9e Alphense Wielerronde werd een groot succes Joop Ham met Mientje K droegen bij tot Ned. zege 33-28 MAANDAG 10 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Jac. de Groot winnaar bij de Prots, Cas Kleetstra eerste bij de Amateurs VOOR HET EEiRST in zijn wielerrijdersloopbaan is, de vorig jaar Sep tember prof geworden, oud Alphenaar Jac. de Groot, thans wonende te Leiden, als prof winnaar geworden van een ronde. En de speling van het lot wilde, dat dit plaats vond bij de 9e wielerronde die Zaterdag j.l. in zijn geboorteplaats Alphen aan den Rijn plaats vond en die voor dui zenden liefhebbers het nodige attractieve op dit sportgebied bood. Wel iswaar had Jac. de Groot zich vele malen van zijn vrienden onder scheiden en wij vestigen in dit verband slechts de aandacht op de 252 k.m. Benelux-wedstrijd, die hij het vorig jaar als amateur wist te win nen. Begrijpelijk was Zaterdag het enthousiasme bij zijn vroegere en tegenwoordige plaatsgenoten groot, toen de Groot voor het eerst in zijn leven als prof, met de bloemen in de hand de ereronde reed. Maar voor hij hiertoe kon komen hadden tientallen hem reeds' stevig de hand ge drukt. UITSTEKEND PARCOURS, FIJN WEER EN PRIMA VELD RENNERS Dit waren promotors voor een groot aantal belangstellenden, dat Zaterdagmiddag getuige was van een uitstekende strijd, om te begin nen om twee uur, tussen de profs A. de Korver, Rotterdam; G. Loos, Amsterdam; C. Bijl, Den Haag; Jac. de Groot. Leiden en Ad. v. Amster dam', Princenhage. De Omnium wedstrijd bestond uit tijdrace, sprint en klassementswedstrijd. De tijd race. één ronde tegen het horloge bracht het volgende resultaat: 1. C. J. de Groot, Leiden, 1 minuut 4/5 sec. 2. A. de Korver, Rotterdam, 1 m. 2 2/5 sec. 3. C. Bijl. Den Haag, 1 m. 2 4/5 sec. 4. G. Loos, Amster dam, 1 m. 4 4/5 sec 5. A. v. Amster dam, Princenhage, 1 m. 6 4/5 sec. Vervolgens volgde een sprint en een klassementswedstrijd voor profs waarvan de uitslagen luiden: sprint le serie 1. A. de Korver, Rotterdam 1 m. 32 sec. 2. A. v. Amsterdam, Princenhage. 3. G. Loos, Amsterdam*. 2e serie: 1. C. J. de Groot, Leiden, I m. 26 sec. 2. C. Bijl, Den Haag. De uitslag van de winnaars: 1. C. J. de Groot, Leiden, 1 m. 58 3/5 sec. 2. A. de Korver, Rotterdam. 3. C. Bijl, Den Haag, 4. G. Loos, Amsterdam. De uitslag van de klassementswed strijd over tien ronden (laatste klas sement telde dubbel) 1. kl. 1. C. Bijl, Den Haag; 2. A. de Korver, Rotterdam; 3. C. J. de Groot, Leiden; 4. G. Loos, Amsterdam; 5. A. v. Am sterdam, Princenhage. De uitslag van het 2e klassement, gaf hetzelfde beeld. De tijd over deze 10 ronden II m. 46 sec. Totaal uitslag omnium wedstrijd was derhalve dezelfde volgorde. Om 10 minuten voor half vijf ver trokken de amateurs voor een wed strijd van 100 km', (plm. 125 ronden) De eerste 60 ronden ronden werden in gesloten peleton gereden. Vele premies werden uitgeloofd en als gevolg hiervan zagen wij meerdere malen enkele mooie sprints. Na een zestigtal ronden begon leven in de brouwerij te komen toen F. Versluis A Smits, A. Dukers en T. v. d. Stel, resp. Waddinxveen, Vreeswijk, Den Haag en Overschie uitliepen en toen er nog ongeveer 28 ronden te rijden waren hadden deze op de grote groep 1 ronde voorsprong. Spoedig, groep 1 Haag. F. Cornelisse, Halfweg, C. Kleefstra. Amsterdam, T. 