Pacific-pact gewenst Jubilea van burgemeester Smeets DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 7e LUST8RUM ALG. KATH. WERKGEVERSVERENIGING. In de grote aula van het Indisch Instituut te Amsterdam is gisteren de lustrumviering van de A. K. W. V. voortgezet. Prof. dr. F. van der Ven, hoogleraar te Tilburg, sprak een rede uit. Het is toch geen lichtvaardig ge uit vermoeden aldus spr. dat ons volk als geheel in de huidige economische en politieke situatie zijn eenmaal bereikte levensstandaard niet zal kunnen handhaven. Een aangename taak is het natuurlijk niet, de mensen de ernst van de toestand voor te houden en te be togen dat consumptiebeperking al- lervvege geboden is, maar het komt mij voor de strikte plicht te zijn van alle gezaghebbende instanties. Men kan zich daarvan niet afmaken met de bewering dat het arbeidersbudget in ieder geval geen inkrimping toe laat. Laten wij hopen, dat het feite lijke bewijs voor het tegendeel, dat de Duitsers ons eens hebben gele verd, niet door een andere vreemde macht herhaald behoeft te worden. Hoewel natuurlijk wel over het verband met de productiviteit zal zijn gesproken, zo ging spreker voort, heeft men evenals de vorige keer trouwens de gelegenheid ver zuimd iets van betekenis ter reali sering van dit denkbeeld te doen. Juist zoals men verzuimd heeft de gelegenheid aan te grijpen om de ar beidende bevolking te doordringen van de essentiële onjuistheid, die ge legen is in de opvatting dat een loon politieke. die in economisch opzicht faalt, sociaal verantwoord zou kun nen zijn. STORING TREINVERKEER HAARLEM—AMSTERD AM. Vanmorgen tussen 7 en 8 uur is er een storing geweest in het treinver keer Haarlem-Amsterdam. Een lo comotief van een goederentrein was defect geraakt waardoor de lijn geblokkeerd was. Gedurende een half uur moesten de treinen uit de richting Haarlem dan ook wachten. Tegen 9 uur was het verkeer weer normaal. Enkele treinen zijn uitge vallen. GEMEENTE-AMBTENAAR GEARRESTEERD. De gemeente-ambtenaar A. A. te Gieten, werkzaam ter secretarie te Rolde is door de Rijksrecherche in hechtenis genomen en in het Huis van Bewaring te Assen ingesloten. Hij wordt er van verdacht zich een groot bedrag te hebben toegeëigend ten nadele van de gemeente waar voor hij werkzaam was. Hem was de administratie toevertrouwd van de kostwinnersvergoedingen voor militairen, de z.g. evacuatie-uitke ringen en de overbruggingsgelden. Door tal van manipulaties met be talingsmandaten e.d. is het hem ge lukt de gemeente voor een bedrag dat in de duizenden zou lopen, te benadelen. Het onderzoek is nog gaande, zodat het juiste bedrag nog niet bekend is. De Australische minister van Bui tenlandse Zaken, Percy Spender, heeft gisteren op het Witte Huis bij president Truman aangedrongen op het sluiten van een Pacific-pact. ,.Er bestaat tot dusver immers geen glo bale strategische conceptie, waarin Australië is opgenomen", verklaarde minister Spender na afloop aan ver slaggevers. OPNIEUW ERNSTIGE AARDBEVING IN ASSAM. De Indiase provincie Assam, die op 15 Augustus werd geteisterd door een der ernstigste aardbevingen sinds mensenheugenis, werd Woensdag op nieuw getroffen door aardschokken, die veel korter duurden, doch ster ker waren dan de vorige. De beving ging gepaard met ge luiden als kanonschoten. Zij duurde anderhalve minuut. Een kerk te Dibroegarh, die vori ge maand werd beschadigd, stortte thans als een kaartenhuis in. WATERSNOOD OP HET AUTO KERKHOF. Ten gevolge van een tropische orkaan, die over Florida woedde, werd de stad Savannah (Ga) door een hevige regenval verrast, Op laag gelegen plaatsen kwam het water tot 2 meter hoog te staan. De ze foto toont U Clark's autokerkhof te Savannah na de regenval. STUK STRAND OP AMELAND WEGGESPOELD. Gisterenmiddag omstreeks vier uur is in het strand aan het Zuid-Weste lijk deel van Ameland plotseling een gat van 60 meter in het vierkant en twaalf meter diep geslagen. Dit deel van het eiland brokkelt nog steeds af, reden waarom men er doende is een hechte