De autoraces te Zandvoort Nederlandse dames handbaipioeg verslaat de Franse met 6-3 Kievit S wint in topvorm MAANDAG 12 JUNI 1950 ÜE LEID!- COURANT TWEEDE HLAD - PAGINA 2 Ken Wharton vloog met zijn wagen naar Nederland en won FR ZAL GISTEREN op het Zandvoortse circuit wel geen gelukkiger man zijn geweest dan de Engelsman Ken Wharton. Gistermorgen vroeg vloog hij met zijn 500 cc Cooper renwagen per vliegtuig van En geland naar Nederland, nam deel aan de internationale 500 cc-race, die in Zandvoort werd gehouden, ein digde als eerste en mocht daarna zijn lauwerkrans ontvangen uit hanaen van Z.K.H. Prins Bernhard, In het begin van deze wedstrijd leek het, dat Wharton het niet ge makkelijk zou krijgen. David Par ker met zijn Parker Special vocht fel met Wharton om de eerste plaats,, maar in de zevende ronde viel Par ker uit wegens machinedefect en toen was de race voor Wharton beke ken. Hij werd niet meer bedreigd en eindigde met grote voorsprong vóór zijn landgenoot Watkins. In deze wedstrijd startten drie Belgen en drie Nederlanders tegen vijf Engel sen. Twee Nederlanders Lex Beels en Richardson, beiden met een Beels special, brachten het aantal Holland se deelnemers terug op een, toen zij uitvielen. Onze derde landgenoot, Dillenius eindigde als vierde, maar was een ronde achter geraakt. Van de drie Belgen viel van der Brempt uit met machinepech en zijn beide andere landgenoten reden de gehele race in de achterheode en ein digden dan ook met drie ronden achterstand. De uitslag luidt: 500 cc race, 17 ronden, 71.288 km. 1. Ken Wharton (Engeland) op Cooper 38 min. 25.4 sec., gem. snelheid 111.32 km. 2. Watkins (Engeland) op Cooper 38 min. 1.4 sec., gem. snelheid 110.545 km. Op één ronde: 3. Hedland (En geland) op Cooper, 4. Dillenius (Ne derland) op Cooper. 5. Cox (Enge land) op Cooper. Op drie ronden: 6. Van Hauw (België) op Saro Special, 7. dr. Hanlet (België) op Telna. De snelste ronde was genoteerd voor Parker met 2 min. 10,1 sec., ge middelde snelheid 116.03 km. De nationale sportwagenraces, ge organiseerd door de K.N.A.C., be gonnen onder zeer gunstige weers omstandigheden met de strijd in de laagste klassen, de wagens tot 750 cc en die van 1100 cc In de kleinste klasse nam de Haarlemmer Henk Hoogeveen met zijn 650 cc Minor da delijk de leiding, vergrootte ziin voorsprong geleidelijk en had zelfs in de dertiende ronde al zijn tegen standers gelapt. Hij werd onbedrfiegd winnaar. In de 1100 cc-klasse werd Van Houten (Heemstede) met zijn Fiat 1100 eerste. Aanvankelijk moest hij felle strijd leveren met ir. Visser op M.G. „Magna", maar toen deze in de 13e ronde met een gebroken versnel ling stil kwam te staan, was ook hier de spanning verdwenen. Uitslagen: 750 cc-klasse, 15 ron den 62,895 km. 1. Hoogeveen (Heemstede) op Minor 39 min. 11.8 sec., gem. snelheid 96.28 km. Snelste ronde Hoogeveen met 2 min. 35.1 sec. gem. snelheid 97.32 km. 1100 cc (15 ronden, 62.895 km.). 