Machinefabriek den Holder eersteling in Zuid-West Belgische Regeringsverklaring NIEUWS UIT DE OMGEVING VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 De officiële opening Het is vandaag voor de heer L. den Holder, directeur-eigenaar van de machinefabriek den Holder een gro te dag^ nu hij zijn ideaal van de laat ste jaren: een nieuwe fabriek, waar in hij de in zijn bedrijf sluimerende krachten volledig kan ontplooien, ziet verwezenlijkt. Maar niet alleen voor de heer den Holder, ook voor de Leidse industrie en voor de gemeente Leiden is de of ficiële opening van de nieuwe fa briek aan het Delftse Jaagpad een feit van grote betekenis, omdat deze fabriek de eerste steen genoemd mag worden in het grote uitbreidingsplan Zuid-West, dat zowel industrie-uit breiding als woningbouw betreft. Vanmorgen vond in tegenwoordig heid van een aantal genodigden de officiële opening plaats van het nieuwe fabriekscomplex. Onder hen merkten we o.m. op de loco-burge meester, weth. J. C. v. Schaik de weth. van openbare werken, de heer A. J. Jongeleen, weth. Steph. Menken, de gemeente-secretaris mr. J. Bool, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de heer J. G. Verhey van Wijk, verte genwoordigers van de Maatschappij van Nijverheid en Handel en de Leidse Vereniging van Industriëlen directeuren van gemeente- en parti culiere bedrijven, enz. Nadat de procuratiehouder der fir ma een welkomstwoord had gespro ken tot de genodigden, die in de ruime frissè cantine der fabriek bij een waren gekomen, hield de heer L. den Holder een korte toespraak. Hij memoreerde hoe de gebouwen aan het Galgewater sinds jaren te klein waren voor het steeds groeien de bedrijf, zodat de ontvangen orders niet of nauwelijks konden worden uitgevoerd. Er werden spr. verschillende ter reincomplexen aangeboden buiten de stad, doch de vestiging aldaar stuit te op zoveel moeilijkheden o.a. in verband met de huisvesting van 't personeel, dat daarvan moest wor den afgezien. Na veel besprekingen met B. en W. van Leiden, in het bijzonder met weth. Jongeleen en zijn dienst, kwam men uiteindelijk tot het industrieplans aan het Delftse Jaagpad en in_ Juni 1949 ging de eerste spade voor het nieuwe fabriekscomplex in de grond. In snel tempo werd onder leiding van de aannemersfirma Bik en Bree- develd gewerkt en nadat de gebou wen reeds eerder in gebruik konden worden genomen, kon thans de of ficiële opening plaats hebben. De heer den Holder deelde hierna mede, dat door de schilder Walther Bos een schilderstukje was vervaar digd van het nieuwe complex, dat spr. thans aan de gemeente aanbood als eersteling in het nieuwe indus trieplan. Weth. v. Schaik aanvaardde als loco-burgemeester dit geschenk in grote dank en wees er op. hoe na langdurige onderhandelingen over eenstemming over het nieuwe indus trieterrein was bereikt. De onderhandelaars hebben de kunst verstaan elkaar te begrijpen en tot elkaar te komen in beider be lang. Indien verdere besprekingen plaats vinden tussen gemeente en belang hebbende industrie zal er nog veel meer te bereiken zijn. Spr. verklaarde, dat het gemeen tebestuur ten zeerste verrast is door hetgeen hier tot stand is gebracht. En spr. wees er met nadruk op, dat het hier een levensbelang voor de gemeente is. Spr. hoopte, dat de prettige ver houding zal blijven bestaan en ver der zal uitgroeien in het belang van de Leidse industrie. Weth. Jongeleen bood eveneens den heer de Holder zijn hartelijke gelukwensen aan en h'ij wees er op, dat wel eens gezegd wordt, dat de ambtenarij zo stroef werkt. De heer den Holder