Schoolkwestie, huishuur en Rijnbrug onder de loupe Aetherklanken STADSNIEUWS WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1950 DE LEÏDSE COURANT PAGINA 3 GEMEENTERAAD ALPHEN AAN DEN RIJN de woningbouw en het verkeersvraag stuk zijn alle vraagstukken welke zo snel mogelijk om een oplossing vra- gen. Spr. ziet mogelijkheden om de woningbouw op grote schaal in deze gemeente te bevorderen. Wat de middenstandswoningen betreft (gro ter dan 375 M3- inhoud) deze zullen voorlopig wel een probleem blijven, daar het rijk in de bouwkosten geen bijdrage levert. Maar het college zal ook hier ondernemen wat mogelijk •is. De heer Verdonk zegt. dat een plaatselijke woningbouwvereniging (bedoeld werd naar alle waarschijn lijkheid de woningbouwvereniging Volksbelang) binnenkort met een plan voor de bouw van midden standswoningen zal komen, en ver zocht een welwillende ontvangst. De Rijnbrug. Bij het voorstel inzake de onder handse aanbesteding van de boven bouw van de tweede Rijnbrug dringt de heer v. d. Akker op spoed aan. De heer Honout vraagt of het college gebonden is aan de negen, door het architectenbureau Van Hasselt en de Koning gedachte constructiebouwers Zulks zou ongunstig werken op de aanneemsom. De heer Ruijssenaars stelt voor het aantal „negen" uit het voorstel te schrappen, anders zou men er het col lege t.z.t. wel aan kunnen houden. De heer Gesman stelt voor zich maar bij het inzicht van het archi tectenbureau neer te leggen. Wethouder Deerenberg, zelf aan nemer, zegt niets te begrijpen van de reden en wat ermee bedoeld wordt maar kon zich er niettemin volkomen mee verenigen. De voorz. wilde deze houding van de heer Deerenberg noemen: „Het toppunt van welwillendheid". De heer Ruijssenaars zegt, dat de heer Deerenberg blijkbaar een vreemde is in de bouwwereld! „En dat zegt de heer Deerenberg nog niet eens met opzet" vulde zijn collega, wethouder Dekker, aan. Na dit vrolijke intermezzo sprak de voorz. nog een ernstig woord, waarin hij de leden voor al te groot optimisme wilde behoeden, betreffen de de brugbouw, als straks de aan besteding zal kunnen plaatsvinden. Alles loopt nog lang niet van een leien dakje, zeide spr., legio moei lijkheden kunnen zich opwerpen voor wat de onderbouw etc. betreft. Het is zelfs niet uitgesloten, dat de con structiewerken straks eerder klaar zullen zijn dan de opritten. In elk geval zal het college alle mogelijke spoed betrachten, was het geruststellend slot van deze zich door een gemoedelijke sfeer kenmer kende raadsvergadering, waarin voorts werd besloten tot ondershand- se gunning van de aanleg van riole ringen van een straat voor de in het gemeentedeel Aarlanderveen nieuw gebouwde zes woningen en de daar voor nodige werken aan de firma Gebrs. Akerboom te Rijpwetering voor de som van 5186. Gemeentesecretaris van Leimuiden vierde zijn zilveren jubileum iift ::4 i.M'.: p:v ->-:K Ka ..p.- De raad dezer gemeente kwam gis- I teren in vergadering bijeen. De heer I Ruijssenaars informeert naar het I rapport van de gemeentelijke school- artsendienst. Dienaangaande wil spr. enkele vragen stellen. Nadat de voorz had toegezegd het' rapport ter be schikking van de raadsleden te zul len stellen, verklaart de heer Ruijs senaars bereid te zijn, zijn vragen schriftelijk in te dienen. De voorstellen inzake het vaststel len van een salarisregeling voor het I vakonderwijs aan lagere scholen, t alsmede inzake subsidiëring van de