstel ling, dankbaarheid en hoop op de toekomst, dat ik gaarne voldoe aan het bestuur en hiermede de tentoon stelling te openen", aldus besloot mr. Kesper. Na afloop van de openingsplech tigheid, maakten de genodigden een rondgang over het tentoonstellings terrein en zagen zij de bekroonde dieren aan zich voorbijtrekken. Vervolgens vulden zij weer de runderhal, waar een rijke Zuid-Hol landse koffietafel was aangericht Verschillende sprekers, waaronder burgemeester v. d. Weyden, voerden tijdens deze koffietafel het woord. Ondanks de regen toch veel plezier Gisteren zijn de oranjefeesten al hier ingezet en al was het weer nog al regenachtig, toch liepen de volks spelen vlot van stapel. Er was een goede deelname voor de spelen, ter wijl hc; aan belangstelling niet ont brak. De uitslagen van de spelen op deze eerste dag waren als volgt: Ringrijden Tilbury's: 1. C. Kaptein Wassenaar, 2. J. LandmanWeers- ma, 3. Jac. Hoogeveenv. Steyn, 4. P. RuigrokRuigrok, 5. G. Caspers Commadeur, 6. C. Hoogeveenv. d. Poel, 7. H. SmitSteenvoorden. Versiering Tilbury's: 1. P. Ruigrok, 2. J. Landman, 3. Jac. Hoogeveen, 4. C. Hoogeveen. Costumering Tilbury's: 1. P. Ruig rok, 2. J. Landman. Touwtrekken: 1. L. Plug, 2 Joop de Haas, 3. Paul Christiaanse, 4. Wim Groenewoud, 5. Gijs 't Wout, DE HEER DE KONING BURGEMEESTER VAN TEXEL. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 October benoemd tot burgemeester van Texel de heer C. de Koning, oud resident van Banka en Billiton, mo menteel woonachtig te Noordwijk. De heer De Koning werd 24 No vember 1904 geboren. Hij behoort tot de Ned. Herv. Kerk, is gehuwd en heeft 6 kinderen. Hij is niet aange sloten bij een politieke partij, doch georiënteerd op de P. v. d. A. Na zijn middelbare opleiding studeerde de heer De Koning Indologie aan de universiteit te Leiden tot 1928. waar na hij werkzaam was bij het binnen lands bestuur in Indië q.a. te Bata via, Bandoeng en Buitenzorg, in wel ke laatste plaats hij residentie-secre taris was. Na het uitbreken van de oorlog met Japan werd hij gevangen geno men en bracht 3 jaar in een kamp door. Na de bevrijding werd de heer De Koning wederom belast met bestuurs aangelegenheden en benoemd tot re sident van Banka en Billiton. Na de souvereiniteitsoverdracht vestigde hij zich te Noordwijk. C. v. d. Berg, L. Vliet Vlieland. Henk Hermans, Frans v. Oosten, Jan v. d. Niet, Jac. Hiep, Henk Hiep, Ka- rel v. a. Meer. Ringsteken voor rijwielen- 1. Aat Wijsman, 2. Dora Christiaanse, 3. Anneke Alkemade, 4. Anneke Gra- vendaal, 5. W. M. Zonneveld. Versierde rijwielen: 1. A. Weyers; 2. Leni Lindhout, 3. Dela Caspers, 4. Mevr. Beersma-Landman, 5. Cla- sina Smit, 6. Dora Christiaanse, 7. Anneke Gravendaal, 8. Paul Chris tiaanse. Speerwerpen: 1. W. Zonneveld 46, 2. C. Meijer 43, 3. L. Caspers 40, 4. C. Smit 34, 5. S. Vliet Vlieland 30, 6. Q. Steenvoorden 27 punten. Tobbetje steken: 1. Nel Bouthoorn, 2. Wout v. Schouten, 3. Rina Ooms, 4. Dirk Wijnands, 5. Arie Bierman, 6. Piet v. d. Meer Jzn, 7. Dick Hoo geveen. Schietwedstrijd: 1. N. J. v. d Berg 97, 2. N. Meyland 96, 3. J. v. Beelen 96, 4. A. Westgeest 94, 5. D. A. Lut- chen 94, 6. Nic Caspers 93, 7. Jac de Groot 93, 8. KI. Passchier 93: 9. P. Steenvoorden 93 punten. H1LLEGOM 25 jaar „St. Joseph"Op 1 Octo ber zal het 25 jaar geleden zijn, dat mej. G. M. Lommerse in het rust huis aan de Mariastraat haar diensten in de huishouding daaT aanving Ieder kent „Truus" en wat meer zegt, ieder houdt van haar en dat verdient ze. De eerste October zal' voor deze trouwe hulp der zusters niet onop- gemrekt voorbijgaan Zelf zijn bloembollen gehaald. Een broeier uit Kent (Engeland) kwam op