Overdracht Oostenrijkse school in Noordwijkerhout De ramp van de Skymasters Goedkopere bouwgronden sleutel tot een snellere welvaartsgroei? ZANDVLSE'Ts BOEKHANDEL ZATERDAG 24 JUNI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 7 In 90 dagen opgebouwd De eerste geprefabriceerde Oostenrijkse school in Nederland is gisteren middag te Noordwijkerhout door het gemeentebestuur overgedragen aan het bestuur van de R.K. St. Jozef-scholen. In een recordtijd van 90 da gen is deze school in het uitbreidings plan „Boekhorst" opgebouwd. Aan nemer was de firma J .W. v. d. Kulgt Zn. te Noordwijkerhout. Al vroeg in de middag kon men in de omgeving van de nieuwe school bemerken, dat er iets bijzonders aan de hand was. De Oostenrijkse vlag werd bij de ingang van de weg naar de school gehesen en ook onze na tionale driekleur wapperde er. Bij de overdracht, die met enige plechtigheid geschiedde in een lo kaal van de 8-klassige nieuwe school waren o.m. tegenwoordig de Oosten rijkse gezant en handelsattaché, het collego van B. en W. en vele andere Oostenrijkse en Nederlandse autori teiten. De overdracht geschiedde door bur gemeester van Iersel, die allereerst een bijzonder woord van dank richt te tot de Oostenrijkse gezant voor zijn belangstelling. Hij sprak de hoop uit, dat de school iets mocht bijdra gen om de band, die Nederland met Oostenrijk verbindt, te versterken. De burgemeester herinnerde er aan, hoe dringend de behoefte was aan een school en dat het zo'n uit komst was dat Noordwijkerhout in aanmerking kwam voor een houten school, waardoor op korte termijn aan de noodtoestand het hoofd kon worden geboden. Daarom dankte hij voor aller medewerking, in het bijzonder ir. Witteveen, hoofdinspec teur bij het departement van onder wijs. Tot slot droeg de burgemeester namens het gemeentebstuur de school over aan het bestuur van de St. Jo zefscholen. Hij sprak de hoop uit, dat de school door de medewerking van het bestuur en de ijver der leer krachten tot zegen zal strekken van de jeugd van Noordwijkerhout en dat zij vele flinke principiële man nen, waar onze maatschappij zo zeer behoefte aan heeft, zal afleveren. De gezant van Oostenrijk spreekt Hierna sprak de gezant van Oos tenrijk een rede uit. Allereerst zeide hij het gemeentebestuur dank voor zijn vriendelijke uitnodiging en sprak er vervolgens zijn vreugde over uit, dat weer zo gau.w na de 2e wereldoorlog nieuwe betrekkingen zijn aangeknoopt tussen Oostenrijk en Nederland. Zijn Excellentie noem de de totstandkoming van deze eer ste Austriaschool van acht klassen een voorbeeld van samenwerking. Dit gebouw, vervolgde de gezant, is gesticht voor de opvoeding van de jeugd, moge het zijn een symbool van verstandhouding tussen onze 'beide landen. Pastoor van der Waarden neemt de school over Hierna nam de voorz. van het schoolbestuur, pastoor van der Waar den, het woord. Hij richtte zich eerst tot de gezant van Oostenrijk, die Noordwijkerhout de grote eer heeft aangedaan bij de overdracht "van de school tegenwoordig te zijn. flij wees op de nauwe verwantschap, welke er bestaat tussen ons land en Oos tenrijk vooral, doordat na de eerste wereldoorlog zeer vele Oostenrijkse kinderen in ons land verpleegd wer den. Pastoor dankte vervolgens het gemeentebestuur voor de vlotte me dewerking bij de totstandkoming van de school, die zal beginnen met 385 leerlingen. De architect van de school, de heer van der Heijden verkreeg ver volgens het woord. Deze dankte de heer Dietrich, die zoveel moeite heeft gedaan om deze school als eerste hier te krijgen. Hij sprak zijn gelukwen sen uit tot gemeente- en schoolbe stuur en bood als cadeau het school bestuur een fraaie klok