Jubileumwedstrijden „Donar" Nog slechts zes clubs in de Engelse League ongeslagen Leerling-kampioenschap voor Laarman MAANDAG 28 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 TTER GELEGENHEID van het 45-jarig bestaan van de Leidse Gymnas- tiek- en Atletiekvereniging „Donar", werden door deze vereniging nationale atletiekwedstrijden georganiseerd. Ondanks andere grote wedstrijden waren toch een 200-tal athleten naar Leiden gekomen, waar onder enkele Nederlandse kampioer.cn. De wedstrijd zelf verliep uitste kend. dank zij een beproefde kracht als de heer Heyneman, die als wed strijdleider er de nodige gang achterzette. Het afwisselende programma gaf verschillende hoogtepunten. De 100 M. heden B had een grote deelname. Allereerst werden er vijf series ge lopen, daarna de demi-finale en ten slotte de finale. Het was R. H. Gras veld (Hellas) die de meest constante vorm toonde. Met 11.3, 11.4 en 11.3 werd hij winnaar. Op de 100 M. jongens A werd door H. Griek van AAC een superieure prestatie geleverd. Nadat hij in de serie in 11.3 sec. als eerste was geëin digd, won hij tevens in de finale in de prachtige tijd van 10.9 sec. De 3 series 400 M. heren B gaven verscheidene spannende finishes te zien. L. M. Witvliet (Hellas) draaide een sterke 400 M. in de tijd vah 54.6 sec., waarmede hij de eerste plaats bezette. De 5000 M. heren A, B en C gaf een boeiende-strijd te zien. F. Ver- hoeks van Voorwaarts, H. Adrichem (DEM). W. v. Deusen (Haarlem) en H. Fonville (Athlon) en verscheidene anderen vormden een sterke kop groep, waarbij de bezetting van de eerste plaats steeds wisselde. Vooral de C-klasser H. Fonville weerde zich uitstekend en plaatste zich als 3e achter F. Verhoeks en H. Adrichem. Van de veldnummers noemen we vooral het polsstokhoogspringen. De drie A-klassers C. Lamoree en M. Swart van Haarlem en A. Gieske ga ven goede sport te zien. Bij voorbaat stond natuurlijk vast, dat C. Lamo ree de eerste plaats zou bezetten. Hij kwam tot 3.65 M., terwijl Zijn her haalde pogingen om over de 3.80 M. te komen faalden. M. Swart en A. Gieske haalden elk 3.40 M. Het discuswerpen bracht een spannende strijd tussen A. de Bruyn (V. en L.) en C. Postma van Suomi. De Nederlandse recordhouder won met de verdienstelijke worp van 43.03 M. Hierbij vermelden we, dat C. Postma na de wedstrijd een worp maakte van ruim 45 m. Het .hoogspringen dames was we der een nummer, waarbij verschei- denen dezelfde hoogte sprongen, zo dat ook dit nummer weer aantrekke lijk was. In de finale 100 M. dames A werd voor no. 1 en 2 dezelfde tijd' afge drukt. A. L. v. Meyden (Olympia '48) had echter een zeer geringe voorsprong op E. v. d. Slinter (Siomo). Het discuswerpen dames B werd gewonnen door H. v. Bergen Hene gouwen (Siomo) met de zeer goede worp van 33.05 M. De 4 x 100 M. dames bracht 7 ploegen aan de start, die in twee se ries op tijd liepen. Olympia den Haag won de eerste serie en maakte tevens de beste tijd van alle ploe- UVS NAM LUIDSPREKERS INSTALLATIE IN GEBRUIK En verloor met 52 van Elinckwijk na 20 voorsprong Ter gelegenheid van het behalen van het 2e klas-kampioenschap in het afgelopen seizoen, had UVS van donateurs en supporters een luid- sprekersinstallatie ten geschenke gekregen, welke gistermiddag offi ciéél in gebruik werd genomen. Het is een 60 watt-installatie, aangesloten op acht zware luidspre kers, terwijl daaraan nog zeven lichtere kunnen worden toegevoegd. In de cantine