Na 3 jaar praten, eindelijk een salaris-regeling WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN A.D. RIJN Dinsdagavond om 7.30 uur verga derde de raad der gemeente Alphen aan den Rijn. Niet zo somber Nadat een korte aanvulling op de notulen van de vorige vergadering van de heer G. Gesman was goedge keurd, sprak de heer W. S. v. d. Meent zijn teleurstelling uit over het feit, dat de heer A. F. Ruyssenaars, vroeger lid van de commissie van bijstand voor het Water- en Licht- bedrijf, vragen aan het college had gesteld met betrekking tot de gerin ge perspectieven van dit bedrijf. Het komt spr. onjuist voor om de huidige resultaten van het bedrijf, dat nog steeds gebukt gaat onder de vroe gere periode, die spr. het roofbouw- tijdperk noemde, zo somber te schil deren, dat men tot de conclusie zou moeten komen, dat men het bedrijf hier ter plaatse beter kan sluiten en het gas dan maar elders, b.v. van Leiden te betrekken. De toestand bij de bedrijven is heus niet meer zo zorgvol als de heer Ruijssenaars dat meent te moeten stellen. Iemand die de vragen zo stelt, ver onachtzaamt, dat er bij de bedrijven onder de. nieuwe directie heel hard wordt gewerkt en de opbouw met snelle schreden vordert. De nieuwe apparaturen, welke binnen kort in gebruik gesteld zullen wor den, zullen de beste resultaten ople veren. In het raam van de industria lisatie van onze gemeente klinkt een geluid als van de heer Ruijssenaars wel heel pessimistisch en spr. acht het ook onjuist. Als andere gemeen ten winst kunnen boeken, moet dat ook in Alphen aan den Rijn mogelijk zijn, maar men moet de directie de tüd gunnen een verwaarloosd bedrijf ,.bij de tijd" te brengen. Laat de raad niet bij de pakken neerzitten, maar stimulerend voor de directie werken. Hierop antwoordde de voorzitter, dat het college de vragen van de heer Ruijssenaars zal beantwoorden, zodra het rapport van het verificatie bureau zal zijn ontvangen. Onge twijfeld zal dan dieper op de zaak worden ingegaan. De heren Ph. Rogaar, L. C. Sloot jes en A. Kroon, die alle aantekenin gen betreffende deze materie voor zich hadden, sloten zich aan bij de toezegging van de voorzitter, of schoon de heer Kroon wel verheugd was, dat de heer v. d Meent, naast het pessimistisch geluid van de heer Ruijssenaars, een optimistische klank deed horen als lid van de comm. v. bijstand. De Chr. technische school De heer W. Brouwer informeert of het college bijzondere redenen heeft om het verzoekschrift van de Stich ting voor Christelijk Nijverheidson derwijs te Alphen a. d. Rijn in han den van B. en W. te stellen om prae- advies. Deze aangelegenheid is toch met nieuw. De voorzitter antwoordt, dat be handeling van deze kwestie samen hangt met andere zaken (b.v. ver keersregeling in de gemeente; op de plaats van deze Chr. Technische school zou n.l. een verkeersweg moe ten komen), welker afdoening, het spijt ook het college zeer, langer op afdoening laten wachten, dan ge wenst is. Een datum is moeilijk vast te stellen, maar het ziet er naar uit, dat feen spoedige beslissing nu wel voor de deur staat. De salaris-regeling De heer W. Geerlof betreurt, dat in de salarisregeling van de ambte naren te Alphen a. d. Rijn^geen be ter resultaat kon worden geboekt voor de le en 2e klerken. De heer A. v. d. Akker vindt, dat het hoog tijd wordt, dat de salaris regeling zijn beslag krijgt. De heer A. Kroon zegt, dat nu deze kwestie voor de 3e maal in de raad komt, er een besluit moet