zeewering aan te leggen. Als protest hiertegen heeft de zee gisteren nog wraak genomen. Onge lukken deden zich niet voor. Wel wordt gevreest voor het behoud van een strekdam, juist naast het gat ge legen. ENGELSMAN OVERREDEN. Gisterenavond om 11 uur is op de Kanaalweg te Delft een ernstig on geluk gebeurd, waarvan een jonge Engelsman het slachtoffer is gewor den. Vier heren (drie buitenlanders en een Nederlander) liepen op de weg en werden achterop gereden door een vrachtauto met aanhangwa gen. Op het moment, -dat de auto passeerde deed de 25-jarige D. S. Ritchye uit Londen employé bij de Nederlandse Aardolie Mij., een stap naar links. Hij kwam tussen de trek ker en de aanhangwagen terecht en werd overreden. Het slachtoffer, dat op slag werd gedood, laat een vrouw en een kind achter. TWEE LIJKEN OP TEXEL AANGESPOELD. Op het Noordzeestrand op Texel zijn gistermiddag kort na'elkaar de lijken van twee jonge mannen aan gespoeld, die kennelijk al geruime tijd in het water hadden gelegen. Een van de lichamen droeg delen van een padvinderscostuum. Op 20 Augustus is in Het Kanaal een boot met tien Engelse zeeverken ners vergaan, die bij het oversteken van Frankrijk naar Engeland in een storm was geraakt. Men vermoedt, dat althans een van de gevonden lichamen tot de bemanning van de verongelukte boot heeft behoord. ZOETERWOUDE De edelachtbare heer H. J. J. A. Smeets viert op 2 October a.s. de ju bilea van 12Vi jaar burgemeester en 30 j.aar secretaris der gemeente Zoeterwoude. Het zilveren jubileum als gemeen tesecretaris viel kort na de bevrij ding, toen er nog geen gemeenteraa d was en werd toen niet gevierd, zo dat nu de 30 jarige ambtsvervulling als secretaris tegelijk met het 12)4 jarig burgemeesterschap zal herdacht worden. Burgemeester Smeets ving zijn ambtelijke loopbaan als volontair aan in zijn geboorteplaats Poster- holt (L.), waar zijn vader secretaris ontvanger was. In Posterholt werkte de heer Smeets van 1 April 1913 tot 23 April 1915, waarna hij in militai ren dienst trad. Na zijn diensttijd werkte hij op de secretarie van Waalwijk, Oud Heusden en Elshout, Herpt en Bern en Asten. Op 13 Juni 1920 werd hij benoemd tot secretaris van Zoeterwoude, in het jaar 1921 tot waarnemend ont vanger en op 1 April 1938 tot burge meester. In de dertigjarige ambtsperiode heeft burgemeester Smeets in een zeer bewogen tijdperk de gemeente Zoeterwoude niet alleen geheel mee geleefd, maar steeds, met grote plichtsbetrachting, als secretaris krachtig mee helpen besturen en als burgemeester met grote bekwaam heid in het college van B. en W. en in de gemeenteraad een sterke lei ding gegeven waardoor zeer veel tot stand is gekomen. In crisis en oorlogstijd was het be stuur van de gemeente uiterst zorge lijk en was de vervulling van de bei de functies wel zeer zwaar. Menig- madl mocht het geschreven of ge sproken woord van burgemeester Smeets de bevolking de ernst van de toèstand doen inzien en tot berus ting of bezieling aansporen, om tot oplossing van moeilijkheden te komen. Bij de komst van burgemeester Smeets was Zoeterwoude in een ze kere vervalpositie. Twee annexaties door de gemeente Leiden hadden de financieële kracht danig ondermijnd en het zielental was teruggelopen tot 4000. Thans telt Zoeterwoude 5500 inwoners. Het dorpsgedeelte was bij zijn komst in 1920 nog geheel onveran derd gebleven. Wegen en bruggen waren nog zeer slecht en vroegen steeds meer onderhoud en het is ze ker een van de grootste verdiensten van burgemeester Smeets, dat door zijn activiteit nog juist voor de oor log de vele en lange wegen pro fiterende van de toen mogelijke pro vinciale steun vernieuwd zijn, ter wijl er tevens grote bruggen ge bouwd werden. Behalve de verbete ring van het wegennet, kwamen verschillende uitbreidingsplannen tot stand. Vooral de woningnood was voor burgemeester Smeets een zware zorg. en behalve vele tijdelijke voor zieningen zijn 14 arbeiderswoningen aan de Schenkelweg gebouwd, 16 standaardwoningen en 6 woningwet woningen aan de H. Rijndijk