Winkelhuis Peltenburg NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK JCavte NIEUWS UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS Laatste Berichten «terugkerende AUTO R.K. Net Meisje TEGELEN NET MEISJE De Gebr. Verplancke VRIJDAG 7 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA i ALPHEN AAN DEN RIJN Openluchtconcert in Avifauna. Morgen geeft het bekende BBC-or- kest „The Trickley Collury Band" een openluchtconcert in Avifauna. (Zie hiervoor de advertentie in dit blad). BODEGRAVEN Liquidatie Volksherstel. De pl. afd. van Volksherstel zal binnen kort worden geliquideerd. Het be stuur heeft besloten het kassaldo, een compleet instrumentarium' voor verpleging en een gebouwtje als cen- traalmagazijn aan de gemeente te schenken. Uit de drie kruisvereni gingen zullen vertegenwoordigers plaats nemen in een overkoepelings comité, dat deze aangelegenheid zal regelen. Rode Kruis. Het Rode Kruis reikte deze week in de zaal v. Haaf- ten 3 soorten medailles uit, t.w. de Landsteinermedaille, de medaille voor 10 jaar trouwe dienst en de her inneringsmedaille van het Roode Kruis. Vijf personen kregen de Land steinermedaille, omdat zij meer dan 5 maal als donor hadden gefungeerd nl. de heren P. Timp, J. Akkermans, R. van Beek, C. Hoogendoorn en mej. A. Honout. Voor de tweede medaille traden aan de dames A. Honout, C. Kelfkens, M. v. Rijn en de heren G. v. Beek, R. v. d. Poorte, J. v. d. Poorte en C .v. Velzen, allen leden van de afd. Bodegraven. Een extra woord van hulde was voor de heer R. v. d. Poorte, die al maanden lang met z'n auto de jongens uit Indië naar huis brengt. De herinnerings medaille werd aan velen uitgereikt. HAZERSWOUDE Personalia De heer C. Boevé en de heer J. Visser, thans met stand plaats Ter Aar, zijn benoemd als as sistent bij de directe belastingen. G. Ruis schaak'-kampioen. Uit slag van de gehouden competitie en kampioenswedstrijden van de Iia- zerswoude Schaakclub. G. Ruis 20 p., A. Peters 19, J. Harkes 17, P. van Veen 16, M. Ravensberg 12%, W. v. Ofwegen 12^, J. L. van Gorkum 12, B. Cok 11, J. P. Cok 11, A. Ravens berg 11, J. van Dorp 9%, J. den Her tog 4p. C. Verhage 3, G. Wind- horst 1. en J. Houdijker 0. Door een reeks fraaie overwin ningen wist de heer G. Ruis, beslag te leggen op de kampioenstitel voor het jaar 1950. LEIMUIDEN Geboren: Pieter z. v. J. J. Boer en E. van Dam. Fredericus Johannes- Maria z. v. J. G. Hoogenboom en J. C. van Leeuwen. Jan z. v. "J. W. Wesselius en L. Buitenhuis. Arnol- dus Maria z. v. Th. A. J. Heuzen en E. J. Hogenboom. Ondertrouwd: C. N. v. d. Meer 26 j. te Alkemade en C. E. M. Straathof '23 j. Th. Blom 23 j. te Oploo en M. J. Aartman 21 j. A. van der Vliet 23 j. te Haarlemmermeer en M. van Meijden 23 j. RIJNSATERWOUDE Geboren: Trijntje d. van J. Jan sen en A. E. Schoenmaker; Gerritje d. van F. van Luiing en Tr. van BINNENLAND. H. M. de Koningin heeft gisteren te Den Haag de gala-avond bijge woond van het „Ballet de Monte Carlo". Mr. J. J. B. Bosch ridder van Rosenthal, gezant in Zwitserland, is benoemd tot Nederlands gezant in Denmarken. In Aeugustus zal hij zijn nieuw post betrekken. De Vrije Universiteit te Amster dam heeft tot eredoctor aan de juridi sche faculteit benoemd de heer J. Schouten lid van de Tweede Ka mer. Bij het oversteken van de rijweg te Zaandam is de 65-jarige handelaar in feestartikelen, de heer P. Harsten uit Amsterdam, aangereden en op slag gedood. Bij Tilburg is de 29-jarige Amsterdamse agent van politie M. D. G. Stofmeel met zijn motorfiets tegen een auto gebotst en gedood. Zijn vader, die achterop zat, is zwaargewond naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Stofmeel laat een vrouw en een kind van 2 jaar achter. De driejarige Willem Grosveld te Swalmen is in een wastobbe geraakt en verdronken. Direct na de ontdek king van het ongeluk toegepaste ademhaling mocht niet baten. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 11 en Woensdag 12 Juli geen audiëntie verlenen. BUITENLAND. Een Frans journalist, die op z'n eentje het bergland van Guyana op de grens van Brazilië wilde over trekken en daarna door het gebied van de Amazone naar Belem wilde afzakken, wordt vermist. Indianen vonden zijn dagboek, waarin staat, dat hij geen voedsel meer had, op hagedissen, kikkers en slangen teer de en zijn hond had opgegeten. Zomermanoeuvres worden op het ogenblik gehouden door de Rus sische bezettingstroepen in Oost- Duitsland. In Oostenrijk heerst grote droog te. Bosbranden en oogstbranden wor den herhaaldelijk gemeld en Wenen wordt met een tekort aan water be dreigd. n Bij een botsing tussen twee treinen in Illinois zijn tien personen gedood en 50 a 75 gewond. Donderdag is een goederentrein te Ahrenburg (bij Hamburg) op een personenauto ingereden, die honder den meters werd meegesleurd. Twee van de drie inzittenden vonden de dood. De bestuurder werd met ern stige verwondingen naar een zie kenhuis vervoerd. Soest; Lena Adriana d. van J. G. van Iperen en A. M. Schijff. Gehuwd; P. M. Kuijpers 37 j. en G. E. van Veen 23 j. WOUBRUGGE Geboren: Willem Arie z. van A. W. Buntsma en B. Vrolijk; Dirkje d van C. van 't Wout en H. Vermaas; Gerarda d. van W. G. A. Uithol en B. van 't Wout; Johanna Wilhelmina d. van S. B. Sassen en J. Klijn. Ondertrouwd: Laurens Vrolijk en Dirkje Pietje. Getrouwd: C. J. van der Horst en M. A. de Vette; S. IJpma en J. Boer. ZOETERWOUDE (H. R.) EEN MEERBURGSE JEUGDDAG Zondag 9 Juli a.s. wordt er in de parochie Meerburg een speciale Jeugddag georganiseerd. Des morgens om 9 uur. zal de H. Mis, waaronder algemene H. Com munie, worden opgedragen om Gods bijzondere zegen over het parochiële jeugdwerk te vragen. Na de H. Mis gemeenschappelijk ontbijt in het pa rochiehuis. Des namiddags te 2 uur is het ver zamelen voor de Meerburgse jeugd bij het parochiehuis, waar de stoet zei worden samengesteld als volgt: N.K.J.B, en kajotters, de gymynos- tiekvereniging, de welpen, muziek, verkenners, gidsen, voetbal jongeren, J. G. en korfbalclub en tenslotte de volksdansers. Met muziek, vlaggen en wimpels trekt de stoet langs de Hoge Rijndijk naar het Meerburgse sportveld. Het publiek, dat niet aan de op tocht deelneemt en de Jeugdmiddag wil meemaken, wordt verzocht kwart over twee uur op het terrein aanwe zig te zijn, omdat na de stoet nie mand meer wordt toegelaten. Begonnen wordt met een plechtig Lof in de open lucht. Na afloop hier van volgen verschillende demonstra ties; begonnen wordt met volksdans, daarna geven de meisjes verschil lende gymnastiekdemonstraties, twee maal 10 minuten voetbal, terwijl de verkenners een klein maar fijn pro gramma zullen afwerken. Om 5 uur is er een half uur pauze met gezellige muziek. 