is bovendien nog een controleluidspreker bevestigd. Door deze installatie is het mogelijk niet alleen muziek te geven voor en na en tijdens de pauze van de wedstrij den, maar ook allerlei mededelin gen te doen betreffende opstelling van de ploegen, enz. De installatie werd gistermiddag door de heer H. Swanenburg met een toepasselijk woord aangeboden. Hij bracht daarbij dank aan allen, die hadden bijgedragen en de aan koop hadden mogelijk gemaakt, ter wijl hij de hoop uitsprak, dat de sfeer en de gezelligheid op het UVS- terrein hierdoor verhoogd zouden mogen worden. De voorz. van UVS, de heer J. Wondergem, bracht hulde aan het inzamelingscomité en aan de initia tiefnemers tot dit geschenk. Hij wees voorts op de betekenis van dit geschenk voor de vereniging en zei- de, dat weer een der wensen van het bestuur hiermede in vervullin; is gegaan. Namens de fa. v. d. Heem, die de installatie heeft aangebracht, sprak vervolgens nog de heer Huysman onder aanbieding van bloemen. Hierna nam de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Elinckwijk een aanvang. UVS kwam met verschil lende nieuwe gezichten uit. Op de plaats van Wallaart stond Mazurel, F. v. Duyl was keeper, de achter hoede werd gevormd door Koolhaas en Breton de la Valleé, Fasel ver ving Sloos. die nog op vacantie was en zijn plaats in de voorhoede werd ineenomen door v. Lieshout. Het UVS-elftal in deze samenstel ling zal maar matige voldoening hebben geschonken. Voor de rust met wind mee ging het wel, maar de tweede helft vlotte het he lemaal niet meer en werd het als 't ware een spel van kat- en muis. Na ruim 5 min. gaf Hiensch zijn club de leiding (10) en na een half uur was het door Tonny Kan- tebeen 20. De linksbuiten Blom van Elinckwijk verkleinde daarop de achterstand (21) en 7 min. na de rust was de stand gelijk (22). Er zat geen verband meer in de UVS-ploeg en Elinckwijk speelde zoals zij wilde. Door drie doelpunten drukten de gasten hun overwicht uit (2—5). Toch is deze wedstrijd ongetwij gen. Shot, Siomo en Zwaluwen, allen uit den Haag, namen de volgende plaatsen met telkens slechts 0.1 sec. tijdverschil. De uitslagen waren: 400 m. A: 1. Meijborg Siomo 53.2, 2. Luttik Celebes 53.5, 3. v. Deest Ter Gouw, 4. Zoetemeiier. AAVC. 100 m. B: 1. R. H. Grasveld Hellas 11.3, 2. A. Vermeerssen V. en L. 11.4, 3. C. Sleeuwenhoek V. en L. 11.4. 400 M. B: 1. L. M. Witvliet Hellas 43.1, 2. Beyne 53.6, 3. Looy V. en L. 800 m. C: 1. H. van Looy Holl. L. 2.12.9 2. Y. de Boer Donar 2.13, 3. W. Schram a KDC> 4. A. Krol BAT. Polshoog A: 1. C. Lamoree Haarlem 3.65 m., 2. M. Swart Haarlem 3.40 m., 3. A. Gieske Bat. 3.40 m. Idem B: 1. G. de Vries SVV, 2. J. Ros AV '40 beiden 2.90 m. Discus A: 1. A. de Bruyn VLL 43.03, 2. C. Postma Siomo 42.28. Idem B: 1. G. W. J. de Groot Siomo i.09, 2. J. van Bommel V. en L. 33.43, 3. Y. de Boer Donar 32.50. Speerwerpen A: Y. de Boer Donar 54.3 m., 2. L. Voerenkamp V. en L. 53.79 m., 3. G. Postma Suomi. Idem B: 1. T. Maat AV '40 45.43 m., J. v. Bommel V. en L. 42.49 m., 3. E. v. Bommel V. en L. Hinkstapsprong A: 1. A. Pallesen DEM 13.15, 2. G. J. W. de Groot Siomo 12.94. Idem B: 1. A. v. Nagel AAVC 13.25, 2. E. A. Koldenhof AV '34 12.90, 3. J. Rozemeyer DEM. Finale 800 m. B. heren: 1. Luttik Celebes 2.4.1, 2. R. Singeling Donar 2.4.3, 3. J. Steding Ter Gouw. 5000 m. A: F. Verhoeks Voorwaarts 16.29. 