Jhr. v. d. Goes van Naters propageert optimisme NIEUWS UIT DE OMGEVING NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Laatste Berichten Gebrs. Verplancke OUD ADE Höï^A/L. VROOM «fc DREESM ANN VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Raad van Europa De Nederlandse afgevaardigde jhr. van der Goes van Naters heeft Don derdagmorgen in het algemeen debat van de Europese assemblée stelling genomen tegen de geest van pessi misme, die in de voorgaande dagen in dit orgaan tot uiting is gekomen. De afgevaardigde zeide zich niet te willen scharen aan de zijde van hen, die de ontwikkeling der verhouding tussen de assemblée en het ministers- comité volkomen negatief hebben veroordeel*!. Men kon twee wegen kiezen, zo zeide hij, ofwel de minis ters voortdurend voorhouden, wat nog niet bereikt is, ofwel gebruik maken tan de mogelijkheden, die de essembleé geboden zijn. Van der Goes gaf de voorkeur aan de laatste weg en wees op een aan tal mogelijkheden, die de assemblé thans heeft verkregen. In tegenstelling tot vorig jaar is zij thans meester over eigen agenda en kan zij vragen stellen aan minis ters Wel critiseerde van der Goes het feit, dat de voorzitter van het mi nistercomité aan de journalisten heeft medegedeeld, dat belangrijke besluiten over aanbevelingen der as semblée tot October zijn uitgesteld, voordat de assemblée daarover was Ingelicht. Hij eiste dat de minsters in de laatste week van de zitting der assemblée naar Straatsburg zullen komen om over de aanbevelingen te beslissen. Van der Goes zeide dat de assem blée terstond belangrijke structurele versterking van haar positie kan be spreken. Het ging er volgens hem om zo gauw mogelijk de „spontane ver klaringen" van het algemene debat te beëindigen teneinde tot behande ling van de concrete voorstellen van de kleine assemblée over te gaan. Deze voorstellen waren stappen in de richting van de instelling van een executief orgaan en van een boven nationale autoriteit. De kleine assem blée heeft daartoe voorstellen uitge werkt, die door alle delegaties aan vaard zijn. Wanneer de vergadering effectief werk wilde verrichten dan moest zij volgens van der Goes zo spoedig mogelijk tot bespreking van deze concrete voorstellen overgaan. „Laten zij, die pessimistisch ge stemd zijn, nog een week wachten tot wij deze punten behandeln", zei de van der Goes. „De perspectieven zijn niet zo slecht. De ministers heb ben ons zelfs uitgenodigd tot bespre king van een militaire actie en haar gevolgen en wij moeten bedenken, dat zulk een geste vorig jaar nog onmogelijk geweest zou zijn". Er was volgens van der Goes re den tot enig otptimisme daar hij de oude tegenstellingen tussen „federalisten" en „functionalisten" tot academische tegenstelling zal ge degradeerd Van der Goes trok deze conclusies zowel uit redevoeringen van Britse labourleden als van de Franse socialist Philip. De eersten hebben gesproken over de vorming van „gecombineerde Europese ra den" en Philip had een „functionale" weg wegezen door zijn voorstel tot het vormen van kleine gespeciali seerde lichamen. Het was nodig, zo zeide van der Goes, zowel deze ra den als deze gespecialiseerde licha men samen te vatten onder een al gemeen parlement. Zij zouden kun nen worden tot instrumenten van het politieke ekecutieve lichaam, dat volgens van der Goes eerst gevormd zou moeten worden. Hij legde er de nadruk op, dat dit gehele