NIEUWS UIT DE OMGEVING De raad houdt vast aan de zwembad-plannen UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN VRIJDAG 9 JUNI 1950 L E LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 HILLEGOM Bloembollenexport 1949. Het jaarverslag van het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten is versche nen. Wij ontlenen daaraan het vol gende: 1949 was een jaar van stij ging; er is echter een duidelijke aan wijzing, dat de prijzen zakken. De voornaamste afnemer is nog steeds Engeland. Dank zij de inten sieve reclame van het Centr. Bloem- bollepcomité steeg de uitvoer naar de V. S. van 19.2 mil. tot 21.5 mil. Voor Zweden liep tengevolge van moeilijke omstandigheden in dat land de uitvoer terug van 8.9 mil. tot 7 mil. Voor Noorwegen en Denemarken ging het in stijgende lijn, ook voor Finland. Het weer openstellen van de Duitse grens voor de import van bloembollen opent een nieuw pers pectief voor de handel; in 1949 steeg het bedrag tot 6.1 mil. tegen nog niet ééi. mil in 1948. Frankrijk, Zwitserland, België Bn Luxumburg vertoonden mede 'n stij gende lijn. In Oostenrijk werd 4 maal zoveel ingevoerd als in 1947. Naar de Rus sische zóne van Duitsland werd 5 x zoveel ingevoerd als in 1948. Voor Spanje en Portugal waren de resultaten slecht; in Griekenland wat beter. In Zuid-Afrika was 'n te ruggang door regeringsbepalingen in dat land; Australië bleef gelijk, in Argentinië was een teruggang. Chi na importeerde niets; Israël vertoont voor 1949 ten opzichte van 1948 een stijging; de uitvoer naar dat land is echter nog ver beneden die van 1947. De export hoopt voor 1950 de 100 mil. vol te maken. Aanrijding Bij een botsing tus sen een motorrijder en een auto werd op de Weeresteinstraat de duo" zitster tegen de grond gesmakt en liep wonden op aan armen en benen Personelia Mej. A- Schouten slaagde voor het examen leeszaal assistente. DE ZILK R.K. Middenstand. De afd. ver gaderde in café Klinkenberg. Pas toor Hansen hield een zeer interes sante causerie over zijn reis naar Rome, nadat een korte uiteenzetting van de betekenis van het H. Jaar was gegeven. De kascommissie bracht rapport uit en er werd een verslag gegeven van de Centrale Raadsvergadering. Besloten werd indien niet hoog nodig in Juli en Augustus geen ledenvergadering te houden. In z'n slotwoord wekte de voorz. op tot deelname aan de bedevaart4. Ge'br Passchier 6. R- v. d. Haak naar Heiloo op 21 dezer. s i 7, 8, 11, 13 Gebr. v d. Poel 9. H Woelratten. De Plantenziekten-Smit. 10 L. Hoek, 12. P. J- Klein, 15 kundige Dienst te Sassenheim zal|A>Tvan Duin Jnz. met medewerking van de provincie T%" verschillende proeven nemen, om de plaag der woelratten aan de Hooge- duinweg radicaal te bestrijden. LEIDSCHENDAM Geboren: Paulina M. A. M., d. van L. P. J. M. Learbuch en G. de Lange; Johanna C. M., d. van B. J. Overvliet en M. C. van Heiningen; Helena M. C M., d. van H. A. J. Le lieveld en C. C. M Roeleven; Wou- terus G. M-, z. van W. van Leeuwen en E. M. Speet; Linda, d. van D. Kamphuis en M. C. van M Ondertrouwd: F. J. Rabeling en J. C. Pronk uit Den Haag. Getrouwd: J. P. van der' Zijde en M. J. Wijnen; J. A. A. Willekes en C. C Luk. Overleden: Anna Hellmeister 78 jaar weduwe van J. A. Bahr; P. J. Olsthoorn 64 jaar weduwnaar van M. van Dorp. LISSE Brand Woensdag werd de brand weer gealarmeerd voor een begin van brand in de gebouwen van de gasfabriek. Een olie-apparaat was n.l. in de brand gegaan en het liet zich