aan. De heer Eikerbout dankte voor de prettige woorden gericht tot de men sen, die de school gebouwd hebben. Zij hebben dit met enthousiasme ge daan omdat zy er prijs op stelden de school in een recordtijd op te bou wen. Hij bood hierna een vlaggestok met vlag aan. De burgemeester dankte voor de geschenken. Na afloop van deze plechtigheid werd thee geserveerd en gingen de gasten de fraaie school bekijken. Zij is geheel van hout vervaardigd, ge dekt met pannen en bestaat uit 8 kJassen, welke zeer ruim zijn, goede ventilatie hebben en voorzien van zeer grote hoge ramen. Ook is een fJinke kamer aanwezig voor het hoofd der school en het verdere per soneel. De vloeren in hall en gangen zijn betegeld. De buitenwanden van het gebouw zijn drieledig samenge steld n.l. een houten buitenwand, een ruimte, dan een vezelplaat, weer ruimte en een houten wand aan de binnenzijde. Dit komt het geluid ten goede en ook de temperaturen van buiten hebben weinig invloed naar binnen. Het totale gewicht van de school is 86 ton. De onderdelen wer den uit Oostenrijk aangevoerd door van Gend Loos in 9 wagens. De school is door een ruiltransactie hier gekomen. Nederland heeft „be taald" met aardappelen. NOORD WIJK Gemeenteraad. De gemeente raad zal in openbare vergadering bijeenkomen op Vrijdag 30 Juni a.s. 's avonds te half acht. Op de agenda komt o.m. voor een voorstel tot wij ziging van algemene Politieverorde ning inzake der Kampeerverorde- ning. Concert. Donderdag 29 Juni a.s. zal het Fanfarecorps „Excelsior" 's avonds te 8.15 uur een openlucht concert geven op het Lindenplein en Zaterdag 8 Juli op het plein voor de N.H. kerk te Noordwijk aan Zee. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewon nen door: C. Tissing 96 p. Ie klasse; L. H. de Graaf 92 p. 2de klasse; N. L. v. d. Berg 95 p. 3e klasse. Van de dames behaalde mej. N. v. Oosten met 92 het hoogst aantal punten. De Sportvisser. Bij de gehou den jubileum wedstrijd 1950 won de heer J. M. Barendse de 1ste prijs en veroverde tevens de Amicitia-wis- selbeker; de heer W. P. v. Schie be haalde de 2e prijs. Persohialia. Voor het onderwij zers-examen slaagde de heer J. M. J. Alkemade H.zn. Personalia. Voor het dipl. costu- mière slaagde aan de Haagse costu- meschool mej. J. v. Vlugt. Te Amsterdam slaagde de he ren H. P. Smit en W. Passchier voor het Gezellendiploma van de Stichting •examens". KATWIJK AAN ZEE Personalia. Het chauffeursdipl. van de Alg. E.V.O. werd behaald door P. Guyt en J. Zwanenburg. SASSENHEIM Ziekentriduura. Dinsdag. Woens dag en Donderdag werd in „Huize St. Bernardus" weer het jaarlijks ziekentri,duum gehouden. Door vlij tige handen was1 de kapel op fraaie wijze versierd. Vele banken hadden plaats moeten maken voor bedden en ligstoelen. Totaal 97 zieken heb ben aan dit triduum, dat geleid werd door pater de Vries uit Nijmegen, deelgenomen. VALKENBURG Personalia. Voor het chauffeurs dipl. van de alg. E.V.O. slaagde G. J. v. Tol. WARMOND Personalia. Voor het dipl. cou peuse slaagde aan de Haagse costu- meschool mej. G. v. Zomeren. WASSENAAR Personalia. Het chauffeursdiplo ma van de alg. E.V.O. behaalden A. de Groot, A. P. L. M. Hartmans, Th. J. Noordover. De burgemeester van Noordwijkerhout de heer Van Iersel (rechts) toont aan de Oostenrijkse gezant de eerste door zijn land geleverde houten school. KATWIJK Aanbesteding. Door de archi tect A. G. Gathier te Leiden is alhier aanbesteed het bouwen van 50 ar beiderswoningen aan de Parklaan. 19 Aannemers hadden ingeschreven. Laagste inschrijver was de fa. Voor- douw en Hoogstraten te Zoetermeer voor 370.000.