'Hofland, Beverwijk en N. Siebeling te Wor- merveer eveneens uitlooppogingen in het werk en het gelukte hen na 100 ronden (verreden in 1 uur, 50 m en 13 sec.) de vooruitgeschoven groep in te halen, zodat deze met z'n negenen nog een flinke tempo Holland-België op Duindigt Onder enorme belangstelling is gistermiddag op Duindigt de Holland- België match verreden. In de 3e course zorgde Joop Ham met Mientje K. (eig. G. Koning, Voorschoten) voor de grote verrassing, door op zeer kundige wijze, na een grote strijd met de Belg Fleur D'Ann II (Martens) als outsider te winnen. De huldiging, door alle aanwezigen, welke hierop volgde, was zo spontaan, dat Joop Ham er van onder de indruk kwam, maar dat kon ook niet anders, want Joop en Mientje K. hebben de course van hun leven gereden. KOEMAN WINT AMSTERDAM- ARNHEM—AMSTERDAM. Na de provinciale en de Nationale kampioenschappen beschikte de sportcommissie van de N.W.U. eigen lijk al over voldoende gegevens om de amateursploeg samen te stellen voor het wereldkampioenschap op de weg. Ze is hiertoe echter nog niet overgegaan omdat ze eerst de wed strijd AmsterdamArnhemAm sterdam wilde afwachten, een course over 235 kilometer welke gelegen heid bood de conditie van sommige candidaten nog eens extra te testen. Heeft deze course aan de verwach tingen beantwoord?Als test wel. Degenen, op wie de commissie in het bijzonder het oog had gevestigd, heb ben zonder uitzondering een behoor lijke prestatie geleverd. Anderzijds hebben zich geen nieuwe gezichts punten geopend wat eventuele an dere candidaten betreft. Voor het overige is het een rit geworden zon der veel spanning, wat goeddeels toe geschreven moet worden aan het hoge temno, waarin voortdurend is gereden. Bij een uurgemiddelde, dat over de hele wedstrijd gerekend te gen de 40 kilometer lag. was het niet gemakkelijk en tot vlak voor het einde, toen Koemans, Voorting en, Roks zich in de buurt van Weesp eindelijk los reden, zelfs onmogelijk uitlooppoginggn met succes door te voeren. Het begon er op te lijken, dat de koers in een sprint tussen veertig renners beslist zou moeten worden toen bij Weesp Voorting, Roks en Koeman eens extra hard op de pe dalen drukten en, doordat in het peloton aanvankelijk niemand de kop wilde nemen, een voorsprong namen, die ze geleidelijk tot vijf a zeshon derd meter vergrootten. Met een vaart die voortdurend om de 42 ki lometer schommelde, ging het op Amsterdam af. Zeven kilometer van de hoofdstad had het peloton nog niets van zijn achterstand ingelopen al werd er nu serieus gejaagd. Daar na verminderde het verschil wel, maar het werd niet geheel uitgewist, zodat de drie uitlopers met een se conde of twintig voorsprong op de Stadionbaan arriveerden, waar Koe man, een minder goed rouleur dan zijn beide maats maar een beter sprinter, na een lange spurt voor Voorting en Roks als eerste door de finish ging. De Booy won* de massa sprint van het grote peloton, dat even later arriveerde. JAC. DE GROOT Joco-rijder, de winnaar van de Alphense Wieleïronde. inzetten. Toen het overige peleton eenmaal 1 volle ronde achter bleek te zijn moesten zij het parcours verla ten en eindigde de negen in de vol gende volgorde: 1. C. Kleefstra, Am sterdam (2 uur 15 min. 27 sec.); 2. P. Kooijrrran, Den Haag: 3. F. Cor nelisse, Halfweg; 4. T. Hofland, Be verwijk; 5. N. Siebeling. Wormer- veer; 6. A. Smits, Vreeswijk; 7. F. Versluis, Waddinxveen; 8. A. Du- kers, Den Haag; 9. T- v. d. Stel, Overschie, die tevens de prestatie- prijs. uitgeloofd door Het