Tweede 4-1 Oranje nederlaag in één week Hoe de wedstrijd tegen Finland verliep DWV en Emma promoveren Een geslaagde Katholieke Sportmiddag MAANDAG 12 JUNI 1950 I E LEIUSE COURAN T TWEEDE BLAD PAGINA 1 Slecht Oranjespel, maar de scheidsrechter nog slechter HENSINKI, 11 Juni. VAN EEN SPECIALE A.N.P.-VERSLAGGEVER Twee maal een zware nederlaag, 41 tegen Zweden en dezelfde cijfers tegen Finland, een treurig resultaat van deze Scandinavische tournee. De Zweden hadden met grotere cijfers kunnen winnen en de Finnen zou den met kleiner verschil hebben gezegevierd, als scheidsrechter Eklind niet zulke domme dingen had gedaan. Maar wat niet uit te wissen is: beide nederlagen waren volkomen verdiend en het Nederlandse voetbal staat nu toch wel onderaan op de internationale ranglijst, het kleine Luxemburg niet meegerekend. Aan wie de schuld te geven? Aan de spelers? Aan de officials? Aan het systeem? Aan de gehele constellatie in de Nederlandse voetbalwereld? Aan de voetbalmoeheid misschien? Waarom zouden wij de schuld aan de spelers geven? Zij hebben over het algemeen wel hun best gedaan en niettemin gefaald, want zij kun nen niet beter. Nederland heeft in derdaad op het ogenblik geen betere voetballers. In vroegere jaren kwam ons spel nog wel eens tot grote hoog te door het enthousiasme en de wil om het er tegen sterke tegenstanders zo goed mogelijk af te brengen. Maar ook die eigenschap kan ons verte genwoordigend team de laatste jaren niet meer opbrengen Men krijgt de indruk, dat de spelers, stuk voor stuk, moe zijn. voetbalmoe. Lange seizoenen, kampioenswedstrijden, promotie-degradatie-ontmoetingen, beker, vriendschappelijke wedstrij den, landen wedstrijden, oefenmafc ches'tegen Leeds United. Middlesex Wanderers enz. enz. Het programma van professionals is even zwaar als dat van de Nederlandse amateurs. En mo«?en wij dat van de jongens eisen? Heerst hier niet een verkeerd inzicht bij de leiders van de bond, die zo gaarne het zuivere amateurisme willen handhaven en dat valt te begrijpen maar niettemin willen bijblijven met andere landen zonder de daarvoor nodige offers aan tijd en training te brengen? Wat moeten wij voorts denken van de leiders van ons Nederlands voetbal, die na de nederlaag tegen Zweden die raak was er niet in zijn geslaagd de spelers mentaal zo voor te bereiden, dat zij op verbe ten wijze de Finnen met hoge cijfers cnder de voet liepen? Wij horen nog ten afgevaardigde ter bondsvergade ring van de KNVB een week gele den, met volle overtuiging verklaren, dat verhoging van het spelpeil niet belangrijk was. Niemand, die toen fel tegen deze defaitistische uitspraak opkwam. En het resultaat is een on- geloof lijk prestigeverlies van het Ne derlandse voetbal in het buitenland. Nederland is nu een vierde klas voet balnatie, die in de toekomst wel eerst een onderhandelaar naar het buitenland mag zenden om voeling te nemen of men nog tegen het Ne derlands elftal wil spelen. Het heeft geen zin om over sys teem of over perspectief te praten. In het vertegenwoordigende snel, dat Nederland te Stockholm en Walsinki heeft gedemonstreerd zit nicLs meer m Het lid van de keuzecommissie, Verlegh, was te Stockholm na aflooD van de wedstrijd van mening, dat onze ploeg, na een uitgooier, steeds weer een klap met de hamer kreeg Die klap in de Zweedse hoofdstad was hard en juist geweest; te Hel sinki kreeg men er nog één bij. Vol komen k.o. keert de Oranjeploeg naar