MET BIER IS WEER BEST Beurs-studenten moeten terug Tito wil geen martelaren zij net R.K. Dagmeisje HOUT in „De Houthal" Danszaal De Brasem MEISJE Net Dagmeisje FOTO LUX' net R.K. Meisje ZIT-SLAAPKAMER TUINFEEST BOERENKNECHT ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE CCURAN7 EERSTE BLAD - PAGINA 1 STADSNIEUWS Indonesische studenten in moeilijkheden Aan Indonesische studenten, die in ons land met een Malino-beurs stu deren, is vanwege het Hoge Commis sariaat aangezegd, dat cij binnenkort naar hun vaderland terug moeten. Onder deze regeling vallen studen ten in de medicijnen, rechten, econo mie, letteren en landbouwweten schap; in het algemeen zy, die hier een studierichting volgen, waarvoor in Indonesië ook de mogelijkheid be staat. De eerste scheepsgelegenheid voor deze terugkeer is vastgesteld op 12 September, Degenen van deze groep, die voor 1 Januari 1951 van plan zijn, een examen af te leggen, kunnen dit als nog in Nederland doen. Afgezien van het resultaat van dit examen moeten z'j na die datum uiterlijk terug. Op dat tydstip wordt hun beurs inge trokken. De studies in de technische, de sociaal-politieke en sociologische wetenschappen zijn nog in beraad Vrij zeker schijnt het echter te* zijn dat leerlingen van de M.T.S. en van textielscholen hun studies kunnen voltooien. Zij, die in het genot van een Indonesische beurs blijven en ook na 1950 nog in Nederland mogen blijven studeren zullen zich waar schijnlijk moeten verbinden het aan tal jaren, dat zij in Nederland heb ben gestudeerd, in Indonesische staatsdienst te gaan. Ten aanzien van de andere Indone sische studenten, dus zij die geen beurs hebben, bestaat de mogelijk heid van een zelfde gedragslijn. Als oorzaak van deze regeling is vermoe delijk de toestand op het gebied van deviezen in Indonesië aan te wijzen. NED. R.K. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL ST. RAPHAëL. Op Dinsdag 29 Augustus zal in „De Harmonie" een ledenvergade ring worden gehouden van de Leid- se afdeling van „St. Raphaël". Op deze vergadering zal een bestuurs verkiezing worden gehouden, reden waarom alle leden dringend worden uitgenodigd aanwezig te zijn. NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Het bestuur van de Ned. Ver. tot bescherming van Dieren bericht ons het volgende. De in het voorjaar aangevangen cursus voor E.H.B.O. voor dieren is thans geëindigd. Deze eerste cursus, geleid door de dieren arts H. J. £tol, kan als een succes worden beschouwd. De examencom missie, bestaande uit de dierenartsen N. A. Commandeur, W. Weening en H. J. Stol namen het examen af in de Openbare Lagere School aan de Zuidsingel alhier. Aan veertien da mes en heren kon het diploma wor den toegekend. De namen der ge slaagden zijn: Mej. I. Dijk te Leider dorp, mevr. G. J. de Graaf, mej. J. M. Hilarius, mej. J. v. Kempen, mej. T. v. Kempen, mej. E. M. Neu teboom, mej. W. J. Nolet, mevr. H. Proot, mej. I. Valkenburg te Noord- wyk, mevr. Verlint, mevr. Vijlbrief en de heren C. N. v. Benten, Oegst- geest, G. Huber te Leiderdorp en A. v. d. Neut te Leiden. Het ligt in de bedoeling om op verschillende punten in de stad een verbandpost te vestigen, waar bij eventuele ongevallen de eerste hulp kan worden verleend. Deze plaatsen zullen zo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. Binnenkort zal met een tweede cur sus voor E.H.B.O. voor dieren een aanvang worden gemaakt. Deelnemers aan deze cursus kun nen zich opgeven bij de heer A. v. d. Neut, Groenhovenstraat 24 al hier. Het bestuur van de Nederl. Ver. tot