Koningin bezocht met prinsesjes Alphen ad. Rijn RECHTZAKEN Wilt U iets weten? JCaite (fotf résorke MAANDAG 12 JUNI 1950 DE LEIUSE COURANT IWEEDE BI AD PAGINA 4 H. M. de Koningin en de prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet woonden Zaterdagavond de opvoering van „Sprookjes-melodie" bijJ die ten bate van het Roode Kruis werd gegeven. Ofschoon er van officiële zijde niet de minste ruchtbaarheid aan dit bezoek was gegeven, deden bijzondere voor bereidingen wel vermoeden, dat er hoge gasten op bezoek zouden ko men. Honderden beiarigs-c^nden bevonden zich dan ook in de Eooft- straat en toen het gerucnt ging, dat de koningin en de prinsesjes zou den komen, stak'men op veel plaatsen de vlag uit. achttal toonladd'erkereltjesj do, re, mi, enz. zorgen voor de vrolijke noot. Een koortje van frisse verpleegster tjes zong o.l.v. een troubadour een „schlager", tot genezing van alle kwalen. Het slottafreel, een feest voor het oog, kreeg een internatio naal karakter door het optreden van koortjes in de nationale kleeder dracht van het land dat ze voorstel den. De verklanking was een lust voor het oor. De componist zelf begeleid de uitstekend en wist de weinige on zuiverheden op te vangen en weg te werken. Bijzondere lof verdienen de verpleegstertjes en het koor van hof dames en raadsheren, die een goed stukje muziek lieten horen. De trou badour was een historische figuur, zo uit een prentenboek geknipt, maar hij had zijn stem niet geheel mee. De grootvorstin, (zagen we het goed. een dubbel-rol met verpieer ster) had in haar solo met een klei ne detonatie te kampen, maar ze wist zich keurig te herstellen. Ma.ia. de elfenkoningin was een charmant figuurtje, geknipt voor deze rol. Het slotkoor had misschien m meerstem- 1 mige bezetting een breder einde ge vonden. De dirigent, die het geheel beslist beheerste, wist de kinderen zijn wil op te leggen. Chr. A. v. d. M. Eerste prijs voor brandweer. Met 15 andere brandweren nam de Alphense brandweer Zaterdagmid dag o. 1, v. de heer A. Korver deel aan een vaardigheidswedstrijd, wel ke op Ypenburg werd gehouden. On ze plaatselijke brandweer verwierf hierbij een gouden medaille, de eerste prijs. Dank zij dit resultaat heeft Al phen zich verzekerd van een plaatsje in de eindstrijd van de landen wed strijd, die op 8 Juli te Deventer wordt gehouden. Felle brand bedwongen. Heden morgen heeft de brandweer getoond, dat zij haar gouden medaille dubbel en dwars verdiend heeft. Om 9 uur brak er een felle brand uit in een schuur achter de slagerij van- J. Timmers in de v. Manderloostraat. De brand was ontstaan, doordat von ken uit een waterfornuis in papier terecht waren gekomen Een loods van de firma Ponsioen,. waarin voor duizenden guldens materiaal lag op geborgen, liep ernstig gevaar. Met twee slangen wist de brandweer het vuur echter vrij spoedig te bedwin gen. Van verdrinkingsdood gered. Toen het echtpaar v. d. Ster uit de Ongedwongen sfeer Of half acht arriveerden H. M. en de prinsesjes. Ze werden verwelkomt door de ere-voorz. van het Roode Kruis comité, burg. Witschey en me vrouw Witschey-van Unen, die voorz. is van het comité van actie van het Roode Kruis. Vervolgens betraden zij de versierde zaal en namen plaats in de loge. Tijdens de pauze onderhield de koningin zich met het bestuur en de leden van de zangvereniging en met de componist en de schrijfster van de kinderoperetten de heer C. Verruijt jr. en mevr. W. J. BosZwart. De prinsesjes mtngden zich wel dra in het gezelschap van de elfjes, die óar- de koningin e i de prinse fes bltemen aanboden. in een onge dwongen sfeer roemde de Koning!