Luisterrijke receptie op jubileum Fa. B. de Koning Woningbouw stuit op problemen DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 5 75 jaar Leidse wollen dekens HET WAS EEN LUISTERRIJKE RECEPTIE, die de fa. B. de Koning gistermiddag hield in de zaak Haarlemmerstraat-hoek Donkersteeg, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Een onafgebroken stroom van receptiegangers vulden boven en beneden de grote ruimten en de heer de Koning, die zelf herdacht, dat hij 55 jaar aan deze zaak verbonden was, kwam handen te kort om alle ge lukwensen in ontvangst te nemen van de honderden vrienden, zakenrelates, cliënten, enz. Hulde voor activiteit in en buiten de zaak Veel vriendelijke woorden werden gesproken, ook tot mevr. de Koning, die naast haar echtgenoot de recep tie afnam, evenals de compagnon en opvolger van de heer de Koning, de heer A. Sanders en verloofde. Tot een van de eersten, die de ju bilaris kwamen gelukwensen, behoor de de heer J. G. J. Verhey van Wijk, voorzitter van de Kamer van Koop handel Leiden, die sprak over de goede reputatie en het bijzondere ca chet, dat de heer de Koning aan zijn zaak gegeven heeft. De heer Sanders mag zich gelukwensen in zo'n zaak te komen, vooral met zo'n mentor als de heer de Koning! Ook over het veelzijdige werk van de heer de Ko ning buiten zijn zaak sprak de voor zitter lovende woorden. Voor geen bijzonder doel werd ooit tevergeefs een beroep op hem gedaan. Voor dit alles heeft de K. v. K. gemeend de heer de Koning als bijzondere onder scheiding de legpenning van de Ka mer aan te bieden. Mr. dr. P. G. Knibbe, secretaris van de K. v. K., bood eveneens zijn gelukwensen aan. Vervolgens zagen we de Mferen J. C. Lambermont en C. W. M. Linden- hoff, namens het bestuur van de Ned. R.K. Middenstandsbond, afd. Leiden. De eerste bood hartelijke gelukwen sen aan en deed dat met veel genoe gen, omdat wanneer het een midden stander goed gaat, iets van dat suc ces steeds afstraalt op de gehele mid denstand en zelfs op de organisatie, waarvan hij deel uitmaakt. Het feit. dat de heer de Koning 55 jaar lang „de vracht van het zakenleven heeft kunnen torsen", aldus de heer Lam bermont, toont wel aan hoe groot de steun geweest is. die hij steeds van ziin echtgenote mocht ondervinden. We zagen voorts pastoor N. Lohuis O.F.M. van de Hartebrug-parochie, vergezeld van kapelaan E. Snruvt. De heer C. W. J. Conijn bood de geluk wensen aan van de Ned. R.K. Han delsreizigersver. „St. Christoffel". afd .Leiden. Ook burgemeester van Kinschot en weth. St. Menken verschenen ter re ceptie. De burgemeester wees op het grote succes, dat de heer de Koning als zakenman heeft gehad maar ook op zijn verdiensten daarbuiten, ge tuige de ridderorde, die hem het vo rig jaar daarvoor werd toegekend. De rij werd voortgezet door de he ren C Schout en W. Zwart, namens de Leidse Middenstands-centrale. De heer Schout wees er op. dat de jubi laris bijzonder heeft bijgedragen tot bloei van de Middenstand. We zagen voorts pastoor Th. Beu kers, de heer J. Boot, ere-lid van de Drie October-ver.. de heer R. J. Meyer, commissaris van Politie (die opmerkte, dat de Politie altijd zeer weinig met de heer de Koning te maken heeft gehad!), dr. C. R. Zijer- veld, de