kleuterschool, uitgaande van de Chr. Nationale sdhool te Zwammer- dam, werden z. h. st. aangenomen. Met het voorstel inzake het ver zoek om medewerking voor aanschaf- fing van schoolmeubelen en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de R. K. school voor U L. O. aan de Paradijslaan kan de heer Ruijsse- I naars zich in het algemeen wel ver- j enigen, doch vestigt de aandacht erop dat de lessenaar met stoelen destijds wel toegestaan zijn, doch nog niet geleverd. Spr. vertrouwt, dat zulks alsnog onder bedoeld voorstel kan doorgaan. Een schoolkwestie, i Bij het voorstel inzake het verzoek van de stichting voor Chr. voortgezet gewoon lager onderwijs, om mede werking voor het stichten van een schoolgebouw, herinnert de heer Ruijssenaars eraan, ,dat reeds eer der een dergelijk verzoek is gedaan van R. K. zijde. Het verlenen van medewerking voor het stichten van een schoolgebouw brengt consequen ties met zich mee. Straks volgt een aanvrage vocy; de inrichting. In dit verband brengt spreker hulde aan het bestuur en onderwijzend perso neel van de katholieke v. g- 1 o. school voor meisjes, v/aar veel ge presteerd wordt, met overwegend gekregen en geleend meubilair. Spr. nodigt het college uit een bezoek aan deze school te brengen. De heer Brouwer juicht voorstel toe. ,Zal vóór het voorstel stemmen. Vraagt of 4 l-okalen niet nu reeds te weinig zijn, omdat er een z.g. prak tij klokaal nodig zal zijn. Als het college het voorstel ruim wil opvat ten, heeft spr. géén bezwaar. De heer Ruijssenaars valt de heer Brouwer bij en zegt dat het beter is nu reeds ru'mer te bouwen, dan dat het schoolbestuur straks weer vlug met uitbreidingsplannen moet ko- I men. De heer Nijman vraagt, nu de heer Ruijssenaars de aandacht had geves- tigd op de katholieke school en de B heer Brouwer de belangen van de I Protest Chr- School had bepleit, of F het college ook een onderzoek heeft F laten instellen naar de behoeften op I dit gebied bij de openbare scholen. Nadat de voorz. de heren Ruijsse naars en Brouwer had gerust gesteld, zegde hij de heer Nijman het ge vraagde onderzoek toe. Duplex-woningen. Het voorstel inzake het verzoek van de Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisvesting om finan ciële steun voor het inrichten van du- plexwoningen, kan de heer Ruijsse naars zonder meer niet aanvaarden. Deze woningen zijn te hoog in huur. Spr. vraagt het voorstel terug te nemen voor nadere onderzoeken en DONDERDAG. HILVERSUM I 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPROi, 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Gram. 11.45 „Het nut van amateurgezel schappen," causerie. 12.CI0 Interna tionale dhansone. 12.30 Mededelin gen. 12.33 „In 't spionnetje." 12.38 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Amu sementsmuziek. „De Nederlandse vakcentrale," causerie. 13.45 „U kunt het gtloven of niet." 13.50-14.00 Gram. 14.30 Sopraan en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gevarieerde muziek.. 16.40 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitzending. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Gevarieerde muziek. 19.10 Gram. intermezzo „De vrouwenvier schaar." 20.00 Nieuws. 20.05 Actu- aliteiten. 20.15 Residentie-orkest en solist. 21.40 Disco-causerie. 22.20 Rhytmische muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30-24.00 Vioolspel. HILVERSUM II 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.40 Koor zang. 10.00' Gram. