MEISJES tttnvaka en de waterstofbom Jfioxte ^U&cjacvct in Indonesië dotje Jewc Pachtwet en de economische sanering van de landbouw [tesie J, H. Teeuwen OEGSTGEEST NI EIS JE Jonge Kleermaker HET FRUITPALEIS MAANDAG 14 AUGUSTUS 1950 DE LEID SE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 4 In Januari 1948 stelde het bestuur van het centrum voor staatkundige vorming een commissie in met de opdracht, rapport uit te brengen om trent herziening der pachtwetgeving. Thans heeft de commissie haar rap port uitgebracht. In haar inleiding betoogt de com missie dat een algehele herziening van het pachtrecht wenselijk is. De strekking van de pachtwet 1937, aan gevuld en verbeterd door het pacht- besluit 1941, was aan sociale wan toestanden een einde te maken. Men wil thans de pachtwet mede dienst baar maken aan een economische sanering van de landbouw. De com missie kan zich met dit streven ver enigen. De commissie meent te moeten aandringen op een zodanige politiek dat de minst productieve gronden, waarvan het gebruik als landbouw grond om economische en/of sociale redenen noodzakelijk is, nog een ze kere minimum-pachtwaarde hebben. Naar het oordeel van de commissie verdient de invoering van dwang- pacht overweging. De wet dient echter volgens de commissie de mogelijkheid van ge dwongen verpachting slechts als ui terste middel te bevatten. De aan spraak op schadevergoeding, welke de verpachter in beginsel heeft bij het toestaan van bepaalde pachtver- lenging, zou in de praktijk zijn te beperken. Ter financiering van een dergelijke schadevergoeding heeft de commissie gedacht aan het vormen van een „pacbtfonds'' uit een recht op pachtcontracten, te heffen door de Grondkamer. De commissie staat een automati sche verlenging na afloop van de overeengekomen termijn voor, ten zij een van beide partijen bezwaar maakt; zulks in tegenstelling tot de bestaande regeling. Zij zou de Grondkamer slechts de bevoegdheid tot toetsing der verlengde overeen komst willen zien toegekend, inzo- verre de partijen zelf een beroep daartoe doen op de Grondkamer. Van verschillende zijden dringt men erop aan de pacht binnen een bepaalde tijd na het overlijden van de pachter van .rechtswege te doen eindigen, tenzij de rechter de over eenkomst op verzoek van de echtge noot of naaste bloed- en aanverwan ten met een of meer hunner laat voortduren. Men wil de rechter rech tens verplichten het verzoek toe te wijzen, tenzij een behoorlijke be drijfsvoering onvoldoende is gewaar borgd of het algemeen landbouwbe lang door voortzetting wordt ge schaad. Als schadelijk voor het alge meen landbouwbelang wordt o.m. aangemerkt het continueren van te kleine of versnipperde en daardoor niet levenskrachtige bedrijven. De commissie kan zich met een derge lijke regeling van verlenging bij overlijden verenigen. Zij heeft ech ter wel enig bezwaar tegen het aldus elimineren van al de op zichzelfniet levenskrachtige kleine bedrijven. Hierbij zal de grootste omzichtig heid moeten worden betracht. De rechter, aldus de commissie, dient bij het toestaan van verlen ging ten gunste van een der naaste bloed- of aanverwanten van de over leden pachter rekening te houden met de wensen van de verpachter. Dit moet in de wet worden vastge legd. Een Nederlands costuummuseum In het slothoofdstuk, behandelt de commissie enkele op zich staande wijzigingen en aanvullingen in het pachtrecht. Haar aanbevelingen be treffen: verpachting voor kortere duur; sanctie op het niet-schriftelijk aangaan en het niet inzenden van pachtovereenkomstenwederopbouw van boerderijen; ontbinding wegens wanprestatie; de vraag, of de Grond en de Pachtkamer voor het beslissen over pachtgeschillen zouden zijn te handhaven. MALARIA BEDWONGEN. De malaria, waaraan in '46 nog 2400 mensen leden, is thans door het in tensieve werk van de malaria-com missie voor Noord-Holland vrijwel bedwongen. Op het ogenblik lijden nog slechts