heer H. M. v. Wely, namens de R.K. Harmonie, de paters Booms, Hogenelst en Vermeulen O.F.M., de heren J. Bij, J. v. Schie en G. Dik, voorzitter, penningmeester en diri gent van „Werkmans Wilskracht", de heer H. Duym, namens de Verken- nersgroep „St. Franciscus" (Harte- brug), ir. D .Boogerd, dir. van Ge meentewerken, de heer L. A. Mennes dir. van de Markt- en Havendienst, de heer J. Visser, dir. van het V.V.V. de heer H. J. P. Wassenaar, namens sociëteit „Amicitia", en reetor F. Ber- nefeld. Voorts de heren W. v d. Laan en E. Wichers Rollandet, voorzitter en secr. van de Drie October^ver. De voor zitter herinnerde er aan, dat hij met de heer de Koning veel heeft mee gemaakt en dat de jubilaris in de kring van Drie October een bijzon dere plaats heeft behouden. Tenslotte zagen wij nog vertegen woordigers van het Comité Auto tocht Ouden van Dagen en een depu tatie van de Midza, bestaande uit de heren v. d. Kamp, Hosman en van Cleef. Meer dan twee uur duurde deze stroom voort, temidden van een niet te schatten aantal bloemstukken en vele geschenken, die links en rechts a.h.w lagen opgestapeld. Dit alles moet voor de heer de Koning, die per 1 Jan. zijn zaak in handen geeft van de hegr Sanders, een grote voldoe ning geweest zijn: te zien hoe hij in heel de stad, zowel zakelijk als op het verenigingsgebied, vele vrien den heeft verworven, die op deze hoogtijdag met hem meeleefden en het feest tot een onvergetelijke ge beurtenis maakten. N.C.F. van Gin kei plotseling overleden In de ouderdom van 77 jaar over leed gistermiddag plotseling de heer N. C. F. van Ginkel, president-com missaris van de Kon. Ned. Grofsme derij te Leiden. De heer Van Ginkel ging gister middag om kwart voor vijf zijn ge lukwensen. aanbieden op de receptie van de fa. B. de Koning. Hij maakte met enige omstanders een grapje en trad toen naar voren. Juist op het ogenblik, dat hij de heer De Koning de hand wilde drukken, zakte de heer Van Ginkel in elkaar. Onmiddellijk waren de doktoren J. Goslings en J. F. L. Fontein aanwezig. Zij consta teerden een hartverlamming. Enige minuten later overleed de heer Van Ginkel. De dood kwam zeer onver- -wacht, zonder dat de heer Van Gin kel ziek geweest was of zoch onwel gevoeld had. De heer Van Ginkel werd op 12 Sept. 1873 geboren en trad in 1897 in dienst van de Grofsmederij als correspondent. Binnen enige jaren klom hij op tot chef de bureau en werd op 1 Mei 1920 tot directeur be noemd. Deze functie vervulde hij tot 1 Mei 1942. Op die datum werd de heer Van Ginkel commissaris en enige jaren daarn# president-com missaris. Tijdens de eerste jaren van ziin d^eeteurschan werd onder ziin leiding het gehele gebouw van de Grofsmederij vernieuwd. Ook in het oreanisatieleven was de heer Van Ginkel een bekende fi guur. Hij was voorzitter van de Mij. van Nijv. en Handel, dep Leiden, voorzitter van de Vereniging voor Vreemelingenverkeer. oud-lid van de Kamer van Koonhandel. oud-be stuurslid van de Leidse Vereniging van Industriëlen en oud-bestuurslid van het Centraal Beheer. Bovendien is de heer Van Ginkel achtereen volgens beheerder, directeur en com missaris geweest van de Ned. Roto gravure Mij. in Leiden. In 1937 werd hij benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau, dit ter gelegen heid van ziin 40-jarig jubileum bij de Grofsmederij. Op uitdrukkelijk verzoek van de heer Van' Ginkel zal de teraardebe stelling in alle stilte geschieden. Het aangeboden glas-in-loodraam, dat voorstelt de zaak in 1875 (boven), de oprichter en de huidige eigenaar: de heren B. de Koning Sr. en J. B. de Koning, en het grote winkelpand, zoals het er anno 1950 uitziet. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. De heer W. Dijkman is na een jaar studie te Utrecht ge- gd voor candidaat-oefenmeester van de K.N.V.B- Hiermede heeft de heer Dijkman, die vele jaren als voet baller, organisator en bestuurslid in de voetbalwereld er op heeft zitten en aan wie als eerste de medaille van verdienste van de K N.V.B., af deling L.V.B. werd toegekend, een nieuwe mijlpaal bereikt. HAZERSWOUDE lQOjarig zakenjubileum. Op 13 September a.s. hoopt de firma D. de Bruijn Ij. z., de dag te herdenken dat 100 jaar geleden een zaak in ma nufacturen door de IJsbrand de Bruijn werd opgericht. Maandag 18 September 1950 des namiddags tus sen 3 en 5 uur is er gelegenheid om de firmanten te feliciteren, in de bovenzaal van het „Hotel het Oude Raadhuis" in de Dorpsstraat. H. D. C. De Hazerswoudse dam club» hield haar jaarvergadering on der leiding van haar voorzitter, de heer D Hassefras. De heer A. T. de Witte, gaf als secretaris een jaarver- sla^\ waaruit bleek, dat deze club die de kleinste is van de aangesloten clubs bij de L.D.D.B., ook in het af gelopen seizoen opnieuw een hoge plaats in de ranglijst heeft ingeno men. Op 30 September a.s. bestaat de club 15 jaar. De heren A- J. de Witte en L. Matze zijn van de oprichting af. onafgebroken resp. secretaris en pen ningmeester geweest. Het aftredende bestuur werd bij acclamatie herko zen. Voor het seizoen 1950—1951 is de opstelling van de club als volgt: D. Hassef'as: 2 A. Brobbel Dors man: 3 mr K. J. Matze: 4. A. J. van Tol: 5 L. Matze: 6 J J. Hassefras: 7 J. C. Windhorst: 8 L. J Hoogeveen; 9 G. Ruijs; 10 J. de Gelder Reser- ven: A. J. de Witte en J. Burggraaf. Verbaaltjes. Door een eontro- ur van de zuivel-centrale is tegen enige veehouders proces-verbaal op gemaakt wegens het onjuist opgeven van het gewicht van hun kaas. Hier voor zullen zij zich binnenkort voor de Tuchtrechter hebben te verant woorden. Geboren: Margie M-, d. van J. de Wit en J. van Dorp. Ondertrouwd: J A. van Rijn oud 24 jaar en G. C. Marcelis oud 23 jaar. ROELOFARENDSVEEN Het Oranjefeest. De feestelijk heden van gisteren waren hoofdza kelijk voor de kinderen, Om half tien trokken zij in optocht, begeleid door de muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" door het dorp. Aan alle kinderen was een kleurige luchtbal lon uitgereikt, die de optocht een fleurig aanzien gaf. Jammer was het alleen dat bij de jongens door een iets minder goede-organisatie als bij de meisjes vele ballonnen reeds voortijdig het luchtruim ingingen. Aan het eind van deze optocht werd een serenade gebracht bij het ge meentehuis. Op het feestterrein ge komen, werden alle ballonnen opge laten. Sommige kinderen konden moeilijk afstand doen van dit moois, maar de kans om een van de prach tige prijzen te winnen, die aan deze ballcnwedstrijd zijn verbonden, ver zachtte het leed. De verstrekte gra tis ritten voor de talrijke vermake lijkheden waren oorzaak dat deze al spoedig zeer druk bezocht waren. In een woord, de jonge schare was in de wolken.' 