ZEGT U DAT NIETS??? f 3196.- Pensioenen overheidspersoneel worden verhoogd Koempoelan van Kath. Verkenners Weer boter naar België Ned. staal voor Amerika Knoeierij met effecten Een al te rake „Kersepit" DEZE WEEK KEERT DE MIDZA WEER UIT.... Dr. A. GANS W; J. SIMONS Assistent(e) MAANDAG 19 JUNI 1950 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 4 Een totaal bedrag van 1.16.000.000.- BIJ DE TWEEDE KAMER wordt een dezer dagen ingediend een tweeal wetsonwerpen betreffende verhoging van de thans geldende uitkeringen aan gepensionneerde ambtenaren, militaire ambtenaren en spoorwegambtenaren. In de Memorie van Toelichting deelt de regering mede, dat na aanvaadring van deze beide wetsontwerpen door de Sta- ten-Generaal een totaal bedrag van f 16 millioen per jaar aan de gepen- sionneerden ten goede zal komen. Het ene wetsontwerp kent een bij zondere toeslag op de pensioenen toe, welke toeslag eensdeels verband houdt met de nadelige omstandighe den, voortvloeiende uit de devaluatie, en anderdeels moet gezien worden als een tegemoetkoming aan de mo tie van Sleen op het wetsontwerp no. 1071, (wijziging van artikel 14, eerste lid, van de wet van 5 November 1948 tot verhoging van pensioenen, met een toeslag); dat inmiddels blijkens een mededeling van de minister van binnenlandse zaken aan de voorzitter der Tweede Kamer, door de regering is teruggenomen. Aan alle gepensionneerden, val lende onder de Toeslagwet 1948, wordt een toeslag verleend van ƒ90 per jaar, te rekenen van 1 Januari 1950 af. Van dit bedrag wordt 50 geacht te zijn een tegemoetkoming wegens de bijzondere omstandighe den hierboven aangeduid, en 40 als een nadere tegemoetkoming in ver band met het amendement van Sleen. Zij, die niet vallen onder de toeslag- wet 1948, ontvangen uitsluitend de bijzondere toeslag van f 50. Met opzet is deze regeling gehou den in de eenvoudige vorm van een algemene gelijke toeslag op alle pen sioenen, omdat alleen op deze wijze de uitkering, zonder technisch-admi- nistatieve bezwaren en zonder zeer hoge uitvoeringskosten, spoedig na eventuele aanneming van het wets ontwerp kan geschieden. Tevens wordt aldus verkregen, dat de onder linge verhouding tussen de pensioe nen niet wordt verstoord. De kosten van dit wetsvoorstel be lopen /12.3 millioen per jaar. Tegelijkertijd is een wetsvoorstel ingediend tot invoering van een kin dertoeslag voor gepensionneerde ambtenaren, en wel voor de eerste drie kinderen 132 per kind per jaar, en van het vierde kind af 162 per kind en per jaar. De kindertoelage wordt verleend voor kinderen tot dezen de 16-jarige leeftijd hebben bereikt. De kosten voor 's rijks schatkist, uit dit wetsontwerp voortvloeiend, ex clusief de administratiekosten, belo pen ƒ3.750.000 per jaar. Naast de Toeslagwet 1948, waar mede een bedrag van rond ƒ40 mil lioen is gemoeid, wordt door de bei gen een bedrag van 16 millioen daaraan gevoegd. „De cijfers over de laatste maan den tonen aan, dat het drankge bruik in Nederland per hoofd der bevolking dalende is. We zijn echter nog zeer ver van het vooroorlogse cijfer af. Er is dus voorlopig nog geen reden tot juichen," aldus de heer B. J. J. Wijkamp, de voorzit ter van de Nederlandse vereniging tot afschaffing van alcoholhouden de dranken, tijdens zijn openings woord van de 114e algemene ver gadering van deze organisatie, die Zondag in het N. V. - huis te Ut recht werd gehouden. In het vervolg van zijn rede protesteerde hij scherp tegen de wijze waarop z. i. de drankhandel met reclamecampag nes haar omzet tracht te vergro ten. Het totaal bedrag aan pensioenen van oud-ambtenaren der overheid inclusief de pensioenen voor oud-mi litairen en het spoorwegpersoneel dat voor de Toeslagwet 1948 rond 180 millioen beliep, en na inwer kingtreding dezer wet tot circa 220 millioen is gestegen, zal bij aanne ming der thans ingediende wetsont werpen 236 