NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING Gemeenteraad Nieuwkoop STADSNIEUWS Pater J. Bouter T MAANDAG 10 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De nieuwe gemeente-ontvanger van Nieuwkoop de heer C. C. J. v. Vliet. HAZERSWOUDE EIGEN ONTSPANNING VOOR DE BOEREN. ^Oprichting van De Katruiters." Zaterdagavond werd in het open veld, op het land van de heer H. v. Vliet in de Katjespolder, een rui tersportvereniging van de L. T. B. opgericht. Gerard van Nierop en Piet Stol wijk resp. voorzitter en secretaris van de L. T. J. gesteund door de heren Th. J. Straathof en H. van Vliet van de L. T. B. namen hier toe het initiatief. De situatie bleek voor oprichting wel buitengewoon gunstig, vooral daar de parochie v. d. H. Engelbe waarders te Hazerswoude (dorp) zich opmaakt voor een groots feest n. 1. het inhalen van een pa- rochiezoon de weleerw. heer van Leeuwen, die a. s. Zondag zijn eer ste H. Mis zal opdragen in de paro chiekerk. In een echte plattelandsgemeente zoals Hazerswoude is een dergelijk inhalen ondenkbaar zonder ruiters. Vandaar dan, dat een vierkant be sluit werd genomen, om allen, die bij het inhalen te paard willen mee doen voor een oefening op te roe- pen. Zaterdagavond betrof het op de allereerste plaats een oefening voor ruiters en paarden om behoorlijk voor de dag te komen. Deze oefe ning stond onder leiding van de heer W. Duineveld instructeur van de Hubertusruiters v. d. L. T.- B. te Lisse. Vóór de oefening zette de heer van Son van de L. T. B. het doel van de landelijke ruitersport uiteen Daarin benadrukte hij de import op het gebied van het ontspanningsle ven ten plattelande. Bovendien leert men beter en vertrouwder met het paard omgaan, terwijl ook al lerlei waardevolle geestelijke eigen schappen, als zelfbeheersing, be sluitvaardigheid, wilskracht, volhar ding en geduld worden aange kweekt. Deugden die men kan ty peren met dat ene woord „Boeren- Adel." Na de oefening wordt met ent housiasme te kennen gegeven, dat men op de ingeslagen weg wil voortgaan. Een bestuur wordt gekozen t .w. de heren J. van Vliet voorz:, K. van Meurs secr., J. van Wieringen, pen- ningm., Th. J. Straathof en H. van Vliet L. T. B. bestuursleden. De vereniging zal als naam voe ren; „De Katruiters" ontleend aan de Katjespolder. Hierna dankt de heer van Son namens de Bond van. Ruiters v. d. L. T. B. de heren van Nierop en Stolwijk voor het genomen initia tief en de heren Straathof en van Vliet voor hun bereidwilligheid om zitting te nemen in het bestuur van „De Katruiters." Onder leiding van de instructeur de heer W. Duineveld te Lisse zal iedere Dinsdagavond worden ge oefend. Met belangstelling zal Ha zerswoude de eerste wedstrijd te- gemoetzien. ZOETERWOUDE (H. R.) Jeugddag 1950 Meerburg Het zo bij uitstek mooie zomerweer van gisteren was een van de peilers om de jeugddag 1950 in de parochie Meerburg te doen slagen. Begonnen werd met een H. Mis voor de Meer- burgse jeugd, waarna een gemeen schappelijk ontbijt in het parochie huis, waaraan ruim 200 jongeren hebben deelgenomen- Des namiddags om 2 uur werd bij het parochiehuis een grote stoet van de verschillende jeugdgroepen opgesteld, waarna men in optocht, begeleid door de Fran- ciscusstam uit Leiden met hun trom petten en tromgeroffel naar het Meer burgterrein marcheerde. Nadat de groepen zich hadden opgesteld, arri veerde kapelaan Loerakker met het Allerheiligste op 't terrein. Een plech tig Lof in de open lucht was het hoog tepunt van deze manifestatie. Plech tig en fier klonk het saluut van de