's Middags om 2 uur kwa men de meisjes-leerlingen bijeen in de St. Pancratiuszaal, waar zij ge- tracteerd werden en genoten van poppenkast en goochelen. Voor de jongens alsook'meisjes van de 7e en 8e klas waren diverse spelen georga niseerd, welke veel belangstelling trokken, terwijl het prachtige zomer weer een menigte mensen naar het Lunapark trok. Des avond trok de muzikale wandeling o. 1. v. het mu ziekgezelschap „Door Gunst Verkre gen" uit Nieuwe Wetering de aan dacht De uitslagen van de diverse spelen waren: Jongens le klas hardhoepelen: 1 Jac. van Egmond, 2 Bertus v. d. Zwet, 3 Gerard v d. Meer. Jongens 2e klas, blokjesrapen: 1 Jan Spruit, 2 P. van Rijn, 3 Jos. v. d. Zwet. Jongens, 3e klas. busjesdragen: 1 Jos. v. d. Hoorn. 2 Theo van der Zwet, 3 Adr v. d. Meer. Jongens 4e klas. zaklopen: 1 Ge rard v. d- Hoorn, 2 Leo v. d. Meer, 3 Huig van Wieringen. Jongens, 5e klas, Ballendragen: 1 Kees v. d. Stam, 2 CorTClein Jr, 3 P. van Rijn Thzn. Jongens 6e klas, palingdragen: 1 Jan Lek, 2 Jan v. d. Wereld, 3 An- t-oon v. d. Veer. Jongens 7e en 8e klas. Behendig heidswedstrijd: 1 Ton Oomen, 2 Wim van Klink en 3 Jan de Bil. Meisies 7e en 8e klas, Hindernis wedstrijd- 1 Rika Lek, 2 Ineke Huig- sloot, 3 Nel Kooloos. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP K.A.B. Dinsdagavond opende de afdeling Meerburg van de K.A.B. haar winterprogramma m'et een „Meer Vreugdeavond" Na een kor te inleiding over „Meer Vreugde" door de g.a. namen de diverse spe len voor dames en heren een aan vang. Er werd van het begin af aan op enthousiaste wijze aangepakt om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Het K.A.B. bandje ver hoogde de stemming. Na afloop wer den door de voorzitter de prijzen uitgereikt aan de volgende gelukki ge prijswinnaars(sters) Kruisjassen: A. v .d. Werf, P. Guley, Mevr. Nieu- wenburg en P. v. d. Ven. Biljarten: P. v. d. Poel, Th. Wand en W. v. d. Poel. Prijsschieten: P. v. d. Voort, D. v. Wetten en J. Ploeg. Sjoelbakken: P. Vermeulen, W. v. d. Poel en de dames Guley cn Wand. Ezeltje prikken: A. v. d. Werf en echtgenote en Mens Erger je niet Mevr. v. d. Hulst en A. v. d. Ven. GEMEENTERAAD NIEUWVEEN In de voltallige openbare verga dering van de gemeenteraad heeft de voorz. zeer. uitvoerig medede ling gedaan van de financiële cn technische moeilijkheden, welke de aanbouw van nieuwe woningen in de weg staan, terwijl het college van B. en W., liet vorderen van woonruimten op grote schaal zoals de advies commissie woon- ruimtewet in een uitvoerig schrijven aan de raad voorstelt, onuitvoer baar acht. Op de vraag van de heer Vree ken, hoe het mogelijk en verklaar baar is, dat in vergelijking tot om- ligger.den gemeenten, hier toch ?o weinig wordt gebouwd, antwoordt de voorz., dat het gauw de schijn wekt, dat wanneer men, zoals hij, in dc bevoorrechte positie verkeert, 'burgemeester te zijn van drie ge meenten, de een meer medewerking geniet dan de andere. „Maar", zo vervolgt de voorz., „de goedkope woningbouwplannen, welke