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Orgelconcert. 11.00 Voor de zieke'n. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Lichte mu ziek. 12.44 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lichte muziek. 13.35 Pianorecital. 14.00 Reportage. 14.55 Voor de vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Bij bellezing. 16.45 Vocaal-ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Strijk kwartet. 18.00 Muziekcorps. 18.15 Causerie over pluim veebedrijf. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Nieuws en weerber. 19.15 Voor postzegelverza- meiaars. 19.30 Gram. 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.30 Amusements-muziek. 21.00 Gram. 21.10 Philharmonisch Orkest en solist. 22.15 Buitenlands over zicht. 22.35 Gram. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15- 24.00 Gram. te komen met een voorstel van 5.— huur voor de benedenwoning en 4.25 voor de bovenwoning. De heer Rogaar vindt duplexwo- ningen een noodoplossing ten bate van jonge gezinnen. De vraag rijst wie de extra kosten moet betalen; de gelukkigen of de gemeenschap Daartegenover staat, dat de exploi tatie sluitend moet zijn. Voorts moet er een stimulans zijn om straks over te gaan naar één gezinswoningen. Spr. kan niet meegaan met het voor stel van de heer Ruijssenaars tot ver laging van de huren van duplex-wo- ningen. De heer Verdonk maakte van deze gelegenheid gebruik om te wijzen op een onbillijkheid in de bedoelde re geling, ten opzichte van de woning bouwvereniging „Eensgezindheid", welke vereniging destijds zelf voor de splitsingskosten (pl.m. 800. van de woningen in de Ten Harm- senstraat is gekomen. Spr. zag gaar ne een zelfde lijn gevolgd ten op zichte van deze vereniging. De heer Slootjes is het niet eens met de heer Ruijssenaars. Men schept hier een precedent. Hoe zullen de be woners van duplex-woningen in ..Nab" straks reageren? De voorz. vraagt, of men bij ver gelijking var. huizen en huren on derling moet ophouden bij deze wo ningen, of moet men gaan over de gehele gemeente? Straks komen er weer nieuwe woningen met andere exploitatieuitkomsten. Bij duplex- woningen liggen de onderhoudsko- ten hoger Het is niet verstandig af te wijken van de over het algemeen in den lande gevolgde lijn. Betref fende het bezwaar van de heer Ver donk zegt- de voorz. toe het gesigna leerde geval nader onder het oog te zullen zien. Betreffende een opmer king van de heer Honout, zegt de voorz., dat geen woning met f 6 70 huur rendabel kan zijn bij de huidi ge bouw. maar het is de maximum huur. die geacht wordt door de huur der te kunnen worden opgebracht. Een dergelijke huur houdt een dou- cheurtje in voor de huurder maaï de exploitatie kost veel geld. Spr. vindt het niet billijk, dat de woningbouw verenigingen voor dit tekort alleen geplaatst worden. Ook de heer Nijman verklaart zich tegen het voorstel, evenals de heer Ruijssenaars. Hierna z. h. st. aange nomen- «Het voorstel inzake toetreding als aandeelhouder van het N.V. Keurings instituut voor waterleiding artikelen (Kiwa) te 's-Gravenhage, werd na dat de heer Jansen ^/as gerustgesteld, dat uit het jaarverslag van deze N.V. gebleken was safe te zijn, z. h. st. aangenomen. Zaak in de sloot. Toen het voorstel ter sprake kwam inzake vaststelling van nieuwe ver ordeningen tot heflmg van vergun ning- en verlofsrecht, ongevolge de Drankwet, informeel ae de neer