zestien patiënten in Zaandam aan deze ziekte. Man onder stoomtram De vijftigjarige P. van Roon uit Puttershoek is Zaterdagavond het slachtoffer geworden van een ern stig ongeluk in de Tweede Rose- straat te Rotterdam. De politie ver moedt er waren op dat ogenblik zó weinig mensen in de buurt, dat men niet over getuigen kon beschik ken dat de man op een zeer lang zaam rijdende tram van de R.T.M. wilde springen. Waarschijnlijk is hij ergens achter blijven haken of heeft hij een misstap gedaan; hij kwam tussen de eerste en de tweede wagen terecht. Met verbrijzelde benen is hij naar het Zuiderziekenhuis te Rotterdam gebracht, waar hij gisterochtend is overleden. Vechtpartij met de politie Op de Haarlemmerdijk te Amster dam is het Zaterdagavond omstreeks half negen tot een ernstige vechtpar tij tussen burgers en politie geko men. Een 32-jarige dronken haven arbeider uit de Vinkenstraat was in gevecht geraakt met enkele mensen. De politie werd gewaarschuwd en ook de radio-autodienst. Toen de agenten arriveerden en de vechters baas pfobeerden te arresteren, keer den tientallen burgers zich tegen de politie. De tot 'twaalf man aange groeide politiemacht werd tenslotte zodanig in haar bewegingen belem merd, dat zij overging tot enkele ste vige charges met de gummistok. Een agent kreeg een halve straattegel tegen het hoofd. Met de grootste moeite slaagde de politie er in, de dronkenman mee te nemen waarte gen vooral de ouders van de arres tant zich heftig verzetten. Een po ging om de overvalwagen om te gooien mislukte, maar wel slaagde men er in de auto onklaar te ma ken, zodat deze later door een kraan wagen moest worden weggesleept. NOODLOTTIGE VAL UIT EEN RAAM. Gistermorgen ir de 25-jarige Hen- geloër J. Roolvink, die te Enschede bij de familie G. aan de Haaksber gerstraat logeerde, uit een raam ge vallen en op slag gedood. R. logeer de in een kamer met een zeer lage vensterbank. Op zeker ogenblik hoorden de bewoners R. in zijn ka mer lopen, 'waarna buiten een doffe slag klonk. Het slachtoffer is ver moedelijk tegen de lage vensterbank gelopen, gestruikeld en uit het raam gevallen. Pijp zonder dop In enkele dorpen heeft men nog van die ouderwetse politieverorde ningen. Zo bevat de politieverorde ning van de gemeente Aalten een ar tikel, waarin wordt bepaald dat men sen, die zich op de openbare weg be vinden met een brandende pijp, wel ke niet is voorzien van een dop, een boete kunnen krijgen van vijf gul den. Toen een der raadsleden Zaterdag in de vergadering van de vroede va deren van Aalten hier een opmer king over maakte, verklaarde bur gemeester Van Veen, dat het toch wel tijd werd een nieuwe verorde ning te maken. jyiET DE WATERSTOFBOM schijnt iets niet te kloppen. Men zal zich president Trumans opzienbaren de boodschap herinneren: „Ik heb de Commissie voor de Atoomenergie opdracht gegeven haar werkzaamhe den op het gebied van alle vormen van atoomwapens, met inbegrip van de zogenaamde waterstof- of super- bom, voort te zetten." Deze boodschap hield enige weken lang de gemoederen, overal ter we reld. ten zeerste bewogen- Daarna werd het stil rondom dit verschrik kelijke wapen. De mens heeft een eigenaardig vermogen om zelfs in de schaduw van totale vernietiging rustig verder te kunnen leven. Want dat de Amerikanen zich op het ogen blik waarschijnlijk nog nauwelijks met de practische uitvoering van het project bezighouden, zal slechts aan weinigen bekend zijn. Dat kan dus niet de reden van het verbijste rende gebrek aan belangstelling zijn. In de „New York Herald Tribune" heeft de altijd uitstekend ingelichte Stewart Alsop onder de titel „De Tritium-bom" twee artikelen gepu bliceerd, die van een ieder, die zich Enige tijd geleden is een stichting niet als een struisvogel wil gedragen, het leven geroepen voor de op- de volle aandacht verdienen. Alsop richting van een Nederlands cos- tuum-museum. Het is de bedoeling, dat een representant