worden genomen, waaraan geen twijfel meer mogelijk zal zijn. Spr. neemt aan, dat aan het salaris van de le en 2e klerk bij de bedrijven voortgewerkt wordt, temeer daar B. en W. op him stand punt blijven staan. De heer W. Brouwer acht het even eens tijd, dat zowel de administratie als de ambtenaren in gemeentedienst zo langzaam aan weten waar zij aan toe zijn. Spr. acht nieuwe elementen in het voorstel gevaarlijk, want de mogelijkheid bestaat dat ze dan weer tegenstand van de griffie ontmoeten De voorzitter zegt, dat de tot stand koming van deze regelirtg ver buiten zijn bemoeienissen valt. Spr. kan zich er maar moeilijk mee verzoe nen, dat personen in gemeentelijk dienstverband zijn, zonder dat zij weten aan welk salaris zij gebonden zijn. De voorbereiding heeft wel een jaar geduurd (de heer Kroon recti ficeerde dit later door op te merken, dat deze regeling wel 3 jaren op zich heeft laten wachten) en heeft veel bemoeiingen van het gemeentebe stuur geëist. Nu nog proefneming te houden, zou niet verantwoord zijn Proefneming zou zijn in dit stadium te blijven dokteren aan het salaris van de le en 2e klerken. Het stand punt van B. en W vindt geen steun bij de griffie. Dan kan men op zijn standpunt blijven staan, maar dan ioopt de zaak hierop dood. Het zal niet verantwoord zijn om de gehele salarisregeling aan dit verschilpunt op te hangen. Voorzitter ten slotte moe De voorzitter, die verklaart, dat de salarisregeling der ambtenaren met recht en reden is bezien, verklaarde, dat hij, de vele correspondenties ten slotte moede, zich telefonisch met de griffie in verbinding had gesteld en juist kort voor deze raadsvergade ring de toezegging had verkregen, dat het voorstel van B. en W., zoals het de raad is voorgelegd, geen be zwaren zou ontmoeten bij de hogere instanties. Betreffende de diploma-toelagen zeide de voorzitter van mening te zijn, dat, hoezeer het bezit van diplo ma's door het gemeentebestuur op prijs wordt gesteld, de beoordeling van practische vakbekwaamheid niet uitsluitend hierop mag worden geba seerd. B. en W. willen ten deze gaar ne de 'vrije hand houden. De heer Ruijssenaars toont zich be zorgd voor eventueel „uittocht" bij gemeentewerken, door de instelling van de z.g. A-functies. Overigens kan spr. zich met het voorstel verenigen, mits eventuele wijzigingen in de raad komen. In dezelfde geest spreekt de heer Brouwer die opmerkt, dat den Haag dicteert en het georgani seerd overleg en B. en W. vechten Nadat ook wethouder Dekker nog een toelichting op het voorstel had gegeven en zich er niet zo bezorgd over maakte, zoals het ter tafel lag en tot slot de opmerking maakte, dat men een patiënt ook dood kan dok teren, maakten de heren Kroon en Brouwer er een voorstel van om art. 5a en 15a te schrappen. Dit voorstel vond bij de heer Ruijssenaars steun en er werd dus gestemd, waarbij de heren Brouwer, Verduin, Honout. Ruijssenaars en Kroon voorstemden en andere 12 raadsleden zich tegen standers toonden van schrapping. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. Tot leden van de commissie van advies van de Woonruimtewet wer den gekozen de heren Ph. Rogaar, W. v. Beijeren, H. Brokaar, H. S. v d. Putte en W. S. v d. Meent, tot plaatsvervangende leden, de heren A. F. Ruijssenaars en C. J. v. d. Bijl. Hamerpunten De voorstellen inzake het geven van straatnamen in Aarlanderveen (de Jacob van Damstraat en v. d. Leeplein); verpachting van weiland aan P. v. d. Graaf (met opmerking ven de heer Slootjes, dat de prijs wat laag was, maar de grondkamer achtte de prijs juist, omdat het tuin land voor weiland zal worden ge- bruiyt, zo verklaarde de voorzitter); rkoop en ruil van gemeente-eigen dommen nabij de Heulbrug met de heer de Jong (de heer Kroon zag gaarne een bepaling opgenomen, dat er geen uitpad wordt verleend; de heer Gesman wilde evenwel de koop en ruil hierop niet te laten afsprin gen); herziening van de tabel voor de jaarlijkse afschrijving op de be zittingen van de water- en lichtbe- drijven; en tot slot een verhoogd crediet ad f 1000.voor het aan schaffen van een pompaggregaat ten behoeve van de drinkwatervoorzie ning van Aarlanderveen. Het oor spronkelijk crediet bedroeg 2550. Afscheid Nadat de voorzitter de openbare raadsvergadering had gesloten, richt te spr. zich tot de heer Vermeulen, concierge, die met ingang van 1 Oc tober a.s. de dienst met pensioen gaat verlaten. De functie van concierge moge zo eenvoudig lijken, maar on belangrijk is ze voor de gemeente riet, zo zei de burgemeester, die op merkte, dat de heer Vermeulen deze functie op lofwaardige wijze had ver vuld.. Heengaan is een weinig ster ven, het brengt anderzijds met zich mee: het bekende verlaten en het onbekende tegemoet gaan. Namens het gemeentebestuur en allen en dat waren er velen met wie de concierge in zijn functie in aanra king kwam, bracht de heer Witschey de scheidende functionnaris dank voor de prompte dienstvervulling en wenste hem en zijn echtgenote een goede levensavond toe. Een schenk, dat u in uitzicht is gesteld, zal onze dankbaarheid niet in woor den opsluiten, zo besloot spr. Namens de raad sprak de heer Ruijssenaars woorden van dank en voegde hieraan .de wens toe, dat de heer Vermeulen en zijn echtgenote een blijde levensavond beschoren zal zijn. De heer Vermeulen die ter gele genheid van zijn afscheid de raads leden, het college en de vertegen woordigers van de pers had verrast op een tractatie, dankte voor de tot hem en zijn echtgenote gerichte 'woorden en de geuite wensen. KIPPEN UIT. HOND IN HET HOK. In de afgelopen nacht hebben kip pendieven in de omgeving van de Kortsteekterweg nabij de vroegere Gouwsluissebrug hun slag geslagen. Ten nadele van N. werden een aantal tegen de leg zijnde kippen ont vreemd. De dief of dieven hadden ter voorkoming van overlast ten aan zien van hun verdere plannen voor die nacht de rond deze huizen aan wezig zijnde waakhond gelijktiidic maar in het kippenhok opgesloten. Zij brachten toen nog een bezoek aan de woning van de J. en namen een kloek met een flink aantal kuikens mee. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. Openlucht-concert. Ter gelegen heid van de zeverttigste verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina geeft de muziekvereniging „Crescendo" al hier op Donderdag 31 Aug. in de mu ziektent achter het raadhuis een openluchtconcert. NIEUWKOOP Solex-ongeval. Een Amster dams echtpaar passeerde gisteren de Nieuwveense weg per rijwiel met hulpmotor. Op onverklaarbare wijze geraakten de sturren verward, waardoor er een valpartij volgide. De vrouw liep hierbij een flinke verwonding op.Dr. Koert constateer de een hersenschudding. De vrouw werd bij de heer Markman binnen gedragen en daarna naar hotel „Het Vliegende Paard" vervoerd, alwaar zij enige tijd zal moeten blijven, totdat vervoer weer is toegestaan. BOSKOOP Oranjefeesten. Hoewel oor spronkelijk besloten was door het Boskoops Oranje Comité om de