aanzien, dat het vuur niet te bedwingen zou zijn. Met behulp van een snelblusser van de fa. Verduijn, en de slang op de waterleiding kon men evenwel het vuur meestef wor den, zodat de brandweer al had men het materiaal reeds uitgerold geen dienst behoefde te doen. De schade wordt geraamd op een paar duizend guldens. Kerkveiling De gehouden vei ling van bloembollen en andere nut tige zaken ten bate van de kerk, armen enz. van de St. Agatha-paro- chie heeft de mooie som van 9.764.opgebracht. Geboren: Antonius Johannes z. v. A. Vriiburg en J. C. van Beelen. Ja- cobi Corneli d. van J. v. d. Weerd en J. C. van Kesteren. Marianne d. van J. Langbroek en Chr. Müffler. Antonia Sabilla Maria d. van Th. J. van Aanholt en C. M. Trompert. Jo anna Maria Geertruida d. van N. W. M. Vreeburg en H. G. Beelen. Jo hanna Elisabeth Maria d. van H. v. d. Kamp en B. M. van Straelen. Hu- bertus Maria z. van J. M. v. d. Meij en H. Randsdorp. Gérard Henri Hu- bert z. van G. F. B. Maas en W. A. M. Vergeer. Ondertrouwd: Christiaan Cornelis Disseldorp 35 j. te Hillegom m'et Geertruida van Dijk 30 j. Leendert Westerlaken 22 i. met Adriana van Groen 20 j. Hermanus Johannes Ruigrok 29 j. te Hillegom met Ga- tharina Dorothea Maria Buschman 25 j. Getrouwd: A. v. d. Lans te Haar lemmermeer met M. W. v. d. Lans. J. van Dijk met G. de Ree. F. Have naar te Sassenheim met W. A. Var- kevisser. Overleden: Geertrui Bogaard 72 j. edhtg. van G. Splinter. Dirk Nieu- wenhuis 78 j. echtg. van J. van Zwieten. Maria Groen 60 j. wed. v. C. v. d. Leede. Helena Waasdorp 82 j. echtg. van C. Schrama. NOORDWIJK K.V.P. In een speciaal hiervoor gehouden bijeenkomst is het navol gende bestuur voor de Katholieke Volkspartij samengesteld: L. J. Droogh (voorz.), J. Alkemade, J. Beugelsdijk, H. Th. v. Bourgondiën, C. L .Duindam, N. Caspers, A. Meijer, P. Vink en H. Hiep. Ouderavond K. J. B. Donder dagavond kwam de Kath. Jeugdbe weging „St. Jeroen" in hotel „Royal" byeen. Aalm. kap. v. d. Spek, die een welkomstwoord sprak, betuigde zijn erkentelijkheid voor de daad werkelijke steun aan de K.J.B. en hoopte dat deze zo zou blijven. De jongens spoorde hij aan, om de taak, welke zij in de jeugdbeweging op zich hadden genomen met succes uit te voeren. Hierna trad de mond-har monicaclub op o.l.v. de heer A. West geest Jzn. Het verdesé gedeelte van de avond verzorgden de goochelaar jongleur Mr. Lawoe en "de acrobati sche clown Up-Kiki. Schietvereniging. De wissel me dailles werden deze week gewonnen door: J. de Groot 97 p. Ie klasse; P. Steen voorden 96 p. 2e klasse; A. van Egmond 95 p. 3e klasse. Van de da mes behaalde mevr. Heus met 92 p. net hoogst aantal punten. Concert. Door het Harmoniege zelschap „Crescendo" zal op Woens dag 14 Juni op het Lindenplein en op Woensdag 21 Juni te Noordwijk aan Zee een avondconcert gegeven worden. De Sportvisser. De uitslag van de gehouden competitiewedstrijd is als volgt: 1 en 2 Th. M. en B. F van Werkhoven. 