bioot- jes naar de uitbreiding van het aan tal tap- en siijtvergunningen in deze gemeente. Een desbetreffend voor stel van B. en W. werd in de begro tingszitting van dit jaar door het cohege teruggenomen. De voorz. zegt, dat het termijn verstreken was, binnen welke her ziening moest plaats vinden. „De zaak is dus de sloot ingewerkt, mijnheer Slootjes",zeide voorz. Bij het voorstel inzake verhuring en verpachting van gemeente-eigen dommen stelt de wethouder van financiën de heer v. d. Berg, het raadslid Gesman gerust, dat de ge meente zich het recht voorbehoudt een en ander per drie maanden op te zeggen, zodat de bouw van de nieuwe brug over de Rijn hierdoor geen ver traging behoeft te ondervinden. De heer Geerlof vindt de pachtprij zen bijzonder laag. Wethouder v. d. Berg zegt herziening per 1951 toe. Industriehallen. Nu B. en W. de raad voorstellen tot het stichten van industriehallen over te gaan, concludeert de heer Slootjes, aat er aanvragen in die rich ting lopen. Industrialisatie vraagt van de gemeente financiële offers. Maar de kost gaat voor de baat uit. Vooral de kleine en middelmatige industrie, voor welke de hoge bouwkosten een bezwaar zijn, worden hierdoor ge holpen. Maar hiermede wordt tevens de gang erin gebracht. Kan met voor stel volkomen meegaan. Hoopt, dat de durf en voortvai endheid van het gemeentebestuur in volledig succes hun bekroning mogen vinden. De heer Rogaar vindt industriehal len goede trekpleisters voor de ves tiging van industriën, nu gemeente- gebouwen, pastoriën e-d. voor zoveel mogelijk voor industriën zijn be stemd. Ged. Staten achten Alphen als industrie-centrum uitermate geschikt en van blijvende aard, maar het gemeentebestuur moet een begin maken. De heer v. d. Meent juicht dit voor stel eveneens toe. Echter er moet ook rekening gehouden worden met de arbeidsmarkt. In onze gemeente is te kort aan arbeidskrachten. Aantrek king van arbeidskrachten kan even wel bevorderd worden door woning bouw op grote schaal, ook van mid denstandswoningen, ten behoeve van het hoger personeel. Dit punt ver dient evenzeer de volle aandacht. De voorz. antwoordt, dat heel Ne derland vol is van industrialisatie. Elke gemeente, die zich respecteert wil industrialiseren In hoeverre zulks kans van slagen heeft, dient nog te worden afgewacht. Wat Al phen kan, zal moeten blijken. In het hart van Zuid-Holland is deze ge meente, temidden van een millioe- nenbevolking zeker een plaats om alleszins voor industrialisatie in aan merking te komen. Spr. is verheugd, dat de raad eensgezind is jegens dit voorstel en spr. is dankbaar voor de welwillende critiek. Echter, veel hangt nog samen met dit voorstel. Wij zijn nog niet aan het eind van ons Latijn. Brugbouw, wegenbouw, De heer Maarsse biedt de jubilerende Op 1 Augustus was het de dag, waarop de gemeente-secretaris de heer J. W. de Ren, officieel 25 jaar in dienst was van de gemeente Lei muiden en Rijnsaterwoude. De heer J. W. de Ren, zoon van wijlen het hoofd van de O.L. school te Oude-Wetering, werd geboren op 29 April 1903. Na het diploma 5-jarige H. B. S. behaald te hebben, kwam hij al zeer spoedig als volontair in dienst dezer gemeente. Per 1 Aug. 1925 werd hij benoemd tot ambtenaar. In 1926 werd de heer De Ren tevens benoemd tot ontvanger van Leimuiden en in 1927 ook tot ontvanger van Rijnsater woude. Enkele jaren later behaalde hij het diploma G. A. I. Op 15 April 1936, toen