MAANDAG 4 SEPTEMBER 1950 t VRIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIIN JUBILEUM „ALPHENSE BOYS". „Alphense Boys vierde gisteren haar 20-jarig bestaan. Rector Vester hield bij deze gelegenheid een rede, waarin hij het belang en de beteke nis van de sport uiteenzette. De voorzitter van van de jubile rende vereniging, de heer C. J. Winninghoff gaf een overzich van de ontwikkeling in de afgelopen 20 jaar. Op 1 Juni 1930 werd de R.K Voet balvereniging „De Alphense Boys" opgericht door de toenmalige kape laan, thans rector H. L. J. M. Son- daal, en wijlen de heer Nico van Leeuwen. Het oprichtingsbestuur bestond uit de eerstgenoemden en de heren Th. Dongelmans en F. A. Redegeld. Met plm. 50 leden startte de vereniging, die spoedig «en defi nitief bestuur vond in rector Son- daal, g.a., Th. Dongelmans, voorz., A. Bruines secr., F. Redegeld, penn., en als leden Nico van Leeuwen en J. Goedhart. Aan het adres van deze pioniers richtte de heer Winninghoff woorden van dank. De functie van voorzitter werd achtereenvolgens bekleed door de heren Th. Dongel mans, B. Q. Schouten, G. A Balh- mann, A. J. J. van Engelen en Adr. Breukel, secretarissen waren A. Bruines, H. Tuinenburg, H. Paarde- koper, G. A. Bahlmann, W. v. Zan ten, P. Schuurmans, F. Redegeld, R. Grobben, Jan Vrisekoop en thans P. J. Schipper. Het penningmeester schap had de meest trouwe functio narissen. Van 1 Juni 1930 tot 1944 was het de heer F. Redegeld, van 1944 tot heden de heer J. Winkel. Vermeldenswaard is dat de heer F. Redegeld ruim 19 jaren bestuurslid van A. B. is geweest, waarvan zoals gemeld van 19301944 als penning meester en sinds 15 Juli 1936 tot voor kort secretaris-penningmeester. Als ereleden kent de vereniging de heren A. J. J. v.. Engelen, J. Venne en Adr. Breukel. Geestelijk-adviseurs waren kapelaan H. L. J. M. Sondaal, P.. Jong, P. v. Leeuwen, C. M. Broers en Chr. Vriesekoop, thans ka pelaan Duym. Het eerste voetbal elftal, waarmede de Alphense Boys in 1930 op het le veld achter de boerderij van wijlen de heer Janus v. d. Ham. waar tegenwoordig de wagenmakelij van de heer N. Zwart jes is gevestigd, naar buiten trad, be stond uit de heren J. Paardekoper, F. Redegeld, A. Bruines, A. Klaren- beek, H. Tuinenburg, C. Janmaat, Adr. v. d.. Louw, J. Langbroek, Th. Dongelmans, P. Severijnen en G. v. d. Hoorn. Tot in 1939 het speelveld achter hét Bospark in gebruik kon worden genomen, bevond het Boys- veld zich enkele jaren aan de Hooft- straat, achter „De Leerhoeve" en aan de Steekterweg, t.o. de heer H. C. Kroft, terwijl er ook nog een tweetal veld-loze tijdperken zijn ge weest. De heer Winninghoff memo reerde in dankbaarheid de gulle me dewerking van wijlen de dekens J. M. Hellegers en Z. de Korte en van de tegenwoordige deken H. L. Nieu- wenhuizen, alsmede van het kerkbe stuur. In 1830 plaatste „Alphense Boys" zich in de 3e klas van D.H.V.B., af deling Leiden; 1933 werd ze 2e klas- ser D.H.V.B., afd. Gouda; in 1938 kampioen en is overgegaan naar de le klasse D.H.V.B., afd. Leiden; 1941 volgde fusie L.V.B. in 1945/46 kam pioen L.V.B. en promoveerde naar de 4e klasse K.N.V.B., in 1948/49 de gradeerde „A.B." naar de L.V.B. Telde de A.B. in 1930 2 senioren en 1 junioren-elftallen, thans in 1950 heeft ze 3 senioren, 3 junioren en 1 adspiranten-elftallen. Met de groei der vereniging nam ook de financiële zorg toe. 1949 was een moeilijk jaar door degradatie. In 1950 zijn tekenen waarneembaar, dat de Boys de inzinking weer lang zaam te boven komen. De goede geest keert terug, evenals spelers uit Indië. Er is een trainingsfonds opge richt, dat de