2. H. Adrichem DEM 16.31.5, 3, W. v. Deursen Haarlem. Idem B: 1. G. Don SVV 16.48.5, 2. P. Vroege Voorwaarts 16.49.5, 3. A. Sierag, Holland. Idem C: 1. H. C. M. Fonville Athlon 16.38.5. 2. J. de Jong GAC, 3. J. Smit SVV. Kogelstoten B: 1 .S. Bekker V. en L. 11.88 m., 2. D. Kamerling AAC 11.20 m., 3. Y. de Boer Donar. Finale 4 x 100 m.: 1. AAC 45.9, 2. Hellas 47.3. Pro Patria, 4. Siomo. 5 x 1500 m. heren: 1. AV '40 Delft 18.53.8. Dames 100 M. A: 1 A. L. v. d. Mey den O.L. '48 12.8 sec.; 2. E. v. d. Splin ter Siomo 12.8 sec.; 3. A. Groen Cel. 12 9 sec. Idem B-: 1. A. Kruijshoop Celebes 12.9 sec.; 2. S. W. J. Kranenveld O.L. '48 13.5 sec.; 3. H. Wegman Shot 13.6 sec. Idem C: 1 E. Thie Celebes 13.8 sec.; 2. F. H. Muller Siomo 13.9 sec.; 3. J- H. Duijs Siomo 13.9 sec- Speerwerpen dames A: 1. F. H. Muller Siomo 35.44 m.; 2. J. van Schouwen Ceslebes 32.96 m. Idem B: Th. de la Bije, Nieuw Brunhilde 28.75 m. 800 meter A Junioren: 1. J. F Pootjes A.V. '23 2.6,6 sec.; 2 H. van de Gon Netscher Donar 2.7.2 sec.; 3- Meijboom, Haarlem 2.7 4 sec. Hoogspringen B.: 1. D. Nijf A.V. '40 1.39 m.: 2. R. Baars OL. 48 134 m.; 3- T. Prins Ceslebes 1.34 m Idem C.: 1. Th. Brakel. Bat.; 2. M. Thoomes. Zwal. en 3. A. Zwart, Shot allen 1.29 m. Discuswerpen A:: R- Hoogendonk 26.80 meter. Idem B: 1. H. van Bergen Hene gouwen, Siomo 33 05 m.; 2. J. van Schouwen, Celebes 30.14 m.; 3. D. Nijf A.V. '40 29.25 m.; 4. P. Veltho- ven, Bat. 28.75' m. 4 x 100 m.: 1. Olympia '48 53.5 sec.; Shot 54.1 sec.: 3. Siomo; 4. Zwalu wen, 5 DEM. 55 sec.; 6. Celebes. 100 m. A Junioren: 1. H. Griek AAC 10.9, 2. J. J. Waagenaar AV '23, 3. H. L. Lintjens Holl. H. Manchester City en Birmingham wonnen weer Alhoewel het Engelse seizoen am per 8 dagen oud is kan men nu reeds voorspellen, dat de strijd nog span nender zal worden dan gewoonlijk, want slechts zes van de twee-en-ne gentig clubs hebben uit hun eerste drie wedstrijden het maximum aan tal punten behaald: Blackburn Ro vers, Coventry City, Manchester City, Nottingham Forest, Lincoln City en New Brighton. In de eerste divisie staat thans Middelsbourgh boven aan, dank zij een 30 zege over Chelsea. Alle goals werden in de eerste helft ge scoord, en toen de Londen aars na rust trachtten hun achterstand in te halen konden de gastheren hen ge makkelijk in bedwang houden. Aston Villa trof Derby in uitste kende vorm in een uiterst spannende wedstrijd, waarbij de ploegen voor rust om beurten de leiding namen, tot 'het 3—2 voor Derby werd. Daarna voegde de thuisclub er nog een doel punt aan toe en behaalde een wel verdiende zege. Lee, de van Leicester gekochte midvoor, scoorde twee maal. Wolverhampton kon het tegen de pittige ploeg van Fulham niet bol werken en verloor met de oneven goal, nadat de Londense keeper Black in de tweede helft, toen de Wolves hard vochten voor een gelijk spel, een strafschop gehouden had. De enige zege in een uitwedstrijd kwam voor rekening van Burnley dat te Sheffield de Wednesday met 1—0 klopte. Portsmouth, kampioen in de beide afgelopen seizoenen, leed opnieuw in Yorkshire een nederlaag, nu tegen Huddersfield, en bezet de voorlaatste plaats in de ranglijst. Het treffen tussen Arsenal en Tot tenham Hotspur werd door 64.000 toeschouwers bijgewoond, het hoog ste aantal van de dag. Het was een prachtige wedstrijd tussen twee ploe gen, die elkaar voor het eerst sinds 15 jaar in een League match ont moetten. Met het gelijke spel konden zowel de Spurs als de Gunners te vreden zijn. Bolton bleef Manchester United de