— Hoogste inschrij ver was de heer T. Stout te Rotter dam voor 375.000. De begroting was 375.000. De Belgische premier Jean Duvieu- sart heeft voor Maandag a.s. een audiëntie aangevraagd bij, koning Leopold III te Genève. Dinsdagmor gen hoopt de minister-president in de Belgische hoofdstad terug te ke ren. Sabotage enige verklaring „In luchtvaartkringen is er nie mand, die kan verklaren hoe men sabotage heeft kunnen plegen aan de beide bij Bahrein verongelukte Franse Skymasters, maar iedereen gelooft dat sabotage de enige plausi bele verklaring voor de beide ram pen is". Dit verklaarde Marcel Bel- lonte, het hoofd van de Franse com missie van onderzoek, gisteren bij zijn aankomst te Parijs. Weersomstandigheden, fouten in de hoogtemeters of verkeerde in structies van de controletoren, kun nen niet op dezelfde plaats kort na eikaar twee identieke rampen ver oorzaken, aldus Bellonte, die óveri- gens zijn commentaar wilde opschor- j ten tot na de publicatie van het rap port van de Britse commissie van onderzoek. EEN EXPLODERENDE STER. Twee astronomen te Salt Lake City hebben een exploderende ster ont dekt, die verder van de aarde is verwijderd dan elke tot nu bekende ster. Haar licht zou 50.000 000 licht jaren nodig hebben om onze aarde te bereiken. Mededeling van deze ontdekking werd gedaan door dr. Milton Huma- son van de sterrenwachten van Mount Wilson en Palomar in Cali- fornië. Met de telescoop van Palomar, de grootste in de wereld, werd deze ontdekt in een nevelkring, een van de vele ver verwijderde ..werelden" zoals de Melkweg. De sterrekundigen R. G. Harrington en dr. Albert G. Wilson hebben mededeling gedaan van twee nieuwe, zeer kleine sterren systemen in de constellatie van „Leo". De geleerden verklaarden, dat één hiervan beiden waren waargeno men met de 49 inch Schmidt camera van Polemar het kleinste was, dat ooit ontdekt werd. De geleerden zei den, dat deze ontdekkingen van groot belang waren, omdat een nader be studering de sleutel zou kunnen ver schaffen hoe enorm groot „werelden" als de Melkweg zijn. waarvan het zonnestelsel een deel is. LEIDSCHENDAM VeUig verkeer. De verkeerstel ling welke enige weken geleden ge houden is op de hoek Damlaan- VoorburgschewegKon. Julianaweg is gevolgd door een advies uitgaan de van de A.N.W.B. aan het provin ciale- en het gemeentebestuur. De daarna gehouden besprekingen heb ben geleid tot de volgende maatre gelen: Op de Voorburgseweg en de Kon. Julianaweg zal een verkeers heuvel worden aangelegd, waardoor het rechter- en linker verkeer ver plicht wordt op het voor hen be stemde weggedeelte te blijven. In de Damlaan zal dan tevens een vlucht heuvel komen en vóór het kruispunt een breede witte streep. Met rode en groene lichtsignalen zal dan het ver keer uit de drie richtingen geregeld worden. Op de spitsuren (van 12 13.30 uur en 16.30—18.30 uur) zal er een verkeersagent zijn. Voor het lopend verkeer zullen enige zebra overgangen gemaakt worden. Geboren: Franciscus Johannes Ma ria z. van H. F. Aarts en C. J. P. So- nius; Cecilia Martina Maria, d. var B. C. Hooijmans en E. Th. v, d. Hoe ven; Henrica Johanna Maria, d. van H. H. de Bruijckère en M. C. Ouwer- kerk; Frederik Paulus z. van G. Chr. M. van der Zon en J. G. Strooband; Cornelis Adrianus Maria, z. van C. M. van Vliet en M, C. van Bohemen; Franciscus Johannes Maria z. van A. P. Bontje en M. A. Hendriks Margaretha Sophia Maria d. van A, P. Bontje en M. A. Hendriks; Ivo Nicolaas Maria z. van Ch. J. M. Maas en E. M. de Bruin. Ondertrouwd: Hendrikus Johan nes Maria Remmerswaal en Maria Magdalena Maria Douwe Cuperus en Judina Johanna van der Lecq te Den Haag. Getrouwd: Anthony Jacobus Bak ker en Catharina Johanna van der Helm; Frederikus Johannes Rabe- ling en Johanna Cornelia Spronk; Wilhelmus