Maandag was een kalme feestdag Weth. St. Menken sprak over de P.B.O. voor Leidse A.R.K.A. 49 leerlingen kregen goede bedrijfsopleiding in Leiden Dr. W. Dijsselbloem sprak voor de Leidse Kath. Middenstand DINSDAG 13 JUNI 1950 DE LEIDSE COUKANT EERSTE BLAD - EAG1NA 3 5)e £eidóe Siudenten~£uót%utnf-eeöteti Over de Lustrumfeesten van giste ren valt eerlijk gezegd weinig te ver melden. De feestvierende studenten en reünisten hadden, na de rumoe rige nacht van Zondag op Maandag niet veel lust zich erg in te spannen. En reeds bij de programma-indeling was daar bij voorbaat rekening mee gehouden! Wij meldden gisteren reeds, hoe de autorallye van start ging. Daar was alles mee gezegd. Want verder heeft men van deze wedstrijd niets ge merkt. alhoewel de deelnemers waar schijnlijk wel in de stad terugge keerd zullen zijn Een belangrijk onderdeel van de feesten van gisteren waren de recep ties van de verschillende Senaten der Studenten-corpora, disputen, gezel schappen en commissies. Om 5 uur begon in „Den Burcht" de eerste re ceptie. Ieder half uur daarna op een andere plaats de volgende, tot in de avonduren toe. Dit alles gaf de stad eeen buitenge woon vrolijk aanzien. Tot nu toe was de feestviering steeds geconcentreerd rondom Gravensteen, maar gister middag werd het accent verlegd naar de stad zelf. De gehele middag en avond reden taxi's, landauwers en koetsjes door de<atraten, gevuld met studenten in deftig zwart en een an dere keer in bonte kledij. En hoe la ter het werd, hoe vrolijker de stem ming. Luid zingend trokken de feest vierders door de straten, of bezoch ten het concert dat vannacht in „Minerva" werd gehouden. Daarom was het gisteravond in en om het Gravensteen betrekkelijk rustig en konden zij, die er wel aan wezig waren, eens goed genieten van de prettige sfeer en exquise produc ten uit fles en keuken. Weer was de Montmartre vol van romantiek en wie op de „Place du Tertre" kwam, kon zich in het werkelijke Parijs wa nen, door de rustige sfeer die er heerste. Vandaag is het de laatste dag. He denmiddag om kwart over drie wor den de studenten door het Gemeen tebestuur in het Stadhuis ontvangen. Tevens wordt vanmiddag op het Pie terskerkhof het promenade-concert gegeven en vanavond wordt in de circustent het lustrumstuk „L'état de Siège" van Camus opgevoerd. De nachtelijke feestviering zal het ge heel besluiten. Hoewel niet behorend tot de eigenlijke lustrumviering, stond de optocht van ht circus Strassburger toch wel in verband met de feestelijkheden Want zonder lustrum zou de optocht niet gehouden zijn. Een stoet van 36 paarden, vijf olifanten, ponney's, zebra's en dromedarissen vertrok om kwart over twee van het Schut ersveld en langs het Kort Rapen burg, Breestraat, Steenschuur, Doezastraat, Witte Singel, Kaiserstraat, Rapenburg en Prinsessekade weer naar het Schtutersveld terug. Na tuurlijk veel belangstelling van de voorbijgangers. Op de foto ziét men hoe de olifanten „Het Gulden Vlies" passeren. (Foto: „De Leidse Courant") Het eerste deel van de belangrij ke redevoering over „De plaats van de ambtenaar in de publiekrechte lijke maatschappij", welke de heer S. Menken op de A. R. K. A.