baas. Lofthouse, die verleden week een 'hattrick verrichtte, scoorde nu slechts één doelpunt, maar dat was voldoende. Liverpool speelde tegen Sunderland in zijn beste vorm. Lid- dell maakte in minder dan een mi nuut twee goals en Stubbins, die voor het eerst in dit seizoen was op gesteld, voegde er nog twee aan toe zodat het einde met 40 kwam. Manchester City, pas gedegradeerd naar de tweede divisie, sloeg Bury met 51, waarbij Westcott drie goals voor zijn rekening nam. De ploeg heeft nu meer doelpunten gescoord dan enige andere League-club. Birmingham, tegelijk met Manches ter City gedegradeerd, houdt zich ook uitstekend. Maar het pas gepro moveerde Notts County is in de tweede divisie nog niet op dreef en leed zijn derde nederlaag in suc cessie. De wedstrijden van Zaterdag trok ken alom zeer veel publiek. In totaal schaarden zich 1.158000 kijkers rond de velden, en daarbij zijn dan nog met twee wedstrijden gerekend, die in de avonduren werden gespeeld. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalTotten- ham Hotspur 22, BlackpoolCharl ton Athletic 0—0, Bolton Wande rersManchester United 10, Der by CountyAston Villa 42, Ful hamWolverhampton Wanderers 21, Huddersfield TownPorts feld een goede oefening geweest voor de a s. competitie, want de mouth 21, LiverpoolSunderland UVS-ers weten, dat *r heel wet j 40. MiddlesbroughChelsea 30, moet veranderen om tot goede re- Newcastle TJnitedEverton 11, sultaten te komen. I Sheffield WednesdayBurnley 01, West Bromwich AlbionStoke City 1—1. Tweede divisie: Binningham City Grimsby Town 11, Blackburn Ro versLuton Town 0, Brentford Leeds United 12, Cardiff City Notts County 20, Chesterfield Barnsley 12, Coventry CityPres ton North End 10, Doncaster Ro versWest Ham United 30, Hull CitySwansea Town 21, Leicester CityQueens Park Rangers 62, Manchester CityBury 51, South ampton TownSheffield United 10 OOK TRIEBEL LEGT FUNCTIES NEER. Naar wij vernemen heeft de hèer F. G. Triebei een schrijven gericht aan het bestuur van de K.N.V.B., waarin hij bedankt voor het lid maatschap van de feehnisché com missie en de Keuzecommissie. De heer Triebei is gedurende eni ge tientallen jaren in beide functies werkzaam geweest en acht het ge wenst, dat thans jongere krachten aan het woord komen. ZOMERKAMP K.N.V.B. GESLOTEN Vrijdagavond heeft de tweede voorzitter van de K.N.V.B., tevens voorzitter van de commissie voor de jeugdsportkampen, ir. H. F. Hopster, het jeugdsportkamp van de K.N.V.B. te Arnhem gesloten. Dit jaar zijn door bedoelde commissie twee jeugd zomerkampen georganiseerd, een van drie weken te Hoek van Holland en een van vier weken te Arnhem. Te Hoek van Holland namen 850 jongens uit 29 clubs aan de kampen deel en te Arnhem 1650 jongens uit 61 clubs. De heer Hopster wees er in zijn sluitingsspeech op, dat het doel van deze kampen is, saamhorigheidsge voel bij de jeugd aan te kweken en onderlinge vriendschap te bevorde ren. In deze zomerkampen kunnen de jongens leren „met elkaar en voor elkaar" te leven. De K.N.V.B. doet alles om dit jeugdwerk te sti muleren. Het is gebleken, dat dit van zeer grote waarde is voor de karaktervorming. Een jeugdleider van W.M.S., Am sterdam vertolkte veler mening toen hij in een dankwoord zeide: „In de ze week heb ik mijn jongens beter leren kennen dan in jaren lang in het normale clubleven." OM DE ZILVEREN BAL Te Rotterdam werden de wedstrij den voortgezet om het Zilveren Bal tournooi. De uitslagen waren: H.V.V. Eindhoven 03, SpartaStorm vogels 41, MauritsB.V.V. 00 B.V.V. wint na strafschoppen, H.B.S. —Willem II 4—2. Halve finale: EindhovenSparta 3—2, B.V.V.