Felle brand verwoest boerderij MAANDAG 19 JUNI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 (Foto: N. v. d. Horst]. VOORSCHOTEN Zilveren priesterfeest van pater Catijn O.C. Met een plechtige Hoogmis vierde pater B. Catijn O.C. gisteren zijn zil veren priesterfeest in de St. Leonar- duskerk aan de Haagweg. nadat hij dit reeds op 6 Juni, als prior van de Carmel, te Nijmegen had gevierd. De zilveren jubilaris werd bij het opdragen van de H. Mis geassisteerd door pastoor W. de Leeuw, O.F.M., oud-pastoor der parochie, als presby ter assistens, en door de kapelaans Retèl en Hogenbirk als diaken en subdiaken. Het zangkoor, onder lei ding van de directeur-organist E. Van Niekerk, voerde de vierstemmige „Missa in honorem Sancti Friederici" van Jos Gruber uit. Pastoor M. v. d. Schoot O.F.M. hield na het Evangelie een wegens de warmte wel zeer korte predi katie over de Goddelijke barmhartig heid. Aangezien de priester een an dere Christus is. mag ook hij Godde lijke barmhartigheid brengen aan vele duizenden broeders en zusters. Moge de zilveren jubilaris dit nog vele jaren doen! Tijdens het uitreiken der H. Com munie door de jubilaris aan zijn in Leiden wonende familieleden en overige parochianen, werd het „Panis Angelicus" gezongen. Aan het einde van de H. Mis werd het „Hac Dies" van Giessen uitgevoerd. Nadien werd in de pastorie recep tie gehouden, waarop velen pater Ca tijn en zijn familieleden kwamen ge lukwensen met dit priester-jubileum. DRAADBREUK TUSSEN HAARLEM EN LEIDEN. Gisteravond omstreeks 19.45 uur, even nadat de trein AdamParijs was gepasseerd, is bij Lisse een dub bele draadbreuk ontstaan in de bo venleiding van de spoorlijn, waar door het electrische treinverkeer on mogelijk werd, Tussen Haarlem en Leiden werden de reizigers in bus sen vervoerd. Dé boottreinen naar en van Hoek van Holland liepen via Utrecht, evenals de trein uit Parijs. Eerst 's avonds laat werd de strem ming opgeheven. Naar wij vernemen heeft ook de D-trein A'damParijs, welke even te voren Lisse was gepasseerd, ver traging ondervonden. Daar de D- electrisch gedreven wordt, moest zij wegens de onderbreking van de stroom, stoppen. Uit Leiden werd een locomotief naar de D-trein ge dirigeerd, waarop deze de reis kon voortzetten en met ongeveer 2 uur vertraging te Den Haag arriveerde. JAARVERGADERING H. „ST. ANTONIUS". Morgen Dinsdagavond houdt de Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- Restaurant Geëmpl. „St- Antonius", met de sectie Bioscoop- en Theater- personeel alleen voor haar leden met dames een jaarvergadering in het café van de heer H. Rooijakkers, Ko- revaarstraat 11. Gezien de belangrijke punten van de agenda, o.a. bestuursverkiezingen en de sprekers van deze avond, de heer D. Overeem, controleur van de Arbeidsinspecie en de hoofdbestuur der W. J. L v. d- Bol, die aanwezig zijn om arbeidsmoeilijkheden te be spreken, verwacht het bestuur een grote opkomst. Vanaf 9 uur des avonds heeft de heer H. Rooijakkers zijn zaak dispo nibel gesteld voor de „St. Antonius"- leden- De jaarvergadering is alleen toe gankelijk vcor de leden met hun vrouw of verloofde en zij worden verzocht hun vrouwen vooruit te zen den, daar de bijeenkomst tot 4 uur des nachts duurt. Zo is er ten allen tijde reden de vergadering te bezoe ken. GEMEENTEREKENING 1948. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat voor een ieder gedurende veer tien dagen op de secretarie der ge meente ter lezing zijn nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar gesteld, de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1948, alsmede de rekeningen over dat jaar van de versohilende takken van dienst, ten aanzien van welke artikel 252 der gemeentewet is toe gepast. Leiden, 19 Juni 1950. 4840 Burgemeester en Wëth. voornoemd, De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, J. BOOL. 'Uevjaait In Indonesië wachtmeester, viert op 20 Juni.-irfjn verjaardag aan boord van de^öoya" »p thuisreis. MARY POS GAAT TWEE DAGEN ZITTEN! Voor het Kantongerecht te Leiden stond hedenmorgen de bekende schrijfster-journaliste Mary Pos te recht. Haar was ten laste gelegd, dat zij in de Spaargarenstraat te Oegstgeest haar auto zonder nood zaak onverlicht op een verhoogd voetpad had geparkeerd. Op de vraag van de kantonrech ter, mr. Ligtenberg, of de tenlaste legging juist was, antwoordde Mary Pos, dat zij zulks niet anders dan bevestigend kon beantwoorden, met uitzondering evenwel van de kwali ficatie „zonder noodzaak", aange zien zij haar auto daar tegen het middernachtelijk uur expres had ge" plaatst, om te voorkomen, dat mo gelijk een andere automobilist zich tegen haar wagen te pletter zou kunnen rijden. Liever zou spreekster haar wagen in een garage brengen tijdens de nacht, doch deze zijn zo schaars, dat ze spoedig geheel gevuld zijn. De ambtenaar van het O.M. be toogde, dat bekl. haar auto dan van parkeerlichtqn moet voorzien, waar op Mary Pos antwoordde, dat zij niet zoveel kracht van de accu kan vergen, omdat zij de volgende och tend haar auto tot haar beschikking moet hebben voor haar werk en niet kan riskeren, dat de acou dan leeg is. De Ambtenaar dupliceerde daar op door te zeggen, dat de parkeer- lichten niet veel stroom vragen, zo dat zij -dat gemakkelijk kon riske ren. De kantonrechter wees er ver dachte op, dat het nu eenmaal vol gens de wet niet mag. Mary Pos betoogde daarop, dat het hoog tijd wordt, dat daarin dan verandering wordt aangebracht, waarop de kan tonrechter zeide, dat zij dan maar moest trachten daarin verandering te brengen, doch dat hij er was om de wet te handhaven. Conform de eis van het O.M. ver oordeelde de kantonrechter haar dan tot 5.boete subs. 2 dagen ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeentelijk nieuws. B. en W. stellen de raad voor aan te kopen en voor afbraak te bestemmen het per ceel Hooftstraat 278, hoek Nieuws- sloot, i.v.m. de verkeersveiligheid, hiertoe hebben o.m. geadviseerd de A.N.W.B. en de inspecteur van politie. De eigenaar, de heer J. C. Waar denburg, is bereid tot verkoop tegen 4000.mits een halfsteens buiten muur wordt opgetrokken tegen de in het gezicht komende bouwmuur van het aangrenzende perceel en dat een afscheiding op de nieuwe erfschei- ding wordt geplaatst. In verband met realisering van het uitbreidingsplan „Oost I" stellen B. en W. de raad voor van de heer J. v. d. Akker -aan te kopen het perceel weiland, ten Oosten van de Bloem- weg. groot 0.66.30 H.A., tegen een koopsom van 1.een en ander be stemd voor woningbouw. B. en W. menen, dat thans een op lossing voor de talrijke moeilijkheden van de plaatselijke voetbalverenigin gen gevonden kan worden door het aanleggen van een drietal sportvel den ten zuidoosten van het terrein aan de Nieuwe Sloot. De D.U.W. heeft aanvaard dit uit te voeren. Van rijkswege krijgt de gemeente derhal ve 90 pet. in de arbeidslonen vergoed, mits