NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK m Vae„ ?e^aJnaDaaleen?Hen5 1 'drUcus'van der Linden, m. van M. j I p. van der Burght. NIEUWS UIT 1 )E OMGEVING ZATERDAG 29 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeente-ontvanger gaat met pen sioen. Naar wij vernemen zal de heer J. A. v. d. Lee, gemeente-ont vanger, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, met in gang van 1 Januari 1951 de dienst verlaten. B. en W. antwoorden op vragen van raadslid. Naar aanleiding van de in de vorige raadsvergadering door het raadslid W. S. v. d. Meent gestelde vragen met betrekking tot de stagnatie in de werkzaamheden bij de Heul, delen B. en W. mede, dat het werk op 1 Juli 1950 opgeleverd had moeten zijn. Wegens uitvoering van werkzaamheden door dezelfde aannemer bij „Avifauna" is het werk by de Heul, met toestemming van het college, circa twee weken stop gezet. Met het verwijderen van de aanwezige kabels en buizen kon niet eerder worden begonnen, dan nadat de omlegging van het verkeer tot stand was gebracht. Thans moeten nog enkele erfafscheidingen tussen aanliggende percelen gedeeltelijk worden afgemaakt en enkele hek werken afgeverfd. Tenslotete moet de demping van de naast gelegen wiik worden voltooid. Met een en ander zullen niet meer dan twee we ken na de bouwvakvacantie gemoeid zijn. Nieuwe inrichting R.K. ULO- school. IJet R.K. kerkbestuur te Alphen a. d.' Rijn vraagt medewer king van het gemeentebestuur voor de aanschaffing van meubilair, leer- en hulpmiddelen en schoonmaakbe- nodigdheden ten behoeve van de by- zondere school voor uitgebreid la-1 ger onderwijs. Een en ander houdt verband met de inrichting van de 5 thans in aanbouw zijnde lokalen, welke betrokken zullen worden door een gelijk aantal klassen van de R.K. Jongensschool voor g.l.o., waarna de vrij komende klassen weer betrok ken kunnen worden door de u.l.o., welke thans gehuisvest is op de bo venverdieping van de bewaarschool. B. en W adviseren de raad het ge vraagde toe te staan, evenwel met uitzondering zal 4 lessenaars met bij behorende stoelen, 3 bordtrapjes, handdoeken, schoonmaakbenodigdhe- den, het aanbrengen van de naam der school in hardsteen en de aankoop en montage van een radiator van de centrale verwarmingsinstallatie. En kele dezer artikelen achten B. en W. in bruikbare staat aanwezig, andere moeten huns inziens langs andere wegen worden aangeschaft. Geboren: Pieternella Flora, d. van W. N. v. d Pol en J. P. Rietveld: Jan, z. van R. Steenbeek en N. Veen; Jacobus, z. van E. Huijgen en W. Pellekaan; Wilhelmina, d. van E. Voskuilen en P. van der Zwet; Ja cobus Teitsma, z. van A. Joha en C. van Winkel; Cornelia Petronella, d. van J. G. Splinter en J. v. Vliet; Ja- comina Clazina, d. van W. W. van Beerschoten en R. Zijlstra; Willem, z. van D. G. de Jong en M. Stougie. IJsbrand Paul Jozef Maria, z. van J. G. Ponsioen en C. M. L. van Teef- felen; Cornelis, z. van C. van der j Louw en W. van Dijk; Chris, z. van H. Th. Goedhart en J. E. Bodegra ven; Marijtje, d. van L. Bouthoorn en A. de Rijk. Overleden: Nico A. Hagen, 34 j.;, Neeltje Dijkman, 41 j„ echtgenote van M. van Dam; Sijke Groothof, 56 j. echtgenote van J. Waterlanden. Ondertrouwd: H. Kamping, 39 j. en J. Ie Maitre, 22 j.; J. J. Vester 26 j. en J. P. Hijman 24 j.; J. Verhoeff 1 24 j. en J. van Es, 28 j.; H. Montag- ne 31 j. en Ali Vergeer, 20 j.; J. C. Hoogerdijk, 22 j. en S. Verkade, 20 j.1 J. G. van der Ploeg*35 j. en N. van den Wijngaard, 23 j.; C. J. Idel§n- burg 29 j. en T. Ram, 28 j. Getrouwd: J. H. J. Bergman, 29 j. en M. H. Straathof, 24 j.; Arie Stra- ver 24 j. en M. J. Spelt 24 j. ALKEMADE Aanbesteding. Voor de bouw van twaalf arbeiderswoningen te Rijpwe- tering had de aanbesteding plaats in het raadhuis. Van de 13 inschrijvin gen kwam als hoogste uit de bus H. J. Strijk te Rijpwetering voor 114.960.en als laagste H. S. P. Vrij burg te Oud-Ade voor 95.590.