Gedeelte van de lichting 1949weer onder de wapenen £ang.e%e diensttijd aoat hen die in Sxptem&e* zouden afzwaaien Komt Westerling vrij Soekarno over Nieuw Guinea Sensatie in Franse society Eerste Kamer aanvaardt hulp aan de K.L.M. Langdurige gedachtenwisseling over het uitbreidingsplan DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1950 L" 'T'DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 DE REGERING zal op korte termijn beginnen met de uitvoering van de plannen om drie divisies van de Koninklijke Landmacht te vormen. Op 1 October zal daarom het tweede gedeelte van de lichting 1949 weer onder de wapenen moeten komen en voorts zullen de nog onder dienst zijnde militairen van deze lichting zes maanden langer moeten dienen. Met deze troepen, in totaal ongeveer 8.500 man, zal in brigade-verband gedurende de komende winter geoefend worden, onder leiding \an ka der, dat thans na een herscholing op een „bevredigende graad van kwa- teit" is gekomen. Het eerste gedeelte van de lichting 1949 was reeds voor een groot deel naar Indonesië gezonden. Het twee de gedeelte is niet gevolgd, vanwege de souvereiniteitsoverdracht. De rest van 1949 I is indertijd met groot vérlof gezonden, aangezien de regering zoveel mogelijk de termijn voor de eerste oefening wilde bena deren. De lichting 1949 II is vervol gens in October van het vorige jaar voor een deel eveneens naar huis ge zonden. Het andere deel is aange houden om de kazernes en de dien sten voor opleiding aan de gang te houden. De bedoeling was, om het kadert zowel de officieren als de onderpf- ficieren, de-<gelegenheid te geven*tot herscholing, waartoe het eerder niet in staat was, omdat het de handen vol had om de opgeroepen dienst plichtigen op te leiden voor Indone sië. De voorbereiding voor de taak in West-Europa heeft gedurende de afgelopen jaren dus geheel ontbro ken. Nu dan beroepskader na een herscholing gereed is voor zijn taak om de troepen voor hun taak in West-Europa op te lei den, heeft de regering besloien om de dienstplichtigen, die daarvoor in de eerste plaats in aanmerking komen, onder de wapenen te roepen, dan wel in dienst te houden. Voor de laatste groep betekent dit Alles zou reeds geregeld zijn Volgens een correspondent van het Alg. Dagblad heeft het Britse hof te Singapore besloten tot Westerlings vrijlating. Westerling zou Vrijdag uit Singapore naar Londen vertrek ken en zich vandaar waarschijnlijk naar Zwitserland begeven. In Nederland zou hij namelijk kans lopen te worden vervolgd. Volgens zijn vrienden is alles geregeld, pas poort, visa, inentingen en geld voor Westerlings reis naar de vrijheid. Hij dreigt met conflict ernstig President Soekarno heeft vandaag op een massavergadering ter gele genheid van de Onafhankelijkheids dag verklaard: „Wij zullen, wat er ook gebeure. blijven vechten totdat Nederlands Nieuw-Guinea bij ons is teruggekeerd. Als de kwestie dit jaar niet door middel van onderhandelen kan worden geregeld, zal er een ern stig conflict ontstaan. In deze zaak staan 75 millioen mensen achter mij. Ik verklaar hier met de diepste over tuiging, dat de dag zeker zal komen, waarop Nederlands Nieuw-Guinea onder onze hoede zal terugkeren, omdat onze nationale aspiraties dit eisen. Het is niet Soekarno die hier spreekt, maar de Indonesische natie. Ik hoop daarom, dat aan mijn woor den zowel door Nederland als door andere landen van goede wil behoor lijk aandacht zal worden geschon ken. Dit is een morele plicht van de Nederlanders, die