NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Een goede inzet, doch de regen bleef niet uit STADSNIEUWS Laatste Berichten De strijd in Korea VRIJDAG 21 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN GOUDEN ECHTPAAR KREEG SERENADE VAN LE1DENS „W.W." Het echtpaar van Berkel-Stikkelo- rum, wonende Prinsenlaan alhier, is dezer dagen 50 jaar getrouwd. Bei den zijn nog goed gezond en woon den destijds te Leiden. De heer v. Berkel behoorde daar tot de oprich ters van de bekende muziekvereni ging „Werkmans Wilskracht". Het was een prettig gebaar van dit korps, om gisteravond het gouden paar een serenade te brengen. Men ontving toestemming om vanaf het Raadhuis naar de Prinsenlaan te marcheren, „met vliegende vaandels en slaande trom". Een en ander bracht honder den mensen op de been. Tal van bekende en populaire wijs jes werden gespeeld en de heer Bey, voorzitter van „Werkmans Wils kracht", bood namefis de vereniging gelukwensen aan. STICHTING INDUSTRIE GEBOUWEN WORDT OPGERICHT. Een stap nader tot industrialisatie. Zowel bij de Raad als in het Colle ge van B. en W. bestaat lange tijd eenstemmigheid over de wenselijk heid, om de industrievestiging in de ze gemeente te bevorderen. Het is in de achterliggende jaren intussen wel gebleken, dat, wil het streven naar industrialisatie succes hebben, sti mulerende maatregelen van gemeen tewege absoluut vereist zijn. Kenne lijk is het aanbieden van industrie ruimten een van de tot gunstige re sultaten voerende middelen. Een adviesraad, ter bevordering van de industrialisatie, heeft, na on derzoek in een aantal gemeenten, ge adviseerd het stichten van industrie hallen van gemeentewege ter hand te nemen. De commissie van bijstand voor de industriële ontwikkeling is 't met deze zienswijze eens, evenals het college. Het stichten van gebouwen vraagt nog steeds dermate grote uit gaven, dat de ondernemers hiertoe veelal ongaarne^overgaan. Deze om standigheid leidt ertoe, dat, waar zulks mogelijk is, voor de huisvesting van industrieën dikwijls gebruik ge maakt wordt van reeds bestaande ge bouwen. Het is echter duidelijk, dat ook deze oplossing de natuurlijke begrenzing van deze mogelijkheid vormt. De gemeente heeft in dit op zicht een taak, waarbij het risico geen al te grote afmeting behoeft aan te nemen Tot de eerste taken behoort, in na volging van een elders gevolgde methode, het in het leven roepen van een stichting, die het oprichten van industriegebouwen ten doel stelt; het is de meest aantrekkelijke vorm. In een achttal punten leggen B. en W. hun standpunt neer omtrent de sa menstelling van het stiohtingbestuur. Er zal met omzichtigheid te werk worden gegaan. Slechts met bonafi de ondernemers zal in zee mogen gegaan worden. Het aantal te bouwen hallen zal zeker niet meer dan het dubbele mogen zijn van het aantal, omtrent de verhuring waarvan de zekerheid verkregen is. De te bou wen hallen moeten eenvoudig van opzet zijn. De outillage daarvan moet door en voor rekéning van de huur der komen. B. en W. stellen thans de raad voor het stimuleren van de in dustrievestiging in deze gemeente te bevorderen door het bouwen van in dustriehallen. ERNSTIGE AANRIJDING De onvoorzichtigheid van een jeug dige wielrijder veroorzaakte heden morgen een vrij ernstig motoronge luk aan de West Kanaalweg nabij de Scheve Kaagbrug te Alphen a. d. Rijn. De pl.m. 40-jarige A. de Boer uit Lekkerkerk met duo-pasagier reed aldaar per motor in de richting Ter Aar, toen de 6-jarige v. d. Streek, onverwachts met rijwiel de weg overstak. De motorrijder kon een aanrijding niet meer voorkomen. De bestuurder werd vrij ernstig gewond, terwijl de 6-jarige