millioen bedragen. Het totaal aantal gepensionneerden, dat ónder de eerstgenoemde bijzondere toeslagregeling valt, beloopt rond 147.000. Berekend wordt, dat onge veer 40 pet. van het totaal bedrag aan pensioenen betrekking heeft op invaliditeitspensioen. RESTAURATIE BASILIEK OUDENBOSCH. Reeds enige tijd is men bezig de basiliek te Oudënbosch, die naar men weet een getrouwe copie is van de St. Pieter te Rome, te herstel len van de schade, welke het ge bouw in de oorlog opliep. De werk zaamheden zullen een bedrag van ƒ40.000 vorderen, waarvan 75 pro cent door oorlogsschadevergoeding wordt gedekt. Tijdens de werkzaam heden is men echter tot de bevinding gekomen, dat een vele malen groter bedrag zal nodig zijn om het bouw werk te weren van het verval, waar in het blijkbaar hier en daar de weersinvloeden de kans gegeven hun vernietigingsproces aan te vangen. Wil men de lekkages aan.daken en muren voldoende tegengaan, dan zal dit een werk van geruime omvang zijn, waarvoor op dit ogenblik de no dige fondsen en zelfs ook de plannen ontbreken. DE 25.000 ER UIT. In de 510e Staatsloterij is in de derde klasse, eerste lijst, op uum- mer 20473 de ƒ25.000 gevallen. Op de Goudsberg bij Lunteren Duizende leidsters en leiders van de Katholieke verkenners, met trei nen, bussen, plof fiets en rijwielen gekomen uit alle oorden des lands, waren Zaterdagmiddag op de Gouds- berg te Lunteren bijeen, om daar voor de derde maal na de bevrijding hun koempoelan te houden. Om zes uur stelden de deelnemers zich op in het midden van het Sint Jorisveld, dat onder de stralende zon en om ringd door de vlaggen van schier alle landen der wereld een indrukwek- kènde aanblik bood. Na het gebrui- Het Belgische ministerie van Landbouw deelt mede: „De invoer van Hollandse boter wordt opnieuw toegelaten tegen betaling, bij het af leveren der invoervergunning, van het speciaal recht van 18 fr per ki logram, zoals vastgesteld bij ministe rieel besluit dd. 5.4.1950". ONTPLOFFING IN IJZERGIETERIJ In de ijzergieterij „De Globe" te Tegelen heeft zich Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor drie een ont ploffing voorgedaan, die, doordat op deze Zaterdagmiddag slechts een ploeg van 20 man in de fabriek aan het werk was, zich vrijwel beperkt heeft tot ernstige materiële schade. Een nieuwe gasoven, die drie we ken geleden in gebruik genomen was, explodeerde met een enorme knal, vermoedelijk doordat een pasleiding verstopt was. Het deksel van de oven werd er af- geslingerd en vloog door het op het zelfde moment reeds voor een groot deel weggeslagen dak heen. Alle rui ten sprongen uit de sponningen ert de muren van drie vleugels van het gebouw werden zwaar beschadigd. De ontploffing geschiedde in de afdeling vormerij. Van aldaar werk zame arbeiders liepen enkelen lichte verwondingen op. 1 kelijke ceremonieel van vlaghijsen er voorlezing der verkennerswet, hield H. F. M. baron van Voorst tot Voorst .hoofdcommissaris, een korte openingsrede. De dag werd besloten met een avondfeest. Toen de schemering viel. trokken de duizenden, voorafgegaan door accordeonspelers, naar het St Jorisveld. Het werd een steeds aan groeiende. vrolijke stoet, die even de sfeer opriep van het carnaval. Tal loze leidsters en leiders hadden zich ijlings in fantastische costuums ge stoken en men zag tussen het khaki exotisch uitgedoste Indianen en Ara bieren. zigeuners, boeren, groteske- dierenfiguren etc. etc. in een onaf zienbare optocht voorbijtrekken. Op het wijde St. Jorisveld werden fak kels, lampions en velerlei geïmpro viseerde lantaarns ontstoken. Zondagochtend was er al weer vroeg reveille. De H. Mis werd opge dragen door mgr. dr. A. Ramselaar, een van de pioniers der Katholieke verkennersbeweging en president van het Klein-Seminarie te Apeldoorn. Hoofdaalmoezenier A. J. L. Verhoe ven hield een korte toespraak over de geest, die de verkennersbeweging