systeem onder de politieke controle van de assemblée zou moeten worden ge plaatst, teneind niet in handen te vallen van „de internationale tech nocratie". Duitsers willen geen leger. De Duitse afgevaardigden hebben heden in de Europese raadgevende vergadering te Straatsburg met een beleefd doch krachtig „neen" geant- voren hadden aangedrongen op her bewapening van Duitsland of het opnemen van Duitse soldaten in een West-Europese verdedigingsleger. De socialist prof. Carlo Schmid, die in vloeiend Frans zijn rede uitsprak, zeide: „Vraag ons om arbeidskracht, vraag ons om industrieproducten, doch vraag ons niet om Duitse sol daten, voordat een bovennationaal Europees gezag is gevestigd, waar onder een werkelijk Europees leger kan worden gevormd". Een ander bezwaar, dat prof. Schmid tegen een Duits leger had, formuleerde hij in de woorden" in een sterke staat is het leger de die naar van de regering. In een zwakke staat is het de meester. De West- Duitse bondsrepubliek is nog geen sterke staat" Af en toe weerklonk een kort ap plaus, wanneer Schmid sprak over Duitslands bereidheid om aan de vreedzame wederopbouw van Europa mee te helpen. Zijn verklaring over Duitslands1 herbewapening werd echter met aandachtige stilte ontvan gen. Baron von Reichenberg, die de (li berale) vrije democratische partij in de Duitse delegatie vertegenwoor digt, sloot zich in een korte verkla ring bij Schmids weigering aan. Een verrassing was de aankondi ging, dat Churchill zijn rede Donder dag nog niet zou uitspreken. Dit werd bekend gemaakt, na een spoed vergadering van de Britse conserva tieve gedelegeerden. Men'neemt aan dat Churchill eerst de rede van de Franse minister van buitenland se zaken, Schuman, wil horen alvo rens zijn eigen verklaring af te leg gen. Churchill is thans van plan zijn rede Vrijdagocntend uit te spreken woord op de sprekers, die de dag te I Schuman spreekt Donderdagmiddag. HILLEGOM Te laag gevlogen De sportvlie ger S. uit Rijswijk vloog zo laag, dat hij gelijk was met de spits van de de kerktoren. Waar de minimum hoogte 300 m. bedraagt werd de vlieger veroordeeld tot f 50,boete of 10 dagen. Linkerbovenarm gebroken De weduwe v. d. P werd nabij de Ar- noud aangereden door een bromfiets. Zij kwam te vallen en brak haar linkerbovenarm. Na behandeling door dr. van Straalen werd zij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. DE ZILK Bliksem ingeslagen Aan de oostzijde van het Parochiehuis is de bliksem ingeslagen. Enige balken werden versplinterd en dakpannen vernield. Gelukkig ontstond geen brand. ALPHEN AAN DEN RIJN Vacantie-pech. Onze plaatsge noot, de heer J. Spek, die op vacan- tie-tocht was, kwam in Rhenen met zijn motorrijwiel zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn sleutelbeen brak» A.Z.C. verliest in Zwijndrecht. Doordat het aan de A.Z.C. gister avond in Zwijndrecht niet gelukt is een overwinning te behalen is het kranige zevental van A.Z.C. dus ook geen tweede klasser geworden. Hoewel de gastheren beslist min der waren dan onze plaatsgenoten wisten deze toch dank zij een twee tal prachtige doelpunten van de oud- internationaal de Vries een voor sprong te verkrijgen die zij ondanks hardnekkige pogingen van Alphense zijde niet meer afstonden. Bij de rust hadden de Zwijndrechtspelers eer. 10 voorsprong. AARLANDERVEEN Ernstige val vari fiets. Toen gis teravond de 16-jarige A. Westerhout alhier