NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING Gemeente-architect J. Dekker ontving vele geschenken ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN AUTO VERKEERDE IN HACHELIJKE POSITIE. Botste door brugleuning doch bleef boven water hangen. Vrijdagmorgen omstreeks 12.30 uur passeerde een personen-auto, be stuurd door de heer Jongmans uit Leiden, komende vanaf de Lage Zij de, de Alphense brug. Zoals bekend is de klap van deze brug sedert en kele jaren ontwricht en ligt de ene helft van het brugdek ongeveer 10 cm. uit de lijn. De bestuurder van de wagen, die sterk naar rechts uit week teneinde een wielrijder te spa ren, bemerkte dit kleine verschil niet en reed door de brugleuning heen. Doordat de wagen slechts een ge ringe snelheid had wist de bestuur der door krachtig af te remmen zijn voertuig, dat reeds met het rechter voorwiel van het brugdek was afge schoten, nog net op tijd tot stilstand te brengen en te voorkomen, dat de wagen in het water tuimelde. Met be hulp van een andere auto werd de wagen uit zijn hachelijke positie be vrijd en kwamen de inzittenden met de schrik vry. HET 20-JARIG BESTAAN VAN „ALPHENSE BOYS". De leden, donateurs en sportvrien den van de „Alphense Boys" verke ren de komende week in feestvreug de. En met reden. Het twintig-jarig bestaan is alleszins het vieren waard. Waren er enige tijd geleden jubi leumwedstrijden gespeeld op het mooie Boys-veld buiten in de natuur, thans volgen een aantal herdenkin gen in de Sint Josephzaal. Te beginnen met Zondag 3 Septem ber. Dan zal des avonds om 8 uur een herdenkingsvergadering worden gehouden, waarin spreken zal de heer G. Kruijver uit Zaandam, voorzitter van het Diocesaan bestuur van de Ned. Kath. Sportbond. De speech zal uiteraard gaan over de katholieke sportbeweging in het algemeen. Vervolgens delen de junioren en de senioren in de feestvreugde in een voor elk afzonderlijk te houden feest avond en wel respectievelijk op Dins dag en Woensdag a.s. De feestavond voor donateurs en niet-leden volgt op Vrijdag a.s. om 7.30 uur, eveneens in de St. Joseph zaal, waar heft een gevarieerd, op hoog peil staand programma wacht onder leiding van de conferencier en humorist Frans Eykhof. Medewer king aan deze avond verlenen vervol gens de overbekende goochelaar en telepaath Piëtro Nakare, en de ver maarde „Wama's". Jubileum. De heer A. van der Spek vierde op 1 September j.l. zijn zilveren jubileum in dienst van de uitgeverij van N. Samsom N.V. alhier. De jubilaris is steeds werkzaam ge weest bij de administratie en heeft daarbij in verschillende afdelingen gedurende 25 jaar zijn beste krachten gegeven. Dit feit werd door de oud ste directeur, de heer N. Samsom, ge memoreerd in de bijeenkomst van directie en personeel, in welke de jubilaris gehuldigd werd. De directie bracht de heer v. d. Spek dank voor zijn ijver en toewijding, roemde hem als een goede kracht in de afdeling boekhandel, waar hij gedurende de laatste jaren werkzaam is. De direc teur bood een fraai huldeblijk na mens de directie aan. Vervolgens hield de heer G. Ver haar, die momenteel als chef van de verkoopafdeling optreedt, een gees tige speech op rijm. Deze oogstte veel bijval en werd kennelijk ook door collega Van der Spek zeer gewaar deerd. De heer P. Belt sprak namens col lega's. Hij zeide. dat de heer Van der Spek, die zijn naaste medewer ker is, in de arbeid een goed