moet bezielen. In de loop van de dag werden di verse instructieve besprekingen ge houden totdat om 4 uur het sluitings*- sein werd gegeven. OVERVAL IN APELDOORN. Zaterdag is kort na middernacht een overval gepleegd op de vendu houder B. P. uit de Vosselman- straat in Apeldoorn. Via een nog openstaande (achterdeur drongen twee gemaskerde mannen de wo ning binnen, waar zij allereerst de vrouw des huizes met een revolver bedreigden. Daar juist te voren een huisfeesrtje was beëindigd, meende toet echtpaar met een grap te doen te hebben, doch de werkelijkheid bleek spoedig toen n. 1. mevr. P. tegen de grond werd gegooid. Haar man snelde daarop naar de voor deur om hulp te halen, doch een der 'mannen wist hem te achter halen en diende hem met zijn re volver enige harde klappen toe. Op zijn hulpgeroep snelden inmiddels enige buren toe, zodat de daders het raadzaam achtten ijlings de benen te nemen. De heer P. moest zich in het ziekenhuis laten verbinden, doch kon later huiswaarts keren. Belangrijke orders geplaatst Naar wij uit goede bron vernemen worden op het ogenblik door Ame rikaanse staalproducenten belang rijke orders geplaatst bij de Konin klijke Nederlandsche Hoogovens voor de aflevering van stalen platen. Verschepingen vonden reeds plaats. Dé eerste Amerikaanse orders date ren van ongeveer -zes weken gele den. Men deelde ons verder mede dat deze staallevering geen inciden teel karakter draagt. Ook thans ko men nog regelmatig orders binnen. Deze uitvoer is mogelijk geworden doordat de Amerikaanse vraag naar staal zo groot is, dat de fabrieken in de V.S., niettegenstaande zij op volle capaciteit werken, hieraan niet kunnen voldoen. De huidige schaar ste aan staal wordt nog geaccentu eerd door de lagere productie bij verschillende Amerikaanse produ centen in verband met de zomerva- canties. Intussen wordt verwacht dat de Verenigde Staten in dit jaar niet minder dan 90.000.000 ton zullen produceren, hetgeen meer is dan ooit in enig jaar werd voortgebracht. Tussen Mei 1947 en Mei 1950 is blij kens een mededeling van de vereni ging „Het Nederlandse Trekpaard" voor ruim dertig millioen gulden aan trekpaarden geëxporteerd. Hierbij is een vrij groot aantal fokpaarden be grepen. De vereniging acht het ver kregen resultaat zeer bevredigend. Het succes is te danken aan het werk van de Nederlandse fokkers en van de stamboek-propaganda in de vorm van tentoonstellingen; deelneming aan buitenlandse shows heeft de ex port in de hand gewerkt. De belangrijkste landen voor ex port van trekpaarden zijn Frankrijk (6000 stuks), Spanje, Zwitserland, Italië, Duitsland en Denemarken. Bij een onderzoek, ingesteld door de recherche te Utrecht in samen werking met de fiscale recherche, is te Woerden een knoeierij met effec ten ontdekt. Een kaashandelaar al daar kocht in het laatst van de oor log een portefeuille effecten. Hier van verkocht hij een gedeelte voor enkel tienduizenden guldens aan plaatsgenoten, die deze stukken later normaal ter registratie aanboden. De raad voor rechtsherstel plaatste deze effecten voorlopig op de zwarte lijst en de laatste kopers meenden een strop te hebben. De kaashandelaar werd na de capitulatie geïnterneerd en toen hij weer thuis kwam en van het een en ander hoorde deed hij aan zijn vroegere kopers het aanbod om de" effecten terug te kopen voor vijf tig procent van de waarde. Op dit voorstel gingen de bezitters in. De kaashandelaar liet deze zaak opknap pen door een advocaat, die de effec ten van de laatste bezitters terug kocht. Aan alle betrokkenen was toen bekend ,dat de effecten op de zwarte lijst stonden. Hierna deed de advocaat moeite om de effecten vrij te krijgen bij de raad voor rechtsherstel, hetgeen hem tenslotte gelukte. Men had zich er echter wel voor gewacht om officieel kennis te geven van het verhandelen van ge blokkeerde effecten. Bij de raad voor