5.30 Een handbalwedstrijd tussen oen Leids elftal en Meerburgs elftal. Tenslotte nog verschillende kleine nummers waarna om zeven uur slui ting. ZOETERWOUDE S.J.Z. Morgenavond speelt SJZ een oefenwedstrijd tegen VNL, aan vang 7 uur. ZWAMMERDAM Geboren: Gerardus Antonius z. van H. Th. A. Baars en E. M. Stol wijk. Ondertrouwd: Jan van den Berg 24 j., te Groningen, en Johanna Sto ter 23 j. HILLEGOM Door motor aangereden. In de Meerstraat kwam van achter een aldaar geparkeerde vrachtauto een vijfjarig meisje van De V. van de Hillegommerdijk te voorschijn, ter wijl de motorrijder De G. met matige snelheid langs de auto reed. Ofschoon de motorrijder remde en uitweek kreeg het kind een klap van 't mo torrijtuig. Het liep een lichte hersen schudding en schaafwonden op. Afval in brand. Gisteravond stak het personeel van een bloembollen- bedrijf aan de Wilhelminalaan een grote hoeveelheid afval in brand. De wind wakkerde de brandende massa zodanig aan, dat de vlammen meters hoog uitsloegen. De politie werd ge waarschuwd en haalde de eigenaar van de tuin uit bed. Met vereende krachten werd het vuur bedwongen en een ernstig gevaar voor de belen dende gebouwen afgewend. DE ZILK In het kanaal. Een 10-jarig jon getje uit Den Haag, dat hier logeer de, geraakte al spelende van de hoge kant in het kanaal bij de Amster damse Waterleiding in het duin. Een ambtenaar van het bedrijf sprong te water en slaagde erin de drenkeling op het droge te brengen. KATWIJK Aanbesteding. De uitslag van de in Casa Cara door de architecten P. J. Verschuil en ir. P. M. N. Briet te Hilversum gehouden aanbesteding voor het bouwen van 65 arbeiders woningen te Katwijk aan Zee was als volgt: 29 inschrijvingen waren ingekomen: Hoogste inschrijver was het Aannemersbedrijf M.B.M. te Zaandam in twee uitvoeringen: a. f 689.000.—b. ƒ670.000.—. Laagste inschrijver de firma Verdoes en Vooys te Katwijk: a. ƒ596.170.en b. ƒ578.370.(a. is in gewone uit voering, b. in versoberde uitvoering). LISSE C- Plug vierde zijn ambtsfeest. De alom in de bloembollenstreek be kende veilingmeester, de heer C. Plug, van het het N.V. Holland's Bloembollenhuis „Hobaho", herdacht Donderdag het feit, dat hij die dag gedurende 25 jaren aan deze veiling was verbonden, In tegenwoordigheid van de direc teuren, -het kantoor- en veilingsper- soneel werd de jubilaris met zijn fa milie in de feestzaal binnengeleid en toegespreken door de heer Hoge- woning. directeur van het bedrijf. Tijdens de receptie, welke gedu rende de middaguren werd gehou den bleek ten volle, dat de jubila ris wijd en zijd bekend is in de bloembollenwereld en dat iedereen de gelegenheid te baat nam om hem te feliciteren. Onderanderen merkten wij op verte genwoordigers van het gemeentebe stuur, van zuster veilingbedrijven o.a. H. B.O. en Beverwijk en van de ver schillende bioembollenorganisataas. Het feest werd besloten in intieme kring. Geboren: Wilhelmina J. d. van H. Schippers en D. Hannewijk; Jo- sina M-, d. van M. Ringelberg en M. H. Katsburg; Marcellinus Johannes, z. van P. Seegers en J. M. H. Rijn beek; Reata P. M., d. van P. Onder water en J. C. Kortekaas; Jacoba, d. van A. Pals en A. van Werkhoven; Wilhelmus H-, z. van H. P. van der Reep en W. P. van Zonneveld. Ondertrouwd: J. H. Janson 35 jaar en A. H. Langelaan 29 jaar. Getrouwd: C. C- Dissel dorp en G. van Dijk; K. JRuigrok en C- D. M. Buschman; Overleden: Caecilia C. van Diest, 85 jaar wed. J. van der Meij. NOORDWIJK 25-Jarig ambtsjubileum S. W. Neefjes. Donderdag 6 Juli vierde de heer S. W. Neefjes, hoofd van de R.K. U.L.O.