Koninginnefeesten te verzetten naar 6 September aangezien de Aprilmaand voor Boskoop geen gun stige tijd is om feest te vieren, lijkt het er nu toch op, dat ook hiervan niet veel terecht komt. Het wordt nu toch tijd voor de voor bereidende werkzaamheden. Zeer waarschijnlijk zal de reden hier van wel zijn, dat het Boskoops Oranjecomité, niet voldoende arm slag krijgt om de feestelijkheden volgens haar inzicht te organiseren. Daarom doet het goed, dat nog en kele buurtverenigingen tenminste voor festiviteiten zorg dragen, al is het dan alleen maar voor buurt bewoners. Zo zal de buurtvereni ging „Het Zuiden" o pl en 2 Sep tember a. s. in het Julianakwartier de jeugd en ouderen trachten te vermaken door het houden van 'n lanipionoptooht, waarbij de Harmo nie Concordia snuzikale medewer king verleent. Zaterdagmiddag krijgen wij kinderspelen in het Zuiderbad, vervolgens de „Ronde van het Zuiden" en 's-avonds ring"- steken op motorrijwiel en andere volksspelen. De buurtvereniging B. C. organi seert een gehele week feest van 4-9 Sept. door verlichting van wo ning of tuin, terwijl iedere avond wordt geconcerteerd. Voorts wor den natuurlijk kinder en volksspe len gehouden. In de plaats van de heer Adr. Blom is met ingang van 1 Septem ber 1950 tot kassier van de R. K. Boerenleenbank alhier, benoemd de heer H. J. van Jaarsveld. HAZERSWOUUE Einde van de vorige week mocht de heer T. J Kuilenburg alhier, her denken, dat hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij de firma Gebr. Gin jaar te Leiderdoro. Ter gelegenheid van dit feit werd hij ten kantore van de directie gehuldigd, alwaar hem een enveloppe met inhoud, alsm'ede de oorkonde van de bond van han delaren in bouwmaterialen met een daaraan -verbonden legnenning ter hand werd gesteld. Zijn vrouw kreeg een taart en een bloemenmand Ook het personeel van de fabriek liet zich niet onbetuigd. Men bood de jubilaris een orachtige huiska merlamp aan, terwijl hii werd toege- snroken door de heer M. de Koning Een en ander werd beklonken' met een dronk op de jubilaris en firma. Aan het slot van het samenzijn dank te de iubilaris voor al het gebodene. De Reisduif (Hazerswoude.) Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. 504 km In concours 60 dui ven. Gelost om 730 met W N. Wes te wind en kalm weer; eerste duif 4531. snelhend 978 m., laatste 55421, snelheid 825 'm. Uitslag: P. J. Fase 1, 10, 12 en 14; N- van den Bosch 2; K. Starreveld 3; R. Lind- hout 4 en 5; W. de Jongh 6 en 11; P. van den Malen 7; L. van Gorkum 8 en 18; C Groen 9, 13 en 20; A H. Fase 15. Het eerste kampioenschap midfond werd behaald door W G. de Jongh. het tweede werd gewonnen door C. Groen, en het derde door P J. Fase. Duif kampioen over de mid fond vluchten: G. J. de Jongh. Wedvlucht met jonge duiven van af Tilburg, 70 km., In concours 161 duiven, gelost om 13.45 uur; eerste duif 14—-4228, snelheid 1202 meter, laatste 254—14, snelheid 997 fin. Uitslag: C. Groen 1, 12, en 18; W. Bleeker 2, 15. 199, en 31; P. J. Fase 3. 7, 11, 23 en 29; A. van Vliet 4. 