Vaderdag LEUNE PIECK De Melkexamens in de Rijnstreek STADSNIEUWS Bakkersknecht Timmerlieden Grote beloning KANTOORBEDIENDE (Vr.j Voor de Vudetdacf naar VRIJDAG 16 JUNI 1950 LIJK. l.LIUSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Dank zij het initiatief van verschil lende verenigingen zijn in de vorige zomer mif kcursussen gehouden. In de afgelopen maand zijn deze lessen vooftgezet en aan het eind daarvan volgde het melkexamen. Het getuig schrift en de daarbij behorende pun- tenkaart werd uitgereikt namens de Frov. Commissie voor de Melkver- betering door het Rijkszuivelconsu- lentschap te Gouda. De Rijkszuivel- consulent of één zijner medewer kers waren bij elk examen aanwe zig, terwijl de jury gevormd werd door een practisch veehouder en een voormelker (cursusleider). De examens hadden een prettig verloop. Aan velen kon het desbe treffend getuigschrift worden uitge reikt Een woord van dank aan allen, die deze melkcursussen mogelijk maakten is hier op haar plaats. Moge de resultaten straks op de veehou- dersbedrijven merkbaar zijn. Door een betere manier van melken is immers de kwaliteit der melk het beste op te voeren. En dit is nodig om nog betere zuivelproducten te kunnen leveren. Goed melken is dus een algemeen boerenbelang. Het is daardoor begrijpelijk, dat de zuivel fabrieken en boerenorganisaties zo veel belangstelling tonen voor de ver betering van de melkwinning. Wan neer de nu gediplomeerden het ge leerde in de practijk trouw blijven toepassen verwachten wij, dat hun voorbeeld anderen aan zal moedigen ook aan de cursussen deel te nemen, die binnenkort aanvangen- De namen der cursisten, die een diploma verwierven volgen hieron der. Het maximum aantal te behalen punten is 200 Het minimum, dat LISSE Een militaire athleet. De dienstpl. soldaat Piet Wassenaar uit de Van der Veldstr. 25, die momen teel in Indonesië is, heeft een keu rige prestatie geleverd bij de grote militaire veldloop over een afstand van 3500 meter, waaraan 26 lopers deelnamen. Over deze veldloop schreef de Ind. Courant: 26 lopers gingen van start en slechts enkelen konden de 3 K k.m. niet volbrengen. Met nog 800 m. voor de boeg lag Wassenaar op de tweede plaats. 50 Meter voor de finish wist hij de kop te nemen en kwam als eerste over de eindstreep, waardoor hij in het bezit kwam van de grote beker, die door generaal majoor Rijnders werd overhandigd. NOORD WIJK Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Besloten werd op Za terdag 8 Juli een bezoek te brengen aan Avifauna. Vertrektijd 2 uur van af het Lindenplein. Staande de ver gadering gaven reeds 32 personen zich op. In de pauze werd het ingezonden materiaal gekeurd. Er waren veel inzendingen waaronder zeer mooie bloemen. De uitslag van de keuring was als volgt: De heer Noordermeer 7y2 p.; de beer J. de Groot 6y p.; de heer H. Schipper 8 p.; de heer J. v. d. Berg- Smit 6y p.; de heer J. Schipper 7y p.; de heer M. Verwey 6J4 p.; de heer J. H. Lindhout 7 y2 p.; mevr. S. A. v. Konijnenburg 9 p.: de heer Berg man 8 p.; de heer Bakema 5y p. Na de pauze hield de "heer H. Schipper een bespreking over het ingezonden materiaal. Daarna vertelde de heer Imthorn het een en ander over