voorzitter in aller war me belangstelling aanbeval. Er zijn plannen voor de bouw van een tri bune. De voorzitter sprak tot slot een opwekkend woord, om alle krachten in te spannen om bij het volgend lustrum 3e klasser te zijn. Tot slot voerden diverse sprekers het woord o.a. deken Nieuwenhuizen weth. C. M. Deerenberg, J- Duindam, bestuurslid van de L.V.B. en kap. E. G. Duym, de g.a. SECRETARIS GASTELAARS ZEGT L.A.U.R.A. VAARWEL Wat wij tijdens de Derde Laura rit (Alphense Rijwielvierdaagse) ir Juli 1.1. reeds aankondigden als zee: waarschijnlijk, is thans zekerheid ■geworden: de heer H.E.A. Gastelaars, initiatiefnemer en secretaris van de L.A.U.R.A., heeft zijn functie neer gelegd. In een schrijven aan alle deelnemers heeft de heer Gastelaars uiteengezet, dat zijn doel bereikt is: te bewijzen, dat de L.A.U.R.A. le vensvatbaarheid heeft. Daarom kon hij nu zijn voornemen, reeds drie jaar geleden gemaakt, ten uitvoer brengen en het secretariaat aan een opvolger overdragen. Als zodanig is benoemd de heer J. Vierbergen, Con- radstr 43. Een dankwoord is zeker op z'n plaats voor het zeer vele en vaak moeilijke werk. dat de heer Gaste laars heeft vericht, om de L.A.U.R.A. ingang te doen vinden bij wielrij- dend Nederland! Muziek en film in „Avifauna" „Avifauna" was dit wèekeinde ruim voorzien van attracties. In het pavil joen speelde het orkest van Victor Silvester goede dansmuziek, in het restaurant musiceerde het „Flamip go Quintet" o.l.v. Joe Korzelius en zorgde de beroemde Franse Ham mond Organist Fernand Coppieters in het paviljoen voor afwisseling. Vrijdagavond werd een filmvoor stelling gegeven met een aantal showfilms. Zondagavond werd ver toond o.m. voor het eerst in Neder land, de Russische culturele film „De geschiedenis van een ring", welke film handelt over het leven van de ooievaars. Deze film. die wordt uitgebracht door het filmverhuur kantoor „Centrafilm" te Dordïecht en waarvan de regie is verzorgd door Boris Dolin heeft een Nederlandse tekst. Het boeiende gegeven en de mooie natuuropnamen maken deze film tot een te waarderen bij-film. Jeugdwedstrijden Zaterdagmid- ïg werden in het Alphense zwem bad jeugdz wem wedstrijden gehouden waarvoor flinke belangstelling be stond. De wedstrijden stonden onder leiding van AZC. Jammer genoeg was het water nog al aan de frisse kant waardoor een langdurig ver blijf van de jeugd in het water niet verantwoord was. Toch hadden de Wedstrijden een prettig verloop en konden na afloop de KNZB insignes aan 56 meisjes en 31 jongens wor den uitgereikt. Sportwedstrijden in Oosthoekdorp In het Oosthoekdorp. werden door de buurtvereniging Zaterdagmiddag sportwedstrijden gehouden, die een gezellig verloop hadden/Bij het r» ng- rijden wisten mej. van Egmond en de heer de Daas de 1ste prijs te be halen. 2e prijs behaalde het echtpaar van Klaveren en de derde mej. Oudshoorn en Jurry v. Leeuwen. Voor de kinderen waren een groot aantal wedstrijden vastgesteld waar voor na afloop de prijzen aan de prijswinnaars onder grote vreugde werden uitgereikt. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door architect W. Brouwer te Alphen a. d. Rijn aanbesteed de bouw van 100 z.g.n. goedkope wo ningen. De belangstelling van aan nemerszijde was zeer groot. Er werd door niet minder dan 20 firma's uit het gehele land ingeschreven. Dc laagste was: de fa. A. J. Gort uit Groning met f 663.100.Hoogste de fa. E. 