verzekerden, dat zij de souvereiniteit onvoorwaarde lijk aan ons hebben overgedragen, en een nationale taak voor ons, waarvan niet kan worden afgewe ken, omdat wij gezworen hebben dat wij tot het einde van de tijd zul len vechten zolang een deel van ons land niet vrij is". een diensttijd van achttien maanden en voor de overigen een afscheid uit de burgermaatschappij, voor onge veer zes maanden. De bedoeling is namelijk om deze troepen tot 1 April van het volgende jaar onder dienst te houden. Deze beide groepen zullen dus hun oefeningen gezamenlijk moeten doen, hetgeen betekent, dat meer gevorderden en ongeoefenden in één verband zullen komen. In de legerkringen is men er zich van bewust, dat dit in den beginne wel eens moeilijkheden zal opleve ren, maar in dit opzicht wordt het als een verzachtende omstandigheid aangemerkt, dat de opgeroepenen op 1 October weer terecht zullen komen bij de eenheden, waartoe zij oorspronkelijk hebben behoord. De oorlogs-encadrering van de lichting 1949 II, voorkomende uit de lichting 1949 I, zal even een voor een gedeelte in dienst gehouden worden. Persoonlijk offer voor velen. Deze mededelingen werden ons Mad. Schiaparelli had de juwelen De bekende Franse mode-ontwerp ster madame Elsa Schiaparelli, is Woensdagavond op het vliegveld van Nice aangehouden, toen zij op het punt stond naar huis te vei'trekken. De politie vond in haar koffers en kele juwelen, die volgens haar aan gifte bij een grote juwelendiefstal eerder in deze maand aan haar ont stolen waren Bij deze diefstal in de villa van mevrouw Winston, een Amerikaanse society gastvrouw, werd voor 20 mil lioen francs aan juwelen geroofd. Mevrouw Schiaparelli was één der gasten. De politie zeide, Woensdagavond een anonyme tip te hebben gekregen, dat mevrouw Schiaparelli enkele van de gestolen juwelen had terugont- \angen, doch niet van plan was de politie daarvan in kennis te stellen. De politie vond in haar koffers tevens 1.485 dollar in Amerikaanse valuta, die mevrouw Schiaparelli niet bij de douane had aangegeven. Het geld is in beslag genomen. Mevrouw Schiaparelli is voorlopig m vrijheid gesteld. Later begaf de politie zich naar de villa van mevrouw Winston om een onderzoek in te stellen naar de safe, waarin mevr. Schiaparelli enkele van haar juwelen zou hebben gelegd. Daar mevi'ouw Winston en haar man niet aanwezig waren, heeft de politie de deur van de safe verzegeld. Het zegel mag niet verbroken wor den dan in bijzijn van de politie. DE AARDBEVING IN INDIA. De aardbeving, die Dinsdag Assam. Bengalen en Bihar teisterde, had Oost-Tibet, nabij de Noord-Oostelij ke hoek van Assam, tot epicentrum, aldus heeft een woordvoerder van Tiet Metereologisch Instituut te New Delhi Woensdag verklaard. Tot nu toe werden slechts vier do den gemeld, hetgeen wel verwonder lijk is, daar seismologen in verschil lende delen der wereld verklaren, dat de beving één der ergste is, die ooit is geregistreerd. Volgens radio berichten zijn 2000 huizen verwoest. Er zijn evenwel nog geen berich ten uit Tibet gekomen dat bijna ge heel van de buitenwereld is afgeslo ten Ook uit Rangoon, de hoofdstad van Birma zijn nog geen mededelin gen gekomen. de kinderverlamming in engeland. De kinderverlamming maakt in Engeland vele slachtoffers. Hoewel functionarissen van de gezondheids dienst nog niet van een epidemie spreken, gelooft men, dat de ziekte voortdurend om zich heen grijpt en een epidemisch karakter dreigt te krijgen. Meer dan 200 van de naar schatting 1.500 