-ver- gadering in het Gulden Vlies uit sprak. plaatste wij reeds in ons blad van Zaterdag. Hieronder volgt het tweede deel van deze rede. En daarbij de groei naar de me dezeggenschap. Het behoeft geen be toog. dat van katholiek standpunt bezien, juist door de medezeggen schap <üe maatschappelijke verhou dingen geschapen kunnen worden, die sinds jaar en dag zijn verkon digd. Verhoudingen van onderlinge Diploma-uitreiking Ambachtschool Aan 49 leerlingen, die 2 jaar een bedrijfsöpleiding hebben gevolgd en die met gunstig gevolg hebben deel genomen aan het examen „Bekwaam- heidsonderzoek" kon gisteravond in het gebouw van de Ambachtsschool een diploma worden uitgereikt. Be halve vele leden van het bestuur van de Vereniging „De Ambachts school'' en leraren der school, wa ren mede aanwezig de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Hoe staat het met de nieuwe speel velden? Hoe staat het met de door de gemeente in de omgeving van het Heulkamp nieuwe aan te leggen sportterreinen voor de verenigingen ARC en Alphia? Naar ons werd me degedeeld is het wachten op een 200 werkzaam zijn in de omgeving van arbeiders uit de DUW die momenteel Schoonhoven, odra deze daar kalar zijn zal met de grondwerkzaamhe den een aanvang worden gemaakt. Intussen is de eerste groeiperiode voorbij gegaan en zullen de straks te leggen graszoden zich voor Septem ber niet zo gemakkelijk vastzetten. HOOGMADE Op thuisreis. Met het troepen schip „General J. H. McRae" keert soldaat T. L. v. d. Klauw huiswaarts. LEIDERDORP Raadsvergadering. De agenda voor de raadsvergadering van 15 Juni vermeldt o.m.: Voorstellen in zake de verpachting van het viswa ter, de verhuring van de 4 duplex- woningen en het stichten van een woningbedrijf. Voorstel tot wijziging der raadsbesluiten, houdende verlen ging van voorschotten aan de wo ningstichting Patrimonium. Voorstel gratificatie aan gemeentepersoneel, wijziging van de salarisverordening gemeenteperson eel. NIEUWKOOP Geboren: Hendrika Maria, d. v. Th. Pieterse en v, M. van Capel; Simon z. v. W. F. Resting en v. T. van Leeu wen; Johanna d. v. W. F. Resting en v. T. van Leeuwen; Pieter z. v. J. M. Immerzeel en v. A. Resting; Dirkje Niesje Antonetta, d. v. M. T. van Klei en v. J. Willemse. Ondertrouwd: D. C. Versluis, 28 j. en G. C. van Leeuwen, 23 j.; J. Krom wijk, 29 j. en H. W. Voorend, 32 j.; N. Kleijne, 28 j. en M. v. d. Werken 25 j. Gehuwd: G. J. ten Hake en E. J. Voorsluijs. TER AAR Geboren: Johannes C. A., z. v. J. C. Hijdra en v. C. M. Hoogervorst. Ondertrouwd: Fr. Rijneker, 22 j. en M. P. A. Brouwer 22 j. Schaik, ir. H .E. Kruyt en de heer K. Kalemink, die beide zitting had den in de examencommissie. Ir. J. G. van Hoek, voorzitter van de Vereniging „De Ambachts school" heeft vooraf nog eens gewe zen op de grote betekenis van de leerlingopleiding in het bedrijf in aansluiting waarop hij alle werkge vers dankte voor hun medewerking welke zij hieraan hebben willen ver lenen. De resultaten van het exa men waren ook ditmaal zeer bevre digend; slechts 4 leerlingen kwamen voor een diploma niet in aanmer king. Het deed spr. genoegen te kun nen mededelen, dat deze opleiding zich nog steeds in een grote belang stelling mag verheugen. Gezien het werk, dat de leerlingen in hun werk boekjes in hun vrije tijd maken, mag ook van de leerlingen worden ge zegd, dat zij met veel ambitie in het door hen gekozen beroep werkzaam zijn. Na een woord van dank tot de examencommissie te hebben gericht wenste ir. Van Hoek de leerlingen geluk