Concert STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING .,'t Witte Huis" VRIJ HUIS Chrysantenstek R.K. Vertegen woordiger DIT IS LEIDEN" „DE HEILIGE PASTOOR VAN ARS" SATERDAG 8 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraalexa men Ethnologie (2e ged.) Co Cien Twan te Amsterdam; doctoraat-exa men Indologie F. H. Oosterwijk te Oosterwolde, J. A. F. Grevers te Delft; doctoraal-examen Ned. Ind. recht Liem Koen Seng te Amster dam, W. Basrei te Den Haag; candi- daats-examen Indologie (taalk.) J. Hendriks te Voorhout; candidaats- examen Kalss. Lett. J. H. Schutte te Amsterdam; candidaats-ex. Kunstge- schiednis J. Houtzager te Wassenaar; vrij doctoraal-examen Ned. recht R. K. Sikkema te R'dam; prop.-examen Godgeleerdheid P. Feenstra te Oegst geest; voorber. Kerkelijk examen K. G. van Dijk te Leiden; L. C. van An- del te Haarlem; candidaatsexamen Godgeleerdheid F. T. Bartlema te te Voorburg, L. de Jong te Leiden, J. H. A. Doeschot te Leiden, mej. E. M. F. van Mervennée te Oegstgeest; candidaats-examen Ned. Ind. recht S. A. Boerhanoedin te Leiden, F .G. Rijnders te Delft, G. J. Moojen te Den Haag, Poh Bing Han te Leiden, Lie Pong Bie te Leiden, N. P. A. van Maarle te Leiderdorp; R. S. Keilman te Leiden, mej. Oei Tiang Swan Nic te Leiden; doctoraal-examen Indolo gie (Econ.), W. F. Potharst te Den Haag; doctoraal-examen Geneeskun de de dames J. de Boer te Rotter dam. B. L. A. Pons te Rotterdam, M. Willemse te Rotterdam, idem de he ren J. C. Bonn te Den Haag, A. C. Borstlap te Schiedam, F. Gevers te Voorburg; L. van Leeuwen te Den Haag, G. Peereboom te Den Haag, H. F. C. v. Scherpenborg te Nijme gen, J. Vader te Den Haag; arts-exa men le gedeelte mej. E. Frederiks te Den Haag, de heren W. v. Balle- goyen de Jong te Wassenaar, J. P. M. Lelkens te Heerlen, J. H. W. Pel te Amsterdam, G. J. M. J. Tielens te Maastricht, J. W. M. v. d. Well te Wassenaar;; arts-examen 2e gedeelte P. Denijs te Amsterdam, A. J. M. v. Gladbeek te Leiden, J. Th. Groene- wegen te Leiden, P. P. Halberstadt te Scheveningen, J. C. v. d. Steur te Rotterdam, J. A. Zeeuwen te Voor burg. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Leparoscopie" de heer E. A. den Oudsten geboren te Wildervank en thans wonende te Rotterdam; tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te op proefschrift getiteld „Parerga der ethica" de heer J. W. v. d. Horst geboren te Rotterdam en thans wo nende te Den Haag; tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift geti teld „Endocriene invloeden op het groeiproces" de heer A. P. Maassen geboren te Bandoeng en thans wo nende te Leiden. MULO-EXAMENS. In „Den Burcht" worden momen teel de Mulo-examens afgenomen. Voor het Mulo-examen A zijn ge slaagd: H. Schuurman, Nieuwkoop; E. IJ. Piso, Alphen aan den Rijn; G. van Doorn, Wassenaar; H. Blankespoor, Wassenaar; A. G. v. d. Bent, Voor schoten; H. Fr. L. Meijler, Noord- wijk aan Zee; G. Fr. v. d. Linden, Leiden; M. van Dam, Leimuiden; N. M. v. d. Dop, Leiden; M. G. de Graaff, Voorschoten; M. de Jong, Sassenheim; C. M. J. Pilaar, J. Mat- ze, D. J. H. Prins en J. Prins, allen te Leiden: A. J. Rodenburg, Voor schoten; Chr. H. A. Kroon, Alphen aan den Rijn; H. A. Becker, Wasse naar; A. J. C. Gerritsen, A. P. van Dalen en D. B. Erades, allen te Lei den; J. Hogewoning, Oegstgeest; P. van Nierop, J. F. v. d. Walle, J. Kiel en Tr. Otten allen te Leiden; W. Jels- raa, Oegstgeest; A. Verkerk, Alphen; W. J. de Rijk, Leimuiden; R. A. M. van Donk, Alphen; E. Kuin, Wasse naar; A. W. H. van Straaten, Ter Aar; P, Dubach, Alphen; A. van Eg- mond, Alphen; W. M. Sollie, Leiden; A. Schreur, Leiderdorp; A. Tieleman, Den