Brandende hitte in de 13e étappe »Nooit Gedacht« hield prachtig Concours Hippique 6540 Wandelaars liepen het zwaarste parcours (2nze Oamrübriek VRIJDAG 28 JULI 1950 DE LEIDSE COURAN1 TWEEDE BLAD PAGINA 1 TOUR DE FRANCE Wim de Ruyter werd zesde, doch Frans Vos gat op r\E RIT VAN DONDERDAG, waarin de Noordafrikanen uitblinkers wa- ren, heeft meer wijzigingen gebracht in de algemene rangsphikking dan verwacht werd. De Franse ploeg heeft ditmaal veel pech gehad, zo dat de leiders Bobet en Geminiani kostbare en ongetwijfeld moeilijk terug te winnen minuten verloren hebben aan Kubler en Ockers. Voor al de Belg heeft zich in de laatste dagen als een geducht tegenstander doen kennen. Hij zit voortdurend aan de kop, waar hij iedereen in de ga ten kan houden, ontketent offensieven als hij de kans schoon ziet, fnuikt de uitlooppogingen, welke hem niet welgevallig zjjn, verkeert in puike vorm en steekt zijn ambities niet onder stoelen of banken. En aangezien hij over helpers beschikt van de eerste rang, en zijn ploeg sluit als een bus, heeft hij goede kansen op de eindzege. De 15e en 16e etappe. De leden van de Franse nationale 1 ploeg daarentegen lopen zowat elke dag om allerlei redenen vertraging op, nu de een, dan de ander. Giste ren verloren Desbats en Baffert ter rein, evenals Molineris en Gignet, die hen opwachtten. Ook Robic, de grote kleine man van de westploeg, heeft enkele mi nuten meer achterstand gekregen op Kubler en Ockers. Daartentegen kon hij zijn positie ten opzichte van Bo bet en Geminiani, die wel zijn land genoten maar tevens zijn rivalen zijn, enigszins verbeteren. Hij blijft een der grote troeven in het Franse kamp. Merkwaardig was de puike condi tie, waarin de winnaar van gisteren, de Noordafrikaan Molines te Nimes arriveerde. Terwijl Woensdag Blom- me na zijn lange solorit zo uitgeput aan de finish kwam, dat 's avonds het gerucht de ronde deed, dat hij was bezweken, reed Molines zo fris als een hoentje over de eindstreep. Hij had, naar zijn zeggen, degenen willen logenstraffen die beweerd hadden, dat hij met zijn JJO lentes te jong was voor de tour. En men moet toegeven, dat hij daarin geslaagd is. In deze etappe hebben vier ren ners opgegeven: Vos (Ned.), Dubuis- sen (België B), Zaaf (N.-Afrika) en Verhaert (België A). Na de sluitng der controle kwamen binnen: Ernzer (Luxemburg) en Darnauguilhem (Frankrijk Z.-W.). De uitslag werd. 1. Molines (Nd. Afrika) 6 uur 26 min. 57 sec., 2. Meu nier (Centr. Zd. West Frankr.) 6 uur 26 min. 57 sec., 3. Ockers (België) 6.27.22, 4. Kubler (Zwitserland), 5. Hendrickx (België), 6. De Ruyter (Nederland) 6.27.44, 7. Sciardis (W. Frankr.) 6.29.32, 8. Brule (N. O. Frankr.), 9. Verschueren (België B). 10. Cogan (Centr. Zd. West Frank rijk). Alg. klassement: 1. Kubler (Zwit- serl.) 86.38.57, 2. Ockers (België), 3. Brambilla (Z.O. Frankrijk). 