'de Groot uit Weesperkarspel met f 932.000. Gebr. v. Hemsberg, Alphen 714.000 A. Voordouw en Hoogstraten, Oegst- geest f 735.000; fa. G. Bergshoeff, Alphen f 747.000; fa. J. Westmaas, Alphen f 702.450; fa. A. Oudenes en Turk, Alphen f 707.000; fa. Gesman en Zoetemeyer, Alphen f 676.390; fa. Bontebal zn, Zevenhoven f 734.100; fa W. Beyeren en Snel, Alphen f 728.000; fa. Groen en Berg man, Benthuizen f 725.800; fa. J. Reim, Waddinxveen f 727.500; fa. S. Tromp, Alphen f 754.000; fa. J. v. Wieringen, Alphen f 748 000; fa. gebr. Rinkel, Nieuw-Vennep f 805.000 v. d- Wiel Gzn.. Noord wijk 68; fa. M. v. d. Bent en zn., Wassenaar f 731.000; fa. gebr. den Ouden, Alphen f 727.000; fa. Bouw- nijv.mij, Oegstgeest f 781.551. LANGERAAR Actie R.K. Middenstandsvereniging. - In café de Plas heeft de R.K. Mid denstandsver. onder voorzitterschap van de heer A. Hoogervorst verga derd, om de positie te bespreken, waarin de Middenstand komt te ver keren nu de tuinbouw de voor naamste bestaansbron in deze streek zulke slechte uitkomsten geeft. Deze onbevredigende resultaten be dreigen ook de middenstand in haar bestaan en daarom moet er ook ac tief gewerkt worden om te pogen deze bedreiging af te wenden. Hier voor moet actie gevoerd worden, en om deze actie zo effectief mogelijk te maken zal er op voorstel van 'de heer Th. Hij dra een vergadering wor den belegd voor de gehele midden stand met de hoofdbesturen der ver schillende standsorganisaties. Van uit deze vergadering wil men dan een adres richten aan de minister van Landbouw, waarin wordt aangedron gen op die maatregelen welke kun nen leiden tot verbetering van de toestand in de Veenstreek. De ver gadering bleek met dit denkbeeld volledig in te stemmen en met be kwame spoed zal deze actie ter hand worden genomen. De heer P. Otto Pz. is te Utrecht geslaagd voor het diploma vakbe kwaamheid voor behangerij. NIEUWKOOP Een hindernis verdwijnt. Een ciezer dagen is ten gemeentehuize de akte gepasseerd, waarbij de gemeen te van de wed. L. van Leeuwen al hier voor 6000,afkocht het recht, voor het hebben van een brug over de gemeentevaart van haar erf naar het land, behorende bij de boerderij. Dc vaart wordt op dezelfde breedte gebracht als elders, waarmee een groot obstakel zal zijn opgeruimd. Feest van licht, spel en vreugde. Ondanks het ongunstige weer vierde de „bruggenbuurt" toch haar jaarlijks feest. Overdag werden de verschillende volksspelen gehouden, terwijl men de avond doorbracht in gezellig samenzijn. De gehele buurt was feestelijk versierd en verlicht. De voetbalwedstrijd „HollandBel gië", gespeeld alleen door dames in originele voetbalcostuums trok veel belangstelling; zelfs burgemeester van der Weijden en mevrouw waren aanwezig. Vanzelfsprekend werd het een vermakelijke vertoning De „aan voerder" van „Holland" overhandig de na afloop der wedstrijd, welke eindigde in een 11 gelijk spel, aan de „gasten" een krans. De wedstrijd, "/elke daarna werd gespeeld tussen dt „huizenkant" en de „waterkant" werd gewonnen door de eerstge noemde ploeg met 3—1. De wedstrijden: Hengelwedstrijd: totaal gevangen 124 vissen: 1. P. de Rooij Pzn. 23 vis sen, 2. K. Blijleven 15, 3. W. Kranen burg 12. Balhalen voor kinderen van 6 jaar: 1 Johan Vroonhof. 2. Rietje Wan- s.nck, 3. Martha Koster. Lopen met bal op plankje voor kinderen van 8 en 9 jaar: 1. Frieda Verhage, 2. Willy Kuijf, 3. Dirk Kra nenburg. „Buurtfeestmaken" voor meisjes van 10, 11 en 12 jaar: 1. Beppie Kra nenburg, 2. Rina Vroonhof, 3. Ina van Koert. Idem voor jongens van 10, 11'en 12 jaar: 1. Joop Schuurman, 2. Frans Verhagen, 3. Bep Kuijf, 4. Huub Kuijf. Flessen vullen voor meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Annie Kranenburg, 2. Intern. Vogelpark te ALPHEN a/d RIJN EEN OASE IN NEDERLAND FEEËRIEKE PARKVERLICHTING