het werk wordt uitgevoerd on der leiding van de Ned. Heide Mij. Volgens een begroting van deze zij de zal dit werk rond 41.000 kosten, waarvan aan arbeidsloon 25.294.22. A.R.C. heeft zich bereid verklaard 1000.huur per jaar, Alphia 900 per jaar te betalen voor twee velden, (Alphia huurt reeds een veld voor ƒ225.per jaar. Ondanks het finan cieel offer (de totale jaarlijkse lasten zijn geraamd op 2369.93) dat de gemeente hier zal moeten brengen, rechtvaardigen de belangen die met de aanleg van deze sportvelden ge diend worden, naar de mening van B. en W. dat met de uitvoering wordt begonnen en vragen een crediet van ƒ41.000.—. B. en W. zullen 28 Juni aanbe steden de herbestrating van het slechte gedeelte Raadhuisstraat, ter hoogte van de Bouwmaterialenfa- briek Van Dijk. Aan de precaire toe stand zal dus nu spoedig een einde komen. Op 3 Juli wordt aanbesteed het maken van twee straten in de omge ving van de Karei Doormanstraat, ten behoeve van de te bouwen 100 nieuwe goedkope woningen. Vader Klaver-dag. De speeltuin vereniging „Kindervreugd", omvat tende de bewoners van de Postbrug af tot en met de Oosthoekbrug, heeft de 50-jarige herdenking van de stichting van speeltuinverenigingen, genaamd naar de stichter Vader Klaver, op feestelijke wijze gevierd. Zaterdagmiddag waren er groot scheepse kinderspelen georganiseerd. De deelnemers werden getracteerd. Fr heerste een uitbundige vreugde. BODEGRAVEN BEHOUD VAN CULTUURGROND De polder Broekvelden en Vet- tenbroek nabij Bodegraven altijd een zorgenkind heeft zoveel overlast van kwelwater, dat ingrij pende bemalings-maatregelen nodig zijn. De gemeenschap zou er niet mede gebaat zijn schrijven Ged. van Prov. Staten als de polder, ter wijl allerwege wordt omgezien naar de mogelijkheid tot uitbreiding van de aanwezige cultuurgrond, als zo danig verloren zou gaan. Dit toch zou ernstig m'oeten worden gevreesd indien geen maatregelen worden ge nomen om tot technische en finan ciële sanering van- de polder te ge raken. Gelet hierop menen Ged. Sta ten dat de bijdrage van de provin cie in het bedrag van 84.00,op 1/3 behoort te worden gesteld, waarbij dan het destijds verleende GEM. AANKONDIGING AFSLUITING KRAAIERBRUG. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemene ken nis, dat de Kraaierbrug van 26 Juni a.s. af, gedurende de daaraan te ver richten herstellingswerkzaamheden voor alle landverkeer zal zijn afge sloten. 4850 hechtenis, waarop Mary Pos reso luut liet volgen: „Twee dagen? Maar dan ga ik natuurlijk zitten; 'n pracht gelegenheid om daarover eens een reportage te schrijven!" voorschot, hetwelk de provincie in 1949 als dubieuse vordering reeds in zijn geheel heeft afgeschreven, zou moeten worden kwijtgescholden. Deze bijdrage zouden Ged. Staten willen verlenen in de vorm van een renteloos voorschot. HAZERSWOUDE Personalia. Aan de ver. mode vakschool afd. Gouda is mej M. van den Bosch geslaagd voor het diplo ma lerares. Mej. Marianne Louwers slaagde te Leiden voor het diploma steno. Geboren: Everardus Johannes z. van E Q. Pouw en A. J. van der Poel; Willebrordus Johannes Maria, z. van J. E. Mensch en M. M Out. Getrouwd: C, Koster en A. van Veen. OUD-ADE OPVOERING OPENLUCHTSPEL OP DAG VAN DE ARBEID Dag van de arbeid. Zondagmor gen werd begonnen m'et een plech tige H. Mis, om Gods zegen te vra gen over de arbeid, 's Avonds zege ning van de auto's; daarna opvoe ring van het spel: „Geleid ons door 't leven