Haag; P. Bogaards, Leiden; R. A. C. Nieuwenhuis, Wassenaar; A. Schouten, Wassenaar; A. A. Ver- gunst, Haarlemmermeer; M. E. Vree ken. Alkemade; P. A. Willemse, M. G. E. v. d. Laken, Ph. P. H. de Groot en W. Fr. Wiggers, allen te Leiden; J. Henry, Alphen; H. Vodegel, Lei- VAN ONZE ADVERTEERDERS. UITBREIDING N.V. IEMCO. Sinds 33 jaar heeft de N.V. IEMCO, gevestigd Nieuwe Rijn 303132, zich beijverd om het nieuwste op electriciteitsgebied te brengen en tel kens wanneer, de noodzakelijkheid daartoe bleek, heeft de directie haar bedrijf aangepast aan de meer mo derne omstandigheden en wie weet welk een vlucht de toepassing der electriciteit de laatste jaren heeft genomen, weet ook, dat hier altijd iets nieuws te brengen was. Getrouw aan haar devies „alles voor de klant", heeft de directie van IEMCO haar zaak aan de Nieuwe Rijn steeds we ten in te richten volgens de steeds groter wordende eisen van de mo derne tijd. Een nieuwe uitbreiding in de vorm van twee nieuwe showrooms is giste ren tot stand gekomen in het pand Nieuwe Rijn 30, dat inwendig ge heel is verbouwd en speciaal inge richt voor het demonstreren van ra- diotontvangtoestellen, koelkasten, wasmachines e.d., terwijl daarachter een aparte televisieafdeling een on derkomen heeft gevonden. Toekomst- muziek", maar die toch niet ver meer af is; daarvan kan men zich overtuigd houden. In een rustige omgeving kan men verschillende klanten tegelijk bedie nen, hetgeen in een bedrijf als dit toch zeker op prijs gesteld zal wor den. Wat de inrichting zelf betreft, och, wanneer het in een bedrijf als dit niet goed zou zijn, dan zou het ner gens goed geschieden. Lichteffecten, wandversieringen, inrichting van ete- lages zowel als interieur verraden kunstzinnige smaak en gevoel voor artistiek inzicht. Het geheel is de moeite waard en zal zowel directie als klanten volle bevrediging schen ken. den; S. S. Ontrop, Wassenaar; M. J. Hurrelbrinck, Leiden; J. J. Wiek- hart, Leiden; J. van Nieuwkoop, Oegstgeest; G. J. Boter, Leiden; K. Elion, Wassenaar. K. Elion, Wasse naar; G. F. Neerken, Bodegraven; W. L. Zuurveen, Zwammerdam; Fr. A. Dijkstra, Leiden; N. Bos, Fr Jon- geneel, allen te Bodegraven; S. Hui zing, Fr. A. Fl. Bakkers, G. P. Bo gaards, P. C. Guis, allen te Leiden; A. v. d. Waard, Wassenaar; S. M. P. v. Rooij, W. v. Ommen, allen te Lei den; Ph. de Gelder, Hazerswoude; A. Chr. Piers, Katwijk a. d. Rijn; G. v. Ginkel, Leiden. Voor het diploma B zijn geslaagd: D. van Doorn, Koudekerk; H. Blom, Wassenaar; H. Gaijkema, J. L. Grof- fie, J. Delmeer en H. v. d. Hoek, al len te Leiden; A. A. Luca, Oegst geest; H. v. d. Gon Netscher, Oegst geest; D. Koning, Bodegraven; B. van Dam, Leiden; W. J. Schiltman, Wassenaar; J. Uittenboogaard, Was senaar; N. van Leeuwen, Noordwijk- Binnen; W. Bontkes, Noordwijk aan Zee; P. Schuitemaker, E. Flinter man en M. S. v. d. Plas, allen te Kat wijk aan Zee; A. J. Poot, Valken burg; A. L. Verlind, Leiden; H. D. v. Gelder (Wassenaar); R. v. Kreu ningen, Fr. A. v. Kreuningen, allen te Oegstgeest; C. Jonk, J. de Groot, J. Stigter, J. A. v. d. Reijden, P. Re- del. G. v. Nierop, allen te Leiden. Afgewezen voor diploma A: 18 candidaten, voor diploma B: 18 can didates Van deze 18 slaagden er 6 wel voor A. Geslaagd voor diploma A: A. v. Duin. Noordwijk aan Zee; C. J- den Otter, Noordwijk aan Zee; J. Boer, Sliedrecht; J. Tendeloo, Wassenaar. Diploma B; A. v. Alewijk, P. Beekman, J. Fr. Demmenie, H. v. d. Water, G. Dompeling, I. de Koning, A. v. Lunteren, H. Middelkoop, al len te Leiden; D. Peursum, Rijns burg; P. W. D. Bourguignon, Nieuw koop; J. v. Buitenen Alphen a. d. Rijn; H. v. d. Horst, Katwijk aan Zee; J. F. Owel, Leiden; W. J. v. Rooij en, Leiden; G. v.Lith, Alphen a. d. Rijn; Gr. v. Ommering, Hazers woude; A. Peters. Woubrugge; W. v. d. Mark, Katwijk aan Zee; A. C. Domburg, Alphen a. d .Rijn; P. J. Hansen, Alphen a. d. Rijn. Afgewezen: diploma A: 2. dipl. B. 4. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris A. A. van Haaften te Leiden. Te Leiden: Huis Marislaan 25 in bod: 5.000.— koper de heer Tj. D. H. A. Schouten q.q. te Oegstgeest voor: 5.150.Huis Middelste Gracht 65 in bod:/1.520.koper de heer J. J. G. de Cler q.q- te Leiden voor 1.590. Ten overstaan van Notaris J- Fuh- ri Snethlage te Leiden. Te Leiden: Huis met tuin Zoeter- woudse Singel 10 in bod: 11.600. koper de heer Ph. L. Th. M. van der Drift q.q. te Leiden bvoor: 12.700.—. Huis met tuin Hoge Rijndijk 26 in bod: ƒ7.300.koper de heer J. W. Goddijn q.q. te Leiden voor 8.700.-. Winkel- en woonhuis Havenplein 1 en Haarlemmerstraat 315 in bod: 14.200.koper de heer H. Kors- wagen q.q. te Leiden voor 15.200. Huis Rijnsburgersingel 2a in bod: 7.000.koper de beer D. N. A. van Wijk q.q. Wassenaar voor: ƒ7.000. Beneden en bovenhuis Koningstraat 21-21a in bod: ƒ5.000.de heer P. Boelee te Leiden voor: f 5.250. Te Leiderdorp: Huis Kastanjelaan 4 in bod: ƒ3.900.koper de heer N. Mol q.q. te Leiderdorp voor: 4.100.- Wij verwijzen naar een adver tentie in dit blad over de mogelijk heid tot het zwemmen-leren voor minder validen. Zondagsdienst der huisartsen. Zondag as- zal de dienst worden waargenomen door de doktoren van Alphen, Nieuwzwaag, Postel en Ver- brugge. Diens der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 8 Juli 13 uur tot Zaterdag 15 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven-apotheek, Haven 18, Tel. 20085 Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8 Tel. 26274. KATWIJK Inwonertal. Het inwonertal van de beide Katwijken, Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee is de 22000 overschreden KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd. Voor het Mulo-exa men B. slaagce mej. H. van der Horst voor A: mej. A. Piers. KATWIJK AAN ZEE Erepenning voor menslievend hulp betoon Bij K.B. is als blijk van goedkeuring en tevredenheid toege kend de zilveren erepenning voor menslievend hulpbetoon met bijbe horend loffelijk getuigschrift aan C. Jonker, schipper van de roeired dingboot. Bioscopen Lido. Het vraagstuk van de jeugd op straat of beter gezegd van de straat af, een vraagstuk, waarover paedagogen zich tientallen jaren geleden misschien niet ten onrechte zorg maakten, behoeft de huidige tijd geen vraagstuk meer te zijn. Dat leert de film „Kin deren van de Straat" welke deze reek de hoofdfilm van het Lido- programma is. Flaming Lynge schreef het scena rio voor deze film en we moeten eer lijk bekennen, dat deze film een der beste is, welke we de laatste jaren gezien hebben. Het is een sympa thieke rolprent, omdat zij wan zo grote opvoedkundige waarde is, om dat zij een aanbeveling is voor het v/erk van al degenen, die zich be ijveren de jeugd van de straat te 1 houden niet alleen, maar om haar onder alle spel en vermaak de ge dachte aan iets goeds, aan iets beters bij te brengen dan het kwajongens- spel in de regel pleegt te zijn. En dat geschiedt zonder opdringerige, la waaierige dikdoenerij van kostschool figuren. Dat geschiedt hier door een dikke, goedmoedige oude concierge ,n een huurkazernewoning van een groot-stad en het geschiedt goed, om dat de man liefde heeft voor de jeugd en begrip voor wat hun toe komt en ontbreekt. Het echtpaar HenningJensens, de Deense film- artisten, hebben het boefjesspel op inderdaad