NIEUWS UIT DE OMGEVING Het auto-ongeluk te Gerardmer Laatste Berichten WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 HILLEGOM Afscheid Kap. N. van Paaschen Donderdagavond te 8 u. zal in Hotel Sistermans gelegenheid worden ge geven om afscheid te nemen van de Kapelaan. Als Directeur der H. Fa milie en leider van de mannelijke jeugd was Kap. van Paaschen zeer gezien en bemind. De belangstelling a.s. Donderdagavond zal dan ook ze ker groot zijn. Ondertrouwd: N. L. van Rooyen en G. J. van Etten; W. Dol en A. Hellendoorn; A. J. Lommerse en J. M. van Ruiten. Getrouwd: N. P. van der Ploeg en E. J. Klinkenberg: P. L. G. van Lie- rop en M. van Saasen. DE ZILK DODELIJKE VAL IN SCHUUR. Een tienjarig meisje, dat met een paar vriendinnetjes logeerde bij een boer in De Zilk bij Hillegom, is door een schuurluik van drie meter hoog te op een steenen vloer gevallen. In de loop van de dag is het kind in de Maria-Stichting in Haarlem over leden. KATWIJK Geboren Cornelis z. van G. Pronk en J. Guyt, Teunis z .van L. Schaap en A. Kuyt, Marina d. van M. Ker- pershoek en M. van Duyvenvoorde, Maria d. van N. Zwaan en L. Par- lev liet. Ondertrouwd; J. de Lange en A. Schaap, S. Nijeboer en M. C. Zui- dam, A. Duprie en G. Hermsen, D. van Duyn en J. Knip, Tj. Hoek en A. Harteveld. Getrouwd: C. Hogenes en W. Vooys C. van Dooren en A. Hoge- woning, P. M. Le Conté en M. C. Schaart, C. van Rijn en J. van Duyn, P. van Egmond en P. Dijk- drenth, H. Krijgsman en L. Haas noot. Overleden: C. van Duyn 37 jr., A. J. Hoek echtgenoot van H. de Mooy 71 jr. KATWIJK AAN DEN RIJN Speldjesdag. Dat de parochianen van Katwijk de les van het Evangelie van de Barmhartige Samaritaan goed hadden begrepen, bewees de op brengst van de „Santos"-collecte die Zondag j.l. aan de uitgang der kerk gehouden werd. De opbrengst be droeg niet minder dan 107.10. Een woord van warme dank aan alle mil de gevers en aan de meisjes-collectri- ces, die zich spontaan en vol ijver voor dit mooie doel beschikbaar stel den. Het „Santos"-Comité Parochie aKtwijk. L1SSE Afscheid kapelaan Keet. Donder dagavond om 8 uur zal in het Pa tronaatsgebouw ^en afscheidsavond plaats hebben van kapelaan Jos. Keet. In het bijzonder worden de verenigingen verwacht, waarvan kap. Keet geestelijk leider is geweest. Bloembollenveiling. De aanvoer van het plantgoed neemt geregeld toe; er is een grote belangstelling van de zijde der kopers en een vlotte verkoop, zowel van plantgoed tul pen per mand en narcissen per kilo en per mand, alsmede zigt 10 van tulpen. De aanvoer bedroeg pl.m. 2000 manden. De volgende prijzen werden besteed: Darwin tulpen z. 10: Bartigon 1.75, Ph. de Commines 1.50, William Pitt 1.90, Wm. Copland 1.90, City of Haar lem 2.40, Clara Butt 2.40, Princess Elisabeth 3.40, Franc. Sanders 1.60, Rose Copland 2.80. Mendel tulpen: Zeneber 2.40, John Gay 2.60, Hillegarda 3.80, Sueerba 2.70, Her Grace 3.30, Krelage's Triumph 2.90, Van der Eerden 3.10. Enkele late tulpen: Themis 2.30, Miss Ellen Wilmet 1.80, Inglesc. Yel low 1.50, Golden Harvest 2.60. Triumph tulpen: Rheinland 2.30. Vroege tulpen zift 9: Scarlet Due 3.50, Murillo 2.50, Mr. v. d. Hoeff 3. LEIDSCHENDAM Geboren Maria A. C. d. van C. A. van der Ham en M. A. Ruiter- man, Catharina C. M. d. van C. G. van Schie en W. J. Stijnman, Johanna