naast R. Verheul in de rich ting van het dorpcentrum per rij wiel reed kwamen op een gegeven moment de sturen der rijwielen met elkaar in aanraking. Zowel W. als V. kwamen beide te vallen, welke val voor eerstgenoemde ernstige ge volgen had daar een fles die hij voor zijn borst tussen zijn overall bij zich had door de val brak. Enkele grote scherven drongen W. juist boven de hartstreek in het lichaam, waardoor W. ernstig gewond en hevig bloedend bleef liggen De direct -ontboden dr. v. d. Windt verleende eerste hulp er veh wij derde de scherven uit de won den, waarna het slachtoffer per zie kenauto naar huis vervoerd is gewor den. BODEGRAVEN Districtsdag L.T.J. De laatste jaren was er weinig leven in de L.T.J. Vandaar, dat tot versteviging van het onderling contact een districtsdag werd georganiseerd, 's Morgens werd begonnen met een H. Mis, waarna een gemeenschappelijk ontbijt volgde in het Parochiehuis. Het openings- en welkomswoord werd gesproken door voorzitter J. Mastwijk. Tijdens de maaltijd werd nog het woord ge voerd door de heer Th. v. Zon, die sprak over het onderwerp: „Wat staat ons te doen?" Gedurende de middag werden sportwedstrijden gehouden, waarbij de afd. Bodegraven een derde prijs haalde. In de pauze gaf Nol v. d. Bosch uit Den Haag een demonstratie van volksdansen. Van de ton^elstel- lage, die op het Estoveld gebouwd was, werd druk gebruik gemaakt. Alle afdelingen der omliggende ge nieenten kwamen beurt voor beurt op de planken met schetsjes, zang e.d. Na het Lof begon het avondgedeelte op het verlichte terrein, dat ca. 500 belangstellenden of deelnemers huis vestte. Om elf uur sloot kap. de Greef deze geslaagde districtsdag. Uitreiking verkeersdiploma's. Behalve het bestuur der Vereniging voor Veilig Verkeer en de geslaagde jongens en meisjes, waren ook de bei de wethouders der gemeente, de he ren C. Batelaan en W. Boer in het Beursgebouw aanwezig. Na de ope ning door voorz. Th. v. Ghesel Gro- the sprak weth. Batelaan namens het gemeentebestuur. Hij feliciteerde de jeugdige gediplomeerden met hun succes en spoorde hen aan het speld- jë van Veilig Verkeer met ere te dra gen. De heer Verhulst, opperwacht meester. hield een afscheidsspeech je. d.w.z. hij hoopte, dat de aanwezige kinderen niet dan in onschuldig op zicht met de politie te maken zouden krijgen. De lessen door de politie ge geven zijn nu afgelopen. Na de uit reiking der diploma's en de speldjes gaf de heer J. Kenemans, secretaris der vereniging, nog een overzicht van het verloop der beide examens. Het aantal geslaagden bedroeg 59 pet. d.i. 12 pet. meer dan het vorig jaar We zijn dus op de goede weg. Aan het slot sprak de voorzitter nog een dankwoord tot de aanwezigen. Voor de Hoofdacte, le gedeelte, slaagde de heer A. Th. Klaassens, on derwijzer aan de St. Willibrordus- school. NIEUWKOOP Tentoonstelling- schilderijen en Kunstsmeedwerk. In het oude raadhuis werd gisteren de tentoon stelling van schilderijen en kunst smeedwerk van Toon Koster en Piet Mans, gesloten. Plm. 450 perso nen hebben de expositie bezocht. Van de schilderijen willen wij noe men het tegenlicht van een plasge- deelte van Nieuwkoop, hetwelk volgens kenners van weidse schoon heid is. Het grootste gedeelte van tentoongestelde werken van Toon Koster werd reeds door het rijk aangekocht, blijkens de kaartjes die onder die stukken waren opge hangen. Kostelijk was het smeedwerk van Piet