—. De gunning is nog aangehouden. Geboren: Cornelis Leonardus, z. van J. J. de Jong en C. J. van Klink; Walter Maximiliaan Clemens Maria, z. van H. J. Muris en H. Hartman; Johannes Petrus Marinus, z. van M. Th. Oomen en C. Blom; Marianne, d. van G .H. Stipdonk en H. M. van Egmond; Cornelis Johannes Maria, z. van J. M. Hoogenboom en M. P. A. Tersmette; Elisabeth Johanna, d. van J. M. Ruijten en H. J. van Vel- zen; Gerardus Thomas, z. van S. J. Koek en J. H. v. d. Heiligenberg; Hendrikus, z. van G. Wesselius en T. Stapper; Johannes Everardus Maria, d. van J. J. Rodewijk en J. de Prie; Petronella Johanna Maria, d. van J. J. van Berkel en J. C. Winnubst. Ondetrouwd: A. Dompeling en J. J. van der Mark; W. Los en J. C. van der Knijff; P. J. Heemskerk en P. van Ruiten; L. J. de Groot en A. A. van Benten. Gehuwd: G. J. van Klink en J. P. Termeulen; J. F. Brantenaar en Th. J. H. Volwater; B. J. Bouwmeester en W. J. Bocxe ;A. Dompeling en J. J. v. d. Mark. Overleden: A. M. Ahlers echtg. van P. M. Bergman 65 j.; M. Nasveld 67 j. BOSKOOP Dames op reis. Een aantal le den van de R.K. Vrouwenbeweging, afd. Boskoop, dam gisteren deel aan het jaarlijkse „dagje uit". Er heerste dra een opgewekte stem ming en de bus van de fa. v. Bun- ningen uit Bodegraven was vlug ge vuld met druk pratende en lachen de dames. In Utrecht werd de Dom bezichtigd, waarna de reis werd voortgezet naar Austerlitz, alwaar de koffiemaaltijd werd gebruikt. Te vens werd door allen de pyramide beklommen, terwijl anderen zich heerlijk vermaakten in de speeltuin. Vervolgens ging de reis naar Hilver-1 sum, waar onder deskundige leiding de K.R.O.-studio werd bezichtigd. Hierna werd de omgeving van Hil versum in ogenschouw genomen en een rit langs de Vecht gemaakt. Te rug in Hilversum werd een diner ge nuttigd, waarvoor de dames nu eens niet zelf hadden behoeven te zorgen. Mede hierdoor viel het diner letter lijk en figuurlijk in de smaak. In de beste stemming werd de terugtocht aanvaard. Na nog even de „Kleine Betuwe" te hebben aangedaan arri veerde men te ongeveer half tien weer te Boskoop. HAZERSWOUDE Geboren: Cornela Marrianne, d. van J. van Dorp en M. van Dorp; Joseph Joannes Bernardus. z. van J. J. van der Putten en C. M. van der Meer; Margaretha, d. van C. Raaphorst en M. Spruitenburg; Lambertus Pieter, z van B. P. Rietveld en J. Tukker; Sarie Geertruida, d. van H. Slootweg en M. Hassefras; Adriana, d. van P. J. Laros en A. de Kooter. Getrouwd: W. J. Streng en A. C. A. Smits. LANGERAAR Zomerfeest. Edelwacht. Nadat de kinderen van de Edelwacht in de Vastentijd met succés een passie programma hadden gespeeld, volgde nu een Zomerfeest. Kapelaan Buis heete de aanwezigen w.o. de pastoor, het onderwijzend personeel en de ouders der kinderen hartelijk wel kom. Het programma ving aan met een welkomstlied. Hierna werd op gevoerd „Het festijn der Kinderen." Kinderen in smetteloos wit zeggen hun verlangen uit naar Jesus de Goddelijke kindervriend. Daarna, volgde „de veldkapel" een hulde aan Maria en voor de pauze nog een reidansje. Na de pauze werd het zangspel „Lentebloemen" ten1 tonele gebracht. Dit spel is vooral een kijkspel. Fleur en kleurenpracht van bloemen in de jonge lente wor-1 den uitgebeeld in de veelkleurige ja ponnetjes. De kinderen hebben op fraaie wijze dit spel vertolkt, wat te vens een compliment is voor hen die het instudeerden. De heer Ham heeft aan het slot een dankwoord gesproken naar aanleiding vooral van het vertrek der beide Zusters- onderwijzeressen, Zr. Beata en Zr Majella hebben beide leiding gehad over de Edelwacht-kinderen én wel op voortreffelijke wijze. Als in Sep tember de school weer begint