Theodorus van Oosten en Agatha Cornelia Maria van Oosten. GEMEENTERAAD ALPHEN AAN DEN RIJN Behalve voorz. van de gem. dienst voor sociale zaken, zal de nieuwe wethouder, de heer A. J. Dekker ook fungeren als voorz. van de comm. voor georganiseerd overleg. Op een desbetreffende informatie in de heer Honout deelt de voorz. mee, dat de verdaging van de be slissing van de G. S. omtrent het uitbreidingsplan in hoofdzaak en de partiële plannen in onderdelen „West" en „Oost I" geen verhand houdt met de brugkwestie. G. S. willen zich alleen nog nader verdie pen in de situaties. De beer Geerlof verzoekt spoed met de bouw van de Chr. Techn. ambachtsschool, welker aanvanke lijk' door de raad aangewezen plaats thans in gedrang komt door het nieuwe wegplan vanaf „Avifauna" via de dr. Lovinklaan naar de Rijks straatweg. De voorzitter zegt zulks toe. Naar aanleiding van het verzoek van het lid Jansen neemt het col lege terug de mededeling onder „in gekomen stukken" van het best. der Ohr. Nat. School „Wittenlust" te Zwammerdam om verhoging van het subsidiebedrag over 1949 voor leerlingen uit deze gemeente. Deze aangelegenheid zal in de ko mende vergadering opnieuw een punt van bespreking vormen. Bij het voorstel i/z het verbinden aan de gemeentelijke nijverheids school voor meisjes van een oplei ding voor kinderverzorgster, zwaait de heer Brouwer veel lof toe aan de directrice mej. v. Beest voor haar activiteit, en verzoekt dit voorstel voorlopig voor 3 jaren aan te ne men, om dan opnieuw te bezien of het gewenst aantal leerlingen is be reikt, daar anders de kosten geheel voor rekening van de gemeente ko men. De voorz. is bereid die sugges tie over- te nemen, waarna z. h. st. aangenomen. Bij he^ voorstel i.z. het toekennen van een voorschot op de vergoeding aan de Koningin Emmaschool (voor b.l.o.) dringt de heer Nijman op :d aan. De voorz. zegt onderzoek van de betreffende aangelegenheid toe, waarna z.h.st. aangenomen. Z. h. st. besluit de raad om onder .Verplaatsingskostenregeling" een rijksregeling, in het algemeen af gestemd op de openbare school, ook te brengen de leerkrachten der in deze gemeente gevestigde bijzondere school voor b. 1. o. De heer Jansen acht het gevraag de bedrag voor de aanschaffing van schoolmeuibelen en leermiddelen t. b. v. de bijzondere school voor gew. in de Hoofdstraat te hoog en vraagt met klem bezuiniging te be trachten. Het verzoek van de heer N. F. de Heij om tegemoetkoming in de kosten, verbonden- aan het vervoer van één zijner kinderen naar de bij zondere R. K. school voor b. 1. o. te Leiden, (f. 11.-per maand) is z. h. st. ingewilligd, voor 2/3 f. 7.33, ingaande 18/4' 50. Na een redactie wijziging in het voorstel z. h. st. be sloten om aan de Chr. Landbouw school alhier een subsidie toe te kennen van f. 10.-per Alphense leer- V OORSCHOTEN De K.J.M.V. bestaat 12 jaar. Deze maand herdenkt de afdeling van de K. J. M. V. het feit, dat zij 12y, jaar geleden werd opgericht. Zonder onderbreking van de werk zaamheden tijdens de oorlogsjaren heeft zij haar taak onder de jonge ren voortgezet. Het is de gewoonte van de vereniging haar lustra feestelijk te vieren. Daarom zal het koperen jubileum geen speciaal offi cieel karakter dragen. Het feest wordt gevierd morgen, 25 Juni, met een sportmiddag en een gezellige avond. Op het V.V.L.V.-terrein zal een tournooi gehouden worden waar aan door de afdelingen Wassenaar, Stompwijk en Voorschoten-Haagse Schouw en vanzelfsprekend de jubi lerende afdeling wordt deelgeno men. Het programma, dat om half twee begint bestaat uit de volgende nummers: hoog- en vèrspringen, 100 meter, 800 meter en 1500 meter, waar na een handbaltournooi tussen de deelnemende verenigingen zal plaats vinden. De dameshandbalclub Roo- da zal intussen nog een wedstrijd spelen tegen een dameshandbalelf- tal uit Stompwijk. 