uit elke pro vincie zitting in het bestuur heeft. Het museum zal, behalve oude costuums, ook regionale kleedij be vatten. Verschillende musea hebben reeds toegezegd, om, wanneer het bovengenoemde museum eenmaal gevestigd zal zijn, een groot deel van hun costuumbezit aan deze instelling af te staan. Het stichtingsbestuur blijft, wan neer het museum is opgericht, als adviescommissie voortbestaan. Ad viseur van het costuummuseum, dat een eigen directie krijgt, zal de heer Cruys Voorbergen worden. De basis van het costuummuseum is de collectie costuums, die in het bezit van de heer Cruys Voorbergh zijn en welke verzameling dan over genomen zal worden door de stad, waarin het museum gevestigd zal worden. Er is een zeer grote mogelijkheid dat de plaats van vestiging 's-Gra- venhage zal worden. Het rijk heeft reeds zijn daadwer kelijke steun toegezegd, wanneer het op te richten museum door de stad van veitiging zal worden overgeno- nomen. Het ligt voorts in de bedoe ling dat de adviseur van het mu seum, de heer Cruys Voorbergh re gelmatig shows zal organiseren. De eerste show van dit genre zal in October in Den Haag worden ge geven ter introductie van de dan te houden kunstmaand. De heer Voorbergh beschikt over 120 complete costuums en een groot aantal accessoires, zoals hoofdbedek kingen, juwelen enz. De stichting heeft het plan opge vat om dit najaar in het gehele land shows te houden en zal daartoe met mannequins het land per autobus af reizen. De bedoeling hiervan is, voor dit als lai*Ielijke instelling opgezet te museum, belangstelling te wek ken eii donateurs te werven. Zodra de eerste .geruchten over de stichting van dit museum de ronde deden, kreeg de stichting reeds aan biedingen van particulieren, die zelf "ostuums hadden verzameld en deze beschikking van het museum 'den stellen. belicht eerst nog eens de theoretische zijde van het maken van een water stofbom. De atoombom, die atomen splitst en daarbij een hitte verwekt, gelijk aan die op de zon, wordt ge bruikt als ontsteker voo-r een ver bindingsproces. zoals dit zich op de zon afspeelt. De explosie van de atoombom voltrekt zich in ongeveer een millioenste deel van een secon de. En daarin ligt het probleem op gesloten, dat sommige geleerden er aan doet twijfelen, of het de mens wel mogelijk zal zijn een waterstof bom te maken. Hoe construeert men een mechanisme, dat niet tegelijk met de atomische explosie uiteenspat, of met andere woorden dat de immense hitte en druk lang genoeg bijeen houdt om het verbindingspro ces mogelijk te maken? Moeilijke keuze. Het is dit probleem, dat tot een uiterst lastige keuze noopt: moet men de watetstofbom maken met „zwaar water" deuterium genaamd of met „zeer zwaar water" tritum geheten Deuterium heeft het voordeel, dat het in grote hoeveel heden in de natuur voorkomt. Maar het heeft ook een enorm nadeel. Zijn ..reactietijd" de tijd. die het nodig heeft voor het verbindingsproces be ginnen kan is ongeveer 25 maal zo lang als bij tritium het geval is. Dit betekent, dat het ptobeeml van het samenhouden van de bom reeds zo buitengewoon moeilijk minder moeilijk of zelfs alleen met tritium op te lossen is. Maar gelukkig misschien voor de mensheid tritium heeft ook grote nadelen en het grootste is wel, dat het niet in de natuur gevonden wordt. Het is een kunstmatig product Evenals uranium in een zogenaamde uraniumzuil bestraald moet worden om plutonium voor de atoombom voort te brengen, moet een metaal, lithium genaamd, worden bestraald, ook in een atoomzuil, om tritium te krijgen. Dit betekent, dat de tritiumbom een concurrent van de atoombom zal zijn. Hij eist dezelfde installaties en dezelfde grondstoffen. En dit betekent op zijn beurt, dat óf de productie van atoombommenvoor te blijven. moet worden verminderd, zodra men overgaat tot het maken van tritium- bommen, óf dat men nieuwe grote installaties (ze kosten ongeveer 1 milliard