QeóCaaydmet diploma! Leidse schooljeugd leerde zwemmen Leidse R.K. invaliden ter bedevaart naar Schiedam NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 11 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Meisjes: Leidse Hout: A: Hannie v. Vreedendaal, Rosa de Koning. B: Clasina Leef lang. Hoge Mosrweg 12: A: Rietje Sie- rat, Trientje Spies,, Marry Janssen. Noordeinde 40: B: Greetje Lin- schoten, Henny v. Hasendonk, Rieks- ke Huiding, Jopie Blokland, Riekje Kalthoff. Noordeinde 1: A. Emmy Ficher, Loes Bakx. Lusthof laan 2: A. Joke Vinke, Elly Verplanken. B: Ria Pieters. Hooglandse Kerkgracht: A: Marry Honders, Jeane Jilleba, Jeane Duf fels, Hanneke Haantjes, Rini Zaal berg. B: Corrie Steeneveld, Hanna Dijk, Lineke Plu, Anftemarie Haantjes. Stadhouderslaan la. A: Tineke Lepelaar, Loesje v. d. Horst Ankie Burgers, Dieneke Sandberg. Kernstraat: A: Ellly Regeer, Joke Verhoeven, Annemarie Duyverman, Roosje Kuperus. B: Nelly Smittenaar, Hanneke Servaas. Lorentzkade: A: Elly Leenen, An- nelies Aalbersberg, Joke ten Napel. Drifstraat 77: A: Suze Beekman, Gonny Nievaart, Trien Baart, Nelly Gulij, Tinie Ginjaar. B: Annie Meyer, Auk je Burgey, Suze Hansen. Aalmarkt: A: Loesje Abberstee, Greetje Spaarman, Beppie de Tom be, Elly Filippo, Plonie Chrispijn, Willy Moonen, Nieke v. Velzen. B: Annie de Tombe, Tineke v d. Meene, Irene Gaykema, Nelly v. d. Velden. Langebrug: A: Greetje Devilee, Annie Pómmer. B: Corrie Ziegelaar, Jannetje Spijker, Son ja v. Staden. Munnikenstraat: B: Annie v. Ga len, Netty Sybesma, Willy v. d". Vet, Trudi Houwer. Medusastraat: A: Inneke Schoe- man, Corrie Benning, Trudi Nievaart, Hendrika Olievier. Levendaal (Catarina): A: Ria Hop- pezak, Ria Steenbergen, Henny Steenbergen, Cobie Taf fijn, Willy v. d. Roe. B: Anneke Janson, Beb Sprenger. Lorentzkade (Barbara): A: Elly Bodenstaff. B: Nel Kramer», Hanny Fles, Mar ry v. d. Meyden, Do de Bree, Trees Paardenkooper, Willy Bonnet. Zuidsingel: A: Annie Corree, Wies- je Siere, Bep. v. d. Steen. B: Kea de la Rie. Haarlemmerstraat 32: A.: Lies v. d. Zwet, Annie Verhoeven. B: Loesje Devilee, Hanny Fran- kdn. Levendaal (Barbara): A: Miny v. Niel, Inge Nagtegaal, Lenie Uphoff, Marijke Schrier, Elsje Meerpoel. Elsje Niezenbeek. B: Nel Rozier, Ria Pieterse. Duivenbodestraat 11: A: Willy Selier. Haarlemmerstraat 32 (Maria): A: Leni de Heyden, Loes Dieben, Mary Molnar, Els de Jong, Sietske Caste- lein, Jaculline Leenen. B: Maja v. Egmond. Janny Rijn hout, Edith Breedeveld. Oude Vest (Theresia): A: Trientje Lafeber, Rietje Levaart. Lina Meer- tens. B: Lina Noordermeer. Boommarkt: A: Betty Rijsbergen. B: Nelly Baas. Maresingel 54: B: Johanna v. Meurs, Rietje Fasseur, Elisabeth Le- cuwis. Middelstegracht: A: Annie v. d. Wijngaard. Caeciliastraat B. L. O.: B: Trui v. Bakkum, Nel Belt. Jongens: Leidse Houtschool: A: Piet v. d. Broek. Os en Paardenlaan: A: Nico Bent- veld, Piet Remundt, Sjaak Vinke- steyn. B: Jan Vioen, Jan Parle vliet, Adrie Compier. Kernstraat: A: Koos Mellaart. B: Hans Grondel, Reint v. Wij- land, Hans v. Welzen, Wim v. Loon, Eddy v. d. Weerthof. Lorentzkade (Finse): A: Koos de Swart, Aat Dubbeldam. B: Jan Wijrdemap, Ruud Aal bersberg. Schuttersveld (Mon.): A: Dirk Vlasveld, Joop de Haas, Tonny Hol land. Rijnsburgersingel: A: Bram Heme- rik, Jan Doesburg, Henk Plantfeber. B: Ton Dekker, Henny Schip aan Boord, Jack Pet. Stadhouderslaan: A: Jan de Bruin, Laurens Bouwman. Hooglandse Kerkgracht: A: Piet Nagtegaal, Jan v. Klaveren. B: Wim Eigeman, Chris