Mans; een haardstoeltje, op 't melkblok geinspireerd, verder een paar aardige kandelaars en nog een electrische haard. Alles met el kaar een prachtige collectie. De ruimte in het oude raadhuis liet niet toe de tentoonstelling grootser te organiseren, wat wel erg jammer was. In de toekomst willen wij ook wel eens het schil derwerk geëxposeerd zien van de beide andere plaatselijke kunste naars, de heren Segaar en Rol. „De Vooruitgang." Wedvlucht van Vilvoorde met jonge duiven. Afstand 140 Km. In concours 83 duiven. Gelost om 7 uur Eerste duif 9.00.01. Uitslag: J. W. Woerde 1.8 en 12; W. Verlooij 2; A. C. van Koert 3.7.9.13.14. en 15; P. Ooster man 4; D. v. d. Helm 5; A. de Keij- zer 6; A. van Leeuwen 10; A. L. van Eimeren 11.16. en 17. De medaille voor de eerste aan gewezen duif werd gewonnen door J. W. Woerde met nummer 1. NIEUWE-WETERING Personalia. Te 's Gravenhage behaalde niej. Trees Kouwenhoven de acte coupeuse. Bromfiets-Bakfiets Bij 't probe ren van z'n nieuwe bromfiets, raak te P. bij 't passeren van de bocht aan de Margrietenlaan in de sloot, terwijl de motor door 't kreupelhout en een schrikdraad in een weiland belandde. Bromfiets en rijder wer den per bakfiets huistoe gebracht. <ATWI]I< AAN DEN RÏTN Botsing Op de kruising Valken- burgsewegMolentuinweg kwam de auto van bode Th. M. v. S. in ernsti ge botsing met de tram. Het voorge deelte van de auto werd ernstig ver nield. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. De tram- dienst had bijna een half uur ver traging. Gegrepen We vermeldden reeds eerder de ladelichterij bij de winke lier v. K. in de Rijnstraat. Het is de politie al spoedig gelukt de dader te pakken te krijgen. Het was de jeug dige P., wonend aan de Zeeweg, die naar het oordeel van de politie zich groter uitgaven veroorloofde, dan van hem rederlijker wijze verwacht mocht worden. P. viel al vrij spoe dig door de mand. Een bedrag van pl.m. 300.was nog aanwezig. P. werd ingerekend. KATWIJK AAN ZEE STRANDFEESTEN Met de festiviteiten, ter gelegen heid van het gouden jubileum van V.V.V., Woensdag zo begunstigd door mooi weer ingezet, liep het gis teren niet zo naar wens. De bedekte lucht, met in de middaguren de eer ste regen- en onweersbuien, deed aan de stemming geen goed. Te 9 uur zouden de spelen reeds beginnen, maar enkele daarvan als tonrollën, touwtrekken, handbal wedstrijd moes ten vervallen Gelukkig werd het tegen de avond gunstiger, al was het, vooi'al langs de Boulevard, vrij koud. Maar de lampionoptocht slaagde uitstekend. De deelname was geweldig groot. Hierbij werden versierde wagens meegevoerd, waar voor ook prijzen waren beschikbaar gesteld. Ook het vuurwerk te half elf precies ontstoken, was geweldig. Mitsdien mogen we toch nog wel constateren, dat de strandfeesten ge slaagd genoemd m*ogen worden en dat de jubilerende bestuursleden eer van hun werk hebben gehad. NOORD WIJK Lijk aangespoeld. Gisteren is aan het strand te Noord wijk het lijk- aangespoeld van de 65 jarige A. P. Klok uit Den Haag, die Dins- in zee ter hoogte van Scheve- ningen is verdronken. Inbraak opgehelderd. Na uit gebreide recherche heeft de politie de hand kunnen leggen op de da ders van de inbraak in de winkel van de Fa. Banck Tissing. Thans blijkt, dat zekere L. S. uit Lisse met zijn zwager G. C. uit Haarlem, die een soortgelijke in braak te Lisse pleegden, indertijd met het vooropgezette doel om in de genoemde