Franciscusstam tijdens de zegen met het Allerheiligste. Bij het Lof waren aanwezig pastoer Hermans, rector de Groot en de weleerw- heer Crom- bach. Nadat het Allerheiligste weer was weggebracht, begon het werk voor de verschillende jeugdgroepen, om eens naar buiten te laten zien, wat zij konden presteren. Wij zagen volksdans en tal van gymnastische oefeningen van de meisjes; voetbal en handbal voor de jongens en korf bal weer va;, de meisjes De gidsen demonstreerden de 10 geboden en de welpen toonden aan, dat zij steeds het goede spoor willen volgen. De verkenners waren de sjouwpaarden van deze middag. Onder leiding van hun actieve vaandrigs was alles goed geregeld, waerdoor zij belangrijk bij droegen om deze Jeugddag 1950 te doen slagen. LEIMUIDEN Uitstapjes ouden van dagen. De ouden van dagen troffen het goed met het weer. Om ongeveer 12 uur vertrokken ze, voorafgegaan door opperw. de Bil uit Roelofarendsveen naar Rijnsaterwoude, waar zich 28 deelnemers aansloten bij de 102 uit Leimuiden. Met 4 autobussen van Maarse en Kroon reed men via Oudshoorn door Boskoop, langs de Gouwe naar Gouda. Tijdens de tocht Gouda-Rotterdam ontmoette men vele Laura-rijders. Nabij de Hille- gersbergse Piassen werd in Restau rant „Plaswijk" voor een verfrissing gezorgd. Een korte boottocht in deze mooie omgeving wasc voor vele een dankbaar vermaak. Tegen half vijf doorkruiste men Rotterdam. Na de Maasbrug werd de Maastunnel be zichtigd. De terugreis werd aanvaard lang Rotterdam Ahoy, de Viermas- tenbark Vikmg, Hilegersberg, Bleis- wijk, Hazerswoude. Bij Avifauna ge komen werd bij uitzondering toege staan dat de bussen parkeerden voor het hotel. Bij aankomst te Rijnzater- woude werd het gezelschap door de inwoners enthousiast begroet, Nadat burgemeester Bakhuizen de deelne mers van de 11 de tocht voor Ouden van Dagen had toegesproken, richtte de heer Muys zich tot het comité en de aanwezigen, om namens allen zijn dank te betuigen voor deze middag. OUDE-WETERING GOUDEN ZANGERSJUBILEUM VAN J. H. VESSEUR. Zondag vierde de parochie van Oude-Wetering het gouden zangers jubileum van de heer J. H- Vesseur, die voor zijn verdiensten, ook in an dere takken van het parochieleven, werd onderscheiden met het ere- teken Pro Ecclesia et Pontifice. Zondagmorgen om 10 uur werd ge zongen Hoogmis opgedragen tot in tentie van de jubilaris. Vooraf zong het zangkoor net Veni Creator, waar na o. 1. v. de heer P. H. v. d. Bosch op zeer verdienstelijke wijze de Mis „Te Deum Laudamus" van Perosi werd uitgevoerd. Om twaalf uur had ten huize van de jubilaris een officiële huldiging plaats. Hierbij was tegenwoordig Kerk- en Armbestuur, pastoor Sara- ber, en het volledig zangkoor. Namens het zangkoor hield de heer H- v. d. Bosch een toespraak, waarin hij een beeld gaf van de vele ver diensten van de heer Vesseur, die hij een voorbeeld noemde voor allen. Op een dag als deze wordt de lof trompet gestoken op uw werk, en dit is goed, maai hierbij willen wij het echter niet laten. Wetende dat U aan uw rookstvei gehecht bent, hebben wij gemeend deze geheel te moeten laten restaureren en vernieuwen. Wij hopen daarom dat dit voor u ver trouwde meubel nog vele jaren door U gebruikt zal mogen worden. Natuurlijk ontbrak bij deze aanbie ding het kisije sigaren niet. Vervolgens sprak pastoor Saraber woorden van gelukwens en achtte het niet nodig dit gouden zangersjubi- leum nader te omschrijven, aange zien dit voor zichzelf sprak. Gij hebt gezongen tot eer en glorie van God. Vervolgens overhandigde de pastoor het ere-kruis Pro