dollars) moet bouwen. Verder is er reden om te geloven, dat de investering in plutonium voor atoombommen voordeliger is dan in tritium voor waterstofbommen Dat wil zeggen, dat men voor de som, nodig voor het maken van een wa terstofbom, een aantal atoombommen zou kunnen produceren, waarvan de gezamenlijke vernietigende kracht aanzienlijk groter zou zijn dan die van de ene waterstofbom. Geen bom in de maak? Na aan de hand van het boven staande duidelijk te hebben gemaakt, dat er een intense inspaning ver eist is om een werkelijke waterstof bom te produceren, zegt Alsop, dat niets er op wijst, dat de Verenigde Staten zich deze inspanning inder daad getroosten. Hij baseert deze conclusie in de eerste plaats op de begroting. De mogelijkheid, dat Ame rika zijn productie van atoombommen ten behoeve van een experiment zou verminderen, als onwaarschijnlijk verwerpend, schrijft hij. dat er enor me nieuwe uitgaven nodig zouden zijn om de problemen, verband hou dende met het maken van een water stofbom, binnen afzienbare tijd op te lossen. Maar slechts 2 procent van de na tionale begroting is voor de ontwik keling van de atoomenergie bestemd en een speciale «aanvullende begro ting is sinds Trumans boodschap niet ingediend. Nog een bewijs voor de juistheid van zijn veronderstelling ziet Alsop in het volgende: De grote geleerden, die de atoom mogelijk hebben ge maakt Oppenheimer, Urey, Bethe Zacharias, Eacher, Fermi en Comp- ton besteden in geen geval hun gehele tijd, óf zelfs maar een deel van hun tijd, aan het project van de waterstofbom. Zij houden lezingen, geven colle- s aan hun universiteiten of zijn elders bezig. Alsop ziet twee redenen voor de lakse houding der Verenigde Staten in deze kwestie. De geleerden, die het werk moeten doen, hebben zich van het begin af aan bitter verzet tegen de productie van de bom. De tegenstand der geleerden is voor het grootste deel gebaseerd op morele en emotionele gronden. Nu vinden de morele argumenten op het ogen blik steun in technische overwegin gen. De in het voorafgaande aange stipte vraag, of het niet doelmatiger is, atoombommen in plaats van tri- tiumbommen te maken is binnens kamers nog steeds niet beantwoord. Dat Alsop over deze gang van za ken niet te spreken is en erop aan dringt, dat thans éindelijk snelle beslissingen genomen worden, is ge makkelijk te begrijpen. Want een ding is wel zeker: de Russen werken ongetwijfeld met man en macht aan het project van de waterstofbom en het is zelfs aannemelijk, dat dit pro ject in de Sovjet-Unie prioriteit bo ven alle andere plannen van militai re en vredelievende aard gekregen heeft. En zolang niet met absolute zekerheid is komen vast te staan, dat de productie van de waterstofbom een slechte investering zou zijn, heeft het Westen geen andere keuze dan te trachten, de Russen op dit gebied HALF TON SCHADE DOOR BRAND OP BOERDERIJ. De rust van het dertien kinderen tellende gezin van de landbouwer H. R. van 't Erve aan de Nijbroek- seweg te Apeldoorn werd Zondag ochtend aan het ontbijt wreed ver stoord door een uitslaande brand, welke op de zolderverdieping bleek te woeden, waar in de afgelopen nacht trekkers hadden geslapen. De vlammen sloegen in het opge taste hooi op de zolder en hadden spoedig het gehele huis aangetast. Slechts weinig van de inboedel kon worden gered. Het grote gezin, waarvan het jong ste kind een week oud is, is nu dak loos, want van de grote boerderij zijn alleen de geblakerde muren overge bleven. De leider van de trekkers ontkent ten stelligste, dat door een van hen vuur is gebruikt. De schade wordt begroot op vijftigduizend gulden en slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. BUITENLAND. Bij Montbeliard (Oost Frankrijk) is Zaterdag een vrachtauto met twee ton suiker in een kanaal gereden. De chauffeur kwam heelhuids uit het suikerwater, maar duizenden vissen kregen een acute suikerziek te en stierven. Die dag