rechtsherstel werden de effecten ge deblokkeerd ten name van de per sonen, die ze ter registratie hadden aangeboden. Toen de effecten waren vrijgegeven verkocht de kaashande laar deze door tussenkomst van een bankier te Woerden. De bankier was vertrouwelijk ingelicht en hij ver kocht de effecten voor de kaashan delaar, echter op naam van de offi ciële bezitters. Hij had echter „ver geten" om de verkoopopdrachten door deze officiële bezitters te laten tekenen. Daarna kon zijn aandeel in de transactie worden vastgsteld. De kaashandelaar had door deze mani pulaties echter kans gezien om in de oorlogsjaren verdiend geld vrij te krijgen en zelfs nog een winst van vijftig procent te maken, hetgeen voor de fiscus een reden zal zijn om eens met deze man te gaan praten. In deze zaak is tegen zeven personen proces-verbaal opgemaakt. Stoorde teleioon Jan de Cler trad gistermiddag met zijn gezelschap op in een kersen- boomgaard te Haarzuilen bij Utrecht. Zijn gehoor bestond uit gewonde mi litairen, daarvoor uit verscheidene inrichtingen naar Haarzuilen ge bracht. De K.R.O. gaf gisteravond in zijn programma van deze openluchtvoor stelling onder de titel „De Kersepit" een herhaling op platen. In een door Jan de Cler voorgedragen schetsje was een prijsvraag verwerkt. De uitslag was een telefoonnummer met kengetal. Degene die tussen kwart voor en kwart over negen het door hen als uitslag gedachte telefoonnummer opbelde, zou als beloning voor zijn scherpzinnigheid een mandje kersen toegezonden krijgen, als tenminste zijn oplossing goed was geweest. Het gevolg was, dat het halve land tussen kwart voor negen en kwart over negen is gaan telefoneren. Er is in dit bewuste half uur zo ver- schikkelijk veel uit alle oorden van 't land interlocaal gebeld, dat ten slotte de K.R.O. door een boze tele foondirecteur werd opgebeld met de mededeling, dat er door overbelas ting een rails van het Amsterdam se telefoonnet was doorgebrand, wat iets heel ergs moet zijn. Voorts zouden er in Den Haag drie storingsdiensten aan het werk zijn gegaan om de gevolgen van de over belasting van het telefoonnet in or de te krijgen. Vermelden we nog, dat 38 luiste raars in de aangegeven tijd het goe de telefoonnummer hebben weten te bereiken, namelijk K 29508218. Hun zal dus een mandje kersen wor den thuisgezonden. Op het telyerplein te Haarlem is Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur de 62-jarige J. F. K. uit Haarlem bij het oversteken van de rijweg door een motorrijwiel, bestuurd door de 38-jarige V. J. M., overre den. De oude man ^was op slag dood. De motorrijder, die ten gevolge van de aanrijding eveneens ten val kwam, werd door een vlak achter hem rijdende auto overreden en met zware verwondingen naar de Mariastidhting te Haarlem overge bracht. Hier is hij in de afgelopen nacht aan zijn verwondingen over leden. REPATRIëRENDE AMBTENAREN Tijdens een daartoe op 30 Mei j.l. bijeengeroepen vergadering van de afdeling Nederland van de Kath. On derwijzers Bond (K.O.B.) van Indo nesië werd, in vervolg op wat reeds enkele maanden in Indonesië ge schiedde, besloten tot de oprichting van een afdeling-Nederland van de Katholieke Nederlandse Ambtenaren Federatie. Het werd immers nodig geacht, dat de zich thans nog in Indonesië be vindende leden van de K.N.A.F., die binnenkort naar Nederland zullen repatriëren in Nederland een eigen organisatie zullen vinden, die hen bij aankomst hier op zal kunnen vangen en die hun velerlei belangen al kunnen behartigen. Evenzeer werd het wenselijk ge vonden om een onderdak te schep pen voor de thans reeds in Neder land vertoevende ex-Indische Katho lieke ambtenaren. Op de bovengenoemde vergadering werd unaniem besloten, dat de afde ling-Nederland van de K.O.B. en-bloc zou toetreden tot de daar opgerichte K.N.A.F., terwijl het afdelingsbestuur van de K.O.B. zich bereid verklaar de als voorlopig K.N.A.F.