v. d. Streek oen lichte hersenschudding opliep. De duo-passagier kreeg lichte ontvellin gen. Nadat dr. Stehouwer de eerste hulp verleend had, werd de motor rijder naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De beide voertui gen werden zwaar beschadigd. Aanbesteding. -B. en W. stellen de raad voor te besluiten tot onders- handse aanbesteding van perceel II, omvattende het constructie-werk, het machine werk en.de electrische instal latie voor de te bouwen nieuwe Rijn overgang. Perceel I omvat de funde ringswerken, onderbouw, betonwer ken etc., welke werken nog een on derzoek van_ het Laboratorium voor Grondmechanica te Delft behoeven naar de bodemgesteldheid ter plaat se. Van het resultaat hiervan zal moe ten afhangen of de funderingswijze van de brug al dan niet herzien zal moeten worden. Bij het innemen van het standpunt om deze werken on dershands aan te besteden is het col lege, evenals de commissie van bij stand voor de dienst der gemeente werken, uitgegaan van de overwe ging, dat een zo gewichtig en kost baar werk als waar het hier om gaat slechts in goed vertrouwen aan een beperkt aantal constructeurs kan worden opgedragen, omdat de vrees gewettigd- is, dat bij openbare aanbe steding een of meer van de laagste inschrijvers gepasseerd zouden moe ten worden, omdat hun outillage on voldoende geacht moet worden. Voor dit werk komen, volgens het inzicht van het college, de commissie en het ingenieursbureau voorheen J. v. Has selt en de Koning te Nijmegen, een negental bedrijven in aanmerking. De aanbesteding zal ten raadhuize geschieden. Verhuring en verpachting. B. cn W. stellen de raad voor, uiterlijk tot en met 31 December 1955 te verhu ren aan de heer C. Maartense het winkelpand Pieter Doelmanstraat 23 en de bovenwoning van de panden Pieter Doelmanstraat 23 en Van Mandersloostraat 1, tegen een huur prijs van 780.per jaar. In verband met de uitbreiding van het Vogelpark „Avifauna" en met de aanleg van de zg. industrie weg kan een gedeelte van de perce len weiland gelegen in de polder Kerk en Zanen (tesamen groot 21.95.45 H.A., tegen een pachtsom van 2195.45 per jaar) aan de heer L. de Wit niet meer worden ver pacht. Er is geen bezwaar tegen ver pachting van enige percelen, tezamen groot pijn. 13.80.00 H.A. tegen de zelfde prijs per H.A. als in 1949 be rekend is, t.w. 100.—. ALKEMADE Voetbaltournooi. Evenals vorig jaar wordt ook nu weer een voet- balto\irnooi gehouden door de gem. verenigingen, ten bate van de Stich ting 19401945. Zaterdag zal de eerste wedstrijd worden gespeeld tussen DOSR 2—SVOW 1 op het DOSR terrein om 7 uur. BOSKOOP G.D.S. Zaterdagavond 7.30 uur geeft de afd. Gymnastiek haar jaar lijkse zomeruitvoering. Voorafgegaan door de Harmonie Excelsior wordt om 7 uur afgemarcheerd van het schoolplein naar het sportveld. HAZERSWOUDE (H. R.) Ruiterfeest Oranjever. Het hoofd nummer van de avondviering was ongetwijfeld het ruiterfeest, wat on der leiding stond van de heef F. J. de Graaf en waaraan een zestal afd. van het streekverband Rijnland met 34 ruiters deelnamen. Burgem. den Hollander en de voorz. B. den Bra ven inspecteerden de aangetreden ruiters, waarna de verschillende num mers een aanvang namen. Allereerst de zadelrace welke zeer spannend was: prijswinnaars waren de heer v- Leeuwen (Northgo), mej. D. Filippo CJohantha) en mej. v. d. Stoel (Oscar). Het carousselrijden door twaalf Nortgoruiters uit Noord wijk stond onder leiding van de heer A. v. d. Waard, waarna een vfijheids-dres- suur volgde door de ruiters. Het hoedengevecht werd een suc ces. De heren C. v. d. Vis met „Hella" Koudekerk, A. van Klaveren met „Jan" Hillegom. en