*1 de uitstekende kwaliteiten van Je uitvoerders, waarbij haai de goede zang en het spel bijzonder hadden getroffen. De heer J. Zonn^-eJd. oud-leraar van ret Chr. Lyceu a. vf-ivaardigle voor deze ge'egenh^ d een fraaie oor konde, welke het bezoop van de Ko ningin vermeldt. H.M. zette ap deze oorkonde haar handtekening. Een verkleinde uitgave zal aan alle deel nemers wordei. uiige. nikt. Te omstreeks elf uur vertrok het gezelschap met de hofauto's buiten hartelijk toegewuifd door een grote menigte. „SPROOKJES-MELODIE". Ter wille van de sfeer, die er nu eenmaal in sprookjes dient te zijn. wordt er een proloog gebracht door elfjes met hun koningin Maja. Zij brengen verslag uit van hun contact met bloemen dieren, kinderen en mensen. Alleen de laatste zijn niet blij meer, omdat zij de parel der blij heid. de vrede, verloren hebben. Voortdurend klinken er fragmen ten van het „droom-melodietje", het hoofdthema van de operette, al of niet met variaties, door de proloog. Inderdaad, dit wijsje lokt en wenkt, telkens op een verrassend ogenblik, psychologisch juist gekozen. Het gegeven van de operette is de keuze van een troonopvolger(ster), daar de Grootvorstin van sprookjes land zal aftreden. Er zijn een drietal pretendenten. kleinkinderen van de regerende vorstin. De kroon zal wor den geschonken, aan hem of haar, die er in zal slagen vrede te brengen in het wereldrijk. Allerlei verrassende vondsten zijn speels verwerkt in het geheel. Een DE KONINGIN EN DRIE PRINSES SEN TE ALPHEN a. d. RIJN. In de pauze werden de elfjes, die in de operette meespeelden, aan de Konin gin en de Prinsessen voorgesteld. Tweede van rechts Prinses Beatrix, in het midden de prinsessen Irene en Margriet. Achter de elfen H. M. Koningin Juliana. Hofzichtstraat Zondagmiddag een fietstochtje maakte, werd bij de nieuwe brug over Kromme Aar zijn aandacht getroffen door enkele per- nen, die met stok een kind trachtten te bereiken dat in het water lag. v. d. Ster aarzelde geen moment, trok snel zijn bovenbroek en jasje uit en sprong te water. Hij bracht de drenkeling, een zes-jarig zoontje van des familie van Tol uit de Rozen straat. op het droge. Geboren: Joannes Cornelis, z van C. C. van den Berg en M. v. d. Kant. Maria Johanna Agnes, d. van F. A. Bahlmann en E. Bos; Klaas, z. van J. Staring en J. W. Vergeer; Gerar- dus, z. van G. Schreuder en W. van Wijk; Johannes Nicolaas, z van R. van Dijk en P. J. v. d. Lee; Gerar- dus Henricus Johannes Maria. z. van J. A. J. Simmerman en C J. M. Straathof: Pieter Karei, z. van D van der Waals en J. Ph. Oosterling. Petronella Machtilda Maria, d. van J. W. van Hees en G. G. Wakker; Dirk Cornelis, z. van P. Raaphorst en J. A. O. Amersfort. Ondertrouwd: Gijsbertus J. H. te Kolsté, 28 jaar en Maartje Rijnsbur ger 25 j.; Cornelis Petrus Klerks, 27 j. en Adriana A. Th. van Leeuwen 31 j.; Frederik Snel 28 j. en Adriana C. van der Linden 26 j. Getrouwd: M. Nomes en I. H. de Groot; G. Groenhof en M. Hunink; I. Mioch en P. van der Kwaak; H. Stolk en G. H. Kok. Overleden: Cornelia van der Meer 74 j. wed. van van der Werf. BODEGRAVEN Voetbal in dienst van de kanker bestrijding. Zaterdagavond was het een gezellige boel op het Elsto- terrein. De muziekver. „Soli Deo Gloria" blies en sloeg vrolijke klan ken de lucht