NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Woningbouwprobleem aanleiding tot ernstig meningsverschil Prachtige opvoering van het openlucht spel „Miguel Manara'' STADSNIEUWS Laatste Berichten MAANDAG 14 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN R. K. V. V— Alphense Boys. Het eerste elftal speelde op ei gen terrein met 4 invallers 'n wed strijd tegen de 4e klasser Docos uit Leiden en won verdiend met 30. Deze wedstrijd was de eerste van een halve competitie tussen Docos- DOSR en Alph. Boys om de trainer P. Schoutenbeker. Zaterdagmiddag speelde de Boys adspiranten een tournooi op eigen terrein tegen St. Bernardus en S. J. Z. St. Bernardus adsp. wonnen voor de tweede maal de wisselbeker ter wijl de Boys adsp. de 2e prijs in de wacht sleepten. Alphen 1.Engels militairen. Alphens eerste elftal speelde op haar terrein weer een nuttige oe fenwedstrijd tegen het Britse Mili taire elftal uit Hoek van Holland. De gasten bleken gehandicapt door dat enkele spelers in Rotterdam een trein gemist hadden. Alphen speelde een sterk spel en was de gehele wedstrijd ster ker. v. Heijningen c. s. bleven dan ook met 40 de baas over de En gelse gasten. Alphense tippelaars lopen 70 Km. De heren Th. Verhoeff en J. de Jong hebben Zaterdag met succes deel genomen aan de 70 Km. mars, uitgeschreven door de wandelsport- vereniging Wilhelmina te Amers foort. Dammen. Uitslagen 7e Ronde Bekerwedstrijd* R. v. Klaveren,W. Baart 1—1; E. Mechelse, H. B. de Vos 2—0; J. Zaad, M. K. de Vos 02; C. Verboom, C. Looienstijn 20; J. Dissel, M. de Groot 02. De afgebroken partij H. B. de VosC. Verboom, welke voor H. B. de Vos in alle standen gewon nen stond, eindigde na een foutieve voortzetting van de Vos in remise 1—1, waardloor Verboom de leiding van Zaad overnam met 10 punten uit 6 wedstrijden. 2e Klasse: A. v. d. Vliet, A. de Groot 02; T. Verhorst. J. Pont 02; T. Verhorst, E. Masmeijers 0—2. ALKEMADE D. O. S. R. winnaar van tournooi. Zondagmiddag had de finale plaats in het tournooi ten bate van de stich ting 1940—1945, waarbij D. O. S. R. en Rjjpwetering zich tegenover elkaar plaatsten. Reeds vanaf de af trap ontwikkelde zich een vinnige strijd, waarbij Rijpwetering de lei ding nam. Nadat D.O.SR- de gelijk maker had gescoord bracht Rijpwe tering de stand nog voor rust op 21 Na de hervatting demonstreerde D.O-S.R. een klein veldoverwicht. maar toch wist Rijpwetering de stand op 31 te brengen. Maar ook D.O.S.R toonde zich productief, want zij wist voor het einde gelijk te maken en na verlenging de overwinning uit het vuur te slepen. HOOGMADE PASTOORSBENOEMING Tot pastoor te Hoogmade is be noemd de zeereerw. heer C. -H. Olst- hoorn, pastoor te Oud-Vossemeer. Pastoor C. H. Olsthoorn werd 24 October 1894 te Stompwijk geboren en 14 Juni 1919 priester gewijd. Na om. kapelaan geweest te zijn in Kwintsheul, Bergen (N.H.), Spier dijk en te Rotterdam (St. Josefpar.), vclgde in 1939 zijn pastoorsbenoeming in Burgerbrug (Par. O. L. Vr. Ge boorte). Van 8 Nov. 1940 tot 12 Juni 1945 was pastoor C. H. Olsthoorn pastoor te Houtrakpolder bij Half weg (Par. St. Geerrudis), waarna ziH benoeming volgde te Oud-Vo.s- semeer. Roeiwedstrijd. Vrijdag-avond j. 1. organiseerde de M. K. J. B. voor haar leden een roeiwedstrijd. Er waren 34 deelnemers. Onder de vrolijke tonen van de verstertcer- installatie van George v. d. Ploeg, en onder aanmoedigingen van het talrijke publiek, dat zich langs het water had opgesteld, kwarpen na