De samenwerking van werk-gevers en -nemers 3{aite Qoif NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Als de zomei* ten einde loopt.*. WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Ter breking van wilde staking in de bouwvakken te Amsterdam Voor de radio heeft gisteravond de voorzitter van de K.A.B., de heer A. C. de Bruyn, een beschouwing gegeven over de wilde stakingen te Amsterdam en Rotterdam Na de communistische ophitserijen te hebben gelaakt en rnet nadruk te hebben verklaard, dat de bona fide vakbeweging géén afstand doet van het recht te staken, vervolgde de heer De Bruyn: Indien en zolang de Regering plaats laat voor misleidende agitatie voor vergiftiging van de volksgeest en ondermijning van gezag en staat, zolang mag en moet erop kunnen worden gerekend, dat de overheid voor afdoende bescherming zal zor gen. Schiet de plaatselijke politie te kort. dan moet de Regering, ge vraagd of ongevraagd, bijspringen. De Regering riep vrijwilligers op voor Korea; een oproep oir?, indien het tegenwoordige machtsapparaat der Regering tekort schiet, eigen landgenoten tegen communistische terreur te beschermen, zou waar schijnlijk beter begrepen worden. Ook de maatschappelijke organisa ties waren fezeer in het defensief. Dit nu wordt anders en niet name m de Amsterdamse bouwvakken gaat men over tot het offensief. Daar hebben in overleg tussen pa troons- en arbeidersorganisaties, 'n aantal bonafide arbeiders onder politiebescherming een aantal werken bezet en is een samenwer king in het leven geroepen, die af doende nu en straks zich tegen de communistische terreur zal ver zetten. Het zal namelijk niet meer mogelijk zijn, dat wilde stakers uit maken wanneer zij de arbeid zullen hervatten. De hedriifsgemeenschap in de bouwvakken zal voortaan uit maken of cn zo ja: wanneer die heren de arbeid kunnen hervat ten. Dat is in de geeeven omstandighe den DE weg. Daardoor wordt bij wilde stakingen de leiding aan de communisten onttrokken en in han den genomen door de bedrijfsge- mecnschap. Dit voorbeeld van het Amsterdam se bouwbedrijf verdient, waar moge lijk en nodie. navolsincr. En het ver dient de hulde en steun van het ge- help Nederlandse volk. Van ziin ar beidersbeweging in het bijzonder. BISSCHOP VAN BRATISLAVA AANGEHOUDEN? Mgr. Michel Buzalka, bisschop van Bratislava, is 17 Augustus door de Tsjechoslowaakse politie aangehou den aldus meldt het onafhankelijke Oo=tenrijkse blad „Presse". Het blad voegt er aan toe, dat mgr. Euzalka in de staatsgevangenis te Bratislava werd opgesloten en dat rijn proces eerlang zal aanvangen Hij ?ou er van beschuldigd zijn, „de Ka tholieke Actie" te hebben tegenge werkt en de geestelijken te ^hebben geterroriseerd". Volgens hetzelfde blad zouden de andere Slowaakse bisschoppen prac- tisch in hun woningen worden ge vangen gehouden, en niemand, zelfs hun rechtstreekse medewerkers niet, zouden met hen in verbinding kun nen treden. VERSCHIJNING VAN DE H. MAAGD IN AMERIKA? Het kleine dorpje Necedah in Wis consin (U.S.A.) staat in de godsdien stige belangstelling van Amerika. Aan een een en veertig jaar oude boe renvrouw, Mary Anna van Hoof, zou O L. Vrouw zevenmaal zijn versche nen. Honderdduizenden mensen stroomden naar de plaats der ver schijningen. De bisschop van La Cros- se, Mgr. J. Treacy, heeft een kerke lijk onderzoek gelast en tot nader order iedere godsdienstplechtigheid op de plaats der verschijningen ver- beden. Mary van Hoof verklaart een bij zondere boodschap van O. L. Vrouw te hebben ontvangen, die haar ge zegd zou hebben: „Bid, bid voortdu rend, want de- tijd is nog maar kort". MOTOR VAN AMERIKAANSE DC-6 ONTPLOFTE. Een viermotorige DC-6 van de American Airlines heeft op een vlucht van Los Angeles naar Chi cago met 52 