zal, volgens spr., hierover toch niet te klagen hebben gehad. En ook overige industrieën zullen daarvoor geen reden hebben. Spr. wees er voorts op, dat voor het Zuid West-plan 2 millioen M3 zand nodig is. Het eerste bouwplan van 100 wqningen is bereids door de raad aanvaard en een tweede plan staat op stapel. De nieuwe provin ciale weg zal binnenkort gereed zijn, het plan voor de bouw van een nieu we brug over de Trekvliet, 300 M. van het fabriekscomplex van de heer den Holder, is in bewerking en zo gaat de gemeente door met de ver wezenlijking van het plan Zuid-West. De aanwezigen namen hierna met veel belangstelling kennis van het nieuwe, prachtig ingerichte fabrieks complex en keken vol bewondering naar de fraaie metaalbewerkingsma chines, die waren opgesteld. Elke machine is van een aparte motor voorzien, zodat men niet met een centrale drijf installatie te maken heeft, hetgeen het werk ten zeerste vergemakkelijkt. Na terugkomst in de cantine werd een Filca-film vertoond van het oude bedrijf, waarin nog eens dui delijk werd gedemonstreerd onder welke moeilijke omstandigheden daar gewerkt moest worden. Vervolgens sprak de heer J. Ver hey van Wijk namens de K. v. K. ziin beste wensen uit tot de heer den Helder met het door hem bereikte resultaat. Spr. was met stomheid ge slagen over dit moderne bedrijf, dat getuigt van de ondernemingsgeest en durf van de heer den Holder die sinds 1921, toen met één man werd begonnen, een prachtig bedrijf heeft opgebouwd. „Zulke mannen hebben we nodig in Nederland", aldus spr., waarna hij eindigde met de beste wensen voor de groei en bloei van het bedrijf tot in lengte van jaren. Nadat enige verversingen waren aangeboden, was de openingsplech tigheid ten einde. (Bovenstaande reeds geplaatst in gedeelte van vorige oplage) DOM. MAURITIUS LANS Op doorreis in het vaderland Morgenochtend zal op Schiphol ar riveren Z. Hoogw. Dom. Mauri tius Lans, abt van dc Trappisten abdij „Our Lady of the Holy Trinity" te Huntsville (Utah; Ver. Staten van Noord-Amerika). Dom. Mauritius Lans, die op doorreis is naar het generaal kapittel te Citeaux, ziet het vaderland na een afwezigheid van 43 jaar terug. Hij zal enige tijd vertoeven bij zijn fa milie te Leiden. Met hem reist Z. Hoogw. Dom. Robert Magcann, abt van de abdij „Our Lady of the Holy Ghost" te Conyers (Ge orgia; Ver. Staten van Noord-Ame- nka). Hunne hoogwaardigheden zullen op het vliegveld worden verwelkomd door de abt van de abdij „Konings hoeve" te Tilburg, Dom. W. van Diik. Dom. Mauritius lans is een broer van wijlen de heer Bern. Lans, di- iecteur van de N.V. „De Leidsche Courant". Hedenavond en morgenavond van 911 uur zal er gelegenheid zijn ih de Hortus Botanicus (ingang Rapenburg) de Victoria Regia en de Lotus te zien bloeien. AANBESTEDING RIOLERINGS- EN BESTRATINGSWERKEN Door de directeur van Gemeente werken alhier is hedenmorgen na mens B. en W. aanbesteed: bestek no. 8; het maken van riolerings- en be- stratingswerken c a. ten behoeve var woningbouw nabij de Lage Morsweg (Bouwplannen „Krabo" en „Ga- thier"), in twee percelen. Ingeschreven was als volgt: C. A Langeveld, Alphen a d Rijn, perc. 1 43.300, perc. 2 33.300; totaal 76.600; fa. v d. Brom en Visser Den Haag, perc. 1 f 43.800, perc. 2 j 31.400; totaal 71.500; S. Tromp, Alphen a. d. Rijn, perc. 1 40.500, perc. 2 28.900; totaal 69.400; fa. Den Haan en Mens, Lisse, perc. 1 40.500, perc. 2 29.000; totaal f 69.000; A. Th. Stuifzand, Leiden, perc. 1 38.700, perc. 2 f 30,300; to taal 69.000; Aan. en Handelsonder neming Th. van Lith, Voorburg, perc. i f 