bescherming van Dieren verwacht, dat vele dierenvrienden zich als cursist zullen opgeven zodat ook langs deze weg het dierenleed hier ter plaatse tot een minimum wordt teruggebracht. K.A.V. LEDEN OP REIS! Ongeveer 200 dames gaven zich reeds op om deel te nemen aan de boottocht op 7 Sept. a.s. en bezoek aan Blijdorps Dierenpark in Rotter dam. Er zijn nog wat plaatsen vrij. Wie nog mee wil gaan, gelieve zich zo spoedig mogelijk op te geven aan de bekende adressen of een brief kaart aan 't. secretariaat Herengracht 67. De kosten zijn f 3.50. Vertrek precies 's morgens 9 uur vanaf de Haven. Terug 's avonds ongeveer 8 uur. EEN REUZE BIET! Op de volkstuin van „Het Noor den" aan het Zwarte Pad alhier heeft de heer C. Compier een zomerbiet gerooid van 7 pond en 1 ons. We ge loven wel, dat het iets bijzonders is. „Mijn 'n biet!" zal menige huis moeder zeggen, wanneer ze 'n pond bietjes moet hebben en dan een ze vende deel van zulk 'n exemplaar ontvangt! Zondagsdienst huisartsen. A.s. Zondag zal de dienst worden waar genomen door de doktoren: van Al phen, de Graaff, Jasperse, de Ja ger, Veldhuizen. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 26 Aug. 13 uur tot Zaterdag 2 Sept. 8 uur waargenomen door: de apo theek van Driesum, Mare 110, tel. 20406, de Zuider-Apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 235533. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden. De villa met tuin te Oegstgeest aan de Willem de Zwijgerlaan 27 in bod: 20.000.- ko per die heer G. W. Proper q. q. te Oegstgeest voor 29.000.- BURGERLIJKE STAND. Dirkje d. van L. van den Hoo naard en L. Schuitemaker, Maria J. d. van J. W. Rijsdam en J. Par- dlon, Marianne L. d. van H. Heus GERUISLOZE KERKVERVOLGING Tito's minister van Propaganda, Djilas, heeft onlangs in een rede over „de volksvijandige reactionnai- re, Katholieke Kerk" verklaard, dat de regering er wel voor zal zorgen, dat de slachtoffers niet als martela ren kunnen worden beschouwd. De methoden van kerkvervolging zijn in Joegaslavië dan ook inderdaad ge wijzigd. Men gaat voorzichtig en zo onopvallend mogelijk te werk. Toch gebeurt het nog altijd, dat priesters spoorloos verdwijnen of tot gevange nisstraf worden veroordeeld op grond van valse beschuldigingen; men dwingt leken, op straffe van zelf gevangen te worden gezet deze be schuldigingen te doen. De toestand in de Joegoslavische priestergevan genissen is afschuwelijk; meestal zijn het kelders, waar de priesters sterven aan ondervoeding en infec tie-ziekten. De vervolging is de laatste tijd minder opzienbarend, doch even ter gend. Ofschoon alles in Joegoslavië en J. W. Middelham, Eduard R. z. van C. G. Brandenburg en L. Sie- verts, Wilhelmus J. M. z. van A. G Hoogduin en J. F. van den Berg, Ronald F. J. z. van M. A. J. Jee- kel en J. van Winkel. Overleden: C. Bekker wed. van Westra 88 jr., J. H. Wijnnobel vr. 75 jr, E. Oostdam man 77 jr. Bi o s c o p e n - Trianon heeft haar luchtig vacan- tieprogramma onderbroken en pre senteert deze week „Voor wien de klok luidt", de verfilming van het gelijknamige boek van de Ameri kaanse schrijver Ernest Hemming- way. Wij mogen zeggen, dat dit werk meesterlijk weergegeven is en als film alleszins geslaagd. De scher pe kantjes, welke het boek minder gescbikt maken voor het grote pu bliek, zijn weggewerkt, zonder dat het verhaal iets aan diepte verloren heeft. De geschiedenis geeft een beeld uit de Spaanse burgeroorlog, waar een klein groepje republikei nen zich tegen de nationalisten tracht te verweren. Een Amerikaan sluit