3 en 4 J. M. Barendse en J. C. Kortekaas. De extra ter be schikking gestelde prijs voor de grootst gevangen voorn, werd ver- oveid door W P. vair Schie. Duivensport. Steeds Sneller hield een Bekerwedvlucht vanaf Or leans afstand 515 km., met 214 dui ven- Deze werden gelost te 6 uur met Z.O. wind. De eerste duif bereikte het hok te 15446 en een snelheid van 702.47 m. per minuut. De uit slag is als volgt: 1. L. Steen voorden 2, 5 en 14 J. v. d- Wiel, 3. A. Cramer, De uitslag van Junioren is: 16 Tom Verwey, 2 en 4. A. Vink, 3- A. Vink, 5. S. Klinkenberg. Personalia. De heer J. H. v. d. Werf slaagde aan de Rijksuniversi teit te Leiden vor het arts-examen eerste gedeelte. NOORD WIIKERHOUT Personalia. De heer G- M. Ver- degaal behaalde te Haarlem het di ploma Gymnasium A. STOMP WIJK L. T. J. De L. T- J. afd. St. Isi- doïus organiseerde een tweetal melk- cursussen, waarvan Dinsdag en Woensdagavond de eindlessen zijn geweest. Het diploma werd behaald door de heren: Joop van Santen Jzn., Herman Bennis, Kees Overdevest, Jac. Bos (Zoetermeer), Lou van San ten Lzn. en de dames: Bep van San ten Jd., Ploon van Santen Jd., Truus van Bohemen, Alie Onderwater, Lida van Leeuwen, Riet Stikkelorum, Toni Bennis. Afgewezen een. VOORSCHOTEN Veilig Verkeersweek 1950. In het kader van de Veilig Verkeers week, waarover wij gisteren reeds het een en ander schreven, zal ook een verkeersexamen afgenomen van de ouderen op Zaterdagmiddag 24 Juni a.s. De verkeersweek is geba seerd op de bestrijding van de 4 O's van onwetenaheid; onopletendheid; onvoorzichtigheid en onwellevend heid. Er zal een O rebus met sleu tel worden verspreid en als vervolg op de O rebus worden de leerlingen van lagere scholen (hoogste klas sen), u.l.o. en middelb. scholen in de gelegenheid gesteld tot het afleg gen van theoretische O-proeven. Wielrijders kunnen deze proef doen door het beoordelen van verkeers- foto's. Ook personeel van fabrieken kantoren en militairen kunnen hieraan meedoen. Voor propaganda op de scholen worden in de le en 2e klas l.o. Pin- guin verhaaltjes met plakplaatjes verspreid en al de leerlingen van 3e, 4e en 5e klasse zulen een geïllu streerd verkeers verhaalt je zullen ontvangen. Personalia. Door B. en W. is met ingang van 16 Juli a.s. benoemd tot hoofdcommies ter gemeentese cretarie chef van de afd. financiën, onderwijs, personeel- en sociale za ken ter opvolging van de heer J. van Prooije, de heer P. H. J. van Loon te Hooge Zwaluwe. WARMOND Tocht van Ouden van Dagen. Begunstigd door prachtig zomer weer vond heden de jaarlijkse tocht voor ouden van dagen plaats. Voor dit doel hadden een 35 tal autobe zitters hun auto belangloos ter be schikking gesteld, terwijl een auto- EINDEXAMEN GYMNASIUM. Van de groepen I, I Ien III afde ling B van de eindexamen-candida- ten van het Gymnasium slaagden de dames Petronella W. de Bruyne te Leiderdorp, Gerarda C. M. Reyers te Leidschendam, Johanna K. Steensma, Maartje J. Steensma, beide te War mond, en de heren J. Boter, R. E. Cpijker( R. David, allen te Leiden; L. H. van Leeuwen te Oegstgeest, L. de Priester te Voorschoten en N. War- noiiz te Katwijk aan Zee. Met 1 can- iidaat van groep B IH wordt h'et »xam«n voortgezet. GEMEENTERAAD WASSENAAR Bij de aanvang van de Raadsver gadering van gisteravond heeft de burgemeester enkele woorden ge wijd aan het plotselinge heengaan van de heer H. Brouwer. Mr. L. G. Hortensius (Prot Chr.) werd vervolgens geïnstalleerd als raadslid in de plaats van de heer C. v. d. Poel, die onlangs zijn ontslag had aangeboden. De eerste punten van de agenda werden in een vlot tempo afgewerkt. Tot lid van de commissie van bij stand in het beheer der gemeentebe drijven werd benoemd mr. L. G. Hortensius; tot lid van de commissie „herziening uitbreidingsplan" Baro nesse B. M. Harrinxma thoe Slooten geb. Elont. Dit laatste raadslid werd tevens benoemd tot in de vacature onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand. Besloten werd aan Ged. St. te verzoeken de gemeente Wassenaar voor de bepaling van de jaarwedden van secretaris en ont vanger in een hogere klasse te plaat sen. De gemeenterekening over 1947 werd voorlopig vastgesteld. Voor trouwplechtigheden op Za terdag zal voortaan 50 worden ge rekend i.p.v, 10.en op Maandag 10 i.p.v. 50.De vele trouwpar tijen van gegoeden op Zaterdag gaf aanleiding tot het voorstel op die dag het hoogste tarief van 150.