1. Van Houten (Heemstede)' -op Fiat 37 min. 27.2 sec., gemiddelde snelheid 100.76 km. Snelste ronde: Van Houten in min. 25,9 sec., gem. snelheid 103.45 km. Ook in de 1500 cc en de 2000 cc- klasse was de strijd al spoedig be slist. In de zwaarste klasse nam van der Tuyn uit Rotterdam op Cotura BMW de leiding vóór de 12 cy der Ferrari van de Antwerpenaar Roosdorp. Een lid van het Roode Kruis werd door de Rotterdammer aangereden en moest met een gebrO' ken been naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Roosdorp vervolgde met grote voorsprong zijn weg reed in een hoog tempo de race on bedreigd uit. In deze race reed ver der een 27 jaar oude Bugatti me", die op de derde plaats eindigde met een ronde achterstand achter Beem- sterboer op BMW. Maus Gatsonides vocht vijr ronden lang met van der Lof om de eerste plaats in de ander halve literklasse. Toen brak het lin ker achterwie,1 van de „Gatso" en was ook hier de spanning verdwe nen. Van der Lof werd met grote voorsprong eerste en spannende was nog slechts de wedstrijd om de twee de plaats tussen de drie M.G.-rijders, Kuhne, Molenaar en Roeloffzen. De uitslagen luiden: 1500 cc-klasse: (15 ronden 62.895 km.). 1. Van der Lof (Haaksbergen) op M.G. Midget tijd 36 min. 29.8 sec. gem. snelheid 103.38 km. Snelste ronde Gatsonides met „Gatso" 1500 2 min. 18.5 sec., gem. snelheid 108.99 km. 2000 cc klasse 15 ronden 62.895 km 1. Roosdorp (Antwerpeh) op Ferrari „Mille Miglia" 34 min. 22.3 sec., gem. snelheid 109.78 km. De laatste wedstrijd va nde dag in de klasse boven 20000 cc leverde een overwinning op voor de Limburger Tielens. Deze race bracht heel wat meer spanning dan de voorgaande. Maus Gatsonides met een Gatso, Tie lens met een Delahaye, Baren- dregt met een Gatso en van Dieten met een Jaguar bleken al spoedig de vier snelsten te zijn. Zij reden met geringe onderlinge afstanden hun rondjes. De uitslag werd over 15 ronden, 62.659 km.: 1. Tielens (Meerssen) met. Dela haye 33 min. 41,8 sec., gem. snei- heid 112 km. per uur. 2. van Dieten (Den Haag) Jaeuar 33 min. 48.6 sec., gem. snelheid 111.61 km. 3. Baren- dregt (Den Haag) met Gatso 4000 Sport, 34 min. 2.7 sec. Op één ronde: 4. Sijhthoff (Wasenaar) met Healy. 5. van Dijk (Wassenaar) met Ford V8.. Sneyste ronde Tielens 2 min. 9.9 sec., gem. snelheid 116,13 km. ROEIEN WEDSTRIJDEN KONINKLIJKE. Met de vlaggen halftok op de tri bune zijn Zaterdagmiddag de nationa le en internationale roei wedstrijden van de .,Kon. Ned. Zeil- en Rotfiver- en.ging" op de Bosbaan bij Arister- dam begonnen. Dr. R. J. Th. M urer, eerste onder-voorzitter en ereli van de Koninklijke, was twee dagt n te voren overleden. „Het zou niet in. de geest zijn van de overledene" zo werd bij de aanvang van de wedstrij den door de luirsprekers aang kon- digd, deze wedstrijden af te elas- ten, maar de schaduw van zijn ïeen- gaan zal deze dagen hangen ov ïr de Bosbaan op welker totstandkoming dr. Meurer zo'n grote invloed heeft gehad." Het heengaan van dr. Meurer Kruk te voorts zijn stempel op de weostrij- den doordat Nereus zich uit alle nummers, waarop het had ingeschre ven. heeft teruggetrokken. Dr. Meu rer is nl. 50 jaar lang coach van deze vereniging geweest. De belangrijkste uitslage^ lul den: Snelroeien dames jonge duibbel vier* 1. Viking 3-48.1; 2. de Vliet 3.49.1; 3. Willem UI. Oude Vier: 1. Triton 6-58.4; 2. Wil lem UI 7.03.0. Twee zonder stuurman: 1. Njord 7.48 0; 2. Willem III 8 03.0. Veteranen Skif: 1. de Hoop (Jan Zeegers) 3.53.4: 2. de Maas (Muntz). Jonge twee B: 1. de Laak 9.9.4; 2. Triton 9.16.0. Jonge acht dames: 1. Het Spaarne 4.1.1.; 2. de Laak 4.7.0; 3. de Vliet. Oude twee: 1. Triton 9.45.2; 2. Die Levthe 9.57.4. Jonge twee A: 1. Het Spaarne 8 55.2; 2. Die Leythe 9.2.0; 3. Viking 9.25.1; 4. Njord 9 29.2. Jonge acht A: 1. Njord 7.1.3; 2. DDS 7 22.0; 3. Triton 