Tegelhuis Alphen aan den Rijn verwierf. Aan het verzoek van de jury aan de verdubbelde amateurs om het parcours te verlaten werd geen ge volg gegeven. Hierdoor werden twee ronden meer gereden. Dit ontlokte protest van enkelen, zodat er tot slot nogal wat deining ontstond, zo wel onder de deelnemers als bij het publiek, die het blijkbaar met de be slissing van de jury niet eens was. De wedstrijd van de nieuwelingen over 40 km. (pl.m. 50 ronden) lever de, behalve enkele sprints, weinig spanning op. Weldra werden de eer ste renners uit het parcour genomen, doordat ze één of meer ronden achter raakten. Tegen het einde naderde was het veld vrij sterk uitgedund- De eindsprint leverde het volgende re sultaat op: 1. J- Verhoeven, Over schie (55 min. 51 sec.); 2. H. S. Kluit- waard; 3. J. Hofgland, Beverwijk; 4. J. Bruggenkamp, Umuiden; 5. S- de Graaf, Zevenhoven; 6- W. van Trigt, Zevenhoven: 7. W. van Brun- schot, Den Haag; 8. J. Matena. Den Haag; 9. R. Wallet, Leimuiden, en P. Vermeulen, Breukelen. DE RONDE VAN DUITSLAND De ronde van Duitsland, die oor spronkelijk was vastgesteld voor 22 Juli t/m 10 Augustus, zal daar deze dan gedeeltelijk zou samenvallen met de Tour de France, nu van 12 t/m 31 Augustus worden gehouden, zodat buitenlandse renners toch zul len kunnen deelnemen. Deze beslis sing, door de Duitse wielerbond ge nomen in onderling overleg met de leden van de U.C.I. respecteert de internationale wielerkalender. Van Duitse zijde herinnert men er aan, dat de vaststelling van de eerste data voor de Ronde van Duitsland werd gedaan, toen Duitsland nog niet in de U.C.I. was opgenomen. De Duit se wielerbond erkent, dat de protes ten van Franse zijde tegen deelne ming van Franse wielrenners in de Ronde van Duitsland, gegrond waren. Na verschuiving van de data bestaat nu evenwel niet meer de vrees, dat renners niet in de Tour de France zullen uitkomen, omdat zij de Ronde van Duitsland prefereerden. DE RONDE VAN DENEMARKEN. Na de eerste etappe van de ronde van Denemarken, welke door de Nederlander Dekkers werd gewon nen en waarin ook de beide andere Nederlandse deelnemers La Grouw en Willekens een goede plaats be zetten, is het met de prestaties van onze landgenoten bergafv/aarts ge gaan. De Deen H. Andersen bezette ten slotte in het eindklassement de eer ste plaats met 0, 32, 15 en 25 punten. Dekkers nam de zesde plaats in met 20, 33, 20 en 30 punten. Ondanks een goede start stelde Madame B (Vergay) en Main Ase- .worthy (Geersen) beide teleur. Ook de twee andere courses gaven veel si rijd en spanning. In de le course kostte het Holland de meeste pun ten. Ondanks het feit, dat Geersen. op kundige wijze met Onderduiker G geruime tijd de leiding had, moest deze in de finish zwichten voor de steeds dreigende Belg Hors Erebus (rijder Bals). Jammer genoeg kwam Onderduiker G nog in de fouten, waardoor de Belg Habella (Minne) tweede werd. Orient Express G met Vergay braöht het nog tot de 3e plaats. In de tweede interlandwedstrijd redde Geersen met Notenkraker S de eer van Holland, door van meet-af de leiding te nemen en te behouden. De Belg Ruidau (Degryse) werd zo els verwacht tweede. Norton Wil liams (Strooper) bereikte na veel strijd met de Belgen Gloire D'Ann (Martens) en Gipsy Bill (Proosten) de derde plaats. De prijs van Dilbeek, met 24 deel nemers werd in 2 afdelingen verre den. In de le afd. had Nanco M (Leeuwenkamp) geruime tijd de lei