in. Vele honderden toe schouwers stonden rond de lijnen om getuigen te rijn van de voetbalwed strijd EstoBodegraven combinatie tegen een Politie-elftal. De aftrap werd verricht door mr. J. Coles, bur gemeester vn Bodegraven. Wie ge dacht had dat de dienaren van Her mandad voor de geroutineerde com binatie 'n zacht eitje zouden vormen, heeft het lelijk mis gehad. De gehele wedstrijd hebben de politie-mannen aardig partij gegeven. Dat ze een eervol resultaat bereikten, was in hoofdzaak te danken aan de soliede achterhoede, waarin vooral de doel man zich een keeper van klasse toon de. De combinatie wist na rust twee maal te doelpunten en ontving daar door de medaille, welke door B. en W. was uitgeloofd. Hiermede kwam het einde van deze aardige strijd, waarvan de geldelijke opbrengt ten goede komt aan het fonds voor kan kerbestrijding. Zeldzame vondst. Bij de verbou wing van de boerderij van de heer G. van Oosterom in Oud-Bodegraven vonden arbeiders in de grond onder de vloer var. het oude woonhuis een aarden pot waarin zich een aantal gouden munten bevonden uit de ja ren 1600 en 1700 o-m. een gouden Zeeuwse daalder. Van de meeste de zer munten was de rand afgesneden, waaruit men kan constateren, dat men de waarde mat naar het ge wicht. Hengelsport. In de alhier opge richte hengelaarsver. is het volgende bestuur gekozen. J. Boef (voorz.), M .Haak (secr.), G. v. Dijk (penn.) en André de Jong Jr en W. Dom burg, commissarissen. Geboren: Aart, z. van C. Stam Verburg; Lena C. A., d. van J. Bak kerStolwijk; Antje, d. van H. Bij- ker— C Oosse Ondertrouwd: N. Spreij en M. J. Balvert; J. P. van Klaveren 35 jaai en A. S Heijkoop 34 jaar. Getrouwd- J. A. v. d. Be~g 19 jaar en H. M. v. d. Voorn 20 jaar; Th. Veis 22 jaar en Hijltje Wilhelmus 20 jaar. Feest van de arbeid te Hazerswoude De drie afdelingen van de K.A.B. te Hazerswoude vierden gisteren ee- zamelijk het jaarlijks feest van de arbeid in Groenendijk. Om kwart vóór negen trok een fiere stoet man nen onder tromgeroffel achter hun vaandels van het narochiehuis naar de kerk van Sint Bernardns. Vóór de plechtige Hoogmis werden de werk tuigen gezegend, waarhij de' mannen v an de K.A B. trouw beloofden aan bun katholieke beginselen. Onder de H Mis hield d° geest, adv. van de afd. Groenendijk, pas toor Hennekens, een toespraak, waar in hij de arbeid voorhield als, de ware uiting van liefde voor God en de evennaaste en als de verwezenlijking van Gods H. Wil. De gezamenlijke H, Communie was weer de treffende éénwording van allen met Christus en met elkander in Hem. Het geza menlijk ontbijt deed denken aan de eerste christenen, die ook na het H. Offer en H. Gastmaal in liefde zich verenigden en het brood deelden. De heer van der Ploeg uit Zoeter- woude, lid van het hoofdbestuur van de R K. Landarb. Bond en van de Tweede Kamer, wekte de leden op tot hechte eendracht in het streven naar de verwezenlijking van de idea len van de K.AB. 