Nederland terug Waar men, dat zijn leiders, trainers, verenigingsbe sturen en spelers, zich ernstig zal moeten beraden hoe uit deze diepe put te komen. Wat nog te zeggen over de wed strijd en de spelers? De Finnen speelden een aardig vlot spelletje, dat vooral in de eerste helft in hoog tempo werd uitgevoerd. Maar een grote indruk maakten de gastheren niet. En misschien waren zij zelf wel het meeste verrast door het zwakke spel, dat de Oranjehem- clen toonden. Zeeburgia en Neptunus naar de 2e klasse In de beide Westelijke afdelingen is thans ook de beslissing inzake pro motie en degradatie gevallen. In Af deling I moest Zeeburgia de vlag strijken tegen DWV. En dat ge schiedde op wel tragische manier, want Zeeburgia had na 25 min. met 30 de leiding, doch het einde kwam met 35. En Zeeburgia had aan een gelijk spel genoeg. De eindstand is: D.W.V. 4 3 0 1 6 15— 7 Zeeburgia 4 2 1 1 5 9- O.S.V. 4 0 13 1 1—10 De beslissingswedstrijd in Afde ling II tussen Neptunus en Emma is tenslott door de Dordtenaren ge wonnen. Met 21 bleef de club van de gebrs. v. d. Gijp de baas over de Rotterdammers, die ogenschijnlijk zulke goede kansen op behoud had bij de aanvang der degradatiewed strijden. H.F.C. promoveert, In de strijd der 3e klassers viel eveneens de beslissing en wel ten voordele van HFC, dat met niet min der dan 62 van Blauw Zwart won. De Haarlemmers namen daardoor niet alleen revanche op de Wasse- naarders, maar promoveerden door dit resultaat tevens naar de 2e klas se ten koste van D.C.V. Laakkwartier won haar laatste wedstrijd ook (3 2), doch zonder resultaat. H.F.C. 6 4 119 18— 9 Laakkwartier 6 2 3 1 7 87 BL Zwart 6 1 2 3 4 13—19 D.C.V. 6 1 2 3 4 13—19 S.J.C. speelt gelijk. De Noordwijkse club heeft gisteren maar ten dele revanche genomen voor de nederlaag, welke vorige week tegen VVP werd geleden. Een gelijk spel (00) was het resultaat en aangezien ook de wedstrijd GSV Tonegido gelijk eindigde is het resul taat voor VVP lang niet slecht. Er was naar Nederlandse begrip pen slechts weinig belangstelling voor de voetbalwedstrijd tussen Fin land en Nederland, welke als pro- Icog diende voor de grote stadion- feesten, welke ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de stad Helsinki voor uitverkochte tribunes werden gehouden. Toen waren er zeker 65.000 kijkers in dit prachtige olympische stadion; tijdens de voet balwedstrijd teeen Nederland luist iets meer dan 16.000. In het met zon overgoten witte stadion, waarin een prachtige groene grasmat lag, ontwikkelden de Fin nen een vlot aantrekkelijk spel, met aardige combinaties in de breedte en in de lengte, welke door het mat te spel van de beide Nederlandse achterspelers, in het bijzonder van Potharst, weldra zeer gevaarlijk ble ken te zijn. In de dertiende minuut gebeurde er iets, wat achteraf gezien waar schijnlijk van zeer grote invloed is geweest op het resultaat van deze ontmoeting. Terlouw gaf mid voor Asikainen een duwtje? in de rug. aar voor Eklind terecht een vrije trap toekende De vrije schop kon juist buiten het strafschopgebied v. orden genomen. De Oranjehemden vormden het bekende muurtje, maar de Finnen bleken tactisch heel wat in hun mars te hebben, want de in telligente Lehtovirta, die de vrije trap wilde nemen, gaf een „hakje" naar de achter hem staande Martin die een schot loste, dat juist over de iat vloog. Een minuut later schoot Michels, in vrije positie staande, hoog over. Finland