de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester-secreta ris dezer gemeenten, tevens burge meester werd van Nieuwveen, -werd de heer de Ren benoemd tot secre taris van Leimuiden en Rijnsater woude. In verband met het 25-jarig jubi leum was er op 1 Augustus een re ceptie te Leimuiden. Te 7 uur n.m. arriveerde de jubilaris met zijn ge zin, voorgegaan door de plaatselijke muziekvereniging „Kunst na Ar beid", op het gemeentehuis. Burg. -Bakhuizen begroette de ju bilaris. De heer Ph. Muijs, die het woord voerde namens de gehele burgerij bood een cadeau aan bestaande uit de encyclopedie „De Winckler Prins" Altijd, aldus spr., stond U voor Een ieder klaar, en deed U wat U in het belang van ieder doen kon. Spr. bracht nog eens in herinnering, welk een mooie houding de jubila ris in de moeilijke oorlogsjaren had aangenomen en welke belangrijke taak hij in de laatste oorlog voor de burgerij verricht heeft. De heer W. Maarse sprak namens de verenigingen, polders en bedrij ven. Spr. bracht hierbij tot uiting, dat de jubilaris, naast zijn ambtelijke betrekking, ook nog in vele besturen ZOETERWOUDE BENOEMING PRIOR TE ZOETERWOUDE. Tot prior van het Kruisherenkloos ter te Zoeterwoude is benoemd dr. Y. Snabel. Dr Snabel werd in 1912 te Lange- raar geboren en in 1937 priester ge wijd. Te Puame studeerde hij met- aphysica en promoveerde aldaar in 1946. Hij was leraar aan het Kruis heren-studiehuis te Zo< terwoude en fungeerde als assisrent in de- paro chiekerk te Stomp'wijk MEISJE VERMIST. De vijf en twintigjarige mej. T Disseldorp uit Leiderdorp wordt sinds gisteravond vermist. Om ongeveer zes uur verliet zij het Zusterhuis Zuidbuurt te Zoeterwou de, waar zij een bezoek had gebracht. Zij is echter niet in de ouderlijke wo ning weergekeerd. De vermiste lijdt aan een vallende ziekte, zodat een ongeluk gevreesd wordt. gemeente-secr. het geschenk aan. Foto Van der Horst. zitting heeft en secr. is van drie polderschappen. Hij dankte hem voor hetgeen hij in deze functie gedaan heeft. Spreker bood de jubilaris een rieten tuin-ameublement aan. De jubilaris bracht mede namens zijn echtgenote en kinderen dank voor het grote feest voor hem be reid en 'in 't bijzond^ voor de mooie geschenken Spr. heeft zijn taak al tijd opgevat als een dienende in het belang van de gemeenschap. De kracht voor 't werk wat ik, aldus de jubilaris, in deze jaren heb kun nen verzetten, heb ik te danken aan God, Die mij een sterk lichaam en een sterke geest heeft gegeven. De burg. was blij te kunnen ver men, hoe twee personen uit de bur gerij, over de houding en werkwijze van de heer de Ren dachter, en stem de ten volle in met hetgeen zij ge zegd hadden. Hierna volgde de officiële recep tie, waarbij zeer velen de jubilaris, echtgenote en kinderen kwamen ge lukwensen. BOSKOOP Personalia. De ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, is toegekend aan de heer J. van Soest opperman bij het metselbedrijf van de Fa. W. Kranen burg. LEIMUIDEN Uitvaartdienst korporaal P. J. Obdeijn. Maandagmorgen om half 10 werd in de parochiekerk de plech tige Uitvaartdienst gehouden voor korperaal P. J. Obdeijn, die op 25 Juli in het hospitaal te Djakarta is overleden. De plechtigheid werd door zeer vele familieleden, vrienden en parochianen bijgewoond. Ook het Prot. Thuisfront was aanwezig. Middenstandsexamen. Het mid denstandsdiploma werd behaald door H. Verdel, P. J. Graas, J van Graas. M- van Dijk. Sj. Kraan, H. Kraan. J. van