Rijdende installatie voor het drogen van bloed ^AadeónufjcA- Atedexiandó# fRadia-unie een duwt apparaat Ballonrace Coupe d' Amsterdam Nieuwe vinding beschermt kaas tegen schimmel en mijt 1J1N5DAG 18 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Per dag kan 144 liter bloed worden opgevangen Het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst van het Neder landse Rode Kruis is gisteravond of ficieel verrijkt met de eerste mobiele installatie voor het drogen van bloed- plasma. Deze installatie bestaat uit twee wagens, een motorwagen inge richt voor het afnemen van het bloed van de donors en een aanhangwa gen, waarin het plasma gewonnen wordt en alle verdere daarbij nood zakelijke handelingen geschieden. In het grote restaurant onder de eretribune van het Olympisch sta dion te Amsterdam hadden zich gis termiddag talrijke autoriteiten en an dere belangstellenden voor de plech tige overdracht verenigd. Echter het belangrijkste ontbrak. De mobiele in stallatie zelve, waarmede in Rotter dam was gedemonstreerd, hebben wij niet gezien. Vandaag zullen de beide tezamen 20 ton wegende wagens naar Zurich vertrekken, waar van 24 tot 28 Juli een medisch congres wordt gehouden. Er waren gisteren proeven geno men teneinde na te gaan of de bei de wagens wel geschikt waren een dergelijke reis temaken. Hierdoor was vertraging ontstaan met gevolg dat de genodigden tevergeefs op de installatie hebben gewacht. Dit was echter geen beletsel om de mobiele installatie officieel aan de Stichting Bloedtransfusie over te dragen. (Eerst in de vooravond kwam de in stallatie in Amsterdam aan). Dr. J. Spaander, directeur van de dienst, schetste in een rede uitvoe rig van welk een groot belang deze mobiele installatie voor de bloed transfusiedienst is. Tot nog toe immers was de berei ding van bloedplasma, de enige vorm waarin bloed houdbaar is, gecentrali seerd in het laboratorium in het Bin nengasthuis te Amsterdam. Waar op het ogenblik jaarlijks 50.000 liter bloed voor transfusies nodig is, is het duidelijk, dat donors uit alle delen van het land dienen te worden aan getrokken. De kosten en moeite ver bonden aan het overbrengen van vers bloed uit afgelegen delen van ons land naar Amsterdam zijn groot. De mobiele installatie maakt het moge lijk, overal bloed te ontvangen en di rect te condenseren. Er is ook een psychologisch voor deel aan verbonden, namelijk, dat men makkelijker bloed geeft, wan neer men weet, dat dit in de onmid dellijke omgeving wordt gebruikt, dan wanneer men denkt, dat het in de „grote pot" gaat. Ook in het ge val van rampen en oorlog is een mo biele installatie verre te prefereren boven een aan een plaats gebonden installatie. De mobiele installatie waarmede de bloedtransfusiedienst is verrijkt, is een unicum in de wereld. Per dag kan 144 liter bloed worden opgevan gen. Twaalf donors tegelijk kunnen in de installatie hun bloed geven. Het prepareren van bloedplasma kost echter enkele dagen, zodat niet dag in dag uit bloed kan worden aange- GELUIDSFILM VOOR SLECHTHORENDEN. In het Victoriatheater te Rotterdam werd gisteravond de eerste officiële proefneming gedaan door de fa. H. C. Schoonenberg in samenwerking met technici van Philips om slechthoren den in het bezit van een Philips-hoor- apparaat ongestoord van een geluids film te laten profiteren. Wanneer een slechthorende een film volgt en daarbij zijn hoorappa- raat instelt hoort hij het geluid van de film, doch de bijgeluiden uit de zaal overstemmen meestal de tekst en de muziek van de film. Op het bal- con van genoemd theater hadden de technici een zg. ringleiding gespan nen d.w.z. een draad over de lam- brizering gelegd. Deze draad, aange sloten op de geluidsinstallatie, ver oorzaakt een magnetisch veld, dat de geluidstrillingen