kame raad is, met wie prettig kan worden samengewerkt. Namens het personeel bood ook deze spreker een waarde vol geschenk, alsmede een bloem- stukje aan. Ten slotte kwam de jubilaris zelf aan het woord. Hij toefde in gedach ten een ogenblik in het verleden en zegde dank aan de directie, dat hij gelegenheid heeft gehad deze 25 jaar in het bedrijf te werken. Vooral in de afdeling boekhandel, waar hij de laatste jaren werkzaam is en waar in hij ook belast is met de verzor ging van de installatie van scholen, voelt hij zich zeer op zijn plaats. Voor de gesproken waarderende woorden en de aangeboden geschen ken betuigde hij'hartelijk dank. Aan de zilveren jubilaris werd tij tijdens deze bijeenkomst ook het ver erend getuigschrift der Maatschappij voor Handel en Nijverheid uitge reikt. van „St. Genesius" enkele dolle schetsen opgevoerd, welke hijzon der in de smaak vielen. Een an dere afwisseling werd verzorgd door de „Maluka Hawaiians" wel ke met hun melodieuze muziek 't talrijke publiek in de sfeer van de eilanden van de Stille Zuidzee en de Indische Oceaan brachten. Dit nog zeer jonge gezelschap bracht inderdaad zeer goede mu ziek ten gehore en zal dan ook nog menig suoces oogsten. Door de vlotte afwerking van het pro gramma was het einde veel te vroeg naar de mening der talrijke bezoekers, en hadden zy maar wei nig zin om de gezellige zaal te verlaten, doch het klokje van ge hoorzaamheid had geslagen. LEIMUIDEN ORANJEFEEST Na veel overleg, heeft het Oranje comité besloten, toch nog, maar dan voor één dag, Oranjefeest te organi seren, welke dag was bepaald 31 Augustus j.l. Op een klein stuk grond was er plaats voor enkele vermakelijkheden zoals de zweefmolen, golfbaan enz. Verder bestond het feest hoofdzake lijk uit de diverse wedstrijden voor kinderen en groten. Des morgens werd er door de plaatselijke muziekver. „Kunst na Arbeid" een aubade gegeven voor de burgemeester. Des avonds te 8 u. gaf deze vereniging ook nog een concert op het garageplein van de N.V. Maarse en Kroon. Bij de diverse spelen waren vele liefhebbers en ook waren er vele belangstellenden. Vooral bij het boegsprietlopen. Over het algemeen mag worden aangenomen, dat het feest ook dit jaar weer geslaagd is. De uitslagen van de diverse wed strijden waren: Houtjesrapen voor jongens van 67 jaar: le prijs Rein Bouma; 2. Harrie Hartveld: 3. Gerrit Verdel. Houtjesrapen voor meisjes van 67 jaar: le prijs Gerrle de Vos; 2. A. v. d. Pouw Kraan; 3. Hermine van Vee- nen. Tonnetje rollen voor jongens van 89 jaar: le prijs Gerrit de Vries: 2. Nic. Beuk: 3. WIm de Boer. Hoepelen voor meisjes van 8;9 jaar le prijs Gerrie Wallet; 2. Bertha Lemmers; 3. Annie v. d. Pouw- Kraan. Za&open voor jongens van 1012 jaar: le prijs Leo v. Tol; 2. B. Kamerman; 3. Leen Schalk: Kell- nerwedstrijd voor meisjes van 10-12 jaar: le prijs M. Hartveld; 2. Joke de Boer; 3. Willy Beuk Gd. Hardlopen met hindernissen voor jongens van 1314 jaar: le prijs Bart Kraan; 2. Jan Straathof Dz; 3. Kees Mooren. Bloempottenrace voor meisjes van 13 tot 14 jaar: le prijs A. Maliepaard 2. Willy de Koning; 3. Jannie. Lek. Ringrijden voor dames: le prijs Ma- rijtje Roos; 2e Sjaan de Hollander; 3. Riek Blom. Ringrijden voor heren: le prijs Kees Lemmers; 2. Harrie Wolken; 3. Gerrit de Vries. Boeg- ^prietlopen voor Dames: le prijs Truus de Rijk; 2. Rie Malipaard; 3. Jopie de Koning. Boegsprietlopen voor