in de gemeente Leimuiden een belang rijke oplossing hebben, gebracht zijn voor toepassing op deze ge meente ook grondig onderzocht, doch bleken daarvoor niet geschikt Daarom ziet het college van B. W., eventuele plannen voor goedkope woningbouw gaarne tege moet, welke dan ter uitvoering aan de raad kunnen worden voorgelegd, want in tegenstelling met dc oor spronkelijke plannen, zal voor nieuwbouw in 1951 ook nog bouw volume en vergunning nodig zijn. De heer Vreeken, dankt de voorz. voor zijn antwoord waardoor de nieuwbouw in andere gemeenten in het juiste daglicht is komen te staan. Het nationale instituut „Steunt Wettig Gezag," kon niet die sym pathie verkrijgen, welke nodig is om een verzoek om subsidie in +o willigen, zodat z. h.s. het afwijzend voorstel van B. en W. werd aange nomen. De xaad gaat stilzwijgend accoord met r.et voorstel van B. en W„ om over 1949 voor vier leerlingen 49,79 gulden bij te dragen in het exploi tatietekort van het Chr. Lyceum te Alphen aan de Rijn. Een verzoek van de commissie tol wering van schoolverzuim om de periode waarin land- en tuinbouw- verlof wordt gegeven van vier tot zes weken tc verlengen, moet ir. verband met de wettelijke bepalin gen worden afgewezen. raad accepteert het voorstel van B. en W., om met plannen en bijdragen aan de plaatselijke zwem vereniging te wachten tot de wet telijke regeling. welke reeds in een vergevorderd stadium van voor bereiding is definitief tot stand is gekomen, waarbij zij zich t. z. t., zal weten te bedienen van het uit voerig rapport van de inspecteur der volksgezondheid, welke een grondig onderzoek naar de bruik baarheid van het water; de opstal len, accomodatie en hygiëne, van de bedoelde zweminrichting heeft ingesteld. Waakhond behoeft geen ketting hond te zijn! Het voorstel van de heer Vreeken, gedaan in de vorige vergadering inzake gelijkschakeling van luxe- en waakhonden voor de heffing van hondenbelasting, zodat de bevoordeling van z. g. ketting honden kan worden voorkomen, moet in verband met de bestaande wettelijke bepalingen worden in getrokken, m.a.w. B. en W., stel len voor de hondenbelasting voor luxe- op 7,en voor waakhon den op 4,per jaar vast te stel len, waarmede de raad accoord gaat, nadat aan de heer Vreeken uitdruk kelijk is medegedeeld, dat 'n wsjak- hond geen kettinghond behoeft te zijn en dat de verordening zulks ook niet in de hand weikt. De raad heeft geen bezwaren te gen de gewijzigde legeskosten door Ged. Staten en gaat z. h.s. accoord met het voorstel van B. en W., om een vertrek van het raadhuis te verhuren aan de Rijkspolitie voor 175,per jaar. Even vlot werd aan B. en W., machtiging verleend, plannen uit te werken en prijsopgaaf te vragen aan de plaatselijke aannemers, om de voormalige brandspuitgarage bij het raadhuis te betrekken. Op voorstel van B. en W., worden 2 leden van de adviescommissie oonruimtewet per 1 Nov. 1950 herbenoemd. Gezien de ruimere sociale voor zieningen achten B. en W., het niet meer nodig een gemeente-genees heer te benoemen, in verband waar mede werd nagegaan in hoeverre aan dr. W. Nout reeds opdracht was gegeven, de lijkschouwing en inenting tegen koepokken evenals geneeskundige behandeling bij voor komende gevallen te