Internationaal Café-bedrijf „Het Gravensteen" vol stemming en sfeer Veel belangstelling bij opening ffiuvg&qf-fleeaten aan det £eidóe Studenten-£uöfaum IJET BIER IS WEER BEST, lazen we ergens in het Gravensteen. Maar ook de sherry was best. De oude klare mocht er al evenzeer zijn; de pernod was niet te versmaden, de coca cola heerlijk koel, de limonade fris, de wijn opwekkend, de port versterkend, kortom; het was best! En met deze kwalificatie zijn niet alleen de dranken bestempeld, doch het hele internationaal café-bedrijf „Het Gravensteen", dat de studentep zelf hebben gebouwd en ingericht.. Gisteravond werd het onder geweldige belangstelling geopend. En reeds in de eerste uren was de stemming er zodanig, dat we de vroegere maskerades er graag voor wilden vergeten! Het was overigens slechts een onderdeel van de feestelijkheden, maar een belangrijk onderdeel. En het zal belangrijk blijven, zolang de Lus trumfeesten voortduren. Vele autoriteiten en genodigden kwamen om acht uur binnen het afgesloten gedeelte van het Pieterskerkhof en maakten op uitnodiging van de Lustrumcommissie een „processie langs de tien café's". Montmartre werd omgetoverd in een Metro-gang, door de bonte Fran se reclame-affiches van Dubonnet en Camus. De Belgische Brasserie Leo pold is vol van Vlaamse leutigheid. „Ge kunt geen schoner dromen wen sen, dan met bier in uwe penze" la- en we op de muur. Overal geestige tekeningen en caricaturen, die bewij zen, dat er sedert jhr. Victor de Stuers ook nog andere studenten zijn, die met de tekenstift overweg kunnen! Om twaalf uur was het sluitings tijd. Maar nog lange tijd daarna klonk het rumoer uit deze vrolijke heksen ketel van'studentenjool omhoog. Tot dat ook hier eindelijk de nachtelijke rust intrad, de muziek zweeg, de lampen doofden en de studenten huiswaarts trokken. Uo£ lomanlieê: m pxn.tai.ie ïïet was er een vrolijke boel. Want nadat Lucas Bols, anno 1575, in hoogst eigen persoon, de hoge gas ten in z'n loodsje verzameld had en het eerste glas geheven werd op het welslagen van de feestelijkheden, kwam de stemming er in. Ieder café werd bezichtigd, soms met een sma kelijke dronk. We zagen de rector magnificus, prof. dr. B. A. van Gro ningen z'n hoofd door het loketje steken bij „Pam Pam Pim" in de Parijse Montmartre, om te vragen, of er soms „Gitanes" te koop waren. Helaas niet, alleen maar Hollandse sigaretten. Burgemeester van Kin schot hief een parelend glas in de „Wiener Gaststube" tegen het licht in. De heer J. Lambermont, van de vereniging „Koninginnedag", werkte zich moeizaam omhoog langs de smalle wenteltrap, die hem naar de Moulin Rouge voerde. De heer R. J. M'eyer, commisaris van politie, knip oogde eens vriendelijk naar mr. J. Eool, gemeente-secretaris, en zei „Prosit!" „Ik lust er nog wel eentje", zei de heer M. Hperma van Voss, praeses van het L.S.C., tegen de heer P. Hu- genholtz, praeses van de Lustrum commissie 1950. Ze zochten beiden een vrije barkruk op in café „Sport", waar ruige, toffe jongens achter de tapkast voor ieder een vrolijk woord hadden. In het „Alhambra" Steeds werd het drukker, steeds kwamen er meer burgers, die door de studenten werden geïntroduceerd. En met het verstrijken der uren, steeg de stemming, toen langzaam de zon een rode gloed over de fan tastische bouwsels legde, om daarna geheel te verdwijnen. Hier en daar flonkerden romantische lichten. Zach te muziek klonk op de dansvloer van de Montmartre. Leidse muziekliefhebbers, die niet de café's bezochten, trokken