Matze, Rinus van der Maas. Leendert Neu teboom. Hoge Morsweg: A: Chris Nedde- meier. B. Piet Westerhoven, John Derogee. Noordeinde 40: B: Wim Heykoop. Noordeinde 1: A: Barry Louwe. B: Jan Casper Hartman, Willem Heybroek, Evert v. d. Bosch, Bert v. d. Knaap, Wim v. d. Steen, Eduard Vermeulen. Langebrug B: Henny Zirkzee, Her- bert Polman, Kees Klaassen, Jan Korswagen. Pasteurstraat: B: Henny v. d. Wey- den. Oosterstraat: A: Hans Bink. Potgieterslaan (St. Leonardus): A: Rien Bergers, Paulus van Kampen. B: Tom van Zandwijk. Caeciliastraat R.K.: A. Tom Bik, Robby Heruer, Frits Martijn. B: Henny Kriek. Maresingel 54: A: Jan Jongeleen. B: Leo Gijsman. Zuidsingel: A: Piet v. Dam. B: Samuel Holswilder. Middelstegracht: A: Jan Lepoeter. Haarlemmerstraat 240 R.K.: B: Frans Homburg. Franchimontlaan 20 (Don Bosco): A: Hein Fles. B: Mathtieu v. Noort, Jan Oomers, Piet Janson. Rapenburg 48: Leo v. Kino, Peter Menken. B: Cornelus de Cler, Cornelis de Groot, Wilhelmus v. d. Berg. Caeciliastraat 65a B.L.O.: A: Hen- drikus Doorneveld. Javastraat: A: Henk v. Munste- ren. Driftstraat 77: A: Wim Meyer, Adrie v. d. Broek. B Joni v. d. Wijngaard, Albert Jesse. Pelikaanstraat 20 B.L.O.: A: Kok Verbruggen. B:Rudi Kuijper, Wim Zwetsloot. Medusastraat: B: Cor Baart, Kees Beusekom, Henny Jansen, Lons Erades, Jan Stadt. DIPLOMA-ZWEMMEN IN DE OVERDEKTE. Voor een bijna uitverkocht huis, deden Zaterdagavond in „de Over dekte" zeker een 150 zwementhousias ten een massa aanval op het verkrij gen van een diploma van geoefend zwemmer (ster), maar met nog groter plezier zagen wij ook heel wat oude ren de zwemkunst beoefenen en hiei doelen wij op de deelname van Po litie. Brandweer, en niet te verge ten de jongens van het vliegveld Valkenburg en van de Soc. Med. Dienst. Dit was werk van de bovenste plank heren-instructeurs en wij we ten. dat de heren C. Rameau en J Kuiper daar zeker niet vreemd aan zijn. Hulde voorts voor de directie en personeel van de Overdekte om zoveel dames, meisjes en jongens vertrouwd te doen raken met het water, dat nog steeds zijn slachtof fers eist, maar wellicht weer nieuwe krachten heeft gegeven dit te voor komen. Noemen wij tot slot de namen der geslaagde Dames A R. Koningsber gen, L. Vrede I. Staverman, A. v. d Hoeve. M. van Duyn, D. Karstens, L. Mansolt, M. en H. Haantjes A. Kort hals. G. Klay. E. Fischer, M. Kukler, W- v. d. Velde, J. C- M. v. d. Laan. H. van Vreedendaal. M. Duparc, K. Brouwer, M Lourens, H. de Jong. T. Knjjber, M. Looyenstein, L. Lan gen, R. van Dijk, T- Lepelaar, C. v. d. Ende. C- Oomen, Y. Mooiweer, C. Pasma. A. de Koning, T. v. d. Berg. L. Looyenstein. T. Stein, E. Brenn, W- v. d. Berg L. van Duyn, G van Duivenbode, J Bresier, C. van Meurs R. van Klaveren, E Wouters, N. v. d. Yssel, A. Brunsting, B. Brenn F. Toets van Aemerongen, voorts de da mes C. v. d. Tuylv. d. Berg. T. RietmolenBanken, L. van Cuilen- burgVis. G Hoogteyling. H. v d. Veldenden Hollander, J Robbers Brier, E. LafeberKompier. Dames B.: E. Goedkoop. W. Blote. D. Timmer, J. Laterveer W. Ber nard. C. Hanno, A. Haantjes, G Ka- les, I. Ringeross, E. Berg H Pierha- ge. D. van Bemmel en A. v. Wissen. Heren A.: M. Kuiper, R. Hellen- doorn, H. Blote, B Wassenburg R. Wiersma, G. Kuun, D. J. Vrede, H. Bolt.en, K. de Swart, J- Dee, H. Timmer. D. van Dorp, T. Breitbaarth. W. van Daalen, A. Klomp. D. J Lafe ber, A. Mechelse, E. Althuis, W Lange. H- Voogt, J. Pieters. A. Schenk. Heren B W. v. d. Yssel. W. van Hoorn, D. Hellendoorn. E. Vermeu