Ria Verhage, 3. Annie Schuurman. Baldrijven voor jongens van 13 en 14 jaar: 1. Henk Kranenburg, 2. Arie Wansinck. Aan de kinderen werden 8 gratis consumpties verstrekt o. a. cakes li monade, fruit e.d. Ringrijden voor paren met kruiwa gens: 1. H. Voorsluis en dame en 2 I) de Rooij en dame. Ringrijden per rijwiel voor dames: 1 mevr. T. Kranenburg, 2. Willy V t rhage. Ringrijden voor heren per rijwiel: 1 G. de Rooij, 2. P. de Rooij. Verder werden nog prijzen toege kend als volgt: voor erepoorten bij het woonhuis: 1. J. Verhage, 2. H. Voorsluis. Voor gevelversiering: 1 A. Vergeer, 2. J. v. d. Voorn. Zeer vtel versiering aangebracht: 1. C Icliveld, 2. W. Schellingerhout. Ge vel verlichting: 1. P. de Rooij, 2. P. Schellingerhout Eervolle vermel ding voor verlichting: 1 Wansinck en Verhage, 2 A. Bon. ZOETER WOUDE Kinderfeest K.A.B. Ruim 250 kinderen van de leden der K.A.B. kwamen in het Parochiehuis bijeen. De plaatselijke afd., die al enkele ja ren dit feest organiseerde, kan ook nu weer met genoegen terug zien op deze zo geslaagde middag. Wegens ongesteldheid van de voorz., de heer H. v. d. Ploeg, werd deze middag geopend door de heer C. Groen, waarna al spoedig 't jonge volkje verdiept was in de voor de jeugd altijd weer nieuwe belevenis sen van Jan Klaassen. Deze opvoe ring werd verzorgd door de heer P. Onderwater en de muzikale omlijs ting was van Wim Opdam. Tussen de bedrijven door werd er limonade geschonken en er was een verloting, waaraan 90 prijzen en prijsjes ver bonden waren. Deze verloting werd als laatste attractie aan de kinderen gegeven. ROELOFARENDSVEEN Jaarvergadering „Utile Dulci." In het laatst der vorige week kwa men bestuur en leden van dc Schaakclub „Utile Dulci" in jaarver gadering bijeen. De agenda werd op een vlotte en aangename wijze afgewerkt, o. a v/erd besloten om aan het schaak spel meer bekendheid te geven, door een propaganda-avond. Deze winter zal er weer een on derlinge competitie worden gehou den terwijl het speellokaal als vo rig jaar het clubgebouw Zuid-Einde 3 zal zijn. Indertijd in de 4e klasse van de Leidse Schaakbond inge deeld gaan we dit seizoen in de 2e klasse uit te komen. Voorwaar mooi resultaat. Na de contributie nog eens onder de loupe genomen te hebben, welke zo laag mogelijk werd gesteld, volgde rondvraag en sluiting. Hierna had de gongwed strijd plaats, welke in sommige par tijen alleraardigste standen liet zien, daar ieder voor elke zet slechts 15 sec. bedenktijd had De heren A. P. v. Pelt, Th. Olijerhoek en H. Bakker konden zich op de 64 velden het langste handhaven en ontvingen daarvoor resp. de 1ste, 2e en 3e prijs. SASSENHEIM Zwemwedstrijden voor de jeugd Zaterdagmiddag waren er zwem wedstrijden voor de schooljeugd uit Sassenheim en Lisse in het Sassenheimse zwembad. De belang stelling van de zwemmende jeugd was zeer groot; velen hadden^ zich voor deelname opgegeven. Om het schoolzwemmen te stimuleren, had den B. en W. van Sassenheim en de diverse schoolbesturen fraaie me dailles en wisselbekers beschikbaar gesteld. Ook verschillende midden standers toonden hun belangstel ling door het beschikbaar stellen van een mooie prijs. Daar het Zaterdagmiddag erg re gende, had het niet veel gescheeld of de wedstrijden waren afgelast. Een uur later dan vastgesteld kon men beginnen. Onder de belangstellen den bevonden zich o.a. burgemeester R. Sandberg van Boelens, wethou der Vogelaar, de directeur van ge meentebedrijven dc heer Hubers, de lo-burgemeester J. W. A. Lefeber en wethouder Tibboel van Lisse. Er werd door de jeugdige deelnemers zeer fraai gezwommen: met vuur en enthousiasme werd vaak een taaie strijd gestreden om de overwinning. Na afloop werd er een demonstratie schoonspringen gegeven door de heer Visser. Mej. Jonker uit Lisse gaf een demonstratie van een aantal zwem slagen. DE UITSLAGEN. 