-school zijn 25-jarig ambtsjubileum. Om 8 uur was er een gezongen H. Mis uit dankbaarheid. Te 11 uur had er een besloten receptie plaats, waarbij de heer Neefjes en echtgenote door het schoolbestuur, de geestelijkheid, hoofden van scho len, leraren en leerlingen werden gehuldigd. Deken J. P. Brinkman prees de jubilaris als een ambtieus en ijverig werker, die met medewer king van andere leraren, .de school gemaakt heeft tot een goed en fris onderwijsinstituut. Sprekend namens de leraren huldigde de heer P. Jan sen de jubilaris om zijn wijze lei ding, zijn initiatief én collegiale om gang. Als stoffelijk blijk van waar dering, kreeg de jubilaris van de leraren een mooi Frans boekwerk. Namens de leerlingen sprak Jan Me- demblik, die de jubilaris prees om de prettige geest welke hij steeds op school wist te kweken. Als stoffelijk blijk van waardering ontving de ju bilaris van de leerlingen een vulpen. Nog werd het woord gevoerd door de heer A. Sisterman, namens de hoof den der scholen. Dankend releveerde de heer Neef jes hoe hij als jong onderwijzer be gon in een zeer gemoedelijk milieu in Berkhout N.-H., doch hoe hij de meeste ervaring heeft opgedaan in Noord wijk aan de school van de heer H. G. de Boer. Spreker betrok in zijn dankwoord, allen met wie hij door de school regelmatig in contact komt en die hem vandaag op deze wijze hul digden. Geslaagd. Voor het examen vak bekwaamheid viswinkelier is ge slaagd de heer W. v. d. Klaauw, en voor vakbekwaamheid visventer de heer F. Caspers. Demonstratie van reddingsboten. Zaterdagmiddag zullen op het Noordwijkse strand grote reddings demonstraties plaats hebben door de Kon. N. Z. H. Reddings Mij., waar aan naast de plaatselijke boot zullen deelnemen de „Arthur" uit Scheve- ningen ep de „Neeltje Jacoba" uit IJmuiden, terwijl een vliegmachine van de Marine Vliegdienst uit Val kenburg aan de gecombineerde oefe ningen in zee zal deelnemen. Deze demonstraties zullen te half drie aanvangen. Dammen. Nu deze week ook de beslissing is gevallen in de 2e klasse zijn de winnaars voor het kampioen schap voor Noordwijk als volgt: le klasse: Th. Zwetsloot; 2e klasse: J. Terveen; 3e klasse: K. Ter veen. Duivensport. Steeds Sneller hield een wedvlucht met oude dui ven vanaf Pont Maxenee, afstand 351 km. In concours waren 135 dui ven. Deze werden gelost te 7 uur met westen wind. De eerste duif werd geconstateerd te 13 uur 11 min. en had een snelheid bereikt van 045.49 m. per min. 14 Gebr. v. d. Poel, 2. R. v. d. Haak, 3. A. v. Duin Azn, 511 Gebr. Passchier, 6 J Pas- schier Czn, 7, 9, 12 J. Rakhorst, 8 13 J. v. d. Wiel, 10. L. Hoek, 14. P. J. Klein, 15. Th. Steenvoorden. Junio ren: 13 P. Ouwehand, 25 Tom Verweij, 4. Gebr. de Ridder. VOORHOUT CONFERENTIE INZAKE IRIAN? Van officiële zijde vernam Aneta, dat de regering der R.I.S. de Neder landse regering heeft voorgesteld een speciale conferentie van minis ters over de kwestieIrian te hou den op 1 Augustus a.s. Of de conferentie in Nederland of in Indonesië zal worden gehouden wordt overgelaten aan het overleg tussen de Nederlandse régering en de Indonesische Hoge Commissaris in Nederland, mr. Moh. Roem. Roeiwedstrijd N.K.J.B. De N.K. J.B. had voor haar leden een roei wedstrijd georganiseerd, waarvoor zeer veel animo was* De boten wa ren bemand met 2 roeiers en een stuurman. De uitslag was: le prijs: Th. Kortekaas, Koos Borst en Jan Roozen. 