heren: le prijs Dik Wolken; 2. Kees van Berkel; 3. Siem van Eg- mond. Ruitergevecht voor heren: le prijs P. Poelgeest; 2. J. Visser 3. Har Wolken. Zo is de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina door de jongelui op prettige wijze gevierd. Vooral des avonds was er in alle cafe's met *n dansje en een glaasje een gezellige drukte. NIEUWKOOP Raadsvergadering. Op Donder dag 7 September a. s. komt de ge meenteraad in openbare zitting bij een des voormiddags om half tien. De agenda vermeldt o. m.: Uitrus ting, loonregeling en ongevallenver zekering van het brandpersoneel; overeenkomst stortrecht reserveter rein aan de Zijl; maxima vergun ningen en verloven; voorlopige vaststelling gemeènterekening over 1949; voorlopige vaststelling uitga ven openbaar gewoon lager onder wijs over 1949. ROELOFARENDSVEEN TONEELUITVOERING VOOR DE BOUWPASTOOR. Met verwijzing naar de adverten tie in ons blad van heden, maken wij onze lezers attent op de uitvoe ring in de St. Pancratiuszaal mor gen, Zondagavond te 8 uur, ten bate van de nieuwe kerk van pas toor Ligthart. Door de gemengde toneelvereni gingen van Nieuwe Wetering wordt de dollle klucht „O Bella Donna Lu cia," een vrij dwaas geval in 3 be drijven, opgevoerd. Reeds eerder hebben zij dit werkelijk kostelijke stuk met groot iucces opgevoerd. Degenen, die eens een avond van vrolijkheid en vermaak zoeken kun nen wij aanraden een bezoek aan- de St. Pancratius-zaal te brengen. Temeer daar een volllle zaal ook pastoor Ligthart een lach zal be zorgen, maar wat meer zegt hem tevens weer een aardig steentje voor zijn in aanbouw zijnde nieu we kerk zal aanbrengen. NOORD WIJK Supportersvereniging. S.J.C. Door enkele enthousiaste supporters is tijdens de kampioenschappen van S.J.C. een supportersvereniging op gericht, welke zich tot doel stelt om de S.J.C.-ers door training op hoger peil te brengen en tevens onder de bezoekers een meer sportieve geest te brengen. In het bestuur hebben zitting genomen de heren F. de Lin- cel, Jos. Mathot, K. Salman, P. Cas- pers Azn. en K. Hoogenelst. Gister avond bleek op de gehouden algeme ne vergadering, dat de vereniging thans reeds 420 leden telt, welke door hun geldelijke bijdrage S.J.C. is staat stellen een intensieve training voor haar leden op te zetten. Na verslag van de penningmeester en vaststel ling van huishoudelijk reglement, werden de trainingswerkzaamheden besproken, waarvoor reeds een gedi plomeerde oefenmeester is aangeno- i, zodat binnen zeer afzienbare tijd met de training zal worden aan gevangen, welke dan Dinsdags- en Woensdagavond zal plaats hebben. In de kascontrole werden benoemd de heer G. Bouwhuis en B. Beugelsdijk. Rapverbod. Door B. en W. zal bij de raad een voorstel worden in gediend om in de algemene Politie verordening op te nemen een kapver- bod voor houtopstanden in onze ge meente. Deze bepaling is nodig ter bescherming van het natuurschoon, temeer daar een aanzienlijk gedeelte van het Noordwijksè bossenbezit bin nen de bebouwde kom is gelegen. NOORD WITKERHOUT Zondag 3 September a. s. te 8 uur precies zal nog een heropvoe ring plaats vinden van 't prachtige openluchtspel „Miguel Manara." VOORSCHOTEN Huldiging. Gisterenmiddag is in de raadzaal de heer C. v. Meurs gehuldigd in verband met zijn 25 jarig jubileum in dienst van de ge meente. Het zo goed als voltallige gemeen- tepcrseneel was hierbij tegenwoor