het idee, zelf z'n bollen uit Holland te halen. Hij reed met vrouw en dochter naar Dover, zette z'n wa gen op de boot naar Ostende en reed vandaar naar Hillegom, sloeg z'n bol len bij verschillende exporteurs in en ging waar huistoe. Bekroningen. Enige leden van de pluimveever. „Streven tot Verbe tering" zonden hun dieren naar de grote Landbouw- en Konijnenten toonstelling te Purmerend. G. Mooye- kind behaalde er 4 eerste prijzen; J. van Berkel 1 eerste en een 3e prijs; W. Dandey 1 eerste prijs en Jac. van Leeuwen 6 eerste prijzen en 1 derde prijs. In het Zuivelhuis was gisteravond om elf uur nog niet veel te zien. De kaas lag nog op ordeloze stapels. Maar het grote bord. dat nog aange bracht moest worden, maakte zelfs in deze chaos al reclame! jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiHi Heden, 21 September optreden fan het ATLANTIC KWINTET «5 Van 22 t/m 80 Sept. speelt 's mid- dags en 'b avonds MALANDO en zijn orkest S met An Sandor en Frans Wanders ;illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNllllllllltllllllllllllltlllllllllltllllllllP'IIIUIff Uniek in de wereld l BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath- Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Whisky als water", alle letftijden. Lido: „Nite gewenst", 18 jaar. Luxor: „De stïaat zonder naam", 18 jaar. Trianon: „De rode Donau". 18 jaar. Rex: „De nacht heeft 10Q0 ogen" strikt volwassenen. Zoals bekend zal op Donderdag 28 Sept. Lisse haar jaarlijkse harddra verij houden op de mooie grasbaan achter hotel „de Witte Zwaan" in het centrum der gemeente. Er zijn 36 paarden ingeschreven die zullen strijden om dc Grote Prijs der Bloembollenstreek. De allerbeste kortebaanpaarden zijn ingeschreven en tevens verschillende beste lange- baan paarden, die voor het eerst op de kortebaan in Lisse zullen uitko men. Bij deze draverij zal wederom de tolalisator aanwezig zijn. Dit jaar zullen er ran weerszijden van de baan 8 loketten der totalisators zijn, dus totaal 16 loketten voor verkoop en uitbetaling der tickets waardoor een vlugge afwikkeling verzekerd is Het Luna Park is er ook weer aan verbonden en opent zjjn poor ten reeds Woensdagmiddag 27 Sept. aanstaande. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit nummer. „De Zwarte Pion" (Lisse). „De Zwarte Pion" opende het seizoen met de volgende uitslagen: Groep I: J. SmitW. Goedemans 10; G. ScholtcsS. van Ruiten 10; N. v. d MeyH. Simons ysA. RotteveelH van Diemen 01; P. Langeveld--J. Goedemans 10. Groep II: L. RomijnA. Waasdorp 10; C. van Ruiten Sr.—S. v. d. Mey 0—1; C. van Dijk—P Beyck 0—1; Th BrouwerC. v. Ruiten Jr. y, OEGSTGEEST H. Onderwater slaagde te den Kaag voor het diploma vakbe kwaamheid van dc Vakraad voor hel kappersbedrijf. VOORSCHOTEN W. Blom slaagde te Den Haag voor het diploma vakbekwaamheid van de vakraad voor het kappersbe drijf. WARMOND E.H.B.O. Bij voldoende deelna me zal deze winter wederom een cursus E H.B.O. worden gegeven voor belangstellenden, die voor April 1951 18 jaar zijn. Men kan zich opge ven bij mevr. Koppersv. Rooden, Dorpsstraat en bij de heren W. J. Mesker, Burg. Schölvinckstr. 2 en J C. v. d. Berg, Burg. Ketelaarstr. 