doen, waarvan de kosten per keer en per geval ge honoreerd worden. De ingediende begroting van de Vleeskeuringsdienst Alphen aan de R'jn, welke sloot met een nadelig saldo van 7.000.impliceert voor de gemeente Nieuwveen een bijdrage van f 371,16,waarmede de raad. zonder bezwaren accoord gaat. Het verzoek om subsidie van de Nederlandse Kampeerraad wordt op voorstel van B. en W., afgewe zen. De heer van Vliet vraagt of het geoorloofd is, dat door de pachter van de grasberm een prikkeldraad afrastering wordt aangebracht langs de toegang tot het terrein van de RKSV. Nic. Boys. De voorz. deelde mede, dat dit niet mocht, maar de verordening daaromtrent eist ver betering,, want het is zeer vaag, hetgeen nader zal worden onder zocht. Op de vraag van de heer Ze mei, deelde de voorz. mede, dat de vuilnisemmers besteld ware: Oorlogsonderscheidingen uitge reikt. Na sluiting van de open bare vergadering van de gemeente raad werd aan vier inwoners het oorlogskruis met gesp. voor bijzon dere krijgsverrichtingen gedurende de oorlogsdagen in Mei 1940, in aan- igheid van de leden van de ge meenteraad uitgereikt door burgem. Bakhuijzen. die hierbij een toe spraak hield. De uitreiking had plaats aan de heer Vossepoel voor zijn zoon, die nu weer in Indië verblijft en aan de heren, D. Spek, S. v. d. Leest en J. van Dam, waarna het gezel schap nog even gezeliig bijeen bleef. Het was een eenvoudige, maar treffende plechtigheid. «terugkerende mitdaiAen OP THUISREIS Met de scheepen „Fairsca" en „Ranohi" die op 25 September, res pectievelijk in Rotterdam en Amster dam verwacht worden keren de vol gende militairen naar huis terug: FAIRSEA. F. A. Wouters, Meermanshofje 29 Leiüen; J. H. Bakker, Rijksstraatweg 372 Wassenaar; korp. G. J. Govaarts, Weyenanosir. 11, Wassenaar, serg. C R. de Groot Nieuwveen; W. de Groot, Utrechtse Jaagpad 118 Leiden; korp. S. Huisman, Hazerswoude; J. M, Jagt, Langeraar; F. J. v. Leeuwen, BoMtoop; is Bos. Utr. Jaagpad 107 Lei den; P. H. Scholten, Lisse, M. H. Franken v. d. Berg, Hooge Morsweg 69, Leiden; le luit. E. lieynis, War- monderweg 33, Leiden; korp. G. Mo raal, Leiderdorp; N. C. Muller, Zand horstlaan 7, Wassenaar; L. Plomp, Nieuwkoop; H. Wester man. Leid- schendam, korp, G. A. Mingelen, Noordijk aan Zee; J. A. Phefferkorn, Noordwijk aan Zee; le luit. H. Poel, P. J. Blokstraat 39, Leiden; korp. H. Stapper, Aiphen a. d. Rijn en familie; kapt. P. P. Speekenbrink, Wassenaar Sanhortslaan 57; C. J. den Braber, Mariënpoelstraat 19, Leiden; serg. maj. J. W. N. Broek huysen, Oude Vest 203, Leiden, C. M^ Frederikse, Sassenheim. „RANCHI" C. J. H. Oudshoorn, Maredijk 147, Leiden. C. Varkevisser cn J. M. Var- kevisserVerhoef, Hyacintstraat 11, Wassenaar. J. v. d. Weit, E. C. v. d. Weitde Koning, v. d. Weit, Rijns burg, C. J. Bonsel, Vondellaan 34, Leiden, S. Th. do Graaf, Voorscho ten, H. A. F. v. d. Berk, Sasscnheim. BIOSCOPEN. Dc films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: ,,'t Gebeurde op een avond", alle leeftijden. Lido: ..Het haviksnest", 18 jaar. Luxor: „Salome", volwassenen. Trianon: „The Barkleys of Broad way", alle leeftijden. Rex: „Opstand op Cuba", 18 jaar BUITENLAND. De voormalige vice-premier van de Oostduitse staat Branden burg