dig en ook de burgemeester, de beide wethouders^ de gemeentese cretaris, de heer A. J. Turion en dr. M. v. d.Stoel lieten hun belangstel ling blijken. Als eerste spr. voerde burgem. C. J. v. d. Hoeven het woord, die namens het gemeentebestuur en namens het gemeentepersoneel de jubilaris met dit feest gelukwenste Hij memoreerde verschillende ei genschappen van de heer van Meurs en bood hem namens 't personeel enkele geschenken aan, terwijl mevr van Meurs bloemen kreeg. Ook de gemeentesecretaris, de heer J. de Bres, vperde het woord. Hij memoreerde in'het bijzonder de ambtelijke verhouding, waarin hij sedert 1939 met de heer van Meurs verkeerd heeft. Hij roemde daarbij de verhouding, zoals die zich ont wikkeld heeft. Namens het Comité Jubilea Amb tenaren sprak de heer P. C. Kraaye- veld, de heer van Meurs daarbij Bij viering van zilveren jubileum BOSKOOP ONFORTUINLIJK BEGIN. De motorrijder S. uit Hillegom, welke gisterenmorgen te ongeveer half tien ons dorp passeerde, zag, vermoedelijk door de rijzende zon, niet dat de afsluitbomen van de hef- brug over de Gouwe werden neer gelaten. Met onverminderde snelheid reed hij tegen deze bomen aan. Het gevolg was, dat hij achterover van zijn motorrijwiel werd geslagen. Een geneesheer constateerde een schedel- basisfractuur en achtte overbrenging per ziekenauto naar een ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. De politie stelt een onderzoek in. OranjebaJ. De R. K. toneel vereniging „St. Genesius" had ter gelegenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina een Oranjiebalavond georganiseerd, dat bijzonder geslaagd genoemd kan worden. Reeds direct was de feestelijke stemming aanwezig, waartoe de versiering in grote mate bijdroeg. Na de opening door de voorzitter werd enige tijd ge danst onder leiding ven die heer Zwart uit Haarlem, met begelei ding van de muziek van „The Pipe Townpipers" uit Gouda. Tei: afwisseling werden door de leden Vrijdag 1 Sept. werd in Hazers- w-oude de dag gevierd, dat de heer J Dekker, gemeente-architect, voor 25 jaar zijn ambt aanvaardde. In de met bloemen en planten versierde raadzaal werd de feestelijke receptie gehouden. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op het gemeentebe stuur van Hazerswoude, oud-burge meester Warnaar uit Waddinxveen, ïr. de Gruijter van het waterschap Rijnland, het voltallig gemeenteper soneel, pastoor Hennekens, kapelaan Robertus, pater Romeus en ds. v. d. I.eede, verder een tiental besturen van verschillende polders, waar de heer Dekker tevens 25 jaar opzichter is geweest. Gelukwens door de burgemeester De heer en mevr. Dekker met hun gezin namen plaats tussen de vele bloemen, waarna burgemeester de Hollander allen welkom heette en de heer Dekker als eerste zijn felicitatie aanbood. Het leven gaat snel, aldus spr., en het is goed als een mens in zijn leven een ogenblik stilstaat en terugblikt. Zulke ogenblikken zijn er b:j een 5-jarig en 12^2-jarig maar ze ker bij een 25-jarig jubileum, zoals v/ij dit heden vieren. Toen spr. enige jaren geleden zijn ambt als burge meester in Hazerswoude aanvaard de, trof hem het schone en de net heid, waarin alles, ook de wegen ver keerden. Dit is voor een groot ge deelte het werk van de heer Dekker Hij feliciteerde de heer Dekker en zijn familie van harte en sprak de v/ens uit, dat de jubilaris nog vele jaren zijn kimde en technische ken- in het