pakkende wijze weten aan te grijpen, om er een film van te ma ken, waarvan jong en oud kan leren, waar zij voorgelicht kunnen worden en voorlichting kunnen opdoen en voorgelicht kunnen worden over een zo belangrijk probleem als het jeugdvraagstuk. En wat van bijzonder belang is, deze film is allerminst een saaie, .laat staan vervelende film geworden. Er zijn Verrassend aardige vondsten ge daan, om de film tot een goed einde te brengen, want de plagerige, dik wijls opstandige jeugd vooral wanneer het concierges betreft, die wars zijn van elke kindergrap en moeilijk dat kind-zijn kunnen bgrij- pen wordt hier en vriend en een helper voor de man, die valselijk be ticht in het cachot terecht komt; een helpen, omdat deze„straatschoffies" in hun hart altijd een kern van het goede bezitten en voorvechters zijn van eerlijkheid en oprechtheid, wan neer deze door minderwaardige in dividuen belaagd worden. Het is helaas onze gewoonte niet een film aan te bevelen, maar voor „Kinderen van de Straat" willen we gaarne een gunstige uitzondering maken. Het jeugdzorgwerk heeft men met deze film een uitstekende dienst bewezen.. Mocht de cinemato grafie zich inderdaad meer op dit terrein bewegen! Luxor, „Huis der vergelding" is een van die films, waarin twee man nen op hetzelfde meisje verliefd wor den. Zoiets is altijd een moeilijk ge val, want als de dame haar keus be paalt, neemt degene, die er het be roerdste afkomt, natuurlijk geen ge noegen met de gang van zaken. In dit geval trekt een rijke jongeling aan het kortste eind, terwijl een van zijn ondergeschikten de gelukkig? is Zijn' geluk is echter van korte duur. omdat zijn werkgever hem met allerlei^|linkse streken in de gevan genis weet te werken. Hiermede is de zaak echter niet afgedaan. De baas vraagt voorwaardelijke straf voor zijn knecht en ziet kans, om laatst genoemde door het gerecht onder zijn hoede te krijgen. En dan begin nen de moeilijkheden pas goed. Ten slotte is er toch nog een „tamelijk happy end", maar alvorens dit aan breekt, moeten de verliefde mensen heel wat doorstaan. Over het geheel genomen een film, die niet veel te betekenen heeft. Toe laatbaar voor volwassenen. Trianon. „Faites vos jeux, mes sieurs et mesdames", de roulette draait, het kleine witte balletje komt tot rust en vermogens zijn verloren of gewonnen: meestal verloren. Dit is de „fatale hartstocht" het onderwerp van de film, welke deze week in Trianon draait. Eenieder, die eenmaal voor haar lokkende glim lacht bezwijkt, houdt de roulette ge vangen en drijft zij tot armoede, wan hoop en niet zelden tot zelfmoord. Een jong veelbelovend schrijver ontmoet een beelschoon meisje, wordt zoals gebruikelijk verliefd op haar en komt tot de ontstellende ont dekking, dat de bekoorlijke dame verslaafd is aan het spel. Hij tracht haar van deze harstocht te genezen, doch aleer zij een nieuw leven kan beginnen, moeten eerst haar grote speelschulden betaald worden. Ten einde het benodigde geld te bemachtigen besluit de schrijver, om eenmaal zijn geluk te beproeven aan de speeltafel. Fortuna lacht hem toe en in een dag heeft hij de vereiste som gewon nen. Als hij echter met zijn aange bedene wil vertrekken, blijkt de hartstocht voor het spel ook hem in haar macht te hebben en deze is ster ker dan de liefde. Hij blijft doorspe len, verliest alles, geraakt geheel aan lager wal en vindt ten slotte een ellendig einde in de personeels ver trekken van een hotel. De film geeft een realistisch beeld van de mens op zijn slechtst. De diverse typen uit de speelzaal; de van hartstocht verteerde spelers, de gluiperige geldschieter en de on barmhartige croupier, worden op een vaak meesterlijke wijze uitgebeeld. K.F.C.