in aan bouw. Ook is een herbouwplan van 11 woningen door de Duitsers afge broken tot stand gekomen. In deze 30 jaren kwamen o.a. de fabrieken van N.V. Oosthoek, Aero- beton, Rubberasphaltfabriek Latefen en carosseriefabriek Deckers en Trappenfabriek van Cfomvoirt tot stand. Voorts zag die tijd het Kruis herenklooster, Parochiehuizen, een nieuw gedeelte aan het Raadhuis, nieuwe scholen en ook de parochie kerk H. Kruisverheffing verrijzen en thans is ook in principe besloten tot de bouw van een land en tuinbouw school aan de H. Rijndijk en wordt de Ned. Herv. Kerk met gemeente subsidie gerestaureerd. Ook buiten de ambtelijke taak heeft burgemeester Smeets grote verdiensten; sinds de oprichting tot 1941 werd het secretaris-penning meesterschap van het Wit-Gele Kruis door hem vervuld en thans is hij ere-voorzitter van deze vereni ging evenals van de IJsclub en hij is beschermheer van de St. Jansfan fare. Verder nog bestuurslid van de Prov. Z. H. Bond van het Wit Gele Kruis, lid van de Stichting Maatsch. Werk in Zuid-Holland, bestuurslid van de commissie voor huishoude lijke voorlichting ten plattelande, lid van de Centr. Raad voor Sociale Tandheelkunde en secretaris van het Rijnlands Borgstellingfonds. Als een echte burgervader leeft de jubilaris met de eenvoudige mensen van het dorp mede, echter zonder door te grote populariteit zijn gezag te verliezen en de gemeentenaren, waarderend het medeleven bij lief en leed toonden zich ook steeds vol belangstelling bij alle droeve en blijde gebeurtenissen in het familie leven van de burgemeester. Toen dan ook secretaris Smeets burgemeester werd, was zijn fnstal- latiefeest niet alleen groots opgezet, maar ook echt spontaan. Groot was aller deernis toen de burgemeester op 23 Nov. 1944 in zijn groot leed over de ziekte en het overlijden van zijn echtgenote ook nog zijn woning op het Raadhuis moest verlaten en genoodzaakt was onder te duiken in „de Schuilhoeve." Zo zal ook bij deze jubilea de be langstelling voor deze jubilerende burgervader wel zeer groot zijn. Op Maandag 2 Oct. zal des namid dags -om 3 uur een buitengewone raadsvergadering worden gehouden ten gemeentehuize waarna de recep tie van 4 tot 5 uur eveneens in het gemeentehuis plaats zal hebben. NOORDWIJK Paardenrennen Zaterdagmiddag te 2 uur zullen op het strand de tra ditionele paardenrennen plaats heb ben voor ongezadelde boerenpaarden Aan deze rennen kunnen deelnemen boerenpaarden, welke bereden wor den door Noordwijkse ingezetenen. Buiten de wisselbeker zijn er nog een flink aantal geldprijzen, HILLEGOM Enkel gebroken Op de Stations weg, ter hoogte van de Ger. Kerk reed de 25-jarige Mevr. V. op haar rijwiel. Een vrachtrijder reed met z'n wagen achteruit en vermoedelijk is de dame daardoor aangereden. Mevr. Dr. van der Kaaden consta teerde een enkelbreuk en het slacht offer is naar het ziekenhuis te Haar lem vervoerd. Grote gouden medaille Op de Dahliatentoonsteling te Haarlem be haalde de heer N. Peters de grote gouden medaille. Jubilarissen Op de bestuursver gadering van de Coöp. Raiffeisen- bank alhier werden 2 jubilea her dacht. De heer W. v. d. Marei, thans voorz. van het bestuur heeft 25 jaar 'n bestuursfunctie bekleed, de heer W'. H. Ruigrok 30 jaar. Beide heren werden toegesproken door Dr A. J. Verhage, voorz. van de raad van toezicht, die de grote verdiensten huldigde, door beide heren zo lang durig verricht. SASSENHEIM Oranjefeesten De viering van de festiviteiten in Sassenheim werd ingezet met een kinderoptocht. De vertrekplaats was het Raadhuisplein waar lang voor het begin al een drukte was van kinderen met oran je strikken in het haar, met versier de fietsen of hoepels. Om negen uur vertrok de stoet, voorafgegaan door de Sassenheimse muziekcorpsen de R.K. Tamboers, Crescendo en Excel sior. He\ einddoel was het feestter rein aan de Rusthoflaan, waar de kinderen getracteerd werden. Hierna waren er kinderspelen, die door de jeugdige deelnemertjes met veel vuur werden gedaan. 