de bijenteelt. In verband met de tijd kon hij zijn verhaal niet te lang maken, maar hij heeft toch veel bijzonderheden laten zien en verteld. De datum van de volgende vergadering kon nog niet precies vastgesteld worden omdat dan tevens de lathyrus-expositie ge houden zal worden en het dus ook veel van de vorderingen van deze bloemen zal afhangen. Jeugdsportdag. Onder auspiciën van de Oranjevereniging ..Noord- vijk-binnen", zal, evenals vorig jaar, ter gelegenheid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard op het SJC Sportpark een „Jeugdsportdag" worden georganiseerd en wel op Za terdag 1 Juli a.s., aanvang te 2 uur. Het voorlopig program is als volgt. 60 M. hardlopen voor meisjes van 12 —15 jaar; 80 M. van 16—17 jaar en 100 M. voor Dames van 18 jaar en ouder; 60 M. harlopen voor jongens 1215 jaar, 80 M. van 1617 jaar en 100 M. voor heren van 18 en onder, 1500 M. hardlopen voor heren van '18 en ouder. Schoolestafette voor jon gens en meisjes: A scholieren Lager Onderwijs, B. scholieren V.G.L.O. en U.L.O. met een leeftijdgrens van 15 jaar. Estafette voor groten in groeps verband van bestaande verenigin gen (in groepen van 10). Tevens ligt het in hét voornemen een voetbalwedstrijd te organiseren tussen twee Jeugdelftallen in de leef tijdgrens van 17 tot en met 20 jaar. Voor de wedstrijden zullen fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld. Personalia. De heer J. M. Lind'hout slaagde te Gr. hage voor het examen gemeente administatie. Hij werd bevorderd tot klerk der gemeente-secretarie. Schietvereniging. De wissel medailles werden deze week gewon nen door: J. v. Egmond 98 p. Ie klas se; M. A. v. d. Berg 95 p. 2e klasse. A. v. Egmond 98 p. 3e klasse. Van de dames behaalde mej. N. v. Oosten met 92 het hoogst aantal pun ten. Geboren: Geertje d. v. J. Haan en P. H. v. d. Kraan, Cornells F. W. z. v. W. Roelandse en M. D. v. Oort, Robert P. M. z. v. A. M. Alkemade en C. A. Dijlezeul, Petrus J. H. z. v. P. J. Koster en Th. J. v. Maarle, Theodorus P. M. z. v. R. C. de Groot en C. C. van Went, Apolo- nia E. C. M. d. v. W. P. de Haas en P. C. Verlaan. Overleden: J. G. Faase 34 jaar. Ondertrouwd: W. Mertens en G. A. M. H. Bardelmeijer. Getrouwd: Ch. C. Groenedjjk en A. Th. v. d. Drift. nodig is om een getuigschrift te ver werven is 160. P. J. Verhoeg Barwoutswaarder 191,5; W. M. Kromwijk, Waarder 190; P. C. Boere, Alphen a. d. Rijn 188,5; Mej. M. M. van Vliet idem 188,5; mej. R. Martens, Linschoten 187; mej. A. M. J. Koot, Hazerswoude 185,5; mej. M. van Vliet, Alpnen 184,5; J Straathof, Oude Wetering 184; P. J. den Hertog, Alphen 184; A. H- Bla- kenburg, Alphen 184; mej. A. J. Jan maat, Kamerik 183,5; P. C. Maat. Koudekerk 183,5; G. Hogenes, Woer den 183; P. C. Wahle, Zevenhoven 182; Th. P. W. Hoogeveen, Hazers woude 182; mej. M. A. Th- v. d. Salm, Koudekerk 182; C. W. Hoogstraten, Ter Aar 182; A. J. P. Verduyn. Al phen 181,5; W. J. B. v- d. Salm, Kou dekerk 181,5; A. C. Mooren, Oude Wetering 181; Th. Ii Straathof, Ha zerswoude 180,5; A. C. v. d. Meer, Oud-Ade 180,5; J. N. M. Koot, Ha zerswoude 18ö,5; J. W- M. v. d. Salm, Koudekerk 180,5; mej. J. A. Ver leun, Alphen 1'80; A- J. Vink, Rijnsa- terv/oude 