Ook de tweede dag, vol van sportwedstrijden, werd een groot succes De helioplaan Ook Frankrijk draait door Piet Roozenburg speelde vijf dampartijen blind P. Duyf werd winnaar, maar de ereprijs was voor T. Hofland VRIJDAG 9 JUNI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 2)e ffiwcgexiffeetien aan het Jteidóe Studenten-£uöHum Met Quiueöteen iaa& aeel te aat |UOG STEEDS IS HET BIER WEER BEST op het Gravensteen! Studen- ten en burgers hadden niet kunnen dromen, dat het er zó druk zou worden, dat de belangstelling voor dit Internationaal cafébedrijf zó enorm zou zijn. Het was er veel te vol gisteravond om werkelijk te kun nen genieten van de romantische sfeer, die de studenten-bouwers daar zo voortreffelijk hebben geschapen. Maar overigens is ook deze tweede dag van de burgerijfeesten uitstekend verlopen. In ons blad van gisteren heeft u reeds kunnen lezen, hoe de hengelaars (dat zijn de echte Leide- naars!) al om zeven uur op pad gingen en een schrale visvangst had den. Dat laatste was niet te verwonderen. Want vissen plegen zich slechts in rust te laten verschalken. En studenten, die in pyama, met ho ge hoed op, zich in het water begeven, brengen nu niet bepaald deze gesteldheid teweeg! Maar wat de hen gelaars aan vangst tekort gekomen mochten zijn, werd rijkelijk vergoed door de trlomphale ontvangst op Minerva", na afloop van de wedstrijd. In optocht ging het door de stad. Vele vissers zaten als haringen in een ton op een vrachtwagen en de rest liep of fietste er om heen. Visserslatijn van het meest ongelo felijke kaliber klonk de voorbijgangers in de oren! En zingend werd de Breestraat bereikt. Burgemeester van Kinschot reikte persoonlijk de prij zen uit. Velen namen een vrije dag Ook over de transportfiets-race en de bakfietsrace hebben we giste ren reeds geschreven. Duizenden hebben gistermorgen op de Doeza- straat de spannende kamp tussen slagers- en bakkersknechts gadege slagen. Het verdere programma was gro tendeels aan de sport gewijd, In deze kolommen kunt u er alles van lezen. Opvallend goed was de belangstel ling bij de meeste sportgebeurtenis sen. Een bewijs, dat velen op deze dag vrijaf genomen hadden en dat de Lustrumfeesten aan de burgerij niet onopgemerkt voorbijgaan! En 's avonds waren zeker 2000 mensen op het Stadhuisplein verza meld, om het aangekondigde hos- feest bij te wonen. Nu hebben wij persoonlijk niet zien hossen. Alleen maar dansen op straat. Wat overi- fens op hetzelfde neerkomt. Op het alcon had een bandje plaats geno men, dat per microfoon luid-schette- rende muziek uitzond. Eén acter-tournooi Gisteravond werd er wederom strijd geleverd door vier amateur- toneelverenigingen, om de gouden medaille, die het Leidse Studenten Corps drie dagen achtereen be schikbaar stelt voor de beste opvoe ring van een één acter. De jury heeft het deze avond bijzonder moeilijk gehad. De toneelvereni gingen van Gemeente-werken en het Gas- en Electrisdh bedrijf sta ken elkaar met de opvoeringen van .Numimer 80" en „Het poppen uur" zodanig naar de kroon, dat de jury geruime tijd nodig had, om vast te stellen, wie de gouden medaille ver diende. Maar de keuze van het stuk, en de vraag, welk stuk het moeilijkst te spelen was, speelde»* een belangrijke rol bij de beslis sing. De Personeelsvereniging van Qemeente-werken werd tenslotte tot winnaar uitgeroepen. De overige deelnemers, waarvan „De Stalen Band" een opvoering gaf van „De Appel van Eris" en „I. F. S." van „Kaarten liegen niet" ont vingen een herinneringsmedaille. De belangstelling was aanmerkelijk gro ter dan de vorige avond. Schermen In de Stadsgehoorzaal v/erden de schermwedstrijden gisterenavond voortgezet. De uitslagen zijn: Equipe sabel. 