Sxivcamentódag opi een ócfiip Apostolaat tei* Zee in de Waalhaven „Qaniótad" geopend De staatssecretarissen weer onder de loupe „Qamótad" in haar hemd gezet Kon. Marine kan naar huis U résorke DONDERDAG 15 JUNI 1950 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA J Op de stralende morgen van Sacramentsdag zijn een priester en mede werker van het katholieke zeemanshuis te Rotterdam per spido-boot naar de Waalhaven gevaren. Men ziet Rotterdam op zijn mooist, als men vroeg in de morgen door de haven vaart. Boven de Maasbruggen straalt een vroege zomerzon en uit de stad klinkt het geroezemoes van werk en ijver, van bouwen en herstellen; rond de havens draaien kranen en lieren, die schepen lossen en laden; rook stijgt op uit de schoorstenen der schepen en uit stoomfluiten van sleepboten sist afgewerkte stoom omhoog. Na een uur varen gaat de spido langszij een Spaans schip, de „Castil lo Montiel". De bemanning staat aan dek te wachten en wuift een harte lijk welkom aan de mannen van het Apostolaat ter Zee. Zij begrijpen, dat voor die priester en voor die mede werker het vroege morgenuur en de reis van bijna een uur over de rivier geen bezwaar geweest zijn, omdat het werk, dat door hen verricht gaat worden, deze moeite ten volle waard is. En ook als het geregend, geha geld, gestormd of gevroren had zou den zij gegaan zijn, zoals in de win ter vaak gebeurt. Ook dan is de vaart over de Maas mooi voor wie er oog voor heeft. Als zo'n klein spido- bootje zijn neus door de golven gooit, spat het buiswater als een fontein omhoog en regent het over de stuur- groot feest, padre, processies en op tochten. Er wordt vandaag niet ge werkt. Wij moeten wel werken, want over twee dagen moeten we weer varen." En als de aalmoezenier hen vraagt, of ze van Holland houden, is het antwoord: „si si, padre, Holland is mooi en de mensen zijn hier vrien delijk. Maar we zijn hier maar zo kort; het schip is te gauw gelost en geladen. Als „Stella Maris" er niet was, hadden we niets". Inderdaad, deze mensen ^met hun goede hart en hun vurige reacties zijn onze liefde waard en graag gaan de priesters en medewerkers van „Stella Maris' naar hen toe, omdat zij de vreugden en het leed van deze man nen begrijpen en wef°n. dat juist de zen verlangen naar wat vriends en huiselijkheid. „Stella Maris" zorgt hut heen. Het kan dan bitter koud j hiervoor: van 's morgens vroeg tot zijn en grauwe wolkenflarden vlie- j middernacht werkt het Apostolaat J stonden een pierrot en een nar, een gen op de_Noordwesterstorm over ter zee en prijst zich gelukkig, dit immens grote stadssleutel torsend, Bij het 500-jarig bestaan der Kalverstraat Ter gelegenheid van de viering van het 500-jarig bestaan van de Amsterdamse Kalverstraat is op de Dam een klein ommuurd oud Hol lands marktplein verrezen, dat aan de voet van Jacob van Cam/pens bouwwerk is opgericht. Dit markt plein „Damstad" geheten is Woensdagmorgen door Amstelre- dams vroede vader geopend. Mr. Arn J. 'd Ailly werd met een rij tuig van zijn ambtswoning gehaald en in een feestelijke optocht door de Kalverstraat, waar confetti en serpentine op het hoofd van de magistraat neerdaalde, naar de poort van Damstad gereden. Hier de rivier. Deze moeite wordt ver dragen voor de zeelieden, die zij aan boord weten van de schepen; mensen, die in een vreemde haven in hun hut liggen te luisteren naar het klet teren van de regen op het dek en het zoeven van de wind door draden en masten, of die op dek in de de re gen boven de ruimen werken en be vuild worden door een laag kolen stof, die overal heenstuift bij het bunkeren of laden. Als een schip ko len inneemt kan het gebeuren, dat men op drie meter afstand de mast niet meer ziet door het