zich bij hen aan en tussen hem en een Spaans meisje, dat ontvlucht is uit een nationalistische gevange nis, ontstaat een idylle. Toch moeten wij de liefhebbers van een „happy end" teleurstellen. Bij deze film past geen „10 meter- lange-zoen" als slot en het verhoogt de kwaliteit van de film, dat men zich ook in dit opzicht aan het originele werk gehouden heeft. De methoden aan beide zijden zijn vaak ruw en wreed, vandaar, dat deze film minder geschikt is voor de jeugd. De K.F.C. oordeelt: volwassenen. Luxor brengt ons van de week naar Havana, waar wij „Een week end in Havana" beleven. Voor vele Amerikanen betekend dat het top punt van een vacantie-uitstapje. Zo ook voor Nan Spencer en zij voelt zich hevig gedupeerd als de luxe stomer, die haar naar Havana zou brengen, op een klip stoot en de va- cantie-trip in duigen dreigt te val len. Maar de maatschappij is cou lant en één der onder-directeuren brengt haar persoonlijk per vliegtuig naar Havana. Maar dat alleen is Nan niet genoeg; zij wil daar ook geamu seerd worden. Waarvoor de maat schappij dan zuchtend ook maar weer zorgen zal. Voor de nuch ter en zakelijk aangelegde onder directeur is dat geen pretje, maar Havana is nu eenmaal Havana en Nan is romantisch aangelegd. Zodat de romantiek zelfs de onder-direc teur te pakken krygt en Nan de on der-directeur. Overigens is de ro mantiek in Havana nogal van mon daine aard, zodat deze plaisante amusements film is voorbehouden voor 18-jarigen. Rex heeft van de week „Mijn held", een prettige film, waarmede jong en oud zich amuseren kan. Voor alle leeftijden. Casino. Een dame vliegt met haar zoontje over de Afrikaanse wildernis, om haar zuster te gaan bezoeken. Het vliegtuig raakt on klaar en de twee inzittenden zijn gedwongen, per parachute te landen. Moeder en zoon raken elkaar kwijt. Zy wordt gered door rondtrekkende jagers. Bij aankomst in het kampe ment vernemen zij, dat Tommy, het jongetje, nog in het oerwoud is. De ze boy blijkt het echter beste te ma ken. Hij is, als een jonge Tarzan, be vriend met alle dieren. De expeditie vindt de jongen en alles komt te recht. De beste acteur in deze, nogal langdradige en zeer simpele „Zam- ba", is ongetwijfeld de kleine Bean Bridges. Het „optreden" van de kleine apen en andere dieren wijst op een uitstekende dressuur Voor 14 jarigen. Lido. Een onderhoudende film is „Romance in Rio." Zij begint met een huwelijksplechtigheid, waarbij de bruid door haar oom (Szóke Sza- kae) naar het altaar wordt gevoerd, 't Gaat goed in het huwelijk tussen 't jonge paar, maar telkens wanneer het vacantietijd is en het jonge vrouwtje zich verheugt op 'n vacan- tiereisje, heeft haar ega het te druk met zijn „zaken". Dat vertrouwt zij echter niet en nog minder, wanneer zij bemerkt welk een aardige secre taresse hij er op na houdt.Zij be sluit alleen op reis te gaan, maar ook dat plan verwerpt zij, want zij zegt alleen op reis te zullen gaan, doch in werkelijkheid laat zij een ander in haar plaats gaan, om daardoor ge legenheid te hebben haar man te be spieden. Deze vertrouwt het zaakje al evenmin en hij stuurt zijn vrouw een detective meeVerwikkelin gen van zeer ingrijpende aard zijn er natuurlijk het gevolg van, maar zowel van de zijde van de vrouw, die niet op reis is, als van die van de man, die in werkelijkheid hard werkt, gebeurt er niets, maar dan ook helemaal niets. De reis per boot is evenwel niet alleen voor de pseu- do mrs Kent, maar zeker ook voor de filmbezoeker een lieve lust, want zij worden naar allerlei prachtige plaatsen