2e prijs: Koos v. d. Ploeg, Kees v. Schie en Antoon Zoet. 3e prijs: Joop Warmei'hoven, Gerard v. d. Berg en Kees Bel. WASSENAAR Personalia. Voor het propae- deutisch examen werktuigkundig in genieur slaagden te Delft de heren B. Knape en D. Moser. ZOETERMEER Personalia. Voor het propaedeu- tisch examen werktuigkundig inge nieur slaagde te Delft de heei; H. van Herwijnen. Plattelands Vrouwenbond. De Plattelands Vrouwenbond maakte het jaariijkse vacantieuitstapje, o- m. werd een bezoek gebracht aan de Aalsmeerse bloemenveiling. Vervol gens ging de reis naar het vliegveld Schiphol, waarop het terras de kof fie werd gebruikt. Vandaar ging men naar Hilversum, waar een bezoek werd gebraent aan de A. V. R. O.- studio. In een restaurant te Soestrijk vlak bij het Kon. Paleis werd de thee gebruikt. L- T. J1. De L. T. J. is er toe overgegaan om excursies te organise ren naar verschillende landbouwbe drijven. Het eerste bezoek werd ge bracht aan de landbouwbedrijven van de heren A. Schipper en C. Vol- lebregt aan de Zegwaartseweg. HET A.S. ZIEKENTRIDUUM. Alle uitnodigingen aan de deel neemsters resp. deelnemers van het Zieken-fcriduum zijn thans verzon den. Zaterdagmiddag tussen 36 uur is er gelegenheid om toegangskaarten af te halen voor het bijwonen der plechtigheden en wel in de Parochie zaal Maria-Gijzensteeg. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het doctoraal exa men Klass. Lett, (cum laude) de heer A. L. van Hemert te Leiden; doctoraal examen Klass. Lett, de heer A. B. Breebaart te Voorburg; doctoraal examen Geschiedenis mevr. E. W. v. Voorst tot Heest te Rotter dam, J. J. Woltjer te Leiden (cum laude); candidaats examen Indologie (taalk.) de heren F. C. Kamma te Leiden, T. Iskander te Leiden, Ra den Soejono te Leiden; voorber. Ker kelijk examen M. Koopmans te Lei den, P. A. 'L. Brinkman te Leiden, L A Eigenraam te Leiden, H. C. van Itterson te Den Haag, F. E. v. d. Zee te Delft, C. van Eijsinga te Lei tien; doctoraal examen Godgeleerd heid W. J. H. Hubeek te Leiden; can- d'daatsexamen Ned. recht de dames A E. Sohiff te Den Haag, T. Roëll te Rotterdam; idem de heren P. Mos- tert te Den Haag, E. B N. de los Santos te Leiden, E. Koopmans te Leiden, W. Lim Apo te Leiden, M. G. A. Blaauwhof te Zoetermeer, P. van Voorthuijsen te Leiden, C. F. P. van Heek te Den Haag, A. van Wil- ligenburg te Den Haag, R. J. J. Jan- ren te Rotterdam, J. A. L. Brada te Warga, J. P. C. Bury te Nijmegen; candidaatsexamen Psychologie (cum laude) J. P. van der Geer te Rotter dam en mej. I. C. G. Puck te Den Haag; doctoraal examen Ned. recht de heer B. M. L. de Roy van Zuide- wijn te Wassenaar. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Röntgenographisch onder zoek van complexe verbindingen tus sen twee eenwaardige halogeniden" mej. C. Brink geboren te Rolde en wonende te Oegstgeest; tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift ge titeld „Proeve ener verklaring van het verschijnsel der linkshandigheid" de heer A. van Straten geboren te Kellevoetsluis en wonende te Hille- gom. NZHVM 4% DIVIDEND De Noord-Zuid-Hollandsche Ver- Maatschappij N.V. boekte over 1949 een winstsaldo van 172.075, welk bedrag als volgt wordt bestemd: voor uitkering 4% dividend ƒ147.500 voor bijzondere voorzieningen 15.000 en voor personeelsverenigin gen, enz. 9.575. In het verslag wordt o.m. opge merkt, dat de achteruitgang in het aantal reizigers nog steeds niet tot staan is gekomen. ZILVEREN JUBILEUM VAN MEJ. H. AUKES Gisteren was het 25 jaar geleden, dat mej. H. Aukes in dienst trad bij de firma G. T. Carón. 