zaak in te breken, naar Noord-wijk zijn gekomen. Na een ruit van de etalage te hebben ingeslagen en zich van een aantal gouden ringen en horloges te heb ben meester gemaakt, is het twee tal via binnenwegen lopend naar Haarlem getrokken. Daar werd de buit verkocht. Het geld werd in en kele dagen tijds verboemeld. e inbrekers en de heler, die alle drie al meermalen met de Strafrechter in aanraking zijn ge weest, zijn thans in het Huis van Bewaring te 's Gravenhage inge sloten. Het onderzoek naar de gestolen voorwerpen wordt nog voortgezet. Schaken. Op het terras van Café Rest. „Seinpost" heeft de Noordwijkse schaakclub een open lucht wedstrijd gespeeld tegen bad gasten, welke in een 71/251/2 overwinning voor de Noord wij kers eindigde. De Zeeleeuwbeker. Doordat in de laatste ontmoeting tussen Noord- wijk 1S. J. C. 1 geen beslissing is gevallen om de Zeeleeuwbeker, is deze wedstrijd nu opnieuw vast gesteld te 6.30 aan de Duinweg. Geslaagd. Voor het A. examen in het Ziekenfondswezen slaagden: mej. M. T. Teunissen en de heer H. J. v. d. Meer. Tafeltennis. Op 22-23-24 Aug. a. s. zullen in „Seinpost., wederom de jaarlijkse tafel tenniswedstrijden worden gehouden. De organisatie van deze wed strijden berust bij de plaatselijke Tafeltennisclub „Dolfijn" en de in schrijving is open voor Noordwij kers en badgasten. Loop door Noordwijk. De tra ditionele „Loop door Noordwijk," uitgeschreven door de Noordwijkse Politie Sportvereniging, zal dit jaar plaats vinden op Zaterdag 9 Sep tember a. s. Nadere gegevens omtrent de te lopen route, startplaats en gelegen heid tot aanmelding voor deelname zullen nog volgen. NOORD WIJKERHOUT Geslaagd. Voor het diploma cou peuse slaagden te Loosduinen onze plaatsgenoten de dames C. de Jong en C. Smit, beiden leerlingen van de eerw. zusters Dominicanessen, alhier. Zondagsdienst. 13 en 15 Aug.: dokter van P#aag. Middenstandsdiploma. De heren J. P. A. Warmerdam, W. van Soeren en J. Seysener slaagden te Leiden voor het middensandsdiploma, als leerlingen van de R.K. Middenstands cursus alhier. STOMPWIJK K.J.M.V.-Sportdag. Zondag 13 Augustus staat voor de K.J.M.V. in het teken van de sport. De wedstrij den worden om 1 uur geopend met de handbalwedstrijd Stompwijk B Voorschoten A. Om 2 uur 15 zien wij de Stompwijkse schonen tegen de di to's uit Roelofarendsveen handballen in de wedstrijd HVS IWIK I. Ver moeid van deze wedstrijd kunnen de dames zien, hoe hard de K.J.M.V.'ers kunnen lopen (100 meter en estafet te 4 x 100 meter hardlopen) en hoe sterk zij wel, zijn (touwtrekken). Voor alle prijswinnaars is een me daille beschikbaar gesteld. Tot slot om pl.m. 4 uur 30 de hoofdschotel en wel de handbalwedstrijd Stomp wijk ARijswijk. VOORHOUT Oproep. De Groeps-Comman- dant der Rijkspolitie te Noordwij- kerhout, (Tel: K. 2533—262), maakt bekend, dat op 8 Augustus 1950 in de Haarlemmertrekvaart, te Voor hout, drijvende is gevonden een pasgeboren kindje. Het lijkje, dat vermoedelijk in de omgeving van Leiden of randgemeenten in het water is geworpen, is ten gevolge van de stroming te Voorhout ko men aandrijven.. Vermoedelijk had het reeds 5 a 6 dagen te water ge legen. Een ieder, die terzake in lichtingen kan verschaffen, hoe ge ring ook, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met genoem de Groeps-Commandant der Rijks politie. WASSENAAR ORANJEFEEST. Gisteren is de viering van het 34e Oranjefeest voortgezet. De Donder dagmorgen stond in het teken van diverse ringrijderijen. Behalve het ringsteken met versierde tilbury's en andere tweewielige voertuigen, wer den ook dergelijke wedstrijden ge houden voor berijders van fietsen met hulpmotoren en van motorrij wielen. De wedstrijden, \die weder om gehouden werden op het Burcht plein, trokken zeer veel belangstel ling. 