I Met een motorjachtje op rooftocht uit NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING M.B.A. BOEKHOUDEN STADSNIEUWS Laatste Berichten DINSDAG 1 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Inbraken in Leiden, Lisse en Warmond opgehelderd Lakens, dekens, gordijnen, water sportartikelen, een grote partij siga ren en andere voorwerpen vormden de buit van een ware strooptocht, welke drie Amsterdamse zware jon gens met een motorboot en een auto door ons land hebben ondernomen gedur.ende de afgelopen maand en waarbij zij onderweg inbraken pleegden in Warmond, Wezep, Kam pen, Leiden en Lisse. Dank zij de samenwerking van verscheidene po- litie-instanties zijn zij thans achter slot en grendel gezet. Zij begonnen hun serie wandaden in Warmond, waar zij in Juni een inbraak pleegden in twee zomerhuis jes, welke gehuurd waren door Ha genaars. De buit was aanzienlijk. Aanvankelijk slaagde de rijkspolitie te water er niet in een draad, welke naar de daders leidde te vinden. Hoe meer het onderzoek vorderde ,hoe meer het vermoeden rees, dat het drie beruchte A'damse inbrekers waren geweest. De A'damse districts recherche besloot dan ook deze drie mannen en hun vriendinnen te scha duwen. Spoedig werd ontdekt, dat zij het plan hadden een trip te ma ken met de motorboot Okkie langs verschillende watersportcentra. Zorgvuldig werden de gangen van de zo onschuldig lijkende water sportliefhebbers bespied. Merkwaardig spoor. Van Amsterdam ging de reis via Leiden, Warmond, Utrecht, Wage- ningen en Zutphen naar Kampen. De reis werd gemarkeerd door een spoor van inbraken, zowel langs de waterkant als op het land, want één van het drietal beschikte over een auto en volgde over de weg de boot. De inbrekers gingen uiterst voor- Kichtig te werk. Zo ook de politie. >p een gegeven ogenblik werd ter camouflage zelfs de Okkie in een an dere kleur geverfd en van een an dere naam voorzien. Het mocht ech ter niet baten. Na een reis van bijna drie weken arriveerde het scheepje in Kampen en hier klapte de val dicht. De val dicht. Op het moment, dat de drie man nen met een aanzienlijke buit in de avond weer aan boord wilden gaan, werden zij door zes politiemannen gegrepen, terwijl tezelfdertijd in de respectieve woningen te Amsterdam huiszoeking werd gedaan. Door deze snelle manoeuvre van de politie gelukte het vrijwel de ge hele buit van alle inbraken, welke in de afgelopen maand waren ge pleegd, te achterhalen. Bovendien legde de politie de hand op een stel uiterst moderne inbrekerswerktui gen. De politie is er op het ogenblik nog niet in geslaagd alle gestolen goederen te sorteren en te identifi ceren. De drie mannen en de drie vrouwen, waarvan er twee de boot tocht niet hadden meegemaakt, maar voor de opslag der gestolen goederen hadden gezorgd, zijn gisteren voor de officier van justitie geleid. De boot en de auto zijn in beslag geno men. Het is niet buitengesloten, dat de mannen nog inbraken op hun gewe ten hebben, welke bij de politie nog niet bekend zijn. RIJWIELEN MET HULPMOTOR MOGEN DE GRENS OVER. Met ingang van 1 Augustus kan de douane de uitvoer en wederinvoer toestaan van rijwielen met hulpmo tor voorzover deze als vervoermiddel v/orden gebezigd. Dit geldt echter slechts voor die rijwielen welke na uitschakeling van de motor, als rij wielen kunnen worden gebruikt. Een en ander houdt in dat voor de tijdelijke uitvoer van bovenbedoelde categorie motorrijtuigen niet langer een schriftelijke vergunning, afgege