zon der reiligieuse onderwijskrachten dan is dit ook voor de edelwacht een verlies. Zr. Beata heeft met enkele woor den deze .toespraak beantwoord. LEIDERDORP NIEUW RIJWIELPAD IN LEIDERDORP. Naar de A.N.W.B. verneemt zal op 1 Augustus a.s. het nieuwe rijwiel- I pad Leiderdorp—Ofwegen, dat door de provincie Zuid-Holland werd aan gelegd, voor wielrijders en voetgan gers worden opengesteld. De toeristen kunnen er nog deze zomer van profiteren. Het pad is ruim 6 km. lang, begint in Leiderdorp, volgt de Does en gaat daarna in oostelijke richting naar Ofwegen. La ter zal het worden doorgetrokken langs de oever van de Wijde Aa naar Woubrugge. Van Afwegen af zal het nog een verbinding krijgen naar het Zuiden in de richting Kouderkerk aan den Rijn. Raadsagenda. De raadsagenda voor de vergadering van 4 Augustus des avonds om kwart voor acht ver meldt o.a.: voorlopige vaststelling re kening 1949 van het grondbedrijf; revisie centrale verwarrr.'ing gemeen tehuis; overname grond voor straat- verbreding in Achthoven; voorstel sluiting Doesbrug voor de scheep vaart op Zondagen vaststelling schuldrestant en annuïteit woning stichting Patrimonium; voorstel in zake niet-invgering 7e en 8e lerjaar op o.l. school. Opgravingen. Naar we verne men zullen binnenkort langs de Kom van Aaiweg opgravingen worden verricht door de oudheidkundige dienst. Men vermoedt dat resten zul len worden gevonden van een dom je uit de Karolingische tiid aangezien reeds scherven zijn gevonden, die vermoedelijk uit die tijd dateren. NIEUWE-WETERING DE HEER L. VAN AKKEREN NAM AFSCHEID Gisteravond nam de heer L. van Akkeren afscheid van ouders, oud- Jeerlingen en leerlingen, als hoofd der R.K. Jongens en Meisjesschool te Nieuwe Wetering Op de feeste lijke bijeenkomst waren een groot aantal belangstellenden. Vele blijken van waardering waren binnengeko men. Uit de woorden van de diverse sprekers, die meester van Akkeren hulde en dank brachten voor alles wat hii gedurende 27 jaar als hoofd der school gepresteerd heeft, bleek duidelijk wat een grote sympathie hij in die tijd verworven heeft Achter eenvolgens spraken pastoor S. Ligt- hart, pastoor J. G. Onel, de heren Spring in 't Veld, Otto, Sarneel, Pon sioen en mej. H. v. Aarle. Het bleef echter niet bij woorden, want zowel schoolbestuur als leerlingen en per- 1 son'eel hebben hun dank in meer stof- j felyke waarden omgezet. Aan het eind van de avond dankte de zicht baar ontroerde heer van Akkeren al len voor de warme hulde en sympa thie, hem betoond. De avond werd opgeluisterd door het muziekgezel- schap van de Nieuwe Wetering „Door Gunst Verkregen". OUD-ADE Personalia. Vrijdag behaalde Jan 1 Ronsioen het Mulo-diploma. OUDE-WETERING Personalia. Voor het diploma1 Ned. Associatie Boekhouden slaagde! de heer W. J. Vesseur. Voor het di ploma Middenstand slaagde de heer] i C. v. d. Meer Johz. ROELOFARENDSVEEN Gezinszorg heeft haar gediplo meerden. Vrijdagavond werd in de Pancratiuszaal te Roelofarendsveen de cursus voor Gezinshulp beëindigd met het examen. Dat het de meisjes ernst is met hun werk bleek op het examen zeer duidelijk. Allen slaag den t.w. mej. Turk, mej. Hoogen boom, mej. van Emmerik, mej. Bar- tels, mej. Pouw en mej. van Amster dam, allen .uit Roelofarendsveen en mej. Immerseel uit Leimuiden. De eestelijk adviseur, pastoor S. Ligt- art, deelde de dames de uitslag mede en wees in een toespraakje op de belangrijkheid van de R.K. Ge zinszorg. Personalia. Voor het Mulo-di ploma A slaagde onze plaatsgenote mej. Willy v. d. Meer. WOUBRUGGE Geboren: Wilhelmina Johanna Ma ria, d. van Th. J. Olijerhoek en V. v. Klink; Wilhelmina, d. van W. W. van Harskamp en J. M. van Klave ren; Maria Alida, d. van J. C. M. van der Meer en G. C. van der Post. Ondertrouwd: H. G. J. van de Loo 30 j. te Nieuwkoop