een vinnige strijd de volgende kop pels als winnaars te voorschijn: 1ste prijs Nard BacBern. V. Wieringen 2de prijs K. TlstgeestA de Dub belden; 3de prijs L. ElstgeestA. v d. Laan 4de prijs J. Zwetsloot—G. Kraan. OUDE-WETERING 140 DEELNEMERS AAN 1 KM WEDSTRIJD Voor de vijfde maal zyn deze wed strijden nu gehouden en bij dit eer ste lustrum kan weer van een ecla tant succes gesproken worden.. Als tijdopnemers fungeerden dr. A. v. d. Bijl, de heren Chr. Groothoff, W. van Staveren en P. Krispijn jr. Er was een grote publieke belangstelling, aan weerszijden van de Wetering De rivierpolitie zorgde voor .het vrijhou den van de wedstrijdbaan. Al met al Is in de diverse klassen weer prach tige strijd gegeven, waarbij de luide aanmoedigingskreten niet van de lucht waren. De winnaars(essen) kregen aan de finish prachtige bloe men. De uitslag was: Meisjes 7 en 8 jaar over 500 m.: 1. Jo v. d. Zwet 11 min. 40 sec.; 2. Truus v. d. Meer 12 min. 27 sec.: 3. Sjaan v. Klink; 4. Jopie Koek; 5. Jane v. Staveren. Groep A, meisjes tot en met 12 jaar over 1 km, tussen haakjes snelste tijd vorig jaar: 1. Jopie Akerboom 21.14 (23,23); 2. Mientje v. d. Bosch 23,46; 3. Riet Langhout 24.04; 4. Thea Hoogenboom 24.39; 5. Nellie Kuiper 2i\26. Groep B, meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Paula Akerboom 20.(21.40); 2. Nel Schouten 20 41; 3. Leni van Sta veren. 21.41; 4. Marie v. d. Hoorn 22.15; 5. Gonny v. d. Tang 22.51. Groep C, dames 15 jaar en ouder: 1- Nelly Joure (Aalsmeer) 19.30 '16.14); 2. Willy v. Staveren, Oude- tvetering, lid Z.L.C. Leiden, 19.37; 3. J* den Haan, Sleutels, Leiden, 19.56; 4. A. Tasseur, Sleutels2 0.50; 5. Nel v. d. Hoorn 21.46. Jongens Juniorenklasse: 1. P. Bek kering, Sleutels 17.11 (19.00); 2. H. Meijer, Aalsmeer 17.51; 3. van Zijl, Sleutels 17.56; 4. Jan Smit 18.25; 5 Rinus Wey, Aalsmeer 20.21. Herenklasse: 1. J. H. Hessing, Am sterdam 15.59 (16.16); 2. Dirk Kraan, Oude-Wetering, lid Sleutels, 16.32; 3 H J. Bouwmeester, Amsterdam 16.50; 4. N. v. Berkel, Leiden 17.04; 5. P. Bindt, Amsterdam 17.22. Waar geen plaatsnaam vermeld? is deze Alphen, Roelofarendsveen. In ht Paviljoen „De Brasem" wer den door dr. v. d. Bijl met een toe passelijk woorcf de prijzen uitgereikt. NIEUWE-WETERING Opening Oranjefeesten. Oud en jong nemen deel aan alle genoegens welke dezer dagen geboden wordt met de Oranjefeesten. Zaterdagavond bij de opening in de grote consump tietent, was de belangstelling weer buitengewoon groot Niet minder dan 500 aanwezigen waaronder o. m. pas toor S. Ligthart hadden zich hier ver zameld, toen de voorz. der Oranje vereniging Eensgezindheid" de heer- M. Spring in 't Veld op de hem be kende wijze met een kort woord het feest voor geopend verklaarde en de bijzondere aandacht vroeg voor het openingsprogramma. Allereerst was het woord aan de muziekver. Door Gunst Verkregen", o. 1. v. de heer M. Kouprie uit Leiden. Hierna brach ten de ui? Indië teruggekeerde mili tairen in een door hen zelf vervaar digd lied dank aan de leden van de O. V- voor de wijze waarop zij bij hun verblijf in de Oost voor hen gezorgd hadden. Natuurlijk werd dit 'n succes, evenals de verloting die hier na gehouden werd ter dekking van de gemaakte onkosten bij de viering van de thuiskomst van deze jongens. Een gemengd toneelgezelschap, ge heel uit eigen krachten samengesteld voerde het dol komische blijspel ,,0 Bella Donna Lucia" op. Een geschie denis vol dwaasheden, waarin drie studenten de