overbrengt naar het hoorapparaat, waarin een luisterspoel is aangebracht. De microfoon van het apparaat doet dan geen dienst en al leen het geluid van de film is hoor baar. Zonder al te grote kosten, aldus verzekerden de Philips-technici, kan een theater of een kerk van een der gelijke ringleiding worden voorzien. Daar het magnetisch veld zich in de gehele ruimte bevindt kan de slecht horende op iedere willekeurige plaats gaan zitten. trokken. De installatie is dusdanig, dat niet alleen het bloedplasma kan worden verkregen; bovendien kun nen flessen worden gesteriliseerd en water gedistilleerd, zodat de instal latie geheel los van het centrale la boratorium kan werken. Na de demonstratie in Zurich ver trekt de installatie naar Parijs en over ongeveer een maand zal met het werk in Nederland worden begonnen. NEDERLAND STAAKT AANKOOP VAN BRITSE STEENKOOL. Nederland heeft de aankoop van Britse steenkool stopgezet in ver band met de prijs, die de Britse na tionale kolenraad vraagt voor ex portkolen. Ook andere landen hebben protes ten tegen deze hoge prijs ingediend, maar Nederland is het eerste land, dat overgegaan is tot een kopers- staking. Nederland is een van de grootste afnemers van Engelse steenkool. Het laatst kocht Nederland bijna een millioen ton tegen een gemiddelde prijs van 70 shilling per ton. DEN HAAG ONTVING PIERRE DE GAULLE. De burgen:eester van Parijs, Pier re de Gaulle, is gistermorgen met nog enkele andere vertegenwoordi gers van het Parijse gemeentebe stuur op het stadhuis door de Haagse burgemeester mr. F. M A. Schok king, Wethouders en leden van de Haagse gemeenteraad begroet bij zijn bezoek aan Den Haag. Burgemeester de Gaulle dankte voor de hartelijke ontvangst en bracht het bezoek van koningin Ju liana aan Parijs in herinnering, uit welk bezoek gebleken is, welk een warm hart de Fransen het Neder lands volk toedragen. Hij bood een prachtige kristallen vaas aan. Tegen kwart voor twaalf begaf de heer de Gaulle zich naa- het Kon. paleis aan het Lange Voorhout, waar de Franse gasten, o.w. de Franse ambassadeur door koningin Juliana werden ont vangen. 's Middags heeft de heer de Gaulle een_ krans gelegd in de Dodencel" in de cellenbarakken te Schevenin- gen. Daarna bezocht hij nog de ten toonstelling van Franse beeldhouw kunst in het gemeentemuseum en de schilderij en verzameling van het Mau- ritshuis. KATHOLIEKE SCHOOL VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK TE 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het eindexamen dames: H. Bak, 's Gravenhage; M. Bender, Delft; L. Busch, Dordrecht; W. Bursch, Dord recht; A. van der Ham, Haarlem; M. Jacobs, Overschie; N. Jansen, 's Gra venhage; W. Jongma, Leeuwarden; E. Koster, 's Gravenhage; W. Kraayvan ger, Rotterdam; T. Kruydenberg, 's Gravenhage; M. Linders, Dordrecht; S. Mensinck, Hertme; A. Mol, 's Gra venhage; Jkvr. M. van Nispen tot Se- venaer, 's Gravenhage; A. van Pari don, Leiden; L. Pieck, Voorburg; T. Schrijnen, 's Gravenhage; E. van Velzen, Schiebroek; K. van de Ven, Atnwerpen; N .Vierling, 's Graven hage; H. Wilde, 's Gravenhage; R. van Zaaien, 's Gravenhage. Met drie leerlingen wordt het exa men voortgezet. Afgewezen: drie leerlingen. HER-OVERDRACHT COMMANDO ZEEMACHT NEDERLAND. Gis teren heeft schout bij nacht I. W. Reynierse in tegenwoordigheid van alle commanderende marine-officie ren uit het land, te Den Helder het commando over de zeemacht Neder land overgedragen aan vice-admi- raal J. J. L. Willinge. Dit gebeurde aan boord van H. M. wachtschip „Neptunus". Een half jaar geleden had vice-admiraal Willinge dit com mando tijdelijk neergelegd in ver band met de vlootreis naar de Antil len, en de daarop volgende vloot- manoeuvres. Vice-admiraal Willinge met achter hem schout bij nacht Reynierse, bij het betreden van het wachtschip „Neptunus". Tracteer de kinderen LEMCO SUIKERWERK. FABRIEK ROTTERDAM TOEDIENING VAN DE TONSUUR. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft heden in de Kapel van het Philosophicum te Warmond de Ton suur toegediend aan de volgende Eer waarde heren: P .R. A. J. Aalsma, L. J. van den Bergen, A. J. M. Braban der, A. G. M. van der Burg, F. F. M. J. van der Eerden, W. van Egmond, N. M. C. Groot, C. N. M. de Groot, N. M. Grijpink, J. D. J. van der Heij den, J. F. M. Hoes, E. C. Hoogervorst, A. H. G. Imbens, F. P. G. Jansen. H. J. G. de Jong, F. Ch. M. Josso, F. A. M. Keesen, H. J. Kolmer, J. A. Kruu- nenberg, W. J. Kuttschütter, J. M. Lefeber, A. P. Olsthoorn, P. J. Pou- leijn, J. Th. Stam, J. G. B. in 't Veen, J. G. M. Velthuyse, F. Verhoogt, J. H. B. Vos, G. W. M. de Wit. Alle studenten van het Philosophi cum te Warmond. PATER TILLEMANS APOSTOLISCH VICARIS VAN MERAUKE. De pauselijke internuntiatuur te Djakarta ontving telegrafisch be richt van het Vaticaan, dat Z. H Paus Pius XII pater H- Tillemans van de Missionarissen van het H. Hart heeft benoemd tot titulair bis schop van Eerissa en apostolisch vi caris van Merauke. Het Apostolisch Vicariaat van Me rauke omvat het Zuidelijk gedeelte van Nederlands Nieuw Guinea en maakte tot nu toe deel uit van het Apostolisch Vicariaat van Amboina. De nieuwe bisschop is reeds sedert 1928 op Nieuw Guinea werkzaam. VOORLOPIG GEEN VERLOF MEER VOOR ZAANDAMSE POLITIE. De commissaris van politie te Zaan- dpn heeft aan de manschappen per dienstorder medegedeeld, dat voorlo pig geen verlof meer kan worden verleend. Wel zullen de reeds aange vraagde en goedgekeurde verloven mogen worden opgenomen. De deel neming aan de Vierdaagse zal even eens niet doorgaan. Deze maatregel is een gevolg van de gebeurtenissen bij de staking in de woningbouw in de Meidoornbuurt. DE ONDERHOUDSPLICHT. Het hoofdbestuur van de Ned. Bond van Ouden van Dagen heeft aan de Tweede Kamer een adres toegezon den, waarin er op wordt aangedron gen de onderhoudsplicht af te schaf fen. Het bestuur betoogt, dat de on derhoudsplicht meermalen verwijde ring brengt tussen ouders en kinde bij kleine verliezen veelvuldig voor kwamen. Olies verschilden aanvankelijk nauwelijks met Vrijdag, doch sloten twee punten lager. Philips werd ex 9 procent dividend verhandeld op 200, bij een vorige notering van 210,5. Tegen slot bleek dit verlies te zijn opgelopen tot drie punten. Unilevers waren nauwelijks prijshoudend en aandelen Aku moesten opnieuw een punt prijsgeven. Ook de Scheepvaartmarkt kon de aanvankelijk gunstige stemming niet handhaven. Scheepvaart Unies kwa men op 120,5 na beginbeurg 1*24. De verliezen waren hier echter voor de meeste soorten zeer gering- Een uit zondering vormde de Indonesische credietinstellingen. Zo monteerde Cultuurbank van 51,5 tot 54. De Na tionale Handelsbank (Nederl. Ind. Handelsbank) gold 85 ex 5 procent dividend De vorige notering was 87.5 dus ook hier een winst van 2.5 punt. De Cultuurwaarden, die Vrijdag een vaste tendens toonden, waren gis teren voor de leidende soorten ge middeld twee punten lager. De be langstelling blijft zeer gering. H.V.A. nog steeds het voornaamste fonds, noteerde slechts enkele malen. Van de beleggingspapieren waren de gul densleningen wat zwakker. De dol larwaarden konden zich zo goed als onveranderd handhaven. De Ameri kaanse sector werd niet meegesleept door de betere stemming in Wall- street op Vrijdag jl. De stemming was ongeanimeerd en de handel gering. BEURS: LAGERE KOERSEN. De 'beurs zette de nieuwe week ii met een vrij goed prijshoudende stem ming, hetgeen erg meeviel, want tij dens de voorbeurs hadden de voor naamste papieren met een verlies gereageerd. Het is ook zeer begrij