Veen, J. Muys en A. P. van Poelgeest. Personalia. Op de R.K. Mode vakschool slaagden voor lingerie: Leni van Ruiten, Nel Kaptein. Kry- nie Schijff, Annie Ubin'k, Truus Hil- lebrand, Bep van Haastrecht en Aal tje van Maastricht. Voor costumière: Willy Broekhui zen, Riet Noordermeer, Clema v. d. Salm, Jo van Leeuwen. Lies de Vries Janna Westerhout. Quirina Lek, Mat je Vogelaar. Rie Senne. Trien Haas- tregt, Emmy Hogeboom, Jantje Wal let en Alie van Tol. De leerlingen van deze school Jopie Beuk en Dina v. d. Pauw Kraan slaagden te Amsterdam voor cou peuse. ROELOFARENDSVEEN JONGETJE UIT HEN BOOM GEVALLEN. Gistermiddag was het 12-jarig zoontje Arie van de heer J. v. d. Meer Az. op de Noord Kade bij het spelen in 'n boom geklommen. Hij was echter zo onfortuinlijk hier uit te vallen, en bleef ernstig gewond liggen. Dr. E. G. A. M. Muskense, die spoedig ter plaatse was, const- teerde een ernstige schedelbasisfrac- tuur. Personalia. Voor het Mulo di ploma slaagde J. T. Wesselman. Retificatie. In ons verslag over de diploma uitreiking voor de Ge zinszorg, vergaten wij abusievelijk te vermelden, dat ook het diploma was uitgereikt aan mej. Corrie van Klink Pz. RIJNSATERWOUDE Personalia Voor het midden standsdiploma slaagden A. F- Kooy' en J. Bartels. ZEVENHOVEN Personalia. De ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, is toegekend aan de heef J Slingerland, bedrijfsleider bij de stoomsmederij van de fa. J. A. Slingerland. UIT OF n"CEviNG KATWIJK Gemeenteraad. Donderdagavond a.s. des avonds te half acht vergade ring van de raad. Van de 19 punten der agenda behoren tot de belang rijkste: aankoop van een perceel Zuidstraat 75b, idem 75 g; aankoop van het perceel Rijnstraat 30; cre- diet beschikbaar te stellen voor de afwerking van het terrein bij de 12- klassige school aan de Parklaan; vaststelling ener verordening be treffende het toekennen van het ere burgerschap en van de erepenning der gemeente Katwijk; vaststelling van de prijzen van gronden gelegen in het complex „Rijnmond"; verkoop van grond voor de bouw van een Vi^eriischool. Verkoop. Het Café ..Het Wacht je" met bovenwoning is door aankoop eigendom geworden van de gemeente Mogelijk om te voorzien in de grote behoefte aan een ander hulppostkan toor. De toestand aan het tegenwoor dige hulppostkantoor is niet langer houdbaar. NOORD WIJKERHOUT Altaar-wijding in retraitehuis Hedenmorgen heeft Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem in de Kapel van het Retraitehuis St. Clemens te Noordwijkerhout het nieuwe Hoofdaltaar geconsacreerd, dat ter gelegenheid van het 40-ja- rig jubileum van dit Huis is ge schonken door de retraitanten. De plechtigheid werd o.m. bijge woond door de Zeereerw. Pater Ch. Donker, Provinciaal der Redemtoris- ten, door Deken Brinkman van Noordwijk, door oud-deken Bors- boom, door Rector Starren burg uit Amsterdam van de Eerwaarde Zus ters der Voorzienigheid, die in St. Clemens werken, door de Algemeen overste en door de zeereerw. heren Brink van de St. Victorparochie en v. d. Waarden van de St. Joseph- parochie te Noordwijkerhout. In de kapel waren bovendien aan wezig de eerste Directeur van „St. Clemens", pater A. Philippona en pa ter van Driel, die eveneens bij de opening van het Retraitehuis tot de staf behoorde en de huidige Direc teur, pater W. Randag. De plechtigheden aan het altaar begonnen te half negen en duurde vrijwel de gehele morgen. De