ven door of namens de C.D.I.U. ver eist is. POSTZEGELS INT. GERECHTSHOF DEN HAAG. Voor de frankering van de corres pondentie, uitgaande van het Inter nationale Gerechtshof te 's-Graven- hage, worden frankeerzegels uitgege ven in de waarden van 2 cent en 4 cent. Op deze zegels komt geen op druk voor, de naam „Court Interna tionale Justice" is in het beeld opge nomen. Verzamelaars kunnen de zegels be stellen bij de Philatelistische Dienst van het Hoofdbestuur der P.T.T. te 's-Gravenhage. GOOCHELAARS TEGEN UITWASSEN OP HET GEBIED DER TELEPATHIE. De Nederlandse Bond van Gooche- laars, in congres te Arnhem bijeen, heeft een motie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen uitwassen I op het gebied der telepathie. Van me ning zijnde, dat het verstrekken van inlichtingen aan de hand van foto's, brieven en dergelijke over personen in binnen- en buitenland, het houden I van spreekuren, het verlenen van consulten e.d. daden zijn, die beho ren tot de dingen, welke geen enkele telepaatfo naar eer en geweten kan verantwoorden, protesteert de Ned. Bond van Goochelaars met veront waardiging tegen deze handelingen. „DEN HAAG LACHT WEER". Zondagavond ging in het gebouw van K. en W. te Den Haag de pre- I mière van de zomerrevue „Den Haag lacht weer". Hoewel de namen van Heintje Da vids en Johan Kaart als trekpleisters fungeren, behoeft men niet bang te I zijn voor een eenzijdige vertoning. I Deze revue is in haar geheel met gro te zorg samengesteld. Vooral het bal- J letwerk is vaak van zeer goed ge halte. Zang. dans, muziek en grapjes hebben zich hier in dienst gesteld van de U.N.O. (Unie van Nederland- I se Optimisten) en met zichtbaar re- I sultaat. I Johan Kaart geeft allerlei koste- I lijk imitaties, waarvan die als Lynn I Belvedere het grootste succes oogstte. Heintje Davids nam natuurlijk de I gemeenschappelijke zang voor haar I rekening en de revue-girls, the two I Horlems en Miss Joosie Harrison I worgden voor de rest. De montering van de revue was zeer goed, evenals de muzikale bij drage van het revue-orkest, o.l.v. Herman Woustra. 600 Diamanten zoek Twee personen uit het Belgische plaatsje Geel, de diamanthandelaar P. en zijn meester-knecht de V. deden bij de politie te Venlo aangifte van het feit, dat zexere J. uit Venlo een partij van zes honderd ruwe diaman ten bij hen in België in ontvangst had genomen met de bedoeling deze in Duitslnad te laten slijpen. J. zou bij die gelegenheid bovendien een be drag van 12.000 francs geincasseerd hebben, waarmede de diamantslijpers betaald moesten worden. J. zou noch de diamanten, noch het geld terug gebracht hebben Het onderzoek deed vermoeden ontstaan, dat de Belgen zelf deze diamanten frauduleus Ne derland hadden binnengesmokkeld om deze te Venlo aan J. ter hand te stellen. Zij werden hierover aan de tand gevoeld en na bekentenis te Venlo gearresteerd. Inmiddels wer den ook gearresteerd genoemde J. en een zekere K. uit Venlo. die ver moedelijk ook bij deze affaire be trokken is. De Venlonaren verklaar den de diamanten naar Duitsland te hebben willen brengen, maar ze te hebben weggegooid, toen zij in de grensstreek een paar commiezen za gen aankomen. Beiden ontkennen zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt, maar de diamanten zijn in middels nog steeds spoorloos. TREINVERKEER OVER BRUG BIJ ZALTBOMMEL WEER NORMAAL. Sedert hedenmorgen half acht is het verkeer over de spoorbrug over de Waal te Zaltbommel hervat. De treinenloop Noord-Zuid