en P. J. van Wie- ringen 26 j. Getrouwd: J. Treur 26 j. te Leimui den en J. P. Peters 23 j. Overleden: A. J. van Schaik 59 j.; N. van Varick 85 j., wed. van J. Ko renhof. ZWAMMERDAM Getrouwd: G. Broekhoff, 29 jr. te Bodegraven en C. Sterk, 26 jr. te Zwammerdam. Overleden: Nicolaas Waasdorp, 72 jaar. SASSENHEIM Ernstige autobotsing VROUW GEDOOD, MAN ZWAAR GEWOND. Op de Rijksweg bij de kruising Prov. weg viaduct had gistermiddag om 4 uur een ernstige botsing plaats van twee personenauto's. De botsing was zo hevig, dat de drie inzittenden van de ene wagen op de weg wer den gesmakt, waarbij mevr. A. J. L. GoppelMuussers uit Amsterdam op slag werd gedood. De bestuurder, de heer J. M. Goppel, werd zwaar en zijn 4-jarig dochtertje licht ge wond. De bestuurder van de andere auto kreeg geen noemenswaardig let sel. De heer Goppel is naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leidei| ver voerd. Beide auto's waren zwaar bescha digden zijn door de politie in beslag genomen voor onderzoek naar de schuldvraag. VOORSCHOTEN SEMINARISTEN GESLAAGD. Op het te Amersfoort gehouden Staats-examen Gymnasium A slaag den zes studenten van het Seminarie der paters Capucijnen: M. Bogaers, Q. van Beijsterveldt, M. v. d. Mor tel. A. van Paasen, L. Scheepers en J. Stroucken. NIEUWE STRAATNAMEN. In de komende raadsvergadering zullen de nieuw aan te leggen straten in het bouwplan „Klein Langenhorst" namen krijgen en tevens zullen enige straatnamen een wijziging ondergaan. B. en W. nu hebben gemeend mede op grond van met' de Raad gehouden informatieve bespreking aan de nieu we straten namen te geven, ontleend aan de huidige of vroegere situatie ter plaatse. De laan tegenover het Raadhuis zal voortaan Raadhuislaan heten. De eerste straat in de nieuwe wijk dus lopende van de nieuwe Raadhuis laan naar de Tolstraat: de Langen- horststraat. Het nu bestaande laan tje, Laan van Langenhorst, zal in de 1 toekomst verdwijnen, terwijl het toch gewenst is deze naam te behouden. De tweede straat, lopende idem van de Raadhuislaan naar de Tol straat: de Bethlehemstraat. Volgens een in he gemeente-archief berus tende kadasterkaart van 1821 heeft in het verleden in het verlengde van de Tolstraat tegen de Vliet aan een groep huisjes gestaan, waarschijnlijk in de trant van „Adegeest", welk complex de naam ..Bethlehem" droeg. De derde straat, idem lopende van de Raadhuislaan naar de Tolstraat, de naam van „Vlietzichtkade". De straat lopende van de Raadhuis laan in de richting van de Molenlaan, de naam van „Oranjeboomstraat" De nieuwe straat aan te leggen in het industrieterrein aan de Donklaan diens eveneens een passende naam te krijgen. Aangezien deze weg pa rallel aan de bestaande Dobbewete- ring loopt stelt B. en W. voor hier voor de naam „Dobbeweg" te willen kiezen. Tenslotte zal nog een naam gege ven moeten worden aan de gedeelte lijk in onze gemeente gelegen nieu we provinciale weg lopende naar de Lammebrug. In analogie met de be staande Leidseweg zouden B. en W. deze weg „Voorschotenseweg" willen noemen. B. en W. willen van deze gelegen heid gebruik maken om aan het ver zoek van „Oud-Voorschoten" gevolg te geven om de naar Van de Elslaan te wijzigen in ELstlaan, aangezien de bouwmanswoning, die aan het einde van deze laan gestaan heeft (1736) .Den Eist" heette. Voorts heeft de commandant van het Marine Opkomst Centrum ver zocht te willen bevorderen, dat de naam van Landweg wordt gewijzigd in een naam, die meer verband houdt met de Koninklijke Marine. B. en W. stellen derhalve voor deze weg „Ko ninklijke Marineweg" te noemen. RUITERFEEST. Ter gelegenheid van de Voor- schotense Paardenmarkt heeft het Comité, gevormd uit de Paarden sportvereniging Voorschoten, de Landelijke Rij vereniging Koningin Emma uit Wassenaar en het Streek- verband Rijnmond van de K.N.F.v. L.R. een paardensportdag georgani seerd, die mede dank zij het zeer gunstige weer geslaagd is. Vooral gisterenmiddag was het op hetrrein „Adegeest" vrij druk. De verschil lende wedstrijden, dié 's morgens reeds begonnen waren, hadden een zeer vlot verloop, Gisterenmorgen om half negen werd een begin gemaakt met ring- rijden. De uitslagen luiden: le ring: 1. Mej. L. Smit (Wasse naar), 2. mej. E. v. Zijverden (Was senaar), 3. mej. A. v. Rooijen (Was senaar), 4. C. van Spronsen (Wasse naar). 