is gisteren naar West-Berlijn gevlucht. Het wordt daar een hele kolonie van gevluchte Oostduitse ministers; hun getal is reeds tot 15 gestegen. Het aantal gevluchte Oost- duise parlementsleden en burge meesters bedraagt 70. De koningin-moeder van Egyp te is gisteren officieel beroofd van haar titel en bezittingen. Zij weigert nl. naar Egypte terug te keren en steunt haar dochter Fathia, die tegen de zin van koning Faroek in het hu welijk is getreden. Dr. Hjalmar Schacht, Hitiers „financieële tovenaar" heeft gisteren zijn vijfde proces overleefd. De staat Neder-Sackson had hem in staat van beschuldiging gesteld, maar hij is vrijgesproken. BINNENLAND. De procureur-fiscaal bij de bij zondere raad van cassatie conclu deerde gisteren tot verandering van de doodstraf in levenslange gevange nisstraf voor de 58-jarige Amster dammer H. Klinkenbijl wegens ver volging van Joodse landgenoten. Ge bleken was c^at K. zich ook op en kele goede daden kon beroepen. Het aantal bezoekers van de tentoonstelling ..120 beroemde schil derijen uit het Kaiser Friedrich Mu seum" in het Rijksmuseum heeft de 110.000 overschreden. Een opslagplaats bij het huis van de weduwe Sukkel te Veenen- daal is gisteren afgebrand, waardoor honderdduizend kilo rogge is verlo ren gegaan. Een schuur, die vlakbij stond, is eveneens afgebrand. De oor zaak is het spelen van kinderen met vuur. Ds. E. B. Couvee, de 75-jarige emeritus-predikant van de Neder lands Hervormde- Gemeente ti Utrecht, is Dinsdagmiddag op het kruispunt KoenestraatBetonweg te Leersum door een auto aangereden. Tijdens het vervoer naar het zieken huis is hij overleden. De heer J. van Egteren g.ewezen directeur en opzichter van de N.V. Aannemersbedrijf J. van Egteren en Zonen te Enschede is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nas sau. De Noordzeekust van Texel zal weldra geheel vrij zijn van op beton nen palea gemonteerde mijnen, in dertijd aangebracht tegen landings- boten. Nagenoeg alle zijn door de mijnenopruimingsdienst tot- ontplof fing gebracht. Enkele detachementen van de Koninklijke Marine en van de Mari niers vertrekken vanmiddag met de Tabinta uit Amsterdam naar Nieuw Guinea ,om de eenheden welke daar zijn gelegerd, af te lossen. Het motorschip „Prinses Bea trix" van de maatschappij Zeeland heeft in de Noordzee een drijvend voorwerp, vermoedlijk een mijn, ge signaleerd. Vrijdag a.s. 15 September zullen twee nieuwe zaken van C. en A. wor den geopend, een in Maastricht en een in Heerlen. Dit zijn de eerste ves tigingen van dit bedrijf in Lim burg. MARKTBERICHTEN Leiden, 13 Sept. Groente. Per 00 kg.: witte kool 4—, rode kool 5.5010.70, savoye kool 6.60, groene kool 5.40—10.—, prei 8—9, kroten f 5.808.20, kroten gekookt f 317, uien 2.507.peen f 7 13. aardappelen 7.508.00, an dijvie 57. druiven 5866, snij bonen 20—96. stokbonen 19—37, pronkbonen f 12—22, stambonen 15 -28. witlof 38—56, postelein 16 21, Augurken 456, spinazie 12 —23, tomaten A 12—20. per 100 stuks, komkommers 712, bloem kool f 8—30. meloenen 23—37. sa lade 25.50. perziken 317, knol- selderie 89. per 1O0 bos: pieter- sedie 1.30—1.40, radijs 1—1.20, selderie 2—2.50, peen 814. LISSE, 13 Sept.. Bloembollen. Tulpen per H.: Couleur Cardinal '"0.