om half tien naar het Stadhuisplein, waar de kapel van de Luchtstrijdkrachten een taptoe verzorgde. We hebben eerlijk waar! het vaste voornemen gemaakt te gaan luisteren. Maar de bekoring van het „Alhambra" was zo sterk, dat we bezweken zijn Aan de buitenkant, aan de zijde van het Gerecht, zou men het niet zeg gen, dat dit M®orse café zo fantas tisch is ingericht. Met boogjês en pilaartjes is druk gebruik gemaakt van Moorse motieven, allés helder wit geschilderd. In het midden van do open binnenplaats staat een rui sende fontein, door rode lampen be schenen. Zacht-wit indirect licht langs de kanten zetten de palmen en cactussen in een romantische gloed. En onder de galerijen is het goed rusten op de lage banken. Hier heerste een echt-Moorse langoureuse stemming, die zelfs door het lawaai van gramofoonplaten, waarop een super-moderne foxtrot gedanst werd, niet verstoord kon worden. En overal hoorde men slechts een roep „Voortreffelijk!" Zoals de .stu denten dit georganiseerd hebben is buitengewoon. Aan de kleinste fines-' ses werd de grootste aandacht ge- steed. Een smalle doorgang in de Kinderfeesten Even verkeerd als het zou zijn de indruk te wekken, dat er bras-par- tijen plaats vonden, want dat ge beurde niet, zou het zijn te menen, dat er gisteren verder niets te doen geweest is. We meldden reeds de of ficiële opening in „De Lakenhal" en de militaire parade. 's Middags om half twee kwamen zeshonderd kinderen uit de zesde klassen der lagere scholen op socië teit „Minerva", om er m'et veel druk te en lawaai in groepen ingedeeld te worden, een lampion te ontvangen en naar het sportveld aan de Zoe- terwoudse Singel te vertrekken. He laas liet de kapel van de Luchtstrijd krachten, die deze vrolijke kinder stoet door de stad zou begeleiden, verstek gaan. Een half uur te laat werd daarom zonder muziek gestart. De pret is er niet minder om ge weest! Want onder stralend zomerweer werden op het sportveld leuke spel letjes gedaan. Hardlopen, zaklopen, hinderniswedstrijden,, enz., alles om aardige prijzen. De studenten tpon- den zich weer voortreffelijke gast heren van de kinderen te zijn. Het ging er allemaal even gemoedelijk aan toe. En wie het aanzag, moet zich afgevraagd hebben: wie heeft het meeste plezier, de kinderen of de studenten? Verschillende reclame-ballons ste gen op. Bovendien was aangekon digd, dat een luchtballon-olifant1 het luchtruim kiezen zou, om hoog bo ven de huizen open te gaan en een menigte kleine ballonnetjes uit te laten. Helaas werd het dier te lang vastgehouden, zodat het op de grond reeds ontpolfte en z'n inhoud aan de wind moest prijsgeven, wat overi gens op zichzelf al een succesnum mer was. Natuurlijk werd ook de tractatie niet vergeten Er was volop limona de en ieder kind kreeg een zakje lekkers mee naar 'huis, toen om half vijf afscheid werd geblazen. Luchtdemonstratie Ondertussen vonden in de Leid se Hout Luchtvaart-demonstraties plaats. Zes Harvards, afkomstig van het vliegveld Gilze Rijen, maakten een demonstratievlucht boven Leiden en ongeveer tegelijkertijd gaven enthousiaste amateurs-in-de-dop, le Zoals wij in het vorig nummer meld den, werd gistermiddag om 12 uur voor Sociëteit „Minerva" een militai re parade gehouden. De studenten- weerbaarheid „Pro Patrïa" trekt voorbij. (Foto: „De Leidse Courant"V ikel (SI.Stad) 1.23.5. 100 M. schoolslag diames: 1. N. Zaalberg (LZC) 1.36.3; 2. J. Stokkel (SI.Stad) 1.36.3; 3. A. de Mey (LZC) 1.37.—. 100 M. schoolslag heren. 