2e ring: 1. P. Rarnhoorn (Noord- wijk), 2. J. v .d. Haak (Noordwijk); 3. C. v. d. Vis (Koudekerk); 4. J. van Vliet (Wassenaar). 3e ring: 1. J. Veldwisch (Zoeter- meer), 2. mej. J. v. d. Stoel (Zoeter- meer), 3. P. van Straalen (Wasse naar). Viertallen: 1. het viertal van de Palesteijnruiters uit Zoetermeer: be staande uit: J. Veldwisch, mej. J. v. d. Stoel, J. Rijneveen en A. Doel man; 2. het viertal van Koningin Emma (A) uit Wassenaar bestaande uit: mevr. F. Jongeneel-Verboon, mej. A. van Rooijen, mej. D. Filippo en J. v. d. Marei; 3. het B-viertal van Koningin Emma. bestaande uit: P. v. d. Marei Gzn., P. van Straalen, J. van Vliet en C. P. van Vliet, 's Middags om twee uur werd het programma voortgezet. Na een ope ningsmanoeuvre en een Caroussel van „Kon Emma," begonnen de wedstrijden. De uitslagen luiden: Si- garettenrace: 1. P. de Wit, 2. J. Rij neveen, 3. P. v. d. Marei Gzn. Poppenrace: 1. W. v. d. Marei, 2. J. van Cliet, 3. C. van Pronsen. Vrijheidsdressuur: 1. P. de Wit, 2. P. van Straalen, 3. Mej. E. van Zij- WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaetrdag^vond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). WISSELENDE BEWOLKING. Wisselende bewolking met aan vankelijk in de Noordelijke helft van het land nog enkele plaat selijke buien. Overigens droog weer. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Noord en West. Iets hogere temperaturen. verden, 4. Lekkerkerker, 5. G. v. d. Marei. Eierenrace: 1. D. Filippo, 2. J. van Vliet, 3. van Leeuwen, 4. mej. J. v. i d. Stoel. Springen: 1. mevr. F. Jongeneel- Verbaan (Koningin Emma) 0 fou ten, 2. (na loting met 3) W. v. d. Ma- rel, 2 fouten; 3. J. Rijneveen, 2 iou- ten; 4. mej. C. van Zanten, 5. C. v. d. Vis, 6. mej. J. v. d. Stoel; eervolle vermelding P. Barnhoorn; J. v. d. Haak. Medische Zondagsdienst. De me dische Zondagsdienst der doctoren wordt gedurende dit weekeinde waargenomen door dr. H. Olthuis, j Leidseweg 179, Tel. 527. Te Rotterdam slaagden voor de akte K „Nuttige Handwerken voor meisjes" Trees de Bruijn en Riet Hoogweg. Deze leerlingen ontvingen j haar opleiding op de R. K. Huishoud- l school. WASSENAAR R.K. Gezinsverzorgsters kregen di ploma. Aan een 8-tal meisjes van de „Stichting Katholieke Gezinszorg Wassenaar" is Donderdag het diplo- ma Gezinsverzorgster uitgereikt. Het waren: L. en R. Rooyakkers, H. en A. Hoogenboom, R. Noordover, en N. v. d. IJssel, allen uit Wassenaar en T. v. Werkhoven en G. Nijssen uit Voorhout. Deze meisjes hebben een jaar lang 2 avonden per week les gehad aan de R.K. Nijverheidsschool van de Eerw. Zusters in de Kerk- straat in de vakken naaien, koken, huishoudkunde en wasbehandeling j en voorts in godsdienst, gezondheids- leer, kinderhygiëne en -verzorging j en algemene ontwikkeling. Bij de diploma-uitreiking werd het woord gevoerd door de geest. adv. kapelaan C. Hageman, door de leid- ster van Gezinszorg, mevrouw C. A. j M. Bazelier en door rector v. Steyn, j| diocesaan aalmoezenier. Raadsvoorstellen. Woensdag 2 Augustus komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Op de agenda komt een 30-tal minder of meer belangrijke punten voor. Een daarvan betreft de benoeming van een bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand in de vacature