179,5; W. den Hollander, Koudekerk 179,5; P. v. d. Marei, Nieuwkoop 179; mej. M. Könst, Ze venhoven 179; J. A. W. Straathof, Oude Wetering 178.5; J. G. Bunnik, Aarlanderveen 178,5; R. J. van Stam, Woerden 176; C. J. Captein, Zoeterwoude 178; A- B. van der Meer, Hazerswoude 178; J. V. Straathof, Rijpwetering 178; Th. M. Moons, Waddinxveen 176; C. I J. Verhaar, Ter Aar 177 5; L. M. Zandvliet, Rijp wetering 177,5; H. P. Heemskerk Rijpwetering 177; P. Burger. Woer den 177; H. Martens. Linschoten 177: Buys, Woerden 177; J. de Jong, Ter Aar 177; J- S. Straathof. Rijpwe tering 177; P. de Wit, Oude Wete ring 177; mej. A. A. M Vereeer Al phen 177; P. Vis, Alphen 177; A. A. Verleun. Zevenhoven 176,5; J. Schalk wijke Woedden 176 5; P- N. Duiven voorde Rijpwetering 176.5; H. Schalij Nieuwveen 176; mei. G. Breedijk. Reeuwijk 176; B. Zwieten. Hazers woude 175.5; j- P. de Jong. Aarlan derveen 175: A A. M. Wahle. Noor den 174.5: W. Harting Alphen 174.5- J. Verhagen, Hazerswoude 174.5; C A. M. V. van Tol Barwoutswaarder 174: A- A. van Geest. Ter Aar 173 5: L. P. Buitelaar. Alphen 173 5: F. .T. Dorrepaal. Zoeterwoude 173; C- P. Captein, Hazerswoude 172.5: D. W Rodenburg. Ter Aar 172.5; mei. M. Vroege Rietveld 172; H. van Brug gen, Rijnsaterwoude 171.5; C. J. de Wit. Alphen 171 5: J. Kool Aarlan derveen 169.5; J. W Ge-ritsen. Aar landerveen 168; W. Soherpenzeel. Alphen 166: P Pijkelijkshuizen, Rijn saterwoude 163,5. Slechts 2 candidaten werden afge wezen. Organisaties, die dergelijke cur sussen willen beginnen kunnen de hiervoor nodige voorlichting en hulp van het Riikszuivel consul entschap. Jeruzalemstraat 11 Gouda. Mochten sommiee verenigingen gaarne over een eigen voormelker beschikken dan kan men dit ook aan het hier boven vermelde adres opgeven. De betrokkene moet in dit geval reeds beschikken over een melkdiploma, liefst met goede ciifers. De provincie Z.-Holland 'heeft; een achterstand wat het aantal gedinlo- meerde melksteaj en melkers be treft. De kwaliteit van onze boerenkaas de consumptiemelk en de andere zui velproducten zal er door verbeterd worden. Het zal onze naam als Zui vel exporterend land ten goed komen. Ook zullen de koeien door beter mel ken tot het geven van een zo groot mogelijke productie worden aangezet Een goede melker .vormt"_ een koe een slechtes bederft haar in korte tijd. ALPHEN AAN OEN RTTN Défilé van Verenigingen op Ko- nineinnefeesten. Het Oranje-co mité, een combinatie van de W. V. en de C. O. V. organiseert op 18 en 19 Augustus Koninginnefeesten. Als onderdeel daarvan wordt op 18 Aug. een défilé gehouden van de plaat selijke verenigingen voor de nieu we burgemeester. De technische leiding zal berusten bij de heer Zuidam. Het ligt in de bedoeling dat vaandels e. d. worden meege voerd, teneinde het eigen cachet der diverse verenigingen beter tot uitdrukking te laten komen. Opgave tot deelname kan tot ui terlijk 1 Juli geschieden bij de heer Abr. Hofland, Bloemlhofstr. 