bakten de omwonenden vis met suiker. Twee treinen met arbeiders zijn in een voorstad van Rio de Janeiro met elkaar in botsing gekomen. Min stens 10 personen zijn om het leven gekomen. Bij de overstromingen in Oost- China zouden meer dan 20.000 Chi nezen verdronken zijn. Ongeveer anderhalf millioen moet dakloos zijn geworden. De oppervlakte van het overstroomde gebied wordt op twee millioen hectare geschat. In Noord- Ahnwei en in Kiangsoe stijgt het wa ter nog steeds. Zondag zijn 12 leden van de (uiterst rechtse) Franse nationale partij te Pax-ijs gearresteerd. Waar schijnlijk houdt dat verband met een vorige week gepleegde inval in de kantoren van het communitische weekblad „Action". iIn de Mexicaanse stad Jalisco terroriseerde een bende de streek van Laresolana. Gisteren heeft de politie de gehele dag slag geleverd met de bende, waarbij 16 personen werden gedood. O.a. ook twee jon gens, die de vechtpartij zo interessant vonden. In Turkije zijn Zondag gemeen teraadsverkiezingen gehouden. De kiezers toonden weinig bélangstel- ling; in sommige streken kwam slechts 15 pet. der kiesgerechtigden Duizend mensen, wier woningen begin vorig jaar door overstromin gen op Ceylon waren vernield, zijn Zaterdag opnieuw dakloos geworden door een grote brand, die de voor hen gebouwde hutten alle ver woestte. NIEUW STUK VAN BERNARD SHAW Bernhard Shaw heeft een nieuw toneelstuk geschreven dat begin vol gende maand onder de titel: „Far fetched fables" ten tonele gebracht zal worden. In de inleiding tot zijn laatste to neelstuk, dat het vorige jaar werd opgevoerd, zeide Shaw, dat hij schrijven moest, zo lang hij leefde. Het nieuwe stuk handelt over de wereldtoestand in de periode vol gend op het atoomtijdperk. Het heeft een diepe wijsgerige achetrgrond en is gekruid met Shaws humor. W. H. v. STEYN, Torenlaan 4, Voorhout, viert op 15 Augustus zijn le Ind. var jaardag te Djakarta. SCHEEPSBERICHTEN KOTA AGOENG 12 Aug. te Suez Djakarta—R'dam. MODJOKERTO 14 Aug. verw. te Singapore, Djakarta R'dam. ORANJE 12 Aug. v. Colombo AmsterdamDaajkrta. SOMERSET SHIRE 12 Aug. pass. Sicilië Djakar ta—R'dam. WILLEM RUYS 13 Aug. van Belawan DjakartaR'dam. VEILIG VERKEER. Wie zich veilig voelt door signaleren, Is niet volleerd, in het chaufferen. EN DE WENSHANDSCHOENEN 40. Misschien een valstrik Ootje Teur had dus de auto van Dik ke Daan ontdekt en sloop er nu heen, terwijl hij zo stil mogelijk probeerde te doen. „Ik weet natuurlijk niet, of Dikke Daan er nog in zit", zei hij zachtjes, „maar het is beter, het zekere voor het onzekere te nemen, dat doen boe kenhelden ook altijd..." Toen hij de wagen van Dikke Daan was genaderd, keek hij voorzichtig naar binnen. Hij was leeg. „Dan maar eens verderop kijken", dacht Ootje Teur, „misschien hangt hij hier ergens in de buurt uit Wie weet is het een valstrik om mij voorgoed onschadelijk te maken Toen hij dit eenmaal bedacht had, werd het hem een beetje akelig om het hart, maar hij liep toch voor zichtig verder. Het akelige gevoel hield pas weer op, toen hij, achter een boom staand, op een open plek in het bos Dikke Daan zag staan, die druk in gesprek was met Frangóis, die hij. blijkbaar zojuist had opgeroe pen Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van ónze dochter en zusje WILHELMINA MARIA L. M Knegtel W. Knegtel Koekebakker Loesje ¥Ludy Leiden. 13 Aug. 1950- Haarlemmerstraat 213. f Op 29 Augustus 1950 2 hopen onze geliefde J j Ouders en Grootouders HERMANUS 1 GODDIJN en APOLONIA 2 v- d. POEL j 2 hun 50-jarige Echtver- j eniging te herdenken. Hun dankbare t kinderen en kleinkinderen. Leiden. 14 Aug. 1950. Oude Vest 31. 6171 t De H. Mis uit dank- 6 baarheid zal worden I opgedragen op Dinsdag 29 Augustus te half 10 uur in de Parochiekerk van Maria Onbevlekt Ontvangen. Hartebrug. '2 Receptie van 23 uur in Café Rest. Den Burcht l in de Jacobazaal. AFWEZIG: ARTS Voor waarneming dokterstelefoon 22222 Trouw- en Verlovingsringen Horloges (15 st. Anker) C DE KEMP BOTERMARKT 12 Openlijk dank aan God voor een verkregen gunst 00 voorspraak der H. Maagd Maria, na het hou den van de Krachtdadige Noveen der drie Weesge groeten. 