39 500, perc. 2 f 27.500; totaal 64.800; Th. G. Barthen en F. van <?er Mark, Leiden perc. 2 32.000; A. van Halem, Leiden, perc. 2 23.570; Gebr. J. P. A Schoiils, Rot terdam, perc. 1 f 28 769, perc. 2 f 23.880; totaal 52.000. De gunning is aangehouden. OP DE FIETS NAAR KAAPSTAD. De heer Daniël van dei' Leest, De Genesetstraat 54, heeft het plan op gevat, in gezelschap van twee ande re jongemannen, een tocht per fiets te maken naar Kaapstad, dwai's door Afrika heen! Zij nemen muziek instrumenten mondharmonica en guitaar mee, om onderweg wat te verdienen, bij welke muzikale voor stellingen zij zich zullen kleden in Volendammer - costuums. De heer Van der Leest vertrekt Maandag a.s. Goede reis! VOLKSTUINPROPAGANDA De Volkstuinvereniging „Ons Genoegen,, heeft Zondag j. 1. een propaganda feestmiddag georgani seerd, Welke evenwel vanwege 't slechte weer tot Zondag 27 Au gustus is uitgesteld. Op deze bij eenkomst wil men trachten het pu bliek meer bekend te maken met hetgeen er bij de volkstuinen te doen is. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria O. C. d. van J. C. van der Salm en J. P. Kroft, Cornelis I. M. z. van C. A. Velthuis en W. M. van Bon, Johannes P. F. z. van F. van der Klauw en W. Witteman, Johanna C. M. d. van P. van Egmond en A. C. M. Tijssen, Adriana H. J. M. M. d. van D. Stoutenen J. Schlagwein. Overleden: B. Blaauw wed van Foppen 80 jr., C. van Duijn man 39 jr., M. M. Loos dochter 2 dagen. Getrouwd: W. Blok jen. C. van Wijngaarden gesch., J. L. van den Broek jm. 'H. M. de Bruijn jd., G. van Distel jm. H. A. M. Hermsen jd., J. J. Dijkstra jm. M. Hoekstra jd., J. G van der Es jm. M. T. Pie- lanen jd., K. I. Febre jm A. A. de Groot jd., S. Heemskerk jm. A F W Flippo jd., A. L. van Hemert jm. B. L. A. van Berge Henegouwen jd. G. van Iterson gesch. C. Krom jd., A .Kamphues jm. E. Holswilder jd., C. J. Laterveer jm. L. Boom jd., J. Massaar wedn. H. Boon jd., W. W. J. Mulock Houwer jm. R. E. Hofstee jd., A. van Wijk jm. C. Azier wed., P. S. Cival jm. H. J Kempers jd. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. KRANSLLGGING IN DE „DODENCEL". In de „dodencel" in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen is hedenmorgen een krans gelegd. Ver tegenwoordigers van het bestuur van en de deelnemers aan het Internatio nale Congres voor toegepast straf recht en gevangeniswezen, - burgers van vele landen, namen aan deze plechtigheid deel. De kranslegging was een tribuut aan hen uit ons volk, die omwille van recht en vrijheid tij dens de bezetting het leven lieten. In de verklaring, die de nieuwe Belgische homogeen-katholieke rege ring Pholien hedenmiddag in Kamer en Senaat zal afleggen, wordt aller eerst gezegd, dat de regering het pro gramma van de C.V.P.-regering Du- vieusart geheel overneemt. De nieuwe regering stelt er prijs op, nogmaals te bevestigen, dat haar aandacht er in het bijzonder naar zal uitgaan de tot dusver door de werk nemers bereikte vooruitgang op so ciaal gebied te verstevigen. Wat de koningskwestie betreft ver klaart de nieuwe regering, dat zij, overeenkomstig de door de vorst tot uitdrukking gebrachte wens, de ko ninklijke prins haar loyale medewer king zal verlenen. De regering brengt hulde aan de grootmoedigheid van de koning, die het bewijs heeft geleverd slechts het welzijn van het vaderland op het oog te hebben. De regering is vastbesloten de bin nenlandse orde, „die zo ernstig in gedrang is gekomen tijdens de laat ste weken", te verstevigen en vraagt hiertoe de medewerking van al de genen, die bezorgd zijn om de bin nenlandse vrede