1. P. Bek kering (SI.Stad) 1.18.4; 2. J. Heek (LZC) 1.21.5; 3. W. v. Zijl (Sl.Stad( 1.25.—. 100 M. vrije slag dames: 1. W. v. Staveren (LZC) lfl8.2. J. de Haan (Sl.Stad) 1.20.6; 3. C. Teyn (de Zijl) 1.33.3. 100 M. vrije slag heren: 1. D. Kraan (Sl.Stad) 1.0.6; 2. F. Thijsen (de Zijl) 1.0.9; 3. J. Visser (LZC) 1.10.—. Na een fraai nummer figuur- zwemmen, uitgevoerd door de dames leden van de L.W.V., werd het pro gramma vervolgt met: 3 maal 100 M. wisselslag estafette heren. 1. Sleutelstad 3.52.8; 2. LZC 3.54.3; 3. de Zijl gedisq. 3 maal 50 M. wisselslag estafette dames: 1. Sleutelstad 2.4.3; 2. LWV 2.17.6; 3. LGB 2.19.3; LZC 2.3.— Het Moorse café „Alhambra" leent zich niet voor een plaatje, wanneer het er vol en druk is. Men moet er de rust en sfeer der witte galerijen zien, rondom de fontein op het binnenplaatsje. (Foto: „De Leidse Courant".) den van <je Leidse Luchtvaartclub, een demonstratie met hun zelfge bouwde toeStelltjes. Het was aardig, te zien hoe de „piloot-mechaniciën" aan een staaldraadje zijn razend snel rondvliegend toestel in bedwang hield. Met een snelheid van 60 a 80 km. snoerden zij in een grote cirkel over het terrein waarbij de piloot opdracht had een aantal ballonnetjes te rammen. Het was voor het kleine aantal toe schouwers een grote teleurstelling, dat enige straaljagers van de L.S.K., die aan deze demonstratie zouden deelnemen, door omstandigheden verhinderd waren te verschijnen. Eénacter-tournooi Gisteravond werd in de Schouw burg een begin gemaakt met het driedaagse éénacter-tournooi, waar aan in totaal 12 toneelverenigingen deelnamen. Het is een van de at tracties die het- Leidse Studenten Corps de burgerij aanbiedt in ver band met de lustrumfeesten. De heer Ch. A. v. d. Klaauw,praeses van de burgerij-commissie, leidde de avond in met een uiteenzetting over de verhouding, welke er be staat tussen de universiteit en de bevolking van' Leiden. Aan het slot van zijn toespraak deelde hij mede, dat er van de zijde der toneelver enigingen grote animo voor dit tournooi bestond, waardoor men ziah had moeten beperken tot een keuze uit de liefhebbers. Spr. maak te tevens van de gelegenheid ge bruik, 'een dankwoord te richten tot prof. dr. L. J. van Holk, mevr. mr. J. E. Glastra van Loon - Boon en mr. P. C. Cleveringa, die zich beschikbaar hadden gesteld om als jury op te treden. De verenigingen, die deze avond op de planken verschenen waren „O. N. A." met „Toe maar" Kunst voor „kracht" met „Cupido en de wo ningnood," K. A. V. „De Bata ven „met Russische eieren" en „Sempre Avanti" met „Het poppen- uur." Hoewel er hard gestreden werd voor de hoogste eer, kon tenslotte maar één vereniging als winnaar uit het tournooi te voorschijn ko men. De jury wees „Sempre Avan ti" hiervoor aan, die 'n gouden me daille ontving. De prestaties van „de Bataven" werden met de twee de prijs, een bronzen medaille be loond. De andere verenigingen ont vingen een herinneringsmedaille. Vanavond treden er weer vier to neelverenigingen aan voor een krachtmeting. Voetballen Onder flinke belangstelling von den gistermiddag op de L. F. C.