4. Bobet (Frankrijk), 5. Geminiani (Frank rijk), 6. Robic (West Frankrijk), 7. en 8. Piot (N.O. Frankrijk) en Cogan (Centr. Z.W. Frankrijk), 9. Meunier (Centr. Z. W. Frankrijk), 10. Dupont (België), 35. De Ruyter (Ned.) 87.31.44. Ploegenklassement: 1. België A 260.30.10, 2. Frankrijk A, 3. Luxem burg, 4. Frankrijk Z.O., 5. Frankrijk N.O., 6. België B 261.11.46. DE INCIDENTEN. Het Franse ministerie van buiten landse zaken heeft zich in verbin ding gesteld met de Italiaanse am bassade te Parijs en officieel zijn leedwezen te kennen gegeven over de incidenten in de etappe van de Pyreneeën. Verzekerd werd, dat een onderzoek zal worden ingesteld. De bekende advocaat en radicale afgevaardigde mr. de Moro Giafferi heeft een parlementair debat ge vraagd over de incidenten tijdens de Tour, waarbij Italiaanse renners be trokken waren. Het Romeinse blad „II Tempo" heeft een inschrijving geopend on der zijn lezers teneinde gouden me dailles uit te kunnen reiken aan de 16 renners van de beide Italiaanse ploegen, die deelgenomen hebben aan de Tour de France. Deze medailles zullen binnenkort uitgereikt worden tijdens avondwed strijden op de wielerbaan te Rome: Dr. Euwe schaakkampioen van Nederland De wedstrijd om het persoon lijk* schaakkampioenschap van Nederland tussen Euwe en Van den Berg eindigde na 10 zetten in remise. Daar Euwe aan een half puntje genoeg had om zich kampioen te kunnen noemen, heeft hij hiermede beslag gelegd op de titel. De uitslagen van de partijen voor de tiende ronde luiden: Groep A: v. d. BergEuwe KramerBarendregt yy, Van ScheltingaCortlever yy„ Or- baanStumpers yy, Spanjaard Muhring 10, Henneberker—Don- ner 01. De stand luidt thans: 1. Euwe 8 y pnt., 2. Van Scheltin ga 6 y pnt., 3. en 4. Kramer en Van den Berg ieder 6 pnt., 5. en 6. Cort lever en Donner ieder 5 y pnt., 7. en 8. Barendregt en Spanjaard 4y pnt., 9. Stumpers 4 pnt., 10, 11 en 12 Orbaan, Henneberke en Muhring ieder 3 pnt. De uitslagen van de partijen voor de zesde ronde der dames zijn: Mevr. A. van Praagmevr. F. Heemskerk 01; mevr. C. Roodzant Gemeld wordt, dat de 15e etappe /an de tour, die aanvankelijk van Toulon naar San Remo zou leiden, vervangen is door ToulonMenton. De 16e etappe wordt dan Menton Nice, 96 kilometer ir totaal, met een omweg over verschillende cols, on der welke die van de Turini (1607 meter). PIJNENBURG EN VAN IERLAND WEER TERUG. Gisteravond, circa 8 uur arriveer de Jan Pijnenburg, bruin gebrand en iets minder dik in Tilburg. Hij was niet teleurgesteld en ver klaarde: „Volgend jaar ga ik op nieuw, maar dan met een ploeg, waarvan de leden op elkaar zijn in. gesteld. Deze ploeg miste de kame raadschap, nodig voor een succes. De tour is niet zo moeilijk als verwacht wordt, maar op de eerste plaats is een ijzeren discipline noodzakelijk. THANS OOK AMPHIBIE-MOTO- REN. Hoog spat het water op, als een motorrijder met de nieuwste „Hybrid" motor, tijdens een demon stratie te Bagshot, Surrey een natte hindernis neemt. Deze „Hybrid", die voor 80% uit „normale" onderdelen bestaat, heeft een 500 c.c. zijklep motor. De hoog ste snelheid, die de motor kan berei ken is 104 km. per uur, en de ge middelde snelheid is 88 km. per uur Deze ploeg voldeed nietaan deze eis en daarom moesten wij noodgedwon gen wel opgeven". Piet van Ierland ontving ons in een vrij opgewekte stemming. Na tuurlijk was ook hij