ont- L staan door het overlijden van de heer I H. Brouwer. B. en W. stellen voor de heer J. Koet, die derde ambtenaar I was te benoemen tot tweede en mej. I W. J. Schiltman, klerk le klasse ten j Raadhuize tot derde bezoldigde Ij amtenaar. Voorgesteld wonJen voorts: een subsidie van 80 aan de Floraliavereniging; een kasgeldle ning groot f 350.000 bij de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten; afwij zend te beschikken op het verzoek van de exploitant der plaaselijke bioscoop om verlaging van de ver- makelijkheidsbelastingde aankoop van 24.480 m.2 grond tussen Storm van 's-Gravesandeweg en KerK- straat ten behoeve van de bouw van middenstandswoningen voor een be drag van 4500; medewerking te ver lenen aan de „Montessorischool Wassenaar" voor de bouw van een nieuw schoolgebouw met 5 lokalen: het gratificatiebesluit, dat voor 1949 van kracht was ook dit jaar weer van toepassing teverklare,tt°P JS gemeentepersoneel en het personeel van de kleuterscholen. Zondagsdienst. Dr. A. H. Bertels tel. 2697 en dr. G. F. Louwerse, tel 8726. Apotheek O. A. Singelenberg, Rijksstraatweg 729, tel 9141. Geboren: Enny M„ d. van J N. Alleman en H. H, G. van Rijn; Ma rijke, d. van H. Post en J. van der Does; Johannes J- Wz. van P. va Gaaien en H. J. Karei; Johannes M., z. van L. Kralt en M. E. Brouwer, Margaretha W. C. M, d. van M. J. U M Mimpe en M C. M. Zonneveld, Helena E. M„ d, van W- M. Raaphorst en J H. Hellendoorr.; Pieter z. van J. Dekker en J. M. Groot, Anne E. d. van B. W. van Zetten en W. C de G Ondertrouwd: T. G. Ha mm ink en M W. van der Hulst; C. Segers en N. Maltha; A. J. Westerhof en J. P Versoeek' P. G. Kouwenhoven en M. M, Ruigrok van de Werve; H. J. I Pluijgers en Jonkvouwe D. C. Berg. Getrouwd: J. Dokkum en J. Zeil- t t Vosels en B. C. van der Ploeg; L. Lasschuijt en W. van Rhijn; P. Peters en C. Blankespoor Overleden: Willem J van Ryn, m. v F A- E. Heese; Christina J. Zand- bergen 53 jaar v. - T J. Knynen- burg; Janke Huizinga 63 jaar v. v. jC Kokshoorn; Elisabeth C .Ke-s Vê iaar v v H. van der Reyden, Jonkheer Victor de Serière, 59 jaar AMARAPOORA (tr.) verw. 26 Juli van Djakarta, 24 Aug. verw. R'dam; FAIRSEA ca. 27 Juli van Djakarta, 3 Aug. verw. te Rotterdam: GROO- TEBËER (tr.) Djakarta-A'dam 28 Juli 650 m. Z.O. Ceylon; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 28 Juli 1100 m. Z.O. Guardafui Djakarta- Amsterdam; NELLY (tr.) Djakarta- R'dam 29 Juli 23 u., verw. H. v. Hol land; RANCHI (emigranten) Tilbury —Australië 27 Juli te Fremomantle; SKAUGUM (tr.) Djakarta-A'dam 28 Juli pas. 1]4 Graadskanaal; SOMER SETSHIRE Djakarta-R'dam 26 Juli van Colombo; TABINTA (tr.) Dja karta-A'dam 28 Juli 110 m. Z.O. Guardafui; TOSARI, R'dam-Djakar- ta 27 Juli te Portswettenham. HILLEGOM BOLLENSCHUUR AFGEBRAND Gisternacht is een houten bloem - bollenschuur, staande aan de Stati onsweg en eigendom der N.V. Joh. v. Til, door onbekende oorzaak afge brand. In de schuur bevond zich het plantgoed, dat een prooi der vlam men werd. Grote lof verdient de brandweer: binnen een kwartier kon zoveel water worden gegeven, dat de belende gebouwen gespaard bleven; de ramp was anders niet te overzien geweest. Het plantgoed, dat verloren ging, vertegenwoordigde een grote waarde. DE ZILK Personalia. Voor het Mulo examen slaagden L. Dobbe en Th. Remmerswaal. Voor het diploma lingerie: G. Dobbe, A. van Berkel, D. v. Strach- len, T. Vreeburg, A. v. d. Wiel, A. Verdegaal, T. de Groot en J. de Groot. Voor het diploma costuumnaaien: R. van Kampen. B. van den Berg, R. Duivenvoorden, G. van Eeden. L. Verdegaal, T. Geerlings en B. de Groot. KATWIJK Geboren: Leuntje, d .van Z. van der Plas en M. de Mol; Jacoba, d. van C. Ouwehand en J. van Duyvenbode; Johannes, z. van A. Rijnsburger en P. Wijnancte; Jacob, z. van