7.38.1; 4. Pho- cas 7.45 0. Jonge vier B; 1. Laga 7.48.3 2. Tri- Ion 7.53.2; 3. de Hoop 8.2.1; 4. Argo 8.6.2. Vier zonder stuurman: 1. Triton 7.53.1; 2. Willem III 7.55.0. Jonge acht B: 1. Laga 7.2.0; 2. Tri ton 7.13.3. Onder ideale weersomstandigheden werd op het ADO-terrein in het Zui derpark de handbalwedstrijd Ne-1 derlandFrankrijk (dames) ge speeld. Aan deze wedstrijd, waarvoor een flinke belangstelling bestond, ging een jeugdwedstrijd heren tussen een bonds- en een Westelijk elftal voor af. De westelijke jeugd was aanzien lijk sterker en won met 83, nadat bij de rust reeds een 32 voorsprong was verkregen. Na een op keurige wijze uitge voerd entré der ploegen en het spe len der volksliederen werd om even 3 uur onder leiding van scheidsrech ter Mühlhaus begonnen en reeds in de eerste minuut nam Nederland door mej. E. Dammers de leiding (1—0). De Franse dames speelden echter een snel aanvalsspel en na 5 minuten v/as het mile Tarlet de rechtsbui ten die de partijen op gelijke voet bracht 1). In de 13e minuut brak na goed opbouwend werk van de Nederlandse halflinie mej. van Gennep keurig door en met een on houdbaar schot in de linker-beneden- hoek was de stand 21. Een minuut later werd de Franse verdediging, die- overigens een goe de indruk maakte, weer gepasseerd toen M. Hedouin een schot van mevr. Steenhorst—Schuurman verkeerd beoordeelde en via haar handen de bal in het doel liet verdwijnen (3—1). In de tweede helft verschenen de Franyaises met een invalster mile Stahl i.p.v. Courson op de ilnksbui- tenplaats. Twee minuten na de her vatting zond mej. Handgraaf een hard schot in, dat de Franse doel- vrouwe weliswaar stopte, doch de bal stuitte achter de lijn en het was 41. Een enorm schot na 9 minu ten van mevr. van Manen trof we derom doel f51) en zelfs uit een strafworp, die de Franyaises werd toegekend, konden zij de achter stand niet verkleinen. Na 11 minuten schoot mile Tarlet een tweede straf worp onhoudbaar achter mej. Mewe (52), doch mej Handgraaf ant woordde met een scherp schot, dat mile Bedouin in eigen doel sloeg (6—2) Kort voor tijd plaatste mile Thalanny keurig naar Tarlet, die on houdbaar voor de derde en laatste maal voor de Franse dames scoorde. LAWNTENNIS I. C. VAN NEDERLAND. De uitslagen van de tweede dag van de ontmoeting tussen de inter nationale clubs van Nederland (ver sterkt) en die van Amerika, luiden: Bromwich (Ned. si. Larsen (A..) 62 75; Karper (Ned.) verl. van Morea (A.) 7—5, 6—3—6; Van Swol (Ned.) verl. van Kovaleski (A.) 25 75, 46; Harper en Rinkel (Ned.) verl. van Morea en Larsen (Amerika) 46, 7-5, 16. De internationale club van Ame rika heeft de wedstrijd tenslotte met 84 gewonnen. De uitslagen van de laatste dag luiden: (spelers van Ned. I. C. eerst genoemd). Van Meegeren verl. van Larsen 4 6 1210 26. Worthington sl. Ko valeski 68, 64, 64. Bromwich verl. van Seixas 06 46. Van Swol en Rinkel verl. van Kovaleski en Seixas 57 64 16. Bromwich en Worthington sl Larsen en Morea 6—2 6—4. CRICKET DE EERSTE TESTMATCH ENGELAND—WEST-INDIë. Toen Zaterdag de stumps werden getrokken luidde de stand in de eer ste testmatch EngelandWest-Indië te Manchester: Engeland, eerste innings: 312, West-Indië, eerste innings: 215. Engeland, tweede innings: 228 all out., West-Indië, tweede innings: 122 voor 4. West-India heeft thans dus nog een achterstand van 263 runs met 6 wickets in handen. L. C. C.