stof. Anderen zitten in de machinekamers en rege len de beweging van lieren en win ches, alles met de haast en de accura tesse, die de Rotterdamse haven ken merken. Voor die mensen wordt het werk ondernomen van het Apostolaat ter Zee, een kerngezonde vorm van ka tholieke actie, waarin de noden van de zeeman begrepen worden en waar men weet. dat een zeeman ons res-* peet verdient en niet is de boeme laar of bon-vivieur, waarvoor hij zo vaak gehouden wordt door mensen, die hem niet kennen. De meeste zee lieden hebben een gouden hart, dat door veel lijden en eenzaamheid ge vormd is en dat niets anders meer verlangt dan te leven tussen de ele menten van zee en lucht en wind, waar alles spreekt van de eindeloos heid en de grootsheid der schepping. Men moet eens praten met zo'n zee man, zo'n doorgewinterde zeevaar der met een ruwe, getaande kop en ijzerharde handen, zo een. die ner gens meer bang voor is en zijn plicht op het schip kent en in alle stilte uitvoert. Zulke mensen dwingen res pect af en men ziet hen zitten in een zeemanshuis, rustig en beheerst, man nen tot in het diepste van hun hart en hun gedachten. Zulken zagen wij ook aan de re ling op dat Spaanse schip. Zij reik ten de helpende hand aan de man nen van Stella Maris en betuigden hun dankbaarheid voor dit bezoek door een innemende glimlach en een stevige handdruk: „Buenos dias, padre, buenos dias, senores". Een praatje met de kapitein en met een gedienstige messroom-bediende. In de salon worden tafels en stoelen op zij geschoven en in tien minuten ver rijst een sober altaar. De priester doet intussen de ronde over het schip en roept de mannen bijeen voor de H- Mis. Allen drommen tesamen in de kleine salon en staan stil de voot rond het altaar geschaard. Er heerst een diepe stilte, slechts onder broken door de antwoorden van de misdienaar. De gedachten van die Spanjaarden mooie bruine kerels met zwart haar en scherpe zwarte snorretjes moeten dan wel uit gaan naar hun eigen land, waar op diezelfde dag processies gaan onder de hete Spaanse zon en een enthou siaste menigte de Sacramentsliederen werk te mogen doen voor de mannen de burgemeester op te wadhten te- van de zee. P. M. zamen met de leden van de Dam- Tweede Kamer De Tweede Kamer zette gisteren de behandeling van het wetsontwerp financiering wederopbouw publiek rechtelijke lichamen voort. De heer de Haas (K.V.P.) zeide het eens te zijn met de heren Gerbrandy en Hoogcarspel. dat het staatsrechtelijk niet juist is, in deze wet op te ne men, een wijziging van de wet op de materiële oorlogsschaden. Hij dien de een amendement in, beogende de voorgestelde wijziging van die wet te beperken tot het ru aan de orde zijn de ontwerp. Dit amendement was mede ondertekend door de leden van A.R. en C.H. Teneinde de minister van finan ciën gelegenheid tot beraad te ge ven, werd de beraadslaging ge schorst. Bij de hervatting der bespre kingen, later op de middag, heeft minister Lieftinck verklaard, tege moet te willen komen aan de wensen van een deel der Kamer. Er zal nu een novelle worden ingediend tot wijziging van de wet op de materiële oorlogsschaden, zoals deze voorkwam in het wetsontwerp financiering we deropbouw publiekrechtelijke licha men. De minister diende een wijzi ging in op artikel 12, waardoor z.i. wordt tegemoet gekomen aan de be doelingen van het amendement-de Haas. De heer de Haas (K.VP.) trok daarop zijn amendement in. Het nu gewijzigde artikel 12 werd z.h.s. goed gekeurd. De heer Gerbmrandy (AJt.) was van oordeel, dat deze beslissing niet prejudicieert op de behandeling der novelle. Het gehele wetsontwerp is tenslotte z.h.s. aanvaard. De Kamer heeft zich voorts bezig gehouden met het wetsontwerp hou dende nadere