len. R. Bernard, J. C. Hartman. E. Pierhage, L. Eradus, N Breitbarth B- van Daalen, W. Heybroek. B v d. Knaap, J Bertels, R. van Well Groeneveld, T. Tirion. J. Tirion, A. Wiitkamp. Politie: D. J Verzijden. G. A. N. Cornelisse, B Schilder, J. v- Dorp, M. van Hilten J. v. d. Sluis. D. P. de Jong C. J. Visser, E. H. v. d Kooren. A. C Kramer J. H. van Geel. C. J. v. d Kaay. J v. d- Ochterd, J. van Leeuwen H. Bloemzaad. A. Smiet, W. van Ek. M. Bakker. H. L. Voorn, G J. Bek, M. Overdijk. Brandweer. C. van Nierop en J- C. van Haaster Vliegveld Valkenburg: P. de Jong W. A. Dekker. C. J. Alberts. K. v- d. Hoorn, J. K van Polanen. J. Jonker Soc. Med. Dienst: D. A. Huwae (diploma B) H W. Dieje (diploma A). De R.K. Invaliden van Leiden en omgeving hebben Zondag deelgeno men aan de Bedevaart naar Schie dam. Mensen, die uit de Vroegmis kwamen, keken wel vol belangstel ling naar de grote Eltax-touringcar, die zowat heel Leiden doorkruiste, om de invaliden van de verschillende punten of van huis te halen. Ongeveer kwart voor tien was men voor de Petruskerk; daar sloten de auto's van de heren Wassing en Po- lanen zich aan. Groot was de verras sing, toen alle deelnemers getracteerd werden op een fijn flesje eau de co logne, aangeboden door de firma Sanders. Om vijf minuten voor tien werd gestart en was de bedevaart begonnen. Al spoedig waren allen in een prettfge stemming. Aan de grens van Leiden bad 1 van de verpleeg sters een tientje van de Rozenkrans voor het welslagen van de tocht en behouden thuiskomst. Door middel van een microfoon werden de be zienswaardigheden aangekondigd en de reis verliep buitengewoon pret tig, afgewisseld door een liedje en onder het genot van een sigaretje of snoepje. Om elf uur bereikte men Schie dam en al spoedig waren allen uit de bus en auto's geholpen. Spoedig was er een plaatsje gevonden in de kerk. die zó vol was en waar zóveel invaliden waren, dat ieder onder de indruk kwam. Om ongeveer 12 uur begon de H. „Blijft voor 't Land". Vrijdag avond hield de schietvereniging „Blijft voor 't Land" haar jaarverga dering in hei Juvenaat. In zijn ope ningswoord herdacht de voorz. met enige zeer waarderende woorden de overleden leden J. v. d. Haak en J C. Schmidt Bij een kort overzicht kon spr., ondanks dat het ledental iets achteruit was gelopen en nu ruim 50 bedraagt op een zeer actief jaar terugzien- In totaal waren er 39 schietavonden met 1396 beurten zo dat gemiddeld 36 schutters per avond aan de schietoefeningen deelnamen, verdeeld in 16 le kl., 35 2e kl. en 7 3e klasse voer de nieuwe competitie is de indeling 6--329. De wissel medailles werden veroverd door: le klas: 1. J. de Heus 2. J Goudria'an. 3. D. Luschen, 2e klasse: 1. J v, d. Burg. 2 N. Caspers 3. Jac. de Groot: 3e klasse: 1 G Steen voorden 2 H. v. d. Meulen, 3 P. Steenvoorden De resultaten onder de damesleden waren: 1. Mevr. Luschen. 2. Nel van Oosten, 3 Mevr. Heus, 4- Truus van Oosten. De rozenmedailles werden veroverd dor-*, le kl. J. Vink 7 ro zen; 2e klasse Joh Baalbergen 5; 3e klasse C. Heemskerk 5. Het best ge middelde behaalden: 1 J Goudriaan 2. Jac. de Groot. 3. A. van Egmond Op voorstel van het bestuur werd dit college uitgebreid met 1 bestuurslid. waarvoor met algemene stemmen werden gekozen de heer Jac. de Groot Bij monde van de heer J. Kaptein werd verslag uitgebracht van het nazien der b'.