—H.B.S. 5—1. De finale tussen Eindhoven en B.V.V. zal Zondag 3 September a.s. worden OM DE AROL-BEKER Te Amsterdam begonnen Zondag de wedstrijden voor het tournooi om de Arolbeker, georganiseerd door A.F.C. De uitslagen luiden: Braban- tia—A.F.C. 02, ZeeburgiaV.V.A. 0—2, Ajax—H.F.C. 5—0, D.W.S.— V.S.V. 0—1. De wedstrijden worden op Zondag 3 September voortgezet. Bondsondersciieidingsteken L.V.B. Het bestuur van de afd. Leiden van de K.N.V.B. heeft besloten een bondsonderscheidingsteken in te voe ren voor hen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de afdeling. Dit onderscheidingsteken is voor de eerste maal toegekend aan heer W. Dijkman, oud-bestuurslid van de afdeling Leiden van de K.N.V.B. OM DE DOCOS SUPPORTERS BEKER. L.F.C. wederom winnaar. De wedstrijden om de Docossup- portersbeker hadden wederom een sportief en vooral spannend verloop. Begonnen werd met de wedstrijd LugdunumDocos. Na een zwak be gin van Docos, wist later' haar verkregen achterstand in te lopen tot 32. Toen echter de gasten er 4—2 van maakten bleek deze voorsprong genoeg te zijn voor plaatsing in de finale. Einduitslag 4—3. Hierna kwamen de elftallen van LFC en UVS in het veld. Beide ploe gen gaven elkaar geen duimbreed toe. Bij het eindsignaal was de stand 11 cn moesten penalty's beslissen wie de tegenstander van Lugdunum zou worden. Hierin bleek LFC vaar diger te zijn dan UVS. De verliezersronde UVS-comb. Docos bracht al spoedig een 20 voorsprong voor Docos. Nu ging ech ter blijken, dat de bezoekers meer uithoudingsvermogen hadden. Zij wisten hun achterstand geheel in te lopen en uiteindelijk met 42 te winnen. De finale LugdunumLFC was wel de spannendste strijd van deze middag. Ook nu moesten strafschop pen de beslissing brengen. Wederom was LFC de gelukkige en kon na af loop de voorzitter van Docos voor de tweede achtereenvolgende maal de Docos-supportersbeker aan de Leidse Kanaries uitreiken. De tweede prijs aan Lugdunum en de derde prijs aan UVS. OM DE MILITAIRE OORLOGSSLACHTOFFERS BEKER Foreholte winnaar De eerste wedstrijd ging tussen Foreholte en Warmunda. Beide par tijen wogen goed tegen elkander op. Later werd Foreholte sterker doch tot doelpunten kwam het niet. War munda profiteerde vlak voor rust van een kans uit een corner (01). In de tweede helft is Foreholte beduidend sterker. Na 12 min. heb ben ze eindelijk succes door de 1. buiten, (11). Warmunda is dan weer even gevaarlijk. Foreholte en Warmunda nemen beurtelings nog enige hoekschoppen. Bij een daar van krijgt Warmunda een penalty toegewezen, maar benut deze niet door keihard naast te schieten. De wedstrijd wordt dan beslist door het nemen van strafschoppen. Fore holte was hierbij de gelukkige. LisseV.V.S.B. werd een klinken de zege voor Lisse. De Lissenaren waren vooral de eerste helft in het offensief. Na 6 min. scoort de l.bui- ten (10). Even later stompt een der V.V.S.B.