gevoerd, Trinidad, Havana, Rio en men kan van begin tot einde genieten én van de kleurenpracht in deze film en van het uitstekende spel van de verschillende artisten, o.a. Jack Carson en Doris Day. Door de Kath. Filmkeuring goed gekeurd voor 14 jaar. is gerantsoeneerd, krijgen de pries ters geen levensmiddelen- of textiel- bonnen. Zij moeten alles op de vrije markt kopen, waar het 20 tot 30 maal zo duur is; dat kunnen zij niet betalen omdat zij geen inkomen meer hebben en van liefdadigheid moeten leven. De meesteen verhon geren dan ook langzaam en lopen in lompen rond. Uitgaven van tijdschriften of boe ken is onmogelijk, want het papier is op toewijzing en wordt voor gods dienstige zaken niet verstrekt; er is gebrek aan missalen, breviers enz. Wil een zieke in een ziekenhuis een priester op bezoek hebben, dan moet hij zulks aanvragen bij de po litie, die recht heeft het bezoek te weigeren. Degene, die zo een bezoek aanvraagt, krijgt automatisch een slechte qualificatie op zijn politie rapport. Een geheime verordening verbiedt aan doctoren om zieke priesters in het ziekenhuis op te nemen. De vrouwelijke religieuzen tracht men op de meest schandelijke wijzen tot uittreden te dwingen; men stelt hen meestal voor het dilemma, uittreden op dwangarbeid. Dit is de huidige toestand in het Joegoslavië van Tito, die aansluiting zoekt bij het democratische Westen. Laatste Berichten Z. H. de Paus is heden uitgereden voor een rondgang langs de Ro meinse basilieken voor het verdie nen van de Heilig Jaaraflaat. Het was zijn eerste uitgang in het open baar sinds zes jaren. Hij reed in een zwarte Limousine, geëscorteerd door tien man motorpolitie. De Paus maakte zijn rondrit van uit het bui tenverblijf Castel Gandolfo via een door vele communisten bewoonde buitenwijk van Rome. Door de Jo- hannespoort kwam hij de stad binnen Een politie-auto maakte ruirrr baan door het verkeer. De eerste basiliek welke de Paus bezocht, was de Sint Jan van Lateranen. RECHTZAKEN HAAGSE RECHTBANK Heling van verdovende middelen Uit een militaire apotheek waren verdovende middelen gestolen door ten matroos, ,die hiervoor zich bij de Krijgsraad te verantwoorden heeft gehad. De expeditieknecht J. V. uit Lei den had zijn medewerking verleend bij het verhandelen van het gestole- ne. Het was echter zo ver niet geko men, want de politie had het verdO' vende spul bij verdachte in beslag genomen. Wegens heling had V. zich voor de rechtbank te verantwoorden. Hij zou niet hebben begrepen met gestolen goed te doen te hebben, doch de Officier had daar een andere mening over. De eis luidde acht maanden gevan- WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENKELE BUIEN. Wisselende bewolking met voèral aanvankelijk enkele buien, hier en daar met onweer. Matige, later in het Noord-Wes ten van het land vrij krachtige wind, vanavond nog Zuid-Oos telijk, overigens Zuid-Westelijk. Lagere temparturen dan van- genisstraf met aftrek van preven tief. De raadsman, mr. F. A Th. v. d Bruggen vond deze straf te zwaar en pleitte clementie. Uitspraak op 29 Aug. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Aug. GroenteRode kool f 58.50, Savoye kool f 5.50— 8.30, Groene kool f 5.6010.80. Prei f512.Rabarber f5.Kroten f56.10. Peen f710.Aardappe len f 58.Andijvie f 55.80, Drui ven f80106.Snijbonen f20 43.Stokbonen f 1540.Pronk- bonen f 1213.—, Stambonen f 15 28.Postelein f 812.Aug. 4 61.Spinazie f615.Tomaten A f 1214.per 100 kg. Komkommers f 710.Bloemkool f 843.Me loenen fll64.Salade f28.50, Perziken f 229.per 100 stuks. Pieterselie f 1.201.50, Selderie f2 4.30, Peen fll13.Knolselderie f 78.per 100 bos. KATWIJK a. d. RIJN. 25 Aug. Groente. Bloemkool A f 1542. idem B f 46^-48.