wordt dus weer met de normale dienstregeling onderhouden. KANKERBESTRIJDING Tijdens promotie-degradatiewed strijden van UV.S. (Leiden), Tuban- tia (Hengelo), O.S.V. (Oostzaan) en Friesland Leeuwarden L werd ge collecteerd voor de kamcerbestrij- ding. Resultaat f 1.200,Bij gele genheid van de promotie-degradatie wedstrijd van het Amsterdamse Zee- burgia, leede deze vereniging een extra heffing op de toegangsbewij zen. Zeeburgia verloor de wedstrijd maar het fonds voor de kankerbe strijding won door deze wedstrijd ƒ1.200,En als U nu Uw steentje wilt bijdragen voor de kankerbe strijding. dan kunt U dit doen door mede te spelen in de grote nationale loterij, welke georganiseerd wordt door het Instituut voor de kanker bestrijding in samenwerking met het „Koningin Wilhelmina Fonds". PRODUCTIE CONFECTIE- INDUSTRIE STIJGT. De Nederlandse Confectie-indus- trie produceerde in Mei jl. (23 ar beidsdagen) o.a. 431.900 overhemden, tegen 375.800 in April (21 y, arbeids dag) "en 455.800 in Maart (23 ar beidsdagen). Aan coctuums (2- en 3- delig) werden in deze maanden ver vaardigd resp. 240.300, 205.500 en 202.600 stuks; aan overalls 119.900, 123.200 en 150.700 stuks en aan pan talons (voor afzonderlijke verkoop) 132.500, 85.100 en 159.500 stuks. Aan japonnen werden vervaar digd resp. 262.000, 258.400 en 308.300 stuks; aan mantels, complets en man- telcostuums 167.000, 200.700 en 223.800 stuks en aan schorten en huishoudjassen 180.100, 162.400 en 182.700 stuks, aldus een publicatie van het C.B.S. DUO-PASSAGIER GEDOOD Te Eist is gisteravond een duo passagier van een motor, de 27-jari- ge V. uit Nijmegen, die in een bocht te ver met zijn hoofd overhelde, in botsing gekomen met een passeren de kar. Hij werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij op weg naar het zie kenhuis overleed. BEURS PRIJSHOUDEND. Dezelfde lusteloze stemming, die vorige week op het Damrak heerste, was ook gisteren het kenmerk van de Amsterdamse effectenbeurs. Kon. Olie, waarvoor locale vraag bestond, was het enige fonds, dat wat leven in de brouwerij bracht, doch grote veranderingen in de overige hoeken kwamen niet voor. Het hoofdfonds opende ruim twee punten hoger en avanceerde tegen slot zelfs tot 269H. hetgeen 514 punt hoger is dan Vrij dag. Voor het overige was de stem ming op de industriemarkt licht ver deeld, met slechts geringe afwijkin gen. Aandelen Amsterdam Rubber bleken van de cultuuraandelen het meest gevraagd te zijn en kwamen twee punten hoger op 13014. De ALPHEN AAN DEN RIJN GOUDEN JUBILEUM. Hedenmorgen werd de heer H. de Korte in verband met zijn gouden dienstjubileum bij de fa. D. en J. Boot op treffende wijze gehuldigd. Bij deze gelegenheid reikte burg. E. C. Witschey hem de bronzen me- .daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau uit. Namens de directie werd de jubi. laris toegesproken door de heer Jac. Boot, die de heer de Korte prees voor zijn verdiensten en hem een gouden horloge met inscriptie en een hor logeketting aanbood. Verder over handigde hij hem de gouden medaille met getuigschrift van de Mij. vpor Handel en Nijverheid. De echtgenote van de jubilaris ont ving een grote fruitmand. De heer W. Dirkzwagen vertolkte de gevoelens van het personeel en bood een mooie kachel aan. De heer de Korte, die aan het slot van de bijeenkomst dank brachfljvoor de hem gebrachte huldiging, zal nu van een welverdiend pensioen gaan genieten. Kippendief. Een kippendief heeft ten nadele van de heer S. V. 34 jonge