H. Kuyt en N. Zwaan; Cadulina, d. van J. C. Zuvderuyn en C. W. Schouten. Ondertrouwd: K. Kuyt en J. Plug: J van den Eijkel en A. G. van Schaik: J. Wijbenga en A. A. Meij- yogel; H. J. Haatnoot en D. A. Scho ne veld; J. van Duyvenbode en M. van Dijk; F. C. Roest en H. Spierenburg. Overleden: C. A. N. Roholl 1 j.; W Aanhane TA j.; H. van Beelen 9 j. LEIPSCHEND AM „Brom"-fietsen in botsing. Op de Stompw. Achterweg zijn t'wee in de richting dorp rijdende brom fietsen met elkaar in botsing geko men, omdat een jongmens uit Den Haag, zonder zich te vergewissén of de weg veilig was. met zijn fiets rechtsomkeert wilde maken. Mej. S. uit Zoetermeer kwam hierdoor zodanig te vallen, dat zij een her senschudding en enige verwondin gen opliep. Per Roode Kruis-zieken- auto is zij naar St. Antoniushove vervoerd. Hogere vleesprijzen. Onder lei ding van de heer Scholtes, de voor zitter van de R.K. Slagerspatroons bond, zijn de hier gevestigde sla gers bijeen geweest ter bespreking van de volgens hen noodzakelijke sanering. Het slot van de bijeen komst was, dat de slagers hebben be sloten de vleesprijzen met 20 pet. te verhogen. Een der aanwezige sla gers was het met deze verhoging niet eens. Volgens hem waren de prijzen al zo hoog, dat de verkoop van vlees daarvan de noodlottige ge volgen ondervindt. LISSE Personalia Te Rotterdam slaagde voor acte K. (nuttige handwerken) mej. Leny Beijk. Geboren: Jacoba W J. M., d. van J. C- Hageman en J. W. van aer Zij den. Ondertrouwd: G. Muller en P. E van der Zaal; J. J. Nederpelt en C. A. van der Meer. Getrouwd: F J. A. Beijsens en C. J. v. d. Vlugt; G. van Vugt met I. J. Kaak. Overleden: Casparus H, A. Juffer mans 48 j. echt. van C. A. v. d. Velde Maria van Rhijn, 65 jaar wed. van A. Opdam; Maria C. P. van der List 79 jaar echtg. van W- H. v. d. Waals. NOORDWIJK Dammen. In de jaarvergade ring van de damvereniging D. V.- N. is het volgende bestuur gekozen de heren J. Peschier, J. C. Krug, J. v. Schooten, F. Drost en A. Turk, de functies zullen onderling worden verdeeld. Tevens werd besloten ter gelegenheid van 'het le Lustrum een feestavond te organiseren waar voor het bestuur de medewerking van alle leden inriep. Geboren: Nicolaas G. z. van T. J. v. Dorp en M J. Roeman, Jacob z. van H. Hoek en M. J. Korbee, Jo- sephus z. van J. Steekers en M. H. Heemskerk, Petronella H. K. M. d. van P. S J. Steenvoorden en H. M .Hoogervorst, Petronella H. C. d. van W. P. v d. Meer en A. v. Zon neveld. Ondertrouwd: J. Verboom en M P. Plug Overleden: Hendricus J. Kerner 65 jaar, Johannes v. Eeden 77 jaar, Cornelis Th. v. d. Berg 82 jaar. NOORDWIJKERHOUT JAARVERGADERING VVSB Gisterenavond vond in hotel v. d. Geest de jaarvergadering van de R. K. Voetbalvereniging St. Bavo. Na lezing van de notulen bracht de secretaris het jaarverslag uit. De voorz. deelde vervolgens mede, dat de heren N. Meeuwenoord, J. v. d. Berg, J. L. Duindam en P. v. d. Berg het diploma als juniorenleider hebben behaald. In totaal heeft VV SB thans 6 gediplomeerde junioren leiders. Dit is nog te kort, maar het bestuur verwacht dit getal binnen kort nog met minstens 6 uit te kun nen breiden. Het jaarverslag van de penning meester geeft een batig slot van ruim f 600.De voorz. zegt hier echter bij, dat er nog steeds een schuld is van f 900.