's Morgens 10 uur'werd zij per auto van haar huis gehaald om in het kantoor Haagweg 15 te worden gehuldigd. Allereerst sprak de di rectie mede namens de commissaris sen haar grote voldoening uit over hetgeen mej. Aukes voor de N.V. was geweest. Haar plichtsgetrouwe en harde werken, gepaard gaande met strikte eerlijkheid werd naar voren gebracht, alsmede dat haar aandeel vooral in de detailzaak wat betreft de omzet en behandeling dei- klanten altijd zeer correct is geweest Deze felicitatie ging vergezeld met overhandiging van een enveloppe met inhoud, terwijl ook de vrouw van de directeur, namens haar kin deren, een cadeau aanbood. Daarna sprak de terreinchef zijn voldoening uit over de prettige wijze van sa menwerking tussen terrein- er» kan toorpersoneel en hoopte, dat zij nog vele jaren voor de zaak gespaard mocht blijven. Hetzelfde deed als col lega de boekhouder, de heer v. d. Ploeg, onder aanbieding van een ca deau. Vervolgens gaf de onderbaas W. Stikkelorum, in gedichtvorm een bewijs van sympathie. Een cadeau namens het personeel werd eveneens door hem overhandigd. Ook de werkster overhandigde een fraai cadeau. Er waren ook nog tele grammen van de commissarissen en cliënten, alsmede een fraai bloemstuk van het agentschap. Personalia. Voor het propaedeu- tisch examen werktuigkundig inge nieur slaagde te Delft de heer P. W. Koumans, voor het prop. vliegbouw- kundig ingenieur de heer J. L. Brons- SSHEEPSBERICHTEN ATLANTIS (met burgers)' Djakar taAmsterdam 6 Juli dwars Lissa bon. GAROET Djakarta—Rotterdam 6 Juli te Aden. GROOTE BEER Am sterdam—Djakarta 6 Juli te Port- Said. NELLY (met troeeph) Djakar taAmsterdam 5 Juli pass. Menta- wei-eil. EEN SPORTMINISTERIE IN ENGELAND? Dezer dagen zal John Haire, lid van de Labour Party, in het Lager huis aan de premier Attlee vragen of hij thans cie oprichting wil over wegen van een ministerie van sport en lichamelijke opvoeding teneinde „de training in georganiseerde spelen in het moederland te stimuleren en aan te moedigen en ons nationaal prestige in het buitenland te hand haven'. De oprichting van een dergelijk ministerie wordt wenselijk geacht in verband met Engelands „recent fa len in internationale sportgebeurte nissen". Naar men weet hebben de Engelsen in de afgelopen veertien dagen een cricket testmatch tegen West-Indië en voetbalwedstrijden tegen de Ver. Staten en tegen Spanje verloren, terwijl zij te Wim bledon overvleugeld zijn door bui tenlandse spelers en speelsters. UITVOERVERBOD VAN OLIE NAAR HET VERRE OOSTEN Naar de „New York Times" uit Washington verneemt, hebben de Ver. Staten alle verschepingen naar het Verre Oosten van olie en ande re materialen, die van belang kun nen zijn voor de oorlogvoering, stop gezet, teneinde te voorkomen, dat deze materialen in handen vallen van de landén, die met Noord-Ko- rea sympathiseren. Toen het departement van buiten landse zaken tot bovengenoemde maatregel overging, heeft het infor mele verzoeken gericht tot de Ne derlandse en de Britse regering. Het embargo op olie kan niet ten volle doeltreffend zijn, tenzij deze twee landen, welke met de Ver. Staten het grootste gedeelte van de olie productie in handen hebben, tot soortgelijke maatregelen overgaan. Volgens het blad hebben de auto riteiten van de Economie Coopera tion Administration en het departe ment van handel verklaard, dat zij niet-officieel mededeling hebben ont vangen, dat Engeland en Nederland zouden willen samenwerken. WALTER BAELS GEARRESTEERD Naar te Brussel verluidt is Walter Baels, de broer van de prinses van Rethy, echtgenote