hennen ontvreemd. De poli tie stelt een onderzoek in. BODEGRAVEN Lijkje gevonden. Na 3 dagen dreggen, waaraan ook een gehele dag door de rivierpolitie was meege daan, werd het lijkje van de 3-jarige J Jansen in alle vroegte door de va der zelf gevonden. Zondagmorgen na de» H. Mis van kwart voor negen werd het stoffelijk overschot in alle eenvoud ten grave gedragen. Er was vrij veel belangstelling, vooral van omwonenden. Verkeersexamen. Het was een zwaar traject, waarlangs de leerlin gen van de hoogste klassen der la gere scholen hun kennis van de ver keersregels moesten tonen. Van de 140 11. die meededen aan het schrif telijk examen werden er 20 afgewe zen. Van de resterende 120, die aan 't practisch examen deelnamen slaagde pl.m. 62 pet., d.w.z. 10 pet. meer dan het vorig jaar. Geslaagd. Voor het midden standsdiploma slaagde de heer P. v. Niekerk. Voor het Mulo-diploma K. Rijntjes, waardoor het aantal ge slaagden van de Kath. Ulo-scchool op 22 kwam. Slechts 1 werd afgewezen. Geboren; Trijntje d. v. P. van Groennigen en Kaptein. Jozef Pau- lus Hugo z. v. A. J. de Jong en Timp. Getrouwd: Pieter v. d. Neut 24 j. en Adriana Beijeman 21 j Willem Burggraaf 26 j. en Geertje'^Verbeek 26 j. Oegerikus P. Bremmer 26 j. en Niesje Punsedie 22 j. HAZERSWOUDE Tok, tok, alweer een ei. Als bij zonderheid kan gemeld worden dat een kip van de heer L. van O. in de Torenstraat, een dezer dagen een eitje legde van ongeveer 6 gram. De dag daarop legde zij een eitje van 8 gram en weer een dag later legde zij een ei van 130 gram. Sindsdien legt zij weer normale eieren. Personalia. Onze plaatsgenote mej. A. Raaphorst Jd. slaagde voor het Middenstand-examen, en mej. A. Oussoren voor het examen Nut tige handwerken (acte K). De heren R. Moerland en A. Moerland, leerlingen van de Am bachtschool te Gouda, slaagde res pectievelijk voor het diploma ma- chinebanwerker en electrotechniek. Geboren: Adriana, d. van P. J. La- ros en A. de Kooter; Nicolaas Johan nes, zn vna M. Bunnink en H. C. Heemskerk. Overleden: Johanna Reijneveld, 52 j., echtgenote van E. van Klave ren. HAZERSWOUDE (Dorp) Kerk-concert. In de sober- kunstzinnig gerestaureerde kerk, die voor z'n afmetingen 'n gelukkige ac- coustiek bezit, gaf de Haarlemse or ganist Albert de Klerk 'n orgelcon cert met werken van Sweelinck, Bach, Clêrambault, Franck. Wat deze organist van het zuiverste water met bescheiden middelen aan registratie en typering weet te bereiken, tekent de kunstenaar en orgel-virtuoos. Ge tuige de Fantasie en fuga in a. kl. t. van Bach en vooral de weergave van Clerambault's „Suite du Deuxiè- me Tom". Heerlijke muziek, tech nisch en muzikaal knap vertolkt. Medewerking verleende de mezzo-so praan mejuffr. Fietje Dekker. Deze zangeres beschikt over een niet zeer grote, maar welluidende stem, waar mede^ zij in het lage en hoge regis ter, weldadig aandoende goede din gen doet. Het middenregister leverde bij enkele klinkers enig gevaar op voor toon-zuiverheid. Ongetwijfeld zal studie verbetering brengen. Zij zong drie liederen van Bach, waar van het bekende „O Jesulein süss" wel het meeste effect had. Hier en daar wat meer klank en uitdrukking. In de beide Handels ,,Er weidet seine Herde" en „Where er you walk" was zij uitstekend op dreef, de voor dracht zeer muzikaal. Nog wat meer espressivo en het is uitstekend goed. Wij hopen haar in deze omgeving nog eens te horen. De begeleiding soepel en volgzaam was in Bach's „Liebster Herr Jesu wo bleibst du so lange" hier