's Avonds om 8 uur waren de leden weer met hun echtgenoten en verloofden in het pa rochiehuis. Met aandacht luisterden zij naar het woord van de voorzitter van de afd. Groenendijk, de heer M- Heijmans. Op de hem eigen wijze smakelijk en overtuigend schetste hij het ontstaan en de groei van de K.A.B. Zijn oproep voor getrouwheid en aansluiting moge gehoor vinden bij allen, die de kracht en de zegen van deze katholieke organisatie da gelijks zien en ondervinden. Hierna gaf de geest. adv. een inleiding op het toneelstuk „Maria Goretti". Het levensoffer van dit jonge kind moet ons tot nadenken stemmen. Welke moeder zou meer vreugde aan haar kind beleven, de oude moeder van Maria Goretti of de moeder, die in haar toegeeflijkheid haar meisje V2ak een ergernis laat zijn voor de omgeving? Het toneelstuk, onder re gie van de heer P UI jee gaf ons hier op het antwoord. De totale verwor ding van het gezin Serenetti en het eenvoudige geloof van Moeder Go retti en haar kinderen. De strijd van de reinheid tegen brute hartstocht bereikte zijn hoogtepunt in de laffe moord van Alessandro op het jonge kind Maria. In de gevangenis heeft een ziel met God gevochten. De ver schijning van Maria in de glorie van de hemel en de worsteling van de ziel van de moordenaar Alessandro hielden de toeschouwers in gespan nen stilte. We mogen de regisseur wel dankbaar zijn en allen, die dit spel zo ontroerend gespeeld hebben Geboren: Nicolaas D., z. van A. van der He\iden en E. Hoogeveen; Johanna W. A., d. van A. Verhorik en van M- Niewets;; Joannes N.. z. van Fr. Plasmeijer en J. C Verhaar Getrouwd: P. Vet en M. C- C. de Nobel. Overleden Daniël Boer, 20 jaar: T. de Rooij, 70 jaar echtgenote van P. Bremmer; A. van Elswijk 64 jaar. NIEUWKOOP Aalmoezenier Groenendijk op thuisreis. Met het Engelse passa giersschip „Atlantis", dat op 7 Juni uit Djakaarta is vertrokken keert uit Indonesië terug majoor-aalmoe zenier P. C. Groene,ndijk. Men verwacht dat het schip rond 1 Juli in Nederland zal aankomen. Verkeers-examen door de jeugd. - De leerlingen van de drie hoog ste klassen van de O.L.-, de Chr. en de R. K. Jongensschool legden het verkeersexamen af. Maandenlang hadden de betreffende kinderen on der leiding van de postcommandant van de Rijkspolitie, de heer A. Bramkamp, consul V.V.V., ge oefend en moesten nu de „vuur proef" doorstaan. De te volgen route leidde door de Dorpsstraat, via de Nieuwveen- seweg, Achterweg en Kolfbaan naar het beginpunt, het gemeentehuis. Langs deze route waren verschillen de verkeersborden geplaatst. Zelfs een oversteekplaats voor voetgan gers en verkeerslichten ontbraken niet; op de Achterweg was een rij wielpad geimproviseerd. Burg. van der Weijden toonde zijn belangstelling. De publieke belangstelling was groot; menigeen zal zich hebben af gevraagd: „wat weet ik eigenlijk van verkeersregels?" Nadat de kinderen zich piet hun rijwielen netjes 2 aan 2 aan de rech terzijde van d estraat hadden opge steld, werden de rijwielen gecontro leerd. Hier en daar viel eenop merking. Langs de weg werden alle meisjes en jongens gadegeslagen, waarbij aantekening werd gehou den van de gemaakte fouten. Het geheel had een vlot verloop. Maat er werden vaak ernstige fouten ge maakt. Eén meisje had een gelukje. In de Kolfbaan mocht niet gefietst wor den. Alle examinandi, in de war gebracht door een andere aanwij zing, stapten halverwege toch weer op en reden in.... de val. Ons ge- luksterretje liep heel netjes naast haar fiets de gehele Kolfbaan af en was dus de enige die het aldaar goed deed; geen wonder, want zij had een lekke band. Het resultaat van dit examen is echter zo, dat postcommandant Bramkamp met grote voldoening op deze middag kan terugzien; een en ander gaf ook moed voor mogelijke toekomstplannen van de consul v. h. Verbond voor Veilig Verkeer. Aan hen die slaagden zal in de a.s. Verkeersweek een diploma worden uitgereikt, terwijl de besten nog een insigne krijgen. HAAGSE POLITIERECHTER