voorzieningen in ver band met de invoering van de amb ten van minister zonder portefeuille en van staats-secretaris. De heer Tilanus (C.H.) betoogde o.a., dat als in een wet staat, dat be paalde zaken behorende tot de be voegdheid van de kroon of de mi nister, de minister verantwoordelijk blijft. Die bevoegdheden kunnen z.i. niet worden overgedragen aan een staatssecretaris. De heer Terpstra (A.R.) meende, zingt in de bekoorlijke Spaanse taal. dat enkele benoemingen van staats En na de Mis, als allen weer werken en de aalmoezenier zijn ontbijt ge bruikt samen met zijn medewerker en enige officieren, komen de ver halen los: „Thuis is het secretarissen twijfel zouden kunnen wekken of de regering deze benoe mingen wel voldoende uit de ambte lijke sfeer houdt. Voorkomen moet worden, dat het instituut der staats secretarissen verzinkt in de ambte lijke sfeer. De heer van der Goes van Naters (Arb.) opmerkend dat vier der be noemde staatssecretarissen van amb telijken huize zijn en drie van niet- ambtelijke huize, zeide, dat men in andere landen voor deze functies po litieke figuren neemt. Een duidelijke taakomschrijving vond hij gewenst. De minister van binnenlandse za ken ,de heer Teulings, merkte in zijn antwoord op, dat de taakomschrijving der staatssecretarissen op verschil lende wijze is geschied, maar de re gering is het erover eens, dat hierin systeem moet komen. Ingevolge een nieuw voorgesteld artikel 3 zal de taakomschrijving v/orden gepubliceerd in de staatscou rant. De minister-president, de heer Drees, verzekerde nog, dat de rege ring zich zeer wel bewust is, dat de staatssecretaris geen ambtenaar is. De staatssecretaris zal ongetwijfeld aftreden als de betrokken minister heengaat. Z.i. zou de gelukkigste vorm zijn als in de toekomst bij de ka binetsformatie tevens de staatssecre tarissen werden aangewezen. Spr. verklaarde, dat ei geen verschil van inzicht over is, dat de staatssecreta rissen zullen aftreden als het kabinet heengaat. Z.i. moeten ook personen, die niet in de politieke sfeer zijn werkzaam geweest tot staatssecretarissen kun nen worden benoemd, zoals dat ook met ministers het geval is geweest. Het wetsontwerp is z.h.s. goedge keurd. NEGER-BISSCHOP IN NEDERLAND. Gisteravond arriveerde in Eindho ven mgr. dr. Joseph Kiwanuka, die na afloop van de Afrikaanse bede vaart naar Rome een bezoek aan Ne- derlaud brengt. Dit is de eerste ne ger-bisschop die Nederland bezoekt. Mgr. Kiwanuka is een kerkvoogd uit een Ugandese negerfamilie. In 1932 deed hij intrpde in de Sociëteit der, Witte Paters van kardinaal La- vigerie. In 1939 werd hij bisschop van Masaka (Uganda). De bisschop werd begroet door deken Heezemans en de loco-burgemeester mr. dr. L. Janssens. Mgr. Kiwanuka zal ver blijf houden bij de Witte Paters te Boxtel stad-vroedschap. Nadat de sleutel was overgereikt, staken de herau ten de trompetten en reden de rij tuigen het stedeke binnen. Op de trappen van zijn oud Hollandse raadhuisje stond burgemeester Ben Groeneveld zijn ambtsgenoot op te wachten om hem in zijn gemeente (hartelijk welkom te heten. Burge meester 'd Ailly beloofde zijn oud Hollandse collega de steun van zijn schout en rakkers om de boer tigheid en leutigheid in toom te houden, doch hij_ sprak de wens uit, dat deze twêe in ruime mate een maand lang binnen de stad- wallen zouden heersen. Geheel in oud Hollandse stijl beantwoordde burgemeester Groeneveld deze toe spraak en eindigde met vast te stellen, dat mr. 