>eken van de penningm waarbij spr. met genoegen heeft kun nen constateren dat alles in orde is In de nieuwe kascommissie werden benoemd J. van Egmond en A. Leij- ten. Bij de rondvraag werd nog naar de mogelijkheid gevraagd om in het komende seizoen wederom een wed strijd te houden tegen het plaatse lijk politiecorps hetgeen zal worden aangevraagd Nadat de voorz. dank had gebracht voor de aangename be-, sprekingen en de wens uitsprak, dat in het komende schietseizoen weder om een prettige geest moge heersen werd overgegaan tot prijsuitreiking, waarmede deze zeer amicale avond werd besloten. Mis met een prachtige preek. Toen was het eerste gedeelte van de Bede vaart achter de rug. Allen die enigs zins konden, gingen naar de diverse gebouwen om te eten en koffie te drinken. Opgeluisterd door een film pje of zang kwam ook aan dit deel weer een einde. Toen kwam het laatste deel: Lof met Processie, zeer indrukwek kend. Om ongeveer half 5 was ook deze plechtigheid ten einde en wer den allen weer naar de auto's ge bracht en kon de terugtocht begin nen. Ongeveer half zeven waren allen weer thuis, onder de indruk van de ze onvergetelijke dag. Na allen die hadden bijgedragen, chauffeur, autobezitters, verpleeg sters en andere hulpen te hebben bedankt, hoorde deze mooie dag weer tot het verleden. Jammer, dat niet alle R.K. invali den weten wat het betekent, lid van de Ned. R.K. Bond van Lichamelijk Gebrekkigen „St. Liduina" te zijn. Een nog groter aantal zou dan aan deze Bedevaart hebben deelgenomen. Men kan zich uiteraard steeds als lid aanmelden. GEM. H. B. S. LEIDEN. Bevorderd naar de 2e klasse: G. Bernard, J. Cornelisse, Jannie van Es, J. L. J. Gaillard, Leny van der Hoek, M. A. Hoogerwerf, Elly Hoo- geveen, J. J. van der Kaaden, A. J. C. Kluppel. Els Kolling, Th. Laurentius, Th. Muller, Anneke Pander, H. J. Ruiter, J. Sloos, C. Vermaas, K. J. Wichers, M. M. Paling, J. Bloem, G. W. Bloemendael, R. J. Fritz, C. van Hooidonk, F. P. Janzen, H. J. Koore man, C. D. Lucas, Ank de Ren, W. J. Schoon, H. C. Seijn, W. J. van Zijl, Dallet Balfour Burglegh, G. Blöte, Laura Bronkhorst, K. C. van Diepeningen, J. G. van Heusden, N. va nden Hoek, W. van 't Hof, P. Ho- gervorst, Hannie Keuter, R. Lange- zaal, W. van Leeuwen R. van der Loos, Mia Ouwerkerk, B. G. Reys, C. Rietman. M. J. Roosenschon, J. Welter, J. F. van der Wijngaard. Herexamen: 2. Afgewezen: 18. Bevorderd naar de 3e klasse: Miep Eeunders, D. Ch. Brandt, Lies Eich- horn, W. F. H. Engels, Tootje Harte- veld, Ph. van der Klugt, P. H. van der Lucht, J A" van den Ouweelen M Roos, Vonny Souman, M. J. Valk. I-I. O. Voorma, J. C. Brandt, H. Broek stra, D. de Geus, D. van Ormondt, C. Je Pair, J. H de Rooy, P. Sdhend- stok, H. P. Struch, H. Westra, H R van Staveren, J. J. van den Bosch, Marie de Bruin, W. Buddingh, H. Fuchs, H. Galjaard, A. de Jong, A de Kramer, P. W. van Milaan, K. N. Moonen, J. van Noort, J. W. F. Oos terhof, J. F. A la Rivière, Ellen de Roock, H. vap Steenis, H. Vlezen beek, Anke Warring, F. A. Wempe Herexamen: 2, afgewezen: 22. Bevorderd naar de 4e klasse: P. Adam, D. van Assen, H. Pr. Bleiji, G. Bruyn, G. Busch, Winny Dümpel, J. Hollebeek, R. B. Hoogwerff Kroon, W. D. van de Krol, H. A. van der Linden, G. J. Lolling, W. Th. Nieboer, Mary Ophof, B. Renes, J. Roos, Ad- dy van de Scheur, S. L. Sie, R. Sloos, F. Thijssen, J. Vos, Th. Admiraal, Lies van Bommel, H. van Brero, Willy de la Bije, A. van Houwelingen, F. J. de Jong, R. Kop, A. van der Kwaak, N W. Lourier, Annie Lucas, J. van der Noordaa. Henny de Ren, G. H. Rigter, A. Verhoog, J. G. Voorsluys, A. Hoekstra, C. J. Joseph, H. A. B. Knorringa. Dini Lammens, J. Lam mens, D. de