— aan een filan troop, die dit bedrag indertijd rente loos leende. De aftredende bestuursleden P. J. v. d. Berg en Jac. Peters worden bij gebrek aan tegencandidaten herko zen verklaard. Ook de elftalcommis sie blijft in zijn geheel, daar geen candidaten zijn gesteld. Daarna is het woord aan de gees telijk adviseur kap. Naastepad, die in deze functie voor het eerst een alg. ledenvergadering meemaakt. De eerw. spreker geeft de jongens ver schillende puntjes ter overweging, Allereerst de taak van de spelers tegenover de supporters. Zeker het eerste elftal speelt altijd voor een talrijk publiek. Dit publiek heeft recht op zo goed mogelijke presta ties van de spelers maar ook op spor" tief spel. Bovendien zijn er onder de toeschouwers veel jongens, die een of andere voetballer tot hun favoriet verklaren. Zij doen hun favoriet in alles na, ook in zijn gedrag buiten 't voetbalveld. Het volgende punt is de verhou ding tussen lichaam en geest. Sport beoefening doen wij om wille van ons lichaam maar wij mogen de geest daardoor niet verwaarlozen. Ook de geest heeft voedsel nodig. Daarom j moeten de jongens naar de congre gatie komen. Binnenkort wordt een godsdienst cursus gehouden voor alle 18-jarigen. Deze moet gevolgd worden. Verder i wijst kap. Naastepad op het blijven staan in de kerk. Ook veel leden van WSB doen dat en meest zon-1 der noodzaak. In de Hoogmis is al- tyd plaats genoeg. Maar kan men een keer perse geen plaats meer krij gen, sta dan als een flinke sportsman Niet hangen. Tenslotte wees spr. op het vermaak in de zomer. Zoek in de zomer gezonde ontspanning, maar ga niet naar duin en zee om te kij ken naar alles wat zich daar afspeelt.' Keur de vreemdelingen, die in onbe hoorlijke kleding in het dorp ver schijnen geen blik waardig. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Boot bij de rondvraag, dat de geestelijke adviseur te generalise rend zou hebben gesproken op dit punt en hierdoor de actie van de hardwerkende VW geheel in dis- crediet bracht, kwam kapelaan Naas tepad op een en ander even terug. Hij stelde vast. dat in het Langeveld en aan het strand zeer ongewenste toestanden heersen. Een fatsoenlijke katholieke jongen kan daar niet ko men en voor de katholieke jeugdbe weging geldt een verbod om in het Langeveld te kamperen. Bij de rondvraag komen de traditi onele ounten, als training, clubgeest, contactavonden enz. ter sprake en 't is ruinl half elf als de voorz. de ver gadering sluit. Geboren: Hendrik Th. Adr., z. van H. Th. MensRemmerswaal; Hendrikus M. J., z. v. J. J. Heems kerkde Jong; Cornelis Adï., z. van C. L. van BerkelFerdolage; Pe tronella A. A., d. van N. Th. Kors van Dijk; Petronella M. M., d. van J. Spreeuwvan den Berg; Hendri kus F., z. van C. P. Buschmanvan Leeuwen; Cornelis G. J., z. van P. F. W- van BuijtenenAlkemade; Carola C. M., d. van F. M. S. RuigrokWie- ring; Leonardus A. P. P. N., z. van W. P. van den Bergde Jong; Cor nelis J. J., z. van C. J. van der Brug genvan def Togt; Alfonsus M.. z. van P. W, Lommersevan der Meij; Elizabeth M. L., d. van H. Heerlings van Hal; Lambertus H. H., d. -van E. L- J. PeetersBon; Gerarda J. M., d. van C. J. Duivenvoordenv. Werkhoven; Henricus J.. z. van P. E. OostdamWarmerdam: Margaretha W. M., d. van M. N. M. Ruigrok Jansen; Gerda, d. van W. van Rhee- nenvan Marsbergen, Huwelijksaangiften: Th. J. van der Linden 27 jaar en C. J. Warmenho- ven 26 jaar; H. Opstal 32 jaar enA. Stoel, 36 jaar. Gehuwd: D. van der Zwart en N. Giesbergen; E. J. de Haas en C. Im merzeel; J. v. d. Niet en S. v. d. Zwart; C. B. de Groot ten H. Geer lings; J. Geerlings en J- J- Pijpers. Overleden. D. Sneek 87 jaar wedu we van H. van Straelen; J. v. Dam. echtgenote van A. C. van de Hoef: R. Zoet 80 jaar weduwnaar van A. Akkersdijk; A. M. de Jong. 56 jaar; R. R. H. van Dieren. 71 jaar- STOMP WIJK Voetbal ten bate van T.B.C.-be-' strijding. Op verzoek van de plaatselijke comm. voor de t.b.c.-be- strijding wordt Zondag a.s. om 2 uur de voetbalwedstrijd Stompw.-Boys VVLV gespeeld op het terrein a. d. Meerlaan. Voor dit doel is het eigen lijk onnodig u allen op te wekken deze wedstrijd te bezoeken. Personalia. Mej. J. Eikhuizen slaagde te Vught voor het examen maatschappelijk werkster.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2