mej. R. v. Steijn met Nelly uit Noordwijkerhout wis ten hun hoeden op te houden. De sensatie van de avond," de cross country, deed menige toeschouwer in verbazing staan over de mooie prestaties, die geleverd werden. De prijzen kwamen in het bezit van de heer P- Barnhoorn „Kappe" 50. de heer J. Veldwisch met ..Janco" 25de heer G. Corts met .Willy" 10.mej. J. v. d. Stoel „Oscar" 7.50, mej. C. van Santen Graven" 5de heerr W. v. d. M'arel, „Go- kola" 2.50 Een woord van lof aan de ruiters. De voorz. der vereniging de heer B. Braven reikte de prijzen uit. In de daarna gehouden stoelendans werden de prijzen behaald door 1. mei. R. Jonge'rbloed. 2- mevr. de Vet Nobel, 3 mevr. BervoetsAmster dam. Een mooi vuurwerk besloot dit in alle opzichten geslaagde feest. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Bakhuizen. Ingekomen zijn: Schrijven vaft de Minister van Binnenlandse Zaken over de uitkering van 5 pet. van de wedde of het loon aan de gemeente ambtenaren. Op voorstel van B. en W. besluit de raad om voor het 3e en 4e kwartaal 1950 deze uitkering aan de gemeente-abbtenaren te doen plaats hebben; Van het Ministerie van Binnen landse Zaken dat het ontvangen voor schot over het jaar 1947 op de even tuele bijdrage uit de tweede afdeling van het gemeentefonds groot f 3500 door het Rijk teruggevorderd zal worden omdat de gemeenterekening 1947 en batig slot aanwijst. De voorz. deelt mede dat de aan vrage om aanvullende steun voor de verbetering van de woningwetwonin gen aan de Nieuwe weg en Ooster weg nog steeds in behandeling is bij de Centrale directie van de Weder opbouw en Volkshuisvesting. De Pro vinciale Directie zendt dit bericht op een vraag van B. en W. De voorz. deelt mede, dat de voor bereidende werkzaamheden thans wat betreft de ontsluiting van de Zuidzijde van de Dxecht voor het verkeer zover gevorderd zijn, dat binnenkort de raad een besluit zal moeten nemen tot het voeren van een rechtsgeding. Thans zal voor het nemen van dit besluit een rechtskun dig advies moeten worden ingewon nen. De raad besluit voor de kinderen die uitgezonden moeten worden naar een vacantiekolonie een bijdrage te verlenen van 0.50 per dag. De raad besluit tot het aan gaan van een kasgeldlening groot 300.000 voor de werken in verband met de 24 woningen. De gemeente heeft behoefte aan 230.000, maar kon alleen in ronde bedragen van 100.000 lenen. De rente bedraagt voor drie jaren 2\4% Per jaar- De raad kan er ge noegen mede nemen dat de 70.000 die de gemeente niet nodig heeft we der doorgeleend worden aan de Griet- en Vriesekoopse polder die deze gelden nodig heeft in verband met de verbetering van de weg Lei- muidenVriesekoop. De polder leent onder dezelfde voorwaarden als de gemeente. Bij de rondvraag stelt de heer Ver hoeven enige vragen omtrent de Zie- kenfondspremiën voor de minst draagkrachtigen in de gemeente. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. een regeling voorbereiden, zodat de heer Verhoeven op dit punt gerust gesteld kan zyn. COOP. BOERENLEENBANK Deze weekheeft de Boerenleen bank „Leimuiden" in het café van de heer J. Keijzer de jaarlijkse le- HOOGMADE Uitvaart pastoor A. J. van Schaik Hedenmorgen heeft de uitvaart plaats gehad van de zeereerwaarde heer A. J. van Schaik, pastoor van Hoogmade. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door deken A. Ho- mulle van Leiden, geassisteerd door pastoor N. van Schaik, uit de Lier, een broer van de overledene, als dia ken en pastoor Th. v. Outersterp uit. Amstelveen, als subdiaken. Pater Terpstra fungeerde als ceremonia- rius. Bij de Lauden, die aan de H._ Mis voorafgingen was agens deken Ho- mulle met dezelfde assistentie als in de H. Mis. In het priesterkoor hadden plaats genomen mgr. v. d. Tuijn, kanun nik de Jong, deken L. H. M. Nieu- wenhuizen van Alphen a. d. Rijn, de zeereerw. heren Derks, uit Oud Ade, Kwakman uit Rijpwetering, Looyaard uit Oegstgeest, Hermans uit Leiderdorp, Bende uit Noord- wijk, Onel en Ligthart uit Roelof - arendsveen, L. Roelvink uit Moor drecht, Schiphorst-uit Amsterdam en de vroegere pastoor van Langeraar thans deken Horstman uit Bever wijk vele kapelaans uit de omge ving v/aren eveneens aanwezig. Voorts merkten wij op burgemees ter J. C. van Wageningen, de wet houders P. Schraverus en W. H. J. Bank en de gemeente secr. H. J. Hogenboom. De Heerlijkheid was vertegenwoordigd door rentmeester Venema. LIJKREDE. De lijkrede werd gehouden door pastoor C. W. van Mierlo van de St. Bavo te Heemstede. Wij staan hier, aldus spr., rondom het stoffelijk overschot van wijlen pastoor v. Schaik, die de laatste drie jaren van zijn priesterleven in uw midden heeft gearbeid. Gij hebt hem leren kennen als een vroom en ijverig priester en deze twee eigenschappen zijn ook de ken merken geweest van zijn 31-jarige arbeid in andere parochies. Het feit, dat mgr. van der Tuijn hier thans aanwezig is bij de uit vaart van zijn vroegere kapelaan is wel het beste bewijs van waardering. Zich richtend tot de parochianen zeide spr^ Gij hebt pastoor van Schaik leren kennen als een verstan dig en edel mens, als de knecht van Jezus Christus. Wij mogen vertrou wen, dat Christus tegen hem gezegd heeft: „Kom, goede en getrouwe die naar,, omdat ge over weinig getrouw zijt geweest, over veel zal ik U stel len". Zijn familieleden hebben in hem een raadsman verloren, die met zyn fijnbesnaarde ziel en gevoelig hart de stoffelijke en geestelijke noden zo juist aanvoelde en altijd een woord van bemoediging wist te vin den. Laten wij allen afscheid van deze dierbare overledene nemen met het vaste voornemen, om het voor beeld, dat hij altijd gegeven heeft, te blijven navolgen. En laten wij voor hem, die dagelijks zijn gebeden voor ons stoftte aan het altaar, bidden, opdat de goede God, die hem zo plot seling heeft opgeroepen, hem ook de eeuwige rust mag-schenken. Na de absoute, waarbij agens was pastoor N. v. Schaik. geassisteerd door pater Terpstra en pastoor v. Outers terp, begeleidde een lange stoet van geestelijken, familie en parochianen de overleden herder naar zijn laat ste rustplaats. De kist met het stoffelijk overschot werd gedragen door leden van de K.A.J. In de stoet werden de om floerste vaandels meegedragen van de R.K. Volksbond, de Meisjescon gregatie, de Land- en Tuinbouwbond en de vlag der K. A. J. De feestelijke dertigste Kaagweek verschilde, wat de inzet betreft, niet veel van de voorgaande, want voor feestelijkheden in het kader van het wedstrijdprogramma is geen tijd. Te kwart over negen vielen de eer ste schoten over de Kagerplassen ten teken, dat de Jubileum Kaagweek was begonnen en de verenigingsvlag werd van de toren gehesen, terwijl tegelijkertijd op 't startterrein en aan oe feesttent de vlaggen in top gin gen. Zo was de Kaag-inzet als alle voorgaande en intussen waren reeds vele handen gedrukt van oude Kaag- vrienden. Inmiddels was men op de startto ren reeds druk in de weer met het treffen van de laatste voorbereidin gen voor de wedstrijden, die een kwartier na de eerste schoten aan vingen en onder de toren, op het in formatiebureau der vereniging, was het zo mogelijk nog drukker, want daar had de administrateur, de heer Hoekstra, de handen vol werk om alle mensen, die dit of dat, de een 'n programma, de ander 'n Kaag speldje, moest hebben, te woord te staan en te