en de eerbiediging van de rechten van de mens. De re gering zal de nodige schikkingen treffen om onder alle omstandighe den de openbare orde te handhaven. Maatregelen zullen genomen worden om de vrijheid van arbeid daadwer kelijk te waarborgen, de werking der openbare diensten te verzekeren en de economische uitrusting te allen tijde te beschermen. De wettelijke bepalingen ter uitvoering van deze maatregelen zullen aan het parle ment ter goedkeuring worden voor- In de regeringsverklaring wordt verder onderstreept, dat de interna tionale toestand belangrijke inspan ningen vereist in verband met de morele, economische en militaire weerbaarheid van het .land. De rege ring zal in het kader van haar inter nationale verplichtingen haar politiel- van openbare werken herzien en het parlement uitnodigen alle maatrege len te treffen, die zich op militair ge bied voordoen. Deze maatregelen zullen worden verwezenlijkt op de wijze, die onlangs door de eerste- minister in het vorige kabinet, Du vieusart, werd uiteengezet. In de regeringsverklaring wordt verder betoogd dat de regering vast besloten is de vrije werking van de oarlementaire democratie te bescher- De wettelijke bepalingen ter uit voering van deze maatregelen zullen aan het parlement ter goedkeuring worden voorgelegd. De meerderheid en een regering voortkomend uii deze meerderheid heeft het tot haar plicht, haar maatregelen af te stemmen op de be langen der gehele volksgemeenschap De minderheid moet vrij haar aan deel in de leiding van het nolitiek" leven kunnen nemen door stipt haar recht op controle van en critiek or? de regering uit te oefenen. Zowel de meerderheid als minderheid moet oproerige methoden verwerpen en al len moeten samenwerken aan de vc wezenli.iking van het regeringspro gramma. De verklaring wekt tenslotte de be volking op tot eendracht en eensge zindheid. W. Kool 25 jaar en N- C. de Jong 22 jaar; G. W. van Deuren 26 jaar en G. A. van Gils 26 jaar. Huwelijken: J. J. Vester 26 jaar en J. P. Hijman 24 jaar; J. van Deuren 59 jaar en W. H. van den Heuvel 43 jaar; Nic. Oostveen 23 j. en L. Ver boom 26 jaar; A. Vrolijk 29 j. en E. A. Vrijenhoef 31 jaar; C. Kop 29 jaar en P. Keijzer 28 jaar: B. Borreman 33 j. en J. K Stigter 23 jaar; G. van der Kooij 27 j. en L. van der Laken 21 jaar. Overleden: J. Hoogendoorn 81 jaar wed. van Cornelis J. Esveld; Anna van Elk, 80 j., wed. van H G. Blan kenzee; B. C. van der Bijl 83 jaar. ALKEMADE Geboren; Simon T. z. van Th. J d. Geest en K. C. v. d. Hulst, Anna M. d. van P. J. Akerboom en A. M. van Veen, Cornelia C. J. d. van M. W. v. d. Veer en G. F. M. Borst, Douwe z. van A. Visser en E. Kijk in de Vegte, Julius J. A. z. van B. J. Turk en M. A. Otten, Elisabeth M. A. G. d. van A. M. J d. Meer en Th. H. M. v. d. Hoorn, Petronella M. d. van P. J. an Es en V. Schol te, Gregorius L. H. z. van J. G. Reurings en W C. Vrijburg, Alida J. d .van Th G Waasdorp en J. J. Bartels, Hya- cintha M. d. van C. L. Borst en M. A. Turk, Petrus Th. M. z. van P J. Sarnecï en M. C. Parijs, Hen- drika P. H. M. d. van J. A. v. d. Haak en J. A. v. d. Broek, Maria G M. d. van J. A. Dobben en J. v d. Meer, Magdalena M. d. van J. Loos en H. A. Akerboom, Ma rianne J. M. d. van C B. I' Ami en M. Vermeij, Antonius P. M. z. van L. C. Akerboom en C. C. Hoo- genboom, Gerardus J. z. van J. P. Bakker en C. C. de Jong, Hendri- kus L. z. van P. F. Koek en Th. E van Veen. Ondertrouwd' J. J. Bakker en P. M. Hulsebosch, J. G. Koek en P- J. Oomen, H 1 Rodewijk en H. P M. Fouw, P. G. v. d. Meer en C. W Wesselman, N. C. M. Bakker en