's Avonds zal de jubilerende vereniging met haar gasten naar de Grote Vink gaan, waar een gezellige êavond op het programma staat. Medische Zondagsdienst. De medische Zondagsdienst wordt ge durende dit weekend waargenomen door dr. C. J. Kuipers, Leidseweg 51, tel. 520. ZOETERMEER D.S.O.-nieuws In verband met andere te spelen wedstrijden heeft de K.N.V.B. geen toestemming kun nen verlenen de wedstrijd B. E. C. D. S. O. op Zaterdagavond te hou den. Deze match is daarom uitge steld tot Zondagavond 7 uur. De wedstrijd Delfia vet.DSO-vet. kan in verband met dit uitstel niet worden gespeeld. „Ora et Labora". De vrouwen vereniging „Ora et Labora" is van de week aan het passagieren gewe s Morgens 8 uur werd gestart met als doel het Kopje van Bloemendaal. Vandaar ging de reis via Schiphol naar Amsterdam. Hier werd een rondvaart door de grachten ge maakt en kon een ieder zich verge wissen van de schoonheid van het oude deel van onze hoofdstad. Van Amsterdam werd de tocht voortge zet naar Breukelen, waar het mid dagmaal werd gebruikt. Tenslotte ging het via Utrecht weer op huis aan, waar men omstreeks 10 uur ar riveerde. De leden hebben een prachtige reis gehad engoed weer. ling per jaar, inplaats van f. 100.- subsidie per jaar in totaal. De woningbouw. Bij de wijziging van het raadsbe sluit betreffende het verlenen van voorschotten voor de bouw van 100 woningen vraagt de heer Rogaar wanneer met de bouw hiervan kan worden begonnen. De voorz. zegt niet de gaven van helderziendheid te bezitten, ainders zou dat de ge meente zeker tot voordeel strekken, maar izegt alle mogalijke spoed toe. De heer Ru-ij ssen aars informeert eveneens naar de stand van zaken, nu de wethouder Brouwer in de vo rige vergadering is afgetreden. De vooirz. antwoordt, dat de minister thans alle medewerking tot het ver lenen van de vergunning heeft toe gezegd. De heer Slootjes vraagt of het juist is, dat de grond voor deze wo ningen goedkoper is beschikbaar gesteld dan gewoonlijk. De voorz. bevestigd dit. De heer Slootjes voelt veel voor een dergelijke politiek ten aanzien van vestiging van indu- striën e. d., doch adviseert de vast gestelde grondprijzen vast te hou- De voorz. zegt, dat deze prij zenpolitiek van bouwgronden ver antwoord is. Er is gestreefd naar zuinigheid bij de bouw, anders zou het een offer zijn. Spr wil niets zeg gen van het verleden, maar kan niet ontkomen aan 'het gevoel, dat er met betrekking tot de wonigbouw een minder juiste prijzenpolitiek der bouwgronden is gevoerd. De heer d. Meent kan zien er mee vereni gen, doch had gaarne gezien dat deze aangelegenheid eerst in de commissie voor het grondbedrijf be handeld was geworden, deze handelwijze nu geen ongewenst De heer Ruijssenaars vraagt of precedent schept. Uit de gevoerde bespreking blijkt weldra, dat de nieuwe koers die B. en W. blijkbaar willen inslaan om de gemeente tot snellere ontwikkeling te brengen, zich bij de raad nog niet voldoende heeft ingeburgerd. Als bij informa tie door de voorz. vast komt te staan, dat hiervoor in de commissie nog niets was besproken, zegt de voorz. herstel toe, waarna het voor stel z. h. st. is aangenomen. Besloten werd de oude rijksweg aan de Zuidzijde van de Rijn bij Gouwsluis genaamd Steekterweg, ter lengte van ongeveer 37 meter, en de lage Rijndijk, genaamd Kort- steekterweg, ter lengte van onge veer 35 meter aan het openbaar verkeer te onttrekken, onder voor waarde, dat het rijk de nodige tun nels onder de toeritten voor de nieuwe brug over de Rijn zal ma