-ter- reinen aan de Haagweg bedrijfsvoet bal wedstrijden plaats, die uitstekend zijn geslaagd. Gespeeld werd in 4 pools, t. w. Pool I P.T.T., Lichtfabrieken, Overig personeel Gem. Dienst. Pool 2: Ned. Spoorwegen, Endegeest, Soc. Med- Dienst; Pool 3: Gemeentewerken, Be lastingen, Arena Studiosorum. Pooi 4: Schakels (Garnizoen Leiden) Raad van Arbeid, Politie. De uitslagen der pools waren: Pool I: P.T.T.Lichtfabrieken 32 LichtfabriekenOverige Gem. Dienst 11; P.T.TOverige Gem. Dienst 1—0. Pool 2: Ne-d. SpoorwEndegeest 4-I; EndegeestSoc. Med. Dienst 0—1, Ned. Spoorw'Soc. Med. Dienst 0—2 Pool 3: Gem. Werken Belastingen 05; BelastingenArena 01; Are naGem. Werken 30. Pool 4: SchakeliR. van A. 20; R. van A.Politie 0-1; Politie Schakel 30. Na spannende strijd waren de demi finales als volgt: P.T.T.'Soc. Med. Dienst 20; PolitieArena 12. Voor de f:nale plaatste zich dus: P.T.T. en Arena Studiosorum (51). Over deze wedstrijd het volgende P.T.T. startte in deze ontmoeting sterk favoriet, vooral waar deze club het gunstigst had geloot en vrijwel na elke wedstrijd een meer dan wel dadige" rust genoot. Ondanks de korte rust voor Arena was het een prettige ontmoeting, die Arena feite lijk met 10 man speelde, omdat de linksbuiten door oververmoeidheid volkomen was uitgeschakeld, maar toch haar sportieve plicht deed, geen invaller te nemen. P.T.T. was en bleef overwegend sterker, maar al leen door verkeerd terugspelen op de keepergaf de midvo'or kans in het lege doel te plaatsen (10). Ook een tweede doelpunt, fraai door Are na zelf ingekopt bracht de stand op 20. Nog voor rust wist Arena op fraaie wijze de achterstand te ver kleinen 2—1. Na een korte rustpoos een overwegend sterker P.T.T.- met als uitenndeiijk resultaat een eind stand van 5—1. 's Avonds werden in de Sociëteit Minerva de prijzen uitgereikt. U.V.S. WON MET 2—1 VAN HET ELFTAL DER L.S.K. In de wedstrijd, welke gisteravond in de Leidse Hout werd gespeeld tus sen UVS en een elftal der Lucht strijdkrachten, zagen we verschil lende nieuwe gezichten bij de Leid se Blauwwitten. De opstelling was als volgt: Doel. v. Putten; achter: Breton van Gol en J. de Wolf; midden: Fa- sel, Devilee en Wallaart; voor: T. Kantebeen, G. Devilee, M. de Wolf, Liedhout en Azier. Het elftal» der L.S.K. zag er als volgt uit: Doel: L'Amie (Oosterbeek); ach ter: Kors (Haarlem) en Gauwels (Quick); midden: Zaudsen (Laura), Klink (HDVS) en v. Baest (SES); voor: v. Loon (GRC), Vonk (WFC), -Stöcker (Heracles), Advocaat (Vole- Wijckers) en v. Toorn (Xerxes). De wedstrijd werd o.m. bijge woond door burgemeester v. Kin schot, lt. kol. Schaap, ondercomman dant der LSK, lt. kol. Stoffels, com mandant 2e Bat. Luchtvaarttroepen, kol. Brouwer van de Vliegmedische Dienst en tal van militairen van de LSK. De bal voor deze wedstrijd werd op wel zeer originele manier op het veld gebracht, n.l. vanuit een vlieg tuig der LSK, bestuur door majoor v. Wanrooy, terwijl de bal werd neergeworpen door serg. majoor Ha- teboer. Het vliegtuig scheerde zeer laag over het terrein, waarop in het midden een vlag was uitgespreid. De wedstrijd zelf droeg een leven dig karakter, dank zij de iets fris sere temperatuur in de avond. Voor de rust had UVS een flink over wicht, doch keeper L'Amie verdedig de zijn doel uitstekend. Slechts een maal wist G. Devilee te scoren uit een uitstekend opgezette aanval. Via een der backs verdween de bal in het doel. Na de rust oefende het LSK-elftal meer overwicht uit, maar een doelpunt kwam aan de andere kant toen M. de Wolf 20 scoorde. De gasten gaven zich echter niet ge wonnen en inderdaad gelukte het de bardzwoegende Advocaat de eer te redden (21). 5 maal 50 M. vrije slag estafette heren: 1. Sleutelstad 2.32.2. LZC 2.36.4. 