mensen, die dit jaar door de ziekte werden aangetast, zijn gestorven. In de overeenkomstige periode van het vorige jaar stierven 83 mensen aan kinderverlamming. In de week, welke op 5 Augustus eindigde, werden 367 gevallen ge constateerd. Waarschijnlijk zullen de cijfers voor de daarop volgende week, die binnenkort bekend ge maakt zullen worden, een aanzien lijke stijging vertonen. Er zijn strenge maatregelen geno men om de ziekte binnen de perken te houden. gistermiddag in een persconferentie gedaan. De minister heeft daarbij de verzekering gegeven, dat hij zeei wel begreep, dat deze maatregel voor vele jongeren een groot, per soonlijk offer zal betekenen, zowel voor degenen, die erop gerekend hadden straks naar huis te gaan, als voor hen, die reeds een plaats in de maatschappij hadden gevonden, wel ke zij per 1 October enige tijd zul len moeten opgeven. De minister was er evenwel van overtuigd, dat ieder de noodzakelijk heid van deze maatregelen zou be grijpen en aanvaarden. Voorts merk te hij op, dat deze dienstplichtigen zich er ook van bewust dienden te zijn, dat zij nog altijd een kortere diensttijd maakten dan hun jaarge noten, die als zeemilicien dienden. Dezen namelijk zijn 21 maanden on der de wapenen. In antwoord op een vraag over vrijstelling om studie-redenen, zei de minister, dat elk geval op zich zelf bekeken zal worden en dat er getracht zal worden om enkele zo genaamde hardheidsgevallen cp te vangen. Nieuwe loónsverhoging verwacht Verwacht kan gorden dat met in gang van 1 Januari a.s. de lonen opnieuw met 5 pet. zullen worden verhoogd. De besprekingen over de lonen en prijzen tussen de regerings vertegenwoordigers in de commissie voor de lonen en de prijzen en de vertegenwoordigerse van de werkge vers en arbeiders en de Stichting van de Arbeid zijn onlangs geopend. De beslissing van de regering hierover kan in September worden tegemoet gezien. De commissie van samenwerking uit de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, de Bloemist-Winke liersvereniging en de Bloemist-Pa troonsvereniging zullen een cursus organiseren in het verzorgen van Kamerplanten en snijbloemen. De eerste les zal aanvangen op Maan dag 21 Augustus, 's avonds 8 uur in cafe-restaurant .„Royal" Doezastraat. De heer J. C. van Schaik, wethou der van onderwijs, zal een inleidend woord spreken. GAAT BERTHA HERTOGH NAAR MEKKA? Aminah, de pleegmoeder van Ber tha Hertogh, is van plan met dit Ne derlandse meisje een bedevaart naar Mekka te maken. Bertha, wier ouders katholiek zijn, is Mohammedaans op gevoed. Aminah mag het kind naar Mekka brengen, ondanks het feit dat de ouders van Bertha hebben aange kondigd dat zij in hoger beroep zul len komen tegen het besluit van het Hoge Gerechtshof, waardoor de in middels getrouwde Bertha aan de zorgen van Aminah werd toever trouwd. De laatste schepen met pelgrims zijn reeds uit Malakka vertrokken. Na 21 September kan Mekka niet meer door de pelgrims worden be zocht, die dit jaar hun tocht nog wil len maken. Aminah en Bertha kunnen en mo gen echter per vliegtuig naar Cairo gaan en vandaar naar Mekka reizen. Bertha is buiten Malakka dan onder de jurisdictie van het Hoge Ge rechtshof uit. De Eerste Kamer heeft gistermid dag de wetsontwerpen tot tegemoet koming in de verliezen van de KLM en tot nadere regeling van de ver houding van het Rijk tot de KLM zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Bij de bespreking kwam tot uiting, dat de meeste leden er van over tuigd waren dat de