O Sterre der Zee" Welis waar hoorde dit stuk gespeeld te worden in de Meimaand, aangezien echter het openlucht-toneel niet eerder disponibel was geschiedde zulks nu. Het eerste tafereel, dat met veel vuur gespeeld werd, gaf een herden king van onze bevrijding. Blijmoe dig danste de jeugd, om de vrijheids boom. Behalve een goed bevrijder bleek de optredende soldaat ook 'n uitstekend declamator te zijn. Het tweede tafereel gaf een sym bolische opoffering van onze arbeid aan God. Voor de zegeningen van die arbeid werd aan God dank ge bracht door een smetteloze rei van engelen, die op keurige wijze het Te Deum aongen. Het derde tafereel, mede tenge volge van het twintigjarig bestaan van de Maria-Congregatie was een grootse hulde aan de H. Maagd. De vrijheidsstrijder keerde weer en bracht de H. Maria in een schone declamatie zijn dank. Hij keerde echter niet alleen terug, hij was vergezeld van de juist die dag uit Indonesië teruggekeerde soldaat G. Roos, die de H. Maria een prachtige bloemruiker bracht. De engelenrei voerde een schoon Ave Maria op. Tenslotte verenigden alle speelsters en spelers zich in een machtig: „Ge leid ons door 't leven, O Sterre der Zee Ontroerend schoon! Pastoor Derksen en districtsbe stuurder Weber van de K.A.B. wa ren vol lof over spel, speelsters, spe lers en spelleiding. Onder aanvoering van de harmo nie uit Nieuwe Wetering ging een blijde stoet naar de woning van soldaat Roos. UIT DE OMGEVING HILLEGOM VERGROTING DER ST. JOSEPH- KERK Reeds geruime tijd geleden werd medegedeeld, dat de St. Josephkerk ta klein was en dus vergroot zou worden. Plannen en tekeningen wer den door de architect W. Kuitens al hier gemaakt. Er waren veel forma liteiten waaraan moest worden vol daan. Mgr van Leeuwen, pastoor bouwheer der kerk heeft echter on danks zyn gevorderde leeftijd door gezet en alle voetangels en klemmen radicaal opgeruimd. 1 De fa. De Groot en Kalkers, aan nemers alhier zijn dezer dagen aan het werk begonnen. Aan beide zij den worden verbredingen aange- Zaterdagmiddag omstreeks half vijf heeft op de Leidseweg een zware brand gewoed, waardoor de boeren woning, de stal en de hooiberg van de heer N. v. d. Mey, nabij de „Ste nen Muur" in vlammen opgingen. Al heel spoedig vatte het rieten dak van de nabijgelegen stal vlam en na een kwartier stond ook de woning in lichter laaie. Men was nog bezig om het hooi in de tas op te stapelen, toen de man nen in de hooiberg ineens hoorden roepen: „De berg staat in brand aan de kant van de stal". Snel verlieten zij het hooi en bijna op hetzelfde ogenblik stond de gehele berg in vlammen. Nauwelijks had het rieten dag vlam gevat of onmiddellijk daar op sloeg de brand.over naar de stal, die op ongeveer een meter afstand van de berg stond. Met moeite slaag de men erin de twee stieren, die zich in de stal bevonden in veiligheid te bracht, zoals deze thans zijn bij de zij-altaren. Het geheel zal aan schoonheid winnen. H.Z.V. Een Hillegoms zevental (heren) speelde een waterpolowed- strijd tegen Haarlem V in Stoop's Bad. De Haarlemmers wonnen met 8—3. KATWIJK Gemeenteraad. Voor de verga dering op 20 Juni nam. half acht ver meldt de agenda o.m.: Het aankopen van gronden in het „Duinhof" en omgeving. Vaststelling ener regeling inzake de subsidiering van Kruisver enigingen enz. in Katwijk. Het be schikbaar stellen van gelden voor het inst. van maatschappelijk werk ster. Voorste] om van gemeentewege bij te dragen in de kosten van res tauratie van de kórenmolen van de heer H. J. Oostdam aan de Valkenb.