teleurgesteld over het resultaat. Zo gaarne had hij met een complete ploeg Parijs be reikt, maar het ging niet, ondanks de enorme inspanning van de „Pijn", die de grootste renner van de Tour was, aldus van Ierland. „Men heeft gezegd, dat ik volgend jaar niet meer mee wil, maar dat is een leugen. Gaarne wil ik volgen jaar opnieuw in actie treden, maar dan met een ploeg, die goed ingereden is, d.w.z. kilometers in de benen heeft". Hiermede besloot van Ierland, die zeer vermoeid was, het interview. Zeven paarden met foutloos parcours Het jaar 1950 is voor de harddraverij vereniging „Nooit Gedacht" we derom een jaar om met gulden letters in de geschiedenis geboekt te worden, want de twee jaarlijkse feestdagen zijn dagen van prachtige paardensport geworden en mede door het bijzonder voortreffelijke weer zijn zij sportief geslaagd. Burgemeester Banning sprak in zijn openingswoord tot het gister middag gehouden concours hippique zijn grote bewondering uit voor de moed en het initiatief van de bewo ners van Stompwijk en niet minder natuurlijk voor het volijverig be stuur van „Nooit Gedacht." Het vo rig jaar, bij het veertig jarig bestaan, werd besloten een concours hippi que te houden. En dat beviel zo goed en het had zoveel instemming, dat men besloot het ook dit jaar te doen En men hoopt thans op een dergelijk gebeuren elk jaar. Wanneer men de resultaten van gisterenmiddag beschouwt, kan het bijna niet anders, of het zal ook ge beuren, want er is prachtige sport te zien gegeven en enkele duizenden toeschouwers hebben genoten van al het schoons, dat deze middag te zien werd gegeven. De belangstelling ging natuurlijk in de eerste plaats uit naar het springconcours, waarvoor een aantal uitstekende paarden en ruiters ston den ingeschreven. Voor dit spring concours was door adj. O O b.d. J. Rijken een mooi parcours opge bouwd met 13 hindernissen, maxi mum hoogte 1.30 meter, over een lengte van 425 meter, waarvoor een maximum rijtijd van 73 sec. was vastgesteld.Er bevonden zich enke le vrij korte bochten in dit parcours, waardoor van de bekwaamheid van ruiters en paarden veel werd ge vraagd. Het begon evenwel al prachtig, want de heer B. v. d. Voort jr., die met „Uranie" het eerste gedeelte van het concours opende, reed een fout loos parcours in de fraaie tijd van 61 sec. Er moest heel wat gebeuren om deze prestatie te verbeteren, maar het gebeurde, want uiteindelijk werd deze fraaie rit nog slechts met de 6e prijs beloond. De tweede ruiter werd uitgeteld wegens driemaal weigeren van zijn paard, daarna volgden er drie met 8, 7 en 8 fouten. Toen kwam mej. E. S. Tack uit Den Haag met „Gigo lo" in de baan. Vastberaden zat zij in het zadel, fijn berekend nam het paard zijn sprongen, de ene hinder nis na de ander werd genomen en tenslotte reed mej. Tack eveneens foutloos in een tijd van 68 sec. Even later volgde Claret in 56 sec., maar één hindernis was omverge worpen, hetgeen de berijder, W. Scheeren, 4 fouten kostte. Beter deed B. v. d. Voort jr. het daarna op „Tentation". Het werd een foutloos parcours in 54 sec. In het tweede gedeelte noteerden nu „Mansueta", ber. W. Scheeren, met een foutloos parcours in 57 sec. en daarop volgde „Cocktail" met J. L. van Wingerden -in het zadel even eens zonder fouten in 56 sec. Maar er kwam nog meer, want de heer Scheeren reed zonder fouten met „Our Hope" in 57 sec. en het concours werd gesloten door de heer B. v. d. Voort jr., die voor de derde maal deze middag zonder fouten over de hindernissen heen kwamen in 58 sec. De uitslag werd tenslotte: 1. Ten tation 54 sec., 2. Cocktail 56 sec., 3. Glimmerveenmevr. E. J. B. Pee- ning 10; mevr. A. v. d. VeenBaas ex aequo Mansueta en Our Hope 57 -mevr. A. J v. Aalst afgebr; mevr. T. sec., 5. O'Xenophon 58 sec., 6. Uranie HammerPaltsmamevr. A. M. Schaik 10. De afgebroken partij uit de vier de ronde tussen mevr. A. J. van Aalst en mevr. A. van Praag is ge wonnen door mevr. van Aalst. 61 sec., 7. Gigolo 67 sec., 8. Miss'Me- lanof 3 1/4 ft. 74 sec., 9. Claret 4 ft. 56 sec. De prijzen bestonden uit bedra gen van 125 tot f 25. Behalve van het springconcours konden de talrijke aanwezigen voorts genieten van de concoursen één- en tweespannen landbouwpaar- den en tuigpaarden, waarbij prach tige diex-en naar voren werden ge bracht, terwijl ook het concoursen langspanners ieders bewondering wekte. De resultaten waren ten slotte: Concours éénspanners tuigpaarden (limiet klasse); paarden, die f 300. of meer gewonnen hebben, waren uitgesloten: 1. Pedro, eig. stal Erberveld, Gou da, ber. Th. Erberveld. 2. Nobelman, eig. G. A. A. v. Del den, Amsterdam, ber. eigenaar. 3. Victor, eig. P. de Wit, Zoeter- woude. ber. de Boer. 4. Higritta, eig. N.V. Ond. Rouw- stalhouderij A'dam, ber. P. J. van Delden. 5. Oscar, eig. Rouwstallen Den Haag, ber A. H. Pronk. 6. Dinka, eig. P. C. C. v. d. Touw, Den Haag. ber. J. v. d. Touw E.V.: Hilkora, eig. en ber. J. M Vrij, Leidschendam. II. Concours éénspannen land- bouwpaarden, toebehorend aan landbouwers, wonend binnen een omtrek van 30 km. van Stompwijk. 1. Victor, eig. P. de Wit, Zoeter- woude, ber. de Boer. 2. Hilkora, eig. en ber. J. M. Vrij, Leidschendam. 3. Klarette, eig. en ber. M. P. Vrij, Leidschendam. 4. Piet, eig. en ber. J. Zonderop, Wassenaar. E.V. Dilbora, eig. J. M. Vrij, Leidschendam en Juliaantje, eig. B. Versluis, Barendse, ber. Th. Erber veld. in. Concours van éénspannen tuigpaarden (open klasse): 1. Zampa, eig. A. Stehouwer, Dub beldam, ber. J. Stehouwer. 2. Artist, eig. P. C. C. v. d. Touw, Den Haag, ber. G. v. Delden. 3. Jancko, eig. P. C. C. v. d. Touw, ber. J. v. d. Touw. 4. Othello, eig. stal Erberveld, Gouda, ber. Th. Erberveld. E.V. Mentor, eigen. ber. G. A. A. Van Delden, A'dam, en Victor, eig. P. de Wit, Zoeterwoude, ber. de Boer, V. Concours van tweespannen tuigpaarden (open klasse): 1. Jancko en Artist, eig. P. C. C. v. d. Touw, Den Haag, ber. G. van Delden, 2. Othello en Pedro, eig. stal Erberveld, Gouda, ber. Th. Erber veld, 3. Carlos eri Leopold, eig. P. C. C. v. d. Touw, ber. J. v. d. Touw, 4. Hygrita en Ihlaterna, eig. N.V. Ond. Rouwstallen A'dam, ber P. J. van Delden. E.V. Pedro en Mentor, eig. en ber. G. A. A. van Delden, A'dam. VII. Concours van