Riemen snijden van andermans- leer. Hij nam zo nu en dan leer mee van een ander. Dat nam de Officier hem erg kwalijk en hij eis te er een maand gevangenisstraf voor. De raadsman wees op verzachten de omstandigheden die hier konden gelden en het blanco strafblad. Daarmee rekenig houdend, volstond de rechter met opleggen van f. 25 boete of 10 dagen hechtenis, bene vens voorwaardelijk een maand ge vangenisstraf met drie jaar proef tijd, en de verplichting om de be nadeelde schadeloos te stellen. Een gemene streek. In goed vertrouwen zette des morgens de melkboer de flessen met melk voor de huisdeuren in Leiden; J. B. zag daar iets in, en nam de flessen mee. Dat gebeurde zo'n beetje regel matig; in totaal had hij zestig fles sen melk iweten te bemachtigen toen hij betrapt werd. De Officier vond het een gemene streek van verdachte want er moet in de maatschappij toch nog enig vertrouwen mogelijk zijn. Omdat verdachte reeds eerder met de politie in aanraking is ge weest; luidde de eis nu twee maan den gevangenisstraf. De politierech ter veroordeelde daartoe. Pas achter het stuur De tuin der G. J. N. uit 's Gravenzande had nog slechts twee maanden zijn rij bewijs, toen hij in de Hoofdstraat te Sassenheim met de door hem be stuurde auto een aanrijding veroor zaakte. Er stond een auto links en rechts van de weg geparkeerd, en N. pro beerde er nog net tussen door te rij den, hetgeen net niet ging. Hij kwam op het trottoir terecht, waar een voetgangster werd aange reden, die een onderbeenbreuk be kwam. Verdachte vond dat hij eigenlijk niet zo heel veel schuld aan het on geval heeft, omdat de bestuurder van een auto die uit de voor hem tegenovergestelde richting kwam, even had moeten wachten. „Dan zou er niets gebeurd zijn", vond verdachte. „Als U gewacht had, óók niet", repliceerde de Officier, die ƒ100 boete of 25 dagen hechtenis en twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk eiste, benevens intrekken van het rijbewijs gedurende een jaar. De rechter veroordeelde tot de gevraagde boete, benevens drie maanden intrekken van het rijbe wijs. Vraag: Kortste weg van Voorhout naar Megen per auto? Antwoord: Voorhout. Leiden, Al phen, Bodegraven (nieuwe rijksweg) Utrecht, Zeist, Woudenberg Ede, Arnhem, Nijmegen. Wychen, Megen; afstand 143 km. Vragen oveï reizen per trein kunnen wij niet beantwoor den in deze rubriek. Vraag: Kortste weg per fiets van Oegstgeest naar Bergen op Zoom en van Bergen op Zoom naar Den Bosch, hoeveel km.? Antwoord: Oegstgeest, Haagse Schouw, Voorschoten, Ypenburg, Rot terdam, Dordrecht, Moerdijk, Zeven bergen, Oudenbosch, Roosendaal. Ber gen op Zoom; afstand ruim 100 km. Bergen op Zoom. Roosendaal Breda, Tilburg, Den Bosch, afstand 65 km. Vraag: Kortste route per fiets van Lisse naar Mook; hoeveel km.? Antwoord: Lisse, Leimuiden, Al phen aan den Rijn, Bodegraven, Woerden. Utrecht, Zeist, Doomi Rhe- nen. Opheusden, Andelst, Nijmagen, Maiden, Mook; afstand 130 km. Vraag: Kortste route per fiets van Lisse naar Heeg, hoeveel km.? Antwoord: Lisse, Haarlem, Alk maar, Den Oever. Afsluitdijk Kom- werd, Bolsward, Wolsum, Oudega, Heeg; afstand 1'50 km. VEILIG VERKEER. Weggebruikers, Die kindersterfte moet verminderen Snelverkeer, denk om de kinderen! BINNENLAND. Sinds Maandag van de vorige week werd de 26-jarige matroos L. Th. M. S. uit Venlo vermist. Hij was opvarende van het vliegkampschip „Karei Doorman". Zaterdag is zijn lijk gevonden in de 2e