belang van Hazerswoude mag geven. Spr. schetste de jubila ris als iemand, die, voor hij een be sluit neemt, alles goed wil bekijken (-n bood hem namens de gemeente een prisma-kijker aan, die hem als liefhebber van de edele jachtsport zeer van pas zal komen. Namens het personeel De heer B. den Braver, gemeente secretaris, sprak namens het gemeen te-personeel. Spr. haalde als tegen stelling aan de fabel van de hond, die een vos op spoor was, dit spoor kwijt raakte en een haas vervolgde en ten slotte met een veldmuis terug kwam. Bij de heer Dekker is het tegenover gestelde bewaarheid. Die begon als eenvoudig gem. opzichter, werkte zich door studie gestadig op en is thans een architect van naam. Er heerst een goede samenwerking on der het gemeente-personeel. Spr. bood namens het personeel een zil- eren sigaren- en sigarettenaanste ker aan. Namens de polder De heer C. v. Merwe uit Rotter dam, voorzitter van de Rijnenburg- polder, welke heer de verdere lei ding dezer reeptie had, sprak na- HAZERSWOUDE ren samen te werken met deze knappe technicus. De raadzaal werd hierna ontruimd lot 4 uur, om de inwoners de gele genheid te geven de fam. Dekker te feliciteren, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Verschillende aanwezigen zochten verpozing op de oude gemeentetoren, cok een werk (restauratie) van de heer Dekker en waarvan men een mooi uitzicht heeft op de wijde pol ders, die Hazerswoude omringen Na de receptie werden de feestelijkhe den voortgezet, waarbij verschillen de sprekers de heer Dekker lof toe zwaaiden en hem dank brachten voor het vele, wat onder zijn leiding tot stand is gekoomen zowel voor de ge meente als voor de vele polders. De heer J. v. Vliet deed dit, zoals ge woonlijk, in dichterlijke vorm. De heer Dekker zeide tegen deze dag opgezien te hebben als tegen een berg, maar het was blijkbaar niet tegen te houden. Spr dankte voor de goede wensen en de mooie cadeux en hoopte hiervan een dankbaar ge bruik te maken. Deze dag zal hem. een aangename herinnering blijven en hem aansporen steeds meer nog zijn aandacht aan gemeente en pol ders te blijven besteden Nadat ook mevr. Dekker dank had gebracht voor de mooie geschenken en aan al len, die aan deze dag hadderi mede gewerkt, sprak de heer v. Merwe een sluitingswoord, na de heer Heskus, concierge van het raadhuis, dank te hebben gebracht voor de keurige versiering en de aangeboden verfris singen. mens de gezamenlijke polderbesturen en bracht verschillende gebeurtenis sen, de polders betreffende, naar vo ren. Dikwijls waren er moeilijkhe den, maar altijd wist de heer Dekker met zijn kennis van polderlanden een oplossing te vinden. Denken wij slechts aan de oorlog, toen Hazers woude voor één derde onder water meest worden gezet door de bezet ting. Door het ijverig streven van de heer Dekker werden vele landerijen en huizen voor het water gespaard Een mooi bloemstuk werd aangebo den. Spr. schetste de vele vergade ringen die vele malen tot- in de nacht voortduurden en meestal ten huize van de heer Dekker werden gehou den. Dank werd gebracht ook aan mevr. Dekker voor de betoonde gast vrijheid. Tenslotte werd namens de geza menlijke polders een prachtig Per zisch tapijt aangeboden, met de wens dat dit geschenk nog vele jaren de huiskamer der familie Dekker moge sieren. Een knappe technicus Ir. de Gruijter feliciteerde de di verse polders met zulk een