25. Om kampioenschap van Alphen. De besturen der v. v. ARC, Al- phia en Alphense Boys hebben op nieuw besloten wedstrijden te ver spelen om het kampioenschap van Alphen. Aan deze wedstrijden wordt door de v. v. Alphen niet deel genomen. De eerste ontmoe ting zal plaats vinden op Zaterdag avond a. s. op het Alplhia terrein tussen Alphia en - Alphense Boy's. Aanvang 7 uur. HAZERSWOUDE Geboren; Nicolaas D. z. van A. van der Heijden en E. Hoogeveen, Johanna W. A. d. van A. W. Ver- 'horik en M. Nieuwets, Johannes N. z. van Fr. Plasmeijer en J. C. Verhaar. Getrouwd: P. Vet en M. C. C. Nobel. Overleden: Daniël Boer, oud 20 jaren, T. de Rooij, oud 70 jaren echtgenote van P. Bremmer, A. van Elswijk, oud 64 jaren. NIEUWVEEN NIEUWVEEN ONTVANGT NIEUWE BRANDSPUIT. Een burgemeester, die dankbaar en trots was, het personeel van de ge meentesecretarie; een voldaan ge meentebestuur en een in nieuwe uniformen gestoken brandweercorps, maakten haar opwachting in de zaal van café Lelieveld, om de directie van de Brandspuitenfabriek van Ber- gen te Heiligerlee te ontvangen voor de officiële overdracht van de nieu we en moderne brandspuit,' hetgeen in tegenwoordigheid o.a. van de in specteur voor het brandweerwezen in Zuid-Holland, de heer Roelofs, geschiedde. Na de thee werd er aan de Katten- brug een interessante demonstratie met de nieuwe aanwinst gegeven. De zes cylinder Dodge Beep, is een twee- tons open wagen model P. X., met een 75 P.K.. motor, voorzien van voorwielaandrijving en biedt plaats aan tien personen. Een capaciteit van 2000 liter per minuut bij een opvoer- hoogte van tachtig meter is gegaran deerd. Aan de pomp, welke voor aan de wagen bevestigd is, kunnen vier slan gen. welke door verdeelstukken tot acht stralen kunnen worden opge voerd, worden aangekoppeld. Na de demonstratie droeg de di rectie van Bergen de brandspuit of- ficiëel aan de gemeente over. Zij dankte het gemeentebestuur voor het vertrouwen in haar en sprak daarbij de verzekering uit, dat zij in voor komende gevallen gaarne service zal willen verlenen. Burgemeester Bakhuizen was de eerste, die zijn bewondering over de brandspuit uitsprak en hij was zeer dankbaar, dat de gemeente over uit stekend materiaal kan beschikken. Want, zo zeide '|'j als wij weten, dat de brandschade in Nederland drie millioen gulden per week bedraagt, dan is deze aanwinst daarvoor zeker een grote geruststelling. De heer Roelofs wees het corps op de grote verantwoordelijkheid welke zij vrijwillig op zich heeft genomen in dienst van de gemeenschap. Tenslotte sprak nog de gemeente architect de heer Beijloo. die vooral de goede geest welke onder het corps heerst prees. TER AAR Ergerlijke baldadigheid. Door de firma A. de Kwaadsteniet uit Gou derak wordt de nieuv/e provinciale weg GouwsluisAardam aangelegd. Dezer dagen zijn echter enige ma chines, o-a een motorpomp en een dragline op zodanige wijze vernield, dat de volgende dag het werk stil kwam te liggen. Aangifte bij de po litie volgde. Deze stelde een onder zoek in. Een 8-jarige jongen die de bewuste avond bij het werk was ge signaleerd, werd aan de tand ge voeld Hij noemde enige namen en weldra bleek dat een vijftal jongens uit Aardam, tussen 10 en 12 jaar oud. de daders waren geweest. Deze kna pen hadden de motor laten draaien en er zand in gegooid, zodat de ma chine (een zware diesel) in elkaar werd gedraaid. Van de andere machi nes werden onderdelen stuk