pelijk, dat noch publiek noch be- roepshandei er iets voor voelt in deze onzekere tijd een bepaalde ge dragslijn te volgen. Men blijft de kat uit de boom kijken. Tegen slot kregen lichte verkooporders de over hand, zodat op vrijwel het laagste peil van de dag gesloten werd, waar- EEN GEZELLIGE PEIGNOIR. Het is heerlijk, een ochtendjas te bezitten, die je kunt aanschieten, zo dra je des ochtends uit bed komt. Het zijn waarlijk niet alleen herstel lenden en zieken voor wie zulk een kledingstuk onmisbaar is. Ook jonge en aanstaande moeders zullen van zulk een peignoir veel plezier bele ven Het aardige van het model, dat wij hierbij afbeelden is wel de zeer apar te garnering, die van een andere kleur stof dient te worden gemaakt. Alvorens deze garnering op te stikken, haalt men eerst de ruimte aan bovenkant en taille van de japon in. Daarna de garnering op de mou wen bevestigen, vervolgens de mou wen dichtstflcken en de mouwen in de armsgaten zetten. Is de garnering op de zak gestikt, dan knoop en knoopsgaten maken en de peignoir op de juiste lengte af- zomen. Klaargeknipte patronen van dit model kunt u onder no. P 4793 be stellen bij de redactie van ons blad in de maten 40, 42, 44 en 46 a 1.25 per postwissel of in postzegels (uit sluitend lage waarden). Vergeet u niet nummer en maat op te geven? (Van onze Radio-medewerker) In het pas verschenen jaarverslag van de Kath. Radio-Omroep wordt medegedeeld, dat de Nederlandse Ra dio-Unie een buitengewoon „duur" apparaat is. Dit behoeft echter niet te verwonderen. Vóór de oorlog moesten de Omroepverenigingen re kening houden met hun budgetten voor de totaliteit van hun omroep taak. Maar thans is een groot deel van die taak gelegd in handen van de N.R.U., zodat de Omroepvereni gingen psychologisch volkomen verklaarbaar lang niet zo sterk de financiële verantwoordelijkheid voe len als in het voor-oorlogs systeem, waarin zij, ieder voor zich, er mee moesten rekenen, dat men een zo zuinig mogelijk beheer binnen het raam van het eigen budget moest voeren Bovendien heft de N.R.U. talrijke taken, die even goed ge splitst door elke Omroeporganisatie afzonderlijk zouden kunnen worden gedaan en dan in het normale be drijfsleven van die Omroep zouden kunnen meelopen. Dit heeft er toe geleid dat onnodig „dure koppen" op dergelijke N.R.U. - afdelingen werden gezet. Het is nu maar te hopen, dat het nieuwe radiobestel ook ten aanzien van de financiering van de Omroep meer rekening zal houden met de financiële autonomie van de Om roepverenigingen. Daarmee zal men een veel economischer financieel be leid bereiken. Het lijkt natuurlijk wel aardig om tal van maatschappelijke taken in een centraal lichaam als de N.R.U. samen te bundelen, maar dan wordt vergeten, dat een te straffe centra lisatie vaak het economisch optimum overschrijdt en tot een boemerang effect leidt. Aldus de schrijver van het jaar- erslag. Verder lezen wij, dat de gevonden modus vivendi tussen KR.O. en We reldomroep heeft geleid tot het aan stellen van een persoon bij de We reldomroep, maar die bij de K.R.O. is gedetacheerd voor katholieke uit zendingen in het programma van de Wereldomroep. Onder het hoofdstuk „Voorberei ding van de viering van het K.R.O. - jubileum is vermeld, dat een actie is op touw gezet als wervings-campag- ne van abonné's op de Radiogids; maar zij loopt uit in een „leden- werft-leden" actie: het feestgeschenk van de luisteraar en in plaatselijke acties door middel van daarvoor be reids in het leven geroepen comité's. De voornaamste bestanddelen van net jubileum-programma zijn inmid dels reeds in vérgevorderd stadium van voorbereiding. Fantastisch schouwspel voor ons land Op 2 September wordt in ons land een luchtrace van wereldbetekenis georganiseerd. Het is door samen