kundige opzichter. Spr. heeft dit van zeer na- De heer J. van der Laan, werk bij kunnen constateren. Als vriend zaam bij de broodbakker G. Boer, feliciteert hjj de heer Dekker met alhier, is geslaagd voor het diploma dit jubileum en hoopte nog vele ja-1 brood- en beschuitbakker. Burgemeester den Hollander overhandigt jubilaris Dekker een geschenk. Foto Van der Horst ljuldigend als medelid van dit Co mité. Ten slotte dankte de jubilaris zelf voor de gesproken gelukwen sen en voor de ontvangen geschen ken. Hij herinnerde eraan hoe hij in 1925 zijn loopbaan aangevangen was en hoe hij, dank zij het ge meentebestuur tot zijn tegenwoor dige fulnctie had kunnen opklimmen Ongeluk. Toen de heer G. v. d N., gemeentebode, op zijn „bromfiets" de binnenplaats van 't gemeentehuis wilde oprijden, kwam juist een luxe-auto onder de poort door. Om een aanrijding te voor komen week de heer v. d. N. uit, maar met het gevolg, dat hij tegen een muur reed. Hij werd met nogal ernstige verwondingen aan borst en ribben naar huis ver voerd, waar hij wel enkele weken rust zal moeten houden. Damvereniging D. E. S. Damvereniging D. E. S. hield een korte ledenvergadering met als voornaamste agendapunt de ver kiezing van een nieuwe voorzitter, aangezien de heer J. Rotman, die deze functie slechts tijdelijk had aanvaard, bedankt had. Gekozen werd de heer A. Tempelman. In de loop van September zal de bekende dammeester C. L. Gor dijn een simultaanpartij spelen waarlbij voor iedere damliefhebber in Voorschoten de gelegeriheid is om mede te spelen. Nadere mede delingen hierover volgen nog. Ter inleiding van het nieuwe damseizoen wordt onder de leden een wedstrijd gespeeld^ waarbij de deelnemers de partijen Voorscho ten Noord en Zuid vormen. De eer ste- resultaten waren.- Noord: J. v. BemmelenS. v. d. Mey 11; G. WeggenG. Oosterge J. Rotman—G. Oudshooorn 2W. H. OudshoornS Zitman 20; W. v. EgmondC. G. Sirag 02; F. C. BakkerH. v. d. Velden 11;J. OosterdomJ. d. Velden 1—1; A. C. Bins—J. de Best 11. Medische Zondagsdienst. Dr. Holthuis, Leidseweg 179, Tel. 527. WASSENAAR Uit het politierapport. Op de La ge Kerkdam werd de wielrijder H., toen hij onvoorzichtig de rijweg over stak aangereden door een personen auto, bestuurd door R. uit Heemste de. De man liep een bloedende hoofd wonde en vermoedelijk een hersen schudding op en is nadat dr. ten Cate de eerste hulp had verleend, overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Naar hetzelfde ziekenhuis werd overgebracht de jachtopzichter V., die tijdens het snoeien van takken in Raaphorst kwam te vallen en een rechter onderbeenfractuur opliep. Dr. Hubbeling verleende hem de eerste hulp. Medische Dienst: Dr. A. H. Ber- tels, tel. 2697 en dr. B. A. Geerlings, tel. 2137. Apothekersdienst: Apotheek de Burcht, Johan de Wittstraat 9, tel, 3806. ZOETERMEER AFSCHEID KAPELAAN J WORTEL Al was de tijd van voorbereiding kort, toch is aan de scheidende ka pelaar. een voor hem onvergetelijke avond aangeboden. Alle verenigingen waarvan hij directeur of adviseur was gaven acte de précense. De heer A. v Well opende de vond met een kort en bondig woord en dankte de kapelaan voor zijn ac tiviteit, daar hij in de twee jaar, dat hij in Zoetermeer werkzaam is ge- ieest, nog kans gezien heeft, buiten d° bestaande verenigingen, niet min der dan vier nieuwe verenigingen op te richten, n.l. de mandolineclub, de damesgymElastiekclub, de schaak vereniging en de ontspaan .