hoofdrol spelen. Het mag de spelers en speelsters tot een LEMCO SUIKERWERK- FABRIEK ROTTERDAM eer gerekend worden, dat zij dit stuk op het enigszins geimproviseerde to neel, tot een succes wisten te bren gen. en natuurlijk had de heer M, Spring in 't Veld als gebruikelijk weer een groot aandeel hierin. Wij noemen uit het verdere pro gramma nog: hedenmiddag 5 uur de Ronde van Nieuwe Wetering voor schoolgaande jongens van 10 tot 15 jaar: Te 7 uur hardrijden op gewone toerfietsen voor leden vanaf 18 jaar; 8 uur Tobbetje steken voor meisjes van 1518 jaar. Op 15 Augustus te 1 uur grote optocht met muziek, ver sierde paarden en wagens, rijwielen, steppen enz. Te 2 uur ringrijden voor heer en dame met paard en kar. Te 5 uur Spelendans voor dames van 18—80 jaar. Te 7 uur Ezeltjeprikken voor heren van 1880 jaar. Te 9 uur prijsuitreiking in de tent. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP Na de opening worden de notu len van de vorige vergadering aan de orde gesteld en, nadat enkele le den de aandacht van B. en W. heb ben gevraagd voor een regeling van het medegebruik van het sportter rein van de voetbalvereniging „Nieuwkoop", ongewijzigd vastge steld. Aan de heer P. Boer, onderwijzer aan openbare lagere school, moest met ingang van 1 Augustus 1950 ziek teverlof worden verleend. Het laat zich aanzien, dat dit ziekteverlof nog wel enige tijd zal aanlopen. Benoeming tijdelijke leer kracht. B. en W. stellen daarom voor ter vervanging van de heer Boer een tij delijke kracht aan te stellen, in ver band waarmede, na overleg met de inspecteur van het L.O. en na inge wonnen advies van het hoofd der sch-ool, voorgedragen de navolgende personen: 1. mej. Z. G. Klap te Zand- voort; 2. mej. J. Albers te Haarlem en 3 de heer P. J. Vermond te Lei den. Bij de bespreking blijkt men in de gegeven omstandigheden over het algemeen aan een mannelijke kracht de voorkeur te willen geven. Echter zijn de mannelijke krachten zeer be perkt beschikbaar. Bij de stemming wordt mej. Klap met algem'ene stemmen benoemd met ingang van *1 September a.s. en tot en met 31 December a.s., of tot het tijdstip, waarop dé heer Boer eventueel zijn werk weer zou kunnen hervatten. De sluiting van cafe's In de laatste zitting besloot de raad het sluitingsuur voor cafe's en dergelijke inrichtingen te handhaven maar dan ook de betreffende bepa lingen van de legesverordening op nieuw aan een onderzoek te onder werpen. B. en W. stellen voor de ge noemde bepalingen als volgt vast te stellen: „Voor een vergunning tot het na het algemeen sluitingsuur ge opend houden van cafe's en derge lijke inrichtingen: a. met één uur of minder b. met twee uur of minder, doch meer dan een uur 1. c. met drie uur of minder, doch meer dan twee uur ƒ2.50 en d. m'et meer dan drie uur 4.50. Geadviseerd wordt om voortaan ook alleen, indien daarvoor gegronde redenen kunnen worden aangevoerd, ontheffing te verlenen. De raad neemt hierna het voorstel aan. Van het bestuur van de R.K. Meis jesschool is een verzoek ingekomen om medewerking in verband met de aanschaffing van leermiddelen en meubilair ten behoeve van het voort gezet gewoon lager onderwijs aan deze school. De kosten worden ge raamd op plm. 3000. Men zal aan de uitgaven moeilijk kunnen ontkomen nu het achtste leerjaar wederom is ingevoerd meent de voorzitter en hij bereidt Je raad er reeds op voor, dat nog grotere uit gaven ten behoeve van het onder wijs zullen worden gevraagd. Het is betnr