—. Grand Due 150.—, Gen. de Wet 130.Prins van Oostenrijk 125.—, Mr. v. d. Hoeff 120.—; Oranje Nassau f 125-Peach Blos som 110 Brilliant Star 175.—, Theeroos 90—, Edith Eddy f 130.—. Bandoeng 75.Crown Imperial 85.v. d. Eerden 100.Krel. Ti'iump 90Scarlett Admiral 80.Pr. Elisabeth f 70.Barti- gon 50.Korneforus 125Af terglow 55.—. William Pitt 50. Clara Butt f 45.Yellow Giant 60.Hillegarda 140.All Bright 65.Krater 80.Superba 140.Rose Beauty 140.Blue Parret 70Campfire 60. Narcissen per mand: Geranium f 20.King Alfred 18Magni- ficense 16.Scariette Elegance 20.Actaca 28.Queen of the Die. 26.Co vent Garden 18. Marion Cran 15.Carlton 20. Helios 10.50. TER AAR, 13 Sept. Groente. Kassnijbonen 7.90'9.idem stek 1.802.50, snijbonen 2.70580, idem B 2.00>2.50, stokprincessen 2.002.60. stamprincessen f 2 00 2.70. idem B 1.501-.70, witte pron kers 1.201.90, spekbonen 1.40 1.50 alles per kg., tomaten A 12—17 cent. tomaten B 1418 cent, to maten C 1213 cent, en tomaten bonken 1213 cent, rode kool 56 cent, andijvie 57 cent, groene sav.- kool 57 cent, postelein 1019 cent, kioten 58 cent, witte kool 4 cent, spinazie 26 cent. aardappelen kriel 3 cent. koolrapen 3 cent alles per kg„ sla I 45 cent. idem 23 cent. bloemkool IA 3536 cent, idem I 22 30 cent, idem II 1119 cent. ide.»» III 410 cent. komkommers I 11 13 cent, idem II 79 cent. meloenen 2031 cent, idem Klein 1418 cent, idem aiw. 94 cent alles per stuk. bospeen 8 cent per bos. Augurken: fijn 50 cent. fijnbasterd 33 cent alles Der kg., basterd 44.70, grof A f 2 2.59 grof 1.50. bommen 1.10 alles per 25 kg druiven 2831 cent per half kg Bloemen: Asters 14 cent, Chrysanthen wit 60 cent, rood 55 cent per bos. GOUDA, 14 Sept. Kaas. Anv. 265 partijen. 1 kw. 2.102.18: 2 kw. 1,98—2,09. Extra kw. 2,37. Handel: kalm. ROELOFARENDSVEEN, 13 Sept. Groente. Aardbeien 2e oogst 39 46 cent per doosje, idem 5278 cent per half nond; kropsla 29.20. an dijvie 56, meloenen f 1030, to maten 1220 per 100. snijbonen 2.00—4.70. kassnijbonen f 9960, dubb, stambonen f 1.502.70, pronk bonen 1.201 60, spekbonen 1-40 1.80 per 10 kg,, Augurken: fijn 10.50—16. fijnbasterd 69.50, bonken f 4 50—6.50, grof 1.50—1.70, stippel 1 25 per 25 kg. Bloemen. Asters 314 cent, Dahlia's 517 cent, Gladiolen 1024 cent, troschrysanten: Sept. geel 8 29 cent, Sept. wit 623 cent. Hanno- nions 3060 cent, Cassity 2540 et-, Ruby 2540 cent, Utopia 2550 cent, Rayonanten 615 cent, Twello Roem 2134 cent, Puiling 1529 cent, Al ston 22—33 cent per stuk. "2? Net Dagmeisje gevr. dat goed kan werken, van 93 uur. Oude Singel 84. Leiden. 9524 "S Accordeon te kooD ge vraagd Piano-klavier. Ko- revaarstraat 5. Tel. 24358, Leiden. 7001 *2? Eet thans wild!! kippenpoulet 1.50 d. d. soepkippen f 1.50 d. p., braadkippen 3 tot 7. Verder alle soorten wild voorradig C- de Bruijn. Hocewoerd 72. Leiden, te- lefoon 25031.9520 Heeft U een feestje? Wii verhuren serviesgoed en glaswerk lepels, vor ken messen, enz. 5 «cent per stuk- In iedere hoe veelheid. Natuurlijk Het Eruaillehuis. Haarlemmer straat 165B. Tel. 25799. Leiden. 'S' Schippersknecht ge vraagd, met motor kun nende omgaan en in de mest wil werken bij A. J. van Stijn en Zonen. War mond 93. 9522

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3