9141 fS1 Dakbedekking. Golfpla ten asfalt. Voorts brand kast tuinart.. grasmachi nes. kippengaas prikkel draad. tuinslang, tuinstoe len. kruiwagens, melkge- reedsehap. bascules. ge wichten. veevoederfornui zen. enz.: werkelijk voor deliger. Vanouds Land- bouwadres A. J. Hartwijk. Nieuwe Beestenmarkt 7-9 tel. 26627—24013. Galva niseren. vertinnen. 9143 Dinsdag 15 Augustus a.B. van 9—10 uur v.m. geven wij in een zaal van Hotel „'t "Witte Huis", Wilhel- minapark 33 te Oegstgeest; gratis inlichtingen over het PIJNLOOS trekken van slechte tanden in EVIPAN- SLAAP en plaatsen van een Amerikaans Plastic Kunstgebit DIRECT NA HET TREKKEN. N. I. T., De Perponcherstraat 108 - Den Haag gevraagd voor de huishouding. Bij BERGERS, Mare 12 GEVRAAGD een enigzins bekend met groot- werk en reparatie. In- ot extern. Goede gelegenheid om voor het B, Diploma te worden opgeleid Kleermakerij Jac. v. d. Kraan Lindenlaan 4 - Sassenheim, Telef. 7549 gevraagd voor de mangel en pers. Zaterdags vrij Wasserij Nijssen MAREDIJK 131 5? Wie helpt mij aan een nog bruikbare koffergra- mofoon en platen. Pater Toon Verhage. Missionaris op Nieuw Guinea. Adres: Uiterstegracht 37, Leiden. Leuke R. K. Vriendin gevraagd, ongeveer 18 laar. in bezit van fiets en kunnende dansen. Br. on der no. 9147 bureau van dit blad. {S* Transex heeft een op lossing voor uw vacantie- vervoer. Volop bagage en maximum 4 personen. Be spreek tijdig. Transex. Kaasmarkt. Tel. 26782. 3? Meisjes- en Jongens fiets te koop aangeboden, beide als nieuw! Utrechtse Jaagpad 113. (over de Wil- helminabrug). 9142 te e;oop BURGERWOONHUIS op korte termijn te aanvaarden, gelegen tussen Noordwijk en Noordwijkerhout. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6170 Prima Suikerperen 5 pond 25 cent Suikerperen (Extra) 5 pond 35 cent Claps Favorite (Zeer fijn) 5 pond 35 cent Claps Favoriete (Extra) 5 pond 60 cent Extra Moesappels(Kerswiek) 5 pond 40 cent Handappels (Zoet en zuur) 5 pond 45 cent J. W. DIRKSE Haarlemmerstraat 75 (SF Gevraagd door wed. een zit-slaapkamer ongem. met was- en stookgelegen- heid. Br. onder no. 9145 bur. van dit blad- *2" Naaimachine defect? Reparatie bii u aan huis direct. Geen vervoer, niet wachten en geringe kosten J. B. H. Schoots. Riinsbur- gerweg 29B. tel. 26664. te Leiden. 9148 2* Rechtskundig bureau van Th. J- v. d. Heijden. Hoge Rijndijk 103a- Lei den, tel. 23405 incasso s contracten pachtzaken, woon- en bedrijfsruimten processen, rechtszaken. 2 Gratis regenscherm bii Kinderwagen vernieu wing Poppen-, Wandelwa gen. Bel 21248. Reizigers- bezoek, vrijblijvend. 20 korting heeft U zonder winkeliers bemiddeling. Zendt naar de fabriek uw kinderwagen. Kappen over tïekken. spuiten, chromen, veil. Kinderwagen bedrijf. Uiterstegracht 14. Leiden. Een gezellige.... middag of avond hebt TJ morgen 15 Augustus bij Evert Castelein. Kies zeltl )f- Leiden )f- 4 en 8 uur H. Kerkgracht )f Zoetermeer 8 uur Parochiehuis )f- Inschrijving )f- vanaf 16 Aug. Langebrug6A Zie adv. van Woensdag Goed dansen léért U, dat garandeert U LANGE BRUG 6a LEIDEN TELEFOON 26954 2 R. K. Meisje b. z. a- voor hulp in de huishou ding voor dag en nacht. Er. onder no. 9146 bureau van dit blad. 2 Verloren een dames polshorloge. gaande van Oud-Ade naar Rijpwete- nng. tegen beloning terug te bezorgen Kolk 1. Oud-, S? Verloren, een vulpen houder van Rozenburg Rijndijk tot Zoeterwoude tegen bel. terug te bezor gen J. Zonderop. Rijndijk Hazerswoude. 6169 <5? Huur-overname Huis gemeubileerd gestoffeerd, bevattende kamer en suite keuken. 2 gr- en 2 kl. slaap kamers, zolder, tuin. priis 5000.Br. onder no. 9144 bureau van dit blad. Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen

Leidse Courant | 1950 | | pagina 4