30 m. schoolslag meisjes: 1012 j.: 1. Dora Blom 26.4. 2. Fannij Borst 28, 3. Joke v. d. Aart 28.6. 1314 jaar: 1. L. de Jong 26.2, 2. T. Berk 27.2, 3. J. Rotteveel 28. Jongens: 10—12 jaar: 1. H. Zwart 28, 2. H. Haak 28.5, 3. A. Zandber gen 30. 13—14 jaar: 1. W. v .d. Wiel 28. 30 m. rugslag meisjes: 1. Francien Limburg 34, Joke v. d. Aart 34.9, 3. J. van Leeuwen 36. NIEUWS UIT DE OMGEVING HILLEGOM Woningbouw De bouw van 24 huizen aan de Brouv/erlaan is voor 205.569.opgedragen aan de firma W. Imthorn Zn., alhier. Kind verdronken. Het driejarig meisjes van een schipper, die hier enkele zaken regelde, is spelende in de Haven ge-raakt. Pogingen van de badmeester Bruseker om de levens geesten weer op te wekken, waren tevergeefs. LISSE Fancy Fair. Vrijdagavond had de opening plaats en gisteravond de sluiting van de fancy fair ten bate van het jeugdwerk in de parochie van St. Agatha. De belangstelling was bevredigend. KATWIJK AAN DEN RIIN Botsing. In de beruchte bocht over de Turfmarktbrug kwamen een vrachtauto met een luxe auto in bot sing. De luxe moest het onderspit delven en kwam gehavend uit de strijd. Wie de schuldige is wordt uit gezocht. Voor het vakdiploma brood- en banketbakker slaagde de heer Jac. Kranenburg. Dammen- K. D. C. gaat het dam- seizoen weer openen en wel op he denavond. Dan is er in het clublokaal de eerste bijeenkomst V>or verschil lende besprekingen. Op Hst program ma staat o.m. de regeling voor de wedstrijd om de Dr. Bergmanbeker, plus bordenbezetting. Ook is er dan gelegenheid zich als nieuw lid op te geven, hetgeen ook kan gebeuren bij de secretaris A. Vooys, Comman deurslaan. De volgende week gaat K. D. C. reeds op bezoek bij K. W. Z Er zit dus al flink leven in de brou werij. NOORDWIJK „Steeds Sneller", (Noordwijk). Laatste vlucht jonge duiven 1950 vanaf St. Quentin (Frankrijk) 280 km. In conc. 165 duiven. Uitslag: C. v. d. Berg 1, 6, 27, 31, A. v. d. Poel 2, 17, 26, Th. Hogervorst 3, J. Rak horst 4, 18, 21, 23, J. Hoek 5. 12, P. Barnhoorn Dz 7, 11, 28. L. Hoek 8, 32, Gebrs. Passchier 9, 14, W. Hazenoot 10. Jac. v. d. Wiel 13, 25, 30, 33, J. v. d. Niet Wzn. 15. Eindstand jonge duiven 1950. 1. Gebrs Passchier 853 punten behaald met 79 duiven. 2. A. v. d. Poel 840, 69, 3. C. v. d. Berg 840, 91, 4. T. Rak horst 840, 96, 5. P. Barnhorn Dz. 839, 84, 6. J. Marijt 812, 41, 7. W. Haze noot 762, 49. 8. .T. Hoek 737, 59, 9. J. Barnhorn 733, 37, 10. A. v. Duin Azn. 705, 40. Geboren: Cornelis R. z. vajn F. Krug en D. van Rooij en, Anna M P. d. van C. Plug en G. A. J. v. Dijik, Hendrika M. d. van N. W. Turnhout en M. J. Koelewijn, Martinus P. M. z. van P. A. de Ridder en A. Wortman, Klazina E. Th. d. van S. B. v. d. Hulst en F E. Simon, Wilhelmus J. M. z. van A. G. Hoogduin en J. F. v. d. Berg Louise H. d. van L. G. Moraal en A. A. Friesema, Jeroen J. F. z. van W. D. Zonneveld en A. M. L. van Riel. LEIDSCHENDAM Diploma-zwemmen. Geslaagd zijn voor zwemdiploma A: Anne den •s, Ineke Batelaan, Hans Bate laan, Bertus van Beek, Siem van Brecht, Ria Blonk, Corri Frens, Riet Frens, Netty Groenwegen. Angela Kasbergen, Mini de Koning Marie Kerkhoff. Gonny Mathot, Bep v, d Pijl, Cobie Rietkerk, Sjou Riemkes. Anton Togni. Gerti Vieveen, Ank Vieveen; Greetje Waayer, Bep. Waa r, Dirk van Wageningen, en Cor van Zanten. Het zwemdiploma B behaalden: Rietje v d. Berg; Corri v. d Bos; Siem van Brecht; Mieke Groenewe- gen; Netty Groenewegen; Piet Groe nenboom; Suze Hoogendam; Jani ten Hoopen; Angela Kasbergen: Mini de Koning: Coby Rietkerk; Thea Star- renburg; Antoon Togni; Nelly Ver meer; Bep Waayer» en Willy van Wijk. De Ringrijderij. Aan de Ring- rijderij per jeep hebben ruim 100 pa ren deelgenomen waardoor de wed strijd tot laat in de avond voortduur de- De uitslag was: le prijs f 40.