M. M. d. van N. W. Wen- nekers en M. Th. Vester, Adriana M. M. d. van L. C. v&n Niel en M. J. van der Zalm, René C. R. z. van Th. C. M. Dudink en A. E. L. A. Lafarre, Pieter z. van C. van der Vliet en H. C. van Gessel, Willi- brordus z. van A. M. de Konink en D. Smits, Johanna P. M. I. d. van J. A. M. Warmenhoven en G. M. Scheenaard, Wilhelmina F. M. d. van W. N. Hoogervorst en A. J. Bierhuis, Maria G. d. van A. F. Hil- gersom en C. A. Scheen, Geer- truida P. C. d. van J. Ph. C. van Veen en C. C. Remmerswaal, Johan nes J. C. z. van J. J. Lans en C. Bolleboom, Gerardus W. z. van W. C. Verhagen en C. A. Hoogendijk, Wilhelmina d, van B. Horlings en E. C. Priem. Overleden: J. J. A. Dapper we duwnaar van A. van Eck 87 jr., Ynte du Bois 6 mnd., G. Nieuwen- broek - weduwe van J. Schrama 83 jr. Ondertrouwd: N. Waaijer en A. C. van Veen, R. P. Jansen te Alk maar en E. Duits. Getrouwd: J. van Santen en C. P Steijger, F. van Os en A. J. Kloot wijk te Den Haag, A. j. Vieveen en M. Th. M. Weerdenburg, W. v. d. Ham en E. J. Hooijdonk, R. v. d. Veen en C. P. Toet te Den Haag D. Millenaar en T. v. d. Veen, R. v. d. Kolk en C. van Rijswijk. NOORD WIJKERHOUT De R.K. Huishoudschool van de L.T.B. Men is momenteel druk bezig om' de huishoudschool zo vlug mogelijk gereed te krijgen. De ver bouwing begint al aardig op te schie ten, toch zullen de maanden Sept. en Oct. niet „volgens plannen" ver lopen. Indien mogelijk zullen alle leerlingen ook In deze 2 maanden het nodige onderwijs ontvangen. Vrijdag 1 September worden alle leerlingen verwacht voor een alge meen apèl om de klassen in te delen, lestijden en leerplan te bespreken. Om 10 uur 's morgens de eerste jaars primairen, d.w.z. alle meisjes die van de lagere school komen. Om 3 uur n.m. de tweede jaars leerlingen dus de a.s. IIA en IIB klas, om 5 n.m. de middagcursus (d. i. de vervolgklas) en om 8 uur n.m. alle meisjes, die een avondcursus ko- m*en volgen (beginnelingen en ge vorderden). Zij die op deze tijd ab soluut niet aanwezig kunnen zijn. moeten zich beslist op Dinsdag 29 Aug. persoonlijk komen melden. Wie zich nog wil opgeven, wordt ook np die tijden verwacht. Al het mogelijke zal gedaan worden die leerlingen nog te plaatsen dp cursus sen, die niet helemaal volgeboekt zijn. Als de school eenmaal begonnen is wordt geen enkele leerling meer aangenomen. OEGSTGEEST Roekeloos rijden. De straatweg ter hoogte van de R.K. kerk alhier heeft weer eens een staaltje van roe keloos rijden te zien gekregen. Van morgen werden enige koeien ver weid, waardoor zi.i de straatweg daar ter plaatse moesten oversteken. Er kwamen twee auto's aan. waarvan de één stopte, doch de ander onbesuisd doorreed, met het gevolg, dat twee koeien omver gereden werden. Eén van de koeien moest worden afge maakt. Procesverbaal is van het ge beurde opgemaakt. VOORSCHOTEN V.V.L.V. wordt algemene sportver eniging. Een van de belangrijkste besluiten op de ledenvergadering van VVLV. gisterenavond gehouden, was wel, dat de vergadering unaniem be sloot in te gaan op het verzoek van de dameshandbalvereniging Rooda, om in VVLV te worden opgenomen. Aangezien daardoor de aard van de vereniging verandert, wordt de naam veranderd in R.K. Sportveren. St. Laurentius Voorschoten. SVLV. Roo da, dat dan ook de naam SVLV gaat dragen, komt