-bestuur te fungeren. Dit voorlopig bestuur rekent er op, dat alle thans reeds in Nederland vertoevende K.N.A.F.-leden zich als lid van de afdeling Nederland zullen melden en dat vele Katholieke amb tenaren uit Indonesië, die nog geen lid waren zich bij de secretaris of bij een der andere leden van het voorlopig bestuur als lid van de af deling-Nederland van de K.N.A.F. op zullen geven. Op een in Augustus a s. te houden K.N.A.F.-vergadering zal een defini tief afdelingsbestuur gekozen wor den. De namen en adressen van het voorlopig bestuur zijn: J. W. Ver meulen, voorzitter, Arnhemse Bo- venweg 20, Driebergen; C. Bak, se cretaris, Zaanenlaan 52, Haarlem; J. A. Loyen, penningm., v. d. Voort v. Zijplaan 14, Utrecht. Uitstel eerste oetening van studenten van eerste oefening ten behoeve van de universitaire studie nieuwe regels gesteld. Zij, die een dergelijke studie uiterlijk in het jaar, waarin zij 18 jaar oud worden, aanvangen, kun nen door het verkrijgen van uitstel v van eerste oefening ongehinderd af studeren, mits zij de achtereenvol gende examens binnen vastgestelde termijn met gunstig gevolg afleggen. Zij, die in het jaar, waarin zij 19 jaar oud worden, de middelbare of voorbereidend hogere studie beëin digen en voornemens zijn een hoge re studie aan te vangen, worden ten einde zo weinig mogelijk tijd te ver liezen op hun verzoek in de gelegen heid gesteld hun militaire verplich tingen vervroegd te volbrengen. Verzoeken hiertoe dienen uiterlijk vóór 1 Juli a.s. te worden ingediend bij het Centraal Indelingsbureau van het ministerie van Oorlog. Voor hen, die een medische, tand heelkundige of pharmaceutische stu die aanvangen geldt een afzonder lijke regeling. SUCCES VOOR NEDERLANDSE BALLONVAARDSTER. Zondag werd in het Belgische plaatsje Charleroi een ballonrace gehouden, waaraan werd deelgeno men door Frankrijk, België en Ne derland. De eerste prijs werd ge wonnen door onze landgenote me vrouw Nini Boesman, de enige vrouw, die aan deze wedstrijd mee deed. Het was de eerste solovlucht, die mevrouw Boesman in het buiten land maakte. ELKE 14 DAGEN MIDZA-PREMIES (zegge: dtie duizend (imdetd zeó en negentig, gulden) VOOR AL UW INKOPEN.... MIDZA-ZAKENI Langs deze weg betuigen wij onze welgemeende dank aan GLASIMPORT-VERFFABRIEK Fa A. VAN DER KWAST Co. voor de buitengewoon verzorgde dag verbonden aan onze excursie naar de Loodwitfabi leken te Kortrijk. HET GEZAMENLIJK PERSONEEL VAN DEK HEEM N.V. DEN HAAG vraagt voor de ELECTROTECHNISCHE HALFFABRICAGE EEN BAAS LEEFTIJD: Min 30 Jaar. OPLEIDING: Niet vereist. ERVARING: Gewenst. EISEN: Moet leiding kunnen geven aan plm. 25 personen. SALARIS: Overeenkomstig vaste loon schalen, naar functie en leeftijd. SOLLICITATIES: Uitsluitend schriftelijk, te richten aan de afdeling Personeels zaken van VAN DER HEEM N.V., Postbus 60, Den Haag. Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij kennis van de gelboorte van onze derde dochter en zusje LOESJE die bii het H. Doopsel de namen ontving van LAURENTLA WILHELMINA MARIA A. L. M. Sontrop A- B. M. Sontrop van Eisen Liesbeth Pia Lelden, 16 Juni 1950. Johan de Wittstraat 19. Niet in staat allen per soonlijk te danken, die hebben medegewerkt, de dag van miin H. Priester- wïding tot een onvergete lijke te maken, zeg ik me de namens mijn oudersk broers en zusters hartelijk dank voor aller belang stelling. 4841 M. J. de Jong. pr. Theologicum. Warmond. Hiermede betuig ik. mede namens mijn orders, mijn hartelijke dank aan Kath. Thuisfront. Familie. Bu ren en Vrienden voor de indrukwekkende en onver getelijke wijze van ont vangst bij miin terugkomst uit Indonesië. J. G. A. BELT. Weipoortseweg 52. Zoeterwoude. 4839 Rapenburg 81, Telaf. 26400 heeft de p r a k t ij k hervat ARTS, DINSDAG GEEH SPREEKUUR (g 4 Jonge katjes zoeken, goed tehuis. Gezond. geC wend aan Felix' Katten brood, Rijksstraatweg 280a Wassenaar. 