in Nieuwkoop de gelegenheid te geven dan de ouders tj noo-lzu <ven hun kinderen naar anuere ge meenten te zenden, teneinde aldaar het gewenste onderricht te ontvan gen. Dc raad besloot hierna ae R.K. meisjesschool de gewende mede werk- rg te verlenen. De raad stelt hierna samen de comnr«rie voor het nazien van de gemeenterekening over het dienst jaar 1949. Benoemd worden de heren A. J. Verhaar, A. van Dam en li. Pieters«»a. Bij de rondvraag spreekt men zi'r. tevredenheid uit over de paraatheid van de brandweer. Dit nuir aar-lei ding vsn het feit, dat bij hst laatste brandalarm spuit en personeel zeer spoedig aanwezig waren. Door het weelderig groeien van het houtgewas op het Mije-pad wordt hier en daar het rijwielverkeer bexemmerd. Ook wordt de aandacht gevestigd op een gevaarlijke bocht in hetzelfde pad. Onderzocht zal worden, wat er aan te doen is om het snelle varen in de gemeentevaart te beletten. Het woningbouwprobleem. In verband met het woningbouw probleem volgde nu een felle dis cussie tussen de heer Stoppelenburg tgem.bel.) en de voorzitter met ver schillende raadsleden. In de vergade ring van 7 Juli was besproken om door eendrachtige samenwerking met alle mogelijke middelen te trach ten alsnog bouwvolume voor deze gemeente te verkrijgen. De voorz. komt nu tot de teleurstellende ont dekking dat op 8 Juli door fa. Gebr. Bodegraven een brief is gezonden aan Ged. St. betreffende de woning bouw in deze gemeente. Het ergste is dat bedoelde brief vol staat met onjuistheden en insinuaties aan het adres van B. en W. Een dergelijke brief staat bij voorbaat reeds de actie ter verkrijging van een groter bouw volume in de weg. De voorz. ziet hierin het initiatief van de heer Stoppelenburg wijst er ernstig op, dat deze en ook voorgaande kwesties, waarmee de heer Stoppelenburg ge tracht heeft, raad en B. en W. in hum^werk te belemmeren, de ware belangen van de gemeente schaden. Alleen opbouwende critiek, zo zegt de voorzitter, kan door B. en W. worden aanvaard. B. en W.^zijn be reid de zaak opnieuw met adressan ten op te nemen, echter niet alvo rens de fa. Gebrs. Bodegraven de brief aan Ged. St. intrekken. De heer Stoppelenburg tracht zijn standpunten te motiveren, maar hierbij ondervindt hij geen of heel weinig steun van de andere raadsle den. Verschillende raadsleden keu ren dan ook de handelwijze van de neer Stoppelenburg af. De heer Pieterse vraagt op de 2 pet. gratificatieregeling ook op ge- meentepersoneel wordt toegepast. Daartoe wordt op voorstel van de voorzitter besloten. Een raadsvergadering zou niet vol ledig zijn, wanneer niet werd gespro ken over de aansluiting aan het elec- trische net van de percelen in de Achttienhavels. Dit probleem is steeds het traditionele stokpaardje geweest van de heer Verhaar (K.V. P.) Ook wordt de aandacht nog ge vestigd op het houtgewas langs de Voorweg. Hierna werden de deuren van de raadszaal gesloten en ging men over tot een geheime zitting ter bespre king van het uitbreidingsplan voor Nieuwkoop. Nieuwe functie voor maj.