Marcas, J. Ober, J. Ra- vensbergen. Suur Robbers, A. R. J. Terpstra, Adri Wassenaar, H. van Welzen, A. A. Vriezen, N. G. G. van Olden, G. Balfour v. Burleigh. Afge wezen: 20. Bevorderd naar de klasse 5 A.: P. Admiraal, J. Boelee, D. Cos- see, Epna Eichelsheim, G. Gemert, Annelies Gerritse, Bep van den Heuvel, G. J. Jansen, Babs Kam- ma, D. J. van Kooten, W. F. de Moed, R. P. Oosterhuis, J. Redel, P. C. Rosier, J. Spiering, C. Var- kevisser. Herexamen 2. afgewezen 1. Bevorderd naar de B 5 klasse: H. de Boer, J. Briër, G. M. Can- noo. J. Favier, W. de Hen, Eefje van Kleef, Phiel Labaar, K. Marijt, Ad ri Noordzij, Hetty la Rivière, J. Roe le, J. Sap, R. P. Welter, J. Bruyn, J. van Dijk, W. J. Hendriksen, M. J. W. van der Horst, H. Meyer, R. Pi no, J. Vermeulen, H. J. Wisse, Herexamen 4, afgewezen 13. DRAADBREUK VEROORZAAKTE EEN TREINBRANDJE. De trein, welke gisternacht om 12.19 uur in Leiden moest arrivieren, kreeg vertraging op het traject WarmondLeiden, doordat de bovenleiding brak en de loshangende draad op de achterste wagon viel, waardoor brand ont stond. De trein reed door naar Lei den, waar de achterste wagen, met het brandende dak, werd afgekop peld. Inmiddels was de brandweer gearriveerd, om het niet gevaarlijke brandje te blussen. De trein kon met een uur vertraging de reis naar Den Haag voortzetten. UTRECHTSE UNIVERSITEIT. Voor het candidaats-examen vee artsenijkunde slaagde aan de Rijks universiteit te Utrecht de heer W. A. Hermans uit Leiden. ZANDLEVERING AAN LEIDEN AANBESTEED. Hedenmorgen werd op het Stadhuis onderhands aanbesteed het leveren van zand aan de gemeente Leiden over het tijdvak van 1 Aug. 1950 tot 31 Juli 1951. Er waren drie inschrij vingen binnengekomen. W. Volle- bregt, Oegstgeest, franco Hulpwerf 3.10 per m3., op andere plaatsen in de stad ƒ4.25. M. v. d. Ham, Voor schoten, resp. 2.80 en 4.H. Compeer, Oegstgeest, resp. 2.73 en ƒ3.10. Tevens werd aanbesteed, over het zelfde tijdvak, het vervoer van ma terialen voor de gemeente Leiden. Cijfers hiervan zijn te gedetailleerd om te publiceren. ALPHEN AAN DEN RIJN Lauwertak voor de brandweer. Bij de te Deventer gehouden natio nale brana v/eer-wedstrijden wist het Alphense vrijwillige brandweer corps beslag te leggen op de lau wertak, die was uitgeloofd voor het corps dat de minste fouten- maakte. Een succes voor de heer A. Korver en zijn mannen! Openlucht concert. In de mu ziektent achier het raadhuis gaf de heer F. Jasperse Maandagavond, met een vijftal zijner zangkoren een open lucht-concert, dat t uitstekend is ge slaagd. De koren zongen ieder afzon derlijk en met elkaar, terwijl tot slot door alle koren tesamen werd ge zongen: „Mijn Nederland" van G. A. Mar.gold. Enkele nummers werden aan de piano begeleid door de heer C. Verruijt Jr- Aanbesteding. Onder leiding van de architect R. Vis heeft in hotel Toor de aanbesteding plaats gevon den van de verbouwing van het kan toongebouw „de Leerhoeve". Er waren in totaal elf inschrijvin gen, waarvan de hoogste was J. van Vliét te Aarlanderveen met 34.000, en de laagste de fa. M. van Beuze- korn en Zn. alhier voor 29.795. De gunning is aangehouden. Personalia. Voor het prop. ex civiel ingenieur slaagde te Delft de heer P. C. 1 angeveld, Geboren: Bouwe J. W., z. van W. van der Bijl en G. J. Lemxes; Nicolaas P., z. van N. Doedman en P- Niesing; Eudolphus T„ z. van N. F. de Heij en J Janmaat; Johannes G.. z. van G. A. den Hartog en C. C. v. d. Meer; K., d. van Huibert Jongen burger en H. van Maaren; Maria