— (dat thans op Donderdag geheven wordt) vast te stellen. De voorz. en weth. van Moorsel antwoordden daarop, dat het niet zo is dat alle beter gesitueerden op Zaterdag komen. De Donderdag was en is nog steeds de deftige dag. Na deze explicatie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De kwestie van het zwembad. Aan de orde was vervolgens het voorstel om op verzoek van Gep. St. het crediet van 70.000.— dat reeds eerder was beschikbaar ge steld voor het oprichten van een openluchtzwembad, weer terug te nemen. Ged. St. wensten hun oor deel over het al dan niet goedkeuren van deze post op te schorten tot na dere gegevens zouden zijn verstrekt en de geopperde bezwaren voldoen de zouden zijn weerlegd. Dit werd een onderwerp van langdurige dis cussie, waaraan werd deelgenomen door de heren mr. dr. W. F. van Gunsteren (Prot. Chr.), mr. P. J. M. Aalberse (K.V.P.) en mr. C. A. van Gorcum (P. v. d. A.). Deze drie spre kers spraken hun teleurstelling en ontstemming over deze gang van za ken niet onder stoelen of banken. Geen van de drie sprekers voelde er voor deze post van de begroting te schrappen. Dat zou aldus de heer van Gunsteren potsierlijk zijn omdat de hele raad eenstemmig van oordeel is, dat het zwembad waar over reeds zo lang van gedachten ge wisseld wordt voor Wassenaar een zaak van groot belang is. De heer Aalberse meende uit het prae-advies van B. en W. te kunnen opmaken, dat de wijze waarop door dit college het zwembadplan bij Ged. St. naar voren is gebracht, niet juist geweest is. Was het niet mogelijk geweest in de IK maand die is verstreken tus sen het kenbaar maken van de be zwaren van Ged. St. en de dag van vandaag, de gevraagde gegevens te verstrekken? Weth. mr. dr. J. Hazenberg be antwoordde de sprekers. Spr. somde de werkzaamheden en besprekingen op die nodig zijn geweest voor het uitwerken van een acceptabel plan, zoals dat inmiddels in grote lijnen door de schoonheidscommissie is goedgekeurd. Nu is opdracht gege ven tot het maken van definitieve plannen. Dat alles vraagt tijd Ook het college van B. en W. is evenzeer overtuigd van de noodzaak van een zwembad als de raad. De heer van Gunsteren legde nog eens de nadruk op de grote urgentie van de zwembadplannen. Spr. vroeg van B. en W. de toezegging, dat het onoverdekte zwembad voor Mei 1951 gereed zal zijn en dat nog dit jaar definitieve plannen voor de bouw aan de Raad zouden worden voor gelegd. De heer Aalberse zeide in tweede instantie, dat hem de gedachte een motie door het hoofd begon te spelen, hoewel hij niet graag tot het indienen van een motie zou over gaan. Maar wèl wenste spr. een ste vige toezegging van B. en W., dat het onoverdekte gedeelte van het zwembad over 11 maanden gereed zou zijn en dat ook binnen enkele maanden zou kunnen worden ge sproken over de plannen voor het overdekt gedeelte. Mr. C. A. van Gorcum stelde voor de destijds uitgetrokken post van 76.500.6.500.voor het maken van de definitieve plannen 70.000.van de uitvoering ervan in tweeën te splitsen. Immers het be drag van 