met het behaalde succes. Spr hoopte dat zij op de ingeslagen weg voort zullen gaan en zouden probe ren door ijver, nauwgezetheid en plichtsbetrachting het peil van hun vakbekwaamheid zo hoog mogelijk op te voeren. Hierna ging iï Van Hoek over tot het uitreiken van de diploma's. Voor het diploma timmeren kwamen de volgende leerlingen in aanmerking: R- Balkenende. A. Bosman. P. van Brummelen. Th. van Dorp, J. Dijk stra, C. Hoogervorst, L. v. d. Kwaak W. J. Landman, L. W. Passchier, J. Verhoeven. Ade Visser. Th. de Zeeuw. Schilderen' Th. de Boer en J. v. d. Meer. Machinebonkwerken: J. Bakker, W. van Belkum. J. Boom J. J. Dorst. W. J. van Dijk J. van Egmond W van Egmond. C G- Groenveld J. van Haaren, H. Harteveld. M Hor- tensius, KI. Huizin ga C. van Kam- nen. G. Koppers, C. van Kralingen L. Matters J v. d. Mev. Y. Nijholt. F. Ouwehand, W. Ouwehand, A. v. d Plas. C Roelandse, P Souverijn, N L. Veloo. D. Weima. C. de Zwaan. S. Zijlstra J. W. Janse H. Klinkha mer en G. Menijn. Draaien: P. Rademaker. Gasfittan: K. Rozier. z Electrofechniek: J. Jasperse en J. Koeleman. Auto- en motorh J. Imanse. De voorzitter van de examencom missie, ir. H. E. Kruyt, die zijn grote voldoening uitsprak over de vorde ringen der leerlingen, wees er op dat zij- het zijn, die in de toekomst de bedrijven groot moeten maken. Het tot op heden ontvangen onderwijs zag spr. als een goede grondslag, waarop verder gebouwd kan wor den. Tenslotte sprak ook de wnd. di recteur der Ambachtsschool, de heer C. Brilman, een woord van geluk wens. Hierna was er gelegenheid om de werkstukken der leerlingen te be- '"htigen. waardering; er kan groei zijn naar elkaar toe, nu is het in het bedrijfs leven nog al te veel: op een bepaald niveau de grote massa der arbeiders; vrij hoog de leiders der onderne ming, vrij hoog en daardoor vrij ver weg; en daartussen in die groep van leidinggevende mensen, die uit eigen inzicht of daartoe genoodzaakt bij toerbeurten zowel naar omhoog als naar omlaag boksen. Naast het ge groeide arbeidsrecht ontwikkelt zich nu een sociaal-economische recht, dat het samenwerken inleidt. Ik wil vouraf nog een enkele op merking maken. U zult zich herinne ren dat wij na de oorlog gekend hebben het voorontwerp Vos. In de memorie van toelichting op dat voor ontwerp werd opgemerkt, dat de uit gedachte bedrijfsgemeenschap nu maar eens gerealiseerd en erkend moest worden om twee redenen. De eerste was de bemoeiingen van de overheid met het bedrijfsleven deze is zozeer gegroeid, dat decentralisatie noodzakelijk is. De tweede gedachte stelde: onze soc.-econom. politiek eist een zodani- orde, dat we dit niet alles kunne" overlaten aan de on dernemers. Deze laatste gedachte werd in het voorontwerp Vos derma te uitgewerkt, dat naar veler me ning van de vrijheid in de gebonden heid weinig meer overbleef. Het meest verzette men zich tegen de commissaris-regerings-vertegenwoor- diger. Het is deze periode van strijd geweest, op zich al een verdienste van het plan Vos. welke belangrijke politieke groeperingen, alsmede werkgevers- en wernemersorgonisa- ties ertoe bracht verschillende bro chures aan deze materie te wijden. De Cie v. d. Ven bracht tenslotte in 1918, een ontwerp dat tot Wet werd. En /at hjbben wij nu gekregen, wat gaat er nu groeien? Wat geschapen is, is feitelijk een Raamwet. Vanaf het toporgaan, de Soc.