van koning Leo pold, hedennacht te Bergen gear resteerd. Wa'ter Baels heeft gewei gerd zich tijdens de oorlog, toen hij zich in het buitenland bevond, te voe gen bij het Belgische bevrijdingsleger en werd deswege als deserteur bij verstek tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Walter Baels was de nuütcUïen GENERAL C. H. MUIR. Met het troepentransportschip Ge neral C- H. Muir, dat op 14 Juli te Rotterdam wordt verwacht, keren de volgende militaire huiswaarts: H. J. C. Berk, Hillegom; J. J. Brink. Haarlemmermeer; H. v. Grie ken, Aloëlaan 33, Leiden; K. Edel man, Zwammerdam; fam. A. van Dijk, Oegstgeest; J. Fokker, Boskoop; G. P. Jansen. Bodegraven; H. J. van Weeren, Joubertstraat 19, Leiden; P. C. van Rijn, De Kwakel; J. P. L. van Thorn, Anna van Saksenstraat 3, Leiden; J. W. Timmer. Noordwijk; T. M. de Vries. Leidschendam; (H. Zaal, Bodegraven; J. Korpelshoek, Katwijk; F. Ch. Erkelens, Leidschen dam; Ds; van Eijk, Alphen a. d. Rijn; J. Favier, Bronckhorststraat 49a, te Leiden; P. Goers, Boskoop. laatste jaren woonachtig in Parijs en Zuid-Frankrijk. Hij zou zich naar België hebben begeven om aanwezig te kunnen ■zijn bij de begrafenis van zijn moeder, die gistermiddag is over leden. Walter Baels, die 40 jaar oud is, bevindt zich thans in een gevangenis te Brussel. VLUCHTELINGEN PLEEGDEN VERZET. Twee vluchtelingen uit het opvoe dingsgesticht te Hoenderlo werden gisteravond op de Rijswijkseweg te 's-Gravenhage, door Haagse recher cheurs in hun kragen gepakt. Het waren rijkspupillen van 18 en 21 jaar, die op 3 Juli uit Hoenderlo wa ren weggelopen. De jongelieden verzetten zich te gen arrestatie. De publieke belang stelling voor dat worstelpartijtje was alras aanzienlijk; er ontstond een be hoorlijke rel. Een der rechercheurs loste een waarschuwingsschot, wanr- op de menigte naar alle kanten uit eenstoof. De vluchtelingen kregen geen kans tot ontkomen. Na de har de pistoolknal gingen ze gewillig mee met de schrik in de benen. MARKTBERICHTEN TER AAR, 6 Juli. Groente. Kas- snij bonen 12.3012.60, idem stek 4.80, stamprinsessen 8 208.80, natuursnijbonen 1'2.30, doppers 1.80, blauwschokkers 3.tuin bonen 6064 cent. LEIDEN, 7 Juli. Vee. Aanvoer: 4 fokstieren, 6 slachtstieren. 90 kalf- en melkkoeien, 148 varekoeien, 160 vette koeien, 10 vaarzen, 7 graskal veren, 19 veite kalveren, 151 nuch tere slachtkalveren, 10 idem fok; 158 vette schapen, 40 weideschapen, 658 lammeren, 39 zeugen, 522 mest- varkens, 811 biggen, 1 paard, 7 veu lens, 22 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien f 700985, han- goed; varekoeien e. a. 450770. handel vlot; vette koeien 8001100 en 2.602.90 per kg., vaarzen 500 7.25 handel vrij goed; nuchtere slachtkalveren 3060. idem fok 60 90, vette schapen 80—105, weide- schapen 6580 zuiglammeren 45 65, lammeren 3548 handel vlot; mestvarkens 6595 en biggen 30 52 handel goed; bokken en geiten 1535 harldel matig. Kaas. Aanvoer 87 partijen Goudse en 8 partijen Leidse kaas. Totaal 95 partijen. Prijzen: zware Goudse 2.22, le soort 2.012.12 en 2e soort f 1.922.00 per kg., le soort Leidse kaas f 2.002.06 per kg. Handel matig. DELFT. 