1. Equipe A.E.W. 6 pnt. 19 gew. part. Heren Haneveld, P. Eradus, L. Eradus. 2. Equipe Zaal Gijsberti 4 pnt. 14 gew, part. Heren I. L. Sloos, R. Sloos, A. Lariviere. 3. Equipe Arena 2 pnt. 13 gew. part. Heren N. v. d. Poel, J. Vrolijk, F. 't Hooft. 4. Equipe L.S.V.P, (Politie) 0 pnt. 8 gew. part. Heren D. J. Verzijden, J. Ham, G. Paling. De heer D. J. Verzijden (L.S.V.P.) leverde de beste pers. prestatie met 8 gew. part. Aan de eerste en tweede winnaar van deze avond t.w. Equipe A.E.W. en Equipe Zaal Gijsberti, benevens de eerste en tweede winnaar van het op Woensdag gehouden Equipe Flo ret, t.w. Equipe Zaal Gijsberti en Equipe A.E.W. werden na afloop resp. een vergulde en een bronzen medaille uitgereikt. Pers. wedstrijden:l. D. J. Verzij den, 5 gew. part.; 2. P. Eradus, 4 gew. part.; 3. R. Sloos, 3 gew. part.; 4. I. Sloos, 2 gew. part. Aan de eerste en tweede winnaar van deze avond, de heren D. J. Ver zijden en P. Eradus, benevens de eerste en tweede winnaar van de op Woensdag gehouden personele wed strijden, de heren A. v. Vliet en H. v. d. Belt werden na afloop resp. een vergulde en een bronzen medaille uitgereikt. De prijsuitreiking geschiedde na mens de Burgerij commissie door de heer G. Dutry van Haeften. De organisatie en leiding van het tournooi berustten bij de heren Gijs berti en de Jager, in samenwerking met de Burgerijcommissie. Roeien Op het Galgewater, tussen Spoor brug en Bostelbrug, vingen gister middag om 4 uur de roei wedstrijden aan. Er werd geroeid in twee sloe pen, waarvan de een zwaarder was dan de ander, zodat de eerste race overgeroeid moest worden. De uitslagen waren: le race: UniversiteitTram, ge wonnen door het Universiteits-per- soneel; 2e race: Acad. Ziekenhuis N.S., gewonn endoor N.S.-prrsoneel; 3e race: MariniersPolite, gewonnen door de Marine; 4e race: Matrozen P.T.T., gewonnen door de Matrozen, le demi-finale MariniersUniversi teit, gewonnen door Mariniers; 2e de i-finale: ZiekenhuisMatrozen, gewonnen door Matrozen; finale: Ma trozenMariniers, gewonnen door Matrozen. Na afloop ging de schipper der ma trozen overboord! De heer G. Dutry van Haeften, sprak namens de Bur gerijcommissie een dankwoord tot de deelnemers en reikte de prijzen uit. De eerste militaire prijs aan de ma trozen; de eerste burgerprijs aan het Acad. Ziekenhuis. De demi-finalis ten kregen allen een kruik Bols! Handig particulier vliegtuigje In de Verenigde Staten worden proeven genomen met een kleir. vliegtuig voor particulier gebruik waarmee :ren bijna even gemakke lijk kan landen en opstijgen als met een helicoptère. Het is door twee Amerikaanse hoogleraren Otto Koppen van bet Massachusetts In stitute of Technology en dr. Lynn Bollinger van de handelshogeschool van de Harvard University ont worpen en heeft de naam Helioplaan gekregen. Uiterlijk vertoont de Helioplaan grote overeenkomst met een nor maal een-motorig vliegtuig. De pro peller is echter langer dan normaal, nl. 2. meter, en maakt minder toe ren. In de vleugel is een ingewik keld systeem van ailerons en spleten aangebracht en de staartroeren be staan uit van elkaar gescheiden ge deelten die onafhankelijk versteld kunnen worden. Het vliegtuig kan zeer langzaam met een snelheid van 43 km. per uur vliegen zonder in vrille te geraken. De minimumsnelheid van normaal lichte vliegtuigjes bedraagt bijna het dubbele hiervan. Als de landingssnelheid ten opzichte van de grond 27 kilometer per uur be draagt, kan de Helioplaan binnen de 14 meter tot stilstand gebracht wor den. Normale lichte vliegtuigjes heb ben hiervoor ongeveer 70 meter no dig. De hoek, waaronder de He lioplaan stijgen kan, bedraagt onge veer 18 