en daar iets te sterk. Dit orgel bezit enkele zeer goede registers (cornet). Maar als begelei dend instrument te weinig geschikt. Tot besluit Sept Pièces van César ïYanck met het karakteristieke Sor tie als slot einde de uitvoering van dit goed gekozen klassiek program ma, door 'n groot aantal aandachtige toehoorders bijgewoond. In Hazerswoude is blijkbaar zin voor iets wat mooi en goed is. NIEUWKOOP Zaterdag begint NI-WA-Week. Een dezer dagen is het programma verschenen van de eerste vier dagen der. feestweelc, die wordt geopend a.s. Zaterdag 5 Augustus. Intussesn maakte het dorp zich op om alles zo feestelijk mogelijk te maken. De oude dorpstoren wordt 's avonds in de schijnwerper gezet, terwijl ook het oude raadhuis, even als het nieuwe gemeentehuis, wor den verlicht. Op het terrein van de jachthaven zal volop feestverlich ting branden. Gedurende de gehele feestweek wordt in het oude Raadhuis een ten toonstelling gehouden van schilder werk van de plaatselijke kunstschil der Toon Koster. Ook wordt geëx poseerd het kunstsmeedwerk van de heer P. Mans. De expositie is ge opend van 10 tot 17 uur. Als aanvulling op het voorlopige programma kan nog worden mede gedeeld, dat het fanfarecorps „Eens gezind" op Maandag 7 Augustus des avonds om 8 uur een concert zal ge ven in de muziektent achter hotel v. d. Bosch. De hengelsportver. „Vi- toge" organiseert Dinsdag 8 Augus tus om half zeven een nationale vis wedstrijd. Inleggeld bedraagt f 0.25. Aanmelding kan geschieden t/m Maandag a.s. bij W. Tijsterman, J. Verlooij en A. Koster. Personalia. Voor het midden-, standsdiploma slaagden de heren C. Eijs, J. Eijs, L. van Dijk, Th. v. d. Laan, J. v. d. Laan, Ant. v .d. Laan, H. van Middelkoop, J. van Middel koop, W. van Leeuwen en P. de Rooij. De heer J. Mori behaalde het diploma 5-j. H.B.S.; de heer B. Koole het diploma 6-j. gymn. A. Voor het mulo- A-diploma slaag den Jan Zekveld en Gerrit de Jong; Paul Bourguignon behaalde het mulo B-diploma. Geboren: Hermanus Pieter z. v. B. Schouten en A. Oostveen. Overleden: Martinus Jacobus Ma ria Groenendijk 1 dag. RIJPWETERING Personalia. Voor het Mulo-di ploma A slangden de dames T. Zwet sloot en L. Hogenboom. Voor het Middenstandsdiploma slaagde de heer P. Boere. den sloten amper prijshoudend. De scheepvaartsector blijft zich niet on gunstig ontwikkelen. De meeste soorten waren een a twee punten hoger. De staatsfondsenmarkt was voor het merendeel prijshoudend, maar de investeringscertificaten werden weer een fractie lager ver nomen. Op de Amerikaanse sector, waar Vrijdag 699 certificaten ver handeld zijn, waren de koersen in overeenstemming nvet Wallstreet hoger. Staatsloterij. De 50.000 is ge vallen op nummer 1734. De Zeereerw. Heer drs. R H. A. Huysmans, prof aan het seminarie te Rolduc is gisteren, nog slechts 50 jaar oud, aldaar oncerwacht over leden. De elfjarige Marietje Hilgen te Nieuw Weerdinge is onder het voor wiel van een vrachtauto met groente terecht gekomen, toen t de wagen door haar broer werd teruggereden Het kind overleed kort na het onge luk. De wielrijder A. C. de B. uit Den Haag is gisteren op het Hilde. brandplein in Den Haag in botsing gekomen met een vrachtauto welke werd bestuurd door A. W. uit Was senaar. De wielrijder was op slag dood. Vogelpest werd geconstateerd bij een particuliere kippenhouder aan de Doorniksestraat te Scheve- ningen. De kippen zijn afgeslacht. In Maasbracht is een dertien jarige jongen, die plotseling de weg overstak door