helpen. De drukte op de eerste Kaagdag viel nogal mee, maar de grote stroom an schepen en scheepjes verwacht men eerst tegen de avond en morgen. De onderlinge wedtsrijden Te half tien viel het eerste start schot voor de onderlinge wedstrijden en als eersten gingen de Regenbogen uit voor de eenmans wedstrijd. Er stond 'n licht briesje uit het Oosten, zodat het eerste rak reeds 'n slagje _emaakt moest worden. Dan ging het voor de wind, naar het Norremeer, denvergadering gehouden. Onder g,eringe belangstelling open de de heer S. J. Visser, directeur, de vergadering. Het aftredend bestuurslid, de heer J. J. Boere en de heer N. P. Koot, lid van de Raad van Toezicht, wer den met algemene stemmen herko zen. Uit het jaarverslag de balans- en verlies- en winstrekening bleek, dat de werkzaamheden van de bank zich gestadig uitbreiden. De netto winst bedraagt over 1949 f 1079.16, waar naast nog een bedrag werd gereser veerd voor belastingen. De spaar gelden waren teruggelopen van f 570,540.— tot f 545,110.—. De voor schotten waren opgelopen van f 53000.tot de f 80,000.en lopen de rekeningen in crediet van f 1333.- tot f 12684.De gewone lopende rekeningen van f 27562.tot f 38,707.Bedroeg de omzet over 1948 plm. f 1590,000.over 1949 was deze f 2000,000.—. De netto winst wordt weer bij de reserve gevoegd, die thans f 13000. groot is. De directeur dankte de kassier voor zijn financieel beleid over 1949 Het voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk regle ment werd met algemene stemmen aangenomen. De Bank hoopt zo spoedig moge lijk tot stichting van een eigen bank gebouw over te kunnen gaan. OUDE-WETERING Interlandvoetbalwedstrijd. Op Zaterdag 22 Juli des avonds te half acht zal op het Weteringsche Boys terrein alhier een wedstrijd worden gespeeld tussen een jeugd elftal samengesteld uit de verkenners van de St. Jacobus-Groep alhier en een elftal samengesteld uit verkenners der Hubert de Bruyker Groep uit Gent (België) ten bate van de K.- J. B. alhier. De Jubileum Kaagweek terwijl het rak naar Dieperpoel aan de wind lag. Van Norremeer naar het Zweiland terug was 'n mooi kruisrak en daar kwam het op de stuurmans kunst der zeilers aan. Aanvankelijk had Lammers de lei ding, maar bij de boei werd hij ge passeerd door Hofland, terwijl Theu- r.issen als derde volgde. Voor de wind vlotte het niet bij Hofland, hij verspeelde heel zijn voorsprong, maar nadat Theunissen de boei op het Norremeer het eerst had gerond, kwam Hofland aan de wind fraai opzetten om de leiding over te ne men en steeds verder uit te lopen. De voorsprong op het Kruisrak werd nog groter en op fraaie wijze ging hij de tweede ronde in. Intussen volgde ook de start der Pampusklasse en de Valken, waar resp. Sieverts en Rolf v. d. Baumer aan de kop gingen. Daarna volgde de Drakenklasse en daar wist Henk v. d. Steen de kop te nemen. Op het ogenblik, dat we dit schrij ven, zijn alle schepen nog in de wedstrijd, doch hoe het resultaat zal zijn, valt moeilijk te zeggen, want tegen 12 uur was de wind gaan verflauwen, de lucht bezette hele maal en de eerste regen kwam over de Kaagweek Intussen werd voor het startter rein een aanvang gemaakt met de behendigheids wedstrijden voor Olym pia» en 12 Voetsjollen. In de eerste klasse won J. Menten uit Warmond met W. v. Noordt uit Boskoop op de tweedq plaats. Tegen 12 uur kwamen de eerste Pampuszeiler binnen. Sieverts uit Bloemendaal won de eerste wed strijd, 2. D. v. Zijverden uit Hille gom, 3. P. J. Zaayer, Den Haag. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Verkoping. Donderdag had in Hotel Sistermans door notaris D. Lodder de verkoop bij gunning plaats van: 1. Een complex woningen aan de Hoofdstraat en in de Ambachts straat. Dit stond in bod op 26000. Vóór de afslag werd medegedeeld, dat een en ander uit de hand was verkocht. 2. Een woonhuis, gelegen .an de Hoogewerfstraat no. 10. Dit perceel was ingezet op 3600 en werd op 50 gemijnd door de heer F. C. van Lierop Jzn. alhier, die dus koper werd voor 3650. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Voor de hoofdacte slaagde mej. A. Blansjaar alhier. LISSE Aanschaffing schoolmeubelen. B. en W. stellen do raad dezer ge meente voor om, overeenkomstig het verzoek van het R. K. Schoobestuur par. St. Agatha, een bedrag van 6*500beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van nieuwe school banken ten behoeve van de R. K. Meisjesschool, alsmede een bedrag van 350.voor de vernieuwing van leermiddelen voor het aardrijkskun dig onderwijs op die meisjesschool. Geboren: Leonardus J. P., z. van P. A. v. d. Vlugt en C- J. G. Per soon; Albertha H: I-, d. van K. J. Mourits en A. C. van Leeuwen; Leen- dert H-, z. van L. W. Sijsenaar en J. M. Buist; Leonarda A. G. M-, d. van J. v. d. Poel en M. van Dijk; Adüard. z. van J. Korpel en J. A- Buitenhuis; Desideria A. M., d. van S. C. van Ruiten en C. Q. M. Els- geest; Gerdina A- M., d- van M. J. v. d. Lans en J. M v. d. Lans. Getrouwd: G. A. Avé met E- J. Molenkamp; J- H. Janson met A. H. Langelaan. Overleden: M. C. van der Zaal, 72 jaar wed. van A. Marseille- NOORD WIJK HET ZWEMBAD WEER OPEN GESTELD. Het „Golfbad" is ten gevolge van het snel ingrijpen van het gemeente bestuur, na een korte onderbreking wederom opengesteld. Verblijdend is, dat het gemeentebestuur voorne mens is het gehele project na af loop van het seizoen te zullen bezien, teneinde een oplossing te vinden voor de diverse möeilijkheden wel ke bij de exploitatie van dit bad zijn ontstaan. DE „OYABE" GEBORGEN. Gisteren is het zeiljacht, hetwelk vorige week Maandag even buiten Noordwijk is gestrand, geborgen. Reeds eerder was het jacht hoger op strand getrokken, daar het in de branding te veel te lijden had. Na een gedeeltelijke demontage onder leiding van de eigenaar, is het nu door een grote kraanwagen uit Be verwijk op een zware treiler gehe sen. Van Noordwijk ging de tocht naar Warmond, waar het jacht ver der gesloopt zal worden. Concours d'Elégance. De Kon. Ned. Automobielclub, organiseert op Zaterdag 12 Augustus een concours d' Elégance voor automobilisten en hun auto's. Dit concours zal worden gehouden op de Kon. Wilhelmina Boulevard. Des avonds zal de prijs uitreiking plaats hebben in het Huis ter Duin. Tot klerk in vaste dienst bij de gemeente Voorschoten is benoemd de heer A. Schoneveld, welke tot nog toe in gemeentedienst te Noord wijk werkzaam was op arbeidscon tract. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. Voor het diploma lin- gerienaaien slaagden: Dora v. d. Lin den, Lena Kerkvliet, Nelly Weyers, Cecilia van Nobelen, Annie van der Klugt, Nel Duivenvoorden, All van den Berg, Tine de Haas, Jeanne van Parera, Lena Brama, Tini van de Berg, Johanna van der Geest en Cobi van de Burg. RIJNSBURG DE DODELIJKE AANRIJDING. De omgekomene bij de aanrijding op de hoek van de Tramstraat was de 24-jarige adelborst vlieger eerste klasse A. N. Saaltink uit Amsterdam. Hij was geplaatst op het vliegkamp Valkenburg en gistermorgen van daar per fiets naar het station Lei den vertrokken om zich naar Hil versum te begeven, waar hij zou worden beëdigd: STOMP WIJK Geslaagd. Voor het diploma cos- tuumnaaien zijn geslaagd: Bep v. Leeuwen, Riet v. Vliet, Annie Knii- nenburg, Jeanne v Schie, Ria v. Kampen, Nel v. Vliet en Josien v. d. Bosch. Voor Lingerienaaien Rie