— het echtpaar P. Meiier; 2e prijs f 30 het echtoaar van Rijn: 3e prijs 20 mej. Zuidwijk, 4e prijs f 10 Gebr. Wensveen, 5e prijs 5.echtpaar Van Veen. VOORSCHOTEN Vaste vergaderravond voor gem.- raad. In de vorige raadsvergade ring werd gevraagd om op een be paalde dag te vergaderen. Onder de leden is een enquête gehouden, waar uit blijkt, dat het merendeel aan de Woensdagavond als vaste avond van de vergadering de voorkeur geeft. Ge tracht zal worden op de eerste Woensdag van de maand te vergade ren, alhoewel hieromtrent geen bin dende toezgging kon worden gedaan Raadsvergadering. De raad komt 6 Sept. a.s. om 20 uur bijeen. De agen da vermeldt o.a. het invoeren van een spaarregeling voor het gemeente- personeel. Het bepalen -van een ver-4 goeding voor gebruik van het gym nastieklokaal. toebehorende aan de R.K. middelbare Meisjesschool. Voorstel inzake definitieve afreke ning bouw 44 middenstandswoningen; verhoging van het crediet voor her stellingen aan het diepriool; het ver lenen van subsidie aan het bestuur van de St. Aloysius-Stichting te Noordwijkerhout. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De raad komt op 6 Sept. te 19 uur bijeen met op de agenda o.a.: Voorstel van B. en W. tot herziening van het uitbreidings plan met wijziging der bebouwings voorschriften (terrein Proper aan de Rijnsburgerweg). Idem tot aankoop van grond ten Westen van de Rh ij n- ieesterstraatweg van de Stichting ,R.K. Seminarie voor de Ned. Kolo niën". Idem tot inwilliging van de aanvrage van het R.K. Parochiaal Kerkbestuur d.d. 13 Juli 1950, om medewerking ingevolge art. 72 L.O.- wet 1920. voor de aanschaffing van taalboeken voor de R.K. Meisjes school. Idem voor de aanschaffing van banken vooi' de R.K. Meisjes school. Idem inzake het verzoek van de heer H. Boes tot verlaging van het tarief der vermakelijkheidsbelas ting voor het dansen. Vier zwaar gewonden bi' in Duinstreek orrit De motorrit door de duinstreek, die de K. N. M. V. Zaterdag georgani seerd had ter gelegenheid van het 675-jarig bestaan van de stad Schie dam, heeft een droevig einde gehad. Enkele uren na de start in Schiedam kreeg een der deelnemers, de heer P. J. van Marei uit Pijnacker in Noordwijkerhout. nabij Vlashoven, op het kruispunt 's Gravendamseweg Langelaan een ernstige aanrijding met een personenwagen. De man bekwam een schedelbasis- fïactuur en zijn vrouw werd de borst kas ingedrukt. Beide werden ver«- voerd naar het academisch zieken huis nadat zij door een passerende dokter op de plaats van het ongeluk eerste geneeskundige hulp hadden gekregen. Ruim een uur later, tegen vijven, had een aanrijding plaats in Noord- wijk op het kruispunt BeeklaanVin- kelaan. De heren G. Seykens en H Groenendijk uia Voorburg, eveneens deelnemers aan de motorrit, kwamen bij het passeren van het kruispunt in botsing met een auto. In zorgwekken de toestand werden beide heren eveneens naar het academisch zie kenhuis overgebracht. NOORDWIJKERHOUT Onderhandse aanbesteding. De directie van „Sancta Maria" heeft aan de aannemer M. G. van Parera. alhier, opgedragen de bouw van 5 woningen voor personeel de* Stich ting. Kajotters- congres te Brussel Honderdduizend kajotters en ka- jotsers uit 