—QUICK (H.). De cricket wedstrijd tweede klasse C tussen L. C. C. en Quick (H.) werd gewonnen door Quick (H.) met 115 runs. L. C. C. 29 runs, Quick (H.) 144. KORFBAL BONDSVERGADERING K. N. K- B Het voornaamste punt van de agenda voor de bondsraadsvergade ring van de Kon. Ned. Korfbalbond, welke Zaterdagmiddag te Utrecht is gehouden, was het geschil, dat gere zen is tussen de O. K B. en de K. N. K. B. als gevolg van het besluit van de Overijsselse clubs om zich uit de competitie van de landelijke bond te rug te trekken en te gaan deelne men aan de competitie van de O. K. B. De betrokken clubs zijn tot deze stap overgegaan, omdat zij zich niet konden verenigen met het besluit van het hoofdbestuur om de Oostelijke eerste klasse te splitsen in een Gel derse en een Overijsselse afdeling. Na langdurige besprekingen is op voorstel van de vergadering een be middelingscommissie benoemd, die tot taak heeft te trachten een op lossing te vinden, die voor de be trokken clubs in beide provincies aanvaardbaar is. ZWEEFVLIEGEN H. UYT DEN BOOGAARD KAMPIOEN VAN NEDERLAND Nadat de vorige week op het zweefvliegcentrum Teriet van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart de nationale ploegkampioenschappen waren vervlogen, waren dit weekend de individuele kampioenschappen aan de beurt. De uitslag luidt; 1. H. Uyt den Boogaard, vliegclub Teuge, 200 pun ten voor een vlucht van Teriet naar Boekelo, 62 km. in 1 uur 33 min.; 2. J A. Aalmoes, Zuidhollandse vlieg club, 178 punten voor een vlucht van Teriet naar Winterswijk, 55 km in I uur 31 min.; 3. W. H. Hofmann, Zuidhollandse vliegclub, 97 pnt.; 4. H Winkelman, vliegclub Teuge, 59 1 punten. COURSES TE DUINDIGT Op bijna onbegrijpelijke wijze wint Kievit S iedere course; vo«ral in de internationale courses is Kie vit S niet te kloppen. In de komen de HollandBelgië-courses zal hij ongetwijfeld al haar concurrenten kunnen weerstaan. De eerste course werd een schitte rende overwinning voor Ooststar (A. G. de Meulder Lisse, rijder J. de Vlieger), Oehoe S (B. W. de Jong) nam verschillende aanvallen op Goststar, doch J. de Vlieger hield door goede leiding Ooststar in de lijn, waardoor deze overwinning zeker was. De Marceline-prijs, een ren voor 2-jarige paarden over een afstand van 900 m. werd met gemak gewon nen door de favoriet Flying Gal (Pye). De 3e course, waarin Lucky Saint en Lady Hesperus de leiding namen, moesten deze al spoedig afstaan aan de bekende korte-baan draver Miss A (eig. W. v. d. Heyden). In de fi nish maakte Kentucky's Queen B (J. v. d. Berg) het Miss A nog even lastig ,doch J. Wagenaar had met Miss A een zekere overwinning, wel een bewijs, dat Miss A ook gemakke lijk 2000 m. courses kan lopen. In de Diana-prijs, de z.g. klassie ke ren, met een hoofdprijs van 1000.werd buiten verwachting ae grote favoriet Bonheur Pernu (J. v. Yperen) geklopt door Kamila (A. v. Dijk). De 5e course, waarin Linotte S (J. Wagenaar) zijn meerdere moest erkennen in Morning Star (W. Geer- sen) werd door laatstgen. gewonnen. New Vlamingman behaalde een goe de 2e plaats en Meintje V (B. de Jong) viel erg op door de 3e plaats te bemachtigen), All-Ablaze A.' v. Dijl) won de Mi- lano-prijs van de favoriet Paragas, nadat eerst het klasse-paard Etoile du Nord de leiding nam, de afstand 2000 m. schijnt voor Etoile du Nord te groot te zijn. Black Ribbon (Pese) het nieuwe Franse