als onderafdeling in dit verband met een eigen bestuur en afvaardiging in het hoofdbestuur van SVLV. Hiermede is dan ook de mo gelijkheid geopend een onderaf deling voor athletiek beoefening op te richten, doch zoals de voorzit, ter mededeelde, was daarvoor nog niet veel belangstelling gebleken. Op deze vergadering, welke tot ver na middernacht duurde, werden eni ge bestuursleden herkozen en in de plaats van de penningmeester, de heer H. Stikvoort, welke zich niet herkiesbaar had gesteld, koos de ver gadering de heer C. te Mey. De voor zitter sprak enige warme woorden van dank tot de heer Stikvoort voor het verrichte werk. Penningmeester zeker niet de gemakkelijkste be stuursfunctie. Uit het financiële ver slag bleek, dat de vereniging er re delijk goed voorstaat op dat gebied en de begroting voor het komende jaar werd zonder opmerkingen aan genomen. De voorz., de heer M. La- keman, zag kans een gewijzigd regle ment er in een record door te krij gen, met als belangrijkste wijziging, dat de leden van een elftal zelf hun aanvoerder voortaan zullen kiezen. De geestelijk adviseur, kapelaan van Oosterom, sprak een opwekkend woord, waarna in de rondvraag een menigte vragen van huishoudelijke aard werden besproken. Geboren- Huberta H. M. d. van P. A. van der Meij en H. Langenberg, Wilhelmus J. z. van C. J. Fennes en A. van den Berg Geboren te Leiden: Johannes M. C. d. van C. A. Karremans en A. E Zoetemelk, Bartholomeus H. M. z. van A. P. Karremans en E. T. van Rijn. Getrouwd; J. Ouwerkerk en J. v. Leeuwen, H. Kleinendorst en A. v. Weizen Overleden, P. Kaayk echtgenoot van J. J. de Graaff oud 53 jr. ZOETER MEER Zoals bekend zullen de Oranje feesten op 5 en 6 September worden gehouden. Het programma luidt als volgt: Dinsdag, 5 September 8 uur: Des avonds fakkel- en lampionnen-op tocht, opgeluisterd met muziek. Voorziet U voor deze optocht tijdig van fakkels en lampions. Ook wordt de traditionele etalagewedstrijd op deze dag gehouden. Woensdag, 6 September 9 uur voormiddags optocht van de school kinderen. Onder leiding van het kin dercomité gaat de stoet begeleid door muziek naar het feestterrein, waar wedstrijden om fraaie prijzen worden gehouden. Half twee des middags optocht van de deelnemers aan de wedstrij den voor ouderen en aan de ringrij- derij. Opgesteld wordt bij de Nutri- ciafabriek. De te volgen route is Sta tionsstraat, Dorpsstraat, feestterrein. 2.15 uur: Ringrijden met versierde wagens. Prijzen worden toegekend zowel voor de versiering als voor de wedstrijd zelf. Inleggeld f 2,50. De geldprijzen hebben in totaal een waarde van 100, 3.15 uur: Hardrijden onder de man, uitsluitend op landbouwtuigpaarden. Inleggeld f 2,50. Prijzen van f 30,—, f 20,—, f 10,— en f 5,—. 4 uur: Veldlopen over 1 km. voor personen van 14 tot 18 jaar. 4.15 uur: Nationale veldloop van personen boven 18 jaar over VA km. 4.30 uur: Volksspelen, onder ande re zaklopen, touwtrekken, wielrij- den met hindernissen voor dames (met versierde rijwielen) en extra prijzen (voor de versiering), tobbetje steken voor heren, krakelingen hap pen. Inleggeld f 0.50. Aanmelden voor al deze wedstrij den op Maandag, 4 September tussen 8 en 10 uur, des avonds bij Ant. van Well. 8 uur: Feestmars vanaf het dorp naar het feestterrein. 8.30 uur: bioscoopvoorstelling. 