's Middags waren de volksspelen, die als altijd een groot en enthou siast publiek trokken. Wekte het hardlopen met hindernissen voor heren van achttien jaar en ouder veel spanning, het nummer ruiter te paard kon soms aardig de lach spieren in werking stellen. Ook het touwtrekken voldeed zeer. Des avonds, werd het Lunapark met een druk bezoek vereerd; in de muziektent was concert. VOORHOUT ORANJEFEESTEN. De Oranjefeesten zijn wederom voorbij en allen zien met genoegen terug op deze prettige dagen van echt volksvermaak. De muziekvereniging had zich verdienstelijk gemaakt door vanaf Piet Gijzenbrug via Prinsen- weg en Jacoba van Beierenweg een grote fakkel- en lampionoptocht te begeleiden. Vanzelfsprekend was hierbij de jeugd goed vertegenwoor digd en was spoedig de juiste stem ming er in. Na afloop was in de café's prijsbil- jarten en jassen. Van het bordes van het gemeentehuis af werden de kin deren, die daar in grote getale ver zameld waren door de burgemeester toegesproken, terwijl ook de voor zitter van de Oranjevereniging een korte toespraak hield. De vlag werd daarna gehesen, het Wilhelmus ge zongen en het feest kon beginnen. De kinderen werden getracteerd en enige tijd vermaakt met een pop penkast. Het grote evenement, de ronde van Voorhout, trok duizenden belangstel lenden en werd wederom een groot succes. De winnaar van verleden jaar, Cor Plasmeyer, was ook nu de sterk ste en werd de gelukkige winnaar van de nieuwe fiets. Tweede werd Piet Warmerdam en no. 3 J. Maurits, terwijl een prijs van 25.voor de beste prestatie werd toegekend aan Cor de Jong. Ook voor de wedstrijd voor boe renpaarden was flinke belangstelling. Hier werd no. 1 Jan Langeveld, 2. Joop Bel en 3. Frans Werkhoven. Voor de volksspelen was grote deelname. Het weer viel niet tegen. De middenstand gaf een extra ca chet aan deze feesten, door te zorgen voor schitterende étalage's. VOORSCHOTEN AANRIJDING BIJ HAAGSCHE SCHOUW. Met de regelmaat van een klok vinden bij de Haagsche Schouw meer of minder ernstige ongevallen plaats. Zo ook hedenmorgen om half twaalf, toen een Tempo-bestelwa- gentje uit Rotterdam, komend van de brug, over de tramrails slipte en te gen een vrachtwagen met stenen op reed, die uit Leiden naar Katwijk ging. Het kleine wagentje vloog in brand, waarop omstanders het vehi kel omkantelden en de brandblus ten. De chauffeur werd licht ver wond en door dr. M. v. d. Stoel ver bonden in café „Het Haagsche Schouw". De schade aan het wagen tje is vrij ernstig; ook de vrachtwa gen. liep enige schade op, doch de chauffeur daarvan kwam er met de schrik van af. WARMOND TWEEDE DAG VAN VOLKSFEESTEN. Onder een grote belangstelling en begunstigd door mooi zonnig weer werd het tweede deel van de volks feest afgewerka bestaande uit het traditionele tobbetje-steken. Hier voor hadden zich 105 deelnemers aangemeld. De talrijke waterpartijen ontlokten aan de toeschouwers tal rijke lachsalvo's, vooral de onvrij willige onderdompelingen die enkele deelnemers op de koop toe moesten nemen. a enkele spannende kampritten werden de prijzen gewonnen door: le prijs H. Schouten, 2e P. Meskers, 3e W. de Vos, 4e Joop van Hulst, 5e H. Scheltens, 6e Jac. Sikking en 7e Nic. Hekker. Paardenrennen. 's Middags had de kortebaandrave- rij plaats. Het mooie weer had vele toeschouwers gelokt. De loting had 's morgens plaats gehad in hotel „De Stad Rome". In de eerste serie kwamen als win naars Abdullah Scott en Koningin Draisine C. Lancaster werd tot twee maal toe uitgeschakeld wegens het te vroeg van start gaan. De tweede serie bracht als win naars Lucky Fanfare en Miss A. De derde serie bracht Allouez en Num Brewer. De vierde serie Karei Pluto en Excell. Brewer. De demi-finale bracht de volgende volgorde: 1. Abdullah Scot 2. Al louez, 3. Miss A, 4 Excell. Brewer, 5 Karei Pluto. In deze demi-finale werd er feller gereden dan in de eerste serie, hoe wel hierbij aangetekend dient te worden, dat vooral de start zeer zwaar was wegens de natte bodem, wat tot gevolg had, dat nogal in de fouten werd gereden. Na enkele ritten