Katendrechtse haven te Rotterdam. Te Steenwijk is een vechtpartij ontstaan. Een zekere P. P. werd met een mes in de rug gestoken, waardoor een long werd geraakt. De man is in levensgevaarlijke toestand naar het ziekenhuis te Meppel overge bracht. BUITENLAND. Te Bradford in Yorkshire (En- I geland) zijn bij een brand in een speelgoederenmagazijn Zaterdag drie vrouwen in de vlammen omgekomen. Volgens officiële cijfers kan de „National Homes Incorporated", de grootste Amerikaanse firma voor de vervaardiging van montagewoningen, elke tien minuten een montagewo ning met vier kamers maken. Deze woningen kosten ongeveer 6.000 dol lar, enige duizenden dollars goedko per dan een gewoon huis van dezelfde afmeting. De Amerikaanse luchtmacht heeft een camera gemaakt, die van een op 3.300 meter hoogte vliegend vliegtuig een strook van veertig k.m. van de aarde in twee seconden kan fototgraferen. Calcutta is Zaterdag geteisterd door een cycloon, die een snelheid had van 110 km. per uur. Twaalf personen werden door takken van bomen en uithangborden gewond. In geheel West-Bengalen werd schade aangericht aan de gewassen. OORSPRONKELIJKE ROMAN DOOR MIES VAN VELSEN 29) Ze ging terug naar Bas. In 't voorbijgaan hóórde ze Mevrouw Warsage tegen Evelyn zeggen: „Ziek weineen, dat is natuur lek een uitvlucht." De laatste gast was vertrokken. Warsage stond tegenover z'n moe der. „Ze heeft je wel een fiasco la ten slaan." „Hoe zo?" „Nu, je meent toch niet, dat ie mand in die ongesteldheid gelooft?" Hij haalde de schouders op. „Dan moeten ze maar proberen 't tegen deel te bewijzen." Meer ontstemd, dan hfj wilde laten blijken, ging hij heen. De eerstvolgende dagen negeer de hij Loek en t koele beleefdheids woord, dat hij haar noodgedwongen in gezelschap toevoegde, griefde haar nog meer dan z'n zwijgen. 't Ergste vond ze echter, dat Ti- tie er onder leed; 't kind vroeg niets, maar aan tafel gleed haar handje, vaak in die van Loek en geen enkele maal liefkoosde ze haar Vader in Loek's bijzijn. Dit openlijk partij-kiezen hinder de Warsage, vooral wanneer z'n Moeder er bij was. „Trésorke van middag gaan we uit." Hij hield haar in de hal staande. „Mammie ook?" „Neen, wij samen.'* „Dan blijf 'k maar liever thuis." „Neen, je blijft niet thuis ,je gaat mée en pas op, als Tc nog eens zo'n antwoord krijg!" Ze ging mee, in lijdelijk verzet, dat hem woedend maakte en z'n verbittering tegen Loek deed toe nemen. Misschien had z'n moeder gelijk, dat ze Trésorke van hem probeerde af te trekken. Hij keek naar 't kind, dat zwijgend door 't raampje van de auto naar buiten tuurde. „Heb je al een verlanglijstje ge maakt voor St Nicolaas?" Zonder hem aan te zien schudde ze 't hoofd. „Antwoord behoorlijk Titie!" „Neen, Vader." Geërgerd zweeg hij. Éénmaal vergat ze haar ver driet. „Daar gaat tante Miep met Jan en Els en Loetje!" Ze sprong overeind en bonsde tegen de ruit „Daaag!" Miep zwaaide terug. „Nu is 't genoeg, ga zitten," zei hij streng. Onmiddellijk zat ze weer stil naast hem. Toevallig deed Loek 's avonds dezelfde vraag„En wat wil Titfc nu graag van St Nicolaas?" „Een broertje." Loek zuchtte. „Neen nu niet, 't is veel te koud, misschien met je ver jaardag." „Wanneer is dat, Mam, nog lang? Bloeien de plantjes dan weer in m'n tuintje?" „Als de dubbele narcissen bloei en, weet je wel, die mooie lange tulpen." „Zal Tommy ook wel fijn vinden!" Ineens lachte Loek hardop. Ze tilde Titie op schoot. „Wie zegt je, dat hij