56 landen waren gisteren te Brussel samengestroomd. De Ne derlandse delegatie, 3000 man, onder leiding van mgr. Hanssen, coadjutor \?n Roermond was de grootste. In het Heysel-stadion heeft tijdens een H. Mis in de open lucht kardi naal van Roey het woord gevoerd. „Ge zijt wel doorgedrongen in het arbeidsmilieu", aldus Z. Em., „maar g:i moet het nog veroveren. Niet met geweld, gelijk anderen wel doen, maar gij moet de strijd aanbinden tegen de haat, de leugen, de ondeugd die het milieu van de arbeid vergif tigen. Bestrijdt en verdedigt de waar heid op elk gebied, tracht de liefde ivndom u te doen heersen Dit komt tot uiting in verdraagzaamheid, een dracht en behulpzaamheid Wecst i:dderlijke kampioenen voor eer baarheid en reinheid der zeden". Tijdens het grote spel, dat in de middaguren werd opgevoerd, hield Paus Pius XII een toespraak over de radio, eerst in het Nederlands, daar na in het Frans De eerste woorden van Z. H. Paus vraren een verrassing, die het stamp volle stadion ademloos maakte. De eerste woorden gesproken in duide lijk en zeer goed uitgesproken Neder lands gezegd: „Beminde Kajotters en Kajotsters, bij gelegenheid van het zilveren jubileum van de Belgische Kath. Arbeidersjeugd, willen wij u allen hier tegenwoordig in uw eigen tcal groeten, danken en zegenen, u, kajotters cn kajotsters, oud-kajotters en oud-kajotsters met uw kinderrijke gezinnen, u vaders en moeders en priesters, willen wij zegenen, opdat uw arbeid de rijkste vruchten moge dragen". Z. H. wees de congressisten op hun plicht van waakzaamheid, omdat zij, die zich bezighouden met de arbei ders wereld in cultureel opzicht een aardse levensopvatting verkondigen. d:e vreemd is aan de godsdienst en de Kerk. ,.De arbeider becshikt innerlijk over een aanleg voor de geestelijke wereld; de goddelijke vonk, die slui mert in het diepst van zijn wezen Deze te wekken en aan te vuren is het enige middel om hem te verhef fen boven het vulgaire materialisme. Er zijn echter geen twee soorten mensen: arbeiders en niet-arbeiders. Wie zo oordeelt bedriegt zich in het huidige aspect van het sociale vraag stuk. Hij vleit zich met het verder felijke waanbeeld, dat de Kerk de arbeiders slechts zal winnen, indien zij die voegt naar alle eisen, hoe on vervulbaar zij ook mogen zijn". De Paus sprak tenslotte over de oorzaken, die een groot deel van de arbeidersstand van de Kerk verwij derd houdt en hij besloot zijn toe spraak met het verlenen van de Apostolische Zegen. Jongens: 1. H. Koek 42, 2. P. Roo- zen 44.2. 30 m- vrije slag meisjes: 1012 j.; 1. D" Blom 28, 2. N. Verbü 29.6, 3. J de Jong 31. -13—14 jaar: 1. T. v. d. Borst 26.3, 2. R. Hoogervorst 29.5, 3. A. Elfe- ring 31. 30 m. vrije slag jongens: 1012 j.: 1. J. Duivenvoorde 25. 2. P. v. d Zwet 28.1, 3. P. Vis 28.8. 13—14 jaar: 1. F. Kors 29.2, 2. H. Koek 34, 3. P. Kamp 34.2. Touwtrekken meisjes: 1. St. Anna- school Sassenheim. 3 maal 30 m. estafette schoolslag meisjes. 1. St. Annaschool Sassen heim 2.26 min. :Idem jongens: 1. Hervormde school Sassenheim 1.34.2. Mulo-school: 20 m. schoolslag meis jes: 12—13 jaar: 1. C. van Keulen 27.3. 2. A. Kroon 29.2, 3. H. v. d. Aart 30.2. 1416 jaar: 1. C. Bulten 28, 2. H. v d. Bill 28.5, 3. R. van Kesteren 28.8. Jongens: 30. m. schoolslag: 1213 jaar: 1. C. Rothweijler 28.8, 2. H v. d. Wagt 31.7; 14—16 jaar: 1. D. Verver 25.4. 30 m. rugslag meisjes 1213 jaar: 1. A. Kroon 33.7. 2. F. van Riel 35; 1416 jaar: 1. Th. Wassenaar 34.6, 2. C. Bulten 35. 30 m. rugslag jongens 1213 jaar: 1. W. Kuilboer 33; 14—16 jaar: 1. H. Möhlman 28.7. 