2-3 voor 24 Sept. ZOETERWOUDE ZUSTER WESSEL OP DE SOLEX. In de gemeente is zuster Wessel een goede bekende, die al vele jaren bij dag en nacht haar mooie taak ver vult als kraamverpleegster, en door haar opgewekte en vrolijke omgang met iedereen, zich heel wat vrienden en yriendinnen gemaakt heeft. Ondanks haar 60 jaren rijdt zy dagelijks op haar oude fietsje van de een naar de ander, en juist dit heeft bij velen de vraag doen rijzen: Waar om heeft Zuster Wessel geen Solex? Gisteravond is haar namens heel de gemeente, maar ook namens haar klanten, een nieuwe fiets met hulp motor aangeboden. Van 1945 tot 1950 hebben 300 babies mede door haar hulp, het levenslicht gezien. De 301e moeder die door zuster Wessel gehol pen was, overhandigde het cadeau, de Solex, met enige toepasselijke woorden. K. v. K. te Leiden weer zelfstandig Zoals bekend is in 1942 door de bezetter de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland (geves tigd te Leiden) opge:heven en onder- gebrach bij dé K. v. K. en F. voor Zuid Holland te Rotterdam. Leiden hield slechts een Raad van Bijstand, met een adviserende stem Nu is men voornemens de K. v. K. in Lei den weer zelfstandigheid te geven en daarvoor is het nodig, dat een voordracht van leden, te benoemen door de minister, wordt gereed ge maakt. Daarom waren gisteravond de Middenstandsorganisaties, de Ned. Bond van Veehandelaren, besturen van Veilingen van Groenten en Bloemen en div. andere organisaties uit het district in vergadering bijeen, om van gedachten te wisselen over deze voordracht. De voorzitter van de Leidse K. v. K„ de heer J. G. J. Verhey van Wijk, zette in sociëteit „Amicitia" deze stand van zaken uiteen en deelde mede, dat het Bureau voorstelde 12 leden te benoemen uit de groepen Industrie, Groothandel, Verzeke ringswezen, Bankwezen, Horeca cn Visserij. Bovendien 13 leden uit de groepen Detailhandel. Verkeer en Ambacht. Bij deze groepen moeten nog enige vertegenwoordigers van de werknemers worden onderge bracht, die vermoedelijk benoemd zullen worden uit de eerstgenoemde groep van bedrijven, zodat deze groep dan met 12 en 3 is 15 personen vertegenwoordigd zal zijn. Om bepaalde personen te kunnen voordragen, acht het Bureau het gewenst, dat van de zijde der ge noemde organisaties advies wordt gegeven. Men heeft o.a. gedacht aan vertegenwoordigers van de vier mid denstandsorganisaties en wel drie van de R.K., drie van de Christelij ke en drie van de beide andere mid denstands-organisaties tcsamen. In totaal dus negen personen. Ook de andere organisaties zullen namen dienen te noemen. Rekening moet worden gehouden, dat detailhandel, ambacht en verkeer alle drie ver tegenwoordigd zullen zijn. De voorzitter was et van over tuigd, dat het geven van advies spe- ciale moeilijkheden zou oproepen, daar zoveel mogelijk alle branches vertegenwoordigd moeten zijn en de verschillende geestesstromingen tot hun recht dienen te komen. Langdurig heeft de vergadering over deze aangelegenheid van ge dachten gewisseld en de aanwezigen zijn tenslotte huiswaarts gegaan, om met hun besturen e.d. nader overleg te plegen, op welke wijze men tot een goede candidaten-lijst kan ko men. MARK! BERICHTEN LEIDEN, 21 Sept. Groente. Per 100 kg.: witte kool 4.50—5.60, rode kool 5.7013,savoye kool 8 8-90. groene kool 5.70—10.70, prei f 89, kroten f 4-8.20, kroten, ge kookt 1214, uien 15.10, peen 5.5015, spruiten 12—18, aardap pelen 6.40. andijvie 5.106.90, druiven f 2664. snijbonen f 34 97, stokbonen 16—33, pronkbonen 1228, stambonen 1526, witlof 4054. postelein 2127, Augur ken 645, spinazie 1830, to maten A 12—32, per 100 stuks: kom kommers 8—16. bloemkool 829, meloenen f 1830, salade 26 10. perziken 3.2018, knolselderie 8 11, per 100 bos: Pieterselie 1.10 l'.?0 selderie 2230, bleekselderie 2—14. peen 8—15. GOUDA, 21 Sept Kaas. Aan voer 260 partijen- Prijzen: le soort 2.14—2.22, 2e soort 2 40—2.13, extra zware tot f 2.40 per kg. Han del goed. AA I'WIJK AAN DEN RI|N Concert. Hedenavond om 8 uur geeft de Harmonie Katwijk aan den Rijn bij goed weer een concert in de musiekteTrt

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3