11.30 uur: tot besluit een schitte rend. vuurwerk. Op het feestterrein zijn diverse vermakelijkheden aanwezig, zodat men zich daar wel kan amuseren. Om tijdens de feesten het dorp een vrolijk aanzien te geven, wordt een ieder verzocht zowel des Dins dag als des Woensdag te vlaggen. D.S.O. Zondag speelde DSO I tegen Vios. Deze wedstrijd was voor onze plaatsgenoten belangrijk, om dat de einduitslag beslissend zou zijn voor het al dan niet kans maken voor de „Zilveren Ooievaar" Gelei delijk echter voerde Vios het tempo op en had bij de rust een 40 voor sprong op DSO. Geenszins moeten deze goals aan de keeper van het DSO elftal worden toegeschreven. Deze weerde zich dapper, maar hij had het bijzonder moeilijk. Wel kon uit het verloop van het spel worden opgemaakt, dat de DSO-ers te wei nig trainen en dat wreekte zich nu. Het tempo was te hoog voor de Zoe- termeerders. Toen Vios er na de rust nog twee punten bij scoorde kwam de eindstand op 60 voor deze club. Door deze nederlaag is Zoetermeer uitgeschakeld voor de Ooievaar. De uitslagen van de overige wedstrijden zijn als volgt: DSO—Paraat 2, 12—0; DSO 2— Paraat 3, 0—1; BVC—DWO 4—2. DSO 2—TOG 2, 0—4; DSO 3—TOG 3, 3—5; DSO 4—TOG 4, 3—1. Zaterdagmiddag werd op het DSO-terrein een vacantie-jeugd-- sportdag gehouden De jeugd uit verschillende delen onzer gemeente kampte tegen elkaar. De' uitslagen der gespeelde wedstrijden volgen hieronder, waarbij wordt opgemerkt, dat alle spelers na afloop van elk der wedstrijden strafschoppen moch ten nemen. (Het was maar een aar digheid). StationsstraatVlaming straat 24; MolenstraatDSO 26; Katwijkse BuurtStationsstraat 6 12; VlamingstraatMolenstr. 63; Katwijkse BuurtDSO 66; Molen straatKatwijkse Buurt 4—8; DSO Vlamingstraat 56; Stationsstraat DSO 73; Stationsstraat—Molen straat 102; VlamingstraatKat wijkse Buurt 9—4. Gezien deze uit slagen werd de eerste prijs, een mooie lauwertak, gewonnen door het elftal van de Vlamingstraat. R.K. Schaakvereniging „Zoeter meer". Op de laatste clubavond is besloten tot aankoop van 5 schaak- klokken, welke inmiddels zijn besteld. Dit is voor deze vereniging weer een stap in de goede richting, vooral met het oog op de competitie in de Haag se Schaakbond. Nu kunnen de spe lers zich meer met het gebruik van klokken vertrouwd maken. De leden van het le tiental worden uitgenodigd voor een uitwedstrijd op a.s. Vrijdag 25 Augustus naar Berg- schenhoek. Naar wij vernemen kun nen de deelnemers zich aanmelden bij de secretaris. Deze aanmelding kan uiterlijk geschieden op de club avond van a.s. Donderdag, op welke avond tevens de vertrektijd bekend zal worden gemaakt. De stand in de prijswedstrijd groep I is nu: gesp.gew.rem.vrl.pnt. N. v. d. Bosch 4 4 0 0 4 P. Westhoek 4 3 0 1 3 A. P. Nühn 2 2 0 0 2 G. de Vree 5 2 0 3 2 H. Comijn 4,1 0 3 1 H. Houtman 5 0 0 5 0 De partij tussen de heren N. v. d. Bosch en A. P. Nühn werd afgebro ken. D.W.O.