6500.was wèl goec keurd door Ged. St. B. en W. bleken daartegen geen bezwaren te hebben. Wat de toezeg ging betreft voor het gereedkomen van het bad in 1951 zeide wethouder Hazenberg, dat hij zover niet kon gaan, maar dat hij wel kon toezeg gen, dat B. en W. de allergrootste aandrang op het uitvoeren van het plan zouden uitoefenen. De heren van Gunsteren en Aal berse waren echter nog niet geheel tevreden. De heer Aalberse vroeg een positief antwoord op de vraag of B. en W. bereid zijn alles in het werk te stellen om in Mei 1951 het bad gereed te hebben en de plannen voor het overdekte zwembad in het najaar 1950. Wethouder Hazenberg deed dat. En het voorstel van mr. van Gorcum om de post in tweeën te Splitsen en ook de post van 70.000.op de be groting te handhaven werd aange nomen. (Wordt vervolgd .*N VIU.4 HAJJELMAN PANDER lMyïAu.EERT 14» teioen Lid van het Financierings-Instituut. bus de oudjes van huize „St. Lidui- na'" vervoerde. Begeleid door twee agenten van de motonbrigade te Leiden en 2 ordonnances uit deze gemeente werd om 9 uur gestart vanaf het gemeentehuis. Via het kopje in Bloemendaal ging het naar Hilversum,waar van een heer lijke warme lunch werd genoten. In Alpihen a/d Rijn werd een be zoek gebracht aan Avifauna. Des avonds om half acht arriveerden de auto's weer in Warmond. Hier stonden de beide muziekkorpsen ge reed en werd een muzikale rond gang gemaakt door het dorp, waar na de stoet naibij het gemeentehuis werd ontboden. Het is voor de oude van dagen een onvergetelijke dag geworden. Concert. De Warmondse fan- faire, die op het gehouden natio naal muziekconcours te Zulen zulk een schitterend succes heeft behaald zal Zaterdag a. s. een uitvoering geven in de gemeentelijke muziek tent, waarbij de concoursnummers ten gehore zullen worden gebracht. Geboren: Sopia Catharina d. van W. P. v. Rijn en H. C. Warmerdam, Theodora Petronella d. van N. J. Duijnhoven en H. v. Breukelen, Hans z. van A. Verweij en D. M. de Wijs Margo Wilhelmina Maria d. van H .Moret en W. J. Bolk, Jo hanna Maria d. van J. J. v. d. Horst en M. Schavemaker, Hendrika Ma ria d. van Th. M. v. Seggelen en J. Overduijn. Gehuwd; H. L. v. d. Steen oud 28 jr. en A .J. Slingerland oud 25 jr. J. C. Diemei oud 24 jr. en M. H. v. d. Berg oud 25jr. Overleden: G. Weijers weduw naar van W. de Jong oud 79 jr. M. de Boer echtgenote van J. M. Hoo- geveen oud 69 jr. J. M. van Es we duwe van G. Groen in 't Woud oud ALPHEN AAN DEN RUN KATWIJKSE LOGGER IN BRAND. Op een scheepswerf was men he denmorgen bezig met reparatiewerk zaamheden aan de Katwijkse logger K.W. 59. Waarschijnlijk zijn er von ken van het snij-apparaat afgevlo gen en in de machinekamer terecht gekomen waar zij in de vetten en olie ontvlamden. De brandweer wist met schuim- blusapparaten de brand te localise- ren. Alleen de machinekamer liep schade op. De Leidse brandweer was ook aanwezig maar behoefde niet te assisteren. Het vuist-debat. Het bericht, dat we onder dit opscbrdift Maandag jl. pubiceerden blijkt achteraf overdre ven en op enkele punten zelfs on juist te zijn. Het is niet waar, dat de patroon van v. G. bij het ongeluk zelf tegenwoordig zou zijn geweest en de inmiddels gearriveerde dokter zou hebben weggestuurd. Integen deel! Een van de chefs van de heer v. G. bood de dokter aan de patiënt met de directie-auto naar de woning van de dokter te vervoeren. De poli toe maakte geen gebruik van gum mistokken. Onderl. wedstrijden „Wilskracht". Uitslagen