leidt uit strafschop Terlouw wist, toen midvoor Asi kainen trachtte door te breken en de bal inderdaad had vrijgemaakt, niet beter te doen, dan de Fin op onge- c.orolofde wijze ten val te brengen, binnen het strafschopgebiedDe scheidsrechter, die enkele minuten tevoren reeds een freekick tegen on ze spil had uitgedeeld, wees naar de witte stip; strafschop De achterspe ler Myntti schoot rustig en laag langs Kraak heen, 10. In plaats dat dit doelpunt de Oran- iehemden wakker had geschud, ble ven onze spelers een spel demon- oreren, dat combinatorisch niet on aardig in elkaar zat, maar zonder vaart breedtespel en fantasie werd uitgevoerd. De Finse achter hoede, die zeker geen sterke indruk maakte, kreeg daardoor voortdurend gelegenheid zich tijdig te herstellen, maar niettemin werden midvoor Mi chels nog enkele prachtige kansen om de gelijkmaker te scoren aange boden, maar zijn schoten vlogen over of langs doel. Intussen bleek Lehtovirta een speler van goede klasse te zijn, al werd het hem soms zeer gemakkelijk gemaakt door het hopeloos zwakke spel van Potharst, die menigmaal de bal maar over de z'jlijn trapte al had hij er veel nut tiger dingen mee kunnen doen. Nog twee doelpunten Na een half uur wist Finland de /oorsprong te vergroten. Midvoor Asikainen kreeg de bal van zijn snel le linksbuiten toegespeeld. Potharst, die als een beginneling speelde, werd door Asikainen verrast, Terlouw stak de handen omhoog om aan te geven dat de Fin buitenspel stond, waarbij hij echter vergat, dat Huy- bregts nog enkele meters dichter bij net doel stond dan Asikainen. Kraak moest uit zijn doel lopen en de har de schuiver verdween langs onze doelman in het net (20). Onze verdediging bleek zo lek als een zeef te zijn. De toch werkelijk niet zo schitterend spelende gastheren Lepen rechts en links door onze ver dediging heen, waarbij Terlouw voortdurend, zonder reden trouwens, appelleerde voor buitenspel. Tien minuten voor rust blunderde Pot harst wederom, maar een doelpunt ontstond er niet door, want Asikai nen trapte juist tegen de uitgelopen Kraak aan. Maar dit was uitstel van executie, want zonder dat de Oran jehemden nog maar één moment ge vaarlijk waren geweest doelman Laaksonen had één goed gericht schot te verwerken gekregen maar dit was bij het terugspelen afkomstig geweest van zijn spil Pylkkonen wilde de scheidsrechter het fluitje al aan de mond brengen als signaal van het einde der eerste helft, toen een fraaie aanval van Asikainen bij de rechtsbinnen Rytkonen beland de, die onhoudbaar voor Kraak het oerde doelpunt produceerde (3—0). Tweede helft In de tweede helft kwamen de Oranjehemden in het veld met de wil om de achterstand in te halen, Men kon inderdaad hun volhouden en hun vechten tegen eigen onmacht bewonderen, maar daarmede wil nog niet gezegd zijn, dat onze vertegen woordigers ook goed voetbal speel- Het enige aantrekkelijke van de ontmoeting was, dat beide doelen om beurten in gevaar verkeerden. Na een kwartier kwam Verlegh naar de zijlijn toe om enkele aanwijzingen te geven. Intussen was Rijvers naar de rechtsbuitenplaats verhuisd, Abe Lenstra kwam naast hem staan en Mickey Clavan bezette de linksbin nenplaats naast de zeer zwak spelen de Hofma. Ook bij de Finnen volg den enkele omzettingen. Langzaam maar zeker werd de druk op het Finse doel sterker, Terlouw stond er.kele malen over de helft, maar het schieten en het koppen waren zo slecht, dat