M. G. Kri.iger. Getrouwd: A A. van Gelder en C. M. van Tie-m, W. u.os en J. O. d. Knijff. Overleden; A. Kennis oud 64 jr. BOSKOOP „Die Gouwe Sanghers." Op 't nationale zangconcours te Ermelo behaalde „Die Gouwe Sanghers" in de afd. uitmuntendheid een eerste prijs met 355 pnt. In de ere wed strijd behaalde deze vereniging met 56 punten de eerste prijs voor man nenkoren. AMSTELKERK 17 Aug van Am sterdamW. Afrika KAMER- LTNGH ONNES 18 Aug (10 uur) p Ferim DjakartaRotterdam KO- TA AGOENG 17 Aug. (2 uur) p. kaap Bon DjakartaRotterdam TsOTA GEDE 16 Aug. te Mobile v. Curagao NIEUW AMSTERDAM 23 Aug. verw. (v.m.) te Rotterdam New York ORANJESTAD 16 Aug. te Curacao ArubaLaguaira WIL LEM RUYS 17 Aug. 900 m. O Z.O. Guardafui Dj akartaRotterdam. fJIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIIN Juniorentournooi. Zondag 20 Augustus organiseren de Alphense Voetbalverenigingen Alphen'' en „Alphense Boys", ieder afzonderlijk, respectievelijk op het „Alphen"- en het „Boys"-veld juniorentournooien. Dat van „Alphen" vangt om.10.45 uur aan, met op het hoofdterrein de afdeling A, waarin de volgende ver enigingen deelnemen: Vlijmse Boys, Goal, Lugdunum, V. O. G. E. L., Gou da, O. N A., Voorburg en Alphen; op het bij terrein nemen in de afdeling B deel: Vlijmse Boys, Coal, Lugdu num. Bodegraven, Gouda, O. N. A, Alphen en Alphia- Het tournooi der Alphense Boys vangt om 1.30 uur aan en wordt ge speeld tussen H. B. C. (Heemstede), „St. Pancratius" (Amstelveen) en „Alphense Boys", elke vereniging met 3 juiorenelftalien. H. B. C. komt reeds Zaterdag en zal tevens een be zoek brengen aan ..Avifauna" De spelers worden bij Boys-leden ge huisvest. De hoofdprijs is een wissel beker. welke in het bezit is van H. B. C. Geboren: Maria Adr-, d. van W. M. Semp en A. Kabalt: Robert, z. v. P. van Wilgen en W. Blom; Adriana. d. van A Zoutman en H. van Doorn; Jan, z. van L. Rademader en M. Meeuwsen; Gijsberta J., d. van J- C. Treur en G. B. Westmaas; Adriant C., d. van C. Kramre en G. van der Schee; Maria Th H., d. van M. H. Gehem en A. A- Sv/ier; Wilhelmina, d. van C. van Veen en J. Duiker; Ja cobus. z. van H. A. Kabalt en C. A. de Vos; Dirkje, d. van N. van der Wilt en A. de Groen; Helena C Th- d. van J. M. P. v. Leijden en Th.t J. Kwakkenbos. Huwelijksaangiften: W. van der Schee 21 jaar en M. Dirckx 20 jaar; Geboren Johanna H. H. d. van J. L. van den Berg en E. T. van der Horst. Ondertrouwd: H. Dool en C. Ab- bema, W. J. Ravenhorst en M. de Graaf. Getrouwd: W. R. Zeehandelaar en J. W. Merbis. HAZERSWOUDE Geboren: Johannes z. van P. v. Wieringen en P. C. van der Sterre, Margaretha d. van D. Langeveld ;n C. B. van der Heijden. Overleden; K. Groen, echtgenote van A. van Klaveren, oud 80 jr. OUDE- WETERING Te Haarlem slaagde de heer H. J. M. de Jong voor de hoofdacte- B. ROELOF AREND5 VEEN „Liefde voor Harmonie." In aansluiting op een bericht van gisteren, delen wij nog mede, dat „Liefde voor Harmonie" in de marswedstrijd van het concours te Naaldwijk een le prijs veroverde met dc hoogst aantal punten van alle deelnemers. Hierdoor kwam de vereniging tevens in het bezit van de uitgeloofde marsbeker. DOSR. DOSR I gaat naar Voor schoten. om deel te nemen aan het VVLV-jubileum-tournooi. Vertrek per autobus 1.15 vanaf de Noord- hoek; DOSR 2 en 3 spelen thuis te gen Alphense Boys 2 en 3; aanvang 2.30 en 12.30 uur. WOUBRUGGE De agenda voor de raadsverga dering op 23 Augustus te 19.30 uur vermeldt o.a.: Bij de ingekomen stukken. Acte overdracht grond aan „Het Groene Kruis," en voorts stroomleveringscontract met Leiden en tarieven