-nieuws. Zaterdagavond om half zeven zal er op het DWO- veld een demonstratie van voetbal kennis word engegeven De leiding is opgedragen aan de heer Cererling uit Den Haag. Dit is iets nieuws voor Zoetermeer en naar wij verwachten zal het aan belangstelling niet ont breken. Zondag a.s. gaan er 3 elftallen van DWO naar Schiedam en zullen de gast zijn van „Demoes". Men hoopt om kwart voor elf met een extra bus te vertrekken vanaf het parochie huis. Er schijnt nog plaats te zijn voor enkele supporters. Willen zij van deze gelegenheid gebruik maken, dan verdient het aanbeveling zich voor Vrijdagavond 6 uur aan te mel den bij de heer Th. Adegeest, Sta tionsstraat 165. Geboren: Gerritje, d. van M. Vos en N. Vroedsteijn. H. Luyken 20 jr. Ondertrouwd: A. Uijthoven 25 jr. Getrouwd: A. J. Heemskerk 28 jr. en E. E. de Wit 28 jr. Overleden: N. Bos 63 jr. Verschillende L^idse tamilies getroffen Zoals wij gisteren reeds mede deelden, is een Nederlandse auto met zes inzittenden Maandag op de weg naar Gerardmer (N.O. Frank rijk) op 'n stilstaande vrachtauto gereden. De gevolgen daarvan waren zeer ernstig, want de bestuurder, de heer H. M. Zaalberg, gymnastiek leraar te Bilthoven werd zodanig aan de hals verwond, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis is over leden. De overige inzittenden liepen allen min of meer ernstige verwondingen op. De heer Zaalberg overleden Omtrent dit tragisch ongeval ver nemen wij nog het volgende: Het gezelschap, dat vorige week Dinsdag voor een vacantiereisje met een huurauto uit Bilthoven naar de Vogezen was vertrokken, bestond uit de navolgende personen: de heer H. M. Zaalberg, gymnastiekleraar te Bilthoven, (zoon van de bekende pottenbakker, de heer M. H Zaal berg, Hoge Rijndijk 49 te Zoeter- woude) en zijn echtgenote, mevr. D. Zaalberg-Vletter, voorts mej. N. Vletter, verpleegster in het Acad. Ziekenhuis, de heer C. M. van Wei zen, medisch student, Rapenburg 92, mej. C. van der Sluys, verpleegster in het Acad. Ziekenhuis en de heer P. Vletter, vroeger werkzaam aan de gemeentesecretarie, afd. Alg. Za ken op het stadhuis alhier en thans als zodanig werkzaam aan de ge meentesecretarie te Alphen a. d. Wat lezers schrijven DE UITREIKING VAN HARING EN WITTEBRO.OD. Leiden, 22 Augustus. De 3-Octobervereniging te dezer stede streeft er naar, vooral de laat ste jaren, de uitreiking van haring en wittebrood, bij de viering van Leiden's Ontzet, te maken tot een tradite, die door alle Leidenaars in ere wordt gehouden. Dit streven verdient aller waar dering en medewerking, omdat juist in onze streken wij zo arm zijr. aan zinrijke, traditionele gebruiken. Het komt mij echter voor, dat de ver eniging spoediger tot het beoogde doel zou geraken, wanneer de op roeping tot deelname aan de uitrei king een wat vriendelijker en voor al propagandistisch karakter had. De offiches en advertenties, de uit reiking van haring en wittebrood betreffend, zijn naar vorm en toon nog dezelfde van een halve eeuw te rug, toen de uitreiking in feita toch een uitdeling, een bedéling was, een feestgave aan de behoeftige inwo ners van de stad. Termen in de aankondiging als „in aanmerking wensen te komen" en andere, moeten bij het publiek wel de indruk wekken, dat het hier een bedéling betreft. De bepaling „distributiestamkaart medebrengen" was in dit verbapd ook al nietgelukkig! Zoals dikwijls, is ook hier het tref fen van de juiste toon een vereiste! H. BUIS Rijn. Mej. N. Vletter en C. M. van Weizen zijn verloofd. Hedenmorgen zijn alle gewonden op twee na te Bilthoven gearriveerd. De twee anderen waren achterge bleven om de nodige schikkingen fe treffen voor het overbrengen van het stoffelijk