Laaksonen, die het wel druk had, het toch niet bepaald moei lijk kreeg. Lenstra redt de eer Toen er nog 20 minuten te spelen waren kreeg Lenstra met een kop bal van Michels het leder in vrije positie. Een hoog schot in de rech terhoek volgde en de achterstand was verkleind (31). De druk op het Finse doel werd, het sprak welhaast vanzelf, na dit doelpunt nog groter. Een kogel van Abe Lenstra sloeg tegen de onder kant van de lat het veld in, waar schijnlijk het beslissende ogenblik van de wedstrijd. Want de Finnen moesten het tempo aanmerkelijk verlagen door de grote inspanning Een spelmoment voor het Finse doel V.l.n-r.: de Finse back Myntti; de doelverdediger Laaksonen en de Ne derlandse middenvoor Michels. TELEfoto De Finse doelverdediger Laaksonen weet tijdens een aanval der Neder landers de bal te onderscheppen. TELEfoto in de eerste helft en een tweede te- genpunt had onze tegenstanders een morele klap gegeven, welke zij wel licht niet meer te boven waren ge komen. Deze pech demoraliseerde de Granjehemden zo mogelijk nog meer. Eensklaps was de fut er volkomen uit, men bleef druk uitoefenen, maar de harde onverzettelijke wil om de wedstrijd toch nog uit het vuur te slepen, ontstaan na het doelpunt van Lenstra, was al weer verdwenen De Finnen profiteerden er van en wis ten met enkele gevaarlijke snelle uitvallen opluchting voor de achter hoede te brengen. Einde kwam met 41 En juist toen scheidsrechter Eklind een kleine conferentie hield bij de zijlijn met een zijner grensrechters, waarbij men parlementeerde over de lijd, belandde een verre trap bij de Finse rechtsbuiten Vaihela. Onze achterhoede stak de handen omhoog wegens buitenspel, doch Eklind was nog steeds in conferentie en zag op dat ogenblik niet eens het gevaar, dat er voor het Hollandse doel dreig de. En juist toen hij en de grens rechter tot overeenstemming waren gekomen zag hij de bal in het Ne derlandse doel verdwijnen Met een positief gebaar, van verre afstand, wees hij naar het midden. Doelpunt! Iren potsierlijk incident, dat algehele verwarring veroorzaakte. Alle Oran- jehemden, keeper Kraak voorop, holden naar de andere kant van het terrein om de Zweed op zijn fout attent te maken. Na enkele seconden beraad trok hij overigens zijn beslis sing niet in (41). Even later floot hij het einde en verdween in volle spurt naar de kleedkamer, net of hij zich een beetje schaamde voor zijn lang niet feilloze leiding. V.V.P. Tonegido S.J.C. G.S.V, 4 2 2 0 6 4 2 115 4 112 3 4 0 2 2 2 De uitslagen. 6— 2 7— 7 3— 4 West I: Prom.-degr. 2e klasse: Zee burgia—DWV 3—5. West II :Prom.-degr 2e klasse (be slissing): NeptunusEmma 12. Prom. 3e klasse: Blauw ZwartHF C 26, DCVLaakkwartier 23. Prom. 4e klasse: GSVTonegido 2—2; VVP—SJC 0—0; Pretoria—DS O 31; CromvlietBEC 03 (Crom- vliet degradeert). De Leidse Hout zag gymnastiek, athietiek, hockey en voetbal E'EN AARDIG PROGRAMMA vol afwisseling en zo vlot mogeliijk ten uitvoer gebracht, dat was de geslaagde sportmiddag, welke de R.K. Sportcentrale District Leiden voorde katholieken uit Leiden en omgeving gistermiddag in het fraaie sportpark van de Leidse Hout had opgedist en met veel belangstelling hebben de aanwezigen de verrichtingen in de diverste takken van sport gevolgd en allen zullen waarschijnlijk voldaan zijn over hetgeen geboden werd. Jammer was het daarom zeker, dat niet meerderen gevolg hebben gegeven aan de oproep om deze sportmiddag bij te wonen.... er