W.. d. van N- A. Hoogeveen en W. M. Verlaan; Cornelia, d. van L. C. van der Vliet en M. Broere; Dirk, z. van P. D. de Bruin en A. Vergunst; Cor nelia J. M., d. van A. G- v. d. Hulst en M. A. Kempen; Maria G., d. van P- J. Spaan en K. Dirkzwager; Eduard Johannes, z. van J Basie en G- van Veenendaal; Christiaan C.. z. van J. B., Oskamp en J. M. v. Vul pen; Krina P.. d. van P. J. Smit en N. Wapenaar; C. G. d. van G- van Muiswinkel en J. Grëper. Huwelijkaangiften: I. Schuil 30 jaar en G. Raaphorst 29 jaar; H. J Steehouwer 31 jaar en C. J. v. d. Neut 25 jaar; S. Broekmön 24 jaar en G. Hoogeveen 22 jaar: J. H J. Bergman 29 jaar en M. H. Straat hof, 24 jaar; A. Vergeer 31 jaar en J. Boom 17 jaar; T. van Duren 39 jaar en P- Stappe* 41 jaar. Overleden: Gerardus van den IJs- sel 79 jaar; Bernard Griffioen 7 jaar; Willem Snatersen. 92 jaar; Jan Hen drik Ruting 83 jaar: Jacoba van Beek, 80 jaar. BODEGRAVEN Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het diploma Moderne Bedrijfs administratie Mej. N. Schouten. Geboren: Hendrik z. v. H. Bergs- ma-Oudshoorn; Leonardus Thodorus z. v. A. Veelenturf-Vergeer; Johan Herman Jozef z. v. J. J3elder-Welp; Jacobus Johannes Maria en Karei Jozef Maria z.v. J. Koot-v. d. Maat; Johannes Theodorus z. v. Th. Agter- of-Pouw. Getrouwd: Willem Verweij 30 jr. en Marg. Doornik 30 jr. Overleden: Niesje Helsloot 83 jr., wed. van J. v. Leeuwen. BOSKOOP Geboren: Alida W. M., d van C. Benschop en M. W. M. Benschop; Hendrik J., z- van H. van Tol en J. A. Heinen; Dirk, z. van C. Verboom en J Abee; Klazina. d. van C. Boere en M. C. van der Willik; Theodora Ad* M., d. van L. Groenendijk en J. L. Lubbe Huwelijksaangiften: P. van Os en T. Verweij; W. Hoogeveen en Adr. Tamerus; Hubertus A. Janssen en M A. Bijland. Huwelijken B. G. Kompeer en M. Th. Stolker; J. Pellekooren en N- Adriana Udo. Overleden. J. de Jong 82 jaar wed. van Maria Loos. HAZERSWOUDE Personalia. Marianne Louwers slaagde te Leiden voor het diploma costuum-naaien. Geboren: Dirkje, d. van J. P. Cok en T. Vierstra: W.. z. van G. den Houdijker en N. Hijneman. Ondertrouwd: C. van Schie 23 jaar ên J. H. Vergunst. 22 jaar. Gtrouwd: M- Rademake* en D. Ooms. Overleden: Petronella M. Th. van der Meer, echtg. van Pannebakker, 71 jaar. LEIDERDORP Personalia. Voor het diploma costuumnaaien slaagde aan de V. G. L. O. Schooi te Leiden Annie van Egmond. NIEUWE-WETERING Personalia. Voor het diploma costuumnaaier slaagde aan de V. G. L- O. School te Leiden Truus Bouw meester. NIEUW VEEN Z. V. V.Nic. Boys 24. De overwinningeniteks van Nic. Boys is voortgezet met een 42 zege op Z- V V. Uit een vrije schop nam Z. V. V. de leiding (10), maar Piet Lenting maakte gelijk (11) en Kees Hoogervorst gaf de Boys de leiding (1.2). Nog voo* de rust verhoogde Piet Lenting de voor sprong (13) en een kwartier na de rust was de stand 14 door Cor de Groot. Vijf rrin. voor het einde slaag de C. v. d. Nagel erin de achterstand te verkleinen (24), wat tevens de eindstand werd. Nic. Boys adspriranten B verloren op eigen terrein van N. S. V. met 40 Geboren: Wijntje Maria, d. v. D. N. Habermehl en E. van der Meulen Adrianus Leendert, z. v. J. van der Leden en D. de Ruiter. Ondertrouwd: A. van der Vaart 58 j. en N. van Wengerden 60 j. Gehuwd: H. A. van der Vlugt 23 j. te Ter Aar en M. E. Brouwer 19 j. Overleden: J. Poortvliet, 76 j. wed van J. H. van Rijswijk. P. Blok, 75 j. echtg. van M. Vis. J. Stoffels, 61 j. ROELOPARENDSVEEN Bouw nieuwe kerk begonnen- Voor de parochianen van pastoor