6, 24 en 28; W- van Veen 5, 20 en 33; N. van den Bosch 8; C. van Veen 9 en 22; K. Starreveld 10 en 32; P. van der Malen 13; L. van Gorkum 14 en 30. Het kampioenschap werd behaald le door P J. Fase, 2e door N. van den Bosch, 3e door P. van der Malen, kampioenschap duif: K. Starreveld. LEIMUIDEN „Kunst na Arbeid De muziek vereniging „Kunst na Arbeid" be haalde Zaterdag jl. op een concours, welke gehouden werd te Hagenstein de le prijs in de vierde afdeling met 329 punten. De oude muziekvereniging „Sym- phonie" kon niet tot deelname aan een concours toekomen en het was zelfs niet mogelijk deze vereniging in stand te houden, zodat' zij onge veer twee jaar geleden geliquideerd werd. De nieuwe vereniging, welke onder de naam „Kunst na Arbeid" in Maart jl. werd opgericht, heeft thans kans gezien op het eerste concours een eerste prijs te behalen. Wanneer de leden trouw zullen oefenen en op de oefenavonden zullen komen, dan zal zeer zeker veel bereikt kunnen worden. Bij thuiskomst maakte de vereniging een muzikale mars door het dorp. Voor de woning van de bur gemeester werd een extra nummer gegeven. Hierna feliciteerde de bur- gpmeester de voorzitter der vereni ging, de heer C. A. Beuk, en in het bijzonder de directeur, de heer van Dam uit Ter Aar, met het behaalde succes. Spr hoonte, dat deze mooie vereniging, die bij bijzondere gele genheden zo onmisbaar is .nog vele successen zal kunnen behalen. Tot onderwijzer aan de R.K. jongensschool alhier is met ingang van 1 September benoemd de heer A .H. van Velzen uit Haarlem. ROELOF ARENI >5 VEEN De Vrije Vliegers (Roelofarends- veen). Wedvlucht vanaf Quiévrain Afstand 208 km. Gelost om 7 uur; eerste duif 94118, snelheid 1301.56 m. per minuut. Uitslag: H van Veen 1, 26 en 28; Ton van Klink 2; Caste- lein 3, 9. 10. 12. 17 21 en 23; Q. Wes- selman 4 en 30; R. Paauw 5 en 13; W. v. d Zwet 6, 20, 25, 27 en 29; Warmerdam 7 en 8; P. van Es 11; C. van Veen 14; A. van Beek 15, 18 en 22. Wedvlucht vanaf St. Quientin. Afstand 279.19 km. Gelost 12 30 uur Z.W. wind. Aankomst eerste 4823 snelheid 1279 26 m. Uitslag: Q. Wes- selman 1, 6, en 21; Castelein 2 en 15; R. Paauw 3, 10 en 25; Har van Veen 4 13, 14. 16. 18 en 23; W. v. d. Zwet 5. 7 en 11; C. van Veen 9; A. van Beek 8 en 17; P- van Es 12. Wedvlucht vanaf Robzendaal. Afstand 75 km. Gelost 8.30 uur. Aan komst eerste 92122. snelheid 1460.10 m. p min. Uitslag: Q. Wessel- man 1 en 22; J. van Amsterdam 2 en 3; R. Paauw 4. 23. en 24; Castelein 5 en 11; Har van Veen 6, 8, 9, 10, 12, 14. 25. en 31: J. v. d. Stam 7. 34 en 3'5; C- van Veen 13 en 30; Wim de Jong 15 Kampioen jonge duiven: Castelein. De beker is gewonnen door H. var Veen. de taart door Q. Wesselman. NIEUWS UIT DE OMGEVING LEIOSCHENDAM HET ORANJE-FEEST Door de met vrolijke muziek strooiende harmoniekapel „St. Ceci lia" is het jaarlijks Oranjefeest Maandagavond geopend. Muziek doet leven en ook Leidschendam leefde met de muziek mee. In minder dan geen tijd stroomden de bewoners de bevlagde straten op en „St. Cecilia" blies er de moed in, om weer eens eensgezind het dorps feest te gaan vieren. Het perste nummer van het pro gramma was de etalagewedstrijd, waaraan, behoudens een enkele uit zondering, alle winkeliers hebben deelgenomen. Daar op verschillende nummers corresponderend op het huis aan huis bezorgde programma, prijzen waren beschikbaar gesteld, hadden de etalages al dadelijk veel bezoek, omdat men daardoor te we ten kon komen op welke nummers een prijs was gevallen. Drommen mensen verdrongen zich voor de etalages. Ook de jury be staande uit niet-Leidschendammers, n.l. de heren F. Lem, Th. Engels man, C. J. van Kempen en J. v. d. Ham, verdrong zich voor de ramen om naar geweten hun stem over de etalage te doen gelden. Door een plotselinge regenbui is hun arbeid in belangrijke mate verzwaard, maar tegen middernacht brachten zij hun rapport uit. De hoofdprijzen bestaan de uit een beker en lauwertakken werden toegekend aan 1. G. C. Scholtes; 2. J. L. Strampraad; 3. H. J. Kloosterman; 4. G. J. Schuytzen. 