van de onderlinge wed strijden van de gym.ver. „Wils kracht". Kleuters le groep: 1. A. Re- degeld, 2. A. Beerepoot, 3. A. Zirkzee. Kleuters 2e groep: 1. D. Ponsioen, 2. N. van Wijk, 3. R. Driehuis. Meisjes A: 1. T. Slagmaat, 2. C. Grobbe, 3. T. Vreeswijk. Adsp. meisjes' 1. J. Slootjes, 2. M. Ponsioen, 3. N. Straver. Jongens A: 1. J. Grobbe, 2. C. van Frankfoort, 3. R. van der Meer. Adsp. jongens: 1. N. van der Burg, 2. Th. van Frankfoort, 3. W. Hooge- boom. Dames A: 1. (tevens wisselbeker) mej. C. Goedemond met 47^ p., 2. mej. L. van Leeuwen met 43 3/4 p., 3. mej. J. Versteeg 43 K punt. Dames B: mej. W. Haus, mej. Th. van de Linde, 3. mej. Heesterman. Heren: 1. (tevens nieuwe wisselbe ker) C. Rademaker met 57 Vx p., 2. P. van der Burg met 56 3/4 p., 3. J. Krumpelman met 56 p. Bij de dames was dus mej. C. Goe demond voor de zoveelste maal weer kampioene. Bij de heren was er dit ir.ar een grote verandering; de heer J. Krumpelman, jaren achtereen kampioen, moest nu genoegen ne men met de 3e plaats en zijn tradi tionele le plaats afstaan aan de heer C. Rademaker, die voor het eerst beslag legde op de kampiens-titel'. TER AAR Tocht voor ouden van dagen. Evenals vorige jaren heeft het co mité „Ouden van Dagen" weer een plan gemaakt om voor de bejaarden uit onze gemeente een uitgaansdag te organiseren. Het voornemen is gemaakt, om met een grote pleizier- ooot een reis te maken via Amster dam naar het eiland Marken. Om de gezelligheid te verhogen zal ge probeerd worden de medewerking van „Arti" te verkrijgen. Het comité is overtuigd, dat de gemeentenaren zullen helpen, opdat de gemaakte plannen ten uitvoer kunnen worden gelegd. De reis zal gemaakt worden op 29 Juni a.s. Voor het vervoer naar de aanlegplaatsen en vandaar weer naar huis terug, heeft de Autobusonder neming N.A.L. haar medewerking toegezegd. Berichten reeds geplaatst In een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN 'S RIJKS BELASTINGEN. De inspecteur van 's Ryks Belas tingen. G. W. J. de Nooijer, hoofd van de Inspectie der Registratie en Successie te Breda, is verplaatst naar Leiden en aangewezen als HoAfd van de Inspectie der Registratie en Suc cessie aldaar. EMISSIE KONINKLIJKE NEDERLANDSE GROFSMEDERIJ. Naar wij van emittenten vernemen, hebben nagenoeg alle aandeelhou ders van de N.V. Koninklijke Ne derlandse Grofsmederij hier ter ste de van hun recht van voorkeur ge bruik gemaakt bij de gehouden in schrijving op 1.000.000 aandelen tot de koers van 110 pet. De middelen, die hiermede verkregen zijn, dienen voor de uitbreiding der gebouwen en de aanschaffing van machines. De nieuwe aandelen zijn van 1 Ja nuari 1950 af winstgerechtigd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrikus Everardus, z. van E. Brouwer en H. C. van der Most; Johannes Thomas, z. van A. van der Meer en A. P. van Leijden; Robertus Antonius Johannes, z. van M. B. Röling en C. Splinter. Gehuwd: G. van Eijgen jm. en F. van der Zeeuw jd.; D. de Gunst jm. en G. Berends jd.; J. Koet jm. en L. de Graaf jd.; J. P. Koevoets jm. en C. H. van Haasteren jd.; N. Offer- man jm. en J. van Duijvenboden jd.; P A. Schellingerhout gesch. en W. C. Stammers gesch.; H. J. van der Veer jm. en A. J. Kemper jd.; P. J; Visser jm. en C. Bok jd.; C. W. Zopfi jm. en C. van Velzen jd.; L. Buisman jm. en A. Heijloo jd. Overleden: H. Bier wed. van A. M. Wijnands 81 j.; G. Hoekstra huisvr. van J. de Regt 71 j.; A. van Els- wijk man 64 j.; J. van Strater