Ecclesia et Ponte- fice met de bijbehorende oorkonde. Diep bew'tgen dankte de jubilaris voor dit grote geschenk. Voorts dank te hij al degenen, die dit feest moge lijk hebben gemaakt. Namens het kerkbestuur sprak de heer G. Rottevel nog een gelukwens NOORD WIIK EERSTE POSTBESTELLING VROEGER KLAAR. De bedrijfsleiding van de P. T._ T. stelt zich thans definitief op het standpunt, aat de eerste briefpostbe stelling des morgens voor halfnegen in de z.g. „kombestellingen" moet zijn geëindigd, aldus meldt het N. v. d. D. Benoeming. De Bisschop van Haarlem heeft op zijn verzoek eer vol ontslagen als kerkmeester, de heer C. Th. v. d. Berg en benoemd als kerkmeester de heer Jos. de Mooy. Holl. Reddings-Mij. Zaterdag middag is een grootse demonstratie gehouden door N.Z.H.R.-Mij, waar aan deelnamen de reddingsboten uit IJmuiden, Zandvoort, Scheveningen en Noordwijk, bijgestaan door een vliegtuig van de Kon. Marine uit Valkenburg. Tevens werd een de monstratie gegeven met het Whip- per-toestel. De oefeningen slaagden jjffTTT77^7^ LULMM=' per rol De grootste en de beste! Uitbreiding aantal vergunningen. Enkele ingezetenen, vertegenwoor digers van de muziekver. „Eensge zind", de toneelver. T. A. G., de plaatselijke afdeling van de K. A. B., de gymnastiekver. O. K. K. en de sportver. „Nieuwkoop" hebben zich tot de raad gewend met een adres, betreffende net verzoek om de kroon voor te stellen het maximaal aantal drankveïgunr.ingen met één te ver hogen. Nu is hét geval zo dat de heer de Koker op de candidatenlijst voor ver gunninghouders voorkomt onder no. 4. Als een vergunning beschikbaar mocht komen, dan gaan hem eerst nog voor ds heren Biersma, Otto en Kelder. B en W. durven met het oog op het toenemende drankmisbruik, voor al door de jeugd, de consequenties van een uitbreiding van drankgele genheden niet direct te aanvaarden. B. en W. stellen dan ook voor de geldende maxima te handhaven én de kroon in deze kwestie geen voorstel len te doen. De heer Zwart vraagt of het moge lijk is de vergunning toe te kennen aan Biersma, dan komt die vanzelf in handen van de Koker. De heer Bloos is er voor de heer de Koker de vergunning te verstrek ken en een Klein zaakje uit te scha kelen. Raadsleden wijzen er op dat bij de Koker veel verenigingen komen. De voorz. vindt dat een ongelukkig orgument. Besloten wordt om advies in deze kwestie te vragen aan de betreffende inspecteur. Elf café-hot ders uit deze gemeente verzochten de raad het sluitingsuur voor hun inrichtingen te bepalen op 23 uur. Wanneer zij om 22 uur moe ten sluiten, ondervinden zij steeds veel moeilijkheden. Aan deze moei lijkheden werd reeds tegemoet geko men door toe te staan, dat van 1 Juni tot en met 15 September het slui tingsuur werd bepaald op 23 uur. B en W. vinden deze tegemoetko ming voldoende en stellen de raad voor aan het verzoek van adressanten geen gevolg te geven. De heren E. H. van Dam en Stop pelenburg verklaren zich tegen het voorstel en zien gaarne het sluitings uur voor het gehele jaar vastgesteld op 23 uur. Burg. merkt op, dat de heer Stoppelenburg bij de behande ling van het kraamcentrum nogal vQor het gezin opkwam; nu neemt de voorz. het eens extra voor het ge zin op. De heer Klein ziet echter niet in, waarom Nieuwkoop op dit punt moet achterblijven, bovendien worden vele verenigingen daardoor tegemoet ge komen, omdat ze nu niet zo spoedig legesgelden behoeven op te brengen. Men gaat tot stemming over en het voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Kleedgelegenheid op sportterrein. De raad