-backs de bal uit eigen doel. Hieruit scoort Lisse nogmaals (20). Als na rust de strijd hervat is, speelt V.V.S.B. een klasse beter. De Noordwijkerhouters kregen een zestal hoekschoppen te verwerken maar hun voorhoede was niet door tastend genoeg. Na enige minuten maakte Lisse er 30 van. De verliezersronde tussen V.V.S.B. en Warmunda bracht in 't begin aan vallen van V.V.S.B. en een doelpunt (1—0). V.V.S.B. blijft in het offen sief. De sporadische aanvallen van Warmunda zijn ongevaarlijk, tweede helft is eerst voor V.V.S.B., dan weer is Warmunda aan bod. Van lieverlede komt Warmunda er beter in en als de Warmonders na een kwartier scoren schijnt het ijs gebroken. Warmunda doelpunt dan nog door de midvoor 12 en even voor het einde door dezelfde speler (1-3). In de finale ForeholteLisse heeft de thuisclub een verdiende zege be haald. Direct al komt Foreholte voor het Lisse-doel De keeper echter is sate. Vervolgens enkele aanvallen van Lisse, waarbij Foreholte corner werkt. Dan schijnt Foreholte het of fensief te nemen. Geruime tijd spe len ze op de Lisse helft. Doelpunten komen echter voor de rust niet. Na rust eerst een hoekschop voor Lisse dan een voor Foreholte, waaruit in eens de m.half een goede goal maakt (10). De Foreholte aanvallen wor den talrijker en de Lisse achterhoe de krijgt handen vol werk. Bij een scoringskans van de Foreholte-m. voor wordt deze unfair afgehouden. De penalty wordt onberispelijk in geschoten (20). Lisse komt nog even opzettten, maar kan toch de achterstand niet verkleinen. Door de voorz. van het Oorlogs slachtoffers-Comité werden onder toepasselijke woorden de prijzen uit gereikt. Ie pr. Foreholte, 2e. Lisse, 3e Warmunda, 4e V.V.S.B. BLAUW ZWART—GOUDA 5—4. Blauw Zwart heeft gistermiddag op eigen terrein een nuttige oefen wedstrijd gespeeld tegen de derde klasser Gouda. Na een spannende strijd verzekerde Blauw Zwart zich van de overwinning. Na ongeveer 5 minuten spelen reeds nam Blauw Zwart de leiding door Wils. die een van van Leeu wen via Duivenvoorde toegespeelde bal ineens inschoot (10). Gouda begon een aanvallende houding aan te nemen. In de Blauw Zwart ach terhoede liet men nogal een steekje vallen, vooral het dekken werd verwaarloosd. Na een tweetal corners op het Wassenaarse doel schiet de Goudse rechtsbinnen in en via een achterspeler belandt de bal in het net (11). Gouda bleef in de aanval. Na snel en fraai open spel kwam het doel der thuisclub verschillende malen in gevaar, kee per v. Leeuwen was in uitstekende vorm. Desondanks wist de Goudse midvoor uit een voorzet van rechts 't tweede doelpunt te scoren (12) Een fout in de Wassenaarse achter hoede korte tijd later, werd door de rechtsbinnen afgestraft (13) En toen v. d. Meulen in het straf schopgebied een bal met de hand keerde kreeg Gouda een penalty toegewezen, die echter door keeper v. Leeuwen prachtig werd gehouden Toen werd Blauw Zwart wakker Er werden door Wils v. Rhijn en OM D# AROL-BEKER. Eenl Drager (Ajax) plukt de doelman speelmoment uit de wedstrijd Ajax van der Lee van H.F.C. de bal uit de H.F.C. Na een fraaie voorzet van lucht. Leeuwen schoten op het Goudse doel gelost. T. Raaphorst bracht de bal snel op en toen iedereen een voorzet verwachtte, knalde hij zeU in (2-3) Daarna brak de rust aam In dé tweede helft leek het een herboren Blauw Zwart dat in het veld stond. De achterhoede bleek op zijn qui vive te zijn en de voor hoede produceerde mooie open aan vallen. Toch was het Gouda dat door haar Linksbuiten het eerst doel- t lost om 13.45 uur met Z.W. wind, be- LAWNTENNIS. OM DE DAVIS CUP. Australië heeft met 41 de eind strijd om de Davis Culp van de Ver. Staten gewonnen. POSTDUUIVEN „Het Oosten". Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Tilburg, pi.m. 79 km. De duiven werden ge- puntte (24). Blauw Zwart ant woordde met tegenaanvallen. Uit een fraaie voorzet van P. v. Rhijn kopte v. Leeuwen feilloos in (34) De strijd wérd nu bepaald spannend Toen er nog 'n kwartiertje te spe len was stormde P. v. Rhijn op het Goudse doel ag. Juist toen hij wil de schieten viel de rechtsback hem aan, maar deze schoot in eigen doel en het doel was dus toch be reikt (44). Blauw 2Jwart onwe tende een eind-offensief dat voorlo pig echter alleen corners opleverde. Totdat v. Veen de bal snel op bracht, passeerde naar v. Rhijn en deze op zijn beurt doorgaf naar Wils die zonder draleri doelpuntte (54). Kort daarna floot de scheids rechter het eindsignaal. olkte lucht; eerste duif geconsta teerd om 2.51.41 uur, laatste om 3 5.11 uur. In concours waren 332 duiven. Uitslag: B. Singeling 1, 23, 27, 39; J. L. de Weerd 2, 53; A. v. Gennip 3; H. E. Christiaanse 4, 12, 25, 32, 37; Tj. de Wit 5, 6, 26, 28, 52, 55; A. ter Haar 7, 11, 22, 30; W. v. Ommen 8, 15; H. J. Kettenis 9, 13, 16', 50; A. Goudswaard 10, 44: J, Boekkooi 14, 24, 45, 48, 58: W Siera 17; A. Rooda 18; P. Groenendijk 19, 49; L. de Romijn 20; J. Braxhoven 21, 38; C. v. Leeuwen 29, 42; J. Schipper 31, 35, 65; W. Alting 33; F. Ereedijk 34, 46, 56, 60; A. Roest 36, 57, 62; W. Nagtegaal 40, 51, 64; Jac. Marijt Jr. 41; W. Verkerk 43: Th. Houthoff 47, 67; J. v. Staden 54; H. Vecht 59; A. Driessen 61; D. Zwaan 63; Jac. Marijt Sr. 66. COURSES DUINDIGT Goede tijden bij de tweejarigen De gevoerde Zaterdagse mee ting op Duindigt mag weer als volkomen geslaagid worden ge noemd, met een toto-omzet van ruim 30.000.Het voornaamste nummer van het programma, hèt kampioenschap der leerlingen, le verde een fraai succes op voor de jeugdige Laarman; de ren voor tweejarigen werd gewonnen door Flying Gal in de goede tijd van 1.30 over 1400 meter, terwijl bij de tweejarige dravers Postduif je G de beste tijd van 1.33 over de Km. noteerde. Isabel-prijs: Ook nu weer leverde het grootste veld van 18 paarden 'n prachtig gezicht op. Nemesis wist al spoedig aan de kop te komen en zag er lange tijd als winnaar uit. Toen echter Nellie O. naast haar kwam, volgde een grote fout, welke haar naar de tweede plaats terug wees. Het 1-ste leerlingenkampioen schap: Leonidas Scott nam dra de leiding voor Nevada L en Non Plus Ultra, terwijl het merendeel der deelnemers nog al tegen de goede draf zondigde. In de rechte lijn wist Nevada een keurige overwin ning te behalen. Isis-prijs: Deze rën voor 2-jarigen werd door 8 paarden betwist. De start mislukte daardoor een ontel baar aantal malen; hetgeen voor verscheidene deelnemers ongunstig was. Toen het eindelijk lukte nam Bellatrix de kop voor Flying Gal, terwijl de rest al spoedig geen rol meer speelde. Flying Gal won fraai. Irene-prijs: Madame B. was hier de uitgesproken favoriete, doch ook de Noordelijke vertegenwoor digster Nellie Groger vond aanhan gers Wagenaar nam met Narcisco de leiding, doch achter uit het veld kwamen al spoedig My Darling en Madame opzetten. De strijd werd tussen dit tweetal uitgevochten; waarbij ditmaal My Darling aan 't langste eind trok.' Grote Sprintershandicap: Ook nu weer een zeer moeizame start, die vooral voor de favoriet Sir. Lucifer nadelig was. Dat bleek al spoedig in de Course, want wel wist Sir de kop te nemen, doch behouden kon hij die niet en hij moest zich ten slotte met de vierde plaats tevre den stellen. Madame de Maintenon reed een beste finisch en eindigde als eerste voor Etoile du Nord. Iphigenia-prijs: Het bleek spoedig, dat deze course uitsluitend zou worden uitgevochten tussen de beide stalgenoten Postduif je G Persimmon. Deze twee lagen ver voor 't geslagen veld. Toen> echter de Postduif op 't laatst kwam op zetten, geraakte Permisson van de benen, met het gevolg, dat hij door het stok sprong, waardoor het tweede geld kwam aan de ver daar achter volgende Petronella. De uitslagen luiden: Isabelprijs. Afstand: 2100 m. Prij- zendraverij voor paarden, die nog geen ƒ750.