ken, ook ten behoeve van auto's. Meerdere raadsleden, o.. a. Ver denk, Rogaar en Ruijssenaars juich ten toe, dat eindelijk een oplossing is gevonden, mede door de mede werking van de heer v. Dijk, om het belangrijke verkeersobtakel, het z. „slappe eind van de Raadhuis straat," zoals de heer Rogaar het noemde, weg te kunnen nemen, door demping van de sloot, verbre ding van de rijweg en het maken -van trottoirs. Als vierde lid voor de commissie van bijstand voor de water- en licht- bedrijven werd benoemd de heer H. v. d. Akker, terwijl de heer W. Brouwer werd 'benoemd in de com. ■v. bijstand voor de industriële ont wikkeling, voor onderwijsaangele- genheden en als gedelegeerde bij het bestuur van de ver. „Alphens Zwembad." Bij het voorstel inzake aankoop van het pand Hoofdstraat 278 van 'de heer J. C. Waardenburg ten be hoeve van de verbreding van de weg in het Heulkamp, maakt de heer v. d. Meent de opmerking, dat die werkzaamheden wel abnormaal lang duren en bracht in herinnering, dat een en ander half Mei klaar zou zijn. De voorz. gaf de verkla ring, dat zulks een oorzaak vindt in de openstelling van „Avifauna." Nadat de heer v. d. Meent als zijn mening had te kennen gegeven, dat afgezien van het geval „Avifau na" z. i. veel te weinig aan het ob ject Heulkamp is gewerkt, zegt de voorz. een nader onderzoek toe, waarna z. h. st. aangenomen. Z. h. st. is besloten tot aankoop van een perceel weiland van J. v. d. Akker en tot verpachting van weiland aan deze en aan P. N. de Kwaasteniet. De sportterreinen. De heer Jansen vindt het offer der gemeente, te brengen bij de in richting van sportvelden voor A. R. C. en Alphia minder groot dan de jaarlijkse huur die deze vereni gingen van jeugdige personen moe ten opbrengen. De heer Rogaar meent, dat „Alphia" wel het slechts af is omdat ze met een oud terrein blijft zitten. Nu het werk van de andere verenigingen in D. U. W.- verband wordt uitgevoerd wil spr. de suggestie doen om ook het oude terrein van „Alphia" wat te laten opknappen. De heer v. d. Lee vraagt dringend aandacht voor de Zon dagsheiliging en verzoekt de voorz. met klem de hieuwe terreinen in geen geval te openen op een Zon dag. De heer Kroon juicht toe, dat er schot zit in de plannen om de sportverenigingen in het bezit te stellen van een behoorlijk terrein. Kan ARC enige voorrang krijgen, informeert spr.? De overheid moet er. zal ook zoveel mogelijk de Zon dagsheiliging bevorderen, doch ze heeft ook met andere belangen reke ning te houden. De heer A. v. Bergen is benoemd als lid van de commissie van schat ting ten behoeve van het grondbe drijf. Bij de aanneming der voorstellen van wijziging van de gemeentebe groting 1950 verklaart dé voorzitter DE TRIPTIEK VAN HET GODSRIJK Handboek van de Katholieke Leer door Dr. N. G. M. van Doornik, S. JeLsma en A. van de Lisdonk. Iftt is een boek waar jaren op gewacht is. Een eenvoudige, heldere en dege lijke uiteenzetting van de katholieke geloofsleer bestond tot nu toe eigen lijk niet. Althans niet in dezé vorm; want dit boek gaat er van uit, dat het geloof een levend bezit en een overstelpende rijkdom is, die te kort wordt gedaan wanneer men de ge loofsleer eenzijdig apologetisch lof als een star schema behandelt. De schrijvers van dit boek hebben vooral een positieve uiteenzetting van de katholieke' geloofsleer willen geven, en zij zijn daarin voortreffelijk ge- Trapsgewijze opklimmend van de eerste religieuze ervaring tot de vol heid van hei rijk Gods, ontvouwen zij het machtige plan der goddelijke verlossing, zoals Christus en Zijn Kerk het ons prediken. Dit boek richt zich zowel tot den belangstellenden andersdenkende die kennis wil maken met de leer