graden. Het model, dat plaats biedt aan 2 personen, heeft een kruissnelheid van 173 km. per uur, doch men is bezig een veel sneller type voor 4 personen te ontwerpen. De Helioplaan is voorts zeer ge makkelijk bestuurbaar. Daar de uitlaat en de propeller van speciale geluidsdempers voor zien zijn, maakt zij bijna even wei nig lawaai als een auto. ,,De Hoorn des overvloeds dreigt Frankrijk catastrophaal te worden." Dit zei de Franse minister Claudius Petit op een vergadering van boeren. De verbeterde productiemethoden, het sappige weer en de rijke Franse bodem spannen dit jaar samen om de levensmiddelenmarkt daar te overvoeren. Duizenden liters onver koopbare melk verdwenen ail in de donkere Parijse riolen. In Bretagne staan de boeren met verschrikte trekken hun zwaar beladen boom gaarden aan te gapen. Hun zolders zullen in het najaar voor de angst wekkende appeloogst niet reiken. De vissers aan de Kanaalkust hebben hun vangst, die ze voor 2 francs per kilo niet kwijt konden, overboord ge smeten. Men „draait door" zoals dit in modern Nederlands heet. Enkele Parijse avondbladen heb ben zich deze welvaarts-catastrofe aangetrokken. Zij vinden het beledi gend hier niet in te grijpen bijvoor beeld voor de naar schatting 175.000 hongerende oudjes, die Frankrijk volgens zijn droeve statistieken telt. „Paris Presse" wil het Rode Kruis inschakelen en deze organisatie met de verdeling van het surplus aan ca lorieën belasten. Het blad wil zelfs iedere vernietiging van eetbare pro ducten bij de wet verboden zien. Geeft, in plaats van te vernietigen, zegt het blad, dat zijn actie door ve len ondersteund ziet. „Volkskrant". HET IN DE NOORDZEE GESTORTE SUPERFORT. Britse en Amerikaanse vliegtuigen en schepen verkenden ook Donder dagavond de Noordzee in een poging om vier nog vermiste inzittenden van het Superfort, dat Woensdag avond in zee stortte, te vinden. Vier overlevenden en drie lijken zijn reeds opgepikt. Doordat de zee rus- stig was had men de hoop op red ding van de vier, die allen oppomp- bare reddingsgordels bij zich heb ben, niet opgegeven. Twee mannen, die de gehele nacht in zee hadden rondgedreven op hun reddingsgordels, werden door ver kenningsschepen van de Britse ma rine opgepikt. Kort na het aanbreken van de dag arriveerde de Britse treiler „War ren" te Lowestoft met twee overle venden en het lijk van een luite nant-vlieger. Schipper J. W. Bridge van de „Warren" vertelde, dat zijn schip Woensdagmiddag uit Lowestoft was vertrokken naar de visgronden. Op weg ontwaarde men door de nevel het schijnsel van brandende fakkels. Ter plaats aangekomen trof men twee rubberbootjes aan. In een hier van bevonden zich de beide overle venden. In het andere bootje, dat aan het eerste was bevestigd, lag het lijk van de luitenant. Het Superfort stortte 50 mijl van zjjn basis te Norfolk in zee. Voetballen Deze wedstrijden, de gehele Don derdag op het Zwarte Pad gespeeld, hebben zeker de verwachtingen over troffen. Er werd met animo gespeeld; het overladen programma werd keurig op tijd afgewerkt. De uitslagen waren: OuderzorgTorenwachter 10; KrantzH.C.W. 0—3; Iemco—N.W.B. 10; RijkszuivelZilfa 0—4; Smit Unitas I 3—1; L.M.K.—Unitas li 01 Gezellenvan Wijk 05 (regl.); P.B.O.V.T. en D. D 3—0; Werninkvan Wijk 14; den Holder Zaalberg 30; v. d. BergAppa- rato 05; de GrootViop 05 (regl.); LancrinoSileutels 42; El- miEdelachtbare 05 (regl.); Roto gravureWest End 51; T. en D. R.C. en L. 0—1; Ouderzorg—H.C.W. 0—4; Iemco—Zilfa 0—1; H.C.M.