overschot van de om gekomen heer Zaalberg. Deze twee leden van het gezelschap zijn inmid dels ook reeds weer op de terugweg naar ons land. Het echtpaar Zaalberg had vier kinderen, waarvan de oudste volgen de week negen jaar wordt. In het huis van de heer en mevr. Zaalberg te Bilthoven vertoefde sinds vorige week het echtpaar W. Rensink-Zaalberg. Deze laatste is een zuster van de omgekomen heer Zaalberg. Begrijpelijkerwijs is men in de onderscheiden families zeer sterk onder de indruk van de tragische af loop van het zo blijmoedig onderno men vacantiereisje, temeer wijl de familie Rensink-Zaalberg thans de gewonden moest ontvangen. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. Gemeenteraad Leiden Kath. Ambachtsschool BIJ MARIëNPOELSTRAAT Het Bestuur van de Stichting R.K. Ambachtsschool „Don Bosco", al hier, heeft omgezien naar een voor de oprichting van een ambachtsschool geschikt terrein en het oog doen vallen op het terrein, begrensd door de Mariënpoelstraat, de Van Swie- tenstraat en de Boerhaavelaan. Ook naar de mening van B. en W is dit terrein voor het beoogde doel gunstig gelegen. Echter is het vol gens het plan van uitbreiding dezer gemeente van 6 November 1933, zo als dit sedert is gewijzigd, bestemd voor woningbouw (betere bouw gezinswoningen), zodat dit plan, teneinde t.z.t. tot de bouw van een schoolgebouw ter plaatse te kunnen overgaan, dient te worden gewijzigd. Daartoe is een herzieningsplan ont worpen. WEER 15 MONTAGE-WONINGEN AAN DE LAGE MORSWEG De mogelijkheid bestaat om op het terrein ten Zuiden van het bouwter rein aan de Lage Morsweg, waarop door de woningbouwvereniging „de Tuinstadwijk" 54 montagewoningen, uit te voeren als duplexwoningen en 5 winkelwoningen, systeem „krabo", zullen worden gebouwd, nog 15 wo ningen 'te doen bouwen. Van deze mogelijkheid behoort gebruik te worden gemaakt. Aangezien deze woningen aan evengenoemd bouw plan zullen aansluiten, menen B. en W. dat voor Idle 15 woningen even eens het systeem „Krabo" moet wor den gekozen en dat ook deze wonin gen als duplexwoningen moeten worden uitgevoerd. Verder ligt het voor de hand, dat deze woningen ook aan de woningbouwvereniging „de Tuinstadswijk" worden toegewezen. De stichtingskosten worden ge raamd op 166.091.terwijl de grondkosten, overeenkomstig het door het Ministerie van Wederop bouw en Volkshuisvesting vastge stelde bedrag, bepaald zullen wor den op 2.450.per woning. Schooltand- verzorging begint De school-tandverzorging zal in het najaar ter hand kunnen worden genomen. Met de samenwerkende instanties is overeenstemming bereikt omtrent de redactie van de stichtingsacte.. De financiële medewerking van de fondsen bestaat in een bijdragen van 2.per verzekerd kind, dat van de verzorging gebruik maakt. Het aan tal van die kinderen wordt geschat •O pet. van het totaal. Verder zul len de inkomsten van de stichting, afgezien van eventuele andere baten, worden gevormd door bijdragen van ouders of verzorgers van kinderen, die niet bij een ziekenfonds verze kerd zijn, en een bijdrage van de ge meente, gelijk aan het dan nog blij vende tekort op de exploitatie. Het tekort op de exploitatie wordt voor het eerste jaai geraamd op on geveer 1.500. Ten laste van 1950 zal daarvan vermoedelijk een bedrag van 750 Komen. De kosten van de