-keuring 18 jaar. Casino. „De Gentleman-inbre- ker" is een vreemd heerschap, dat zijn genoegen vindt in het kraken van brandkasten. Hij leeft op ge spannen voet met de politie die hem wel verdenkt, maar geen vat op hem krijgt, doordat hij steeds een alibi heeft. Maar de kruik gaat zolang te water tot hij breekt. Hij wordt ge vangen genomen en voor zes jaar op geborgen. Maar dan breekt de oor log van '14 uit. Dit wordt zijn kans De Franse politie weet. dat de Duit se legatie in Zwitserland een lijst heeft, waarop voor Frankrijk gevaar lijke personen vermeld staan. De po litie is zo vriendelijk, zich de gentle- man-inbreker te herinneren, de eni ge, die in staat is, de kostbare lijst te stelen. Hij leent zich voor het baantje en verkrijgt als beloning de vrijheid. En, omdat hij zijn vroegere liefde niet meer kan bereiken, neemt hij dienst aLs soldaat. Het verhaaltje is wel zeer eenvou dig. De filmmakers schijnen, hetzij met of zonder opzet, alle moeilijk heden en gecompliceerdheden uit de weg te zijn gegaan. Of was het uit onmacht? De film draagt het stem pel van voorbije tijden; de techniek en speeltrant evenzeer. Voor 18 jaar. Rcx heeft deze week „Jungle Regi ment", een Amerikaanse film met Jean Gabin in de hoofdrol. Toegan kelijk voor 14 jaar en ouder. Jongeren bijeenkomst te Lisse ,Rome, wij en deze tijd" Zondag a. s. zullen de katholieke jongeren van de bollenstreek 'n bij eenkomst houden in het H. B. G.-ge bouw te Lisst, welke om half drie btgint. Mr. Jan Derks zal het on derwerp „Rome en wij'' behande len waana pater P. Wesseling zal spreken over „Wij en dezze tijd." Het doel van deze bijeenkomst is een beter begrip te kweken voor de taak van de jonge katholiek in deze tijd. Tevens, is het een gele genheid, waarbij de jongeren door een grote opkomst kunnen getui gen van hun trouw aan de kerk. Laat iedereen, die enigszins kan aan deze bijeenkomst deelnemen. Er wordt gerekend op een massale belangstelling. In zijn openingswoord maakte de voorzitter de heer D. v. Egmond het overlijden bekend van de heer Jac. Groen in 't Wout, die vele jaren bij deze instelling als boek houder is werkzaam geweest. Spr. memoreerde d^t een goede kracht is heengegaan. Hierna wierp de heer van Eg- mond een terugblik in het afgelo pen jaar, hetwelk voor de veiling een bedrijvig jaar geweest is. Door de enorme aanvoer konden de drie gebouwen het groot aantal manden bloembollen niet bergen. Het 25- jarig jubileum werd dit voorjaar op feestelijke wijze herdacht. Na de stand van de gewassen be sproken te hebben, welke dit jaar nogal verschi.'ilend zijn, deelde de voorz. mede, dat de vooruitzichten voor de foloemibollenkwekers gun stig zijn, daar een levendige handel valt te constateren. De heer P. S. van Leeuwen bracht het voorlopig financieel verslag uit, doch daar de cijfers nog voorlopig zijn, zal het definitieve verslag op de najaarsvergadering bekend ge maakt worden. In het bijzonder werd melding gemaakt van de zeer gestegen omzet van het in- en ver koopbureau; ook in het nieuwe sei zoen is de omzet belangrijk groter dan in 1949. Het ledental is statio nair gebleven. Een grote uitgave werd besteed voor aanschaffing van verschillende moderne kantoorma chines, waarmee een vlotte admi nistratie gewaarborgd is. Het veiling percentage voor 1949- 1950 werd vastgesteld op 6%, ter wijl het voorlopig percentage voor het nieuwe seizoen eveneens op 6% werd bepaald. Bij de bestuursverkiezingen waren aftredend: de heren D. van Egmond voorz. en W. Onderwater comm., welke beide met algemene stemmen werden herkozen. In de