— Zilfa 00-(H.C.W. wint); SmitUni tas II 20; van Wijk IIP.B.O.V. 0—3; Smit—P.B.O.V. 0—0 (PB.O.V. wint), v. WijkRotogravure (van wijk wint); H.C.W.D.B.O.V. (D.B. 0.V. wint na verlenging met 01). Verliezersronde: RotogravureH. C.W. 0—1. Winnaarsronde: van WijkR.B.O. V, o0 (na verlenging 00, v. Wijk wint na strafschoppen). Schaken Het op Woensdag en Donderdag gehouden schaaktournooi in de Soc. Amicitia bestond uit een serie schaak wedstrijden „met de gong", afgewis seld door fantasie-schaakwedstrijden w.o. Drakenschaak, Qui perd gagne e.a. Aan de eerste ronde, gespeeld op 7 Juni, namen 50 personen deel, verdeeld over 7 groepen. Winnaars werden: In gr. A: 1. A. W E. Eleman 6 pnt., 2. G. Vlugt 5 pnt., 3. J. v. MAstright 4J/2 pnt.; gr. B: 1. D. v. Gildig 7 pnt., 2. en 3. Lampo en F. Teleng 5 pnt.; gr. C: 1. H. Warkema 7 pnt., 2. en 3. Har- land en Preenen 5 pnt.; gr. D: 1. P. Rijnsburger 5 pnt., 2. en 3. Jac. Ga- laard en Donkers 4Jd pnt.; gr. E: 1. en 2. C. Goudberg en G. P. J. Dille 0 pnt.; 3. F. M. Ribot 4H pnt.; gr. F: 1. M. M. Segaar 6 pnt., 2. en 3. J. Brouwer en H. Wieners 5 pnt; gr. I: 1 J. Koet 6 pnt., 2. en 3. H. Kuilen burg en P. Selier 5Yz pnt. Aan de finale, welke gespeeld werd cp 8 Juni, namen 19 personen deel, verdeeld in 2 groepen. Winnaars wer den: Gr. A: 7. H. Vlugt, 2. Harland 3. Wichers (beide laatsten na lo ting); Gr. B; 1. Elemans, 2. Goud berg, 3. Preenen (na loting me Koet). le prijs groep A en B: gouden me daille; 2e prijs groep A en B: zilve ren medaille; 3e prijs groep A en B bronzen medaille. Aan alle deelnemers der finale, die niet voor een prijs in aanmerking kwamen, werd een Lustrumpenning uitgereikt. De verenigingsprijs voor beste resultaten werd gewonnen door Philidor. De prijsuitreiking geschiedde door o'e heer W. I. H. van Limburg Sti- rum, namens de burgerij commissie. De organisatie berustte bij Studen tenver. Morphy in samenwerking met de burgerijcommissie en de heer Heiikens van de Leidse Schaakbond IN HET KADER der Leidse Lustrumfeesten heeft de wereldkampioen Piet Roozenburg, daartoe uitgenodigd door de Commissie uit de Bur gerij, een partij blind-dammen gesp eeld in café „De Kleine Burcht" aan de Nieuwe Rijn en daarbij een geslaagde aanval gedaan op het we- reld-blindspelrecord door vijf partij en tegelijk blind te spelen. Het oude blindspëlrecord stond tot heden op naam van de Rotterdamse kampioen P. Idserda en werd geëvenaard door de oud-wereldkampioen B. Springer. En verbeterde daarmee het wereldrecord De belangstelling voor dit uitzon derlijk gebeuren in de damwereld was maar heel "matig te noemen en we vragen ons af waar dan toch al die dammers zitten, die wekelijks in onze sportrubriek zoveel plaats ruimte vragen, voor hun uitslagen en clubberichten. We geloven toch niet te veel te zeggen, indien we menen, dat de dammers hun eigen spel te kort doen, indien zij zelfs voor dergelijke evenmenten geen belangstelling aan de dag leggen. Aan de demonstratie van Piet Roozenburg ging een kleine inlei ding vooraf bij monde van de heer J. Mertens, die erop wees, dat het record Blindspel op naam stond van de heren Idserda en Springer, die in de periode van 1920 tot 1930 vier partijen geheel hebben uitge speeld. Door de factor der gelijkvormig heid van materiaal wordt algemeen aangenomen, dat blinddammen moeilijker is danblindschaken. Dit zou de reden zijn, dat' een groot aantal partijen :l haak, gelijktijdig gespeeld, een algemener verschijn sel is. Doordat wij thans in het bezit zijn van een fenomeen op damge- bied, is de mogelijkheid thans daar om het aantal partijen blinddam men ook op te voeren. Dat deze taak is weggelegd voor de huidige wereldkampioen Piet Roozenburg, daaraan zal wel niemand twijfelen. Na een woord van dank tot de heer Roozenburg om zijn demon stratie in Leiden te willen geven, verklaarde de heer A. Sladek, een der deelnemers