- weg. Het beschikbaar stellen van crediet voor rijwielstallingen bij dc Boulevard KATWIJK AAN DEN RITN Ouden van dagen. Het comité voor de autotocht voor ouden van da gen wil er nog gaarne de aandacht op vestigen, dat allen Dinsdag 20 Juni te 12.15 verwacht worden aan de zaal in de Rijnstraat. Ongeval. De 10-jarige J. N. viel van een wagen en bekwam een her senschudding, waarvoor hij naar het Acedemisch Ziekenhuis in Leiden moest worden vervoerd. LISSE Personalia. Mej L. van Dijk slaagde te Amsterdam voor onder wijzeres. NOORD WIJK Aanrijding. Zaterdagmiddag had op de beruchte hoek Wilhelmi- nastraat - H.. Geestweg. wederom een gecomplceerde aanrijding!plaats. Een tweetal dames per rijwiel ko mende uit de Wilhelminastraat, lie ten op de kruising H. Geestweg voor zij links afgingen, een grote vrachtwagen passeren, toen zij ach ter deze vrachtauto om hun weg wilden voortzetten, kwamen zij plotseling voor een luxe auto, waardoor een botsing onvermijde lijk was. De dames kwamen er met enige lichte ontvellingen goed af, doch één der fietsen werd deer lijk gehavend. SASSENHEIM Geboren; B. L. Jonkman en M. M van Zeist z. G. Hoogendorp en T. H. Koppendraaier z. G. Boekei en E. P. Weyers z. C. Jonkheer en G. C. Zwetsloot L. A. ter Meer en M. C. Otto. z. K. C. Honders en D van der Marei d. Ondertrouwd: A. van Klaveren 37 j. te Oegstgeest en A. E. Verdoes 25 j. J. P. van Dam 29 j. te Rhenen en M. M. E. van Leeuwen 27 j. Getrouwd: R. J. Ovezall 29 j. te Amsterdam en J. G. Zuidema 26 j. Overleden: B. L. H. Schreuder 23 jaar. VOORHOUT KRANIGE REDDING. Omstreeks 11 uur viel het 4-j. zoon tje van J. v. d. P. door de leuning van de Nagelbrug. Hoewel er op dat moment veel mensen op de brug stonden, .aarzelde men om het kind na te springen. Gelukkig kwam juist de heer Mul der aan lopen. Hoewel geen zwem mer begaf hij zich direct te water. Gelukkig is de bodem van de vaar geul zeer hard, zodat de redder, al wadende, op aanwijzing, het jongetje nog juist op tijd kon bereiken. brengen. De brandweer werd direct gewaarschuwd en na vijf minuten was de Voorschotense motorspuit ter plaatse. De brandweer uit Leiden kwam kort daarna. Spoedig werd er water gegeven en beide brandweren richten 12 stralen op het laaiende vuur. Met heeft niet kunnen belet ten, dat de brand ook het woonhuis aantastte. Zelfs het naast de stal ge legen zomerhuis had vlam gevat, maar door het kordate optreden van de omwonenden, werd deze brand met emmers water geblust. Het zo merhuis. waarin een zoon van de heer v. d. Mey woont, werd door buren ontruimd en ook uit de boerenwo ning kon nog heel wat worden ge red. Alles wat zich op de bovenver dieping bevond wercl echter een prooi der vlammen. .Hieronder be vonden zich juist dc volledige linnen- uitzetten van twee dochters, die bin nenkort gaan trouwen. De massa's water, die in het vuur gespoten wer den, veroorzaakten een geweldige rookontwikkeling, waardoor het blus- j singswerk, speciaal dat van het woon huis bemoeilijkt werd. Na verloop van een half uur was de brand in de hooiberg en de stal zo goed als be dwongen. De tweede motorspuit van Voorschoten behoefde niet meer te worden ingezet. Met vijf stralen werd de brand in het woonhuis aangetast. Toen het dag naar binnen zakte, leek het of de brand weer heviger ging oplaaien, maar zeer spoedig was men het vuur meester. De