'd Ailly een vroede vader is, deswege hij hem het „ere- borgersdhaip," met een fraai gecal- ligrafeerd oorkonde aanbood. Toen daverden de kanonschoten en schalden de trompetten, Damstad was geopend. In de Oud Hollandse burgemeesterskamer werd voor de officiële gasten in kelken iets mousserends van Franse afkomst gesdhonken en op een groot batig saldo (dat ten goede zal komen aan de kankerbestrijding) geklonken. De twee burgemeesters maakten tot slot een rondgang over het marktplein waar hedendaagse kunstambachtslieden in oud cos- tuum hun producten vervaardigen GRAP ENRECLAME „Damstad" was gisteravend laat in rep en roer, doordat het „meest verheven sieraad", de stadsvlag, ge stolen bleek, aglistig verruild voor een.... hemd. Tegen het middernachtelijk uur, toen de feestvreugde nog volop da verde in de miniatuurstad en de wachten op de tinnen het oog meer gevestigd hielden op de schonen uit het gevolg van Catharina de Medici dan op eventuele gegadigden voor de schandpaal, klom een snoodaard langs het raam van de kamer van de burgemeester, wien juist een in terview werd afgenomen door een persvertegenwoordiger van het nabij gelegen Amsterdam, in de vlaggeto- ren van de damstad. Hij zag kans de fier wapperende vlag. die een tref fende gelijkenis heeft met die van de hoofdstad des lands, te vervan gen door.een hemd. De diefstal werd vergemakkelijkt doordat de vlag volgens de voor schriften wel was gestreken, doch niet geheel was binnengehaald. Even ongemerkt als hij de daad volvoerde wist de ontvoerder van de vlag langs de vlaggemast neer te klauteren en door het gewoel heen langs de hellebaardiers de stadspoort te verlaten. PSEUDO-VOGELPEST IN LAREN (GELD.) Naar wij van de burgemeester van Laren (Gelderland) vernemen, is ook in zijn gemeente een geval van pseu- do-vogelpest geconstateerd. In ver band hiermede heeft hij gelast dat in het gehele Zuidelijke deel van de gemeente Laren, alle pluimvee, honden en katten moeten worden op- gehokt. De pseudo-vogelpest is ge constateerd op het bedrijf van de heer Tiessink. Daar niet alle hokken zijn aangetast is slechts een deel van de pluimveestapel afgemaakt. DE 10.000ste en 12.000ste IN ééN GEZIN. In het gezin H. J. Onland is Maan dag de 12.000ste inwoonster van de gemeente Haaksbergen geboren: Ro- salina, het zesde kind van het gezin. In hetzelfde gezin werd indertijd ook de 10.000ste inwoner van Haaksber gen geboren. HET HART VAN AMSTERDAM BERGT STUKJE MIDDELEEUWEN Voorafgegaan door herauten, reed gistermorgen tegen 11 uur Amster dams eerste burger in een rijtuig de, in Damstad herschapen, Dam op. Aan hem was de taak de poorten van dit stukje middeleeuwen te openen. Dit was tevens de opening van de festi viteiten ter gelegenheid van het 500- jarig bestaan van de Kalverstraat als winkelstraat. Op de foto: boven, een overzicht van Damstad. Onder, de twee stads- dwazen bieden burgemeester d'Ailly de sleutel van Damstad aan. Geen taak meer in Indonesië Naar Aneta van bevoegde zijde verneemt staat het thans vrijwel vast, dat de Koninklijke Marine haar taak in Indonesië ultimo 1950 zal hebben' beëindigd. Wel zullen 800 tot 1.000 man van het marineperso neel deel uitmaken van de afdeling zeemacht van de Nederlandse mili taire missie in Indonesië, doch het is de bedoeling, dat de gezinnen van het Nederlandse personeel, dat thans in Indonesië aanwezig is, vóór October zullen thuisvaren. Reeds tahns heeft er een geregelde afvoer plaats van personeel en gezinnen. Een definiteive beslissing hierover kan worden verwacht na de terug keer in Nederland van de staatsse cretaris van Marine, de heer Moor man, die op het ogenblik te Soe- rabaja vertoeft. Van genoemde zijde gaf men aan Aneta te verstaan, dat in ieder geval een voortzetting van de bestaande, volgens de overeenkomst der Ronde tafelconferentie voor één jaar over eengekomen, samenwerking tussen de Koninklijke Marine en de Indone sische Marine niet zal plaats vinden, KINDERBIJSLAG