en tegenspelers van Roozenburg, dat het voor hen een bijzondere eer was deze partij mogen spelen. Hierna nam het spel een aanvang en onder grote spanning werden de zetten van Roozenburg, uitgevoerd door de heer Mertens, gevolgd. Het was jammer dat er voor deze bij zondere damgebeurtenis geen be tere gelegenheid was uitgezocht, waar het stiller was, want het hos- feest op het Stadhuisplein was nu juist geen middel ter bevordering der concentratie van de dammers, speciaal niet voor Roozenburg, die gedurende vier volle uren in de Een vrachtwagen vol vrolijke hengelaars, na afloop van de hengelwed- strijd, op de Hoge Rijndijk, op weg naar „Minerva". ((Foto: „De Leidse Courant".) Wieler-roude in de Kooi Dat degene, die bij een wedstrijd de beste prestatie levert, niet beslist de winnaar behoeft te zijn, werd gistermiddag in het Kooikwartier weer eens bewezen, tijdens de „Lus trum-Rode", een wielerwedstrijd voor amateurs over 80 ronden, in totaal 100 km. Want niet P. Duijf uit Zaandam, die als eerste de finish passeerde, verwierf de ereprijs, wel- Roozenburg, de wereldkampioen. grootst mogelijke inkeer al zijn aandaoht moest bepalen tot de zwa re opgave, welke hij zich gesteld zag. Ondanks de hitte in de zaal bracht hij het er toch uitstekend van af. Weliswaar moest hij na negen kwartier capituleren voor de spe ler van het vierde bord de hoofd klasse-speler J. Zaalberg (L. D. V.) na 32 zetten, doöh om elf uur gaf J. de Vink (D. C. L.) zich na zetten gewonnen, te 11.15 volgde A. Sladedek (L. D. V.) na 52 zetten. D. Laterveer (D. C. L.) moest daar na genoegen nemen met remise na de 61e zet en te kwartier voor twaalf werd W. v. d. Reijden (D. C. L.) tot overgave gedwongen, na 67 zetten, zodat Piet Roozenburg drie partijen won, één remise speel de en één verloor. Inderdaad een bijzondere bovenmenselijkepresta- tie, waarvoor hij na afloop door de vertegenwoordiger van het L. S. C. de heer Pott Hofstede op harte lijke wijze werd gelukgewenst, waarbij zich natuurlijk alle aanwe zigen aansloten. GEWELDIGE PRESTATIE VAN BEELDEND VERMOGEN. De heer Mertens begon de rond gang langs de borden waarbij de zet ten gedaan werden volgens de getal len door Roozenburg (met het hoofd in handen) vanaf het podium werden doorgegeven. De spanning steeg toen Roozenburg aan boord 4 in een zetje .liep, doch daarna zodanig „inge speeld" bleek te zijn, dat achtereen volgens de borden 1, 2 en 3 eenvou dig „wèggecombineerd" werden. De schitterende en zeer diepe combina tie, waarmee de heer Sladek als het ware Éan het bord werd „gevaagd" maakte op de toeschouwers een over weldigende indruk. Aan het 5e bord gelukte het tenslotte de heer D. La- De oud-wereltlkampioen B. Springer „in de pauze van een bïindpartij". terveer ternauwernood aan verlies te ontsnappen en remise te berei ken. Met daverend applaus bracht het publiek, dat de demonstratie in ademloze stilte en spanning had gevolgd, een hulde aan het genie van Roozenburg. een genie zoals de we reld van het spel sedert de dagen van Weiss niet gekend heeft. Aan het slot van de avond huldig de de heer Post Hofstede namens het Comité der Burgerij-feesten van het Studentenlustrum, de wereldkam pioen en wees op de grote betekenis, die dit Lustrum had gekregen, zelfs een historische betekenis door de bereidverklaring van Roozenburg hier te willen deelnemen. Roozen burg ontving de Lustrumplaquette, terwijl teven herinneringsmedailles werden uitgereikt aan de heeren D. Laterveer en J. Zaalberg voor hun prestaties als tegenspelers. Zeer vele persoonlijkheden op spelgebied uit alle delen des lands, hadden van hun belangstelling blijk gegeven door hun aanwezigheid, o.a. zégen wij de heer