— hebben gewonnen. 1. Nellie C (N. Oosting) tijd 3.14 km. tijd: 1.33.3; 2. Nemesis (i. Wager naar) tijd 3.17.3 km. tijd: 1.35.8; 3. Oscar (Joh. Oosting) tijd 3.20 km. tijd: 1.36.2. Toto: w. 4.—, pl: 2.—, ƒ1.30, ƒ1.50, gek. ƒ11.20, cov.: ƒ4.10. Leerlingenkampioenschapprijs. Af stand: 2100 m. Prijzendraverij voor paarden, die 750doch nog geen 2.000.hebben gewonnen. Voor leerling-pikeurs. 1. Nevada L (R. J. Laarman) tijd 3.10.6 km. tijd: 1.29.9; Leonidas Scott (J. Oosting) tijd 3.10.6 km. tijd: 1.29.9; 3. Northern- man K (H. Oldenbeuving) tijd 3.12.2 km. tijd: 1.31.5. Toto: w. ƒ30.10, pl.: ƒ15.10, ƒ4.-, ƒ7.40, gk.: ƒ49.70, cov.: ƒ8.30. Ireneprijs. Afstand: 2120 m. Prij zendraverij internationaal voor paar den, die 2.000.of meer hebben gewonnen. 1. My Darling (J. de Vlie ger) tijd 3.02.4 km. tijd: 1.26; 2. Ma dame B (M. Vergay) tijd 3.02.9 km. tijd 1.24.7; 3. King Spencer (F. A. Bosveld) tijd 3.03.4 km. tijd: 1.25.7. Toto: w. ƒ6.80, pl.: ƒ1.70. ƒ1.80, ƒ2.50, gep.: ƒ3.90, cov.: ƒ5.70. Iphigeniaprijs. Afstand: 1300 M. Draverij van meet voor 2-jarige paar den, die nog geen le prijs hebben gewonnen. 1. Postduif je G (M. Ver gay) tijd 2.00.8 km. tijd: .1.33; 2. Pe tronella (A. B. v. d. Veen) tijd 2.11.8 km. tijd 1.41.4; 3. Perfect Heny (J. M. v. d. Berg) tijd 2.15.2 km. tijd: 1.44. Toto: w.: 1.50 (stal), pl.: ƒ40, ƒ2.20, ƒ6.gek.: ƒ10.60, cov.: ƒ6. Isisprijs. Afstand: 1400 m. voor 2- jarige Nederlandse paarden met een winsom van minder dan 1.000.1. Flying Gal (A. W. van Dijk) tijd 1.30.6; 2. Bellatrix (J. C. Pex); 3. Tosto (H. J. v. d. Kraats). Toto: w.: ƒ1.80, pl.: ƒ1.10. ƒ1.20, ƒ1.20, gek.: 2.20, cov.: ƒ2.30. Grote sprinters-handicap. Afstand: 1300 m. voor paarden van 3 jaar en ouder, die dit jaar geen 2.000. hebben gewonnen. 1. Madamè de Maintenon (H. J. v. d. Kraats) tijd: 1.23.6; 2.Etoille du Nord (G. J. Riem); 3. Zephyr (L. Rance). Toto: w.: ƒ11.50, pl.: ƒ5.10, ƒ2.10, cov.: ƒ4.60, gek.: 17.90. Totale omzet: 31.737. SCHITTERENDE PRESTATIE VAN J. RIJKS TE KNOKKE Op het driedaags concours hippique te Knokke (België) heeft onze land genoot J. Rijks (Rotterdam) met „Romanichel" een prachtige presta tie geleverd, door na barrage de Prix de Puissance" te winnen, een springconcours, bestaande uit 9 hin dernissen met een maximum hoogte van 1.56 meter. Hij legde het par cours in een vloeiende stijl, foutloos af. Ook baron J. van Lynden (Rot terdam) reed een zeer fraai parcours in de „Prix hotel Links", een spring concours, bestaande uit 14 hinder nissen met een maximum hoogte van 1.35 meter. Baron van Lynden legde met „Competente" na barrage, het parcours wederom foutloos af, doch de tijd waarin hij het hlndernlapark rondreed, bracht hem op de vwde plaats. Prins Bernhard, die aan dit onder deel deelnam met de paarden „Axel" en „Agenda" reed uitstekend, doch hij kon het parcours niet foutioee be- cmdigen, zodat de prins btiiter. de prijzen viel.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6