ding. gevolgd door Nevada L (Laar man) en O Dorithy (T. Bosveld). In de finish nam Loblied A (J. v. d. Eerg) de leiding, werd Nanco tweede en Jan Wagenaar viel weer op met Non Plus Ultra K door de 3e plaats te bezetten. De 2e afd. gaf in de fi nish veel strijd tussen Oehoe (B. H. de Jong) en Nora Belwin, hetgeen echter dead-heat werd. Oostar (eig. de Meulder, rijder J de Vlieger) welke enkele fouten maakte, werd toch nog tweede. Mase van Bongershof en Norma Shearer stelden beide teleur. De course-internationaal werd bij ver rassing gewonnen door Juno-Vita (M. Vergay). Linatte S liep nu een goede tweede plaats. De Belg Enriko (Devreese) werd derde. De Belgische favoriet Donna-Bella (Proosten) viel erg tegen en maakte fouten. Het van Brienen-Memoriaal, een ren voor 2-jarige paarden over een afstand van 100 m werd, zoals ver wacht, gewonnen door Rivalité (Montane). Flying Gal zorgde vo^r een verrassing door de 2e plaats in tc nemen voor Tosto en Finke (van Dijk). De Gouden Zweep, een ren over 2400 m werd gewonnen door de fa voriet Qualissa (Rauce) en de 2e platas was voor Arienne (eig. D. Wassenaar, Noordwjjk). De uitslagen luiden: Prijs van Dilbeek (afstand 2140 m.) le afdeling: 1. Loblied A km-tijd 1 29.3; 2. Nanco M; 3. Non Plus Ultra Toto: W. 8.—; pl. 2.40, .60, 3.60 gekoppeld 16.10; covercal: 1 6.90. Holland-Belgiëprijs (afstand 2160 m.): 1. Hors Erebus km-tijd 1.27; 2. Habella; 3. Oriënt Express. Toto: W. f .501; pl. 1.40, 4.20; gekoppeld f 5.40 covercal: 6.50. Prijs van Wareghem (afstand 2160 m.): 1. Notenkraker km-tijd 1.23.6; 2. Guidan; 3. Norton Williams. Toto: W .40; pL 1.20, 1 60; gekop peld 4.30; covercal 3.90. Prijs van Ostende (afstand 2200 m.): 1. Mientje K km-tijd 1.23.4 2. Fleur d'Ann 2; 3. Madame B. Toto: W. 37.70; pl. 8.30, 4.—; gekop peld 92.70; covercal 4.70. Prijs van Brussel (afstand 2500 m.) 1. Juno Vita km-tijd 1.24.4; 2. Liriot- le S; 3. Enriko. Toto: W. 13.10; pi. 5.40, 4.5.30; gekoppeld 7.90; covercal f 9.40. Prijs van Dilbeek (afstand 240 m.) (2e afdeling): 1. Nora Belwin km-tijd 1.27.7; 2. Oehoe S; 3. Ooststar. Toto: W. 1.60; pl. 120, covercal ƒ3.10, covercal 3.20, gekoppeld f 2.en 2.—. Het Van -Brienen-Memorial (af stand 1000 m.): 1. Rivalite k.m.tijd .04.6; 2. Flying Gal; 3. Tosto. Toto: W. 2— (stal); pl. 1.60, 1.80, covercal 3.50, gekoppeld 5.40. De Gouden Zweepprijs (afstand 2400 m.): 1. Qualissa tijd 2.40.2; 2. Arienne; 3. Kamila. Toto; W. 1.50, pl. 1.10, 1.10, covercal 2. gekoppeld 1.70. Totale omzet 104.141.50. SCHIETEN JUBILEUMWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Bij de jubileumschietwedstrijden van de K.V.N.S. te Rotterdam wer den nog de volgende resultaten be haald: Meester scherpschutter pis tool kampioen: 1. A. R. van Mourik, Den Haag 544, 2. W. Pannevis, Was senaar 543. Pistool vaste baan: 1. W. Panne- vis, Wassenaar 178. KANO EEN GESLAAGDE KANAAL OVERTOCHT. Gisteren is de heer Georges Adam, een 70-jarige sportman uit Boulogne, per kano Jiet Kanaal overgestoken in een tijd van 6 uur 24 min. Daarmee verbeterde hij zijn eigen record van 7 uur 45 min., dat hij45 jaar ge leden had gevestigd. Kort na zijn vertrek uit Boulogne, en ook halverwege de overtocht, kwam hij in ietwat woelig water, maar voor het overige was de zee kalm. ATHLETIEK NATIONALE WEDSTRIJDEN PRO PATRIA. Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan hield de Rotterdamse atle tiekvereniging Pro Patria op de Ne- nytosintelbaan nationale atletiek wedstrijden. En van de attracties van deze mid dag was ongetwijfeld het uitsteken de lopen van Lataster op de 5000 meter. De Limburger nam van de start af de leiding en had na en kele ronden reeds een aanzienlijke voorsprong op het peloton, dat on der leiding van Slegt op ongeveer 100 meter volgde. Rustig liep La- taster zijn ronden terwijl het peloton, waarin Slegt teruggevallen was tot de 4e plaats, steeds verder achter raakte. Met een felle eindspurt ging Lataster als eerste door de finish in 15 min. 38.4 sec. De eerste serie van de 800 meter heren invitatie zou een spannende strijd geworden zijn tussen de Par- thenon-athleet Wolsink en Kist van AAC, indien laatstgenoemde niet kort voor de finish zou hebben afgeremd, waardoor Wolsink gelegenheid kreeg hem voorbij te sprinten en als eerste de eindstreep te passeren in de goede tijd van 1 min. 55.8 sec. Kist, die waarschijnlijk in de veronderstelling verkeerde, dat er nog een finale zou gelopen worden, werd tweede in 1 min. 58.1 sec. Nadat Lamoree bij het polsstok hoogspringen een hoogte had bereikt van 3.80 meter, deed hij nog enkele pogingen de 3.90 metergrens te pas seren, hetgeen niet gelukte. De belangrijkste uitslagen luiden: Dames. 100 m.: 1. Puck Brouwer (Celebes, den Haag) 12.5. Verspringen: 1. Nel Vos (EAV, Eindhoven) 5.24 m. 4 x 100 meter estafette: 1. Olym- pia '48, den Haag 52.4 sec. Discuswerpen: 1. Ans Panhorst (Sagitta, Amsterdam) 36.84 m. Speerwerpen: 1. Ans Koning, Go- na, den Haag 37.72 m. Heren. 100 meter invitatie: op tijd: 1. Holst (AVG '26, Groningen) 11. 2. 3. en 4. Van Erp (AVG '26), Naakt geboren (DFC, Dordrecht) en Jansen (Gouda) 11.2. 200 meter op tijd: 1. Jansen, Gou da (Gouda) 23.2. Groenenboom (DOS, Rotterdam) 23. 400 meter invitatie: 1. Hofmeester fPro Patria) 49.6, 2. Buys (Tempo, Bussum) 50.9. 800 meter invitatie op tijd: 1, Wol sink (Parthenon, Dordrecht) 1.55.8, 2. Kist (AAC) 1.58,1. 5000 meter: 1. Lataster (Avon, Heerlen) 15.38.4, 2. de Jong (Ter Gouw, Gouda) 16.13.2 4 x 100 meter estafette: 1. AAC, Amsterdam 44.1, 2. Trekvogels, den Haag 44.9, 3. DOS, Rotterdam 45. Zweedse estafette: 1. Pro Patria 2.3.1, 2. Gouda 2.4.6, 3. Siomo, den Kaag 2.10.4. Polsstokhoogspringen: 1. Lamore (Haarlem) 3.80 m, 2. Swart (Haar lem) 3.40 m., 3. Gieske, (Bataven, Leiden) 3.30 m. Hoogspringen: 1. Keyzer (A.V. '23 Apeldoorn) 1.76 m., 2. Mans (Parthe non, Dordrecht) 1.61 m 3. van Ve netië (Holland, Leiden) 1.56 m. Speerwerpen; 1. Lutkeveld (APGS Amsterdam) 58.61 m., 2. Versteeg (AAV '36, Alphen a. d. Rijn) 55,.35 m., 3. de Boer (Donar, Leiden) 48.17 m. INTERREGIONALE WEDSTRIJDEN VAN DE BATAVEN Evenals voorgaande jaren zullen door de Bataven weer Interregionale aithletiek-wedstrij den uitsluitend voor katholieke verenigingen wor den gehouden op Zondag 30 Juli, aan vang 1 uur in de Leidse Hout. Als hoofdprijs zal de Evert Caste- lein-Wisselbeker worden uitgereikt aan de vereniging, welke het hoogst aantal punten behaalt volgens de telling 65 43 21. CRICKET C.V.H.W.L.C.C. De te Haarlem gespeelde tweede klasse cricketwedstrijd tussen C.V.H. W. en L.C.C. (Leiden) eindigde in een draw .L.C.C. scoorde 140 runs voor 4 wickets gesloten. T. Kante been noteerde voor L.C.C. 113 not out. C.V.H.W. scoorde 66 runs voor 8 wickets: tijd verstreken. BILJARTEN MASSAKAMP L.B.B.B.B.B. Morgen zal de massakamp aanvan gen tussen de L.B.B. en de Biljart bond Bloembollenstreek. Het eerste treffen zal voor de Lei- denaars in dé uitwedstrijd geschie den en wel te Lisse, Sassenheim en Piet Gijzenbrug. Door elke bond zijn twintig spelers opgesteld, verdeeld in 5 teams. De samenstelling der teams luidt als volgt:: le kl.: E. Bakker (L.B.B.)