passagiers te Denver een noodlanding gemaakt, nadat een der motoren op 21.000 voet hoogte was ontploft. Als gevolg van de ontplof fing brak een propeller af en werd een gat geslagen in de passagiers ruimte. Een der passagiers was overleden toen het toestel de grond bereikte. Het is echter niet bekend of hij aan verwondingen stierf of aan een hart aanval. Zeven andere inzittenden zijn in een ziekenhuis opgenomen. WIE WIL NAAR DE MAAN? Van 30 September tot 2 October wordt te Parijs het eerste interna tionaal „Astronautisèh'' congres ge houden. De astronavigatie houdt zich bezig met de mogelijkheden van het verkeer tussen planeten. Het congres zal speciaal de mogelijkheid van een reis naar de maan behandelen. Afge vaardigden uit 10 landen zullen het congres bijwonen. Het wordt in de Sorbonne geopend door professor Alieandre Ananoff, de Franse astro noom en luchtvaartingenieur, die een „ruimteschip" met raket-voortdrij ving heeft ontworpen voor een reis naar de maan. Films over dit onder werp zullen voor de eerste maal v/orden vertoond. Trein ontspoord bij Amsterdam Vanmorgen om zeven uur werd ter hoogte van het rangeerterrein in de Watergraafsmeer op het baanvak WeespAmsterdam-Muiderpoort een spoorstaafbreuk ontdekt. De treinen werden daarom over enkel spoor geleid. Trein No. 1808, die om 7.10 uur op het Centraal Station te Am sterdam had moeten aankomen is om streeks dit tijdstip, bij het overgaan van het verkeerde op het goede spoor bij genoemde seinpost ont spoord. Het treinverkeer op het genoemde baanvak was gestremd en reizigers in de richting AmsterdamAmers foort en omgekeerd, moesten over Utrecht reizen. Er waren zeven gewonden, geluk kig geen van allen ernstig. Zij wer den met de ambulancewagens naar het Onze Lieve Vrouwen-Gasthuis in Oost vervoerd en daar verbonden. Het waren hoofdzakelijk snijwonden als gevolg van glasscherven. Nie mand behoefde in hét ziekenhuis te worden opgenomen. De spoorwegarbeiders slaagden er spoedig in de motorwagen, die het minst beschadigd was, weer geheel in de rails te zetten. Om tien uur precies werd deze wagen wegge sleept. De ravage, die het ongeval heeft veroorzaakt aan de overige wagens, is echter groot. Zeker een honderd meter baanden deze zich hotsend een weg langs de rails, waarvan de biels werden meege sleurd en ten dele naast de spoor baan werden geslingerd. De koppe ling tussen de tweede en derde wa gen werd verbroken, waardoor de eerste twee wagens een veertig me ter verder doorschoten dan de overi ge, die volledig tot stilstand kwamen doordat de onderstellen als het wa re in het meegesleepte grint van de spoorbaan werden gesmoord. De derde wagon werd wel het ernstigst beschadigd. Het voorstuk hiervan boorde zich ettelijke deci meters in de zachte bodem. De wa gen helde ongeveer dertig graden, doch kantelde niet. De spoorstaafbreuk werd ontdekt bij de gebruikelijke controle, die elke ochtend langs de spoorbaan wordt ingesteld. Onmiddellijk verwittigde de controleur het Centraal Station te Amsterdam hierv. n, waar maatrege len werden genomen om de uit de richting Weesp komende trein op een ander spoor te leiden. Dit is ook in derdaad gebeurd, zodat de breuk niet de directe oorzaak van de ontsporing is geweest. Of de spoorstaafbreuk wel de indirecte oorzaak %ran het ongeval is geworden, maakt thans een punt van onderzoek uit. Ter plaatse werd de mogelijkheid geopperd, dat de be stuurder zich door de overgang op een ander spoor heeft vergist in de wissel, die op het doorgaans gebruik te traject een paar honderd meter verder ligt. Een met te grote snelheid passeren van deze wissel zou zo veronderstelde men het ontsporen ten gevolge kunnen hebben gehad. Weer vogelpest in Barneveld In een buurtschap onder de ge meente Barneveld