der oude Kerk, als tot den katholieken christen, die zich gedrongen voelt een wijdere en diepere kennis van het door hem beleden geloof te ver werven. Voor beide groepen zal dit boek een verrassing blijken: vopr den een om de onvermoede eenheid der geloofsleer, voor den ander om de volhei-d waarmee ook het hart deel heeft aan het grote geheim des ge- loofs, en voor weer anderen om de levengevende adem van Gods Woord die over elke bladzijde vaart. Prijs f 4.90 Haarlemmerstraat 117a. Leiden. Telefoon 20421. nader, dat een uitgave van 4300. voor een zijspan ten behoeve van de politie noodzakelijk is geworden aangezien het verkeer bij „Avifauna" thans aan het corps zware eisen stelt. De uitgave van ruim 6000.-- houdt eveneens verband met „Avi fauna". Het betreft n.l. de aanleg van trottoir vóór het vogelpark. HAZERSWOUDE (H. R.) Uitstapje ouden van dagen. Dins dag 27 Juni gaan de ouden van da gen van de Rijndijk en Koudekerk hun jaarlijks uitstapje maken. Werd andere jaren de reis per boot ge maakt, dit jaar is de autobus tot ver voermiddel uitverkoren. De reis gaat haar Buisum en 't Gooi. 's Morgens om 10 uur vertrek uit Koudekerk. De reis staat onder leiding van de Bond van Plattelandsvrouwen. LANGERAAR Altior gaat haar eerste lustrum vieren. Op 2 Juli a.s. zal het vijf jaren geleden zijn dat de R.K. Sport vereniging Altior werd opgericht. Het Altior-bestuur wil deze dag met een gepaste viering herdenken. De plannen voor deze viering zijn vastgelegd in een voorlopig pro gramma wat er als volgt uitziet. Op Zondag 25 Juni komen jun. en asp. van DOSR en spelen een wedstrijd tegen de gelijke elftallen van Altior. Deze wedstrijden tellen mee in de totale uitslag van 2 Juli, dan komen 3 elftallen van DOSR tegen Altior. Er wordt gespeeld om een beker. Op Zaterdag 1 Juli 's avonds om onge veer 6 uur komen twee K.N.V.B.- elftallen een wedstrijd spelen. Zondag 2 Juli beginnen de leden de dag 's morgens om half acht, met een H. Mis en algemene H. Commu nie. Daarna gezamenlijk ontbijt in het Parochiehuis. In de middag is het voetballen op het Altior-terrein, en 's avonds gezellig samenzijn in het Parochiehuis. Deze avond zal worden opgeluisterd met muziek en er zullen een paar humoristen aan wezig zijn voor gezellig vermaak. NIEUWKOOP Kind aangereden. Het dochter tje van de heer Immerzeel alhier, geraakte gisteren, toen zij speelde met haar step, onder een vrachtauto, die heel langzaam achteruit reed. Het kind werd zodanig geraakt, dat het op advies van dr. Koert direct naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. De bestuurder van de vrachtauto treft geen schuld, t, z Polder Nieuwkoop en Noorden. De stemgerechtigde ingelanden ko men a.s. Maandag in het hotel „Het vliegende Paard" ter vergadering bijeen. NOORDEN Personalia. Voor het diploma chauffeur van de alg. E.V.O., slaag de Th. J. v. d. Helder. Laatste Berichten H. M. koningin Juliana heeft een aanzienlijk bedrag ter beschikking gesteld van het Nationaal Rampen fonds om verdeeld te worden over de door de storm van Woensdag 21 Juni j.l. geteisterde gemeenten. SSHEEPSBERIQHTEN AMARAPOORA (burgers) Dja kartaA'dam, pass. 23 Juni Kp Fi- nisterre; BENGKALIS, A'dam Djakarta 24 Juni te Belawan; FAIR- SEA (Tr.) DjakartaR'dam 22 Juni van Portsaid; FRIESLAND Djakar taR'dam 23 Juni van Portsudan naar Suez; GENERAL C. H. MUIR (Tr.) 21 Juni verw. van Djakarta, 14 Juli verw. te Rotterdam. ORAN JE, DjakartaA'dam pass 23 Juni Algiers; WATERMAN 23 Juni van R'dam naar Djakarta; WELTEVRE DEN R'damDjakarta pas. 23 Juni Kp Palos naar Genua; WILLEM RUYS Djakarta—R'dam 23 Juni van Portsaid naar Southampton.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2