-aalmoe- zenier P. C. Groenendijk. De hoofd legeraalmoezenier mgr kol- H. J. J. M. van Straelen, heeft majoor-aal moezenier P. C. Groenendijk alhier belast met het treffen van voorberei dingen voor een op te richten katho liek Vormingscentïum voor katholie ke militairen in ons land. Tevens is hem opgedragen de leiding van de G. 3-actie in het leger welke be doeld is als een godsdienstige vor ming onder de militairen. Aalmoezenier Groenendijk krijgt voorlopig zijn bureau in het R. K. Militaire Tehuis aan de Prinsen gracht te 's-Gravenhage. De heer J. Ravensbergen behaal de te Amsterdam de acte Engels L.O. NOORD WIJKERHOUT Prachtige prestatie van Noordwijker- houtse toneelspelers Zaterdagavond had in de tuinen van de Sint Bavo Stichting de pre mière plaats van het openluchtspel Miguel Manara". De opvoering werd gegeven in de prachtige muziek- schelp, die zich voor dit doel heel best leent. Regisseur Vlasveld en zijn ijverige en vindingrijke helpers van de Stichting hadden in deze schelp een schitterend toneel gemaakt. Een groep toneelspeelsters en spelers ge vormd uit de 3 katholieke toneelver enigingen van ons dorp, voerde hier hot mysteriespel ..Miguel Manara" op. Dit voor spelers en toehoorders moeilijke spel hebben onze eigen amateurs voor het voetlicht gebracht op een wijze, die onze grootste be wondering heeft. Zeker alles was niet vclmaakt, maar dat is ook niet moge lijk. Het spelpeil, dat Aad Vlasveld met zijn troep heeft weten te bereiken was zeer goed. Vooral de vertolkers van de voornaamste figuren als Ma nara, vader abt en jonkvrouw Giro lama, toonden zo'n goed begrip voof HILLEGOM De 14000ste inwoner. Het is Alida Maria Helena Caspers. De ouders wonen in de 2e Amerika- dwarsstraat no. 13. In dit geval is 13 geen ongeluksnummer, want het ge meentebestuur bood een spaarbank boekje aan met f 25. Coöp. Expeditiebedrijf „Copcx". Deze instelling hield haar jaarver gadering, De balans en winst- en verliesrekening werden goedgekeurd. Over 1948 werd het uitgestelde divi dend van 5 uitgekeerd; over 1049 eveneens 5 Uit het jaarverslag bleek, dat niet alleen in 1949 het to taal gewicht der geëxpedieerde bloembolLen aanzienlijk was geste gen, maar dat Copx' aandeel in de totale export met ruim 10 was omhoog gegaan. Ook de passage-afd. en andere transporten namen m om vang toe. Het jaarverslag dankte de leden en ook de niet-leden expor teurs, die van de diensten der ver eniging hadden gebruik gemaakt In de vacature A. Verduyn jr., die zich niet meer herkiesbaar stelde werd gekozen de heer J. Philippe van Z. P. Voor het staatsexamen H.B.S. slaagde M. Ph. E. Vis. Te Amster dam slaagde voor het vak-diploma damesmode en kleinvakartikelen J. Assendelft. Voor machineschrijven en voor Steno „Groote" slaagden de dames M. van Rede, T. v. d. Hulst, M. v. d. Reep en de heren T. Otte en P. Veldhuijzen van Zanten. Voor Steno de dames B. Brouwer, T. Jans sen, M. Turkenburg, M. Langelaan en W, Kleverlaan. Geboren: d. van A. J. Maas en P. A. Verbeek; z. van C. Rikkers e?i C. Meijlis; d. van H. van der Zande on C. Kaptein; z. van M. P. van den Berg en H. Boot; z. van J. J. P. van Lierop en I. J. C. P. Visser; z. van C. J. Nederpelt en P. M. ReeuwijK d. van A. J. Caspers en A. M. A. van der Hoeven; z. van C. van Stein en A. J. Luijben; d. van J. W. Lemmers en H. J. Wortel. Ondertrouwd: G. A. Sweijen en J. P. P. Kops; F. J. van den Be"g en M. Kamp; A. G. Obdam en C. J. Kamp; P. J. Angevaare en C. D. M Out; K. P. den Hartogh en A. Holle man. hetgeen zij hadden uit te beelden en te zeggen dat voor de aandachtige toe hoorder vrijwel geen enkele van de prachtige en diepe gedachten van de schrijve^ verloren is gegaan De decors waren buitengewoon mooi; de costumes en de verlichting waren hierbij aangepast. Broeder Dubricius van Sint Bavo bespeelde zijn knop pen en schakelaars als een muziek instrument en er werd genoten van