is een geval van pseudo-vogelpest vastgesteld. Een gedeelte van de uit duizend kippen bestaande pluimveestapel werd ver nietigd. Het beeld van de ziekte heeft zich hier gewijzigd. Nu lijden de kippen aan ernstige verlammin gen. Tevens werd een geval van ver moedelijke pseudo-vogelpest vastge steld in de buurtschap Kallenbroek. DE SMOKKELARIJ AAN DE NEDERLANDS-DUITSE GRENS. Aan de beruchte „Babatz—'-smok kelbende aan de Nederlands-Duitse grens bij Aken is in de nacht van Maandag op Dinsdag door de Duitse grenswacht een gevoelige slag toege bracht door de arrestatie van 31 van haar leden. De vorige week had de Duitse grensbewaking reeds meer dan twintig leden gearresteerd. Twin tig van hen stonden te Aken terecht. Er werden gevangenisstraffen opge legd tot vier maanden en geldboeten tot 300 mark. De Rabatz-bende is bijna op mili taire leest geschoeid en heeft zelfs een eigen lied. BOERDERIJ IN NOORD-HOLLAND AFGEBRAND Gisteravond omstreeks tien uur brak, vermoedlijk door een defect in de electrische leiding, brand uit in de boerderij van de heer C. Co- nijn te Oterleek (N.-H.). De brand' weer uit Alkmaar, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen, dat de boerderij, waarin bijna de ge hele hooi-oogst was geborgen, in vlammen opging. Acht kinderen, waarvan twee logé's uit Amsterdam, die reeds naar bed waren, konden tijdig naar buiten komen. Van de inboedel kon slechts weinig worden gered. Alleen een schuur met varkens bleef behouden. De schade wo#dt gedeeltelijk door de verzeke ring gedekt. BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. C. BRONSVELD W.P. Gistermorgen ontving Z. H. Exc. Mgr. C. Bronsveld W.P., Titulair bisschop van Carralia en Apostolisch Vicaris van Tabora, de bisschopswij ding uit handen van de bisschop van Haarlem, Mgr. J. P. Huibers, in de kerk van de H.H, Cyriacus en Fran- cjscus te Hoorn. In een plechtige stoet trok hij Maandagavond Hoorn binnen, nadat de straten door spon tane medewerking van gemeente en bevolking (het was de sluitingsdag der kermis) waren schoongemaakt Zowel bij de intocht als gistermor gen bij de H. Wijding toonde de be volking, zowel katholiek als niet- katholiek, zeer grote belangstelling. AANVRAGEN VRIJSTELLING WEGENS BROEDERDIENST. Aanvragen tot vrijstelling van de dienstplicht wegens broederdienst voor de lichting 1951 moeten worden ingediend vóór 10 September. De vrijstelling wordt verleend aan hen, die ten minste drie broeders hebben of gehad hebben, die bij de strijd krachten dienen of gediend hebben. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij de gemeente-secretarieën. KONINKLIJKE FAMILIE ENKELE DAGEN NIET TE SOESTDIJK. Koningin Juliana en Prins Bern- hard zullen Wpensdag 23 Augustus a.s. Soestdijk voor enkele dagen ver laten. H. M. zal zien met de prinsesjes naar het Loo begeven, Z.K.H. zal deelnemen aan het internationale concours hippique te De Zoute in België. GEMEENTE DELFT KOOPT EEN HOTEL. Het gemeentebestuur van Delft heeft het plan het hotel Wilhelmina voor de gemeente aan te kopen. Naar zijn oordeel ontbreekt het in deze gemeente aan een modern geoutil leerd eri geëxploiteerd hotel, met het gevolg, dat velen hun toevlucht zoe ken tot motels buiten de gemeente. „Wilhelmina" is naar het oordeel van het college zeer geschikt om modern te worden ingericht. Met de aankoop zal een bedrag van 215.000 gemoeid zijn. ZEVEN POSTBODEN VOOR DE RECHTER. Gisteren stonden zeven postboden uit Laren (N.