gezangen en gebeden werden uitgevoerd door een koor van theo loganten uit Warmond. Na de altaarwijding droeg de Bis schop het H: Misoffer op met assisten tie van Pater W. Randag. Directeur van het Retraitehuis als diaken en pater W. M. de Graaff als sub-diaken. Een koor van de Eerw. Zusters voerde enkele gezangen uit. SASSENHEÏM Personalia. Voor het examen Engels L.O. slaagde de heer H. L. J. Brouwer. Personalia. Te Amersfoort slaag de voor het staatsexamen gymnasium A de heer H. Verdegaal, seminarist der Paters Montfortanen te Schim- mert (L.). ZOETER MEER Vergadering Oranjevereniging. Gisteravond hield de Oranjevereni ging „Wilhelrrtina" haar jaarverga dering in „De Jonge Prins." De ver gadering werd geopend dooc de heer A. Groeneheijde Pzn., die me dedeling deed van het feit, dat van gemeentewege een comité wordt op gericht. dat ten doel heeft jaarlijks Oranje-kinderfeesten te organise ren. Hierdoor zal een'.ieid in do feestviering worden bereikt. Hoewel de vereniging dus geen rechtstreek se bemoeiingen meer heeft met de organisatie der kinderfeesten, ligt het toch in de bedoeling, dat het co mité nauw met de Oranjevereni ging samenwerkt. Het verslag van de penningm., de heer J. Houtman, vermeldde 'n batig saldo van f 252.59.-. De Kas- administratie was door de kascom- missie gecontroleerd en in orde bevonden. De bestuursleden, de heren A. Kentgens en A. van der Spek wer den, daar zij zich niet herkiesbaar stelden, vervangen door de heren A. Beukers en G. Roos. Vervolgens kwam aan de orde 't programma voor de op 5 en 6 Sep tember te houden festiviteiten. Er kwamen uit de vergadering ver scheidene voorstellen naar voren, waarmede het bestuur toezegde bij de samenstelling van het uiteinde lijke programma rekening te zul len houden. Besloten werd ver volgens nog om aan de deelnemers van de volksspelen de voorwaarde voor toelating te stelJen, dat zij deelnemen aan de te organiseren optocht. "I" V p C" M 10 vinger syst. blind rhytm. 4 talen O30 letter" grepen p. minuut) 2—3 maanden klaar. Aanvang dagelijks KON. ERK. PITMANSCHOOL PLAJSTBOKN 65 TEL. 26558 MIDDENSTANDS-EXAMEN. Gisteren slaagden in Leiden: W. Overdijk Leiden; A. v. Vlier Ter- Aar; C. v. Vliet Rijnsburg: C. v. Vliet Rijnsburg (Vliet N. Z.); P. A. v.. Vliet Zoeterwoude; G. A. v. d. Vlugt Leiden; T. Vink Zevenho ven; C. M. v. d. Voort Noordwij kerhout; Th. G. v. d. Voort Ha- zerswoude; D. C. Vooys Rijnsburg; B. Vork Ter Aar; J. S. Vork Rijn saterwoude; A. Vos Haarlemmer meer; J. Vos Ter Aar; J. C. Vree burg Hazerswoude; M. H. de Vree- de Oegstgeest; M. S. de Vroomen Warmond; M. A. de Vroomen. War mond; P. G. Vurens Nijmegen; C. v. d. Vijver Rijnsburg; H. W. P. C Walter Leiden; M. A. B. Weber- Bruyninckse Leiden; C. J. de Wek ker Leiden; T. v. d. Wel Zoeter- meer; J. W. Wensveen Wassenaar; P. C. M. Wensveen Wassenaar; T. van Werkhoven Lisse; A. A. West geest Noordwijk; C. A. P. West geest Zoeterwoude; C. W. West maas, Woutrugge: L. van Weiten Hazerswoude; A. P. v. d. Weijden Nieuwveen; J. van de Weijden Noordwijk D. J. van Wingerden Woubrugge; C. W. J. van Winsen Warmond; W. S. de Wolf Leiden; J G Wolfslag Leiden; J. J. M. Wol ken Leimuiden; J. G. Wolken Lei muiden; H. Wouda Hazerswoude; J. G. Wijfje Nieuwveen; M. van Wijk Leiden; W. v. d. Wijngaard; Leiden; J. Zaalberg Leiden; J. Zandbergen Rijnsburg; J. J. Zand bergen Leiden; J. P. Zintel Ha zerswoude; C. W. M. Zirkzee Al phen aan de