de lichteffecten. Dinsdagavond 15 Augustus wordt de opvoering herhaald. Wie iets moois wil zien en horen, mag deze opvoering niet overslaan. Wij zijn er zeker van, dat hij diep onder de in druk naar huis zal gaan en blij zal zijn, dat hij dit heeft mogen zien. Toepasselijke gezangen werden bij de wisseling van de taferelen ten ge hore gebracht door zangei's van de kerkkoren onder leiding van de heer Pijnenburg. Deze zang verhoogde de sfeer. „St. Jeanne d'Arc" eerste prijs op concours. De R.K. Muziekvereni ging „Sint Jeanne d'Arc" behaalde Zaterdag j.l. te Naaldwijk, op het al daar gehouden muziekconcours van dc R.K. Bond van Muziekgezelschap pen in Zuid-Holland een eerste prijs met 343 punten. Zij kwam uit in cle ctdeling uitmuntendheid harmonie. Met hoogst aantal punten werd deze oag door „S. Jeanne d'Arc" behaald van alle deelnemende gezelschappen, waardoor zij kans krijgt op de wissel- tcker. In verband met dit mooie succes gaf .Sint Jeanne d'Arc" Zon dagavond een concert op de gemeen telijke muziektent op het Juliana- plcin. Na het concert werden aan de directeur, de heer G. Dik bloemen aangeboden als dank voor zijn kun dige leiding. De geestelijk adviseur van de muziekvereniging, de zeer eerw. heer pastoor van der Waarden, kwam persoonlijk op de muziektent c':recteur en leden feliciteren met hun succes in Naaldwijk behaald. LISSE Zilveren jubileum en nog wat. Zaterdag 12 Augustus j.l. her dacht de boekhandel en handels drukkerij „Graficus" haar 25 jarig bestaan. Deswege was de etalage van het winkelpand extra verzorgt. In de nacht van 11 op 12 Augus tus hebben ongenode gasten een bezoek gebracht en door indrukking van een ruit het pand betreden. De onwelkome bezoekers hebben voor een aanzienlijke waarde ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in In dezelfde nacht is een bezoex geDi-acht aan de Kunstzand-steenfa briek Arnoud, alwaar naar wij heb ben vernomen, geld is ontvreemd. ZEVENHOVEN PLECHTIGE EERSTE H. MIS. Zondagmorgen te 10 uur droeg de Weleerwaarde Pater Winfried Bocxe, Augustijn, in de parochiekerk van Zevenhoven zijn eerste plechtige H, Mis op.. Ofschoon de familie Bocxe de laatste jaren niet meer in Zeven hoven woont, wilde de neomist toch in zijn geboorteplaats, waar iedereen hem nog kent, zijn eerste H. Mis doen. Dat men hem hier nog kende, kwam deze dag wel bijzonder tot uiting. De kerk was te klein en heel katholiek Zevenhoven kwam tijdens de receptie zijn gelukwensen aan de feesteling en zijn ouders aanbieden. De heer J. Lauwers had voor een schitterende versiering van de kerk gezorgd. Het zangkoor kreeg ongevraagd versterking van enkele bevriende zangers van andere parochies en voerde een prachtige muziekmis en cantate uit. Priestervrienden assis teerden bij de H. Mis, waarbij de pastoor van de parochie presbyter assistents was en de feestpredicatie hield- De kerkelijke feestviering werd des middags met een plechtig Lof besloten. De intieme familie-feest viering had plaats aan de pastorie. Het heeft de neomist en zijn familie goed gedaan dit mooie feest in de vertrouwde omgeving van vroeger te kunnen vieren. E.i Zevenhoven heeft laten blijken, dat het zijn vroegere vrienden nog niet heeft vergeten. Pater Bocxe zal in October weer naar Rome teruggaan, om daar in drie jaren zijn studie voor het docto raat te voltooien. NOORD WIJK WICHELROEDELOPER VOND BEGRAVEN KOPER EN TIN De wichelroedeloper Hulsegge uit Gorssel is er Zaterdagmiddag in ge slaagd