5. J. v. d. Akker met resp. 129, 128, 127, 127, 125 punten. Eervalle vermelding verkregen: H. van Kampen met 124 punten: Tech nisch Bureau Pas 123 p. C. Groene- wegen 121 p.; W. G. Blonk 121 p.; L. M. Mooyman 121 p.; Sormanie 117 p. Storimans 116 p. J. A. Keukenmees ter 114. fa. Hollen 113 p. M. J. Roo- zenburg 113 p. fa. Hooymans, Dam- laan 112 p.; D. ten Hoopen, Leidsche- kade 112; J. ten Hoopen. Damlaan 112 p.; Technisch Bureau „Riza" 112; A. S. v. d. Geest 119; Glasbergen 110; H. den Baars 110; J. M. van Rijn 109; J. van Buuren 108; en J. Teunis- sen 108. De in deze etalages voorkomende prijzen kunnen na de feesteliijkhe- den worden afgehaald. R.K. Tuinbouwschool De vol gende leerlingen van de R.K. Lagere Tuinbouwschool alhier zijn bevor derd van de eerste naar de tweede klasse: L. Weerdenburg, Leidschen dam; K. de Haas, Stompwijk; J. de Koning. Voorburg; J. Kneppers, Nootdorp; H. de Ruyter, Leidschen dam, B. v. Vliet, Stompwijk; L. Vie- veen, Leidschendam; B. Lelieveld, Voorschoten; A. Olsthoorn, Leid schendam; A Hendriks, Rijswijk; J. de Winter. Nootdorp; J. Schuyt, Leid schendam. De heer H. J. M. van der Plas is bij de K.L.M. aangesteld tot ver keersvlieger om t.z.t. werkzaam te zijn in Indonesië. NOORD WIIKERHOUT Nieuwe St. Jozef-schoo' ingewijd Dinsdagmiddag heeft de plechtige inwijding van het nieuwe gebouw voor de jongensschool der St Jozef parochie plaats gevonden. Bij deze inwijding waren tegenwoordig het college van Burgemeester en Wet houders alsmede de gemeente-secre taris van Noord wij kerhout, de in specteur van het lager onderwijs, de heer Tazelaar, de bisschoppelijk in specteur rector van de Gent, de le den van het schoolbestuur, een be stuurslid en het hoofd van de chris telijke school, het hoofd van de v.g. l.o.-school, het hoofd van de meis jesschool, de heer Elckerbout, direc teur van de maatschappij, die de school uit Oostenrijk invoerde en natuurlijk het hoofd en de leer krachten, die aan de nieuwe school verbonden zijn. Voordat de plechtigheden een aanvang namen, heette pastoor v. d. Waaden als voorzitter van het schoolbestuur de aanwezigen harte lijk welkom en vertelde Z.E. in het kort, wat er zou gaan gebeuren. Ver volgens bekleedde de pastoor zich met de liturgische gewaden en ver richtte hij met assistentie van de beide kapelaans der St. Jozefparo chie de inzegening. Na deze plechtigheden hield pas toor een toespraak. ..Wij kunnen hierop aarde niets zonder Gods ze gen. Daarom smeekt de Kerk in de zinrijke tekst van de schoolwijding Gods zegen af over leraren en leer lingen. Na het uitspreken van de hoop, dat God de afgesmeekte zegen inderdaad zal mogen verlenen, zodat onderwijzers en onderwijzeressen in het nieuwe gebouw de jongens mo gen vormen tot goede mensen voor Maatschappij en Kerk, richtte Z.E. zich tot het college van B. en W. en de secretaris om hen hartelijk te be danken voor de royale en loyale wij ze, waarop zij aan de totstandkoming van de nieuwe school hebben mede gewerkt. Spr. dankte ook inspecteur Tazelaar voor zijn.medewerking en voor- de buitengewone wijze, waar op hij zijn taak als inspecteur in het algemeen vervult. Ook richtte spre ker woorden van dank tot de heer Elckerbout, dénk zij wiens onder nemingsgeest de import van houten scholen uit Oostenrijk tot stand kwam, tot de vertegenwoordigers