's Middags werd het bloemencorso gehouden. Het aantal deelnemers was niet zo groot, maar aan de kwa liteit van de inzendingen was veel zorg besteed. Voor het eerst werd aan het onderdeel reclamewagens deelgenomen door firma's buiten de gemeente. Er was voor deze recla mewagens een aparte jury van re clamedeskundigen benoemd t.w. de heren Henri Friedlaender, P. M. van Leusden en A. Bontenbal jr. Lit on derdeel van de stoet maakte behal ve de gebruikelijke route door het dorp ook een rondrit door de andere gedeelten van Wassenaar. Jammer was, dat de vele duizenden toe schouwers telkens werden overval- 1 endoor regenbuitjes. Om vijf uur had voor Huize Nieuw Rijksdorp de prijsuitreiking plaats. Versiering tilbury's: 1. J. Hooy- mans, 2. J. de Graaf, 3. N. Koot. Ringsteken tilbury's: 1. P. v. d. Marei, 2. J. v. Veen, 3. J. Kortekaas. Ringsteken op hulpmotoren: 1. N. de Bruyn, 2. E.. van 't Slot, 3. Ban- kema. Ringsteken op motorfietsen: 1. J. Jansen, 2. J. v. Veen, 3. J. Kortekaas. Uitslagen Bloemencorso. Autopeds: 1. Kinderen Knijnen- burg, 2. Jac. v. Beesden, 3. D. Wes- sel. Kinderfietsen e.a.: 1. A. v. Tol, 2. Ineke v. Spronssen, 3. Thea en El- lie Knijnenburg. Rijwielen: 1. M. v. Tol, 2. mej. Bats, 3. D. G. Boon. Auto's: 1. Tuinbouwvereniging Wassenaar en Omstreken. Voertuigen met paarden: 1. J. Hooymans, 2. N. Koot, 3. J. de Graaf. Fietsen met hulpmotoren: 1. Ga rage Jansen, 2. fa. Dijksterhuis. Reclame-auto's: 1. S. v. d. Ham, 2. fa. de Bode, 3. Locomotief-Gene- ver. Voertuigen met reclame: 1. Wasse- naarse Melkhandel, 2. Landelijke Rij vereniging. Des avonds 8 uur verzorgde de accordeonvereniging „Door Vriend schap Sterk" een populair concert op het Dorpsplein. ZOETER MEER Ongeval. Een dezer dagen kwam de landbouwer C. B. met zijn vingers tusseü dc messenbalk van de in beweging zijnde graanmaaier met het noodlottige gevolg, dat de top van zijn rechtervinger werd verbrijzeld. OEGSTGEEST Ondertrouwd; L. L. van der Meu- len 25 jr. en F. Postma 24 jr., A. van Duijn 29 jr. en D. Brussee 25 L. M. Versluis 21 jr. M. Th. Dörr 19 jr., J. de Mooij 25 jr en A Kiers 26 jr., J. W. Filippo 25 jr. en A. M. Mak 26 jr Getrouwd: L. A. J. La Feber en M. L. J. Niessen, G. J. Roescher en G. Schrijvers, A. van Duijven boden en M. P. van der Meij, C. Hooijmajis en P. C. Holenkamp, C. G. Smit en A. H. Nijs, G. Breedijk en J. van Egmond. DE MACHTSOVERDRACHT IN BELGIë. Na de stemming in de Verenigde Kamers van hedenmorgen over het decreet, waarbij prins Boudewijn de koninklijke bevoegdheden zal ont vangen, zullen afgevaardigden der drie partijen zich naar het kasteel te Laeken begeven „om de koning te' danken voor zijn daad van opoffe- Vanmiddag op een nog nader bepalen uur zal de koning via WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). - OVERWEGEND DROOG. Wisselende en later wat toe nemende bewolking, maar over wegend droog weer. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tus sen Zuid en Zuid-West. Iets ho gere temperaturen. radio tot het Belgische volk spreken en het verzoeken zich eendrachtig en verzoeningsgezind rondom zijn zoon te scharen. De plechtigheid van de eedsafleg ging door prins Boudewijn in de verenigde zitting van Kamer en Se naat zal vanmiddag om 15 uur door de Belgische radio worden uitgezon den. Ook tijdens de uitzending der nieuwsberichten van 19 uur zal men de plechtigheid kunnen beluisteren. ROOKBOM IN BELGISCHE SENAAT. Tijdens de vergadering van de Verenigde Kamers, die hedenmor gen bijeen kwamen, om het decreet betreffende de machtsoverdracht goed te keuren, is een rookbom in de Senaatszaal geworpen Ned. vrijwilligers kunnen naar Korea De Nederlandse regering over weegt om in aansluiting aan de uit zending van Hr. Ms. Evertsen, die op 4 Juli jl. naar de Koreaanse wateren werd gedirigeerd, toch een compag nie mariniers en een compagnie le- gcrstrijdkrachten ter beschikking der Verenigde Naties te stellen om deel te nemen aan de bestrijding der Noord-Koreaanse agressie. De uitzending zou geschieden op basis van vrijwilligheid. POHANG ONTRUIMD. Dc Amerikaanse en Zuid-Koreaa^- se troepen hebben vandaag de bran dende havenstad Pohang ontruimd. MOTIE VAN CHURCHILL. Winston Churchill heeft vandaag op de bijeenkomst van de Europese Assemblée in een motie aangedron gen op de onmiddellijke vorming van een verenigd Europees leger. De motie werd ingediend enkele minuten voordat Churchill zijn met spanning verbeide rede zou uitspre ken. De tekst van zijn resolutie luidt: „De vergadering dringt, om uiting te geven aan haar toege- v-ijdheid aan de handhaving van de vrede en haar vastbesloten heid om de actie van de Veilig heidsraad ter verdediging van de vredelievende volken tegen agressie te steunen, aan op de onmiddellijke vorming van een geunifieerd leger, onderworpen aan democratisch toezicht en handelend in volledige samen werking met de Verenigde Staten en Canada." Het ligt in de bedoeling het vol gend jaar ook de wederopbouw in een vrije sector te brengen. Dit be tekent. dat de wederopbouw dan niet meer gebonden zal zijn aan het te verdelen goedkeuringsvolume. Mijn hartelijke dank aan allen die mee geholpen hebben, in verband met de brand van 26 Juli jl. J. J. v. d. MEER. Langs deze weg betuigen wii onze hartelijke dank aan de zeer velen, die hun medeleven betoonden bij het smartelijk verlies van miin innie geliefde onver getelijke Man en onze lie ve Behuwdzoon Broeder. Éehuwdbroeder en Oom JACOBUS JOHANNES LEZWIJN Uit aller naam. M. B- K. Lezwijn Brittiin Leiden, Augustus 1950. Dahliastraat 22a. 6089 5Ao4.nte-&.ed>iii£ verkoopt vanaf heden middag 3 uur: 10 kilo aardappelen (Drielingen) 0.70 10 kilo grote aardappelen f 1.10 Sperciebonen p. kg. 0.22 Stoofperen 2 kg. f 0.25 Moesappels \V, kg f 0.25 Andijvie Rode kool Uien Tomaten Bananen Waspeen Sinaasappels 2 kg. f 0.25 2 kg. f 0.25 2 kg. f 0 25 1 kg f 0.30 1 kg. ƒ1.25 1 kg. f 0-30 10 voor 1*— ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. LANGE RAAMSTEEG 31 Telefoon 26125. Abonnementen en adver- tentiën worden aangenomen door J. V. d. WERELD ZWARTEWEG 3 LEIDEN Morgen begint het grote IÜIKDER TACANTIEFEEST bij D. Het gehele trappenhuis van parterre tot 4e étage is omgetoverd tot een feestterein met leuke kermisattracties, zoals o.a.SCHIETTENT, TOUWTJE TREKKEN, HENGELEN, KOP VAN JUT, SNOEP- EN IJSBAR, BALLONNEN, enz. enz. Daar kan ieder kind echt op vacantie zijn!

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3