tandems, lang- spannen, aangespannen voor twee wielig voertuig: 1. Jancko en Artist, eig. P. C. C. v. d. Touw, Den Haag, ber. G. v. Delden, 2. Pedro en Othel lo, eig. stal Erberveld Gouda, ber. Th. Erberveld, 3. Carlos en Leopold, eig. P. C. C. v. d. Touw, ber. J. v. d. Touw, 4. Nobelman en Mentor, eig. en ber. G. A.fA. van Delden, Am sterdam. ZWEMMEN NIEUW EUROPEES RECORD 200 M. SCHOOLSLAG. Tijdens wedstrijden te Marseille heeft Lusien de 200 meter school slag gezwommen in 2.33.9, een nieuw Frans en tevens een nieuw Europees record. Tussentijden: 50 meter in 33.6 sec., 100 m. in 1.12.5. Lusien's tijd is aanmerkelijk be ter dan die van Nakacke, die 6 Juli 1941 te Marseille een Europees re cord vestigde met 2.36.8 en blijft ook beneden de tijd van de Duitser Klein, die 9 Dec- 1949 2.34.5 liet af drukken. DE LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN. De jaarlijkse Leidse zwemkam- pioenschappen zullen dit jaar gehou den worden op 3 Augustus in de Overdekte. De wedstrijden worden georgani seerd door de R.K. Zwemvereniging „De Golfbrekers". Alle Leidse verenigingen zullen deelnemen, terwijl er twee polowed strijden gespeeld worden tussen LZC IZijl I en Sleutelstad tegen com binatie van andere verenigingen Derde étappe der Vierdaagse COCKTAIL, ber. J. L. van Winger den uit Scheveningen, bij het nemen van de laatste sprong in zijn foutloos parcours, waarmede de tweede plaats in het klassement werd bezet. (Foto: N v. d Horst). Niet minder dan 6540 wandelaars (sters) hebben gisteren onder gun stige weersomstandigheden 't zwaar ste parcours van de gehele Vierdaag se afgelegd. De route voerde hen over de heuvels tussen de Plasmo- len en Groesbeek, waar men een hoogte moest overwinnen van onge veer 100 meter. De Franse Alpinis ten merkten het niet eens, maar voor velen was het een hele toer. De groe pen kwamen dan ook later binnen dan Woensdag. In weerwil van deze moeilijkheden viel het aantal uitval lers zeer mee; het bedroeg slechts 42. onder wie zich enige buitenlanders bevonden. Tijdens de route van gis teren maakten de Engelse en Belgi sche militairen een uitstekende in druk, terwijl ook onze militairen een woord van lof zeker toekomt. De be langstelling voor de Vierdaagse groeit met de dag en vooral bij de vreemdelingen is Nijmegen momen teel zeer in trek. Het weer werkt dan ook in alle opzichten mee, niet in het minst voor de wandelaars zelf. Gistermorgen werd met heerlijk weer gestart en pas tegen tienen deed de zon zich gelden. De warmte was evenwel zeer goed te verdra gen en welgemoed gingen de deel nemers op weg naar Overasselt en Heumen, vanwaar men naar Molen beek liep om vervolgens via Pias- molen tegen de middag Groesbeek te bereiken, dat gisteren het centrum vormde. In aanwezigheid van verschillende autoriteiten werd hier een groep van de Zwervende Zangers uit Groes beek door de burgemeester toege sproken en gehuldigd voor hun spor tiviteit. De vele bloemen, welke de groep in ontvangst had mogen ne men, werden later op de graven van hun gesneuvelde medeleden gelegd. In vrij hoog tempo ging het daarna op Berg en Dal af, waarna