voorgestelde deelneming van het Rijk moest wor den goedgekeurd, ook al maakte men bezwaar tegen enkele onderde len De heer Van Santen (Comm.) was de enige, die verklaarde dat zijn fractie tegen de ontwerpen zou stem men omdat er uit zou blijken dat de KLM vergroeid is met oorlogstoebe reidselen. De heer Spitzen, de minister van verkeer en waterstaat, deelde nog mee dat hij het rapport ijan de com- missie-Albarda over het vraagstuk luchtvaartscheepvaart in studie heeft. Er kunnen nog geen medede lingen worden gedaan, maar wel kon hij verklaren dat hij het eens is met de opvatting van de commis sie, dat samenwerking gewenst is. Verder heeft de Eerste Kamer het wetsontwerp tot wijziging van dg Kinderbijslag wet en de kinderbij wet voor invaliditeits-, ouderdoms- en wezenrentetrekkers zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. 's Middags deed zich nog een inci dent voor, toen de vraag aan de orde was of en wanneer de Kamer de motie van de heer Schalker (Comm) over de algemene verhoging van de lonen, salarissen en pensioenen be handelen zou. De heer Molenaar (VVD) stelde voor om de motie ter zijde te leg gen, omdat zij verband hield met iets dat niet aan de orde was, waar bij hij gesteund werd door de heer Woudenberg (PvdA). Dit voorstel wérd aangenomen. De heer Schal ker protesteerde tegen deze wijze van afdoening en verliet daarop met de beide andere leden van de CPN de zaal. Aan het eind van de vergadering UIT DE OMGEVING HILLEGOM Dr. van Straaten gaat heen Dr. A. A. van Straaten. die onlangs aan de Leidse Hogeschool promoveerde, gaat Hillegom verlaten; hij wordt controlerend geneesheer in Den Haag en krijgt meer gelegenheid zijn studies voort te zetten. De prak tijk wordt per 1 September overge nomen door de arts G. P. D. de Cocq d'Armandville. Dokter van Straaten oefende ge durende ruim 13 XA jaar hier als huis arts zijn praktijk uit. Na de bevrij ding moest hij als officier van ge zondheid naar Indië vertrekken, waar hij ongeveer 3 jaar verbleef. De heer van Straaten was bestuurs lid van de K.V.P., lid van de ge meenteraad en kerkmeester der St. Martinusparochie. In de gemeente raad zal hij vermoedelijk worden opgevolgd door de heer C P. A. Beijersbergen, die indertijd zijn raadzetel ten behoeve van de heer Loerakker afstond. Personalia. Te Haarlem slaagde mej. G. J. Huisjés voor het examen hoofdakte A. en B. Zijn daar dan ook Russen Te Berlijn wordt de volgende anecdote verteld: Vadertje Sta lin brengt een bezoek aan Oost- Duitsland. Op straat ontmoet hij een oud vrouwtje. „Nou Moedertje, het?" hoe gaat „Och", antwoordt het moe dertje, „Vadertje Stalin, wat zal ik je zeggen. Er is nergens een beetje melk te krijgen". „Maar moedertje, meent va dertje Stalin, „bedenk toch, in Afrika, in de wqestijn, hebben de mensen niet eens water". „In Afrika", zegt het moeder tje verbaasd. „Zijn daar dan ook Russen?" deelde de voorzitter mee, dat er in de week van 10 September weer eni ge vergaderingen zullen worden ge houden. Mr F. J. C. OP DE COUL GEHEIM KAMERHEER VAN Z. H. DE PAUS. Mr F. J. C. Op de Coul, directeur van het Katholieke Bureau voor On derwijs en Opvoeding, te Den Haag, is benoemd tot geheim kamerheer van Z. H. de Paus. Dr. Mr. F. GOSSES BENOEMD TOT LECTOR. Bij Kon. Besluit is voor de studie jaren 19501951 tot en met 1954 1955 benoemd tot lector in de facul teit der rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden, om on derwijs te geven in de internationa le en politieke geschiedenis van de nieuwste