in een tuin te Noordwijk een collectie koperen en tinnen voorwer pen op te sporen, die daar negen jaar geleden, in bezettingstijd was be graven. De eigenaar en toenmalige bewoner van het huis woont thans te Rotterdam. Doordat in de tuin, waar in oorlogstijd een schuilkelder was ingericht, veranderingen zijn aange bracht (zo werd een aantal boompjes gekapt) kon hij zelf de plaats niet meer terugvinden. De heer Hulsegge heeft hem thans uitkomst gebracht. SASSENHEIM Sportdemonstratie „Teijlingen. De afd. Gymnastiek had voor Zon dag een groot sportfeest georgani seerd. Helaas moest dit door de slechte weersomstandigheden wor den uitgesteld, tot morgenmiddag 1.30 uur. Op het grote sportpark zal de afd. Gymnastiek enige massale demonstraties geven. Een volleybalwedstrijd zal wor den gehouden, waarna als slot een voetbalwedstrijd plaats vindt tussen Teijlingen 1 en Meerburg 1 Vooraf een muzikale mars door het dorp met alle deelnemers. STOMPWIJK Sportmiddag K.J.M.V. Zondag morgen viel uit een grauwe hemel de regen bij stromen neer. Het was dan ook geen wonder, dat de KJMV 'ers, die zich zo beijverd hadden een grote sportmiddag te organiseren elkaar met lange gezichten aanke ken en hun illusies bij het heviger worden van de regenbuien, steeds meer zagen verwateren. Ofschoon het weer later op de dag verbeterde, was het veld door de plensbuien van 's morgens bijna onbespeelbaar. Toch trad Stompwijk B moedig tegen Voorschoten A in het veld, al had Stompwijk dan maar 8 man. Met de rust had Stompwijk al een achter stand van 5—2. De 2 spelers, die het elftal later aanvulden konden niet voorkomen dat de achterstand uiteindelijk nog groter werd. Voor schoten wist met 8—4 verdiend te winnen. De Stompwijkse dameshandbal liet zich door WIK verrassen. Of schoon de wedstrijd met nog 10 mi nuten te spelen gestaakt werd. was toch wel gebleken, dat WIK zou winnen, waardoor zij schitterend re vanche nam op de enige weken ge leden door HVS toegebrachte neder laag in Roelofarendsveen. De stand was 41 voor WIK toen de scheids rechter de dames naar het kleedlo kaal verwees. Het hardlopen en touwtrekken moest worden afgelast. Rijswijk A nam een uur vroeger dan was vastgesteld de strijd op te gen Stompwijk A op het doorweekte en glad gespeelde veld. Aanvanke lijk kon Rijswijk de strijd volhouden en werd steeds weer gelijk gemaakt. De Stompwijkers kwamen er echter steeds beter in, zodat de rust aan brak met 53. In de 2e helft kreeg Rijswijk geen WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). MEER BEWOLKING. Geleidelijk toenemende be- wolking met morgen overdag voornamelijk in het Noorden en Westen van het land enige re gen. Aanvankelijk zwakke la ter meest matige wind tussen Noord-West en Zuid-West. Wei nig verandering in tempera tuur. voet meer aan de grond (wel in de modder). Met vlijmscherpe schoten in de hoeken werd het Rijswykse doel belaagd, waarbij dc doelman machteloos moest toezien, hoe de scherpschuters de stand opvoerden tot 155. De uitgeloofde beker bleef hierdoor in Stompwijk. VOORSCHOTEN P. Kaayk f Gistermiddag is op 54-jarige leeftijd na een langdurig ziekbed overleden de heer P. Kaayk. De heer Kaayk was gedurende 26 jaar lid van de plaatselijke vrijwil lige brandweer en sinds 1938 ver vulde hij de functie van comman dant. Van het comité „Ouden van Dagen" is hij 20 jaar secretaris ge weest. Verder was de heer Kaayk nog secretaris van de Kon. Wilhel mina Vereniging. Van de radio- distributiedienst ter plaatse was hij de oprichter en beheerder totdat de radiodistributie overging naar de P.T.T. Diefstal ging niet door. De ser vice, die de fa. van Cuilenborg le vert aan passerende automobilisten in de nacht, die zonder benzine drei gen te geraken mag wel bekend worden geacht. 