van de christelijke school, wier te genwoordigheid pastoor op hoge prijs stelde, vooral als blijk van de goede verstandhouding, waarin men in Noordwijkerhout samenwerkt en tenslotte tot de heer Prins en zijn staf voor alles, wat zij voor de jeugd doen. Vooral de heer Prins kreeg woorden van lof te horen voor de grote werkkracht, die hij in de wei nige jaren, dat hij in Noordwijker hout is, reeds ontplooid en vooral voor de grote opofferingen, welke hij zich getroost heeft om de school op tijd geheel ingericht te krijgen. Zijn vacantie is er deze keer bij in geschoten. De woorden van de pastoor wer den beantwoord door de burgemees ter namens het gemeentebestuur, door de heer Tazelaar, de heer Mu segaas en tenslotte door de heer Prins. Alle sprekers, waren vol be wondering voor de prachtige school en waren eenstemmig in hun wen sen tehaanzien van onderwijzers en leerlingen. Nadat de aanwezigen de school bezichtigd padden, begaf het gezel schap zich naar de pastorie voor het gebruiken van enige verversingen, LISSE De heer P. Bos hoofdcommies ter secretarie, alhier, is benoemd tot gemeente-secretaris der gemeen te Monster. NOORDWÏIK Ernstige botsing. Wederom heeft zich in onze gemeente een ernstige botsing voorgedaan, nu tussen een auto en motorrijder, tengevolge waar van twee ernstig gewonden naar het ziekenhuis te Leiden moesten wor den vervoerd. Te ongeveer 4 uur reed gisteren een motorrijder uit Warmond op de hoek Schoolstraat Toekomststraat tegen een auto op, met het gevolg, dat de motorrijder een ernstige beenbreuk bekwam, ter wijl zijn zoontje, dat op de duo zat, een hersenschudding opliep. Dr. v. Nes achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. RIJNSBURG FEESTGANGERS NAAR BINNEN GESPOELD! Het jaarlijkse Oranjefeest werd hier gisteren gevierd en zoals ge bruikelijk zou zulks op grootse wijze plaats hebben. Eer bloemencorso zou het festijn verhogen. Maar het weer werkte bar tegen De versiering in het dorp had hiervan te lijden en tot detftC tZeiVt EN DE WENSHANDSCHOENEN het welslagen van het bloemencorso droeg het ook niet bij. De kinder feesten verliepen vlot en ook met de volksspelen liep het vrij goed van stapel, al zou mooi weer bijgedra gen hebben tot een 100 pet. feestvie ring. Maar een donderbui met slag regens kwam de feestvreugde in de avond hevig verstoren. De feestgan ger rwerden daardoor allen naar bin nen „gespoeld". Daar heeft men het feest verder uitgevierd. STOMPWIJK Afscheid pater Emmen. Door de gezamenlijke verenigingen is beslo ten op 10 Sept. a.s. pater Emmen een avond aan te bieden in café „Het Blesse Paard" teneinde hem, bij zijn vertrek uit de parochie, te bedan ken voor al zijn goede werken aan de parochianen bewezen gedurende de tijd, dat pater Emmen als assistent kapelaan onze parochie uit de nood geholpen heeft. Hem zal een passend geschenk worden aangeboden. Daar pater Emmen momenteel op Lourdes-reis is, kan alles rustig ge regeld worden. WARMOND Geboren; Ansekna W. M. d. van J. Schavemaker en S. M. v. Kem pen, Tineke d. van J. H. Kamphorst en U. Steingenga. Johannes J. C. M. z. van A, L. Duijnhoven en A. Beijersbergen, Ge-ertruida J. d. van C. W. Heijl en D. J. v. d. Berg. Getrouwd: H. A. Niersman oud 27 jr., en C. M. Haverkort oud 27 jr., G. A. van Hulst oud 26 jr. en A. C. Kluts oud 24 jr. ZOEIERMEER Bliksem sloeg in graanschuur Omstreeks 10 uur gisteravond sloeg de bliksem in de graanschuur van de heer Marinus Bos Az„ aan de Voor