-Econ-Raad,, tot het laagste orgaan, de Ondernemings raad, met daartussen de Hoofdbe drijfschappen de Bedrijfschappen cn de Productschappen, ligt hier fei telijk een volkomen te bouwen or ganisatie. Rekening moet men hou den met algemeen geldende begin selen. met historisch gegroeide toe standen, met concrete omstandighe den met vei houdingen tot het bui tenland _i. v. m. handels-accoorden en arbeidsrecht-afspraken Veel zal nog geleerd moeten worden vooraleer een stevig systeem de praktijk be vestigt. Zoals U weet. is het toporgaan de Soc.-Econ.-Raad inmiddels tot stand gekomen. Samengesteld uit 1/3 ver tegenwoordigers van werknemers, 1/3 werkgevers en 1/3 door de Kroon aangewezen, zal dit lichaam de grote lijn gaan uitstippelen. Dit zal aller eerst wel een lijn zijn in de richting van de Hoofdbedrijfschappen, hoofd groepen van ons bedrijfsleven, zoals we dat kenren in handel industrie bankwezen etc. Daarna en daarnaast zal zeer binnenkort aller aandacht moeten uitgaan naar de onderne mingsraden. Immers wil men berei-" ken de goede geest van de gemeen schapsgedachte en de medezeggen schap. dan moet dat alles eerst ge kweekt worden in de eigen onder neming. We kunnen er zeker van zijn. dat dit (gedwongen en wette lijk geregelde) samengaan en samen werken niet overal een gunstig ont haal zal vinden. Ook niet in katho lieke, kring. Capitulatie voor de ar beidersmassa wordt zulks al heel gauw vermomd Ik ben zo vrij heel deze ontwikkeling te noemen: capi tulatie voor hel algemeen welzijn, of zoals dr. de Kort het nog onlangs noemde in het katholiek-staatkundig maandschrift: ..het algemeen welzijn heeft getriomfeerd in de verplicht- stelling: van het vertrouwvol beraad en de onderlinge samenwerking tus sen ondernemers en werknemer in de ondernemingsraden." De ondernemingen zijn de elemen ten van het bedrijfsleven. Uit de on dernemingen groeien de bedrijf schappen, n.l. de binding,in horizon tale zin. In verticale zin genomen zijn echter ook nodig wat men noemt productschappen, bindingen in ver ticale zin, bindingen rond het pro duct vanaf nrnndUnf *n* pi^n'od'int toe- De S. E. R. zal al deze bedrijf schappen en productschappen moe ten richten cp aller doel; het welzijn van het hele bedrijfsleven als van het hele volk. Dat binnen deze om raming nog veel moet worden ge dacht en gebouwd, geremd en ook gestimuleerd, geleid en omgeleid, het spreekt vanzelf als men let op de mentaliteit van ons Nederl. volk. Af gezien van de minder lieve naam: Chinezen van Europa, is het- onom stotelijk dat we voor de overgrote massa niets miszeggen als we hen noemen: kat-uit-de-boom-kijkers. Maar daarnaast kan niet ontkend worden, dat vele takken bijna alle tegelijk aangepakt moeten worden. Ik noem U vakopleiding regelen op het gebied van prijs en concurrentie, sluitingstijden, arbeidsrecht, bedrjjfs- rechtspraak. En juist met het opsom men van deze zaken kom ik tot de gelukkige constellatie van de Soc.- Ec.