—, idem C f 8—22.—, Bospeen f814.60, Waspeen I f7 9.50, idem II f25.50—5.60. Kroten f 6— 9.Herebonen f 1527.—, Snijbo nen f 1231.Komkommers f 8 11.Bosprei f67.Spitskool f 8.80—9.10. Peterselie f 2.50—2.60, Groene kool f7.10—7.20. Sla ƒ2— 4.80, Spinazie fll17.Uien f3 8.Meloenen f 2539.Andijvie f 5.50—7.50. Rabarber f 4.30—4.40, Kervel f22.10. Aardappelen f7 8.50. NOORDWIJKERHOUT, 25 Aug. Groente. Dubbele bonen f 1.70- 2.25. idem 2e kwal. f 1.30, Snijbonen f 1.80—2.60, idem 2e kwal. f 1.30 1.50. Pronkers f 1.151.50 per 10 kg. TER AAR, 25 Aug. Groente. Kassniibonen f4.30-:-4.80, Snijbonen f 23.40, Stokprincessen f 22.70, Stamprincessen f 1.502.10, Witte pronkers f 1.20. Spekbonen f 1.40, al les per 10 kg. Tomaten A f 0.140.17, idem B f 0.13—0.18, idem C f0.12*- 0.13. idem bonken f0.12. Zilveruien f 0.200.21. idem afw. f 0.11. Andij vie f 0.050.08. Rabarber f 0.04, Was peen f 0.060.11, Groene Sav. kool f 0.05—0.06, Uien f 0.06—0.08 idem drielingen f 0.03. Postelein f 0.04 0,09, Spinazie f 0.13, alles per kg. Sla I f 0.05—0.10 idem II f 0.02—0.04. Bloemkool IA f 0.390.41, idem I f 0.31—0.34. idem II f 0.15—0.18, idem III f 0.030.10. Komkommers I f 0.10 —0.12. idem II f 0.07—0.08. alles per stuk. Boskroten f 0.03, Selderij f 0.01, alles per bos. Augurken: Fijn I f 0.41 idem II f0.20. Fijn basterd f 0.22 0.23, alles per kg., Basterd f 3.25, Grof A f 1.85—1.95, Grof f 1.50, alles per 25 kg. Bloemen: Chrysanthen f 0.50 per bos. OMLIJSTINGEN Vs werkt/a TFo.LQUESTROO kunsthandel -cammt NW'R!JN 51 LEIDEN Notaris A. H. DOIJER te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 8 en 15 Septem ber 1950, 's avonds 7 uur, in het Notarishuis te Lei den, bij inzet en afslag pu bliek te verkopen onder Leiden: 1. Woonhuis met tuin, Rijn en Schiekade 67, groot 282 c.A., beneden leeg, bo ven verhuurd voor f 25. per maand. 2. Herenhuis met achter gelegen zaal Hooglandse Kerkgracht 44, met recht van uitgang naar de Mo- riaansteeg, groot 228 c.A: Verhuurd benedenwoning met zaal voor f 675.per jaar, bovenwoning voor f 3.50 per week. 3. Winkelhuis, werkplaats Z bovenwoningen en gang Moriaansteeg 4 en 6, groot 108 c.A. Verhuurd sa men voor 9.per week. 4. Winkelhuis, Moriaan- steeg 8, groot 37 c.A., ver huurd voor 6.50 p. week. 5. Huis met afz. boven woning, 2e Groenesteeg 3232a, groot 51 c.A. Ver huurd samen voor 7. per week. 6. Winkelhuis met bo venwoning, 3e Groenesteeg 47, hoek Vestestraat, groot 32 c.A. Beneden leeg, bo ven verhuurd voor f 2.50 per week. 7. Bouwterrein Paul Kru- gerstraat (voorheen 26i— 26a) hoek Joubertstraat, groot 60 c A. Onverhuurd. 8. Huis met afzonderlijke bovenwoning Joubertstraat 1la, groot 62 c.A. Ver huurd samen voor f 7.20 Der week. 9. Woonhuis Tollensstraat 4, groot 60 c.A. Verhuurd voor 5.per week. Bezichtiging 5, 7, 12, 14 Sept. 1950 van 24 uur nam. 6454 Aanvaarding als gebrui kelijk. Betaling 16 Octo ber 1950. Inlichtingen verstrekt gen. Notaris. J&vhw n vrouw Hebt U dat rare verhaal wel eens gehoord van die man, die krant gegeten had? Zijo vrouw had hem opgediend als rollade; die krant dan wel te verstaan. Ze had hem opgerold, gemarineerd en gelardeerd, enfin, er van alles mee uitgespookt. Nou, toen heeft die man er grif in gehapt. „Dat kon je ook geen krant meer noemen", had-ie later tegen z'n vrouw gezegd, toen ze 'm het geheim onthuld had. Ja, volkomen gek, vindt U niet? Tóch krijg