weg. In een oogwenk stond de schuur, welke van hout was met een eter- niet dakbedekking en welke gevuld was met niet-gedorste granen en peulvruchten, in lichter laaie. De motorspuit was binnen 10 mi nuten op de plaats van het onheil; intussen was de waterleiding-brand weer van de Voorweg al aan het spuiten gegaan. Tezamen wisten zij de brand te beperken tot de graan schuur, welke uitbrandde. Het woon huis, dat vóór de graanschuur staat, bleef gespaard. Te ongeveer half 12 was men het vuur meester, doch de gehele nacht ging het nablussen door. De heer Bos had gisteren de gehe le dag hard gewerkt, om de oogst binnen te krijgen. De inhoud van de schuur was niet, de schuur wel ver zekerd. De burgemeester van Zoetermecr was bij de blussings-werkzaamheden aanwezig. Laatste Berichten AUTO VAN DERTIGDUIZEND GULDEN ZOEK De Haagse politie speurt op ver zoek van de directie van de Baye- rische Motorwerke A.G. te Baden (West-Duitsland) naar een auto van dertigduizend gulden, waarmee een Nederlander in Juli verdwenen is. Het vermoeden bestaat, dat deze Ne derlander de B.M.W.-directie bij de r.eus heeft genomen. BOUW VAN NIEUWE SIMPLEX- FABRIEK GEGUND. De bouw van de nieuwe Simplex- rijwielfabriek te Amsterdam is ge gund aan de Amsterdamse Aanne- mings Maatschappij te Den Haag en de firma Cerlijn en De Haan te Am sterdam voor 1.477.480. DE NEDERLANDSE ZWEMSTERS IN „OUDT ROTTERDAM." Onze zwemsters, die te Wenen zulke fraaie successen hebben geboekt, zul len Donderdagavond in het „Hof van Weenen", op •het marktplein van .Oudt Rotterdam" worden ontvangen Ook mevrouw Braun zal aanwezig zijn. 53. Een station en een trein. Lange Leo had niet lang nodig, om van zijn verbazing te bekomen. Hij stak dadelijk zijn lange benen uit en snelde weg, dwars door het bos heen, naar de grote weg, die daar achter lag. Toen hij echter een poosje ge hold. had, keek hij eens achterom en zag, dat hij gevolgd werd door Ootje „Wacht," dacht Lange Leo. „Ik zal dat kereltje eens even een poets bak ken! Hij denkt zeker, dat hij slim is, maar dan heeft hij buiten mij gere kend!" Frangois knipte met zijn duim. „Vous desirez, u wenst?" vroeg hij hijgend, want hij had moeite, Lange Leo bij te houden. „Ik moet onmiddellijk een station hebben met een trein, die op het punt staat te vertrekken!" deelde Lange Leo mee. „Pardon, monsieur?" vroeg Fran- gois verbasterd. SCHEEPSBERICHTEN JAPARA, RotterdamDjakarta 29 Aug. van Belawan naar Singapore; KAMERLINGH ONNES. Djakarta- Rotterdam 29 Aug. pass. Kaap Te- nez; MADOERA, SurabajaAmster dam pass. 29 Aug Sabang; ORANJE, 29 Aug. van Belawan naar Colombo Djakarta-Amsterdam; RANCHI (tr. en gezinnen) 29 Aug. van Djakarta naar Amsterdam-Londen; TABIAN. DjakartaAmsterdam pass 29 Aug. Kaap St- Vincent naar Liverpool; TA- LISSE, DjakaraAmsterdam pass. 29 Aug. Kaap St. Vincent; TAWALI DjakartaAmsterdam pass. 29 Aug. Guardafui; WILLEM RUYS, Djakar taRotterdam 29 Aug. bij Ouessant naar Southampton; GOYA (ir.) pass. 29 Aug Straat Sunda; ORMONDO, (krl.) 29 Aug. nam. te Djakarta gaat met burgers naar Rotterdam. WTL- LEM RUYS 30 Aug. te Southampton MARKTBERICHTEN WOERDEN, 30 Aug Kaas. Aan voer 311 partijen, prijzen le soort 2.04—2.16 2e soort 1.95—2.05, zware 2 122.22, extra zware 2-30. per kg. Handel matig. NOORDWIJKERHOUT, 30 Aug. Groente. Dubbele bonen 1.602.60, dubbele bonen 2e kwaliteit 1.20 1.50, snijbonen 1.802.90 en pron kers 1.50 alles per 10 kg.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3