- orde der toekomst: De samen werking van particulier initiatief en overheid. Wat ik elders als eens heb opge merkt wil ik hier wel eens herha len: natuurlijk hebben overheid en particulier initiatief een eigen taak, maar als het gaat om het werkelijk algemeen welzijn dan moet men er geen twee boksers van maken, want dan schaadt men het algemeen wel zijn. Of anders gezegd: waarom zo hoog opgegeven van particulier ini tiatief als we ditzelfde part. initiatief bij tijd en wijle zien terugvallen op de overheid; en waarom te hoog op geven van de overheid, als we ook deze instantie fouten van importantie zien maken? Het zijn allemaal mensen, met hun deugden en goede kantjes, maar ook met hun ondeugden. En laat deze lie den van elkander leren, door over leg. Op die wijze wordt inzicht ver kregen, wederzijds. Want zeker de Soc. Econ. Raad, doch ook de lagere organen zullen adviescolleges voor de overheid moeten zijn. Maatrege len op Soc. Econ. gebied, die men van plan is te nemen of die plots ge nomen moeten worden, zullen in de- Soc. Econ. orde van het bedrijfsleven minder spanningen opwekken nade- maal men er weer zelf bij betrokken is geworden. In de Soc Econ. Raad hebben de Ministers of hun ambtenaren vrije toegang met een raadgevende stem. De daartoe geroepen ambtenaren, geroepen qua functie, hebben vrije toegang tot de bedrijfsschappen. Vloeit hier allereerst uit voort, net zo goed als voor de samenstellende delen en werkgevers en werknemers, dat grote intrigiteit en verantwoor delijkheid de mensen moet sieren ontkent kan niet worden, dat ook de ambtenaren met kennis van zaken r.an dergelijke conferenties moeten kunnen gaan deelnemen, met kennis van zaken. Want deze erkende organen van Soc. Econ. orde komen op een pu bliekrechtelijk vlak te liggen, gelijk staat, provincie, gemeente en water schap. Zal in den beginne het oriën teringsproces zich afspelen zonder beambten of functionarissen, en zal het misschien zo zijn, dat voorlopig voldoende is het mede aanzitten van ambtenaren van bepaalde departe menten, het publiekr. karakter leidt er toe dat functionarissen nodig worden. Veraart schat, dat enige honderden bedrijfsschappen zullen verrijzen met een eigen ambtelijke staf. Naast de provinciehuizen en de gemeentehuizen zien we in de toe komst bedrijfschapshuizen, met eigen bedrijfschap-ambtenaren. (Slot volgt). EINDEXAMEN GYMNASIUM. Van de groepen IV en V afdeling B. van de eidexamen-candidaten van het Gymnasium slaagden de da mes Maria van Hagen, Maria C. S. de Jager, Hermina B. Rozemond, al le te Leiden. Martha Wijier te Noord- wijk aan Zee, en de heren W. Holle man, H .Molijn, S. H. Overdiep en J. W. van Wingen allen te Leiden en P. Kuyper en J. W. Meyer, beiden te Oegstgeest. Met" twee candidaten van groep B V wordt het examen voort gezet. Van groej B III slaagde de heer J. H. Braakman te Leiden. „NAAR EEN NIEUWE CHRISTENHEID" Zondagmorgen kwam de afd. Lei den der N.R.K.M. bijeen in de R.K. H.B.S. voor het houden van een Ver diepingsmorgen. Om half negen droeg pater P. Bakker, prior van het Kruisherenklooster te Zoeterwoude, de Hoogmis op, waarbij de gezangen en orgelbegeleiding werden ver zorgd door een koortje uit eigen le den. Alle deelnemers ontvingen de FI. Communie en de celebrant hield onder de H. Mis een korte toespraak waarin hij de Middenstanders op 't hart drukte in de chaos der huidige samenleving de wegbereiders te zijn naar een nieuwe en betere toekomst in het teken van sociale rechtvaar digheid en naastenliefde. Na deze plechtigheid begaven allen zich naar de Aula der H.B.S., alwaar gezamen lijk werd ontbeten. Theorie en practijk. De voorzitter, de heer F. C. de Bossen, heette vervolge as alien hartelijk welkom op deze