—H. v. d. Voort (B.B.B.)J. Sira—G. C. Deg- ger, P. Mulder—J Duivenvoorde, G. SchoutenA. v. Diemen. Clublokaal Excelsior (Lisse). Aantal caramboles 200. 2e kl.: I. MazurelA. Elferink, P. SchoutenB. Elferink, D. Wallaart P. Duiveman P. OudshoornJ. Die- deriks.. Clublokaal V.I.O.S. (Sassen heim). Aantal caramboles 175. 3e kl. J. v. VelzenW. Slootbeek, B. de Roo Jr.Jac. v. Diest, T. Fa- selJ. v. Kampen, M. Lagerman— W. v. Gerven. Clublokaal Piet Gij zenbrug. Aantal caramboles 150. 4e kl.: L. J. VernetJ. Wassenaar, T. de Jong—D. Zoet, W. v. d. Kraan P. Duivenvoorde, J. Oudshoorn C. Slootbeek. Clublokaal Concordia (Lisse). Aantal caramboles 125. ij 5e kl.: N. LangezaalP. Halfsche- pel, L. VerhoevenC. Henzen, G. BontjeH. v. Tol, A. Slingerland J. v. d. List. Clublokaal De Oude Post (Sassenheim). Aantal caram boles 100. ZWEMMEN NIEUWE WERELDRECORDS VAN MARSHALL De Australische zwemmer John Marshall is, tijdens wedstrijden te New Haven (Connecticut), er in ge slaagd de wereldrecords over de 880 yards en de 1760 yards (1 mijl) vrije slag te verbeteren. Hij legde de 880 yards af in de tijd van 9 min. en 43.9 sec. Het oude re cord stond sedert 10 Augustus 1942 cp naam van Smith (V.S.), gevestigd te New London in 9 min. 54,6. De 1760 yards vrije slag legde Marshall af in 19 min. 49,4 sec. Het oude re cord op 8 Augustus 1942 te New Londen stond op naam van Koma- kana (V.S.) met 20 min. 29 sec. Bij de gisteren te Heemstede ge houden wedstrijden, waaraan bijna alle verenigingen uit het Bisdom Haarlem deelnajpen, wisten de Golfbrekers beslag te leggen op de eerste prijs in de B. afdeling. Alle zwemsters en zwemmers hebben uitstekend gezwommen en hun moeite werd beloond met een fraaie medaille, die de eerste vereni- gingsprijs is, die de Golfbrekers be haalden. De wedstrijdploeg heeft nu de taak ervoor te zorgen, dat de Golf brekers spoedig behoefte zullen hebben aan een medaillekast. In de A. afdeling kreeg de orga niserende vereniging „De Water trappers" de eerste prijs, terwijl het Haagse „Swift" tweede werd. WATERPOLO. TOURNOOI VAN DE SLEUTELSTAD. Het jaarlijks terugkerend Nationaal Waterpolo-tournooi van de Leidse Zwem- en Poloclub ..de Sleutelstad", Zaterdag in de Zweminrichting „De Zijl" georganiseerd, is ook nu weer uitnemend geslaagd en bracht ons zelfs twee nieuwe bekerhouders, n.l. de Zijl in de 2e en de Sleutelstad in de derde afdeling. In de le afdeling was het jammer, dat de Robbenploeg verstek liet gaan, waardoor H. V. G. B- gemakke lijk van H.P.C. kon winnen. Over de wedstrijden zelf nog het volgende: H. V. G. B H. P. C. 8—0. H. V. G- B. als hoofdklasser was veel snel ler dan zijn tegenpartij en alhoewel H. P. C. zich niet zonder meer liet overspelen, volgden de doelpunten met de regelmaat van een uurwerk. L. Z- C.Brandenburg 23. L. Z. C. verscheen met vele invallers, waardoor Brandenburg aanvankelijk weinig moeite had de stand op 0—2 te brengen. Na rust werd het zelfs 03, maar toen begingen de gasten enkele foutjes, die bijna noodlottig werden (23). L- Z. C.de Zijl 06. Voor de ze wedstrijd verscheen L. Z. C. met nog een invaller meer en kon niet verhinderen