geslagen. Koningin Wilhelminafonds. De vele inwoners, die geen vaste bijdra ge kunnen geven aan het Koningin Wilhelminafonds (kankerbestrijding) kunnen dooi* het kopen van contri butie-zegels een jaarlijkse losse bij drage geven Het actieve comité dat dit bewerkstelligde en ook in 1948 zulk een mooi bedrag inzamelde, be staat uit de dames mevr. B. J. Ho- genboom, mevr. G. Bos, mevr. G J- Huijgen, mevr. wed. van Zwieten, mevr. wed. F. J. Balvers mevr. D- van Vliet, mevr. A. Quartel. mevr. Munnik en mej. Truus Verlaan. Van af volgende week kunt U de collec- trices verwachten. GEMEENTERAAD LEIDERDORP Gisteravond kon de voorzitter de Raad mededelen dat de begroting door Ged. Staten was goedgekeurd. Voorts waren binnengekomen de goedkeuring van Ged. Staten tot onderhandse aanbesteding van 40 woningwetwoningen, een afwijzende beschikking van de Min. van Soc. Zaken op het verzoek van de Raad om een tapvergunning boven het vastgestelde maximum te verlenen voor het Dorpshuis, de goedkeuring op de aankoop van grond vooi de bouw van 40 woningen, de goedkeu ring op het besluit tot het aangaan van ce geldlening voor de nieuwe algemene begraafplaats en diverse andere minder belangrijke stukken. Het voorstel van B. en W. om een woningbedrijf in het leven te roepen werd z.h.s. aangenomen. Dit was noodzakelijk omdat het aantal wo ningen, dat door de gemeente recht streeks zal worden geëxploiteerd zal toenemen en het model der gemeen terekening geen ruimte biedt voor een duidelijk exploitatieoverzicht. Zonder de bedrijfsvorm te nemen kan niet worden voldaan aan de voorschriften die het Rijk ter zake stelt. Het aangeboden ontwerp-be- heersverordening werd eveneens z. h.s. vastgesteld. Aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel zal een vacantietoelage van 2 pet. worden uitgekeerd. Het verzoek om subsidie van de vereniging voor maatschappelijk werk in ziekenhuizen te Leiden werd z.h.s. afgewezen. Het was B. en W. geble ken, dat bij het onderzoek naaf de maatschappelijke omstandigheden van patiënten meestal Het Groene Kruis wordt ingeschakeld en wat be treft het geven van onderwijs aan leerplichtige kinderen, dat dat slechts zeer sporadisch voorkomt. Zij waren van oordeel dat er geen voldoende grond aanwezig was om subsidie te verlenen. De gemeenterekening 1948 werd voorlopig vastgesteld: Inkomsten ge wone dienst op 178.663,61, Uitg_a- ven gewone dienst op 156.484,58. Het batig slot 22.179.03. Inkomsten kapitaal dienst op 1.232.516,35: uitgaven kapitaaldienst op 1 222.670,03. Het batig slot op 9 846,32. Met de Bank voor Ned. Gemeen ten werd een kasgeldlening aange gaan van 40.000.ter financiering van de woningbouw. Oorspronkelijk was hiervoor een rekening-courant- overeenkomst gesloten. Nu wordt een rentebesparing verkregen van 1 1/4 T. z. t. zal hiervoor een vaste lening worden aangegaan. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een garantie tot het onrendabele gedeelte der bouwkos ten voor een te bouwen woning, waarvan de financiering dopr een bouwkas geschiedt, werd terugge nomen in verband met de enkele dagen geleden verschenen nieuwe financiëringsregeling voor de wo ningbouw. STOMP WIJK Autotocht ouden van dagen. Te gen 's morgens 8 uur zagen we de ouden van dagen zo langzamerhand druk pratend de verzamelplaats op zoeken om zich daarna met de bus bij de Leidsendamse oudjes te voe gen. De tocht ging via Boskoop naar Haastrecht, waar de le pleisterplaats was. Na gegeten te hebben vertrok men naar Zeist, waar de pyramide van Austerlitz aller belangstelling trok. Ofschoon het die dag veel ge regend heeft, bleef de stemming toch heel best. In vrolijke stemming werd de reis naar Leidschendam weer aan vaard. Bij de Kniplaan stapten de eerste Stompwijkers uit, althans wa ren dit van plan, doch eerst hield de heer J. C. v. d. Bosch een kort toe spraakje daar Zr. Vinck. die Stomp- wijk gaat verlaten, voor de laatste aal de reis van de ouden van dagen meemaakte. Als dank voor haar be- eidwilligheid en -verpleeghulp tij dens de reizen zag zr Vinck zich ver rijkt met een prachtige zilveren ser vetring en een dito theetlepeltje met het wapen van de pyramide van Auzterlitz, aangeboden uit naam van de ouden van dagen. PATER BOOMS 70 JAAR. Op 29 Juni a.s., de feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, viert Pater M. A. P. P. Booms O.F.M., zijn 70ste verjaardag. Pater Booms is reeds 12 jaar aan de parochie van de Harte- brug werkzaam, en onvermoeid werk zaam. Het bereiken van de leeftijd der sterken moge op zichzelf geen reden geven tot een grootse viering, het mag toch wel aanleiding zijn voor de velen, die deze beminnelijke en hartelijke pater kennen en waar- doen, hem op die dag een blyk van belangstelling te doen toekomen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Henricus Cornells An- thonius Jozef, z. van L. G. Walen kamp en M. A- A. Broerse; Marjorie, d. van H. van der Vegte en E.J.E. Brohet; Theodorus Leonardus Jozeph z. van W. van Emmerik en C. A. G. Zoetemelk: Johanna Jacoba, d. van J. Korbee en E. van Huis; Antje Ja coba, d. van P Hogewoning en J. van der Zwart; Rudolf Christiaan, z. van L. J. ae Koning en J. C. Jan sen; Frederik, z. van D. Bouwman en E. W. Schild; Gertrude Jacomine. d. van A. P. van den Berg en J. G. van Egmond; Adriana Marianne, d. van J. Weeda en A. M. Stouten; Pau lus Hendricus. z. van H. Q. J. Fles en J. C Spruit; Marianne Petronella d. van B. de Leeuw en M. J. Bout hoorn; Alida Cornelia Wilhelmina, d. van P. Star en A. Bor. Getrouwd: H. H. Groenewold jm en J. de Jong jd.: D. J. Ober jm en J. van den Bosch jd; L. Tisseur jm en G. Giesbert .id; P. J. Vink jm en A. C- van Sc hoonde rwoerd den Beze- mer jd.; W. Voorzaat jm en C. Feijt jd: P. Waterland jm en W. F. Plan- jer jd.; R. van der Zwan jm en H. Honders jd; P. J. Galjaard jm en J de Groot j. d. P v. Weeren wedn. en C- H. van Dommelen jd; T. Rietkerk jm en G. F. van der Hoogt jd; A. A. G. Vermeulen jm er. M. C- T. van der Reep jd.; L. Brugman jm en A. Orth jd; A. B. van Winkel jm en M. Pi.in- naken jd-; C. J. Spaargaren jm en T. Wijtsma jd; A. J van Rijn jm en M J. P. Verhage jd. Overleden- N. Kwestro, man 70 jaar; L. van Leeuwen, huisvr. van van den Ouweelen 82 jaar; A. Meijef wedn. 83 jaar; A- van den Burg, man 54 jaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Juni. Vee. Aanvoer: 10 fokstiefen, 4 slachtstieren, 120 kalf- en melkkoeien, 79 varekoeien e.a., 130 vette koeien, 20 vaarzen. 