Verdie pingsmorgen en gaf dan het woord aan dr. W. Dijsselbloem, voor zijn rede: „Naar een nieuwe Christen heid' Ook in het geloofsleven van ce mens, aldus spr., zijn theorie en praktijk op elkaar ingesteld. Zonder theorie wordt de geloofspraktijk een sleur. De opgang naar een nieuwe christenheid wilde spr. bezien in het vlak van de dagelijkse samenleving en het sociale probleem stellen in de natuurlijke orde, maar toch zonder distanciëring van de bovennatuur. In de oplossing van het sociale probleem moeten wij allereerst stel len de wet van het Evangelie, zoals in de Encycliek „Quadragesimo An no'' is aangegeven. Herstel en ver volmaking vari de maatschappelijke orde volgens de wet van het Evan gelie. Er moet zijn een materiële ba sis, waarop liefde en rechtvaardig heid kunnen bloeien. De revolutie in de mens is de grondslag voor de so ciale revolutie op zedelijke normen. Wij moeten een persoonlijke verant woording aan durven, zonder aan te leunen tegen de -collectiviteit. Men wil gezamenlijk de krachten op laten brengen, doch de samenle ving is allereerst een samengaan van van mensen met persoonlijke deugden en geen collectieve deug den. De sociale samenleving is een mensendeugd. De mens moet liefde vol zijn. Onze opgang naar een nieu we christenheid moet zijn een per soonlijke revolutie, een afwenden van de materie, een keren in ons zelf. De moderne mens wil het altijd graag druk hebben met de materie, doch heeft angst om na te denken, om alleen te zijn. Wij moetqn leren ons te beminnen op ons zelf en door offerbereidheid in tijd en in geld een sociale revolutie tot stand te brengen. Persoonlijke bezinning. Persoonlijke bezinning en zelf- training zijn voorwaarden voor een sociale revolutie. Z(jn we wel vol doende doordrongen van de wetten en normen die ons persoonlijk leven regeren? De mens wordt vaak be heerst door de economische mens. Door de druk van materiele posities wint de zakelijkheid van de mens. Ook in onze ontspanning zoeken we te weinig het geestelijke. Ook daar moet de menselijke waarde worden gezocht. De ongereptheid van de na tuur brengt de mens in bewondering en tot aanbidding van de Maker en geeft tevens gevoel voor eigen kleinheid. Men zoekt mechanische ontspanning inplaats van natuurlij ke ontspanning. In onze vrije tijds besteding moeten we trachten vor men te vinden, die ons verwijderen uit het alledaagse leven en op een hoger niveau brengen. Door zelfver nieuwing, door te arbeiden aan ons zelf, aan ons menszijn, geleid door geestelijke en zedelijke normen, kunnen wij het sociale probleem op lossen. Bemin uw naaste. Wij moeten onze naaste beminnen als ons zelf. De liefde voor ons zelf is dus de norm voor de liefde voor de medemens. Spr. belicht dan in 't kort nog de P.B.O., die moet gedra gen worden door mensen en is op de eerste plaats een quaestie van mentaliteit, een quaestie van plich ten en niet van eisen. De P.B.O. schept plichten tot de evenmens en is niet hoofdzakelijk de vervulling van een eis. Het is onze plicht de mensen plichtbewust te maken. „Naar een nieuwe Christenheid" vereist ook beroepsmoraal als per soonlijke beleving, moraal in al ons doen en handelen, ook op zakelijk gebied. Naar een nieuwe Christei- heid door de revolutie in de mens, welke kan groeien uit de bezinning op onze persoonlijkheid. Een welgemeend applaus beloonde dit magistraal betoog, zoals de voor zitter in zijn dankwoord de rede van dr. Dijsselbloem noemde. Om 12 uur was het einde gekomen van deze zeer leerzame Verdiepings morgen. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN. 13 Juni. Kaas. Aanvoer 246 partijen- Prijzen le soort 1.93—1.98, 2e soort 1.80—1.92, en zware tot 2.15 per kg.. Handel ma tig. LEIDEN, 12 Juni. Groente. per 100 kg.: rabarber 414, peen f 20 38, aardappelen 2234, andijvie 514, sla 23-30, aardbeien 88 110, snijbonen 77125, stambo- nen 135150, doperwten 3356, peulen 3569. postelein 512, tuinbonen 3138, spitskool 618, spinazie 621, tomaten A 65 135, per 100 stuks: komkommers 12 32 bloemkool 824, salade 2 3.60, perziken 1640, per 100 bos: kroten 6.109.30, pieterselie 210 5.20, radijs 3.103.40 selderie l.OO—2.40, peen 10—35. 13 Juni Varkens. Aanvoer 170 vette varkens. Prijzen voor: zwa re 152—155, lichte f 146—150, zeu gen 140143 per stuk. Handel vlot. ROELOFARENDSVEEN, 12 Juni Groente. Aardbeien 1936 cent per half pond, kropsla 22 60, bloemkool 826, bospeen f 1423 per 100, peulen I 2 80—3 80, dop- peulen 2.002.30, doperwten 2.20 2.55, Capucijners f 2.552.90. tuin bonen 2.05- -2.35, kassnijbonen 7.50 9.50, kassnijbonen stek 46, dubb. stambonen f 16 50 per 10 kg. Bloemen. Campanula 1522 cent, Lathyrus 311 cent. Lelies 50 60 cent, Esther Read 1033 cent, Colvilleis 827 cent, Violieren 15 24 cent. Bruidsanjers 34 cent. Dui zendschoon 915 cent. Scabiosa 19 21 cent Pioenrozen 1142 cent. ROTTERDAM, 13 Juni. Vee. 3601 totale aanvoer. 725 vette koeien en ossen, 515 gebruiksvee, 244 gras kalveren, 1012 nuchtere kalveren, 108 varkens. 509 biggen, 170 paarden, 16 veulens, 120 schapen, 139 weide en zuiglammercn, 43 bokken cn geiten. Prijzen: vette koeien f 2.652.75, 2.45—2.65, 2.15—2.45 per kg., graskalvcrqn 325225150, nuch tere kalveren f 524844, biggen 353028 slachtpaardcn 1.75, 1.65 cn 1 45 per kg schapen 85 70--50. weide en zuiglammercn 403025. kalfkoeien en melk- kocoen 950—850—750, varekoeien 685600525; vaarzen 700600 450 en pinken 550450375 Aan voer iels korter, "handel traag cn prij zen iets lager voor vette koeien;; graskalveren aanvoer iets kleiner. Heden ove:leed geheel plotseling in de R. K. Pastorie Haagweg, voorzien van het H. Oliesel de Eerw. Broe der WENCESLAUS STOLK O.F.M. Koster van de St. Leo- narduskerk 29 jaar oud Wij vragen uw harte lijk gebed voor zijn zielerust. Leiden, 12 Juni 1950. De gezongen Metten zul len gehouden worden Woensdagavond in de Kerk van St. Leonar- dus om 7 uur. Donderdagmorgen half 10 aldaar de Gezongen Lauden en Plechtige Uitvaartdienst waarna terstond de begrafenis op 't Kloosterkerkhof, Katwijk, Overrijn 7. Namens zijn mede broeders, Fr. Max v. d. Schoot O. F. M. Pastoor „St. Leonardus" RECTIFICATIE. GERTRUDIS HENRIETTE .TACOBA PAARDEKOOPER gcb. POL zal niet plaats hebben te Heemstede doch op het R. K. Kerkhof te Oegstgeest. direct na de plechtig gezongen Re quiem. 4671 tZeiefioantjea AAKGEBODEN Diverse stoelen voor kamer, keuken- en tuin stoelen, Ook verhuren. Voorts prima eiken schrijf- bureaux. ledikanten, dres soirs tafels enz. Vanouds vakkundig adres: A. J. Hartwijk. Burgtsteeg 4 Nieuwe Beestenmarkt 79 (veemarkt) Telef. 124913- 26627. 