10 liter benzine in een blik en olie in de mantel van de waterpomp stellen de gestrande au tomobilist in de gelegenheid zijn tocht voor te zetten. Verwacht wordt echter dat deze het verschuldigde bedrag in de brievenbus zal depone ren. Reeds anderhalf jaar werkt de ze dienst tot uitbundig genoegen der automobilisten en tot die van de fa. C. Zaterdag in de zeer vroege morgen werd de heer C. echter wak ker van gemorrel aan de pompen en na buiten gaande ontdekte hij dat enige personen met een bestelwa gen bij zich bezig waren benzine te tanken uit de tweetakt-pomp. De he ren maakten gebruik van een moer- sleutel en hadden reeds een onbe kend aantal liters in de tank van hun wagen overgeheveld. Toen met de politie gedreigd werd, bonden ze in en bleef er van de smoesjes, dat zij benzine gemengd met olie nodig hadden niets meer over. Na het ge- schate bedrag betaald te hebben, verdween het niet geheel nuchtere drietal weer in de richting van Den KATH. LYCEUM. Zoals wij reeds berichten is pater Gijsbertus Huinink benoemd tot lei-aar aan het Kath. Lyceum. Patèr Huinink komt de plaats innemen van pater A. van Gent, dia aan de Kath. H. B. S. de godsdienótless.-r; gaf en thans een functie heofc gekregen bij de „Nazorg voor Achterlijke Kinde ren" te Amsterdam. BUITENLANDS BEZOEK. Donderdag 17 Augustus zal een in ternationaal wetenschappelijk gezel schap Leiden bezoeken. De leden van het „6e Intern. Cong-res voor de Ge schiedenis der Natuurwet^nscnappen' dat te Amsterdam gehouden wordt van 1421 Augustus, zal in de och tenduren een bezoek brengen aan het Rijksmuseum voor de Geschiede nis der Natuurwetenschappen, Steen straat IA. Ter gelegenheid van deze excursie zal de molen „de Valk"' draaien. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Everdina Johanna, d. v. D. K. A. Guldeomnd en J. G Pon- stein; Martinus Gerrit, z. van A. Geers en A. van Leeuwen; Carel, z. van W. Zwaan en A. C. de Vink; Abraham, z. van A. Schutte en G. A. P. Brands. Overleden: F. J. D. Verplanckê, z. 8 maanden; N. A. Zwarts wedn. 76 j. J. Roggeveen z. 1 maand. TOT HEDEN 12 UUR 330 VRIJ WILLIGERS VOOR STRIJD OP KOREA. Tot hedenmorgen 12 uur hebben zich in totaal 330 (driehonderd der tig) gegadigden persoonlijk, schrif telijk of telegrafisch gemeld voor de marinierscompagnie en voor de K L. compagnie, welke de regering over weegt ter beschikking van de Ver enigde Naties te stellen. PRINSES VAN RETHY i!AAR BELGIë VERTROKKEN. De prinses van Rethy, de echtge note van koning Leopold, is per vliegtuig uit Genève naar België vetrokken. Zij is vergezeld van prins Alexander en prinses Jose phine-Charlotte. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 14 Aug. Vee. Aan voer. in totaal 802. 464 koeien. 3 ge- bruiksvee, 6 nuchtere kalveren, 325 varkens, en 4 schapen. Prijzen: vette koeien f 2.70—2.80, *60—2.70 en 2 20—2.50; varkens f 1-83, 1.81 en 1.71 per kg. levend gewicht; vet te koeien aanvoer als vorige week Maandag handel vrij kalm, prijzen als vorige week Maandag vooral niet hoger; varkens aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen lager, enkele boven notering.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3