ik af en toe wel eens de neiging te geloven, dat het verhaal misschien toch zo dwaas niet is als 't op het eerste gezicht wel lijkt. Ik word tegenwoordig namelijk nogal eens herinnerd diende hem op als rollade... aan die geschiedenis. Dat is elke keer als er iemand iets bestelt met iets anders erbij om erdoorheen te doen. „Als je er maar iets smakelijks doorheen doet, smaakt 't wel" zeggen ze dan. Ik bedoel maar: tenslotte kan je op die manier alles eetbaar of drinkbaar maken. Maar wat die krant betreft - ik weet niet hoe U erover denkt geef mij maar een echte rollade! En geef me ook maar liever échte dranken, zoals bier en wijn. Bier en wijn, die hebben veel met elkaar gemeen. O.a, dat ze ons door de natuur gegeven zijn. U moet eens opletten: je kunt geen kennis nemen van de geschiedenis van de mensheid of je komt ze tegen. Allebei zijn het dranken, die geen kunsten kennen en geen kunsten verdragen. Je kunt ze niet namaken en 'r bestaat ook geen surrogaat voor. Druiven zijn druiven en gerst is gerst. v Kort en goed, en dat wil ik maar zeggen „drink 's uit GLAS in LOOD GEBRANDSCHILDERD GLAS r—g L AS7 GEDENK-cn JUBILEUM- üebr. jDallchri 0AMEN RESTAURATIE LEIDEN vmagt VR'JBL'JVENO V ONTWERP NARMSTRAAT 5 TEL '2sïoA zelfst. kunnende werken in gezin met 3 schoolg. kin deren. Mevr. Bark, Fran- chimontlaan 31, Leiden. voor knutselaars WAAR? Te koop aangeboden FRANSE FORD 1948 zonder gebreken L. Schilt- huizen, Hoefstraat 6a. Lei den. 6466 Adverteert in dit blad Zondag 27 Aug. Oude-Wetering SXana&n aanvang 8 uur met mede werking van Hofenk Me- lodymakers. 6462 Uitsluitend R.K. gevraagd, zelfstandig kun nende werken, 3 dagen v. 81 uur en 3 dagen van 85 uur. Aanmelden na 6 uur. Maredijk 46, tel. 22507 gevraagd. 6< Julianastr. 29. Alphen aan den Rijn. voor dag of dag en nacht. Adres: Mevr. J. v. d. Stok, Roodenburgerstr. 55. 2 Tuindersknechtje ge vraagd om bollen te plan ten te Hoogmade. Jac. v. d. Meer, Voorzorg, Roelof- arendsveen. 9290 GEVRAAGD 2* Student zoekt kamer, liefst niet pension te Oegst geest of Leiden. Brieven no. 9275 bureau v. d. blad. 2 Piano te koop gevraagd liefst eiken «Brieven met opgaaf van merk, kleur en prijs onder no. 9286 bureau van dit blad. PERSONEEL 2 Flink meisje gevraagd tegen 1 of 15 Sept., voor dag en nacht, goed kunnen de werken en koken, we gens huwelijk der tegen woordige, v.g.g.v. Goed loon. Aanmelden Mevr Blanken, Rijndijk 16 (Nw Werklust), Hazerswoude. 2* Net R.K. Meisje biedt zich aan. 17 jaar, als hulp in de huishouding voor de ochtenduren. Erieven no. 9283 bureau van dit blad, 2 Net meisje gevraagd voor 4 dagen per week bij J. Koek, Noordeinde 51v Roelofarendsveen. 6451 2 Leerjongen gevraagd voor kantoorwerkzaamhe den. G. den Heeten Co., Utrechtse Veer 18, Leiden. 2 Zelfst. Juffr. voor de huishouding gevraagd in gezin met jonge kinderen, per 1 petober. Intern met huiselijk verkeer. Meerde re hulp aanwezig. Mevr. Jongma, Prinseweg 16, Wassenaar, tel. 4230. AANGEBODEN 2 Kunt U een beetje piano spelen, maar toch niet vlot een moderne foxtrot Qf Engelse wals enz.? Volgt onze nieuwe Amerik. dans- muziekcursus voor piano. Duur der cursus half jaar. Snelle verbluffende resultaten. Muziekschool Zwaag. tel. 24358, Kore- vaarsiraat 5. 6432 2 Te koop wegens vertrek buitenland. B M.W. R. 12. 750 cc. Bouwjaar 1939 1000.Deskundig on derzoek toegestaan. Kam. Onneslaan 18, Leiden. 2 Herenhoeden stomen. modelleren. nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen voor vakwerk van Velsen. hoe- deokliniek Donkersteee 3 2 Te koop grote en kleine maten dames- en herenrij wielen f 15 en 25. Reis- wieg met bedje 12.50. Vleessnijmachine f 55.