6 Juli. Vee. Aanvoer: 21 runderen, 2 graskalveren, 110 nuchtere kalveren, 164 varkens, 601 biggen, 4 schapen en 8 geiten. Prij zen: voor nuchtere kalveren van 45.tot 55.voor biggen van 35.tot f 48.voor lopers van f 55tot 90.Handel kalm. HEREN ZDMER- ONDERKLEDING in de beste kwaliteiten HEMDJES met of zonder mouw, vanaf f 2.60 BROEKJES in gewoon model of met weggesneden pijpen (slips), .vanaf I 2.80 prima net-ondergoederen Herenmodemagazijn met woning rand Amster dam in ruil voor woning te Leiden of omgeving Overname inventaris en goodwill woninginrichting a 1'500 verplicht. Br. on der no. 5289 bureau van dit blad. SKODA 1949 als nieuw, model coatch. verkoop onder garantie 3750.—. KAMSTEEG'S Automobielbedrijf 6V. Geversstraat 30. Tel 20226 Oegstgeest. S* De rietwinkel. Kraaiet- straat 15. maakt uw huis gezellig met prettig zit tende Rotan stoelen. Prima artikelen van eigen werk plaats. Ook het adres voor fijn en grof mandwerk. Rep. gaatjesmatten. P. H„chmer (Rijksgedipl.) Was ik ook maar naar Breesfraat 109. gegaan Dat is een bekende verzuch~ ting, v/ant iedereen slaagt er zo goed en kan er alles ko pen, wat z'n hart begeert, op gebied van Piano's (1950), Radio's Gramofoons, platen en Muziek. Ze hebben er zo'n geweldige keus en je wordt er zo prettig bediend. Heus, niets is ze te veel! 5308 Gevraagd voor direct vooi de dag of dag en nacht, bij Hogeveen. Lang straat 29. Wassenaar. 5301 NED. KATH. REISVER. 23 en 24 Juli per touringcar 32.75 PARIJS 31 Juli 1 en 2 Aug. per touringcar f 72.50 TEGELEN 30 Juli per trein 15.50 Leden genieten reductie. Inlichtingen, opgave en betalen: 5302 Boekhandel DE SLEUTELSTAD Breestraat 123 voor direct gevraagd, zelf standig kunnende werken in doktersgezin zonder kinderen. Zich te ".melden hedenavond Oranjelaan 1. Oegstgeest. 5292 3? Met spoed gevraagd een R. K. Boerenknecht, goed kunnende melken. Intern of extern. W. v. d. Salm. Herenweg 306. Lisse. 5290 2* Diepe Borden 35 cent. Prima kwaliteit buiten lands aardewerk, ontbijt bordjes 29 cent kop en schotels 39 en 49 cent. gro te maat aard. schaal 79 ct,. sauskommen S 1.69 kinder kopjes met oor 19 cent I Y A. Haarlemmerstraat 45. Nova. Noordeinde 43. 2" Te koop: gebr. Dames- Heren-. Jongens- en Meis- iesriiwielen in prima riaat W v. d. Wiel Tel. 2U78 Koningstraat 2. 8786 2" Jekaline. de alkalivrije wonderzeep. verbluffend in werking, reinigt alles de kortst mogelijke tijd en droogt mooi glanzend op. Per Literfles slechts 45 cent. Vraagt uw winke lier 8585 2* 1 paar Dameszolen 19 cent, van prima canvas- rubber. iizersterk. Alleen met inlevering van deze advertentie- Geldig tot 15 Juli. I. V. A. Haarlemmer straat 48 Nova. Noordein de 43. 8782 2* Te koop mooi woon- scheepje in goede staat, met kamer slaapkamer en keuken met WC en aan recht en gootsteen en bergruimte. vaste prijs 2000.—. Te bevragen bij N. de Boer. Utrechtse Jaar- pad t o. Scheepswerf Tijs- sen Leiden. 8789 Zij blijven goedkoper LEVEREN U DE GROTE aardappelen voor 14 ct p. k. cle kleine 12 ct. p. k. 2 grote bossen peen voor 25 cent. ALLE PRODUCTEN GRATIS GESCHRAPT. Verdere producten tegen GROSSIERSPRIJZEN. I.ANGE RAAMSTEEG 31 53! 1 Telefoon 26125 2* R- K. Jongen, oud 16 jaar b. z. a. voor het ex peditiebedrijf. liefst in om geving Leiden. Br. onder no. 8779 bur. v. d. blad. 2* In klein gezin wordt aan net. handig dagmeisje v.g g-v. een prettige werk kring aangeboden. Moet zelfstandig kunnen wer ken. Braven onder no. 8745 bureau van dit blad. 2* Houtboardplaten 200 x 100 voor etaleurs en schil der.- slechts 2.25 per plaat Schilderijlijsten, ronde stok ken sierlijsten enz. Alles voor de knutselaar zuiver op maat. Vakkundige be diening. ..De Houthal", Hogewoerd 99 Tel. 22536. Adverteren der* verkopen

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3