DUBBEL GEÏNCASSEERD. In Mcppel heeft de politie proces verbaal opgemaakt togen 8 werkge vers en 15 losse arbeiders, omdat zij fraude hebben gepleegd met de kin derbijslag. De regeling van de kinderbijslag is gebaseerd op het vertrouwen, dat in de werkgevers gesteld wordt. Een losse arbeider, die gedurende enkele dagen in de steun valt, krijgt uit betaling van kinderbijslag door So ciale Zaken. Aangezien het erg moeilijk is, los se arbeiders te krijgen, gebeurt het wel, dat op de aangiftebiljetten van de kinderbijslag meer kruisjes wor den geplaatst, dan de arbeiders da gen hebben gewekrt, zulks om de arbeiders gunstig te stemmen. Daar door wordt de kinderbijslag dubbel uitbetaald. Deze valsheid in geschrifte is thans ontdekt en deswege is dobr de poli tie proces-verbaal opgemaakt. INT. CONGRES TER BESTRIJDING VAN VALSMUNTERIJ. In het Vredespaleis in Den Haag opende mr. J. H. van Maarseveen, minister van justitie, a.i., hedenmor gen de derde internationale confe rentie ter bestrijding van valsmun terij. De voorgaande congressen zijn gehouden in Kopenhagen (1935) en in Genève (1931). Tot het houden van deze congres sen is besloten bij het verdrag van Genève van 1929. De regeringen van talrijke landen hebben zich toen ver bonden om op geregelde tijden ver tegenwoordigers van de nationale emissiebanken en van de centrale, nationale bureaux ter bestrijding van valsmunterij af te vaardigen naar internationale bijeenkomsten teneinde te komen tot een interna-» tionale samenwerking bij de bestrij ding van valse munters. GEMEENTESECRETARIS PLEEGDE FRAUDE. Op vermoeden van fraude in 1934 gepleegd is A. C. B secretaris-pen ningmeester van het burgerlijke ar menbestuur en tevens gemeente secretaris te Geldrop, gearresteerd. De functionaris, die in zijn ge meente groot aanzien genoot, heeft een volledige bekentenis afgelegd. OORSPRONKELIJKE ROMAN DOOR MIES VAN VELSEN 32.) Opeens hoorde ze Loek snikken. Ze durfde niet naar binnen gaan; als Vader er nog eens was! Om haar onmacht te wreken liep ze naar de slaapkamer en scheurde z'n por tret in tweeën. Zodra ze 't gedaan had. schrok ze van d'r daad; keek verslagen naar de stukken. Dat was héél erg, zoiets te doen tegen Vader. Schuldbewust boog ze 't hoofdje, durfde niet naar 't kribbetje zien. Waar moest ze de stukken laten? O, als Mammie 't zou merken of Vader... Ze zag hulpeloos rond. Voetstappen klonken op 't portaal. Vlug liep ze naar 't openstaande raam en wierp de stukken er uit. „Ze heeft iets," dacht Loek, toen zp Trésorke uitkleedde. „Zou 't i-jn, omdat Han morgen weggaat?" „Kom Titie, je avondgebedje." Aarzelend begon ze, niet vlot als anders; haperde, scheen afge leid. Loek hielp. „Nu maar zoet sla pen, vrouwtje." Ze legde haar neer, doch plotseling barstte 't kind in heftig schreien uit en greep Loek's hand: „O, Mammie, 'k ben zo stout, 't Kerstkindje wil niets meer van me weten." „Wat is er dan, Titie?" Zacht lei ze haar arm om 't schokkende lijf je. ,,'k Heb Pappie's portret ver scheurd." Loek keek naar 't tafeltje, ja, 't was vweg. Ze sdhrok „Foei Titi,," zei ze bestraffend; „hoe kon je dat doen?" Ze trok d'r arm terug. „Weet je wel, dat Mammie daar veel ver driet van heeft. En wat moet Va der er van denken?" „O, Mammie, zeg 't niet, zeg 't niet aan Vader! Ik heb er zo spijt van." Even dacht Loek na. Neen, Han mocht 't in geen geval weten. „Ik zal niets zeggen, Titie, want Pappie zou erg bedroefd zijn, als hij wist, dat zijn Trésorke dat gedaan had. Hoe kwam je zo ondeugend?" „Omdat Pappie boos was op u en toen..." „Nu, wat toen?" „Hoorde ik u huilen," snikte 't kind. Loek had geen vrouw moeten zijn, als haar hart op dit ogenblik niet vertederd was, doch ze liet dit