cat Stehouwer (2 maal) Roman nog voor rust hun club een veilige 03 voorsprong gaven. Ook in de tweede helft waren de Zijlspelers heer en meester en met goede schoten van Van Weizen en Prevo werd de eindstand 06. De Zijl—Brandenburg 4—2. Bei de ploegen speelden een wat rom melige wedstrijd, met beide doelen om beurten in gevaar. De Zijl nam echter het eerst de leiding door Ste- houer (10). maar nog voor rust wist Brandenburg goed gelijk te maken (1—1). De tweede helft begon voor onze stadgenoten minder prettig, want een zeer dubieus doelpunt gaf Branden burg onverwacht de leiding 12. Niet ontmoedigd speelt de Zijl rus tig verder en na enkele .vergeefse aanvallen weet Roman goed gelijk te maken 2—2. Vrij spoedig daarna krijgt Prevo een strafworp toegewe zen en onhoudbaar vliegt de bal voor de derde maal in het doel van de tegenpartij. Ondanks een heftig aanvallend Brandenburg weet Pre- de eindstand op 42 te brengen. ZwipZios 81. Zwip als bekerhouder van het vorig jaar startte in deze afdeling sterk favo riet en ondanks goede tegenstand van Vios (voor rust bleef de stand 21), werd Zios in de tweede helft totaal bverspeeld en kwam het einde met niet minder dan 81. Sleutelstad—Zio 50. Voor rust kwamen de doelpunten van Hooi donk. Geve, Dool en nogmaals Geve (40). terwijl het na rust iets kalmer ging en door Hooidonk de eindstand op 50 werd gebracht. SleutelstadZwip 31. Zwip was reeds tweemaal winnaar van de Voortman beker geworden, speelt een klas hoger dan onze stadgenoten, maar kreeg in een goed gespeelde wedstrijd toch de „kous" op de kop. De rust kwam met 00, doch in de tweede helft nam Zwip direct 't ini tiatief en een goed doelpunt bracht de stand met 01 achter. Niet ont moedigd werd verder gespeeld en uit een strafworp was de stand spoedig gelijlvdD. Heftig werd om de lei ding gestreden en waarlijk gelukte het de gevaarlijke Dool fraai in te schieten (21). De Sleutelstad gaf zich geheel en opnieuw was het Dool, die zijn ploeg met een welgericht schot (3—1) in veilige haven bracht en voor een jaar de beker van Zwip overnam. DAMMEN Bekerwedstrijden „H.D.C.". De tweede ronde leverde weer enkele zeer goede partijen op. Vooral J. Zaad, die voor het eerst in groep I meespeelt, maakte het A. v. d. Ent knap lastig. Na een mooie wedstrijd behaalde laatstgenoemde de beide punten. Ook in de partij P. v. TolC. Ver boom ontbrak het niet aan spanning; na heftige strijd kwam het op een tempo aan, waarvan Verboom de vruchten plukte. Hij won. In de 2e groep werd er ook flink gespeeld; verschillende spelers speel den zelfs twee wedstrijden, waaruit blijkt, dat ze er niet zo lang naar kijken als in groep I. De uitslagen van deze avond zijn: 2e ronde Groep I: J. ZaadA. v. d. Ent 0—2; W. Baart—H. K. de Vos 20; P. v. TolE. Verboom 02; M. de GrootH. B. de Vos 11; C. LooyensteinE. Magchelse 20. Groep II: J. SchuurmanJ. Pont 02; J. J. de GrootA. de Groot 20; T. VergunstE. Masmeyer 02; K. PostmusF. Verhorst 20; F. VerhorstT. Vergunst 20; A. de GrootJ. v. d. Linden 20; J. v. d. Linden—G. Dool 20; G. DoolJ. Schuurman 20; E. MasmeyerK. Postmus 20; J. J. de GrootJ. Pont 11; A. de GrootA. Bijl 02. POSTDUIVEN Het Oosten. (Leiden) Wed vlucht met jonge duiven vanaf Til burg p. l.m. 78 Km., gelost om 1.45 uur met Zuiden wind, eerste duif geconstateerd om 3-0.27 uur, laatste om 3-31-47 uur. In concours 285 dui ven. Uitslag was als volgt: C. v. d. Meij 1. Tj. de Wit 