van het G. E. B., grondaankoop i. v. m. bebouwing, uitbreidingsplan Woubrugge. Geboren Dirk P. z. van J. A. C. Slingerland en A. Hoogendoorn, Eugenio F. A. M. z. van C. J. M. van Schagen en H. Th." van der Salm, Harald J. z. van O. J. San- nes en H. T. Seip, Wilhelmus C. M z. van C. A. lLangeslag en W. nan Tol, Jan z. van H. Burggraaff <yi J. Blom, Bernardus F. A. z. van H H. Baak en C. Bax. Ondertrouwd: J Janszen 30 jr. en G. Boer 24 jr., P. J. de Witte 30 jr. en J. A. van Luiing 32 jr. Getrouwd; H. G. J. van de Loo en P. J. van Wieringen. Overleden: J. Molenaar wed. van H. Verboom oud 65 jaren. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING. Wisselend bewolkt met hier en daar enkele buien, afgewisseld door opklaringen. Matige, af en toe vrij krachtige wind, hoofdza kelijk tussen Zuid-West en West. Ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. GEEN AUDIëNTIE Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 22 Augustus geen audiëntie verlenen. HILLEGOM Opening speeltuin. Met grote energie is de 2e speeltuin voor de kinderen der Treslong-^en Amerika- siraten tot stand gekomen. De ge meente stond een prachtig terrein af de heer Holleman heeft zonder winst de tuin in gereedheid gebracht. Bij de opening marcheerde de Hill. Har moniekapel met ouders en kinderen het terrein op. De voorz., de heer Pnnacker begroette de loco-burge meester, weth. Fijma, de heer van Gemert, dir. O. W„ hoofdopzichter van Gelder, de heer Vijlbrief der. Unie van Speeltuinverenigingen en ce afgevaardigden van d.e zusterver. „Patrimonium" en dankte allen, die hadden meegewerkt aan de totstand koming van dit werk. De heer Vijl brief uit Leiden feliciteerde de ver eniging. Lenie van Dam knipte toen het lint door, waarvoor zij bloemen entving en een doos bonbons, die een andere peuter haar aanbood. DE ZILK Jeugdige redder. Achter de Graal waren gisteren enige kinderen aan het zwemmen. Toen het 9-jarig dochtertje van Van T. voor de derde maal de brede Zanderijsloot over zwom werd zij door oververmoeid heid bewusteloos en verdween in de diepte. De 13-jarige Ph. wist na drie maal duiken het meisje aan de wal te brengen. Driemaal pech. Voor^de 3e maal in zeer korte tijd was M. O. onfor tuinlijk. Toén hij met zijn invaliden wagentje door Aerdenhout reed, werd hij door een grote bouvier aan gevallen Z'n kleding werd deerlijk gehavend on hij kwam op de keien terecht. KATWIJK AAN DEN RIIN Gratis openlucht filmvoorstelling. Enkele honderden mensen waren gisteravond op het terrein Molen- tuinweg verzameld, om de gratis filmvoorstelling bij te wonen. De films, die gegeven veerden, wekten danig de lachtlust op, speciaal van de jeugd. En de ouderen, vooral de dames, kunnen er hun nut en voor deel mee doen. LEIDSCHENDAM RK.A.V.V. Het eerste elftal van R.K.A.V.V. zal in de a.s com petitie niet meer optrekken met de back C. Halverhout. Hij acht de tijd gekomen zijn plaats door een ander te doen innemen. Hij is thans als re serve geboekt. Tevens zijn de plaat sen van enige spelers gewijzigd waardoor het elftal er als volgt uit ziet. Doel: S. Hörters. Achter: H. Nap en C. v. Rijswijk. Midden: A. Ruiterman, G. van Dorp, J. Willem- se. Voor: H. v. Oosten, P. Hakkaart, A. Damme, F. Hakkaart, J. Hakkaart. A.V.V. I neemt a.s. Zondag deel aan het door Vios georganiseerde tournooi om de „Zilveren Ooievaar". AVV 2 krijgt Tonegido 2 op bezoek (12 uur); AW 3 ontvangt Wilhel mus 3 (14.30 uur); AW 4 speelt te gen Wilhelmus 4 (14.30 uur) en AW 5 zal zich meten met Wilhel mus 5 (13.15 uur). Het zevende elf tal gaat naar Nootdorpse