zoon "1 j. HAAGSE POLITIERECHTER Een cigarettencentje. De los- werklieden A. F. en E F. te Leiden wilden graag een beetje extra geld. „Voor een sigaretje", zoals zij ver telden. Dat geld verkregen zij door diefstal van gietbrons uit de fabriek waarin zij werkten. Zo nu en dan namen zij wat mee en dat werd bij elkaar een aardig beetje. „Dat komt op je strafblad", constateerde de rechter nu. „Ik heb straf verdiend", c!at is waar" gaf verdachte toe. De Officier eiste tegen elk van de ver dachten 25 boete of 15 dagen hech tenis, en voorwaardelijk twee maan- denen gevangenisstraf met drie jaar proeftijd teneinde voor nieuwe dief stallen te behoeden. De i-echter legde 25 boete of 15 dagen hechtenis en de voorwaarde lijke straf op. Omdat het zo koud was. Het was op 28 Januari heel erg koud. Dat zullen weinigen zich kunnen herin neren, maar de koopman N de R. uit Leiden, wist het nog precies. Hij had er dan ook een nare herinnering aan behouden. Dat kwam vanwege het feit dat hij dronken was en toen een kleed over de motorkap van een auto zag liggen. Hij nam het kleed en ging er mee vandoor. „Ik had het zo koud", dat was het enige dat ver dachte van de gebeurtenis wist. De bedoeling het kleed te stelen had hij niet. Kort na de diefstal had de po litie hem aangehouden. De Officier eiste 10 boete of 5 dagen hechte nis en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf met drie jaar proef tijd. En dat werd ook het vonnis. Strafbare bezigheid. De vee- hoüder L J. B. te Nieuwe Wetering had schillen opgehaald, voor welke bezigheid hij evenwel niet de ver eiste vergunning bezat. Dit bracht hem in aanraking met de Haagse Po litierechter, waar de Officier vond dat stevig gestraft moest worden, en daarom 40 boete of 20 dagen hech tenis eiste. De rechter deed er wat af en legde 25 boete of 10 dagen hechtefnis op. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). Westelijke wind. Vrij koude nacht met weinig bewolking. Morgen overdag toenemende bewolking, maar overwegend droog weer. Meest matige wind krimpend van 'Noord-West naar Zuid-West en over het algemeen iets hogere middagtemperaturen. „AFKOELING NA HITTE" Het vonnis over de hitte, welke ons land in haar greep had, heeft zich snel voltrokken. Het proces be gon Dinsdag, toen het hogedrukge- bied boven de Noordzee zich lang zaam in de richting van Scandina vië in beweging zette. Een depressie ten Oosten van IJsland deed de luchtdruk boven Scandinavië Woens dag reeds snel dalen, waardoor het rijk van de Westelijke winden zich geleidelijk naar het Zuiden en Oos ten begon uit te breiden. Donderdag tenslotte zegevierde deze IJslandse depressie volledig door zich over geheel Noord-Scan- dinavië uit te strekken. De barome ters op de schepen in de Oceaan stij gen voortdurend en daardoor is nu een Westelijke luchtstroming over Engeland en onze directe omgeving ontstaan, welke ons de koele oce aan lucht brengt, die ons verfrist als een koud bad en de temperatuur in ons gebied van Woensdag op Donderdag reeds met 2 tot 3 graden Celsius deed dalen. Vloet. zijn andere zoon Th. Vloet en zijn dochter mej. P. Vloet. wier toe komstige echtgenoot ook al Vloet heet. De eerste partijen kersen uit het land van Waal en Rijn 7.ijn gis teren op de Nijmeegse veiling ver kocht. Zij deden 80 a 90 cent per kilo. BUITENLAND. De journalistiek leidt tot alles, is een Frans spreekwoord. Dat on dervindt de hoofdredacteur van de „Sacksische Zeitung". die nu hoofd