5 maal 50 M. vrije slag estafette dames: 1'. de Zijl 4.20.4; 2. Sleutelstad 3.22.5; 3. LZC 3.29.9. Tot slot volgden nog enkele water- polowedstrijden tussen LZC, de Zijl, de Sleutelstad en de Studenten. Schermen De uitslagen van het Schermtour- nooi gehouden in de Stadsgehoor zaal, luiden: Equipe Floret 1: Equipe Zaal Gijs- berti 3 gew. part., 6 pnt. de heren H. v. d. Belt, A. 'Hak, F. Scholten. 2: Equipe A. E. W. 2 gew. part., 4 pnt., A. v. Vliet, J. de Mey, L. Era des. 3: Equipe Erena Studio Sorum I gew, part., 2 pnt, J. Vrolijk, N. v. d. Poel, H. Verstegen. 4: Equipe Kon. Marine S.M.D. 0 pnt. A. Gras veld, E. Hoogerdijk, P. Heynen. De Kon. Marine, welke als laatste uit de strijd gekomen is, beoefent deze sport riog pas enkele maanden. Het feit, dat zij in dit voor haar te sterke tournooi, toch uit heeft wil len komen, is op zich zelf reeds een prestatie. Personele wedstrijden 1: A. van Vliet 6 gew. part. 2: H. v. d. Belt 5 gew. part. 3: A. Hak 4 gew, part. 4: N. v. d. Poel 3 gew. part. Bridgedrive De uitslagen van de gehouden Bridge drive waren: Groep 1. Bon tev. Egmond 41 pnt; 2. Thoolen Gans 35 pnt. Groep 2: StapelRekers 39 pnt; 2. NievaartJansen 37 pnt. Groep 3. heer en mevr. Brouwer 37 pnt.; 2. heer en mevr. J. de Vrind 36 Vs pnt. Groep 4. heer en mevr. Upwich 37 pnt.; 2. heer en mevr. de Wilt 34M pnt. Graep 5. Gaykema-v. Ooyen 43 pnt.; 2. GoedhartCrama 37 pnt. Groep 6. de Groot—v. d. Post 43 k! pnt.; 2. NaberRameu 43 pnt. &eeöx aan deden Hengelwedstrijd De feesten van vandaag begonnen al erg vroeg. Althans voor de vele visliefhebbers, die er reeds om ze ven uur op uittrokken, om aan de Nieuwe Vaart deel te nemen aan de viswedstrijden. Met muziek van de Leidse Politie werden de 300 deel nemers naar de visplaats gebracht. En toen de muziek eenmaal verdwe nen was, kwam er rust over de vis sers aan de waterkant, die stil naar hun dobber keken. Al te veel beweging hebbendie dobbers overigens niet gemaakt. De vissen lieten zich maar moeilijk ver schalken. Toch zullen de deelne mers geen spijt gehad hebben ^an deze wedstrijd. Want vooral na af loop was het een vrolijke boel, toen allen in optocht door de straten trok ken naar de sociëteit „Minerva", waar de prijzen werden uitgereikt. Prijswinnaars met meer dan één visje: 1. G. de Boer, 2. L. C. Vernet, 3 I. Boekkooi, 4. J. Ooyendijk, 5. J. Veldhuizen, 6. G. Kluivers, 7. G. J Zandvliet, 8. H. Schouten, 9. J. Kikkert, 10. I. Harteveld, 11. J. Har- teveld. De uitslag bij de controleurs, die de meeste vis constateerden, was: 1. IT. de Wit, 2. P. Majolee, 3. H. Bink. Toevallig waren er precies 59 prij zen voor de 59 deelnemers, die één visje verschalkt hadden. Bakiietsrace Om tien uur werd het druk op de Doezastraat, waar de bakfiets-race verreden zou worden. In dichte rijen stond het publiek op de trottoirs, om de 11 deelnemers in hemdsmou wen zich over hun stuur te zien buk- NIEUW BELGISCH KABINET. Het nieuwe Belgische kabinet is uit uitsluitend Rooms-Katholieke le den samengesteld, aldus lieeft Jean Duvieusart bekend gemaakt. De samenstelling is als volgt: Eerste minister Jean Duvieusart. Minister van Buitenlandse Zaken Paul van Zeeland. Binnenlandse Zaken Albert de Vleeschauwer. Financiën Albert van Houtte. Economische Zaken Gaston Eys- kens. Landbouw Maurice Orban. Koloniën Peirre Wigny. Verkeerswezen Paul Segers. Arbeid Oscar Behogne. Onderwijs Pierre Harmei, Lands verdediging Henri Moreau de Melen. Openbare Werken Albert Coppee. Volksgezondheid Alfred de Taye. Wederopbouw André de Quae. Justitie graaf Carton de Wiart. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centraie als volgt gekeurd: Casino: „Oom Willie wint de Der by", alle leeftijden. Lido: „Hotel Reserve", 14 jaar Cineact alle leeftijden. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „Seven Sweethearts", alle leeftijden. Rtx: „Saboteur". 14 jaar- ken en te trappen alsof hun leven ervan afhing. Er moesten 1'5 ronden gereden worden over de Doezastraat, Jan van Houtkade en Raamsteeg. Reeds de eerste ronde bracht grote sensatie, toen drie bakfietsen op één wiel door de bocht gingen en een deelnemer z'n stuur niet meer kon houden. Gillend vloog het publiek opzij Er gebeurde echter niets. De kluwen werd weer ontward, de bak fietsen weer recht gezet en de man nen sprongen weer op het zadel. Reeds direct had van Dijk de lei ding genomen Hij lapte na 6 ronden reeds verschillende anderen. Aan de finish was hij wel twee ronden uit gelopen en won grandioos de eerste prijs. Verdere uitslag: 1. van Dijk. 2. J. Riethoven, 3. de Roode, 4. G. Tegelaar, 5. v. d. Zeijden. Prijzen: le prijs f TO.—, 2e 7.50, 3e prijs 5.4e prijs winkeliersver eniging Doezastraat 5.5e prijs idem 2.50. De deelname aan de transportfiets- race viel tegen. Slechts 7 van de 14 aanmelders Verschenen aan de start. Ook nu weer grote spanning en felle sprinten. Weer een valpartij, die ge lukkig goed. afliep. De uitslag was: 1. v. d. Hulst (Oud-Ade); 2. Schro der (Leiden); 3. Ouwerkerk (Lei den); 4. J. Riethoven (Leiden), Garage uitgebrand Gistermiddag om kwart voor vijf is brand uitgebroken in het garage bedrijf Hartogs, Vrouwenkerkhof 12A. De werkplaats, achter de gara ge, waar zich bussen olie en benzi ne bevonden, brandde geheel uit. Het vuur: sloeg daarna over op de boven de garage gelegen woning, waarvan een slaapkamer ook een prooi der vlammen werd. Van het meubilair kon niets gered worden. Het huis kreeg veel' waterschade, toen de Brandweer het vuur direct krachtig aanpakte en daarmede er ger voorkwam in deze oude stads wijk, waar iedere brand een groot gevaar voor rampzalige uitbreiding in zich draagt. Een monteur had in de garage een auto schoongemaakt met Benzine en petroleum. Daarna sleep hij een bei tel aan een droge amarilsteen. Ver moedelijk is hiervan een vonk afge sprongen en overgeslagen op een plasje benzine. Toen de monteur zich even verwijderde en direct daarop weer terugkeerde, stond de werkplaats reeds in lichter laaien. Gratis drinken Na afloop van de parade, die gistermiddag werd gehouden, hebben het Collegium van het L.S.C., de Lustrum-commissie 1950 en de Burgerij-commissie aan de commissaris der Konin gin in Zuid-Holand, mr. L. A. Kesper, en aan burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot op de sociëteit „Minerva" 'n lunch aangeboden. Een der gangen van het menu bestond uit de oplqting van een luchtballonnetje, waar aan de mededeling bevestigd zat, dat de vinder op kosten van de Burgerij commissie naar Lei den mocht komen waar dan ook vandaan en een avond mocht doorbrengen op „Het „Gravensteen", eveneens op kos ten van de Burgerij commissie! Zwemmen Ook de zwemwedstrijden, 's avonds in de Overdekte gehouden, hadden een vlot, vaak spannend verloop, met als uitslagen: 100 M. rugslag dames: 1. J. de Haan (Sl.Stad) 1.34.—; 2. W. v. Sta veren (LZC) 1.31.2; 3. L. v. Staveren (LZC) 1.40.—. 100 M. rugslag heren: 1. H. de Tombe (de Zijl) 1.16.6; 2. J. v. d. Reyden (LZC) 1.20.5; 3. N. v. Ber- Deze geestige tekening troffen wij aan op een muur in de Vlaamse bras serie Leopold. Zo vindt men ze over al, door het hele gebouw. (Foto: „De Leidse Courant

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2