paard, bezette de 2e plaats. In de laatste course ging de strijd alleen om de 2e en 3e plaats, omdat Kievit S (A. Voordouw) van meet af de Jeiding nam, en steeds uitliep. Legality nam na matige strijd met Leo Axkit de 2e plaats in, ook Hap- uy Saint en Joe Axkit liepen een goede course. De uitslagen van de gehouden draverijen te Duindigt luiden: Minervaprijs: afstand 2000 m. Prij- zendraverij voor 3, 4 en 5-jarige paar den die nog geen 6O0.hebben ge wonnen: 1. Oostar (H. A. v. d. Mey), 2. Qelioes (B. U. re Jong); Toto: winnend: 2.70, pL: 1.1Q, T.10, 1,60, gek. 8.10, cov.: 6.70. Marguériteprijs: afstand 2120 m. prijzen draverij voor paarden, die 2000.dóch nog geen 7000. hebben gewoimen: 1 Miss A. (J. Wa genaar) tijd: 3.05.4 km. tijd: 1.26-6. 2. Kentucky's Queen B. (N. Heskes). Toto: winnend: 3.90, pl. 1.50, 2.80, 1.50. gek. 5.40, cov. 8.30. Madeleineprijs: afstand: 2120 m. prijzendravevij voor paarden die 600 doch nog geen 2000.heb ben gewonnen. 1. Morning Star (W. H. Geersen) tijd: 3.12.3 km. tijd: I.28.3; 2- New Vlamingman (R. W. Laarman). Toto: winnend: 3.10, pl. 2.10, 5.10, 3-20, gek.: 26.10, cov. 14.50. Mercedeprijs: afstand: 2520 m. prijzendraverij internationaal voor paarden, die f 3000.of meer heb ben gewonnen: 1. Kievit S. (W. H. Geersen) tijd: 3.36.4 km. tijd: 1.26.6; 2. Legality (G. v. d. Wal); 3. Leo Axkit (J. Wagenaar): Toto: winnend: 1.40, pl. 1.10. 1.10, 1.10. gek. 3 20; cov. 2.20. Marcelineprijs: afstand: 900 m. voor 2-jarige Nederlandse paarden: 1. Blauw-Zwart verloor, S.J.C. speelde gelijk DE BENELUX-WIELERRONDE. Zaterdag werd de Benelux-wieler- ronde verreden met als eindpunt het Olympisch Stadion te Amsterdam. De winnaar Wim Snijders rydt zijn ere ronde in het Stadion. BLAUW ZWART—H.F.C. 2—6 HFC heeft gistermiddag, aange moedigd door een grote schare sup porters Blauw Zwart op eigen ter rein een stevige 6—2 nederlaag toe gebracht en zichzelf daardoor een plaats veroverd in de tweede klasse. Het was een misschien wat ge flatteerde maar in iedere geval verdiende zege, die de Haarlemmers bevochten op een tam spelend BI. Zwart, dat echter ook met pech te kampen had. Voor de aanvang van de wedstrijd werd de overleden BI. Zwart-voorzitter met 2 minuten stil te herdacht. Reeds in de eerste minu ten van de wedstrijd vloog een drie tal keiharde schoten van de Blauw Zwart-voorhoede tegen paal, lat en nét naast. Eén van de drie bijvoor beeld de strakke kogel van P. v. Rhijn had wel een doelpunt mogen zijn. In de 10 minuut volgde de eer ste gevaarlijke aanval van HFC, die op min of meer fortuinlijke wijze door D. v. Leeuwen uit het doel werd gewerkt. HFC beantwoordde de serie Wassenaarse aanvallen met een tegenoffensief. In de 18e minuut kwam daaruit na een getreuzel in de Wassenaarse achterhoede het eerste doelpunt voort (01). HFC bleef in de aanval en keeper v. Leeuwen redde enkele malen op fraaie wijze. In de 32e minuut werd het 02, toen een HFC-voorhoede speler, alleen voor D. v. Leeuwen gekomen, onhoudbaar inschoot. Er volgden enige goede aanvallen van Blauw Zwart, Wils kopte eenmaal in 's keepers handen en een goed schot van P. v. Rhijn, na een fraaie combi natie met Wils leverde ook al geen doelpunt op. Twee minuten voor de rust werd de voorsprong van de Haarlemmers 0—3 toen, alweer na 4.en fout in de achterhoede een héél ver schot van de linkervleugel via de onderkant van de lat in het