Rijn; P. C. Zonneveld Hoogmade; J. v. Zonneveld Leiden C. v. Zuijlen Katwijk aan de Rijn; S. Zwart Leiden; A. E. M. Zwart jes Alphen aan de Rijn; E. A. M. Zwartjes Alphen aan de Rijn; J. M. v. d. Zwet Lisse; A. A. Zwet sloot Noordwijk; J. P. Zwetsloot Hoogmade; H. F. Zwetsloot Nieuw- Vennep; P. J. G. Zwetsloot Rijp wetering; C. v. Zijst Katwijk aan de Rijn; L. Boogaards Leiden; C. P. Borsboom Rijnsburg; J. de Boer Leiden; L. Ten Brink Alphen aan de Rijn; C. P. v. d. Meer Alkemade J. A. v. d. Meer Oud Ade; Th J. v. Wieringen, Woubrugge. Maandag slaagden te Leiden: J. Sier, Leiden, G. Simon, Katwyk aan Zee, P. Slingerland Nieuwkoop, Th. J. M. Sloothaak, Aarlanderveen, W. Sloos, Leiden, F. Smink, Lisse, F. J. Smit, Wassenaar, K. A. Smit v. Es, Leiderdorp, C. M. Sommeling, Leiden, Jac. Spijker, Rijnsaterwou de, H. M. Stam, Lisse, G. v. Starken- burg, Rijnsburg, J. v. Starkenburg, Oegstgeest, I. Stigter, Woubrugge, Joh. Stol, Leiden, H. Stouten, Lei den, Joh. J. Stouten, Leiden, A. v. Straalen, Zoetermer, H. J. Straat hof, Rijpwetering, P. A. Straathof, Rijpwetering, S. J. v. Stijn, War mond. J. P. Suidgeest, Nieuw-Ven- nep, F. W. Swaak, Leiden, J. F. C. Tap, Wassenaar, M. Taverne, Lei den, Th. L. Theelen, Voorschoten, A. v. Tol, Amsterdam, M. v. Tol, Al phen a. d. Rijn, P. G. v. Tol, Sassen- heim, A. P. Tolk, Alphen aan den Rijn, D. Tonkelaar,, Katwijk aan Zee, A. den Toom, Zoetermeer, S. A. Treur, Alphen a. d. Rijn, M. A. van Trigt, Zevenhoven, W. v. Turenhout, Lisse,, H. Uitvlugt, Alphen a. d. Rijn. D. Th. v. Veen, Wassenaar, J. van Veen, Leimuiden, Th. H. v. Veen, Leiden, Th. W. A. v. Veen, Wasse naar, W. Veldhuyzen, Wassenaar, J. C. Veltman, Leiden, G. W. L. v. Vel- zen, Leiden, L. J. v. Velzen, Leiden, H. L. Verdel, Leimuiden, G. Verdoes, Katwijk, M. Verdoes, Katwijk a. d. Rijn, L. M. Vergunst, Lisse, A. J. Verhagc, Aarlanderveen, E. Verha gen, Alphen a. d .Rijn, J. M. Ver hoeve, Nieuw-Venep, A. Verhoeven, Leiden, P. J. Verlooij, Nieuwkoop; C. Verzaal, Ter Aar, H. Vesseur,, Oude Wetering, R. B. R. v. Vianen, Voor schoten, J. K. Vilders, Leiden, A. Vink, Leiderdorp, P Visser, Leiden, J. P. Vlasveld, Voorhout, W. C. J. Valsveld, Leiden, A. Vletter. Rijns burg, W. L. de Vlieger, Nieuw-Ven- nep, A. M. J. Valev. Leeuwen, Nieuwkoop, H. Tijsterman, Oegst geest,A. Snel, Leiderdorp. KATHOLIEKE AVOND-ULO. Als eerste candidaten van de Ka tholieke Avondulo te Leiden slaag den te Am"*-sfoort resp. te Utrecht, de dames -Th. Rijsbergen, M. Snel- derwaard en M. Padberg cn de he ren J. Beys, K. van Velzen en Q. Olsthoorn. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Kornelia van Driel, huisvr. van W. H. Fahner, 49 jr. Piet Selier, man. 39 jr.; Johanna He lena Boezaart, Wed. van P. Belt, 81 j. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 2 Aug. Kaas. Aan voer 286 partijen. Ie soort 206216, 2e soort 195204. Zware tot 230. Handel flauw. TER AAR, 1 Aug. Groente. Snijbonen f 2.003.00; idem B f 2.00; Stokprincessen f 2.903.10; idem B. f 1.60; Stamprincessen f 1.50, Witte pronkers f 1.20; Spekbonen f 1.50, alles per 10 kg. Bloemkool 8 ct. per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 1 Aug. Groente. Kropsla 20.10, peen 2tomaten 3639 per 100; snij bonen 2.092 40, dubb. stambonen 1.50—1.70, prinsessebonen f 2.40 3.20, pronkbonen f 120 per 10 kg.- Augurken: C 3.25, D klein 2 30, D 2.00. C.D. 1 35 per 25 kg.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3