besloot op 21 Maart j.l om binnen de raming van 2000. ten behoeve van de voetbalvereniging „Nieuwkoop" een kleedgelegenheid te bouwen. Laagste inschrijver was fa. Stam en Visser voor 4712.50 voor kleed- gelegenheid en 496voor controle hokje en brug. Later is de voetbalver, gekomen met een eenvoudiger plan. dat men ondershands voor 2775-kan laten uitvoeren. Ook hieraan zijn weer tal van moeilijkheden verbonden. Om uit de moeilijkheden te gera ken stellen B. en W. voor de ver eniging zelf een" behoorlijke kleedge legenheid te laten bouwen, waarte genover de gemeente dan een bijdra ge van 1000zou geven. De heer Stoppelenburg is bang, dat men precedenten schept, wanneer men f 1006.weggeeft. De heer D Pieterse zegt daarop meteen dat hij eigenlijk verwacht had dat de aanvraag van „N. S. V." te Noorden om subsidie ook behan deld zou worden. De voorz- zegt, dat die kwestie na afhandeling van de Nieuwkoopse vanzelf aan de orde komt. Wethouder Splinter vindt dat de behoefte in Noorden even groot is als in Nieuwkovp. Behoeft Nieuwkoop een kleedkamer, het veld van N. S. V. moet geëgaliseerd worden. Dan is de raad het er wel over eens dat dan de huur van dat veld vast moet staan voor een belangrijke tijd. De voorz. wijst er dan nog op, dat de gift van 1000.moet wor den gezien als een geste voor de sport. Het voorstel wordt aangenomen en Noorden zal worden geholpen naar behoefte. De bespreking over het uitbrei dingsplan wordt verdaagd. Hierna stelt de voorzitter voor om de nieuw benoemde gemeente ontvanger te beëdigen. Na deze plechtigheid wenst de voorz. de heer v. Vliet van harte geluk, waarna de nieuwe ontvanger de raad dankt. Hij spreekt verder de hoop uit, dat hij in goede harmonie zal mogen wer ken. De heer E. H. van Dam vraagt naar de brug van de wed. L. van Leeuwen. Medegedeeld wordt, dat een en an der in behandeling is geweest bij een notaris. Een concept betreffende de regeling is zo juist van de notaris binnengekomen. Verder dringt de heer van Dam er op aan alsnog te pogen woningen te bouwen. Hij vraagt of de bestaande woningen dan e.genlijk te groot zijn gebouwd. Op deze vraag antwoordt de voorz. be vestigend- Naar aanleiding van een desbetreffende vraag van de heer H. Pieterse, zegt de voorz. toe, om de kwestie betreffende aansluiting van de waterleiding te Slikkendam, met de directeur waterleidingbedrijf op re nemen. De heer Verhaar uit z'n ontevre denheid over de waterleiding en zou wel fens precies willen weten, hoe het ligenlijk staat met dat bedrijf en hoe het gaat met de financiële kant. Betreffende de woningbouw dringt de heer Stoppelenburg er op aan om alles in het werk te stellen'om wo ningen te bouwen. Hij stelt de burg. voor om desnoods in samenwerking met de plaatselijke industrie een plar op te zetten, dat er volgend jaar toch bes'ist 25 woningen komen. perfect, terwijl er, dank zij het mooie weer, veel belangstelling van de zijde van het publiek bestond. Excursie winnaars verkeerswed- strijd. De v/innaars van de gehou den verkeerswedstrijd tijdens de winkelweek zijn op excursie ge weest. Een 56-tal kinderen verza melden zich voor het pand van de heer W. P. Mens, daar deze al de kinderen gratis een ballon verstrekte voor een wedstrijd. Nadat de bal lonnen waren losgelaten werd een aanvang met de reis per autobus ge maakt. Onderweg werd een tractatie aangeboden. Het eerst werd gestopt te Aalsmeer, waar de grote bloemen veiling werd bezocht. Daar ging het naar Schiphol. Tenslotte werd nog een bezoek gebracht aan Vaikeveen waar de kinderen vanzelfsprekend