is geworden van de diplomatieke missie van de Oostduitse republiek naar China. Gravin Helen van Hoehnau, die te paard van Beieren naar Rome ge reisd is, is toegetreden tot de kloos terorde der „Benedettini Olevitani". Zij heeft het voornemen na terug keer in Beieren in het klooster te gaan. Met de herbouw van de brug over de Maas nabij Visé in België zal begin Juli een aanvang worden gemaakt. De kosten zullen 23 mil- lioen fr. bedragen. In de West-Duitse staat Beieren waren aan het eind van de afgelo pen week 350 typhuspatiënten in de ziekenhuizen opgenomen. Zeven personen zijn reeds aan deze ziekte gestorven. Weggebruikers, Wanneer 't zich op uw weg bevindt Denkt altijd om het spelend kind, Die zwarte vlek moet weg! JCatte BINNENLAND. Te Roosendaal hebben sinds een negental maanden ondernemende lie den zich bezig gehouden met peul vruchten, granen en emballagemate riaal te stelen uit de magazijnen van de firma Nijs aldaar. De recherche heeft thans zeven personen gearre steerd. De aanvoeder was een em ployé van de firma. Bergen op Zoom heeft gisteren zijn 30.000 inwoner geregistreerd. Het is Adriana Petronella v. d. We gen. Vader v. d. Wegen kwam eigen lijk een tweeling aangeven, maar één ervan kon maar de 30.000ste zijn. Het zusje van Adriana moest genoe gen nemen met het rangnummer 30.001. Te Helmond is de houtwaren- fabriek van Bloks afgebrand. De brandbare inventaris gaf aan de brandweer geen schyn van kans. De schade loopt in de tienduizenden. En de eigenaar niet eens verzekerd. In het Brabantse dorp St. An- thonius treedt op 20 Juni een „vloed golf" van huwelijken op. Dan trouwt de weduwnaar J. Vloet, zijn zoon G. SCHEEPSBERICHTEN CHESHIRE (tr.) 13 Juni 5 uur verwacht Hoek van Holland van Djakarta; JAPARA L. 8 Juni 23.30 uur van Portsaid naar Djakarta Rotterdam; NELLY (tr.) 28 Juni ver wacht van Djakarta. 22 Juni verw. te Amsterdam; ZEELAND, L. Rotter damDjakarta 8 Juni pass. 13 uur Pointdegalle; KOTA INTEN (in convooi met Sibajak) tr. 8 Juni van Djakarta naar Rotterdam; TABINTA AmterdamIndonesië pass. 8 Juni Algiers. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Juni. Vee. Aanvoer: 15 fokstieren. 135 kalf- en melk koeien, 87 varekoeien e. a., 130 vette koeien, 25 vaarzen, 4 graskalveren. 5 vette kalveren, 266 nuchtere slacht kalveren en 13 idem fok, 114 vette schapen, 60 weideschapen, 1992 lam meren, 29 zeugen, 305 mestvarkens. 696 biggen, 5 paarden, 1 veulen, 14 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 7501000, varekoeien e.a. 550700. vette koeien 800 1060 2.702.90 per kg.; vaarzen 450725. en graskalveren f 150 325, handel matig; nuchtere slacht- kalveren 2852, idem fok 5570 en vette schapen 70100, handel levendig; weideschapen 80-=—90, zuiglammeren 3540. lammeren 4052, mestvarkens 5580, big gen 3045 en bokken en geiten 15—30, handel matig. Kaas. Aanvoer 78 partijn Goudse en 6 partijen Leidse kaas- Totaal 84 partijen Prijzen: zware 2.15. 1ste soort 1.962.02 en 2e soort Goudse kaas 1 901.95, le soort Leidse kaas 1.94 per kg. Handel matig. GOUDA, 3 Juni. Kaas. Aanvoer 263 partijen, le soort f 1-921.98, 2e soort 1-85—1.92, extra zware kwal. tot 2.16 per kg. Handel matig. TER AAR, 8 Juni. Groente. Peu len 23 40. doppers 3.704.30 alles per 10 kg., kassnijbonen 1.30 1.45, idem .>lek 0.701.00 per kg., sla 2—3.60 per 100 stuks, bospeen 14 cent per bos, Bloemen: Pioenen 1826 een' Irissen 7 cent per bos.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3