Boys. NOORD WIJK Mij. v. Tuinbbuw en Plantenk. Gisterenavond hield genoemde Mij haar maandelijkse bijeenkomst, waarvoor een grote belangstelling bestond. Op deze bijeenkomst had tevens de inzending plaats van de aan de leden uitgereikte Oxalis Dep- pjei. De uitslag van deze keuirng was: 1. Mevr. Ruigrok 8J4 p.; 2. A. Rotteveel 8 p.. 3. J. W. Schipper 5 p. 4. Mej. J. Schipper 5 p., 5. D Ver burg 4 p. Tevens waren er een vrij groot aantal vrije inzendingen, de uitslag hiervan was: N. v. Zuijlen VA p., P. de Groot 6 1/4 p., F. van Zuijlen 6 3/4 p. J. Lindhout 6'A p„ J. v. d. Berg-Smit VA p..J. W Schip per 6J4 p.., A. Rotteveel 7 3/4 p., H. Schipper 8 p., M. Verweij 6 p. „De Sportvisser." Door de hen- gelvereniging „De Sportvisser is een j eugd-hengelwedstrij d georganiseerd, waaraan een 75 jongens deelnamen. De resultaten waren dat 50 deelne mers vis thebben gevangen. Geen slecht resultaat. De prijzen werden gewonnen door: Jan Hoek le pr., 13 p., Kees Smit 2e pr. 10 p., Jan van Beelen 3e pr., Joh. Zwetsloot 4e pr. 8 p., A. Turk 5e pr. 7 p. Geboren: Gerardus Jacobus z. van Th. N. Ammeraal en M. N. Wagstaff, Petrus J. J. C., z. van P. C. Broek hof en J. Spreeuw, Wilhelmina J. M., d. van J. P. Hoogeveen en J. Cl. Wassenaar; Johanna M. W., d. van E. J. Vliet Vlieland en M C. Q Ruigrok; Johannes Th. M., z. van G. W. Warmerhoven en E. B. M. Phi- lipse; Thomas C., z. van J. .de Mooij en KI. Wassing; Jan W., z. van W. v. d. Niet en J. v. Duin; Petrus E. M. z. van P. de Haas en W. v. d. Berg; Pieternella J., d. van P. Barn- hoorn en C. Admiraal. Ondertrouwd: D. Plug en J. v. Duijn, J. A. Peeters en W. A. Mooij e- kind. Getupuwd: J. Verboom en M. P. Plug, D. de Bruin en D. v. d. Niet; A. A. J. Beijer en E. J. Krepel. Overleden: P. C. de Groot 79 jaar; A. van Beelen 78 jaar. NOORD WIJKERHOUT Geboren: Johanna Maria Margare tha, d. van J. Schoone en van der Poel; Cornelis Antonius, z. van Th. A. van der ZalmWarmerdam Adriana Mathilda Margaretha, d. van J. S. VerdegaalKors; Jan, z. van A. Haasnootvan der Voort; Theodorus Jacobus Maria, z. van J. Jansen-van Kesteren; Josephus Wil helmus, z'. van J. van Wetten-Zoet; Karei P. A. J. M., z. van K. A. van der Veek-van den Berg; Martinus Petrus Maria, z. van J. J. van Eeden van der Ploeg; Johanna Bibiana Ma ria, d. van J. H. Heemskerk-de Groot Johannes Martinus Maria, z. van J. J. Aartman-Rövekamp; Cornelis Wilhelmus Maria, z. van C. J. Dui venvoorde-van Schooten; Wilhelmi na Jeroen Maria, d, vanC. G. J. van den Berg-Hermans. Overleden: E. Pennings, 81 jr. echtgenoot van C. van Schooten; J. v. d. Klugt, 80 pr., weduwnaar van C. Prins; H. van Koert, 79 jr. we duwnaar van M. C. Wessendorp; G. Heemskerk, 70 jr., echtgenoot van C. E, Conijn; J. G. Okhuysen, 84 jr., weduwnaar van C. M. Niericken; J. N. M. Koek, 25 jr.; J. Jansen 78 jr., echtgenoot van P. Duivenvoorden; E. A. v. d. Berg, 5 jr. G. de Rijk, 75 pr., echtgenoot van M .C. Hooge veen; J. J. L. Daniels, 79 jr, echtge noot van A. G. L. Mulder. Ondertrouwd: H. H. Hoogeveen, 25 jr. en P. H. van Dijk, 23 jr. Gehuwd: Th. J. van der Linden en C. J. Warmenhoven; H. de Joode en J. Passchier; H. Opstal cn A. Stoel; M. M. Groenewoud en A. Th. van der Voet. WARMOND Koninginnefeesten. De Koningin nefeesten zullen dit jaar worden ge houden op 12 en 13 September a.s. Op 13 September zal tevens een grote harddraverij plaats vinden voor paarden. Geboren: Maria A., d. van J. A. Kivits en G. Schavemakev; Marinus G. E.. z. van M. F. van Stijn en C. C van Niekerk; Maria J. A., d. van H. Ch. v. d. Géést en M. J, Bisschop; Jo