boerenwoning en de stal zijn geheel uitgebrand en hetgeen niet door brand werd ver woest, liep flinke waterschade op. De omliggende moestuin en de bomen zijn deerlijk gehavend en het geheel biedt een troosteloze aanblik. De woning en de inboedel waren verzekerd. -De heer v. d. Mey was geen eigenaar van de boerderij. Gemeenteraad. Dc Raad is he denavond om 7.15 uur in spoedeisen de vergadering bijeen geroepnn n.a.v. voorstel B. cn W. tot wijziging en aanvulling van de bouwverordening. Het a.s. Zomerfeest Het zomer feest, waarover reeds eerder berich- 'ten zijn verschenen, nadert zijn vol tooiing. Door medewerking van de gemeente en de aannemers zal het terrein een zeer feestelijk aanzien krijgen, terwijl de beschikbaar ge stelde prijzen zeker de aantrekke lijkheid van het zomerfeest zullen verhogen. Zo is er practisch aan iedere be volkingsgroep gedacht: speciale kin dermiddag met aparte attracties, middagen uitsluitend voor de da mes, attracties, waarbij de jongelui hun kracht kunnen beproeven! De opening zal plaats vinden Za terdag 1 Juli a.s. des avonds te 8 u. door pastoor v. Bemmelen, nadat eerst de Harmonie Ver. St. Lauren- tius m'2t een rondgang door het dorp de mensen heeft opgeroepen. Het feest wordt besloten met een groot bal op Woensdag 5 Juli onder leiding van Evert Castelein. Kon. Wilhclmina Ver. schenk wis selbeker De Kon. Wilhelmina Ver. heeft een wisselbeker beschik baar gesteld voor de a.s. school sportdag. De beker zal uitgereikt worden aan de school, die bij de athletiekwcdstrijden (driekamp) de beste prestaties levert. Dieren E.H.B.O. De plaatselij ke afd. van de Ned. Ver. tot be scherming van Dieren heeft een E.H.B.O.-dienst voor dieren inge steld. Een daartoe volledige inge richte E.H.B.O.-post is onderge bracht bij dc heer C. Robbertson, Willem de Zwijgerlaan 62, Tel. 333. WARMOND Lageland aangesloten op Waterlei ding. Een sinds vele jaren gekoes terde wens van de bewoners van het Lageland, n.l. aansluiting aan het wa terleidingnet ,is thans in vervulling gegaan. Voor deze gelegenheid hadden ver schillende autoriteiten, belangheb benden en belangstellenden zich ver zameld in het sociëteitsgebouw van de Kon. Zeil, Roei- en Motorsport- vereniging' ..de Kaag". Allereerst werd het woord gevoerd door ae burg. ,die er de nadruk oplegde dat het een grote voldoening voor het gemeentebestuur van Warmond is geweest dit werk tot stand te kunnen brengen een werk dat niet na zal la ten ook op het gebied van de volks gezondheid zijn vruchten af te wer pen. Namens de Kaag" werd het woord gevoerd door de heer H. W. Nijman, die wees op het grote belang, dat de sociëteit dezer vereniging heeft bij de aaasluitng van deze in richting aan het waterleidingnet. Hij bracht dank aan de autoriteiten, aan WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WARMER. Af en toe overdrijvende be wolking met later in de Zuide lijke helft van het land kans op enkele verspreide onweersbuien. Zwakke tot matige wind tussen Zuid-West en Zuid-Oost. War mer. het Rijksinst. voor Dinkwatervoorz., aan de heren van Schie en van der Geest, de stuwers van deze onder neming, aan de uitvoerder van het werk, de heer Van Brero en aan de Stichting „De Drie Gemeenten". In welgekozen woorden bracht de heer C. van Schie namens de bewoners van het Lageland een woord van dank aan allen die op enigerlei wijze hadden medegewerkt om het Lage land, gelegen midden in het water land ,uit