2 graskalveren, 15 vette kalveren, 210 nuchtere slachtkalveren en 14 fok- kalveren. 118 vette schapen, 35 wei- deschapen, 80 zuiglammeren, 1339 lammeren, 19 zeugen, 261 mestvar- kensf 683 biggen, 3 paarden. 2 veu lens, 10 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 700950, va rekoeien e.a. 525700, vette koeien 800980, 2.60—2.80 per kg, en vaarzen f 425675, handel willig; graskalveren 150275, nuchtere slachtkalveren f 2550 en idem fok 5065. handel levendig; vette schapen 85100, weidescnapen 70 85 zuiglammeren 4560 en lammeren 3048, handel vrij goed; mestvarkens 6090 en biggen f 30 45. handel willig; bokken en geiten 1530. handel matig. Kaas. Aanvoer 96 partijen Goud se en 10 partijen Leidse kaas, totaal 106 partijen. Prijzeti: zware 2.15, lste soort 1.972-04 en 2e soort Goudse kaas 1.901,96 en le soort Leidse kaas 1.93-2.01 per kg. Handel matig. VEUR, 14 Juni.' Groente. Spina zie 1317 cent, andijvie f 79 60, postelein 89, bospeen 2128, bloem kool I 1013, idem II 910, idem III 89, komkommers I 1'824, idem 11 1318, idem III 814. tomaten 0.691.04, tuinbonen 273'1 en aardbeien 7092 cent per kg. TER AAR, 15 Juni. Groente. Kas- snijbonen 9.401 l-80u idem stek 5.606.60, stamprincessen 13.70, peulen 25, doppers f 2.202.40, capdoppers 2.90—3.50, blauwschok kers 3.50, tuinbonen 1.451.90 alles per 10 kg., waspeen 21 cent per kg. sla 2.102.80 per 100 stuks. Aardbeien 25 cent per doosje. KAMPEERBROEKEN vanaf 4.60 KAMGAREN COSTUUMS vanaf 74.50 SPORT COSTUUMS vanaf 37.50 JONGENS COSTUUMS vanaf 23.50 JAN VOSSENSTEEG 67 W Fa J. J. v. A BLIJ SINDS I860 HAARLEMMERSTR. 11 LEIDEN GEVRAAGD EEN AANKOMENDE Bakkerij C. HEINS 4750 Rijnsaterwoude- Aankomend electrisch lasser leerling carrosserie - siaalbouwer voor direct gevraagd bij; Carrosseriefabriek Chr. B. A. Deckers en Zonen. Zoeterwoude Dorp. Tele foon 207. 4739 gevraagd fa. B. J. Huur man en Zn.. Herengracht 12. Leidena. 4745 voor het terugbezorgen van een weggelopen Aeir- daler Terrier. Mevrouw Feuth, Pr. Frederiklaan Wassenaar, Tel. 9004. De cadeaux, die Vader het liefst heeft, zijn een OVERHEMD of een MOOIE DAS Je vindt in beide de grootste keus bij PIECK, en de prijzen zijn daar laag PRACHTIGE DASSEN van A25, 1-95 en hoger. Bovendien krijg je bii PIECK MIDZA-bonnen en daarmee kan je Moeder weer een plezier doen. Haarlemmerstraat 228 DE BETROUWBARE 250 f 970.— f 1025.— f 1675.— S KK 400 ccm3 KK 600 ccm3 ZK 500 ccm3 KK Dau nog in diverse uitr. en kleuren Dealer afd H. Schouw f2175.— f 2090 1 2230.— 2 Porseleinen theepotten 98 ct. Porseleinen koffie potten 1.49. alle maten, zelfde prijs- Kop en scho tels 49 ct.. broodschalen 1.49. sauskommen 1.69, Kinderkopjes met oor 19 cent I. V. A. Haarlemmer straat 48. Nova. Noord- einde 43. 8552 2 Luxe wagen te huur van particulier Zijlsingel 65. Leiden. Tel. 25356. 2 Polshorloges voor Da mes en Heren. Wekkers. Reiswekkers. Specialiteit gouden Verlovingsringen. Od graveren kan gewacht worden. Reparaties aan Goud Zilver Uurwerken ..De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water, Haarlemmerstraat 185 Tel. 24469. 