verificatie-commissie werden gekozen dh. P. Dames, H. Smakman, en Z. v. d. Burg. Melding werd gemaakt van een plan voor nieuwbouw van enige kantoorlokalen. In de rondvraag dankte de voorz. het trouwe lid de heer G. Dannys uit Sassenheim die wegens liqui datie van zijn bedrijf het lidmaat schap had opgezegd. Gedurende 25 Jaren heeft de heer Danny's ilechts 2 vergaderingen niet bijgewoond. Tot slot werd bekend gemaakt, dat het nieuwe veilingseizoen zal beginnen op Vrijdagmiddag 14 Juli des namiddags 2 uur. LEIDSCHENDAM Eerste prijzen. De gemengde zangvereniging „Zanglust" welke we gens de reeds behaalde resultaten al leen op zangconcours mag uitkomen in de afdeling uitmuntendheid, heeft op het concours te Maurik de eerste prijs behaald met 384 punten- De di recteur H. de Wolff uit Rotterdam ontving de directeursprijs. Daarna uitkomend in de ere-afdeling be haalde „Zanglust" ook hierin de eer ste prijs. Het Leidschendam's Dilet tanten Toneel heeft een eerste prijs behaald in het concours van het Werkverband Amateurstoneel met het toneelstuk „De man die terug kwam." Verkoop gronden aan de P-T.T. Naar wij vernemen is het gemeente bestuur in onderhandeling met het staatsbedrijf van de P.T.T. over de verkoop van ongeveer 30.000 vierk. meter bouwgrond tegen de prijs van 7.50 per v;erk- meter, alzo uitko mend op een bedrag van 225.030. De bedoeling van de P.T.T. is op dit terrein een centraal laboratorium te vestigen. ïn een geheime raads vergadering is reeds besloten het uit breidingsplan gedeeltelijk te wijzi gen om de verkoop van de gronden gelegen aan de Ruysdacllaan (voor heen Veurse Achterweg) mogelijk te maken. In de a.s. Vrijdag te houden ver gadering van de gemeenteraad zal een definitief besluit worden geno men. Teneinde de onderhandelingen over te bedingen voorwaarden te kunnen voortzetten heeft de P.T.T. op korte termijn uitsluitsel over de basisprijs verzocht. NOORDWÏTK Personalia Geslaagd voor het doctoraalexamen in dc economische wetenschappen te Rotterdam de heer S. Orlandi. SASSENHEIM Aanbesteding. Onder leiding van het architectenbureau Paardekooper Barnhoorn te Lisse is gisteren de bouw van twee leslokalen aan de R.K. Meisjesschool Sint Anna te Sas senheim aanbesteed De uitslag was als volgt: Gebr. Meeuwese 30.433; Wed. J. Waasdorp 29.500: N. Kieft 28.882; C. J. Kiebert f 27 972. De gunning is aangehouden. VOORSCHOTEN Medische Zondagsdienst. Gedu rende dit weekend wordt de Zondags dienst waargenomen door dr. F, J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 493. Over de auto en de pop. De be stemming van de grote reclame-auto van het Zomerfeest hing af van een prijsvraag. Wie het provinciaal ken- nummer van de auto kon raden werd eigenaar. Het nummer was H.Z. 1897, (het geboortejaar van pastoor J. Th. van Bemmelen!) Dit nummer is niet geraden. De naam van de pop was „Laura". Bij loting viel zij ten deel aan mevr. Van Gastel. ZOETERMEER ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen reed de heer J. uit Den Haag <p zijn Solex in de rich ting Gouda. Bij het viaduct, op de hoogte van Nutricia. kwam hij in botsing met een vrachtauto uit de richting De'.ft. De heer J. liep hierbij een schedelbasis-fractuur op. Hij werd naar het ziekenhuis in Den Haag vervoerd. De autobestuurder, die langzaam reed, treft geen schuld. Personalia. Gisteren slaagde te Leiden voor het candidaats-examen Ned recht de heer Martien Blaauw- hof. MARKTBERICHTEN NOORD WIJKERHOUT, 7 Juli. Groente. Aanvoer 500 sloffen. Aardbeien f 1.502.00 per slof, aard appelen I 12 cent der kg. (2000 kg.); blauwschokkers 4.krombekken 3.60—4.00, doppers 2.503.50 en tuinbonen 0,651.50 per 10 kg. zwarte bessen 2.05 per slof. VEUR, 7 Juli. Groente. Sla 2 3, spinazie 1517 cent. postelein 20 22 cent, bospeen 812 cent, toma ten 5189 cent, doperwten 2042 cent, bessen 6C80 cent, aardappelen 15 cent, aardbeien 88 cent, tuinbonen 68 cent. stambonen 77—89 cent, snijbonen 114, breekpeen 1013 cent. pruimen 5962 cent, bloemkool 1024 cent, komkommers I 1926 cent, idem 17 1622 cent, idem III 1115 cent, idem krom 1823 cent. ROELOFARENDSVEEN. 