- twee keukenstoelen 5. Hooigracht 55 (gesloten huis). 9279 2 Te koop een eiken bag- eerbok, in goede staat. Te bevragen bij A. J. Zand vliet, Poeldyk 2, Rijp wete ring. 9287 2 Mahonie Cyl. schrijf bureau, klein model, 6 stoe len, 2 armstoelen, 4 stoe len eiken. Engelse ledi kanten, eiken nachtkast jes, keukentafels, 2 fau teuils, hangboekenkastjes, boekenrek, kachels enz. In- en verkoop. Pluym Jr Morsstraat 54, tel. 30008. 2 Aangeboden: keurig onderhouden d. bl. Eng. kinderwagen, tegen elk r.ann. bod. Gevraagd twee lingwagen. Ook genegen te ruilen. Mevr. Werz, Klok- steeg 2. 9282 2 Te koop 850 gebruik te éénruiters a 3 75 per stuk, plus 125 m gebruikte warenhuisgoten. Lijster straat 15, tel. 25962. 2 Motorrijwiel Ariel, 500 c.c:. k.k., in prima staat, nieuwe banden, desk. on- derz. en proefrit toege staan. Prijs 350. Mare 39a 2 Visserij-artikelen: zeelt puiten, palingfuiken, klei ne gebben en kruisnetten, vissersgaren, fuikenrotting, dobberhaken, fuikenlijn tjes, schakels of wargarens Voor de snóekvisserij: hen gels, reels, snoekkoord, nylon, kettinkjes, fleur- en dreghaken, enz. L. J. den Holder, Janvossensteeg 75- 77, Telef. 26901. 9196 DIVERSEN 2 Kennismaking. R.K. we duwnaar, 60 jaar, zoekt se rieuze kennismaking met R.K. weduwe of ongeh. vrouw, leeftijd 50 a 55 jaar om na wederz. goedv. een huwelijk aan te gaan. Br. met foto (op erewoord re tour) onder no. 6472 bur. van dit blad. 2 Pijnlijke voeten? Wat een opluchting, verzorgd door med. gedipl. voetkun- dige! Volledige behande ling f 1.25. Bij u thuis 1.50 Voet- en beenmassage. Steunzolen naar maat. Ma nicure. J M. Heijn Jr., Haagweg 216, Tel. 20554. 2 Zaal te huur met par ketvloer, voor partijen, verg., enz. Consumpties kunnen worden meege bracht (ook gedistilleerd). Hogewoerd 106, Tel. 24414. 2 Unieke Slaggitaarcur sus. Persoonlijk contact. Totale kosten f 7.50. Bin nen 3 mnd. prima spelen. (Onder garantie). Populair Jazz-Bebop. Gratis ver zoeknummers. Honderden dankbetuigingen. Gemak kelijke bruikbare lessen. Vrijbl. prosp. Nieuwe Rijn no. 43a, Leiden. 9276 2 Weggelopen een Kop- persspaniel, kleur bruin grijs, hangende oren en korte staart, luistert naar de naam Jonnv. Terug te bezorgen bij A. Broekhof, Sluitkade 250, Zevenhoven Tel. 6 Noorden. 6447 Gezocht door Heer, veel in buitenl. vertoevend, rui me gestoff. 6434 met gebr. van bad, zonder pension, vanaf 1 Sept. of 1 Oct. a.s., op 1ste stand in Leiden, Oegstgeest of even tueel Noordwijk. Aanbiedingen Directie V.V.V., Steenstraat lb, Lei den. Café „Het Witte Huis" op Zondag 27 Aug. namid dags. Prima consumptie, billijke prijzen. 6448 Beleefd aanbevelend, A. L. v. d. GEER Tel. 24954 Leiden Medisch Kleuterdagverblijf MARGRIET Boerhaavelaan 4 - Leiden ASSISTENTE in de keuken Diploma huishoudschool vereist. 2 Kinderverzorgsters, bij voorkeur met diploma. Schriftelijke' sollicitaties aan het bestuur. 6446 Te koop aangeb. goed on derhouden 6420 DUITSE PIANO (Urbas). bruin eiken kast f 350.zwaar eiken dres soir met wortclnoten mid dendeur en wit geëmail leerde badkuip. Adres: Reuvers, Middelweg 19, Wassenaar. Tel. 2604. Wordt gezocht voor een R.K. Jongen van 19 jaar, reeds enkele jaren in het vak werkzaam, een betrek king als 6428 Liefst Grootbedrijf in Zuid- of Noord-Holland. Op de hoogte van machinaal mel ken enz. Liefdewerk voor Kinder bescherming Secretariaat Hugo de Grootstraat 17, Leiden.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3