Tommy zal heten?" „Niemand." Verbaasd zag 't kind haar aan. Van 't eerste ogenblik, dat ze aan een broertje had durven denken, was die naam Tommy er mee verbonden geweest. „Hoe anders, Mam?" „Dat weet ik nog niet." „O, noem hem alstublieft Tom my!" Er moet een eind aan komen, dacht Loek, anders is 't kind d'r he le St. Nicolaas bedorven. Een avond voor 't naar bed gaan begon ze: Han, kan je nu heus niet •begrijpen, dat 't mij ook genoeg ge kost heeft, van 't diner weg te blij ven. Moet je daar nu veertien da gen lang zo'n houding voor aanne men? Zie je niet, dat Titie daar on der lijdt?" „Wat ben je weer goed op de hoogte van haar gevoelens." Spottend zag hij Loek aan. „Jam mer dat je met de mijne zo slecht rekening weet te houden." ,,'t Was verkeerd van me, dat 'k me door je liet overhalen en 'k ben overtuigd dat 't ellendig voor je was op de avond zelf, maar heus, toen Titie vroeg, of ze me zien mocht, schaamde k me ze vreselijk, dat 'k voor de deur ging staan, uit vrees, dat ze toch zou binnen ko men. Toen wist ik gelijk, dat 't niet mocht." Hij had zwijgend geluisterd, zon der haar in de rede te vallen. Haar kalme rustige toon trof hem, maar hij wist niet goed, wat te zeggen en mompelde half binnensmonds; „Overdreven ideeën." XIIL OM HET KIND. „Loek!" Met grote stappen haal de hij haar in 't by 't hek van Den nenoord. Ze draaide zich om; bleef staan. „Jij Dick?" „Is me dat lopen!" hijgde van Elten.. Ze ladhte. „Een huisvrouw be hoort op tijd aan de koffietafel te zijn. Kom je mee?" „Neen, Loek, ik wil alleen je raad. Weet jij iets, dat René graag zou hebben?" „Ja 'ns even peinzen. Een boek..." weifelde ze. „Ach, dat geeft iedereen d'r. Be denk wat anders als je kunt." „Een radio dan." „Meen je dat?" „In elk geval weet 'k dat ze er dolgraag een zou hebben, maar toen ik Mamma Warsage 't voorstel deed, stuitte 'k op een berg bezwa ren. Misschien kan jij 't er door ha len." „Vast en zeker, 't Elan net nog voor 'k weg moet.' Hjj nam afscheid. „Tot ziens!'" riep ze hem na. Warsage had z'n houding in zo verre veranderd, dat hij Loek weer in de algemene conversatie betrok. Inwendig ergerde hij zich, dat Ti tie 'hierop dadelijk reageerde. Was 't geen duidelijk bewijs, dat ze meer om Loek gaf, dan om hem? Hij verdubbelde z'n zorgen om 't kind genoegen te doen overlaad de haar met geschenken en betrok voor de vorm ook Loek in 't spel. 't Succes bleef niet uit. Trésorke werd weer de oude. Ongeveer 'n week voor Kerstmis vertelde hij aan tafel terloops z'n plannen voor een nieuwe vlucht. Loek liet geen verwondering blij ken, vroeg ook niet naar de datum. Van René vernam ze, dat 't daags na Nieuwjaar zou zijn. „Die goeie Dick," zei 't meisje. „Weet je Loek, dat hij een radio voor me bouwt? Ik ben er werke lijk verlegen mee." „Kom, welnee, hij doet 't graag; knutselen is immers een' liefhebbe rij van hem." „Hij zei op m'n protest: Laat me jou maar een beetje verwennen, k heb altijd zo verlangd een Zusje te hebben, "k Vond dat hij er verdrie tig uit zag. Waarom zal een man als hij toch niet trouwen?" Onbevan gen zag ze Loek aan. „Waarschijnlijk stelt hij te hoge eisen." Ze stond op. „Kom, k ga Titie van school ha len." „Waar jij 't tegenwoordig zo druk mee hebt, is me een raadsel,zei Miep verwijtend. Ze was Loek ex pres tegemoet gegaan. Dat ze na 't diner haar huis scheen te vermij den, vond Miep erg verdacht. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1950 | | pagina 8