Was senaarse heiligdom belandde. De tweede helft begon al weer met een hevig Blauw Zwart-offensief; ge heel HFC stond op de eigen helft te BONDSELFTAL TEGEN KOPENHAGEN. Na afloop van de wedstrijd tegen Finland vernamen wij, dat het Bondselftal, hetwelk Zondag a.s. in het kader van de Olympische Dag tegen Kopenhagen speelt, als volgt is samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Huybregts (BW) en de Jong (ADO). Midden: Weenink (Brabantia), Terlouw (Sparta) en Verbeek (Spar ta). Vóór: Vermunt (RBC), Rijvers (N AC), Langelaan (HBS), Lenstra (Heerenveen) en Hofma (Heeren veen). Ais reserven zijn aangewezen: Sa- ris (BW), Mertens (Willem H), Bauman (ADO) en Steenbergen (Feyenoord). verdedigen. Toch lukte het de BI. Zwarten het eerste tegenpunt te sco ren (13). Zes minuten later bracht een fraaie aanval van de Haarlemse linkervleugel het vierde doelpunt U4). Vier minuten later werd het vijfde doelpunt geboren uit een aanval van de rechtervleugel (15). blr. nog voordat een half uur gespeeld was, was de stand 16. Blauw Zwart was een geslagen ploeg. Een enkele maal werd er nog een uitval in de richting van het Haarlemse doel on dernomen. HFC ging zich wat meer op de verdediging toeleggen. Kort \oor het einde lukte het Blauw Zwart uit een corner het tweede te genpunt te scoren (26). V. V. P. S. J. C. 0—0. In een uiterst sportieve wedstrijd heeft gisteravond op het Zuiderpark te Den Haag, de tweede ontmoeting plaats gehad tussen V. V. P. en S. J. C.. Waren wij over de thuiswed strijd van S. J. C. vorige week lang niet tevreden, nu kunnen wij getui gen, dat vooral het verdedigende gedeelte van S. J. C, zich volkomen had hersteld en aanvoerder Groa ts oud komt voor zijn perfecte werk zeker een woord van lof toe, terwijl invaller keeper de Lincel, door menige goede safe veel heeft bijgedragen voor het schoon hou den van zijn doel. Alleen de schot vaardigheid van de S. J. C. voorhoe de ontbreekt nog. Reeds dadelijk bleek, dat beide partijen aan elkaar gewaagd waren en de aanvallen wisselden elkaar snel of in een ge lijk opgaand spel. Na 20 minuten spelen verkregen de S. J. C.-ers 'n kleine meerderheid en moest V. V. P. zich veelal alleen bepalen tot verdedigen, terwijl de enkele uitval voor Groenewoud C. S. geen enkel bezwaar opleverden. In deze periode van overwicht waren S. J. C. zeker één of meer doelpunten toegeko men, echter kwam rust met blanco stand. Li de tweede helft lag het zwaartepunt anders, want vooral ihet eerste halfuur kwamen de meeste aanvallen van V. V. P., doch behoudens enkele hoekschoppen, kreeg de Haagse voorhoede geen schijn van kans bij de hechte S. J. C. verdediging. Het laatste kwartier gooiden de S. J .C.-ers er nog een schepje op, met gevolg, dat zij nog verschilt/eiide gevaarllijke srituatfcs voor het V. V. P. doel konden scheppen. Onder grote spanning verstreek de tijd zonder dat een der partijen Ihet winnende punt kon scoren. Teylingen-tournooi. Gi leren heeft „Teylingen" een voetbahour- nooi gehouden, waarvan de uitsla gen zijn: Onze Gezellen Lisse 51, TeylingenThe Victory 11 (na strafsch. door The Victory gew.). LisseTeylingen 42, Onze Gezel lenThe Victory 83. G.D S.—R.V.C 0—1. Na de eer ste G.D.S.-aanvallen komt R.V.C aan het woord en neemt het G.D.S.-doel onder schot. De achterhoede is er echter goed in, terwijl R.V.C. het doel nog al eens op de verkeerde plaats zoekt. Toch weet zij na or ij veer 15 minuten spelen de G.D.S. doelman te verrassen. (01). Bij de G.D.S.