een motorfiets gegre pen en tegen de grond gesmakt. Hij liep een schedelbasisfractuur op en overleed korte tijd later in het zie- voornaamste suiker en tabakwaar- kenhuis te Roermond. HILLEGOM Personalia. Voor het Midden standsdiploma slaagden: J. Evers, F. J. Kok. mej. T. H. Ruyters, J. B. en J. L. van Berkel, J. v. d. Beek, W. Coonen, W. de Graaf, L. Hageman, N. Hogeduin, J. C. Pollé, A. J. Par- mentier, C. A- van Trigt, N. Uiten- daal, P. Walïaven en G. Warmerdam Te Arnhem voor eind-diploma Kleuteronderwijzeres de dames J- van Veen en J. Visser. Voor Mulo A: B. van Dril, J. de Vries, A. Kroon, N. Lommerse, R. Warmerdam, T. Franssen, W. Klever- laan, N- Weijers. B. Glas. L. Dobbe. Th. Remmerswaal, G. Dorresteijn, P. Warmerdam, J. Zwaneveld, K. de Groot. W. 3rouwer, K Nijman, N. Vink, G. J. Beutick, H. Duyzers, W. Teiken, G. van der Jagt. G. Kleywegt H- v. d. Kolk, G. Slabbekoorn, J. Val kenburg, B. Veldhuyzen van Zanten en C. Verleur. Voor diploma B: G. de Koning Gans. Voor Engelse Handelscorresponden tie: mej. A. Reijneveld, R. der Neder landen, A. Veldhuyzen van Zanten. DE ZILK Door hond aangevallen. - Een pin daman, die langs de Zilkerduinweg liep, werd door een loslopende hond aangevallen. Hij werd zo toegetakeld dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. LEIDSCHENDAM Geboren: Wilhelmina J. M., d van L. F. Aalders en S. H Aalders; Robértus K. z. van P. van Baaien en L. Pols; Johanna W. J.. d. van H. G. F. Jansen en M. Berkhout; Jo hannes Th M., z- van B. J. Hinken- kemper en C. H. Olsthoorn. Ondertrouwd: Gerardus Koot te Berkel en Rodenrijs en W. M. Rim- melzwaan. Getrouwd: D. Cuperus en J. J. van der Lecq te Den Haag; J. C. van Erp en J. M. van Leerdam; Th. A Wil- lemse en A. M. uit het Broek; Fr. J. Adr. Togni en W. Wensveen; E. P, van Beekum en C. M. Knijnenbufg Overleden: Jacobus G Laamens 64 jaar echtg. van M- Doelman; A. C, Keyer 85 j. wed. van J. Raaff. RIJNSBURG W. van Egmond. f Overleden is de heer W. van Egmond. die sinds enkele tientallen van jaren een be langrijke figuur te Rijnsbuïg en om geving was. Jarenlang was.hi.i de af slager van de Veiling „Flora", even zo van de Groentenveilingen te Rijns burg en Katwijk aan den Rijn. VOORSCHOTEN KIND VERDRONKEN Gistermiddag om half een zagen kinderen aan de Rijndijk een kind in het water van de Oude Rijn lig gen. Op hun hulpgeroep kwamen omstanders toesnellen, die het kind uit het water haalden. Spoedig wa ren E.H.B.O. en doktershulp aanwe zig. Het gelukte echter niet de le vensgeesten op te wekken. Het bleek een driejarig kind te zijn uit een schippersgezin, dat met de schuit naast de Sche^ikbrug gemeerd lag. In de veronderstelling, dat het kind in het ruim speelde, had men hetniet gemist, totdat het kind ge vonden werd tussen de wal en het schip. Concert „St. Laurentius". Gis teravond gaf de Harmonievereniging „St. Laurentius" onder leiding van de heer L. Th. Jansen een concert in de Voorstraat. Er werd een goed programma ten gehore gebracht. De politie verrichtte de niet gemakke lijke taak vooral de jongeren op te voeden, om tijdens een muziekuit voering stil te staan en het praten te laten. Van de zijde der muzikan ten vernamen wij, dat zij met de nieu we tent zeer ingenomen zijn, maar dat vooral aan de buitenzijde de ver dichting iets te gering is en men WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ KOEL. Zwaar bewolkt met opklarin gen .en op de meeste plaatsen enkele buien met kans op on weer. Meest matige, zuid-weste