hadden er nog wel een paar duizend bij gekund! Uitstekende opmars De inzet, prompt te 2 uur, wer gevormd door alle deelnemers aa de diverse takken voor sport Vooral gegaan door de vaandels der deel nemende verenigingen uit Leiden ei omgeving, marcheerden allen, ten ge tale van ongeveer 200 dames en he ren. van de oosthoek het veld op. dat omzoomd was met vlaggen. Na de opmars volgde de opstelling op het veld, waarbij de vlaggendrager.1 zich voorop stelden om tijdens het spelen van het Wilhelmus de vlag- gegroet te brengen. Daarna kon met de afwerking van het programma worden aangevangen. Begonnen werd met de Gymnastiek. De dames van de Leidse verenigingen Sportief, Groen Wit en Victorie, van Teylingen uit Sassenheim, GIÓS uit Noordwijker- hout en Meerburg uit Zoeterwoude openden daarna het lijvige program ma met de vrije oefeningen, een keu rige inzet, uitstekend uitgevoerd, zo dat het vertoonde al dadelijk de be langstelling der aanwezigen wist te trekken. In een volgend nummer gaven de dames turnsters een keurige reprise van het nummer, dat op 2e Pink sterdag te Den Haag was uitgevoerd op het Bondsfeest van de Gymna- stiekbond van de N.K.S. Ook nu mochten die deelneemsters een wel verdiend applaus in ontvangst ne men voor die uitstekende uitgevoer de rhythmische oefening, welke on der leiding van de heer A. Duindam werd ten beste gegeven. Leo van Velzen, Diocesaan turn- kampioen, in actie aan het hoogrek. (Foto: Frits Reekers). Ook het optreden van de keur- turnploeg van St Raphaël uit Den Haag o.i.v. de heep Nuyens, ver mocht de interesse van de aanwe zigen te boeien. Zowel de brugoefe- ningen als het hoogrek en de spring- tafel-oefeningen gaven tal van fraaie staaltjes gymnastiek te zien en het optreden der Hagenaars, aan het hoogrek nog aangevuld met de me dewerking der Groen Wit-leden, dwong aller bewondering af. Het kla terend applaus na de oefeningen aan het hoogrek en de springtafel bewees wel, dat het gebodene ten zeerste op prijs werd gesteld. Hockey. De organiserende Katho lieke Sportcentrale was op het laat ste ogenblik nog voor een moeilijk heid geplaatst ten aanzien van het hockeyprogramma, want de uitgeno digde vereniging Groen Geel uit Den Haag had in de laatste dagen nog af gezegd. doch gelukkig was Ring Pass uit Delft bereid gevonden de plaats der Haagse vereniging in te nemen. Het werd natuurlijk een gemoede lijk partijtje, want het is bij deze sport nu eenmaal gelijk bij voetbal, wanneer het geen competitiewedstrijd :s, waarbij het om de punten gaat, Tan is de grote eerzucht verdwe en. De gasten waren vrijwel het leest in de aanval, doch de Leidse 'erdediging verdedigde zich hard- ekkig en zo kwam de rust met Manke stand. Na hervatting pakte Siseo beter ian, maar een doelpunt kwam aan de indere kant (01). Wel slaagde de 'huisclub er onmiddellijk daarna in gelijk te maken, doch dit doelpunt "!erd geannuleerd, omdat het van buiten de slagcirkel werd gescoord. Evenwel lieten de Leidenaars zich 'aardoor geenszins ontmoedigen en na 10 minuten gelukte het hun toch ,7elijk te maken, met welke stand het ?inde kwam. De gasten kregen daar op als bezoekers de uitgeloofde me daille. Athietiek. Een lijvig athletiekpro- -jramma werd de bezoekers voorge zet en we geloven, dat er wel van :enoten is. Vele mensen hebben nog lechts zelden echte atletiekwedstrij den gezien en of het nu een 100 meter dan wel een 3000 meter loopnummer, dan wel technische nummers waren, vrijwel alle hadden volop de belang stelling. Speciaal voor polshoog, speerwerpen heren en discuswerpen dames, welke als demonstratie wa ren toegevoegd, hadden velen aan dacht. We volstaan ten aanzien van deze wedstrijden met de vermelding der uitslagen. 