men het uitgangspunt, Nijmegen, weer op zocht. Men begrijpt, dat de geneeskundige dienst, evenals vorige jaren, de han den vol heeft, maar alles gaat op rolletjes onder de uitstekende lei ding van dr. Avenarius, die met zijn 10 medische assistenten, 30 Roode Kruismeisjes, 10 voetverzorgers en 120 man hospitaalpersoneel per dag gemiddeld 1000 voeteuvels verhelpt, afgezien van de vele massages. Vandaag op de laatste dag, zal de route aanmerkelijk minder zwaar zijn. Men loopt dan over Grave door de Beerse Overlaat via Gennep, een parcours over vlak land. Gistermor gen zijn 59 personen niet aan de start verschenen. NU WEER EEN BROMFIETS- VIERDAAGSE. Van 1 tot en met 4 Augustus zal de omgeving van Arnhem een ..Bromfiets Vierdaagse" worden ge houden. De hiervoor opgerichte .Stichting Arnhemse Bromfiets Vier daagse" wil voortaan ieder jaar een dergeliike tocht organiseren. Er zijn twee klassen, een van 100 en een van 75 kilometer per dag. De tocht, die zuiver toeristisch karakter draagt, gaat door de Oostelijke Ve- luwe. de Achterhoek, de Betuwe en de Westelijke Veluwe. Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te zenden aan W. J. v. d. Voort, Rustoordstraat 3; Nieuw Vennep. ONZE LADDERWEDSTRIJD. Hieronder geven wij een niet moeilijk, doch wel aardig bewerkt motief-probleempje van de heer v. d. Kamp uit Lisse, dat zeer goed ge slaagd is. Wedstrijd-probleem No. 105. Auteur: H. v. d. Kamp, Lisse. Ie publicatie. Zwart 9 schijven op: 8, 14, 19, 23, 24, 28, 29, 36 en 45. Wit 9 schijven op: 26, 27, 34, 35, 38, 40. 44, 47 en 49. Vervolgens een aardig bewerkt slagprobleem van de bekende com ponist, de heer Wortman. Jammer, dat de 2e met de 3e zet verwisselbaar zijn, welke de volmaaktheid dan ook onderbreekt. Overigens een goed slagprobleem! Wedstrijd-probleem No. 106. Auteur: J. A. J. Wortman, Hazers- woude. Ie publicatie. Zwart 14 schijven op: 7/10, 12, 13 16/20, 23. 25 en 29. Wit: 14 schijven op: 21, 27, 28, 31, 32, 34, 35, 37, 38, 40/42, 45 en 48. Voor beide vraagstukken geldt Wit speelt en wint. Oplossingen worden gaarne inge wacht tot uiterlijk Vrijdagavond 11 Augustus a.s., aan bovenstaand adres. Oplossingen pr. no. 99 en 100. No. 99. Wit wint door: 5044, 49x 38, 3832, 42—38, 41x32, 26x10, 42—37, 37—32, 48—42, 30—24 en 25x1. No. 100. Wit wint door: 1914, 32—27, 48x39, 25x21!, 49x38 40— 44 A) 42—37 (36—41 gedw.) 45—40! A) (36—41) 45x34, 34—29, 46—41, 3833. Een verrassende ontleding. Als men bij de 4e zet 45x21 speelt, brengt dit geen winst. Ook heeft dit vraagstuk slachtoffers geëist door de volgende schijnoplossing a.v. 19 13, 32—27, 48x39 45x3 (16—21) ad lib (21—26 enz.). Lijst ladder. Deelnemers Pnt. 1. C. P. Zuiderduin Noordwijk a. Z, 160 2. C. Th. Egberts, Langeraar 140 3. S. v. Dujjn, Warmond 105 4. G. Rijsdam, Leiden 102 5. P. v. d. Kwartel, Leiden 102 6. Th. Leliveld, A'veen 100 7. J. W. de Rooij, Warmond 91 9. W. Krom, Sassenheim 71 8. F. C. Bakker, Voorschoten 77 9. W. Krom, Sassenheim 71 10. H. v. d. Kamp, Lisse 85 11. A. C. v. Vliet, Vinkeveen 66 12. J. A. J. Wortman, Hazerswoude 59 13. N. C. Groen in 't Woud, Langeraar 48 14. M. J. v. d. Kwartel, Leiden 47 15. L. Koster, Vinkeveen 34 16. C. Portengen, idem 24 17. Th. de Zwart, Sassenh. 