v. Santen en Trees v. Marwijk. Stompw. Boys. Zaterdagavond wordt de bekerwedstrijd tegen DWO uit Zoetermeer gespeeld. In het ka der van de door de Harddraverijver. „Nooit Gedacht" georganiseerde feestdagen zal op Donderdag a.s. na afloop van de springwedstrijden voor de paarden de wedstrijd Stompw. BoysMeerburg gespeeld worden. Meerburg heeft beloofd met het voi ledige le elftal te zullen uitkomen. VOORSCHOTEN 25-Jarig jubileum. Zaterdag 29 Juli a.s. herdenkt de heer Th. H. Does, Bij dorpstraat 41, alhier het feit dat hij 25 jaar in dienst is van de N.V. Zilverfabriek „Voorschoten". De herdenking valt juist in de be drijf svacantie en daarom wordt dit feit a.s. Zaterdag 22 Juli in zijn wo ning herdacht. WARMOND Opening Kaagweek. De opening van de Kaagweek diè, wegens het veertigjarig jubileum van de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereniging „De Kaag" dit jaar een bijzonder cachet draagt, is heden ingezet met een grote etalagewedstrijd. Laten wij er direct aan toevoegen dat deze wedstrijd buitengewoon geslaagd is. Jammer dat een derglijke wedstrijd nodig is om de talrijke etalages een aantrekkelijk aanzien te geven, want in een seizoenplaats als Warmond, die in de zomer een zee"? groot aantal vreemdelingen trekt, moeten de eta lages toch steeds door een aardige en opvallende etalering de bezoekers tot kopen noden en dit laat nog al te wensen over. Om half acht stelden de beide muziekkorpsen zich op om een muzikale rondgang te maken door het dorp dat door de op diverse punten aangebrachte bijzondere ver lichting aan het geheel een feestelijk aanzien gaf. Dit bracht er al direct de stemming in. Na deze muzikale wandeling kwam men te samen op le. Baan waar de burgemeester vanaf de muziektent de prijswinnaars be kend maakte. De uitslag van de wed strijd was als volgt: 1. L. Helsen, 2 Wed. M. Kortekaas, 3. W. Versluys, 4. G. van Bentem, 5. W. K. Heijl, 6. Gebr. van Dam, 7. J. Uit den Boo gaard, 8. C. M. van Stijn, 9. Th. Ver woerd. Na uitreiking der prijzen werd 'het feest voortgezet op het plein achter het gymnastieklokaal waar een gelegenheid was gemaakt voor dansen. Dat hiervan vooral door de jeugd druk gebruik werd gemaakt behoeft geen betoog. Het is werkelijk een mooi begin van de Kaagweek die nog veel interessants belooft. WASSENAAR Kath. Jongeren speelden toneel Ter gelegenheid van het eerste lus trum van de Katholieke Jongeman- nenvereniging „Kajoma" heeft de toneelgroep, die gevormd is uit de ze vereniging en uit de J.V.G. een twe«etal opvoeringen gegeven van het blijspel „Hofgunst". Gisteravond was de weersgesteldheid ideaal voor een openluchtvoorstelling en zeer velen hebben dan ook van de gele genheid gebruik gemaakt zich enige uren kostelijk te amuseren met de lotgevallen van een eenvoudige openhartige freule, die plotseling WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOELER Aanvankelijk veel bewolking met op de meeste plaatsen en kele regen- of onweersbuien. La ter van het Westen uit opklarin gen. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Zuid en West. Koeler. tot hofdame van het Koninklijk Huis promoveert en verstrikt raakt in het net van intrigues, dat ten Pa- leize wordt gespannen door Groot meesteres, kamerheer, enz. Dit ver makelijk stuk werd door de katho lieke jongeren die blijken te be schikken over een keur van goede amateur-tonelisten onder de be kwame leiding van de heer Jos Mo lenkamp en van Kajom'a-voorzitter Gé vari Noort op zeer verdienstelijke wijze opgevoerd. Herwonnen Levenskracht Mor gen, Zaterdag, wordt in Wassenaar een speldjesdag gehouden, ten bate van Herwonnen Levenskracht. ZOETERMEER Gym. demonstratie. De