hebben genoten. „Blijft voor 't Land". Vrijdag avond hield de schietvereniging „Blijft voor 't Land" haar jaarverga dering in hei Juvenaat. In zijn ope ningswoord herdacht de voorz. met enige zeer waarderende woorden de rieden leden J. v. d. Haak en J- Schmidt. Bij èen kort overzicht kon spr., ondanks dat het ledental iets achteruit was gelopen en nu ruim 56 bedraagt, op een zeer actief jaar terugzien. In totaal waren er 39 schietavonden met 1396 beurten, zo dat gemiddeld 36 schutters per avond aan de schietoefeningen deelnamen, verdeeld in 16 le kl., 35 2e kl. en 7 3e klasse, voer de nieuwe competitie is de indeling 6- -329. De wissel medailles werden veroverd door: le klas: 1. J. de Heus, 2. J- Goudriaan, Luschen, 2e klasse: 1. J v. d. Burg, 2- N. Caspers. 3. Jac. de Groot; 3e klasse: 1- G Steenvoorden 2. H. v. d. Meulen, 3 P. Steenvoorden. De resultaten onder de damesleden waren: 1. Mevr. Luschen, 2. Nel van Oosten, 3 Mevr. Heus, 4- Truus van Oosten. De rozenmedailles werden veroverd door; le kl. J. Vink 7 ro zen; 2e klasse Joh- Baalbergen 5; 3e klasse C. Heemskerk 5. Het best ge middelde behaalden: 1 J Goudriaan 2. Jac. de Groot. 3. A. van Egmond. Op voorstel van het bestuur werd dit college uitgebreid met 1 bestuurslid, waarvoor met algemene stemmen werden gekozen de heer Jac. de Groot Bij monde van de heer J. Kaptein werd verslag uitgebracht van het der b'.-eken van de penningm. VOORSCHOTEN Dodelijk ongeluk op Kniplaan Zaterdagmiddag om ongeveer 12 uur is ter hoogte van de Kniplaan een dodelijk ongeluk gebeurd. De 68-jarige boterhandelaar W. van B. uit Stomp wijk kwam per rijwiel uit de richting Leidschendam en wilde de Kniplaan in rijden. Op dezelfde tijd kwam een tram van de N.Z.H.V. M. eveneens uit de richting Leid schendam. De heer van B., die doof was, heeft deze tram blijkbaar niet horen aankomen. Ook heeft hij niet omgekeken, maai is zo de trambaan overgestoken. Hij werd door de blau we tram aangereden en de bestuur der van de tram kon niet meer ver hinderen, dat hij overreden werd. Hij was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het St. Elisabeth-ziekenhuis in Lei den vervoerd. Spoedeisende raadsvergadering. De gemeenteraad komt hedenavond in spoedeisende vergadering bijeen voor de behandeling van een voor stel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening van 4ÖÖ.ÖÖÖ tot dekking van de stichtingskosten van 166 Woningen in het plan „Klein Langenhorst". Personalia. -Voor het staatsexa men muziek piano (A) slaagde mej. A. C. B. Van. waarbij spr. met genoegen heeft kun nen constateren dat alles in orde is- In de nieuwe kascommissie werden benoemd J. van Egmond en A. Leij- ten. Bij de rondvraag werd nog naar de mogelijkheid gevraagd om in het komende seizoen wederom een wed strijd te houden tegen het plaatse lijk politiecorps hetgeen zal worden aangevraagd Nadat de voorz. dank had gebracht voor de aangename be sprekingen en de wens uitsprak, dat i in het komende schietseizoen weder- j om. een prettige geest rnoge heersen werd overgegaan tot prijsuitreiking, waarmede deze zeer amicale avond I werd besloten. WASSENAAR Prof. Veraart sprak op Sociale Zondag Sinds korte tijd bestaat in Wasse naar een „Raad van Overleg" tus sen de verschillende Katholieke so ciale organisaties in deze gemeente. Gisteren is deze Raad voor het eerst naar buiten opgetreden bij de orga nisatie van een Sociale Zondag. In de drie parochiekerken werden H.H Missen opgedragen tot intentie van allen die arbeiden en 's middarrs was er op de binnenplaats van de