tijd, dr. mr. F. Gosses, wetenschappelij k- hoofdambtenaar (conservator) bij de bibliotheek van deze universiteit. KATHOLIEKE ESPERANTISTEN HOUDEN CONGRES IN ROME. Op het ogenblik wordt te Rome het 22ste Internationale Congres van Katholieke Esperantisten gehouden. Onder de Esperanto-vlag en het por tret van de samensteller van het Es peranto, prof. E. Zamenhof, zit de voorzitter van het congres, vader Modesto Carolfi (midden). Rechts de Nederlandse gedelegeerde, prof. L G.. C. de Jong. KATWIJK Geboren Alida D. d. van S. van Duyvenvoorde en A. van der Bent Cornelia H. d. van P. L. van der Plas en E. van der Bent, Gerrit z. van H. van Beelen en N. J. van der Plas, Janna H. d. van J. den Hollander en A. van der Plas, Grie tje J. d. van J. de Mol en J. C. Tos. Ondertrouwd: K. van der Bent en I. K. A. R. Hansen, H. van der Marei en J. van Duyn, N. de Jong en K. Haasnoot. Getrouwd: A. van der Plas en W. de Jong. Overleden; G. Hoek 72 jaar, H A. M. Staal 73 jaar. STOMPWIJK Sportdag L. T. J. Een vrij uit voerig programma was uitgewerkt door de afd. Zoetermeer—Stompwijk van de L. T. J. om eikaars krachten te meten op sportgebied. Het eerste GEMEENTERAAD WARMOND Onder voorzitterschap van de bur gemeester kwam de Raad dezer ge meente gisteren in ouenbare ver gadering bijeen. Afwezig met kennis geving de heer H- W. Nijman en Th. Weijers. Na voorlezing van een aantal ingekomen stukken die voor kennisgeving werden aangenomen, werd aan de raad ter bespreking voorgelegd het uitbreidingsplan de zer gemeente. De heer van Vliet kan zich niet onttrekken aan de indruk, dat het plan te royaal is opgezet. Wanneer aan dit plan uitvoering ge geven wordt, zal het bouwen van arbeiderswoningen een praktische onmogelijkheid worden, omdat de bouwgrond veel te duur zal worden. In deze tijd moet gestreefd worden naar een zo goedkoop mogelijke bouw en als onderdeel hiervan ziet hij ook de prijs van de bouwgrond. Men kan nu alles wel mooi en prach tig maken, maar het moet ook finan cieel verantwoord zijn. De heer van Elburg wil met de vaststelling van dit plan wachten tot ook aan de raad woi'dt voorgelegd de vaststelling van het plan voor de bebouwde kom om te zien of hierin gelegenheid bestaat tot het bouwen van arbeiderswoningen, waaraan spr. niet twijfelt. De heer Dekker wijst er op dat wij in een andere üjd leVen, dan 25 jaar geleden en aan het bouwen zowel wat inhoud als ruimte betreft geheel andere eisen worden gesteld. De voorzitter zegt, dat vooral het landelijk aspect der gemeente in het oog moet worden gehouden en men deze aangelegenheid ook moet be zien uit stedebouwkundig oogpunt. Over deze zaak is uitvoerig van ge dachten gewisseld met het Instituut voor Stad en Landschap en uit deze gedachtenwisseling is dit plan ge boren. De heer van Rijn vindt het plan- eveneens veel te royaal van op zet en ook hij vreest, dat het bou wen veel te duur zal worden. Nadat over deze zaak nog lang van gedach ten is gewisseld wordt besloten eerst af te wachten het plan voor de be bouwde kom, waarna beide plannen nog eens in het geheel kunnen wor den bezien. Op voorstel van B. en W. .werd met algemene stemmen besloten tot voortzetting van de procedure inzake de onteigening van gronden aan de Herenweg aangezien met de eige naars geen minnelijke schikking met betrekking tot de prijs getroffen is kunnen worden. Met algemene stem men werd vastgesteld een verorde ning op de heffing en invordering van besmettelijke ziektengelden. Vastgesteld werd een verordening