lijke wind. Vrij koel. Aanvang cursus 7 Sept. a.s. 10-18 mnds. cursus aanvangend 7 Aug. a.s. KON. ERK. PITMANSCHQOL PLANTSOEN 65 - LEIDEN - TEL. 26558 Met zware inwendige kneuzingen werd de man naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd, waar bij aan komst bleek, dat hij inmiddels was overleden. moeilijk zijn partituur kan lezen Dit is echte.' gemakkelijk te verhel pen. Personalia. Na gehouden exa men te 's-Giavenhage en Schiedam _?slaagd als instructeur Ned. Ver „E. H. B- O." de heer B. L. den Boef. ZOETERMEER Openluchtdemonstratie Pro Patria Voor een talrijk publiek gaf de Gymnastiekvereniging „Pro Patria' haar jaarlijkse openiuchtdemonstra- tie op het sportterrein van „De Jonge Prins" Met koel zomerweer werd af gemarcheerd vanaf de gymnastiek zaal via de Stationsstraat, Molen straat en Hoorn naar het D- S. O.- terrein. Door de slechte toestand van de Dorpsstraat werd deze keer een verkorte route gemaakt. De demon stratie verliep keurig, de leiding was in handen van de leraar de heer Van Gelder uit 's Gr'avenhage, terwijl mej. Abma de speciale zorg had over de kleuterklassen. Onder de belang stellenden merkten wij ook op bur gemeester Vernède en echtgenote. Alle nummers werden keurig en vlot uitgevoerd. Pro Patria kan dan ook met genoegen op deze avond terugzien. (Bovenstaande reeds geplaatst in gedeelte van vorige oplage) MOORD OP VISHANDELAAR IN HAARLEM. Hedenmorgen omstreeks elf uur is de 56-jarige vishandelaar A» Schraal, die met een haringkraam op do Botermarkt in Haarlem staat, het slachtoffer geworden van een aanslag. Toen hij bezig was met het schoonmaken van vis, werd hij op de drukke markt plotseling overval len door een man, die achter hem stond en hem met een mes enige diepe steken in de hals toebracht. Het slachtoffer viel hevig bloedend op de grond en overleed enkele ogenblikken later. De dader, de 48- jarige kellner J. Th. W. A. werd door de omstanders gegrepen en aan de politie overgeleverd. De man was geheel oveïstuur en verzette zich niet. Naar de politie mededeelt, be stond er reeds geruime tijd een ver houding tussen de vrouw van de da der en de vishandelaar. A. zou Schraal meermalen hebben gewaar schuwd „dat er iets zou gebeuren" als deze verhouding bleef bestaan. Het kwam vast te staan, dat de kellner het mes, waarmede hij de daad gepleegd heeft, pas vanmorgen heeft gekocht. TREINSTORLNG TUSSEN DEN HAAG EN LEIDEN. Gisteravond omstreeks kwart over tien is een defect ontstaan aan de bovenleiding van de spoorweg bij de halte Den HaagLoolaan. Hierdoor raakten de trajecten Den Haag Voorschoten, Den HaagSchevenin- gen en Den Haag—Pijnacker stroom loos. Het reizigersvervoer tussen Den Haag en Leiden werd met bussen onderhouden. Vanochtend bij de aanvang van de dienst was de storing opgeheven. SCHEEPSBERICHTEN INDRAPKOERA 1 Aug. te Rotter dam van Djakarta; SINGKEP, 1 Aug. te Aden Djakarta-Amsterdam; WILLEM RUYS, 1 Aug. te Singapore Rotterdam-Dj akarta. VERTREK KONING LEOPOLD? Achille van ttcker, een socialisti sche oud-minister, heeft vandaag aan te Brussel demonstrerende sta kers meegedeeld, dat een vliegtuig in gereedheid wordt gebraght en dat koning Leopold „morgen vertrok ken zal zijn". BETOGERS EISEN LEOPOLD'S AFTREDEN. Gedurende de gehele ochtend heeft een menigte van verschillende dui zenden uit Wallonië gekomen beto gers gedemonstreerd voor het socia listisch volkshuis aan het Emile van der Veldeplein. De menigte eiste de onmiddellijke troonsafstand van