-aanvallen blijkt de voorhoede het juiste schot te hebben thuis gela ten. De R.V.C.-achterhoede is echter in prima vorm Rust komt met on veranderde stand en ook het einde. GDS2RVC 2 4—2; DGGS b— Woe - oen a 0—3; DGS c—Groene weg a 60. Esto—V.EP. n 3—2. De laatste der nederlaagwedstrijden is ondanks de warmte de beste wedstrijd van Esto geworden, De Woerdenaren die in de GVB in de eerste klasse uitko men, waren met de voor twee tellen de spil uit 't eerste verschenen. Het samenspel was bij de bezoekers be ter verzorgd dan bij de thuisclub en hun forse spel intimideerde blijkbaar de physiek mindere Esto-spelers. Het eerste kwartier waren de gasten het meest in de aanval. Dit werd be loond met een doelpunt, dat echter in geheide buitenspelpositie werd ge- coord. Toch waren de aanvallen1 van de withemden niet zonder ge vaar. Uit een flitsende aanval schoot v. Doorn keihard in. De Woerdense doelman raakte vallende de bal nog aan, die reeds het doelvlak passeer de. Dit was voor de scheidsrechter moeilijk te constateren. Na de rust v/as het eerste kwartier voor VEP. De Esto-doelman was echter „safe". Dan trok aanvoerder v. Doorn naar voren en dit inspireerde blijkbaar dc anderen. Het einde kwam tenslotte met 32. KagiaStompw. Boys 12. Ook de laatste beslissingswedstrijd is door St. Boys gewonnen. Het le klasseschap is dus op overtuigende wijze veilig gesteld. Uit een scher mutseling weet Kagia na 6 minuten het le doelpunt te scoren. Nog voor rust werd de stand gelijk uit een goede voorzet van rechts, welke door de midvoor in het hoekje wat nog open was, werd ingezet (11). Ook in de tweede helft heeft St. Boys het beste van het spel gehad en speelde overal technisch beter dan Kagia. Het 2e doelpunt ontstond uit een vrije trap, gegeven voor ge vaarlijk aanvallen. De midvoor, goed opgesteld tussen de Kagia- backs, wist met een kopbal, de door de rechtsbuiten op een centimeter geplaatste bal in 't net te jaren (1—2). Flying Gal (H. Pije) tijd: 0.57.4; 2. Brandal (J. Claes); Toto winnend: 1-50, pl. 1.10, 1.40 gek.: 1.80, cov._: 2.40. Dianaprijs: afstand: 2400 m. voor 3-jarige merriën, ingeschreven in het stamboek Nederlandse paarden (vol bloeds): 1. Kamila (A. W. van Dijk) tijd: 2.40.6; 2. Bonhei»' Perdu (J. van Yperen). £olo: winnend: 5.80, pl. 1.20,l.?0. gek.: 3.50, cov.: 5.90 Milanoprijs: afstand: 2000 m. voor paarden van 4 jaar en ouder. 1. All Ablaze (A. W. van Dijk) tijd 2.08.2; 2. Black Ribbon (J. C. Pex); Toto.: winnend: 5.40, pl. 2.50, 2 gek.: 16.cov. 4.20. Tctale omzet: 48.151,50. SCHERMEN \NEDERLAND—ENGELAND (SABEL) 8—8. In Huis tei Duin te Noordwijk werd de landen-equipewedstrijd op sabel gehouden tussen Nederland en Engeland. De Engelsen wonnen de ontmoeting met een zeer klein tou che-zege (64 tegen 60 ontvangen treffers). Beide teams hadden 8 ge wonnen partijen geboekt. Aanvankelijk leek het er op,, dat de Nederlanders de overwinning zou den gaan behalen, want de eersie drie partijen waren snel in Neder landse overwinningen omgezet. Deze achterstand was de Engelse gasten kennelijk te bar, want geducht kwa men zij nu opzetten. Reeds bij het aanbreken van de pauze hadden zij hun achterstand tot 53 verkleind. Na de hervatting der wedstrijden ging het nog even gelijk op, het werd 64, maar daarna nam. naar mate