op het vellen of rooien van bomen en andere houtopstanden binnen de be bouwde kom der gemeente. Voor dit geval werd deze kom beaald vanaf de Tilbrug tot aan de Korenmolenbrug. Teneinde het bouwen goedkoper te maken werd de bouwverordening in die zin gewijzigd, dat de hoogte van een te bouwen woning minimaal be paald wordt op 2.70 M. Aangezien bij het gemeentebestuur verschillende klachten waren bin nengekomen met betrdekking tot het zwemmen in deze gemeente nabij het dorpje de Kaag stellen B. en W. voor de verordening houdende be- nengekomen met betrekking tot het zwemmen in deze gemeente aan te Vullen, waardoor het daar ter plaat se binnen een afstand van 100 meter vanaf de kade niet meer geoorloofd zal zijn te zwemmen. De heer Vergeer stelt voor de ge meente Alkemade van het vaststel len dezer verordening in kennis te stellen onder mededeling van de mo tieven, die tot vaststelling dezer ver ordening hebben geleid. De heer v. Bladel wees op de zeer slechte toe stand waarin momenteel de woning naast het postkantoor verkeert. De voorz. beaamt dit'Volkomen en zegt, dat reeds verschillende malen op ver betering is aangedrongen. Wanneer binnen afzienbare tijd hieraan geen gevolg zal worden gegeven zullen van gemeentewege de nodige maat regelen worden getroffen. Zowel de heren van Bladel als van der Voet wezen op de onhoud bare toestand van het rijwielpad vanaf het gemeentehuis tot het via duet en vooral het gedeelte liggende tussen de Korenm'olenbrug en het viaduct. Aangezien aan dit pad reeds veel gedokterd is, achten zij afdoen de maatregelen noodzakelijk. De voorz. zegt toe deze zaak met de ge meente architect te zullen bespre ken. De heer v,an Rijn informeert of het „Overbos" reeds opengesteld is voor wandelaars. De voorz. deelt mede dat zulks momenteel nog niet het ge val is, maar dat het wel in de be doeling ligt dit in de toekomst te doen. De jonge beplanting laat dit echter op het ogenblik nog niet toe. Zowel de heer van Elburg als de heer Vergeer verzochten een betere verlichting van de Herenweg en het Oosteinde, een aangelegenheid, die reeds in tal van vergaderingen ter sprake is gebracht. De voorz. zal in de eerst volgende vergadering een plan aan de raad voorleggen. Hier na werd de bijeenkomst gesloten. Concours-successen. Gisteren behaalde de R.K. Harmonie ,St. Mat thias", o.l.v. de heer Alb. Mey, tij dens het concours te Naaldwijk, een voor haar ongekend succes. Zij be haalde met het vrije en verplichte rummer in totaal 358 punten, wat het hoogste aantal punten van het geheel concours was. Hierdoor kwam de Keizer-wisselbeker" in haar be zit, alsmede een beker voor het hoogst aantal behaalde punten van die dag, terwijl zij als eerste prijs- wxnnares een lauwertak aan haar vaan mag hechten. Kwam „St. Mat thias" tot op heden uit in de le af- dling, thans is zij door dit succes ge promoveerd naar de afdeling „Uit muntendheid". werd gestreden in een hinderniswed loop. Stompwijk bezette hier de eer ste plaats met Koos Olyhoek, 2e A. de Groot Zoetermeer en 3 N. van Schie. Stompwijk. Het 2e treffen gold een 4 x 100 me ter estafette. Met krampachtige trek ken op het gelaat werd gelopen als gold het hun leven. Als eerste kwam uit de strijd een Stompwijkse ploeg bestaande uit Bert van Es, Jan Hil- gersom, W. Olijhoek en Mart Lex- mond; 2e Zoetermeer. Een stoer nummer was: het touw trekken tussen ploegen van 4 man. In dit nummer konden de L. T. J.'ers hun krachten bot vieren. Met gezwol len nekspieren zo dik als het touw