2.4.20.29.37.43.44 P. Groenendlijk 3.19 W. Sira 5.52 Jac. Marijt Sr. 6.42 J. L. de Weerd 7.17.29.54.57 J. Boekkooi 8.11.16.34 35.36..50 W. Nagtegaal 9.18.27 Jac Marijt Jr. 10 L. de Romijn 12 J. R. Smits 13.14 H. E. Christiaanse 15 A. Rooda 21.38 A. v .Gennings 22.40 W. v. Ommen 23.33 A. Roest 24.53 J. v. Maden 25. J. P. Groenendijk 26 A. Driessens 28 D. Zwaan 31.32 A. Goudswaard 39.49 W. Alting 41 J. Faas 45 H. Keltenos 47 F. G. Vlie- genthart 47.55..56 A. Brashoven 48 F. Br eed ijk 51. De Reisduif (Hazerswoude). Wedvlucht met oude duiven, vanaf Orleans, afstand 504 km., gelost om 7.30, met W.N.W. wind en kalm weer. Eerste duif 4.5.31, snelheid 978 meter, laatste 5.54.21, snelheid 825 meter. In concours 60 duiven. Uitslag was als volgt: P. J. Fase 1, 10, 12, 14, N. van den Bosch 2, K. Starreveld, 3. R. Lindhoud, 4, 5, W. G. de Jongh, 6, 11, P. van de Malen, 7. L. van Gorkum 8, 18, 7. Groen 9, 13, 20, A. H. Fase 15, W. den Braven 16, W. Lindhout 17, C. van Veen 18. Een medaille als geschonken ere prijs voor de eerste aangewezen duif, werd gewonnen door P. J. Fa se. Het kampioenschap midfond werd behaald door W. G. de Jongh. Het 2e kampioenschap werd behaald door C. Groen en het derde door P. J. Fase. Duif kampioen over de mid- fond-vluchten werd de heA W. G. de Jongh. DUIKVLUCHT VAN EEN CLOU- CESTER METEOR 8 STRAALJA GER Deze merkwaardige foto van een Cloucester Meteor 8 straal jager in duikvlucht toont de uitzon derlijke kwaliteiten der manoeu vreerbaarheid van een van de nieuw ste en krachtigste wapens der Brit se Royal Air Force. De Meteor 8 vestigde onlangs drie internationale records tijdens een vlucht naar Ko penhagen en terug en tevens het wereldrecord op de 100 K.M. geslo ten circuit. Aetherklanken DINSDAG. HILVERSUM I 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Piano recital. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Gram. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianospel 13.00 Nieuws. 13.15 Financieel over zicht. 13.25 Metropole-orkest. 14.00 Reportage. 14.15 „De verkochte bruid," opera. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Dansorkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Populair concert. 19.00 „Paris vous parle." 19.05 Or kestconcert. 19.35 Sopraan, klarinet en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 Actu aliteiten. 20.15 „Ein Walzertraum, operette. 21.15 „Hoe zij loog tegen haar man," hoorspel. 2i.40 Cowboy- liedjes. 22.10 Buitenlands overzicht. 22.25 Gram. 22.30 Muzikale causerie 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Volksliederen. 7.45 Mor gengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.35 „Lichtbaken." 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Orkestconcert.- 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Godsdienstige causerie. 12.00 Ange lus. 12.03 Gram. 12.30 Mededelingen 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 „Ja zo was 't.." Klankbeeld. 15.00 Kamerorkest en soliste. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending. 18.00 Lichte muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Reportage. 19.25 „Dit is leven,' causerie. 19.40 Lichte mu ziek. 20.00 Nieuws. 20.05 „De gewo ne man zegt er 't zijne van." 20.12 Omroeporkest en solist .(ca. 20 42 Voordracht.) 21.10 „Sterker dan het Noodlot," hoorspel. 22.40 Godsdien stige causerie en avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6