7 Juli. Groente. Aardbeien 1845 cent, Fraabozenaardbeien 2238 cent per half pond: kropsla 22.80. bospeen 89. breekpeen f 811. bloemkool 827. bosuien 510. andijvie 5 —9. peulen f 1.203 30. capucijners 33.30, tuinbonen 6075 cent, kas- snijbonen 9.9011-80, snijbonen volle growd 810-80, idem stek 2.605.80, dubb. stambonen 7.60 —10.50 per 70 kg.; Augurken: grof 5.906.40 bommen f 3,603.90, stippel 23.30. Bloemen. Dahlia 1016 cent, Lelies 1370 cent. Lathyrus 5—'12 cent. Liatris 1041 cent. iScabiosa 3040 cent, Phlox 1217 cent. Al- troemeria 0—22 cent. Anjers 815 cent Colvillie 1639 cent Eremurus 0.501.O0, Gladiolen 5560 cent, Goudsbloemen 6—12 cent- Hedenavond van 811 uur geeft de St. Jan Fanfare uit Zoeterwoude H.R. een Concert in de tuin van Vrij entrée. Prima con sumptie. Billijke prijzen. Beleefd aanbevelend, A. L. v. d. GEER. NEDERL. WETENSCH. BOEKHANDEL N.V. LEIDEN Algemene Verg. van aan- deelh op 17 Juli 1950 des avonds 8.30 uur in ..HET GULDEN VLIES" te Lei den. 5355 Agenda ligt ter inzage ten kantore der Venn. Statu tenwijziging. ZEILMAKERIJ H. R. TROOST HAVEN 14, LEIDEN, TEL. 21654 Aangeboden bev. kamer en suite, keu ken. 2e slaapk. en zolder, tuin en schuur om.2. Lage Morsweg. huur 5.50 per v/eek. Gevraagd bovenwo ning. liefst Prof.wijk. bev. kamer en suite en 2 a 3 slaapk. Huur geen bezwaar LUXE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR Alleen wagens van 1950. alle risk verzekerd. N. BLONK Kempenaerstraat 78. Tel 22134 Oegstgeest. Aangeboden goed gJ&or- teld 5000 Rayonanten in vier kleuren, verder voor de kas Witte Choco Little Amerika. Wilcox en Louis Germ, f 25 per 1009. H. A. VERHAAR Langeraarseweg 17. 5336 LANGERAAR. Jdejiaantjeó AAMGEBODEN Gratis Accordeon of Gitaar in bruikleen aan de school. Mooie gitaren voor Jper week. nieuwe Accordeons voor 2.50 per week uw eigendom. Pret tige vlotte lesmethode Muziekschool Zwaag. Tel. 24358. Korevaarstraat no. 5 te Leiden. fff Bakfietsen en rijwielen ciangeboden. waaronder 'n kleme. een grote en bak kerswagen. Dames-rii wiel 32.50. Herenïiiwiel 20.- D. K. W.-motorrijwiel. 98 c.c. Adres: Vliet N.Z. 71- 72. Rijnsburg. 5329 ff Kleine kindertjes wor den groot! Laat dan nu ook zo'n serie snoezige brief kaartfoto's maken. Drie verschillende opnamen v. f 3.25. Studi Koopman's Fotobedriif. Hooigracht 96 ff Kronen, 6-arrms elec- trische kronen f 85 wand- lusters. doofpotten, koper, tin, porselein, bureautjes, eiken turf kist, Friese staartklokken. antieke doeken, blauwe borden. Prima eiken gebeeldhouwd dressoir. Muusse, Hooigr. 59 tel. 23264. 8787 Br. met uitv. inlichtin gen onder no. 5362 bu reau van dit blad. ff Herenhoeden stomen. modelleren. nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver- proten of verkleinen voor vakwerk van Velsen. hoe- denkliniek Donkersteeg 3. ff Ook U kunt profiteren van onze voordelige aan biedingen. Sterke huiska merstoelen o. garnituur 148.60: Uitschuift af els 34.75: Damesfauteuils vanaf 28.80. Rookfau- tcuils met sterke kussens 49.80: Huiskamers com pleet 289.50 Woningin richting Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 en 101. Tel. 26602. ff Reclame-aanbieding. Wolboucléloper 3.58: Wol moquette 6.68: Cocoslo- per 100 cm. breed 4.86 per meter: Vloerkleed 140 x 180 27,39: Deurkleedje 3.12: Gobelin 130 c.m, breed per meter 9.78. Woninginrichting Henk Begeer, Haarlemmerstraat 105 Tel. 26602. 