2 Voor de heren heeft Nolets Drogisterij. Mors- weg 5. verschillende soor ten scheeibenodigdheden en brillantine, in ruime keuze in voorraad: scheer zeep. scheerkwasten, scheermesjes, scheerappa- raten. Nivea Upperten en Irene Brilantine. 8o29 2 „VRIKA" trappen Veilige trappen, wel beter niet duurder. ..Vrika' alles voor Uw keuken Ziet onze ..Vrika" bouw- keuken voor inwoning en verbetering der keuken. Deze week nog waarde bonnen 5pct ...Vrika" Ho ge woerd 97. 8553 2 Het Ringenhuis. Gespe cialiseerd in gouden ver lovingsringen. Grote keu ze zilveren en verzilverde artikelen. Eigen atelier voor reparaties ,aan goud zilver, horloges. Ook gra veerwerk Spoedig en bil lijk Hoogste prijzen oud goud. Morsstraat 9. no- 24920. Tel. 2 Luxe Lederwaren. Reistassen. Reiskoffers. Actetassen schooltassen. Reisnecessaire, Abonne- ments-étuis Damestassen, Kmdertassen. Riemen Por tefeuilles, Portemonnaies, Rijbewijs-étuis, Rubber- leer. Zoolleer. Reparatie aar schoenen Koffers er Tassen. Van Wijk. Haar lemmerstraat 161. 2 Meubelen. Bedden. 4 stoelen. 2 fauteuils vanaf f 100.—. haardfauteuils vanaf 22.— theemeubels f 35.—. dressoirs f 90. 3-delige bedstellen 59. spiralen vanaf 16.ma- i-asdekken f 7.tafels er.z. Repareren, stofferen. A. Boter. Nieuwstraat 9. 2* Elke Zaterdag op de markt diepe borden, kop en schotels, serviezen, kof fiepotten. theepotten sui kerpotten. melkkannen, brcodschalen. vleesschalen boiervloten. borrelglazen, aardappelschalen, slascha- puddingvorm, citroen pers bekers, glazen, wa- teroo's kattebakken. Deko gevraagd voor spoedige indiensttreding, bekend met typen en stenografie in de Nederlandse Taal. Leeftijd ca. 20 jaar. Br. met volledige inlichtingen omtrent op leiding etc., onder no. 4738 bureau van dit blad. DAMES- EN KINDERSOKJES, A CA vanaf GERUITE KAMPEERHEMDEN, 1 ft 1 voor Heren lv.AJ WOLLEN DAMES PULLOVERS A 7C met korte mouwen O IIEREN SOKKEN. 1 91! Fille d'Ecosse KHAKI HEMDEN, ft Aft voor Heren, vanaf v.i/il HEREN BADCOSTUUM 5.50 BADBROEKJES, vanaf 0.98 HEREN OVERHEMDEN m. vaste boord, A Cft mooie kwaliteit, alle kleuren U.OV KATOENEN WITTE POLOSHIRTS, ^9^ met korte mouwen TINO-SHIRTS voor Jongens, 1 ftft alle kleuren, vanafl.lfv FANTASIE DAMES DIRECTOIR of CAMISOLE, rose en bleu, 1 QQ met smalle schouders ZIJDE DAMES SLIPS 2.60 BIJPASSEND HEMDJE O OC met smalle schouders 0»00 BIJPASSENDE ONDERJURK, C OC met smalle schouders COMPLEET GARNITUUR 11-30 KATOENEN DAMES PYAMA 10.50 Koop voordelig, Koop bij HAARLEMMERSTR. 172 - 174 - 179 MIDZA-BONNEN VOOR ONZE CLIËNTEN I 2 Med. studente, zoekt ruime eventueel gestoff. kamer, liefst omgeving Acad. Ziekenhuis of Oegst- eeest. Br. onder no. 8541 bur. van dit blad. 2 R- K. Juffrouw van middelbare leeftijd zoekt een on gemeubileerde ka mer met stook en kookge legenheid en watervoorzie ning. liefst omtrek Harte- brug-parochie. Br. onder no. 8543 bureau van dit 2 Nog enige gebruikte meisjesrijwielen te koop aangeboden. H. v. Marwijk Zij'isingel 65. Leiden, te lefoon 25356. 3547 tief. Grote aardappelschaal 79 cent. ontbntbordjes 29 cent grote diepe borden 35 cent. Theeservies met prachtig vol bloemdécor 9.95. I. V. A. Haarlem merstraat 48. Nova. Noo-d- einde 43. 8rr

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3