werking van de Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart en het Unesco Centrum Nederland mogelijk geworden de start van een internationale af standsrace voor luchtballons volgens het Gordon Bennett-systeem te ont wikkelen. Niet minder dan 2030 grote luchtballons komen aan de start; nog nooit zag men in Nederland een der gelijk imposant aantal bijeen. De beste balloncommandanten ter we reld zullen in de hoofdstad starten voor hun luchtreis. Uit Frankrijk en Italië komen zeer merkwaardige aerostaten. Ook uit Zwitserland, Bel gië, Denemarken, Engeland en de U. SA. verwacht men deelnemers. Voor Nederland zullen aan de start komen de jongste vrouwelijke bal lonvaartster ter wereld Mevrouw Nini Boesman en de bekende aëro nauten J. Boesman en C. de Vos. Op een groot terrein in Amster dam-Zuid, waarop 100.000 bezoe kers een plaats kunnen krijgen, zal men behalve de 20 luchtreuzen een helicoptère van nieuwe Amerikaan- Een drietal Alkmaarders heeft een middel gevonden waardoor een be langrijke besparing kan worden ver kregen bij de behandeling en bewa ring van kaas. Na enige jaren expe rimenteren hebben zij een stof sa- mengesteld, dat zij Coverol noemen, die reukloos, smaakloos en eetbaar is en in een uiterst dun laagje op de kaas wordt aangebracht, waardoor deze zodanig wordt afgesloten, dat het rijpingsproces van de kaas niet wordt gehinderd, maar de schimmel en mijtvorming geheel wordt tegen gegaan. Ook het gewichtsverlies door indrogen wordt belangrijk minder. Tot nu toe was het bij het bewaren van de kaas nodig, de kazen op ge regelde tijden om te zetten en schoon te maken. Ze moesten worden afge schraapt, hetgeen veel arbeid verg de en ook gewichtsverlies meebracht. Met Coverol behandelde kaas be hoeft nu nog maar alleen gekeerd te worden. De kleur blijft nl. prachtig en van mijt- en schimmelvorming is geen sprake meer. Het eigenaardige van het beschermende laagje is, dat het niet breekt. Het voegt zich ge heel samen met de kaas en wat men ook met de kaas doet, het bederfwe rende vlies je blijft er op zitten. Het is ook mogelijk een kleurtje aan te brengen. Voor export naar vele landen is het nl. gewoonte, de kaas rood te kleuren. Ook in het rood blijkt Coverol zijn bederfwerende werking te behouden. Er bestaat reeds veel belangstelling voor dit praeparaat. De uitvinders, onder wie de heren Jb. Slikker, analyst bij een kaasfir ma te Alkmaar, en de technicus Bru- nius, hebben op hun vinding octrooi aangevraagd. NOODLOTTIG ONGELUK BIJ SCHOOLTOCHTJE. Gistermorgen is aan het fiets tochtje van een klas van de Mink- maatschool te Enschede op wel zeer tragische wijze een abrupt einde ge komen, doordat één der leerlingen, kort nadat men uit Enschede was vertrokken, door een vrachtauto werd overreden en op slag gedood. De klas fietste onder leiding van een onderwijzer op de Oldenzaalse- straat twee aan twee aan de rechter zijde van de weg. Toen één der jon gens met een trapper een trottoir band raakte, begon hij te slingeren en raakte de naast hem fietsende veertienjarige D. IJspeerd die daar door de weg opzwaaide. Een uit de richting Oldenzaal komende vracht auto kon niet tijdig uitwijken en greep de jongen, die ter plaatse overleed. se vinding kunnen zien. Een grote attractie is zeker ook de ballon- werf. Voor 't eerst zal men in Ne derland kunnen zien hoe het om hulsel van de ballons wordt gecon strueerd, hoe het net wordt geknoopt en de ballongondels worden ge vlochten. De Unesco verbindt aan dit sport evenement een internationale good- will-ma'nifestatie door aan elk der balloncommandanten op hun lucht reis een boodschap mee te geven voor de autoriteiten in de landen, waar zij zullen landen. Voor dit romantische schouwspel hebben reeds grote groepen buiten landse ballonvaarders