-H.) terecht voor de Amsterdamse rechtbarric. verdacht van diefstal van geld en goederen uit brieven en postpakketten, o.a. be stemd voor het interneringskamp te Crailo. De inwoners van Laren hadden er een gewoonte vari gemaakt aan de brievenbestellers ongefrankeerde en veloppen plus het geld voor postze gels mee te geven. Meermalen kwam het voor, dat de postbode het geld in zijn zak stak en gebruikte postzegels op de enveloppe plakte. Een van de boden liep hiermee tegen de lamp. Bij zijn verhoor kwamen ook de andere diefstallen en verduisterin gen aan het licht. Achtereenvolgens werden er tien arrestaties verricht in Mei van dit jaar. In de zaken van de eerste drie verdachten, de 29-ja- rige D. M., de 51-jarige S. M., de 30- jarige J. M. eiste de officier van Ju stitie, mr. W. A. J. Aberson, gisteren acht maanden gevangenisstraf. Ook tegen de 47-jarige H. H. K., de 37-jarige H. G. K. en de 50-jarige B. B. requireerde mr. Aberson acht maanden. Tegen de zevende verdachte, de 54-jarige C. B., die van de gestolen goederen geschenken had aangeno men, werd twee maanden geëist. Zo goed als alle verdedigers wezen op de blanco straflijst van de ver dachten en vroegen de president, de onvoorwaardelijke straffen te beper ken tot de tijd, in voorarrest doorge bracht, daar alle zeven beambten bij de P.T.T. door strenge disciplinaire straffen zijn getroffen. BEURS: ZEER RUSTIG Dat de koersstijging Maandag ge paard ging met meer activiteit, be wijst wel het omzetcijfer der aande len, nominaal ruim 2.000.000, waar van meer dan 25 procent in Kon. Olie. Hoewel belangrijk nieuws voor de beurs ontbrak, zag het er aanvan kelijk ook gisteren naar uit, dat de koersbeweging in bovenwaartse r:chting zou worden voortgezet. Na de eerste hogere openingsprijzen trad een reactie in, al bleef de ondertoon gunstig. De beurshandelaren waren van mening, dat een kalme dag, waarop het prijspeil vrijwel onver anderd blijft, na de vrij sterke fluc tuaties van Maandag en vorige weck als gunstig beschouwd kan worden. De activiteit was dan ook aanzienlijk minder dan gisteren. Tot lid van de Eerste Kamer voor de P. v. d. A. is benoemd ver klaard de heer P, J. Kapteyn te Bloemendaal. De heer P. C. de Jon ge te Middelburg had zijn benoe ming niet aangenomen. Mgr. Hopmans, bisschop van Breda, vierde gisteren in het R.K. Gasthuis in alle stilte zijn 85ste ver jaardag. De gemeenteraad van Swalmen heeft een terrein van 5 h.a. verkocht aan de Dr. Poelsstichting, op voor waarde, dat het „Dr. Poels-oord" daar zal worden gevestigd. De Ahmadiyya Muslim Missie in Nederland overweegt behalve in Den Haag aan de Oostduinlaan in het Benoordenhoutkwartier ook in de hoofdstad een Moskee voor 200 Mohammedanen te stichten. D- prinsesjes Beatrix en Irene waren gisteravond tegenwoordig bij de viering van het 6e eeuwfeest van Naarden. ALPHEN AAN DEN RITN Avilauna's llamiiigo terecht De in het voorjaar uit het vogel park Avifauna ontsnapte flamingo is na een rondzwerving van enkele maanden teruggevonden bij een landbouwer in Renswoude. Deze heeft het dier ongeveer 10 dagen ge leden gevangen. Door courantenbe richten was de directie van Avifau na op deze vangst attent gemaakt. Bij een onderzoek bleek het dier inderdaad de Avifauna-flamingo te zijn. Avifauna nadert de half millloen bezoekers. Bij de opening van het vogelpark Avifauna had de directie als haar verwachting kenbaar ge maakt, dat het eerste seizoen min stens een half millioen bezoekers naar het vogelpark zouden komen. Tot voor enkele dagen waren er reeds 470.000 geweest en de ver wachting is thans gewettigd, dat de half millioen dit weekend de poor ten van dit unieke evenement zal passeren. Hem of haar wacht een niet geringe verrassing. Ernstige aanrijding bij Avifauna. Hedenmorgen omstreeks 8.15 uur vond op de Rijksstraatweg onder deze gemeente ter hoogte van het vo gelpark Avifauna een ernstige aan rijding plaats. Uit de richting Alphen a. d. Rijn reed een vrachtwagen, be stuurd door C.v.Zetten uit Scherpen- zeel. Bij de vluchtheuvel waar de inrij is naar het