de koning en gaf haar misnoegen te kennen over de wijze waarop de kwestie geregeld is. Onder de socialistische leiders die in het gebouw verenigd waren om te beraadslagen over de oproep tot het beëindigen van de staking, heer ste een grote ongerustheid over de vorm, die de demonstratie zou kun nen aannemen. DE TREINVERBINDING AMSTERDAM—BRUSSEL. De treinverbinding Amsterdam- Brussel was omstreeks 12 uur nog steeds niet hersteld. De beide hoofd stations Brussel-Noord en Brussel- Zuid zijn nog altijd gesloten. HULPMONTEUR UIT GORINCHEM VERONGELUKT De 46-jarige hulpmonteur A. Ver hagen uit Gorinchem, die werk zaam was bij het in aanbouw zijnde pand van het Gemeentelijk Energie Bedrijf aan de Galileistraat, viel gistermidag van een hoogte van twintig meter op een betonnen vloer. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Aug. Varkens. Aanvoer 172 stuks. Prijzen: zwaïe 180184, lidhte 178—179. Handel vlot. ROTTERDAM, 1 Aug. Vee Aan voer totaal 4060; vette kotien en ossen 700. gebruiksvee 1104, graskal- veren 293, nuchtere kalveren 494; varkens 192; biggen 397; paarden 268; veulens 143; schapen 426 en bokken 53 stuks. Prijzen: vette koeien 2.70—2 80, 2.50—2.70, 2.20—2.50; graskalveren 360260160, nuch tere kalveren 605550, biggen 504035, slachtpaarden f 190 180160, schapen 9575—60, lam meren 70>6050; kalfkoeien 1025925800; melkkotien als- voor; varekoeien f 725625550; vaarzen f 750650550; pinken 575 —475375. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel lui, prijshoudend vette kalveren aanvoer korter, han del redelijk prijzen iets hoger; nuch tere kalveren aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen onveranderd biggen aanvoer iets kleiner, handel traag, prijzen onverander; slachtpaar den aanvoer als vorige week handel lui, prijzen iets lager; schapen en lam meren aanvoer korte, handel matig, prijzen als vorige week: walf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel lui. prijshoudend; varekoeien aanvoer als vorige week handel ta melijk, prijzen iets hoger; vaarzen en pinken aanvoer iets ruimer, han del kalm, prijzen iets sty ver. BODEGRAVEN, 1 Aug. Kaas. Aanvoer 226 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.082.16, 2e soort f 2.00 2.07, zware tot 2.33 per kg. Handel flauw. NOORDWIJKERHOUT, 1 Aug. Groente. Dubb. bonen 1.70210, snijbonen 2.70—3.80 en pronkers 1.50 per 10 kg. TER AAR, 31 Juli. Groente. Snijbonen 23.20, stek 1.stok- prinsessen 2.20—3.50, idem B 1.60 —1.90, stamprinsessen 1.702.30, witte pronkers f 1.202.40, spekbo- nen 1.902.20 alles per 10 kg., to maten A 3647 cent, idem B 3044 idem C 2035 cent, idem OC 1825 cent. Bonken 2634 cent, ongesort. 1426 cent, \yaspeen 1216 cent, id. stek 7 cent. andijvie 1315 cent, spi nazie 1416 cent. kroten 8 cent, aard appelen 710 cent, aardappelen kriel 3 cent, rabarber 5 cent alles per kg., sla I 6.30—8 00, idem H 4.90—5.50, alles per 100 stuks, bloemkool IIA 3234 cent, idem 1826 cent, id- II 1017 cent, idem Hl 48 cent, ROELOFARENDSVEEN, 31 Juli. Groente. Tomaten 3641, krop sla 28.30, andijvie f 8—9, peen f 6 8 per 100; snijbonen f 22.40, dubb. stambonen 1.501.90, prin- sessebonen 2.10—3.40, spekbonen 1.501.70 per 10 kg., Augurken C 3.25, idem D klein 2.30, idem D 2idem E 75 cent per 25 kg. Bloemen. Rayonanten 1925 cent. Lelies 7—8 cent per stuk; As ters 4.13 cent, Montbresia 810 ct.. Liatris 24 cent, Scabiosa 1012 ct., Gladiolen, 10—15 cent, Dahlia's 511 cent.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3