bleek, dat Abdul lah Scott en Excell. Brewer evenveel punten hadden verworven, zodat met onderling goedvinden, de 4e prijs, groot 50, onder beiden werd ver deeld. De finale bracht de volgende rang orde: 1. Karei Pluto, 2. Allouez, 3. Miss A. Fel werd er gestreden om de prij zen. De eerste prijs werd gewonnen door Miss A, de 2e door Karei Pluto, 3e Allouez. De totalisator, die op het terrein aanwezig was, boekte een omzet van ƒ4898.50. In hotel „De Stad Rome" werden de prijzen uitgereikt door Burg. von Fisenne. WASSENAAR K.A.B. OPENT WINTERSEIZOEN Gisteravond opende de K.A.B. het winterseizoen met een drukbezoch te en zeer belangrijke ledenvergade ring. Belangrijk omdat afscheid ge nomen moest worden van de man, die vele jaren de stuwende kracht van de Katholieke Arbeidersbewe ging is geweest: voorzitter G. A. van Leyenhorst en omdat in zijn plaats een opvolger moest worden geko zen. Omdat de heer van Leyenhorst wegens ziekte afwezig was werd -de vergadering geleid door vice-voorzit- ter A. J. van Bemmelen, die in zijn openingswoord de noodzakelijkheid van de arbeidersorganisatie en spe ciaal van de K.A.B. benadrukte om te behouden wat bereikt werd, het reeds bereikte verder uit te bouwen en om een strijdmacht te vormen voor de R.K. Kerk. Spr. bracht verslag uit van bespre kingen die plaats vonden m'et de RK Toneelvereniging „De Vriendschap", die van de K.A.B. een jaarlijkse sub sidie van 50.zal ontvangen en in ruil daarvoor eens per jaar een of meer voorstellingen tegen kostprijs zal vedfeorgen, speciaal voor de KAB Ook worden pogingen in het werk gesteld om het kolenspaarfonds evenals vóór de oorlog weer in het organisatorisch verband van de KAB terug te brengen. Na nog enkele andere mededelin gen kwam' het aftreden van de voor zitter aan de orde. De vice-voorzit- ter deelde mede, dat toen de heer van Leyenhorst verleden jaar. het voorzitterschap van de Haagse afde ling van St. Raphaël aanvaardde eenieder voelde aankomen dat hij vroeg of laat een keuze zou moeten maken tussen deze functie en het voorzitterschap van de Wassenaarse K.A.B. Nu is dat ogenblik gekomen. Het bestuur heeft gemeend zijn be slissing te moeten aanvaarden om dat het handhaven van beide func ties onmogelijk bleek. Spr. schetste de grote betekenis van deze actieve figuur van de plaatselijke K.A.B. en de g.a kapelaan Bregten deed het zelfde en legde daarbij de nadruk op de grote dank die ieder K.A.B.- EN DE WENSHANDSCHOENEN WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WISSELEND BEWOLKT. Wisselende bewolking met vanavond in het Zuid-Oosten van het land nog enige regen en morgen later enkele verspreid voorkomende buien. Vannacht in het Zuid-Oosten van het land zwakke, overigens matige en aan de kust later vrij krachtige Zuid- Westelijke wind. Iets lager tem peraturen. lid deze functionaris verschuldigd Het bestuur zal nog op stoffelijke wijze haar dankbaarheid voor wat de heer van Leyenhorst heeft ge presteerd tot uitdrukking brengen. Nadat de vice-voorzitter het pro gramma voor het komende winter seizoen had ontvouwd werd overge gaan tot bestuursverkiezing. Tot be stuurslid werd benoemd de heer A. J. Noordover (Windlustweg 20) tot voorzitter de huidige secretaris, de heer A. C. Duyvestijn. ZOETERMEER- Het Kindercomité. Dezer dagen vergaderde het Kindercomité, om de balans van de feestelijkheden eens op te maken c.q. eens te horen wat voor het volgend jaar voor verbete ring vatbaar zou zijn. Van vele zij den werd het comité dank betuigd voor de wijze, waarop het zich van zijn taak heeft gekweten. Blijkens de overzichten waren 831 kinderen van de diverse lagere scholen en 202 kleu ters getracteerd. Ondanks de tracta- tie aan de 1033 kinderen kon de pen ningmeester mededelen, dat er geen tekorten waren dank zij de medewer king van verschillende zijde onder vonden. „Derde programma" in de Ned. aether? In zijn toelichting op het AVRO- programina voor het a.s. seizoen, heeft de directeur van deze omroep vereniging, de heer W. Vogt, mede gedeeld, dat