4 Voor onze beginners. De heer v. d. Kamp laat ook de minder geoefende oplossers niet in de steek. Er volgt hieronder -een drietal, dat het oplossen waard is. Eerst een miniatuurtje met een aar dige sleutelzet. No. 1. Auteur: H. v. d. Kamp, Lisse. Zwart: 8, 9, 10, 16, 18, 19 en 20. Wit: 21, 27, 32, 38, 41, 42 en 47. Vervolgens een vraagstukje, waar in de meerslagregel tweemaal in toenassing wordt gebracht. No. 2. Auteur: H. v. d. Kamp, Lisse. Zwart: 3, 5, 7, 8, 17, 26, 28, 33, 38. Wit: 14, 31, 39, 40, 44, 47. 48 en 50. En tot slot een vraagstuk, dat ge baseerd is op het de laatste tijd zo veel bewerkte Lange-lijnmotief. No. 3. Auteur: H. v. d. Kamp, Lisse. Zwart: 9, 10, 12, 14, 18, 21, 31 en 39. Wit: 19, 23, 25, 28, 29, '42, 47 en 48. Alle drie zijn speciaal voor deze rubriek samengesteld. Wit speelt en wint. Oplossingen zien wij gaarne tegemoet tot 11 Aug. a.s. Eindspel. Auteur: J. A. J. Wortman. Ie publicatie. Zwart twee schijven op 15 en 25. en één dam op 3. Wit twee schijven op 24 en 35 en twee dammen op 2 en 40. Bovenstaand eindspel werd mij ter publicatie toegezonden, waarin de winstgang niet dieper gezocht is dan nodig was. Hoewel de auteurs-oplossing zeer zeker voldoening zal schenken, heb ben wij gemeend toch tot publicatie over te gaan. Hier volgt dan de auteurs-oplossing. Wit 1: 40—45 (3—20a.b.c.), 2. 24— 19 (20—3), 3. 19—13 (3—26 d.), 4. 13—9 (26—3E), 5. 9—4 (3—26f), 6. 4—9? (26—3), 7. 9—31 (3—20), 8. 3148 (20—3), 9. 2—13 (25—30) a) Op 326 volgt 4512. b) Op 3—9—14 volgt 35—30. c) Op 2530 volgt 2419 enz. d) Op 3—20 volgt 45—34 (20— 14) 35—30 (14—5) 30—24 (5—46) 24—20 en 34—23. e) Op 1520 volgt 28 en 35 30 enz. f) Op 3—20 volgt 4—10 en 35—30 enz. Wel een leerzame afwikkeling- Jammer echter dat wit bij de 6e zet eenvoudig kan winnen door 431 met dreiging 3530 of 4534 en wint. Oplossingen Damzetten. (Zie rubriek van 30 Juni jl.). No. 1. Wit haalt a.v. dam: 2319 25x14, 30—25, 25—20, 34x25, 39x8, 27—21, 37—31 en 32x1 dam. Ook het volgende levert winst op voor wit a.v. 27—21, 37—31, 32x21. 23—19, 25x14, 30—25, 25—20, 34x25 en 39x6 gew. stand. No. 2 Wit haalt dam a.v. 27-21, 32—27 34—30, 29—23, 41—36, 27—32 en 31x4. Oplossingen ontvangen van. C. P. Zuiderduin, Noordwijk en H. v. d. Kamp, Lisse. Oplossingen van de Fantasie-pro blemen uit de rubriek van 16 Juni jl., ontvangen van de heren: A. C. van Vliet, C. Portengen, L. Koster, allen të Vinkeveen en C. P. Zuider duin, Noordwijk. Eerstgenoemde ook van de dam zetten. CORRESPONDENTIE. S. v. D., te W. Probleem in dank ontvangen. In No. 54 is echter na 27- 21 ook 2x5 gewonnen. J. W. de R. te W. Dit is, zoals u ziet, hersteld. C. Th. E. te L. Waarom ont breekt u al enige keren op het ap pèl? N. C. G. in 't W., te L. Idem?? J. A. W. te H. Uw lokzet voor publicatie ongeschikt, omdat de zet 4238 (lokzet) niet gerechtvaar digd is, daar wit direct een schijf kan winnen door 3329, daarom mag wit dit risico niet dragen.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5