-<gsJub. Daarna voerden de voorzitters of afgevaardigden van de onderschei dene veren.gingen het woerd cn danlcter. allen de kapelaan voor z;ir behulpzaamheid, arbeidzaam ieid en zijn steeds 1 b &r staan voor iedereen, namens de F.A.B. dankte de heer G v. Leeuv.en voor de scmakclub d° heer De :ee, mej. Bep Nieuweis namens cie Maria-Congregate en de beer B Reeuv/ijk dankte namens de verkenners, die, toen de kapelaan hier kwam, bun „ondergang" nabij waren. Dank zij de ijverige kapelaan verd de e:1 ennersverenigiag weer oen bloeiende afdeling van het jeugd werk. Namens de verkenners bood dc hopman ce kapelaan een oorkonde ?an met de hondtekeningen var: de verkenners. Voor D.W.U dankte de hc-er G Opstal namens bestuur en leden. Voor de gehele jeugdorganisatie dankte de keei J. v. Vliet. Al heeft de kapelaan veel voor de andere ver- m.igingsn gedaan, het jeugdwerk j als zodanig lag hem het moest na ian het hart en ontzettend veel moeite en opofferingen heeft hij zich daarvoor getroost. De heer Th. Lexmond dankte na mens de kern Middenstand voor zijn lezingen en leiding. De heer P. Schalten voerde het woord namens de militairen uit Indonesië. Nadat alle verenigingen hun dank en afscheidswoord gesproken had den, overhandigde de heer A. v. Well aan de kapelaan een enveloppe met inhoud, bijeengebracht door de di verse verenigingen. Toen nam Pastoor J. A. Voorham het woord. Verschillende facetten van de kapelaan waren deze avond verlicht, maar hij wilde deze avond het priesterschap naar voren bren gen. Namens de gehele parochie dankte hij de kapelaan voor de wij ze, waarop hij door woord en voor beeld het geestelijk welzijn van de gehele parochie had verzorgd. Hier- voor kon hij hem niet anders dan de hoogste lof toezwaaien. Door zijn be zonnenheid, beraad, volgzaamheid en godsdienstige overtuiging heeft hij met Gods hulp veel in Zoetermeeer tot stand kunnen brengen. Ook "een persoonlijk woord van dank werd tot de kapelaan gesproken voor de me dewerking en vriendschap die altijd van hem werd ondervonden. En al liepen de meningen van hem als jon gere en van spreker als oudere ge- WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). ONBESTENDIG. Zwaar bewolkt met enkele op klaringen en af en toe enige re gen. Matige tijdelijke krachtige wind, aanvankelijk tussen West en Noord-west, later krimpend naar het West tot Zuid-west. Weinig verandering in tempera tuur. SPAANS, F8ANS, DUITS, ENGELS, NEOERL Snelle opl. corr. en conv. Kon.Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 neratie niet altijd pralel, steeds nebben zij in de beste verstandhou ding de zaken kunnen oplcssen. Hij wenste de kapelaan het allerbeste en hoopte dat hij in de grotere en wij dere werkking die hij nu krijgt, zijn gaven nog verder zou ontplooien tot heil van de mensheid en tot eer van God. Toen nam de kaplaan het woord. Op de eerste plaats aankte hij zijn pastoor voor het voorbeeld en de wijze raadgevingen. Vlot een neo mist, aldus spreker is het van het allergrootste belang dat hij zijn eer ste jaren mag doorbrengen bij een wijze, verstandige pastoor, die hem met raad en daad terzijde staat. Boe kenkennis, iets wat onontbeerlijk is, ocz:t de neomis' maar in de practijk staat l.ij vreemd en onwennig Daar in ben ik in Zoetermeer opgeleid en mijn hele verdere leven zal ik daar voor dankbaar zyn. Wat