60 M. meisjes: 1. M. Sandvos (Ba taven) 8.2 sec.; 2. Th. Brakel (Bat.) 8.4 sec., 3. G. Velthoven (Bat.), 4. E. Goddijn (Bat.), 5. L. Brunt (Bat.), 6. H Keunen (Bat.). M. jongens: 1. J. v. d. Veer (Bat.) 7.7. sec., 2 J. v. Rooyen (Bat.) 7.9 sec., L. Kleine, 4. C. Schaap, 5. J. Kraan. 200 M. dames 1. P. Veldhoven (Bat.) 29.4 sec.. 2. R. Kraan (Bat.) 1 sec., 3. B. Duvnstee. 4. A. Gieske, 5 A. Vuurpijl 6. R. Vreeburg. 400 M. heren: 1. W. v. Dorp (Bat.) 53.sec., 2. J. Mooikind (Bat.) 56. sec.. 3. L. v. d. Berg, 4. J. Soupart, 5. G. Gussenhoven, 6. A. Gieske. Relav dames: 1. Bataven I 1.3.8 min., 2. Bataven II 1.8.6 min., 3. Ba taven in. Olympische estafette: 1. Bataven I 4.11.8 min., Bataven II 4.13.2 min., Bataven III. 800 M. junioren: 1. C. de Hevden (Bataven) 2.24.2 min., 2. J. de Keu- nmg (Bat.) 2.31.2 min., 3. F. v. Zijp (Bat.), 4. Hogeboom (Bat.). 3000 M. heren: 1. L. Adrichem (DEM) 9.29.7 min.. 2. J. Post (DEM) 9.49.2 min.. 3. C. Tuvnman (Bataven). 4. L. v. d. Heteren (Bat.). 5. C. Kraan (Bat.). 6. v. Hoff (Bat.), 7. Wester (DEM). Voetbal. Of de voetbalwedstrijd, welke tenslotte gespeeld werd tassen Leids Docos en de 3e klasser HBC uit Heemstede, aller bevrediging heeft geschonken, betwijfelen we ten sterkste. Want het vertoonde snel deed maar al te duidelijk zien, dat we aan het einde van het seizoen niet veel groots meer kunnen verwachten van de voetbalploegen, die nu reedi gedurende meer dan negen maanden met weinig onderbreking op het voetbalveld van hun kunnen moeten blijk geven. Het verwondert niet, dat de voetbalmoeheid duidelijk kenbaar is en 't lijkt ons beter óf een derge lijk tournooi vroeger te organiseren dan wel het voetbal van het program ma af te voeren. Wat de Wedstrijd zelf betreft, de rechtsbuiten van HBC gaf zijn club na 12 minuten de leiding (01), doch enkele minuten later wist W. Ver- plancke uit een corner gelijk te ma ken .Rust kwam met 12 voor de gasten en na de hervatting werd er nog één doelpunt aan toegevoegd, zo dat HBC de uitgeloofde medaille mee naar huis mocht nemen. Te omstreeks half zes kwam het einde van de goed geslaagde sport middag, welke o.m. door wethouder St. Menken en verschillende geeste lijke werd bijgewoond. Gedrukte stemming in de Nederlandse kleedkamer Een gedrukte stemming heerste er in de Nederlandse kleedkamer*. Daar kon zelfs de altijd opgewekte burge meester van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly, niet veel aan doen. De hoofd stedelijke burgervader wees op de goede dingen van deze wedstrijd, herinnerde aan het harde schot van Lenstra tegen de lat. De spelers luis terden stilletjes. De nederlaag werd er niet mee uitgewist. Ook nadat mr. d'Ailly zijn gastheren weer was gaan opzoeken de burgemeester van Amsterdam was naar de Finse hoofd rad gekomen in verband met de plechtige viering van het 400-jarig bestaan van Helsinki bleef het rdstig in de kleedkamer Die neder laag te Stockholm was nog te ver werken, de Zweden speelden voor treffelijk. Maar nu dezelfde neder laag tegen de Finnen, die klap was veel harder. Die verdoofde en uit die verdoving kwam men pas lang zaam bij. Vooral aanvoerder Stoffe- len was sterk