30 m. vrije slag jongens 1213 jaar: 1. C. Rothweijler 28.8: 1416 jaar: 1. T. Visser 23.7, 2. A. Blanken 23.7. Touwtrekken meisjes: 1. Visser- school Sassenheim. Touwtrekken jongens: 1. Visser- school Sassenheim. 3 x 30 m. estafette schoolslag meis jes: Sint Agathaschool te Lisse 1.39 min. x 30 m. estafette schoolslag jon gens: 1. Visserschool te Sassenheim 1.21.8. De heer C. J. van Vliet slaag de te Amsterdam voor het diploma Vakbekwaamheid <voor Broodbak kers. PLOTSELING OVERLEDEN. De 36-jarige bloembollenkweker J. M. Krösschell uit Lisse keerde gis termiddag omstreeks half zeven per fiets van de kerk te Sassenheim naar zijn woning terug. Toen hij in de Hoofdstraat reed. voelde hij zich plotseling onwel worden. Hij wilde afstappen, doch miste de kracht hier toe. Hulp van omstanders kon niet meer baten; de man overleed ter plaatse aan een hartverlamming. Geboren; José L. M. d. van Th. A. de Haas en J G. Kok, Joke C. d van F. Moolenaar en M. Meijer, Maria E d. van L. H. Bergman en M. C. v. Leeuwen. Mathias J. J. M. z. van M. J. M. Malmberg en E. J. C. v. d. Belt. Getrouwd: F. Th. H Homan 36 jr en C. H. B. Beckers 31 jr. Tertiarissen-bedevaart naar Heiloo Bij gelegenheid van het Heilig Jaar heeft het district Woerden van de Derde OrdeK hetwelk het Westen van ons land omvat, een bedevaart geor ganiseerd naar O. L. Vrouw ter Nocd te Heiloo. Ook in de Leidse Federatie, welke dit jaar dc „wapenschouw" heeft la ten vervallen, bestond hiervoor grote belangstelling. In de vroege morgen trokken vele autobussen uit Leiden en omgeving met 350 biddende pel grims naar Heiloo. Om half elf werd dc dag begon nen met een plechtige H. Mis, opge dragen door Pater Abel Duindam O F.M., Algemeen Commissaris der Derde Orde in Nederland, met assi stentie van verschillende Directeu ren, welke in grote getale met hun tertiarissen waren medegekomen (o.a. pastoor v. d. Schoot en pater Booms uit Leiden). Het koor der Minderzusters uit Amsterdam zong op voortreffelijke wijze de wisselende gezangen. Na het Evangelie hield pater-commhia- r:s voor de stampvolle kerk, waal lendenen met een staanplaats ge noegen moesten nemen, een begees terende rede, waarin hij duidelijk uiteenzette, welke de kenmerken moeten zijn van een goed tertiaris. 's Middags kwamen de ongeveer 1400 deelnemers bijeen voor het Ka pittel rondom de Kruisberg, waar Pater v. d. Dam O.F.M. op sublieme en meeslepende, wijze de pelgrims onze Moeder Maria ten voorbeeld stelde. Dit Kapittel was, mede door de prachtige omgeving, waarin het gehouden werd, de ongedwongen wijze, waarop alle deelnemers zich om de spreker hadden geschaard en de intense belangstelling, een der hoogtepunten van de dag. Het werd besloten met het Magnificat. Hierna vond het plechtig Sluitings lof met processie plaats, waaraan alle tertiarissen deelnamen. Mede door de prachtige deelname en de goede geest van alle pelgrims, is het een schone dag geworden, welke ongetwijfeld voor de toekomst vruchten zal dragen, zowel voor de ceelnemers persoonlijk, als ook voor het leven in de Communiteiten van het District. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 4 Sespt. Vee Aanvoer: totaal 657 stuks; vette koeien en ossen 454; graskaiveren 2; nuchtere kalveren 3, en varkens 198. Prijzen: vette koeien 2.70—2.80, 2.502.70 en f 2.202-50. varkens 1.88, 1.86 en 1.80 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer ge woon, handel slepend, met staande prijzen; varkens aanvoer aanmerke lijk kleiner, handel aanvankelijk vlot, later slecht, prijzen gemiddeld als vorige v/eek, in het begin enkele boven notering.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3