ik voor het parochieleven gedaan heb, was mijn taak en plicht. Altijd heb ik hier met plezier gewerkt en allen dank ik voor de prettige en harmonische samenwerking. Ook dank ik allen voor het stoffelijk blijk van belang stelling. Ik zal u nooit vergeten, denkt u ook nu en dan eens aan mij opdat ik steeds mag zijn een echte priester naar Gods hart. Hierna sloot de heer A. v. Well deze voor allen onvergetelijke avond. Sport. De eerste wedstrijd voor de competitie die Zondag 10 Septem ber een aanvang neemt is voor DSO een thuiswedstrijd tegen het Rot terdamse „Steeds Volharden". De daarop volgende wedstrijden zijn: 17 September BTC—DSO, 24 Septem ber DSORijswijk, 1 October Crom- vliet—DSO, 8 October DSO—Donk, 22 October VogelDSO, 29 October DSOKranenburg, 5 November Al- phiaDSO, 3 9 November DSO Gouderak, 26 November Waddinx veen—DSO en 3 Dec DSO—HDV. R.K. Schaakvereniging. Voor de R.K. Schaakvereniging speelde de kampioen van deze vereniging de heer N. C. J. v. d. Bosch een simul- taanwedstrijd tegen 13 borden. De uitslag was cis volgt: N. C. J. v. d. BoschP. Westhoek 01, N. C.J. v. d. BoschG. P. v. d. Broek 01, N. C. J. v. d. BoschFr. Breugem H Y, N. C. J v. d. BoschA. Stig 10, N .C. J. v. d. BoschJ. v. d. Arend 10, N C. J. v. d. Bosch Th. v. Galen 1— 0, N. C. J. v. d. Bosch M. v. Staveren 01, N. C. J. v. d. BoschP. Scholtes 10, N. C. J. v. d. BoschA. P Nuhn 01, N. C. J. v. d BoschA C. v. Dijk 10, N. C. J. v. d. BoschG. de Vree 10, N. C. d. BoschJ. Opdam 01, N." C. J. v. d. BoschH. Houtman 1—0. To taal 7 y25y. KOUDEKERK Geboren; Hendrik J. z. van J. v. Wensveen en M. A. de Jong, Te Leiden: Nanny, d. van A. van der Voorts en N. Duiker. Ondertrouwd: J. Hilverda, 25 jr. en P. de Bruin 22 jr., J. Brommers jr. en S. Hoogeveen, 28 jr. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Sept. Groente. Per 100 kg. Witte kool 45.80, Rode kool 45.60, Sav.oye kool 3.507.20, Groene kool 59.40, Prei 89 Rabarber 45.70, Kroten 47.90, Uien 3.70—5.60, Peen 5.50—7.—, Aardappelen 5.107.80, Andijvie 5 Druiven 6266.Snijbonen 2046.Stokbonen 1546.Pronk bonen 1216.Stambonen 1532, Postelein 724.Augurken 4 56.Spinazie 819,Tomaten 12 21.Per 100 stuks: Komkommers 712.Bloemkool 844.Meloe nen 1158.Salade 26.40, Perzi ken 1.7028.Per 100 bos: Pieter selie 1.10—2.20, Selderie 23—4.80, Bleekselderie 2334.Peen 814. TERa AAR, 1 Sept- Groente. Kassnijbonen 55.50, snijbonen 23.90, idem extra 4.50—4.60; stokprincessen 23. idem B 160, stamprincessen f 1.602.50. spekbo- nen 1.401.50, witte pronkers ƒ1.20 1.40; kassnijbonen stek 90 cent al les per 10 kg.; tomaten A 1922 cent, idem B 2122 cent, idem C 15'18 cent, idem CC 12 cent, idem bonken 15 vent, andijvie 56 cent, was- peen 76 cent, rode kool 5 cent, groene Sav. kool 58 cent, spinazie 610 cent, gele sav. kool 6 cent, kro ten 6 cent, uien 45 cent, idem drie lingen 2 cent, witte kool 4 cent alles per kg. sla I 57 cent, idem II 24 cent, bloemkool IA 3537 cent, idem 2129 cent, idem H 1318 cent, idem III 410 cent, komkommers I 89 cent, idem II 7 cent, meloenen 2441 cent, idem stek 1012 cent alles per stuk; selderij 2 ct per bos; slavellen 1035 cent per bak. Augur ken: fijn 40 cent, fijnbasterd 23 cent alles per kg; basterd 3.25, grof A 1.601.70, grof 1.50 alles per 25 kg.; druiven 4244 cent. idem afw. 27 cent per half kg; Ghrysanthen 50 cent per bos.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2