R.K. Meisjesscholen in de Kerkstraat een openluchtbijeenkomst. De voorzitter van de Raad var. Overleg, mr. dr. J. J. M. Veraart, opende deze samenkomst en zette de bedoeling van het vormen van de Raad uiteen. Deze heeft n.l- niet al leen een practische. maar ook een ideëelebetekenis, omdat in deze Raad tot uitdrukking komt de saam horigheid en de eensgezindheid die tussen de Katholieken van de diver se standen bestaat, omdat allen ten slotte broeders en zustërs in Chris tus zijn, die ieder op hun eigen plaats hun aandeel leveren in de uitvoe ring van Gods Plan. Prof. dr. J. A. Veraart hield daar na een toespraak over het ondei werp „Sociale Rechtvaardigheid" Spr. schetste de toestanden die in de jaren rond 1896 heersten onder de arbeidersbevolking. In die jaren was er van sociale rechtvaardigheid in he- geheel geen sprake. De Paus wees toen 2 middelen aan om de noodtoe standen te verbeteren: le de organi satie van de arbeiders en 2e het ir leven roepen van een arbeids- en so ciale wetgeving. De mannen die in Nederland gehoor gaven aan de op roep van de Paus: dr. Schaepman en dr. Ariëns ondervonden veel tegen werking; de Katholieken van die da gen waren niet solidair. Omstreeks I960 kwam er verbetering. Er kwam een sociale wetgeving tot stand. In 1931 klonk weer de stem van de Paus Pius XI over de wereM. die de mensheid opriep te bouwen aan een maatschappij waarin de so ciale rechtvaardigheid ziou l^eersen en waarin werkgevers en werkne mers samen zouden werken en sa men het bedrijfsleven zouden leiden Maar wéér werd er niet geluisterd naar dit Pauselijk woord. De tweede wereldoorlog brak uit. En na die oor log was er één land, dat wèl ging luisteren naar datgene wat Paus Pius XI had gezegd: Nederland En thans werkt men aan de uitwerking van de plannen van een nieuwe orde in de maatschaDpelijke verhoudingen en vindt het Nederlandse voorbeeld weerklank in andere landen van West-Europa. Welke schrikbeelden ons thans ook bedreigen aldus besloot spr. zijri vurig betoog wij, Katholieken, hebben de taak mede te werken aan het vestigen van een orde van so ciale rechtvaardigheid. Vervolgens werd in de open lucht een kort Lof gecelebreerd, tijdens hetwelk de zegening der werktuigen plaats vond, een plechtigheid, waar van de betekenis door Pastoor W. A. Versteegen nader werd verklaard. Met een woord vón voorzitter Veraart werd deze middag, die o.m. werd bijgewoond door de R.K. gees telijkheid te Wassenaar, door loco- burgemeester mr. A. J. M. van Moor- sel en door verscheiden Katholieke raadsleden en bestuursleden van Ka tholieke verenigingen besloten. Vogelpest. Dezer dagen js% in Wassenaar een geval van pseudo- vogelpest geconstateer.d, n.l. in de pluimveestapel van bakkerij Visser in de Langstraat. Op advies van de dierenarts zijn 24 kippen afgemaakt. OVERGANGSEXAMENS STEDELIJK GYMNASIUM. Bevorderd tot de tweede klasse: P H- Admiraal T. Blangé. J. M. Boeke, J. G Bouman, W. R. O. Goslings, D. den Heyer, j Hoekstra, M. W, P Huizer, C. W J. Jongsma, P- Kors, M. J. Feffertstra, F. H. Nieuwen- huizen Segaar M. M. de Priester, A H. Scholte A C W Siegenbeek van Heukelom. R. E. Taselaar W. J. Terp stra, L. H. v d Vlerk, E. M A- Waszink, C F Woensdregt, H. Kole, R. S P. Beekes, E. Th. M. Berg, E M Boersema A. Broekhuizen, H D. Dijk A. Hoeden. J. Kruyt, W G W. van Luyn, F- Merkelijn. K. Slagmo len, B. Stapensea, J. van Steenis, Th. L. J Steenmetser. G. W Swart, D. Warns, R. J. Winckler, H. v. d. Moor tel (voorw). 