8566 3? Pappie is trots op z'n kinderen! Moeder laat dan ook vlug een serie leuke foto's voor hem maken. Bij Studio Koopman. Hooi gracht 96, drie versohillen- Te koop wegens leeftijd een prima zaak glas- en meubelhandel direct ontr. te aanvaarden in vooruit gaande plaats. Br. onder no 8499 bur. van dit (blad. Straathof is goedkoper 200 gram ijswafels 47 ct., 100 gram rumbonen 25 ct-. 1 fles Vruchtenwijn 1. 250 gram Bak- en Braad vet 38 cent. Bij al uw aan- konen Midza-bonnen. Haar lemmerstraat 142. 8502 7? Straathof Is goedkoper iGO gram oude korstloze kaas 19 cent. 250 gram margarine 26 cent. 250 gram margarine met vita mine 28 cent. 250 gram dierlijk vet 52 cent. oude kaas 28 cent. Haarlemmer straat 142 Telefoon 23449 Leiden. 8502 Een knutselaars para dijs is het in onze houthal. Triplex board, lijstjesi. latten, latjes planken enz. enz. en concurrerend. Regelmatig restanten lat ten enz. Kaaij. Hogewr,J rn 99. '3? Te koop een makke Ventershit. Groentehandel A. v. d. Slot. Kanaalstr. 47 Lisse- Na 6 uur. 8503 <2? Te koop Motorrijwiel merk Sarolea. 350 c.c. z. kl 1936 tegen e. a. n. b- Te bevr. Nieuwe Voordorp- straat 32, Voorschoten. Na 6 uur. 4665 Ontbijtbordjes 29 cent. Grote diepe borden 35 ct. Platte borden 38 ct. Alle borden ook in crème aar dewerk verkrijgbaar. Kop en schotels 49 ct. Prima buitenlandse import. I. V. AHaarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. 8505 *2* Theeservier compleet 5.98 met fraai randmotief Grote aard. schaal 79 ct. Sauskommen 1.69. Thee servies met prachtig vol bieemdécor 9.95. brood schalen 1.49. kinderkop jes met oor 19 cent. I. V. A. Haarlemmerstraat 48. No va. Noordeinde 43. 8505 ST Rijwielen. Te koop pri ma Dames-. Heren-. Meis jes- en Jongensrijwiel leef tijd 712 jaar. Damessport riiwiel. Kindersportrijwiel alle in staat van nieuw. K Pieters Kerkkoorsteeg 8 Leiden. Na 6 uur geslo ten. 8560 PERSONEEL TT Net R- K. Meisje ge vraagd voor hele of halve dagen. Leeftijd pl.m- 15 a 10 jaar bij Jac. Schrama, Rijrdijk 42. Voorschoten. 'S* Kruideniersbediende gevraagd, pl.m. 16 jaar. bij D. Braam Hoogtstraat 43E Leiderdorp, na 6 uur. Koningstraat 47. Leider dorp. 4668 ST Net meisje gevraagd van 's morgens 83 uur. Zondags vrij. Mevr. Baars. Gevraagd voor direct een flinke jongen, leeftijd 1819 jaar. om bloembol ler. te rooien, en verdere werkzaamheden. L. P. Zon neveld Zonen Voorhout Eloembollenkwekers. Prin sen weg 2, Tel. 7307 (K 2532) Sassenheim- 8567 7? Net meisje b. z. a. voor hi'ish.. ook bek. met win- kelwerk. Dagen. Dinsda g Woensdag en Donderdag van 8 tot 5 uur. Engelse laan 33. Voorhout. 8504 Gevraagd een slagers: ieerling of gevorderd, bu G. J Visser. Haarlemmer straat 71. Leiden. 4673 *2 Jong ervaren chauffeur b. z a.. leeftijd 21 jaar. net persoon in het bezit van rijbewijs A. en B. Weet zijn wagen netjes te on derhouden. Getuigschrift aanwezig. Br. onder no. 4664 bur. van dit blad. DIVERSEN =2* Net R. K- Persoon (ar beidersstand) leeft. 37 jaar zoekt kennismaking met net R. K. Meisje, om na wederzijdse kennismaking f-'-n huwelijk aan te gaan. Br. met foto op erewoord retour, aan agent L. Crt. G. Wassenaar Pickéstraat 1. Noord wijk onder no. 467? bur. van dit blad. "2? Nat. Reel. Dag. Dames en Heren collectanten wor den vriendelijk verzocht de bijeenkomst bij te wo nen op Donderdag 15 Juni 20 uur gebouw Hooigracht 30. muziek en film. 8412 Adverteren doet verkopen

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3