het nieuwe radiobestel weer gebaseerd zal zijn op de vier bestaande omroepverenigingen. De ze zullen stuk voor stuk een ledental moeten hebben, dat tien procent uit maakt van het aantal luisteraars, dat radio-retributie betaalt, hetgeen neerkomt op een ledental van 180 tot 185.000. Bij het samenstellen van het nieu we programma wordt meer aandacht besteed aan de klassieke litteratuur, zoals die gebracht wordt door het bekende Britse „derde programma". Hiervoor is op het ogenblik in Ne derland nog geen golfruimte, hoe wel aldus de heer Vogt. de moge lijkheid bestaat, dat wij het golf- lengtebezwaar niet zo dringend meer zullen voelen. Duitsland is nl. een groot deel van zijn middengolf afgenomen. Het heeft daarvoor fre- auentiemodulatie (3 tot 6 meter) in de plaats genomen. De industrie daar fabriceert een bijzettoestel voor ongeveer 60 guldep en kleine zen ders vullen nu in Duitsland de ont stane hiaten aan. In deze golf in de armslag groter. N. v. d. D. Aetherklanken 66. Ook Frangois wordt bespoten Lange Leo had met de vingers ge knipt, dus stond Frangois op hetzelf de ogenblik naast zijn meester en wachtte op orders. De stoker echter, die plotseling een vreemd geklede meneer naast Lange Leo zag staan, hief zijn spuit weer op. „Ha. nou zie ik het!" riep hij be grijpend. „Dronken, hè? Studenten zeker, die naar een balmaskee zijn geweest, niet? We zullen je wel even nuchter maken, mannetje!" Hij spoot ook Francois een dikke straal olie in het gezicht. Frangois vigl achterover van schrik, terwijl de stoker tevreden wegliep. „Zo!" zei hij, „ik hoop. dat het nu meteen maar eens uit is met die flauwe kunsten! Ik waarschuw nou niet meer, die vervelend is, sluit ik op in de kolenbunker!" „Ik zal me beklagen!" riep Lange Leo hem achterna. „Ik zal Maar toen bedacht hij iets anders. Ootje Teur was uit de trein ge stapt en keek belangstellend om de hoek om de reden van al dat lawaai te vernemen VRIJDAG. HILVERSUM I 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VA RA. 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA. 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws 7.18 Gram. 8.00 "Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gram. (9.30—9.35 Wa terstanden). 10.00 „Thuis," causerie 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Piano recital. 11.15 Voordracht. 11.35 Or gel en zang. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Sport- praatje. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgel spel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 „50 jaar Groene Kruis." 14.30 Kamer orkest en solist.. 15.10 Voordracht. 15.30 Gram. 16.00 Filmprogramma. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Piano duo. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.40 Dubbelkwartet. 19.00 Denk om de bocht. 19.15 Trio. 19.30 „Op bezoek bij anderen," causerie. 19.45 „Opvoe dingswerk van volwassenen,'' cause rie. 19.55 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Viool en piano. 20.35 Godsdienstige cau serie.. 21.00 Verzoekprogramma. 21.40 De dusdalf. 22.00 Buitenlands overzicht. 22.15 Gram. 22.40 „Van daag," causerie. 22.45 Avondwijding 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00^-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kallender 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.45 Schoolradio. 10.05 Gram 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade-or kest en soliste. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lunchconc. 13.45 Voor de .jeugd 14.00 Pianospel. 14.15 Gevarieerd programma. 15.00 Schoolradio. 15.30 Amusementsorkest. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Kinderkoor. 17.45 Omroepor kest. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending. 19.35 Brabants halfuur. 20.00 Nieuws 20.05 De gewone man. 20.12 Ged. „La Traviata," opera. 21.15 „Een di recteur neemt afscheid," hoorspel. 22.15 Actualiteiten. 22.25 Lichte mu ziek. 22.45 Avondgebed en liturgi sche kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2