installatie c.a. en van enige noodzakelijke voorzienin gen aan lokalen worden geraamd op 10.000. De rente, tegen welke dit bedrag door de gemeente kan worden beschikbaar gesteld, kan worden be paald op 3}i pet. DE „WINKELRAMEN" VAN HET GANGETJE. Met betrekking tot de verbetering van de geVelwand aan het Gangetje besloot de Raad o.m. om met de toen malige eigenaresse van het winkel pand Botermarkt 28, hoek Gangetje, een overeenkomst aan te gaan. Bij deze overeenkomst verbond de ge meente zich aan gemeld perceel, voorzover dit perceel strekt aan de zijde van het Gangetje, een nieuwe straatwand te maken, bestaande uit winkelpui en gevelbekleding. De ge meente behield zich het recht voor in ed nieuwe straatwand enige vitri nes aan te brengen. De tegenwoordige eigenaar, de heer A. H. van der Staay, is voor nemens het winkelpand te verbou wen. Een daartoe strekkend plan werd reeds bij B. en W. ingediend. Dit plan voldoet aan de eisen van welstand en schoonheid, zodat geen bezwaar bestaat de strook grond met de daarop opgetrokken gevel aan de eigenaar van het winkelpand koste loos over te dragen. Bovendien wordt ter plaatse dan een betere toestand verkregen, aangezien de aan de gevel aangebrachte vitrines om verschillende redenen niet aan haar doel hebben beantwoord., In de gevel bevinden zich drie ge velstenen. welke betrekking hebben op de historische ontwikkeling der gemeente. Deze stenen dienen aldaar door de gemeente te worden behou den, waartoe een erfdienstbaarheid moet worden gevestigd. De heer van der Staay kan zich hiermede vereni gen. De Raad besloot op 6 September 1949 een crediet toe te staan van 140.000.voor het ophogen (in den natte) van een terrein, ter geza menlijke grootte van 6 ha., gelegen aar. de Kanaalweg. Voor dit toegesta ne crediet zou een hoeveelheid van 60.000 m3 zand worden geleverd en zouden de nodige bijkomende werken worden verricht. Bij nauwkeurige opmeting en wa terpassing van het terrein is echter gebleken, dat de oppervlakte iets groter is dan 6 ha, terwijl de gemid delde hoogte van het maaiveld na entzoding enz. een weinig lager kwam te liggen dan 0.90 m. N.A.P., van welke oppervlakte en hoogte bij de berekening was uitgegaan. Voorts beeft de aannemer voor de aanleg '.'tn het wegvak LeidenVoorschoten minder zand nodig gehad dan was geraamd, zodat het hem mogelijk is meer dan 60.0000 m3 zand te leveren. De aannemer is bereid deze meerdere hoeveelheid, welke door hem wordt geschat op 8.000 m3, maar veilig heidshalve op 10.000 m3 kan word er gesteld, onder dezelfde voorwaarden aan de gemeente te leveren. Onge veer 5000 a 6000 m3 zand zal nodig zijn om het gehele terrein op een hoogtev an 0.10 m N.A.P. op te leveren, terwijl de overige hoeveel beid zand kan worden gebruikt om het gedeelte, bestemd voor woning bouw, grotendeels op de voor dit ter reingedeelte gewenste hoogte van 0.60 m. -f N.A.P. op te leveren. Het komt B. en W gewenst voor van deze aanbieding gebruik te ma ken. Aangezien bij de oorspronkelijke raming niet was gerekend op de om- si ag wegens algemene kosten van het bedrijf van Gemeentewerken en bo vendien, om verstuiving van het zand tegen te gaan, enige voorzienin gen dienen te worden getroffen, zal het toegestane crediet ad f 140.000 met rond f 28.000.moeten worden verhoogd. ZILVEREN