niet blijken en zei ernstig; „Als Vader iets tegen Moeder zegt, mag Titie zich daar nooit mee bemoeien. Jij kunt niet weten, wie gelijk heeft. Onthoud nu maar goed,, dat ik o zoveel van Vader houd en je mij verdriet doet als je niet lief voor hem bent." Stil had ze geluisterd, maar bij de laatste woorden zag Loek haar gezichtje verhel dieren. Ze voelde meer dan ooit, hoe 't kind moest geleden hebben. „Omdat je nu zo'n spijt hebt, zal ik een nieuwe foto voor je bestel len; dan behoeft Vader er nooit van te weten." „Alstublieft, Mam." Loek veegde 't betraande gezicht je af. „Zo, nu zoet gaan slapen." Nog diezelfde avond belde Loek de fotograaf op ja, hij herinner de 't zich wel. Dus overmorgen kan ik de foto komen halen? Neen, niet. thuisbe zorgen." Zou Han 't merken als (hij Titie goedennacht zei? Ze had expres een klokje neergezet in de hoop, dat 't hem ontgaan zou. Terwijl ze al op haar kamer was, hoorde ze hem zeggen: „Nadht Trésorke" en 't sla perige stemmetje van 't kind: „Nacht, lieve Pappie." Had hij 't gezien? Z'n strak ge laat veried niets. Zwijgend gebruikte hij de volgen de morgen 't ontbijt. Dan stond hij op stak nog even z'n hoofd om de hoek van de kamer, waar 't kind sliep. „Pappie, 'k ben al wakker!" „M'n kleine schat, m'n Trésorke, zal je altijd Vaders kindje zijn?" „Ja Pappie," ze kuste hem lach end. Heerlijk, Vader wist niets, was niet boos. 't Scheen hem moei te te kosten zidh van haar los te maken. Eindelijk kwam hij bij Loek te rug. Er was iets onheilspellends in z'n blik, dat haar deed huiveren. „Is dat jouw werk?" Uit z'n zak haalde hij 't ver scheurde portret en hield 't haar voor. „Han." Ze werd doodsbleek, klemde de lippen opeen. Neen, ze kón, ze mócht niet spreken. Even nog wachtte hij. 't Was of de grond onder haar voeten wegzonk. Eer ze zich rekenschap van kon geven, had hij 't vertrek verlaten. XIV. DE GROTE SLAG. „Kom, kom, nu had 'k je toch ver- starVliger gedacht." Dr. van Elten keek afkeurend naar Loek's ang stig gezicht, ,,'t Kind sdheelt abso luut niets, 'n doodgewone verkoud heid. Als ze een paar dagen in huis blijft is 't over." „Hoe komt ze nu opeens verkou den?' zei Loek onredelijk. Hij lachte dan ernstig; „Je mag wel eens om je zelf denken een beetje kalm aan, hoor." „Mammie, wanneer krijg ik t portret? Vandaag?" „Ja, straks ga 'k 't halen." „Mag 'k mee?" „Jij met je verkouden snoetje! Geen denken aan! 'k Zal Barbara vragen of ze een spelletje met je doet." Titiet rok d'r neusje op. „Van Barbara win je 't altijd." Dan met 'n zucht: „Als 'k Tommy krijg voor m'n verjaardag, heb 'k nooit geen andere kinderen meer nodig. Loek lachte. „Tommy is dan maar heel klein en kent niet dadelijk alle spelletjes; misschien is 't ook wel een zusje." „Hè neen, Mam, geen zusje! Va der heeft al 'n Trésorke." „Ga je uit?vroeg Madeleine, die juist met haar beide kinderen 't hek binnenkwam, toen Loek's auto zacht de hoek van 't park om zwenkte. „Even een boodschap doen; bin nen een half uur ben 'k terug!" Ze stopte. „Ja Gaby, Titie is boven. Ik zie jë toch nog wel, Madeleine?" „Natuurlijk tot straks, hoor." Als naar gewoonte wilde Loek door de achterdeur naar binnen gesloten. Ze rammelde ongeduldig. Wie zou dat gedaan hebben, midden op de dag? Nu, dan maar omlopen en bellen. „Zo Barbara," begon ze, „wie heeft..." Ineens hield ze op. Barbara, de zakdoek in de hand, snikte. „Wat is er?" vroeg ze angstig ververbaasd. Toen zag ze Dr van Elten en liep haastig op hem toe. „Is er iets, dokter?" „Kom eens even mee," zei hy ernstig en opende de deur van de spreekkamr. Ze wist niet waarom, maar plot seling was ze zich bewust van een dreigend onheil. Ze greep z'n arm. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5