hannes, z. van J. v. d. Spruit en C. Tijsen; Adolf J., z. van M. A. Kok en K. Ciere. Gehuwd: A. van Staveren 22 jaar en P. Schutte 17 jaar; C. Dekker 26 jaar en W. J. Rijnsbui'ger 24 jaar. Overleden: H. R. Soerink 83 jaar echtgenote van G Nolf; Johanna E. Th- de Vos oud 70 jaar weduwe van C. Zandbergen. ZOETERMEER- Vergadering comité kinderfeesten. Het comité voor het kinderfeest heeft weer vergaderd en het ziet er naar uit, dat het voor de kinderen een onvergetelijk feest zal worden. Van verschillende zijden krijgt het comité medewerking. Een vroegere plaatsgenoot gunt dc Zoetermeefse jepgd een mooi feest. Hij heeft aan het kindercomité een vorstelijke gift geschonken. Afwisseling tijdens de rit. Van •n aantal renners, dat wekelijks tij dens een oefenrit ons dorp passeert kwam er een te vallen in de Dorps straat. doordat hij in het zand slipte Een achter hem rijdende renner tui melde over de vallende metgezel heen en beet ook in het zand. Nadat beiden weer overeind gekrabbeld wa ren en hun fietsen weer rijklaar had-, den gemaakt konden zij hun weg vervolgen. Voetbal Programma Zaterdag: D. S. O. (z)Paraat 3 om 6.30 uur en D. S. O. 2(Z)Paraat 4 eveneens 6.30 uur. Beide wedstrijden worden gespeeld op het D. S. O.-terrein. Zondag: Vios tournooi te 's-Graven- hage om de „Zilveren Ooievaar": Vios—D.S.O. 13.45 uur; D.S.O. 2— T.O.G. 2" 2 33 uur: D S.O 3—T.O.G. 3 1 ur: D.S.O. 4—T.OG 4 1 uur Geboren: Thona d. van A. C. Moerland en M. Veldhuizen, Mar tina S. d. van M. Louws en S. Melse. Ondertrouwd: J. Heijboer 2(7 jr. en J. Vroedsteijn 26 jr.. Getrouwd; L. C. v. d. Ham, 26 jr en G. W. M. Tetteroo, 22 jr. Laatste Berichten DORDTSE HAVENARBEIDERS WILLEN GEEN SCHEPEN UIT ROTTERDAM LOSSEN. Gisteren is te Dordrecht een be sloten vergadering van havenarbei ders gehouden. Naar wij vernemen zou hier besloten zijn, dat geen sche pen zullen worden gelost, die in ver band met de havenstaking te Rotter dam naar Dordrecht worden gediri geerd. DE STAND VAN DE STRIJD IN KOREA Van het front bij Taegoe wordt ge meld, dat Amerikaanse en Zuidko- reaanse troepen, door tanks vooraf gegaan, de Noordkoreaanse strijd krachten, die Taegoe bedreigen, in de kern hebben aangevallen en in een verbitterd gevecht ruim \]/2 kilo meter gevorderd zijn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Aug. Vee. Aanvoer 13 fokstieren, 18 slachtstieren, 95 kalif- en melkkoeien, 45 varekoeien e-a., 160 vette koeien, 35 vaarzen, 15 pinken, 13 graskalveren, 12 vette kal- vei-en, 68 nuchtere slachtkalveren, 110 vette schapen, 170 weideschapen, 1093 lammeren. 28 zeugen, 376 mest- varkens. 727 biggen, 6 paarden, 11 veulens, 25 bokken en geiten. Prij zen: kalf- en melkkoeien 800'1075, varekoeien e.a- 550625, vette koeiend 625825. pinken 350550 graskalveren 160340. nuchtere kal veren 4070, vette schapen 90 110, weideschapen 7085, lamme ren 557, handel willig; mestvar- kens 6090, biggen 3550, veu lens 170400 'en bokken of geiten 1535. Handel matig. Kaas. Aanvoer 101 partijen Goudse en 10 partijen Leidse kaas. Totaal 111 partijen. Prijzen: zware 2.23, le soorth 2.052.12. 2c soort Goudse 2.04, le soort Leids 2.01 per kg. Handel flauw. DELFT, 17 -Aug. Vee. Aanvoer 45 ïunderen. 50 nuchtere kalveren, 189 varkens, 613 biggen, 37 schapen, 5 geiten. Prijzen kalfkoeien 700 900.handel stug, nuchtere kalve ren 4560. handel vlug. biggen 3S48, lopers tot 80. Handel stug. TER AAR. 17 Aug. Groente. Snijbonen 2002.40, spekbonen 1.40, witte pronkers f 1.20, alles per 10 kg. Aardappelen 5 cent per kg.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3