onder de indruk. Hij zat voor zich uit te staren, maakte nu en dan een beweging of hij zo het veld weer wilde instormen om het nog eens over te doen. Abe Lenstra schudde het hoofd. Bat schot, hè, als dat niet tegen de onderkant van de lat was terecht gekomen, maar er in was gegaan, dan zou dat de keer van de wedstrijd zijrt geweest. Want zij (de Finnen) stonden op breken. En dat schot, v aarvoor Terlouw appelleerde, in de tweede helft, dat was raak. Ik stond met mijn neus bij de doellijn. Daar stonden drie Finnen op. En de bal stuitte tegen een voet van een van die Finnen op en die voet van die man stond één meter achter de doel- ijn. Dus heeft die bal gezeten. Over de scheidsrechter raakt men r.iet uitgepraat. Hij heeft de spelers het genoegen in de wedstrijd ver gald. Eerst die veel te zware straf. Penalty. Waarom? zei Kraak. Zo erg was het niet, wat Terlouw deed. Toen dat tweede doelpunt, buiten spel. Althans zo denken de meeste Oranjehemden er over. Vervolgens dat niet toekennen van het Neder landse doelpunt, toen het leder een meter over de doellijn was. En ver volgens die blunder aan het slot, die conferentie tussen scheidsrechter en grensrechter, „ergens in Helsinki" zei een der Nederlandse spelers. Waarop Abe invalt: als die Eklind op die manier in Rio fluit, wordt hij prompt gehangen. Keesje Rijvers bergt een klein houten tonnetje op, het geschenk, dat hij van de speciale commissie, die de beste speler aan beide zijden aanwijst, heeft ontvangen. En een vaantje in de Finse kleuren, met de jaartallen 15501950, het 400-jarig bestaan van de stad. Verlegh, het lid van de keuzecom missie, was pessimistisch gestemd. Hij had met lede ogen naar het Hol landse spel zitten kijken. Die ge vaarlijke mentaliteit wij, Hollan ders winnen wel van zwakke tegen stander s had zich weer eens ge wroken. Lisse wint adspiranten-tournooi En de Rector Vester- wisselbeker Door de Commissie Katholiek Voetbal was een tournooi vastge steld, waaraan alle A-asp. konden deelnemen, terwijl Rector Vester hiervoor een wisselbeker had be schikbaar gesteld. Na drie weken spelen hadden zich voor de finale geplaatst Docos a en Lisse a. Deze wedstrijd werd Zaterdagmiddag ge speeld op het Sportpark te Sassen heim. Onder veel belangstelling van de jeugd, van bestuurders en leiders, alsmede van Rector Vester, floot scheidsrechter van Kan beide elftal len binnen de lijnen. Docos trapte voor de wind af en ging dadelijk op het Lisse-doel af en noteerde haar eciste doelpunt door een misser van de keeper, spoedig gevolgd door een 'weede doelpunt. Dan maakte Lisse een juweeltje van een doelpunt (21). Dit zat Docos niet lekker, omdat deze in dit tournooi de stand steeds blank had weten te houden mei 38 doelpunten voor en 0 tegen. Dapper werd er verder gespeeld en bij de rust was het 41 voor Docos. Na de rust had Lisse de wind mee en kreeg Docos het zwaar te verant woorden. Uit een penalty werd het 4—2, spoedig gevolgd door een keu rig doelpunt 43). Docos werd enigszins nerveus en trok zich meer terug, waarbij de stand op 44 werJ gebracht. Wie zou het winnen? Beide elftaV'en weerden zich geducht. De Lissenaren schoten er lustig op los en toen zij er 54 van hadden ge maakt waren ze niet meer te hou den. De einduitslag werd tenslotte 74 voor Lisse. Rector Vester reikte persoonlijk de beker uit aan de Lisse-aanvoer- der en een medaille aan Docos.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5