hun komst gemeld. Als bijzonderheid dient te worden vermeld, dat aan de race een prijsvraag is verbonden voor het publiek. De baten van dit ouder wets gezellige luchtfeest zullen op 2 September per helicoptère naar het Loo worden gebracht en daar wor den aangeboden aan H. K. H. Prin ses Wilhelmina, beschermvrouwe van de Vereniging het Nederlands Kankerinstituut. Wie de dupe is van hamsteren De Katholieke Arbeiders Bewe ging in Limburg heeft in een tele gram aan de raad van ministers verzocht maatregelen te treffen ter bescherming van de minder draag- krachtigen tegen de onsociale prak tijken van hamsteraars. Volgens het telegram wordt in Limburg zeep, olie, rijst, tlhee, blikvlees en textiel in zulke hoeveelheden gehamsterd, dat in vele gevallen deze artikelen niet meer verkrijgbaar zijn. Grote groepen loontrekkendendie deze artikelen voor gewoon dagelij'ksge- bruik willen Ikopen, wordeni hier van de dupe. Volgens op het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening verzamelde inlichtingen zijn er in het hele land winkeliers, die de bevolking tot hamsteren aanzet ten. Daar de Regering van oordeel is, dat er geen enkele aanleiding tot hamsteren bestaat, en de Hamster- wet nog steeds van kracht is, rijst de vraag, of de oude gemeentever ordeningen weer in werking gesteld kunnen worden. In dat geval kan de politie zowel tegen hamsteraars als tegen winkeliers optreden. „Volkskr.' Aetherk^nken WOENSDAG. HILVERSUM I. 7.00 VARA: 10.00 VPRO; 10.20 VA RA; 19.30 VPRO; 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws; 7.18 Gramofoonmu- ziek; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Orgelspel; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Pianorecital; 10.00 Paedagogi- sche causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gramo- foonmuziek; 12.00 Hawaiian-muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 voor het platteland; 12.38 Gramofoonmuziek; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Gramofoonmuziek; 13.40 idem; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Residentie orkest en solist; 15.20 Voor de jeugd; 17.30 Orgelspel: 17.45 regeringsuit zending; 18.00 Nieuws; 18.15 „De Be nelux en de vakbeweging", causerie; 18.30 radio-volksuniversiteit; 19.00 „Verworpenen der aarde....", cau serie; 19.15 Kamerkoor; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 poli tiek commentaar; 20.15 Residentie orkest; 21.00 „Idylle", hoorspel- 21.55 Kwartet; 22.15 Populair-wetenschap- pelijke causerie; 22.30 Trio; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM n. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnas tiek; 7.30 Gramofoonmuziek; 7'.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 gewijde mu ziek; 8.45 Gramofoonmuziek; 9.00 voor de zieken; 9.30 Gramofoonmu ziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Fluit en Piano; 11.30 Populaire muziek; 11.55 Gramofoonmuziek; 12.30 Mede delingen; 12.33 Orgelconcert; 13.00 Nieuws; 13.15 Promenade-orkest en solisten; 14.00 Reportage Zendings dag; 15.00 Gramofoonmuziek; 15.30 H.B.S.-koor en solist; 16.00 Gramo foonmuziek; 16.15 Voor de jeugd; 17.00 Strijkorkest; 17.30 Volksmelo dieën; 18.00 Dameskoor; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.15 Boekbespre king; 19.30 Gramofoonmuziek; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gra mofoonmuziek; 20.15 Koor, orkest en solisten; 20.50 Gramofoonmuziek; 21.00 „Een Amerikaan ziet Neder land", causerie; 21.20 Trio; 21.45 Ra dio Philharmonisch Orkest; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Schaakoverzicht; 23.2024.00 Gramofoonmuziek. VEILIG VERMEER Demonstreer Uw rijvaardigheid niet door anderen in gevaar te brengen, maar door beleefdheid

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5