vogelpark wilde de chauffeur naar links uitwijken. De achter hem op 'n Solex rijdende v. d. K. merkte dit niet, of te iaat en een botsing was niet te vermijden. De Solexrijder liep een ernstige vlees wonde aan het been op en is naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Met pensioen. We hebben on langs gemeld, dat de heer Vermeu len, de concierge van het Raadhuis, 1 October a.s. met pensioen gaat. Op diezelfde dag gaan nog een drietal personen heen uit de gemeen tedienst. Twee hiervan behoren tot het gemeentelijk gasbedrijf, n.l. de heren J. de Klein en J. v. d. Linde. Beiden hebben een zeer groot aantal dienstjaren en hun beste krachten in dienst der gemeente gegeven. De derde functionaris, die gaat „rentenieren" is de heer A. Noomen, kantoorloper-meteropnemer. Zijn werkzaamheden als meter-opnemer voerden hem ook naar Zwammerdam en Bodegraven. Alphen 1 verliest van Q. S. C. 1 Het eerste elftal van Alphen speelde een oefenwedstrijd in Wormerveer tegen het Jubilerende Q S. C. 1 aldaar. De Alphenaren toonden zich in het veld weliswaar dikwijls de meerderen, maar tegen het stevige typische Noord Hol landse spel kon de Alphen achter hoede het niet bolwerken De eind uitslag was 51 voor Q. S. C. Alphen res. bij LOC. Door een verdiende 20 zege, behaald op de 4e klasser Sloterdijk in het tournooi der vereniging LOC te Amsterdam om een Zilveren schoen, hebben de Alphenreserven zich in de finale plaatste om dit kostbare kleinood. Deze finale wflrdt a. s Zondag in Amsterdam gespeeld. Bekerwedstrijden .H. D. C. De 8e ronde voor de bekerwedstrij den bracht de volgende uitslagen: Groep I J. ZaadP. v. Tol 11 W. BaartH. B. de Vos 11; E. LooijensteinJ. Dissel 02; H. K. de VosR. v Klaveren 02 E Me- gchelseM. de Groot 1 De afgebroken partij M. de GrootH. K. de Vos eindigde in remise. Groep II K. PotmusJ. J. de Groot 02; A. BijlJ. v. d. Lin den; E. MasmeijerA. de Groot 02; E. MasmeijerG Dool 11; F. VergunstA. v. d Vliet 20; J. PontF. v'ergunst 20. Loting Rijnstreekbfikerwedstrij- den. De loting voor de a. s. Zon dag op het Alphenterrein te spe len Rijnstreekbekerwedstrijden heeft het volgende resultaat gebracht. De bekerhoudster, DOS uit Utrecht, zal het moeten opnemen om 12 uur te gen Ajax terwijl Alphen geloot heeft tegen Xerxes. BOSKOOP Gemeenteraad. Donderdag 24 Augustus a.s. te 11 uur zal een open bare spoedvergadering der gemeen, teraad worden gehouden, ter wijzi ging van het concept-besluit inzake overdracht van eigendommen in ver band met de verbetering van de Zuidkade. Sommigen eigenaren zijn n.l. van mening andere voorwaarden aan de eigendomsoverdracht te moe ten verbinden waardoor deze wijzi ging noodzakelijk wordt. De bespre king der wijzigingen zal in besloten vergadering plaats hebben, waarna de wijziging van het concept-besluit in de openbare vergadering zal wor den behandeld. Aangezien de aanbesteding van het werk reeds heeft plaats gehad, achten B. en W. het in verband met een vlotte uitvoering gewenst deze aan gelegenheid in een spoed-vergade- ring te behandelen. Kapelaanswisseling, Zoals reeds werd gemeld, is de weleerw. heer B. J. M. v. Balgooy benoemd tot kape laan te Boskoop. De tegenwoordige' kapelaan, de weleerw. heer W. J. de Jonge werd benoemd te Wassenaar parochie St. Joseph. Gedurende de jaren welke kap. de Jonge te Bos koop werkzaam was, heeft hij zich bij de parochianen algemeen bemind gemaakt. KOLEN voor alle doeleinden CR EYGHTON Hooiqr.46 Tel. 20114 HAZERSWOUDE Aanrijding. Dinsdagmorgen had op het kruispunt DorpsstraatGe- meneweg alhier, een aanrijding plaats tussen een vrachtauto van de veerij der A. K. alhier en een personen auto. De vrachtauto kwam uit de richting Leiden en de personen-auto uit de richting Boskoop, terwijl op dat moment ook een personen-auto uit de Dorpsstraat kwam rijden. De chauffeur, die met zijn auto uit de richting Boskoop kwam rijden, ver leende gaen voorrang en veroor zaakte een aanrijding met de vracht auto. De personen-auto werd zwaar beschadigd. De vrachtauto liep geen schade op. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. RIJPWETERING ORANJEFEESTEN. Zoals gewoonlijk begonnen de Oranjefeesten Dinsdag met een trac- tatie voor de kinderen. Onmiddellijk daarna werden de verschillende spel letjes gedaan, die, ondanks een mals „Mei"-regentje, veel belangstelling trokken. De prijzen werden gewon nen door: Vlagje steken: Meisjes le klas: 1. Elsje Zwartelé, 2. Corrie v. d. Poel, 31 Ineke van Kins. Jongens: 1. Piet Rotteveel, 2. Marteen Akerboom, 3. Siem Hogeboom. Zaklopen Jongens, 2e en 3e klas. 1. Dik Spring in 't Veld, 2. Piet Rot teveel, 3. Wim Borst. Baldragen Meisjes, 2e en 3e klas: 1. Rina Jansen, 2. Corrie Koot, 3. An nie Weenink. Washangen Meisjes, 4e en 4e klas: 1. Janie Wolvers, 2. Emmie v. d. We reld, 3. Corrie Borst. Zaklopen Jongens, 4e en 4e klas: 1. Wil v. d. Geest, 2. Bert Strijk, 3. Siem Heemskerk. Plankje wippen, 6e, 7e en 8e klas Meisjes: 1. Sjaan Schoo, 2. Bep van Dijk, 3. Sjaan Jansen. Jongens: 1. Kees Zoetemelk, 2. Wim Versteegen, 3. Joop Straathof. De winnaars gingen na afloop da delijk hun prijs in ontvangst nemen. Om 2 uur was de hele jeugd weer verzameld in de grote tent op het feestterrein om daar te kunnen genie ten van de poppenkast. Om 6.30 werd een behendigheids wedstrijd op paarden gehouden, waarbij de ruiters eerst met hun paard rond een paal moesten draaien om daarna uit een emmer, aan de zelfde paal bevestigd, een blokje te pakken en naar de finish te rijden. Gedresseerde paarden mochten niet meedingen. De prijzen werden ge wonnen door: 1. H. Castelijn, 2. M. de Graaf, 3. H. Duivenvoorden. Daar mee was het programma voor de eer ste dag afgewerkt en werd het bij de attracties gezellig druk. Goed beschouwd is het vak van mode-ontwerper een eigenaardig vak. 's Winters, als wij in onze wol len japonnen of jumpers bij de war me haard zitten, vertoeven zij met hun gedachten al in de zomermaan den. Op hun ateliers werken zij in koortsachtige haast aan de collecties zomermantels en japonnen van luchtige stoffen. En op het ogenblik, nu wij in deze luchtige kledij rond wandelen, zitten zij bij een ventila tor met hoofd en handen de winter collecties samen te stellen. Links boven op deze foto ziet U Pierre Balmain, een der groten uit de Parijse modewereld, in diep ge peins verzonken met zijde voor een winter-avondjapon in £ijn handën. Uit de rollen stof, die in zijn atelier hoog liggen opgestapeld, zou men opmaken, dat hij veel zwarte japon nen in zijn collectie zal tonen. De bontmantel rechts, is een ontwerp van Balmain. In tegennstelling tot de gebruikelijke verwerking van bont, heeft hij hierbij de strepen dwars genomen. Het hoeft geen be toog, dat alleen lange, zeer slanke types zo'n mantel kunnen dragen. De hoed links onder is uit zwart ve lours gemaakt en met een fraaie speld versierd. Deze creatie wordt gedragen bij bezoek aan schouwbur gen en soortgelijke gelegenheden. Rechts onder het blousje voor het zo geliefde mantelpak. Deze blouse is van crême-kleurige toile de soie, Het front je is geplooid en bij de middensluiting voorzien van een rechte baan, die in een punt uitloopt, met parelmoer knoopjes bezet. Een leuke dracht voor het sportieve- meisje, dat 's winsters onder haar driekwart bontmantel of swagger bij voorkeur een mantelpakje draagt. Overigens is er nog niet veel nieuws over de wintermode te mel den en het duurt ook nog wel even voor de ontwerpers hun geheimen zullen prijsgeven.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2