haar waterisolement te ver lossen, hoe paradoxaal zulks ook klinken mocht. Voorts werd het woord nog gevoerd door burg. Bak- huijzen, voorz, van de „De drie ge meenten", door de heer van Brero, de heer Hogenboom, die allen hun waardering uitspraken voor het werk dat hier tot stand was gebracht. ZOETERMEER. Bouw meisjesschool. Met enige plechtigheid is Vrijdagmiddag de laatste heipaal voor de nieuw te bou wen meisjesschool de grond in gesla gen. Het heiwerk heeft ongeveer twee weken in beslag genomen. Totaal zijn 211 palen geheid. Een begin is dus gemaakt, maar het is de vraag of het nieuwe gebouw op 1 September in gebruik kan worden genomen. Geboren: Maria Cornelia, d. van G. W. van Driel en J. van Woerden; Cornelis Everardus Gerardus, z. van C. L. Rotteveel cn C. J. Rotteveel; Geertruida Arnolda Maria, d. van A. G. Voorn en A. A. van Dijk; Jacobs, d van P. W. Hartog en A. J. Verheul: Marianne Reneé, d. van P. Nagel en R. G. Loebis. Ondetrouwd: J. A. Mooijman 33 j. cn C. M. van Santen 23 j.; J. Brand horst 23 j. en E. Havenaar 21 j. Getrouwd: J. C. Graper 25 j. en M. C Slootmaker 24 j.; C. Francken 28 j. en A. Dekkers 23 j. SCHEEPSBERICHTEN AMAPOORA (burgers) Djakarta A'd;m pass. 17 Juni Bizerta. AT LANTIS (burgers) pass. 18 Juni Mi- nikov naar A'dam DjakartaAm sterdam. BENGKALIS A'damDja karta 19 Juni te Colombo. BORNEO, DjakartaA'dam pass. 18 Juni Mal ta naar Liverpool. CASTELBIANCO (burgers) DjakartaA'dam pass. 18 Juni Guardafui Empire Brent (bur gers) DjakartaR'dam 22 Juni verw. te Suez. Fairsea (tr.) DjakartaAm sterdam 18 Juni pass. Aden. KA- MERLINGH ONNES 15 Juni van Djakarta te Singapore. KOTA IN- TEN (tr.) in convooi met Sibajak, DjakartaR'dam 18 Juni 500 m. Z.O. Guardafui. ORANJE, DjakaojaAm- setrdam 17 Juni 250 m. N.N.W. Pe- rim. WELTEVREDEN 19 Juni 6 u. van Southampton R'damDjakarta. SIBAJAK in convooi met Kota In- ten. WILLEM RUYS, DjakartaRot terdam 18 Juni 480 m. O.Z.O. Guar dafui. GENERAL A. W. GREELY (tr.), 18 Juni te Rotterdam van Dja karta. GENERAL HARRY TAYLOR, (tr.;, 18 Juni van Aden naar Suez Djakarta—A'dam. HELLENIC PRIN CE (tr.) DjakartaA'dam 17 Juni van Lissabon, 21 Juni verw. vm. te IJmuiden. TOSARI, R'damDjakar ta 18 Juni van Genua naar Alexan- drië. ZUIDERKRUIS. 18 Juni van Singapore, R'damDjakarta. GROOTE BEIER (tr.) 19 Juni te Amsterdam van Djakarta. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 19 Juni. Vee. Aan voer totaal 832 stuks. 419 vette koeien cn ossen, 1 graskalf, 10 nuchtere kal veren, 410 varkens. 1 schaap of lam- Ptijzen: Vette koeien f 2.652.75, 2.452.65, 2.152.45 en varkens 1.751 55—1.49 per kg. vette koeien aanvoer ^ls vorige week, handel kalm. prijzen onveranderd: varkens aanvoer groter, handel vlot, prijze Nagekomen advertentie t Heden overleed, na een langdurig doch gedul dig gedragen lijden en voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, mijn innig ge liefde vrouw en der kinderen zorgzame Moeder CATHARINA CORNELIA RUIGROK VAN BERKEL in de leeftijd van 36 j. P. J. Ruigrok Arie Sjaak Trinneke Corry Ria wederzijdse familieleden. Noordwijk, 18 Juni '50. Schoolstraat 36. 4852 De H. Uitvaartdienst zal plaats vinden op Dinsdag 20 Juni te 9 uur in de parochiekerk van St. Jeroen te Noord wijk, waarna begrafenis op het R. K. Kerkhof, aldaar. Rozenkransbidden: Maandagavond te 830 uur aan het sterfhuis. JAN VAN MEURS, Rietveld G 4, Hazerswoude, NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3