5184 ff Te koop; Herenriiwiel „Magneet", compleet met lamp. pomp. schijnwerper. 3 versnellingen 65. Hand- en Trapr.aaimachine 37.50. Modern Lits-ju- :neaux compleet 55. Vloerkleed f 17.50. bed- stel 25. (Speelgoed te kcop gevraagd). Horv- gracht 55. 8796 ff Voor Hengelsport: Den Holder, sinds 50 jaar de speciaalzaak: enorme sor tering rieten bamboe- en Japanse hengels, splitcane- en metalen werphengels, leefnetten. schepnetten enz L. J. den Holder. .Tanvos- sensteeg 75-77. tel. 26901 ff Engelse kinderwagen. import, hoog model, zeer apart met voetrem. als nieuw en Gothieke wieg. geheel eiken (prachtstuk), alles tegen aannemelijk bed (Niet op Zondag). El zenaar. Sumatrastraat 51. Leiden. 8794 ff Eiken dressoirs. 3 deu ren met balpoot f 95 00, Theemeubels 52.50. uit- schuiftafels 37.50. Huis kamer ameublementen enz. Repareren, stofferen. Wal: deck Pyrmontstraat 56 bn de Maresingel. 8785 ff Meubelen Bedden 4 stoelen. 2 fauteuils vanaf f loo,haardfauteuils 22 theemeubels 36. ta fels 'enz. 3-Delige bedstel- len 59. spiralen f 16.—. Repareren stofferen. A. Boter. Nieuwstraat 9. 8799 ff Aangeboden in Mors- kwartier. heel huis met tuin en schuur, bev.: ka mers en suite. gang. keu ken boven 3 slaapkamers en ruime zolder, voor heel huis of modern bovenhuis. Br. onder no. 8767 bureau van dit blad- ff Te koop aangeboden een zo goed als nieuwe koffergramofoon ..His Master's Voice". Te bevra gen bij J. C. Zoetemelk. Nederburghtdam 4. War mond. 8301 ff Mooi Drima luxe roei bootje 125—. Houtdraai bank met tractor en ge reedschap 35.b®ste eiken praam 5 ton f 395.— Riem sihipomp 2500 kant deler, vanaf 1.50 tot 3 50 per stuk. Nic. Ver haar Scheepmaker. Roe- 1 afaren dsveen tel. 4t>9 K 1713. 8800 GEVRAAGD ff Te koop gevraagd een in goede staat zijnd emaille fornuis. _Br. ff Dame (wed.) met zoon tje. 8 jaar. b. h. b. h. zoekt kamers (ongem. of gest,). met kookgelegenheid te Voorschoten. Br. ondef no. 8802 bureau v. d. blad. ff Piano of Vleugel te koon gevraagd. Br. met opgaaf van merk kleur en prijs aan het Bur. van dit blad onder no. 8795. PERSONEEL ff Met Augustus wordt, in Voorhout gevraagd een nette R. K. Huishoudster voor de dag. Huiselijk ver keer. Bij voorkeur goed kunnende naaien. Br. on der no. 5327 bureau van dit blad. ff Twee R. K. Meisjes b. z. a. voor de dag of enkele dogen per week. Leiden en omgeving. Br. onder no. 8771 bureau van dit blad. ff Aankomend Kapster of leerl. kapster gevraagd. B.. no. 1043 Adv. Bureau Rijnland. Leiden. Joh. de Wittstraat 35. 5340 ff Gevraagd voor direct een flinke bakkersleerling R.K L. v. d. Geest. Water- lie 19. Zoeterwoude. 5348 ff Gevraagd een Schip- persknechtje. G. van Rui ten. Roelof arendsveen. Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen DIVERSEN ff R. K. Meisje pl.m. 27 jaar zoekt vlotte vriendin om gezellig mee om te gaan. Br. onder no. 8798 bureau van dit blad. wit ffflSSÜ «SUS!aan J. C Vreeswijk. Hoogmade ff Bekendmaking aan ieder die kamers aan stu denten wil verhuren Ge legenheid tot opgave dage lijks aan: Het Prytaneum. Rapenburg 34. tel. 23905. Weekend gesloten. De meeste studenten zoeken daar hun kamers. 5323 99 door L. C: J. ROOZEN Prijs gebrocheerd f 3.75, Gebonden f 4.50 Een boelende levensschets van Henrl Ghéort Uit het Frans vertaald door Tanulo Prijs gebrocheerd f2.25 Franco per post f2.40 UITGAVE N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT. LEIOEN

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3