JUBILEA BIJ HET MOTORHUIS Op 2 September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer M Eruyn, chef van de garage Morssin gel 1 b, en de heer J. Bosman, werk zaam in de afdeling boekhouding, bij de N.V. „Het Motorhuis" in dienst kwamen. Op die middag van 45 uur zal er in café-rest. „In den Vergulden Turk" gelegenheid zijn tot geluk wensen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opge maakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING. Over het algemeen veel be wolking met plaatselijk enkele regenbuien, hier en daar wel licht met onweer. In de nacht en vroege ochtend plaatselijk nevel of mist. Zwakke tot ma tige wind, hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Weinig verande ring in temperatuur. tysvcjawtt in Indonesië HUZ. J. WISSE, Rozesteinstr. 8, Wassenaar, viert op 24 Augustus zijn verjaardag te Willemstad op Curasao. Volgèns de laatste Reutertelegram- men is de toestand aan de verschil lende fronten in Korea als volgt: Centrum: De Amerikanen houden krachtig stand op de hoofdweg 12 kilometer ten Noorden van Taegoe. Bij een lichte aanval in de nacht moesten de Zuid-Koreanen in deze sector een 450 meter wijken. Oosten: Zuid-Koreaanse man schappen trekken ten Noorden van Pohang onder steeds toenémende te genstand zeer langzaam voorwaarts. Zuiden: De Amerikanen sloegen ten Westen van Masan bij het aan breken van de dag een aanval af zonder terrein te verliezen,. Zuid-Koreaanse mariniers trachten met hen in contact te komen van hun nieuwe bruggenhoofd in het gebied van Tonjong uit. Luchtmacht: Bombardements- en gevechtsvliegtuigen hebben bij goed weer hun zware aanvallen voortge zet en Noordelijke voorraden en troepen aangevallen. Ver achter het Noord-Koreaanse front is de verbin ding met de door de Noordelijke fronttroepen benodigde voorraden afgesneden. Vanmorgen heeft zich op het hoofdbureau van politie te Rotter dam gemeld de 73-jarige M. J. V., die in zijn woning aan de Lieve Ver- schuierstraat zijn vrouw, de 64-jari- ge A. J. V.-D. met een aardappelmes steken had toegebracht, n.l. bij de slaap en in het oor. Omtrent de mo tieven tast men nog in het duister. De man is gearresteerd en de vrouw is in het ziekenhuis Coolsingel opge nomen. Haar toestand is redelijk. ZWEMMEN DE KANAALZWEMMERIJ. Onze landgenoot Jos de Waal heeft zijn Kanaaltocht moeten staken na dat hij vijf uur in het water was ge weest en bijna de helft van de af stand afgelegd had. Het vet. waarmee hij zich had la ten insmeren, liet al spoedig los, zo dat hij door de koude bevangen werd. Drie leden van de bemanning van de volgboot sprongen te water om hem aan boord te brengen. Ook de Fransman Alfonsi heeft, als slachtoffer van de koude, moeten opgeven. SCHEEPSBERICHTEN BANTAM. DjakartaR'dam, pass. 21 Aug. Gibraltar BORNEO, Am sterdamDjakarta, pass. 22 Aug. Singapore CAMERONIA (tr), DjakartaA'dam, 22 Aug. van Aden naar Suez JAPARA, R'damDja karta, 22 Aug. van Colombo naar Be- lawan KEDOE, DjakartaR'dam, 22 Aug. dwars Lissabon. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 23 Aug. Kaas. Aan gevoerd 289 partijen, le soort 202 212.2e soort f 193200.zware tot 233.Handel flauw. Wie met ie grote snelheid rijdt Die htm niet stoppen meer op tijdl

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3