S. Ligthart zal de bouw van een brug en een directiekeet op het terrein, waar de nieuwe kerk moet komen, een feestelijke aanblik leveren. Want hiermede is de bouw van de nieuwe kerk aangevangen. RIJP WETERING Personalia. voor het diploma costuumnaaien slaagde te Leiden Ria Zwetsloot. TER AAR Gemeenteraad. De raad komt op Donderdag 13 Juli 's namiddags te half zeven in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat een 14-tal punten, w. o. :Verzoekschrift van de R. K. Sportver. Altior om subsidie ten behoeve van terreinverbetering; Voorstel inzake onderhandse aanbe steding: a. de reconstructie van de' Kerkweg, b. het aanbrengen van be strating en riolering langs de kerk weg, c de aanleg^an de ontsluitings- weg in het uitbreidingsplan; Gunning bouw ambtswoning voor de burge meester. WOUBRUGGE Personalia. Voor het diploma costuumnaaien slaagden aan de V. G. L. O. school te Leiden Willy van Dorp en Gré Slingerland. ZOETERWOUDE Personalia. Voor het gezellen- diploma van het kappersvakexamen slaagde de heer H. van Rhoon jr. Berichten reeds geplaatst in een onzer vorige oplagen. HET BABY-SCHIP „ATLANTIS" Vanmorgen is de „Atlantis", het baby-schip, te Amsterdam gedebar- keerd. Van de zestig babies, die ge boren werden na vertrek uit Priok tot drie uur vanochtend, zijn er 35 jongens en 25 meisjes. Om een behoorlijk transport te ga randeren waren voor het vervoer naast luxe-legerauto's wier aan tal onvoldoende was een groot aantal taxi's ingeschakeld. Enige ouders hebben de geboorte van hun kinderen op deze gedenk waardige reis voor immer willen vastleggen in de voornamen' van hun Benjamins. Zc kreeg de jongste spruit van de familie Rebel de voornamen Atlantis Johannes toegemeten, de Janssen noemden hun spruit Ivonne Atlanta en Petersen jr. werd door pa en ma bedqrhf met de naam „Atlantinus" Het eerstgeboorterecht op deze reis v d. „Atlantis" heeft zonder twijfel de blozende zoon van de familie Bachet. Zijn naam luidt: Felix Atlan tis. Hij werd geboren luttele mi nuten nadat de „Atlantis" zich had losgemaakt van de kade te Priok. Hij en zijn mede-babies, die met een gemiddelde van twee „stuks" per dag de passagierslijst aanvulden, hebben hun goede overkomst voor een groot deel te danken aan de me dische dienst, die onder leiding stond van dr. F. M. Vonk. De belangstelling voor de aan komst van het „Babyschip" was zeer groot. Engelse, Amerikaanse en Franse journalisten en persfotogra fen verdrongen zich vanochtend op de Javakade om flit unieke stukje wereldgeschiedenis aan de lezers van hun bladen te kunnen voorzetten. Y.T.-BEZOEKER VERONGELUKT. Op de Rijksweg ter hoogte van het benzinestation „Correct" te Baarn is Zondag de motorrijder K*. uit Baarn, die Zaterdag de T.T.-races in Assen had bijgewoond, doordat hij geen voorrang verleende aan een taxi, die uit de richting Amsterdam kwam, aangereden en zo ernstig gewond, dat hij naar het ziekenhuis in Baarn moest worden vervoerd, waar hij la ter aan de gevolgen is overleden. MESTHOOP IN BRAND! In de nacht van Zaterdag op Zon dag is bij een boerderij aan de rand van Den Haag (Leijweg) een grote mesthoop door broeiing in brand ge raakt. Deze kwalijk riekende brand bezorgde de brandweer, mede door de afmetingen van de mesthoop: 25 m. lang, 5 m. breed en 8 m. hoog, nogal enige moeite. Eerst nadat de mesthoop uit elkaar was gerukt, kon het vuur worden overwonnen. De eigenaar schat het verlies van zijn mesthoop (paardenmest) op 20.000 gulden. SCHEEPSBERICHTEN ASTURIAS (burgers) 10 Juli van Ade nr. Suez, Djakarta-A'dam; GAROET. Djakarta-R'dam 10 Juli te Suez; MATARAM, Djakarta-R'dam 10 Juli van Belawan nr. Djeddah; POELAULAUT, A'dam-Indonesië, 10 Juli te Port Said; ROTTI Djakarta- A'dam 10 Juli te Aden; SUMATRA, 10 Juli pass. Finisterre nr. Genua, A'dam-Makassar; WATERMAN, R'dam-Djakarta pass. 10 Juli Dondra- head; INDRAPOERA, Djakarta- Rotterdam, 10 Juli 700 m. Z.O. Cey lon. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Juli. Groente. per 100 kg.: rode kool 67, savoye kool 9. rabarber 6—7, kroten 11—12. uien 6—13, peen 8-12, aardappe len J 7—12, andijvie 7—13, druiven 148, snijbonen 3798, stambonen 5361, doperwten 3830 poste lein 12—10, tuinbonen 6-^-8, Au gurken 838, komkommers 8 14. spinazie 920, tomaten A 25 84, per 100 stuks: komkommers 8 16, bloemkool 835, salade 2— 2.70 perziken 2.20—19, per 100 bos: krol en 2.803.80, pieterselie 1— 1.80. radijs f 3.904 10. selderie 2 2 40, peen 510, zwarte bessen 6575, pruimen 58- -85, rode bes sen 48, framboiei. 120, perziken 3647. U Juli. Vette Varkens. Aan voer 150 stuks. Notaung: de zware 176180, hchte 1 166172, zeugen 143. Handel vlot. ROTTERDAM, 11 Juli. Vee. Totaal aanvoer 4194 stuks, 675 vette koe:en en ossen, 951 gebruiksvee. 334 graskalveren545 nuchtere kalveren, 331 varkens, 671 biggen, 216 paarden, 80 veulens. 317 schapen of lamme ren, 74 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien (levend gewicht) f 2.70 —2.80, 2.50—2.70, 2.20—2.50 per kg.; graska"veren 350—250—150; nuchtere kalveren 605550; big gen 504540; slachtpaarden (le vend gewicht1.85. 175, 1.55 per kg.; schapen 95—75—55; weide en zuiglammeren 605040; kalf- koeien 1015925800. melkkoeien idem; varekoeien 7006O0--525; vaarzen f 725-^625—500; pinken 550—450—375. BODEGRAVEN. 11 Juli. Kaas. Aanvoer 223 part:ien. Prijzen: 1ste scort. 2.102.18 2jc soort 2—2.09, zware tot f 2.38 per kg. Handel rra;ig. ROELOFAREN! SVFEN, 10 Juli. Groente. Aardbeien 1645 cent ?e* half pond, oretlcpeen 8—9, biduien 610, bloemkool 927 per 100, tuinbonen CO73 cent, kas snijbonen 4.105.70 snijbonen volle grond 3.90—5.10, idem stek (.501.90, dubb stambonen f 5.10 5 PO Augurken: grof 2.502.30. id« m bommen 2 O j2.55 en idem sf"tpel 1 651 95 per 25 k„. Bloemen. Liatris 624 cent, Aglaia 4l! cent. Scabiosa 3034 cent. Alstroemeria 514 cent, Anjers 4cent, Asters 26 een' Colvillie 615 cent, Gladiolen 4258 cent. TER AAR 10 Juli. Groente. Kassnijbonen 4.506.50, idem B 3.20—4 70 idem stek 3.40—4 30. stamprincessen f 5.206.60, natuur- snijbonen f 2-906.90, idem stek 1.501.70 stamsnijbonen f 2.50^ 2.80, peuen 1.908 60, doppers 2 kapdoppers 1 90—3.80, idem B 1.10, blauwschokkers 2.10, tuin bonen 6063 cent alles per 10 kg., tomaten A ?862, idem B 5262, idem C 2550 cent, CC'2024 cent. bonken 4147 cent, gescheurd 68 cent, kriel 317 cent. waspeen 89 cent, stek 3 cent, andijvie O10 cent, groene kool 611 cent, kroten 812 cent, rode kool 910 cent. nieuwe aardappelen 1115 cent, idem kriel 7 cent. rabarber 67 cent, spitskool 68 cent, postelein 1924 cent, uien 15 cent, alles per kg.a. sla 26.10 per 100 stuks bloemkool 1 A 2642 cent, idem I 2025 cent, idem II 11 18 cent, idem III 39 cent, kom kommers I 1415 cent, idem n 10 12 cent, idem III 47 cent alles per r.tuk bospeen 812 cent, boskroten 56 cent, bos-uien 37 cent alles per bos. augurken C f 3.25. D 1 f 2.60. idem B 2.idem H 2.60 CD 125. E 2.10. alles per 25 kg. zwarte bessen 6670 cent, aardbeien 2149 cent per doosje.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3