7 afgewezen. Bevorderd tot de derde klasse: A. Berkenbosch D. Bouman, A J. Dam, I. W. Dijkstra G. Galavazi. G. H. A. Juynboll. G C. Kok, J. C. A. te Lin- tum J. Luobers, J Mulder, C. W Muller, R. G. C, Oldeman, D. C. M. Ottevanger, L. D. v. d. Sleet. R P. Sprey, J G. C. Steketee, M. v. Wie- ringen, E. M de Wit, W. L. de Witt, B. Vochtekn A. Bergman, J. Beu- deker, A. J. Drewes, E. M. van Dun- né, A. E. Ennga, F C. Fischer E. Goslings, M. Heemskerk, C. C. Jas- perse, G. G Kletter, A. Korenhoff. R. Lahr. E- W. de Liagre Böhl, H. Maaskant, G. J Noort, G. Oele, J. Rhemrev. C Schade van Westrum. I. Schoonenberg, C. W. Siemons, W- Terpstra, J. M. v. d. Velden. C. Ver hoef, L. C. Verstegen en J W. Beyer. 12 afgewezen en 2 herexamen. Bevorderd tot de vierde klasse: G E. Abrahams. Th. Bai-nard. P. M- van Bemmelen, C. Benschop, J. M. v. d. Berg, H L. K Borleffs. J Brinkman. A. M. A. Brouwer. E. D. A„ Dantu- ma E. Dingemans. J. P. Engels P. C P. Hagemoijer, H. Huisken, P M. Jansen, K. Kaiser, J. J. Kuiper, J- Lahr. D. Laurentius, J. U. Eeffert- stra J. Mostert, A. A. van Nes. G M. Rijsoijk D. v. d- Vlerk, Chr. R. Wi- chers, Y. Commandeur. M. F. Boer sema K. Y. Bouma, I. D. David, W. J. van Dorp, J. C. van Egmond B- M- Goslings C. G. de Jager. Chr. Kamma, H. I. P. Knaap H M. Knott nerus, E. J Kriek C. J. Lindeman, M. J. van Nes. H. P. Nooteboom, H- van Ormondt. M. A. Overduin, J. A. M. Smit A. E. Schade van Westrum. Chr v. d. Veen N. v. d. Vlist. C. M. H. Wennekers. H. E. M. Boeke. 5 af gewezen en 3 herexamen. Bevorderd tot de vijfde klasse: H. Colenbrander, P. H. M. Colla, W. A Dankbaar. F. S- J. Dantuma, D. Eringa. G. K Fokkema, M. Hooger- werf, J. Hubbart, F. Kassbeek. J. J. Kruyt A. II. Oort. A. K. E. Poort man P- de Priester. J. Roozenboom, L. Schouten. M. V. Sprey J. Stapen sea. J van Veen, H. Th. Weiland, G. J, de Wit, P W. Wybenga, G. L. F- van Kinschot, J.. H. Waszink, C Arend J. Barnhoorn, Th. M. Berg, Chr. Brandt G van Delft, J- v. d. Dungen. P. v d. Kwaak, P Kuiven- hoven, M. J. Meiners, A. A. Meurs, P. M. Niekerk, P. A Pronk. L- H. Reys. Th. R. Snrey. C. E. van Straten, J. Veenstra. H. Vossers, J. P. C. Wi- chers en E- de Wilde- 7 afgewezen en 3 herexamen. Bevorderd tot de zesde klasse: W. J. van Benton. H. M. A. Drewes, P van Egmond, M. J. van Heel, M. Jan sen, Th. de Jong, J. v- d. Klaauw, A. Mo-ens, D. Noort, S. Rozemond, H. C. Rijksen, E. v. d. Sande Bakhuizen, E.'H. Siemens, J. Steketee, A- de Vos, H- L. Bouman, G. J. B. Corts, H. WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WISSELEND WEER. Vanavond en vannacht opklarin gen, morgen weer toenemende bewolking met op de meeste plaatsen enkele buien. Matige, af en toe krachtige wind tussen West ea Zuid. Weinig verande ring in temperatuur. Familieleden te Leiden ontvingen hedenmorgen het bericht, dat pater J. Bouter, missionaris van het H. Hart, Donderdag 1.1. te Surigao (Phi- lippijnen) is overleden. De overle dene, een broer van mgr. W. Bouter, bisschop van Nellore, werd op 26 Sep tember 1897 te Amsterdam geboren en is 27 jaar onafgebroken werk zaam geweest in de Missie. De laat ste jaren liet. zijn gezondheid veel te wensen over, mede als gevolg van de Japanse bezetting tijdens de oorlog. Het overlijden kwam dus niet geheel onverwacht W. Feitkamp, J. Y. Groeneveld, P. C- Groeneveld, J. A. Groenewegen, J. C. Houtman, H. de Jong, P. D. Jungerius, C U- v. d. Klaauw, H. A. E. de Koning J. H. Kramers, P. C. Meyer. R. J. Meyer, J. W. E. Muy- zert, E. Oele, M. W. J. P. Pompe. M. van Steenis en J A. Voorwinden, 3 afgewezen en 1 herexamen. GEM. II.B.S. LEIDEN Eind-examen