waar zij aan trokken, kwam weder om de Stompwijkse ploeg uit deze trekpartij als winnaar te voorschijn. De ploeg bestond uit Arie van Bo- hemen. Koos van Rijn, Jan Hilgersom en N. van Schie. Ook de 2e prijs was voor een Stompwijkse ploeg. Waren de Stom wij kers tot dusver steeds de baas gebleven over Zoeter meer, in de daarop volgende voet balwedstrijd ging Stompwijk met 31 ten onder. Met een kort en kernachtig woord werden de prijzen direct na afloop uitgereikt, wat tevens het einde was van deze middag, waarbij de L. T. J.'ers van 2 plaatsen, bezield met de zelfde idealen elkaar nader leerden- kennen en waarderen, door middel van de sport. VOORHOUT Het Haagse Matrozenkoor. Het Haagse Matrozenkoor, dat pas terug is van een tournee door Spanje, ver toeft enige dagen op de B.N.S. Door medewerking van pastoor Kramer, en in samenwerking met de broeders van de B.N.S. had dit koor de aar dige attentie, bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Bruidspaar Warmenhoven-v. d. Nou- land de plechtige H. Mis te komen zingen. Het geheel stond onder lei ding van de heer Theo van Elferen. VOORSCHOTEN begrafenis p. kaaijk Onder buitengewoon grote belang stelling had gistermiddag de ter aar- debestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen de heer P. Kaaijk. Bij het betreden van het kerkhof vormden de leden van het corps vrijwillige brandweer en vertegen woordigers van het gemeentebestuur een haag om de ovex-leden brand weercommandant een laatste eresa luut te brengen. Nadat de familie en de belangstel lenden zich om de geopende groeve hadden geschaard, trad burgemees ter C. J. van der Hoeven, die met wethouder L. A. Mooij en de loco- secretaris, de heer J. Aten, aanwezig was, als eerste spreker naar voren. Namens het gemeentebestuur en als hoofd van de brandweer herdacht spr. de overleden commandant. Vervolgens sprak de heer mr. E Heringa namens de Provinciale Zuid hollandse Brandweerbond. Nadat de commandant van de brandweer in Leiden, de heer S. W. Hagedoorn de heer K&aijk als collega herdacht had en nog enkele brand- wcerautcviteiten het woord hadden gevoerd, sprak de heer B. Hoogwerff Kroon namens de Koningin Wilhel- mina Vereniging een woord van af scheid. Ds. M. den Boer besloot deze droe ve plechtigheid met het voorlezen van 2 Timotheus 4:7 e.v., waaraan hij een troostwoord verbond voor de nabestaanden. Namens de familie sprak de heer J. N. de Graaff, zwager van de over ledene, woorden van dank voor de betoonde belangstelling, zowel tij dens de langdurige ziekte als bij het overlijden. Gouden jubileum. Vrijdag 18 Augustus a.s. herdenkt de heer N. Bakhuyzen, Rapenburg 5, te Leiden, het feit, dat hij 50 jaren werkzaam is bij de N.V. Zilverfabriek „Voor schoten" te Voorschoten. „St. Laurentius". Ter correctie op ons bericht van gisteren vermel den wij, dat de eerste prijs in de eer ste afdeling niet werd behaald door het geven van marsmuziek, maar door het geven van concertmuziek. Geboren: Theodora J. B. M. d. van P. T. van Leeuwen en G. C. van Opdam, Maria E. d. van F. C. van Heusden en M. W. Starren- burg, Johanna C. M. d. van H. C van Leeuwen en J. H. Vermin, Willemijntje C. d. van E. van As- selt en C. S. Letter, Theodorus P. z. van L. A. J Westerbeek en M. A J. van Klaveren, Hendrina A. d. van J. Berkhuizen en M. H. Wes tendorp. Getrouwd: B. H. Hoop en j. Vernes. Overleden: J. L. A. den Hollan der 57 jr., P. A. van Zuylen 69 jr., G. J. Heller 79 jr.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2