Springer, oud wereldkampioen 1928, de heer Bom, oud-kampioen van Nederland; de heer Ham, oud-kampioen van Zuid- Holland en bekend organisator, ne vens talrijke anderen. De stand der Leidse Onderwijsinstellingen trok zeer de aandacht door zijn fraaie reclame. Na afloop bleef men nog ge zellig bijeen tot diep in de nacht, waarbij vele vriendschapsbanden werden aangeknoopt en hernieuwd. ke het Leids Studenten Corps had uitgeloofd, maar T. Hofland uit Be verwijk, die een schitterend staaltje van doorzettingsvermogen en vol harding ten beste gaf en daardoor tweede werd. Toen de zeventig renners van start gingen in de Sumatrastïaat, werden al direct uitlooppogingen onderno men. Ook door HoLand. En toen de eerste druppels van de premie-regen kwamen te vallen, was hij een der eersten, die enkele in z'n zak stak. Na twintig ronden lag hij flink aan de kop, met honderd meier achter zich nog twee uitlopers. Geheel alleen reed hij z'n rondjes. Maar het was al te zwaar, vooral toen na 25 ron- ien de rest weer in het peleton was sruggezakt en Hofland dus geen nkele steun ondervond. Het verwon erde daarom niemand van de dui zenden toeschouwers, dat hij tijdens ue 33e ronde weer in het peieton te rugviel. Zijn rijden was er niet mooier op geworden, een beetje bonkerig en men verbaasde zich tel kens, wanneer bleek, dat hij nog niet was uitgevallen. Maar de Be verwij ker bleef z'n rondjes draaien. Er kwamen andere uitlopers, die eveneens verdwenen. Het was er nog veel te vroeg voor. Maar toen er nog zeven ronden gereden moesten wor den, maakte Hofland zich uit de grote groep los en zette een felle jacht in op. de drie leiders. Met nog drie ronden voor de boeg had hij, na een schitterende, verbeten rit de kopgroep te pakken. Met z'n vieren weru om de eer gestreden. Als een klit hingen zij, bij de laatste ronden aan eika?r. En het was slechts met een half wiel verschil, dat Duyf vóór ofiand c'e streep nacseerde. Daarom de ereprijs voor Hofland. Ook Th. Cornelisse uit Halfweg en A- Dukes uit Den Haag behoor den tot de vier uitlopers, waarvan de winnaar een tijd maakte van 2 uur. 34 minuten en 18 sec. Hoe spannend de wedstrijd was blijkt wel uit het feit, dat iedere uit looppoging rot mislukking gedoemd was Het was voor een uitloper uiterst moeilijk een ronde te nemen, omdat het peleton practisch steeds als een dicht gesloten front reed en een uit- per dus niet kon optrekken aan ach terblijvers, maar alles zelif moest doen Het duurdt dan ook tot de 70e ronde, voordat de laatste uitlopers een ge slaagde. pog'ng konden wagen. Het z'n drieën trokken zij er tussenuit en vergrootten regelmatig de afstand tussen zich zelf en het verdere pe loton. Zoals gezegd sloot Hofland zich enkele ronden daarna bij aan. Er was nog een ..deelnemer" aan deze wielerronde, wiens naam niet op de lijst vermeld stond en die waar schijnlijk nog niet vaak zo'n wed strijd gereden zal hebben. Toch was deze „renner" alle anderen steeds verre de baas. Hij nam de ene ronde na de andere, zonder zich merkbaar in te spannen. Hij groette telkens joviaal glimiachend naar de leden van de Burgerijcommissie, die de wedstrijd gade sloegen. En ondertus sen draaide deze onbekende renner het ene rondje na het andere. Wilt U weten wie het was? Bur gemeester van Kinschot! Gezeten op de motorduo van een der bestuurs leden reed de burgervader per mo torfiets verschillende malen bet hele parcours! Na afloop werden in café Veld man de prijzen uitgereikt. „Tachtig kilometer in de bocht!" Dat is misschien iets overdreven. Maar (iat er met grote snelheid gereden werd is wel zeker! ((Foto: „De Leidse Courant".)

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2