A. geslaagd: mej. Gé Bakema, Rijn en Sc'hiekade 95, Lei den, mej. Marg van de Boer, Oost- c'orperweg 28, Wassenaar, M. H. J. Bouman, Utrechtse Veer 1, Leiden, mej. Loekie Christiaansc, Zoeter- woudse weg 88, Leiden, M. Dubbel- deman, Breestraat 7, Leiden. E. J. Entrop, Lorentzkade 44, Leiden, J. van der Heijden, Hoge Rijndijk 165, Leiden, mej. Yvonne Meiners, W. Warnaarlaan 66, Sassenheim, tnej. Lida Rigter, Oranjelaan 7, Oegst- geest, H. A. Schelke, de Kempenaer- «traat 56, Oegstgeest, C. M. Troost, Hugo de Vriesstraat 16. Leiden, P. van Veen, W. de Zwijgerlaan 7, Oegstgeest, J. P. Veigel, Houtlaan 29, Leiden, L. J. H Vlekke, Herengracht 12a, Leiden, mej. Edith Volker, de Kempenaerstraat 10, Voorschoten, mej. Maud Balfour v. Burleigh, W. de Zwijgerlaan 12, Oegstgeest, Afge wezen 1. GEM. H.B.S. VOOR MEISJES Eindexamen M M.S.: A. J. Doove, Leiden, M. J. E. Eelsing, Noordwijk pan Zee, J. M. P. Eerhard, Wasse raar, J. P. Hilgersom, Leiden, C. R. den Houting, Zoeterwoude, C. L. Kessler, Voorschoten, N. de Kramer, Leiden, L J. Lagendijk, Leiden, M. van der Lecq, Voorschoten, M. J. van der Noordaa, Leiden, M. A. Th. Pad denburg, Leiden, W. M. Parmantier, Leiderdorp, G. M. M. Rekers, Lei den, M. T. Reus, Katwijk aan Zee, TT A. M. Schlatmann, Oegstgeest, L. Sloos, Leiden, J. M. Starrenburg, Oegstgeest, H. D. van der Steenho ven, Leiden, E. M. R. Urlus, Noord wijk, W. S. Varkevisser, Leiden, A. Zaalberg, Zoeterwoude, J. A. T. Zij- evveld, Leiden, P Borlefs, Leiden, E. M. Bouwmeester, Noordwijkerhout, M. E. Duyvendak, Oegstgeest, J. van poorn, Oegstgeest, L. T. M. A. Els- hof, Leiden, W. H. van Gclderen, Boskoop, A. W. Goudswaard, Lei den, A. J. Holleman, Leiden, C. G. G. Lantinga, Wassenaar, T. E. E. Le- vedag, den Haag, C. Marree, Leiden, J. C. Muller, Hillegom, A. G. Pel, Wassenaar, M. Prins, Leidén, I. van Rede, Hillegom, H. H Vuyk, Bos koop, T. C. Zijlstra, Katwijk aan Zee, C. Kunst, Oegstgeest, H. Ter Schip horst, Wassenaar. EEN RADIO-VOSSENJACHT. Door de afd. Leiden van de vere niging van experimenteel radio-on derzoek wordt op 23 Juli a.s. een z. g. vossenjacht gehouden. De „Vos" 1 een radio-zender, die zich op een ombekende plaats bevindt, hij werkt op p. 1. m. 3626 K. C. S, onder de caii x PAoYZ. De startplaatsen zijn; Leiden tramhalte Lammebrug, Voorschoten tramhalte Zilverfabrick, Voorscho ten tramhalte De Knip, Leidschen dam kerk, Zoetermeer kerk, Ha zerswoude (dorp) kerk, Stompwijk kerk. Er wordt om 14.30 A. T. ge start, de jacht eindigd om 16.30 A.- T., waarna opgave door de vos van zijn hol, welke gevoLgd wordt door enkele verbindingen met enkele andere zendamateurs. De vos zal in zijn hol ruim schoots van lafenis voorzien zijn, zo dat men na afloop zijn dorst kan lessen. Men kan deelnemen per fiets, wandelend, of per gemotoriseerd voertuig, waaro-Jer ook fietsen met hulpmotor vallen. SCHEEPSBERICHTEN ASTURIAS -(burgers) pass. 8 Juli Southampton. GENERAL C. H. MUIR pass. 9 Juli Malta. GROOTE BEER 9 Juli in Rode Zee t. h. van Portsudan. JOHAN VAN OLDEN- BARNEVELDT 9 Juli 266 m. Z.Z.W. Cocos eil. NELLY (tr.) pass. 9 Juli Minikoy. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 16 Juli. Vee. Totale aanvoer 862. 496 vette koeien en ossen, 1 graskalveren, 6 nuchtere kalveren, 297 varkens, 2 schapen of lammeren. Prijzen: vette koeien 2.76 —2.80, 2.50—2.70 en 2.20—2.50, varkens 1.761.741.70 per kg. Vette koeien aanvoer iets groter, handel kalm, ptijzen stabiel, varkens aanvoer korter, handel vlug, prijzen hoger.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3