4840 2* ..De Houthal" heeft het' wei! Ruim gesorteerd in latten, planken. triplex, board enz. voor knutse laars. Alles op maat. werkt gemakkelijk. Wat de ..Hout hal" biedt, vindt men el ders niet. Hogewoerd 99. Te koop aangeboden van particulier Chevrolet Stylemaster in prima staat, banden 80 pet., met nieuwe Philips radio en kachel. Brieven onder no. 4845 bureau van dit blad. voor de boekhouding ge vraagd met diploma boek houden of gevorderd met studie. Leeftijd pl.m. 20 -aar Br. onder no. 4843 bureau van dit blad. TE HUUR AAN- GEB0DEN twee kamers met serre bij echtpaar van middelbare leeftijd. Brieven onder no. 4836 bureau van dit blad. fg H-H. Winkeliers! Koopt Uw winkelzakken voor elk artikel bii Pa pierhandel N. Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Het meest gesorteerde en concurre rend adres, ook voor alle andere verpakkings-ma- terialen. Noteert dit adres!! fg Naaimachine Defect? Reparatie direct bii U aan huis. geen vervoer. niet wachten en geringe kosten Vooi Leiden en omliggen de plaatsen J. B- H. Schoots, Rijnsburgerweg 29B. Tel. 26684. Leiden. 8579 fg Wie in Leiden of Oegstigeest wil gedemobi liseerd militair b- b. h. 'h. helpen aan gem. zit-slaap- kamer. zonder pension, weekends niet aanwegig. Br. onder no. 8573 bureau van dit blad. j? Geef od tijd uw Win- tergarderobe voor stomen en verven. Wachten uitge sloten. Ook vloerkleden worden gereinigd, geef ge regeld een deken mee, ook die worden weer, als nieuw. J. D. van Egmond en Zoon. Sehenkelweg 69, Zoeterwoude. 8575 g Gratis regenscherm bij Kinderwagen vernieu wing. Poppen Wandelwa- aen. Bel 21248. Reizigers- bezoek. vrijblijvend. 20 korting heeft U zonder winkeliers bemiddeling. Zendt naar de fabriek uw kinderwagen. Kappen over trekken, spuiten, chromen, veil Kinderwagen bedrijf. Uiterstegracht 14 Leiden. fg Pantalon ontvlekken oppersen 0.60. eostuum 1.75. in één dag klaar Keren, repareren, maken, vermaken. Ie klas unifor men. uniformpetten, rij broeken. Kleermakerij Morsstraat 51. Tel. 24220. 3* Koolplanten. Aangebo den: node. savoye, groene, spruit- en boerenkool H. A v. d Berg. Boerhaavestraat 45. Voorhout. 4837 f Slagersleerling gevr. Rooijakkers. Hogewoerd 98. Leiden.8581. fg Net Meisje gevraagd voor de huishouding, voor d- of d. en n. Meerdere hulc aanwezig, v. g. g. v. Hoge Rijndijk 118, Leiden. fg Diverse stoelen voor kamer, keuken- en tuin stoelen. Ook verhuren. Voorts prima eiken schriif- bureaux, ledikanten, dres soirs tafels enz. Vanouds vakkundig adres: A. J. Hart wijk. Burgtsteeg no. 4, Nieuwe Beestenmarkt 79 (veemarkt) Telef. 24013 26627. 8576 Offic. Publicatie MINISTERIE VOOR UNIZAKEN OVERZEESE RIJKSDELEN. MINISTERIE VAN SOCIALE ZAKEN. Instelling van een Voor lichtingsorgaan t. b. v. personen, die bestemd of voornemens zijn als parti culier-werknemer arbeid te verrichten in Indonesië. De minister zonder por tefeuille en van sociale za ken hebben de commissie arbeidsvoorwaarden werk nemers in Indoneië (de C. A. W. I.) belast met de taak aan of ten 'behoeve van personen, die bestemd of voornemens zijn arbeid te verrichten in Indonesië, desverlangd voorlichting te geven omtrent arbeids voorwaarden en de in In donesië geldende levens omstandigheden in het al gemeen. Zij, die zich tot het daar toe ingestelde voorlichtings orgaan willen wenden, kunnen zulks van 1 Jhili as. af zowel in persoon als schriftelijk kosteloos doen. Het kantoor is gevestigd te Binnenhof 7, 's-Graven- hage en zal geopend zijn op werkdagen van 9 uur v.m. tot 1 uur nam. Het postadres luidt: het Voorlichtingsorgaan van de C. A. W- I.. p.a. ministerie voor uniezaken en Over zeese Rijksdelen, Plein 1, te 's-Gravenhage. N.B. Het orgaan is niet bedoeld als kantoor voor arbeidsbemiddeling. WARMOND Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: J. SWKWI Dorpsstraat

Leidse Courant | 1950 | | pagina 4