het einde naderde, de spanning toe: eerst werd het 66, toen werd qjn beurten weer een partij gewonnen en het einde kwam met 8—8. ZEILEN WEDSTRIJDEN OP DE WESTEINDER PLASSEN. Vier Amsterdamse en twee Aals- meerse zeilverenigingen hebben dit weekend zeilwedstrijden georgani seerd op de Westeinder plassen. Het zonnig weer met een vrij krachtige wind begunstigde de wedstrijden op de eerste dag in bijzondere mate. De uitslagen van Zaterdag luiden: Drakenklasse: 1- Puzzble H, stuurm. G.van Wijk. Regenboogklasse: 1. Hollandia, stuurman C. van Staveren. Valkenklasse: 1. Anneke, stuur man, G. A. S. Jongeneei. Sharpie-klasse A: 1. Watergeus: stuurman F. Laagwater. Olympiajollen: 1. Flossie, H. Lesage 16 M2. Eenheidsklasse A.: 1. Betty, stuurman S. v. d. Steeg. 12-voetsjollenklasse B: 1. Stam pertje. stuurman W. Maarse. Idem B-: Taling, stuurman H. Sauer. Vrijheidsklasse: 1- Boeki, stuurm. B. Boeschoten. De resultaten van gisteren zijn: Drakenklasse: 1. Puzzle II. stm. G. v. Dyk. Regenboogklasse: 1. Stokpaardje stm W. Berghoef. Valkenklasse: 1. Whipet st. H. Zuiderbaan. 12 m2 (Sharpie) klasse a: Mustang stm S. Kraan. Olympiajollenklasse a.: 1. Pinguin in stm. B. Markus. 16 m2 Eenheidsklasse a.: 1. Betty, stm. S. v. d. Steeg. 12 Voetjollenklasse a. 1. Tecumseh stm. A. Zegers. Pampusklasse: 1. Bruinvis stm. K. Spaargaren. BRIDGE. HET EUROPEES KAMPIOENSCHAP. Be uitslagen van de zitting van Zaterdag luiden: Italië sloeg Gr. Britt. met 7 match- punten, IJsland sloeg Ierland met 29, Zweden sloeg Nederland met 9, Frankrijk sloeg Denemarken met 18 en België sloeg Finland met 44 maichpunten. Uitslagen van Zaterdagavond: Gr. Brittannië sl. Denemarken met 140 pnt. IJsland sl. Italië met 33 pnt. Noorwegen sl. Finland met 9 pnt. België sl. Nederland met 7 pnt. Frankrijk sl. Ierland met 46 pnt. Dameskampioenschap: Gr. Brit- tannië sl. Zweden met 32 pnt. Dene marken sl. Italiq met 20 pnt. België sl. Noorwegen met 25-pnt. Ierland sl. Finland met 16 pnt. In de laatste ronde won Gr. Brit- tannië met 25 matchpunten van Frankrijk, Zweden met 11 van IJs land, België met 11 van Italië, Dene marken met 29 van Finland en Noorwegen met 23 van Iarland. In h*t eindklassement hebben En geland en Zweden ieder 14 pnt doch Engeland heeft in deze kampioens competitie van Zweden gewonnen, waardoor het Europees kampioen werd De overige landen werden als volgt geklasseerd. Italië, IJsland, Frankrijk 13 pnt., Nederland en Bel- gie 12 pnt., Ierland 8 pnt., Dene marken 5 pnt., Noorwegen 4 pnt en Finland 2 pnt. De eindstand van het kampioen schap voor dames luidt: 1. Groot Brittanie 12 pnt., 2 en 3 Frankrijk en België 11 pnt., 4 en 5 Zweden en Denemarken 8 pnt., 6 en 7 Italië en Ierland 6 pnt., 8 en 9 Finland en Noorwegen 5 pnt. SCHAKEN P. T. T. clubkampioenscliap. In de laatste ronde van de finale om dit kampioenschap, welke plaats vond in het gebouw van de Post- chèque en Girodienst te 's-Graven- hage, is de Leidse P. T. T. Schaak club er niet in geslaagd, haar groot ste concurrent, de Rotterdamse P. T. T. Schaakclub, te slaan. De Leide- naars verloren met 2J4 tegen 1Y<- Plet eindresultaaat is thans gewor den: 1. Rotterdam, 2. Amsterdam, 3- Leiden, 4. Den Haag. De eervolle derde plaats, uit het grote aantal van deelnemende P. T. T. Schaakverenigingen, mag echter zeer verdienstelijk worden genoemd.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6