gym nastiekvereniging „Pro Patria" zal op Zaterdag 29 Juli a.s. des avonds 6 uur op het D. S. O. terrein een grote turndemonstratie geven. Wielrijders, rijdt voorzichtig in de Dorpstraat! Dat het in de Dorp straat goed uitkijken is, bleek Don derdag avond weer eens. Bij het passeren van een auto kwam Mevr. Houtman uit de Stationsstraat met haar rijwiel in aanraking met de trottoirband en kwam hierbij zo ongelukkig te vallen dat zij haar linkerpols brak. Na in de Roode Kruispost te zijn verbonden, werd zij vervoerd naar het ziekenhuis St. Antoniushove te Voorburg. MULO-EXAMENS. Geslaagd voor het Mulo-diploma- A; D. op 't Landt, J. A. Eringa, J. Marks, C. Verloop. N. v. d. Pluijm, J. J. Scheer, Th. Sloof, P. v. Vliet, J. Mulder, A. Pak, C. A. Vaalburg, B. A. Wilde, G. Heemskerk, B. Ne- derlof, G. v. d. Jagt, P. v. Veen, B. Bentfort v. Valkenburg, D. Gerrits, M. Betram, A. Wassenaar, A. Visser Zes candidaten werden afgewe zen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Anthony R. z. van A. Niehot en J. H. P. Massaar, Martha C. d. van F. G. van Zwieten en C. van Bemmel, Johannes P. d. van C. Dollieslager en J. Plu, Johannes Th. Ph. z. van J. P. J. van Santvoort en C. de Vaan, Elisabeth f5. L. d. van J. J. A. Werz en E. C. de Wit, Maria Th. C. d. van J. J. A. Werz en E. C. de Wit, Christiaan Th. z. van P. J. van Leeuwen en A. Rijnbeek, Jo hanna P. M. d. van A. Langemaire en E. C. Koek, Petrus H. z. van H. Wolters en A. A. Kerkvliet, Jacques W. M. z. van J. van Weizen en K. C. Beugelsdijk; Wilhelmina A. d. van W. Duiverman en H. J. Roorda. Getrouwd: D. Behij jm. J. M. Brouwer jd. L. W. van der Blij jm. J. Nieboer jd. C. Gortzak jm. M. J Kuivenhoven, jd., L. J. van Haaien jm. C. Strijd jd., P. W. Hiep jm. J. A. Zwetsloot jd., P. den Hoed jm. D. Pardon jd., J, A. den Hollander jm. H. van Leeuwen jd., H. M. van Kesteren jm. M. A. Dingemans jd., A. van der Linden jm. J. van Loef Wed. A. Meijers jm. S. van der Star gesch. M. Monteba jm. J. Janse jd., C. A. van Neutegem jm. J. Verplancke jd., T. Post jm. A. de Groot jd, G. Reinders jm. C. P. van Haarlem jd., J. de Wolf jm. A Bakker jd., W. Dubbelaar gesch. H. van Tongeren jd. Het Amerikaanse ^hoofdkwartier meldt, dat het Amerikaanse com mando krachtige maatregelen neemt om de bedrijvigheid van de guerilla- strijders in Korea uit te schakelen. Een aanzienlijk aantal guerillastrij- ders, die zich somtijds bij de vluch telingen voegden, viel de troepen der Verenigae Staten in de rug aan en droeg zodoende bij tot het succes van de communisten in hun offen sief naar het Zuiden, aldus het hoofdkwartier. Er zijn reeds maatregelen getrof fen en „al is de infiltratie van de communisten nog niet volkomen ge stuit, toch is zij aanzienlijk beperkt". Het hoofdkwartier voegt er aan toe, dat deze infiltraties binnenkort ge heel zullen ophouden. SCHEEPSBERICHTEN ASTURIAS (burgers) Djakarta- Amsterdam 20 Juli bij Ouessant; GARjOET 21 Juli te Rotterdam van Djakarta; GROOTE BEIER, Amster damSurabaja 20 Juli te Djakarta; INDRAPOERA DjakartaRotterdam 20 Juli pass. Elba Cape (Roode Zee) KOTA INTEN RotterdamDjakarta pass. 20 Juli Ouessant; LAERTÊS Su rabajaAmsterdam 20 Juli van Dja karta naar Aden; NELLY (tr.) Dja kartaAmsterdam 20 Juli van Port Said; ROTTT DjakartaA'dam jfèss. 20 Juli Gibraltar; S1BAJAK Rotter damMelbourne 20 Juli pass. Beach head; RANCH! 18 van Colombo "naar Fremantle (TilburyAustralië met emigranten): WILLEM RIUYS 21 Juli van Portsaid, RotterdamDjakarta; TABINTA verm. 21 Juli van Djakar ta via Aden naar Amsterdam; WA TERMAN, 20 Juli van Djakarta naar Surabaja.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2