3e Ronde van Nederland K t P E.STE1 N BANDE' Ned. Bondselftal speelt gelijk tegen Middlesex Blauw Wit verslaat Ajax in kampioenscompetitie Uw Rode Kruis DONDERDAG 25 MEI1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Volkomen zege der Belgen met Vanderveken voorop r\E EERSTE ETAPPE van de derde Ronde van Nederland, die van Amsterdam naar Appingedam (265 km), heeft maar heel weinig strijd te zien gegeven. Het was guur op de weg, voortdurend moesten de renners tegen een straffe wind optornen, terwijl Pluvius royaal met het regenwater omsprong. Onder deze omstandigheden hadden de ren ners kennelijk weinig lust tot veel actie en bleef men met uitzondering van het laatste gedeelte en enkele uitschieters daarvoor, dicht bij een, elkaar steeds aflossend aan de kop. Geen enkele maal kwam de zon van achter de grauwe wolkenmassa's te voorschijn op deze trieste dag en dit was ook een der oorzaken van de niet al te grote publieke belang stelling langs de route. Slechts bij de doortocht van Gro ningen en bij de aankomst te Ap pingedam stonden de trottoirs opge pakt met enthousiasten, die de ren ners hartelijk toejuichten. Een an dere oorzaak was het feit, dat men te lang op de doortocht had moeten wachten, want nadat reeds bij de start te Amsterdam en later te Zaan dam een vertraging was ontstaan, grqeide deze tijdens de etappe aan tot drie kwartier, doordat harde wind het tempo danig drukte. De renners hadden pech, toen na Alk maar bij het afbuigen naar de Af sluitdijk ook de richting van de wind veranderde, en wel zo, dat de renners de wind recht voor hielden. De organisatie van deze eerste etappe was bevredigend. De ronde karavaan werd weer als vanouds ge leid door de motorbrigade van de rijkspolitie. Geen wanklank werd gehoord en zowel de renners als de wagens van officials, pers en verzor gers hadden veel nut van deze ge routineerde motorrijders. Ook aan de finish te Appingedam was alles prima geregeld. Zo werd deze eerste etappe een succes hoe wel er tijdens de ruim 260 km op sportief gebied wel wat weinig is ge beurd. Pas nadat de afsluitdijk achter de rug was, kwam er wat leven in de brouwerij. Het peloton werd door enkele uitlooppogingen in 3 tot 4 kleine groepjes uiteengetrokken. Vooral bij de doortocht van het vriendelijke stadje Franeker werd er in de kronkelende straatjes hard aangetrokken. De straffe tegenwind ten spijt, werd de snelheid soms op gevoerd tot boven de 40 km per uur, maar na Menaldum was alles weer bij elkaar. Bij de passage van Leeu warden hadden zich weer twee grote pelotons gevormd, die weldra weer 300 meter uit elkaar lagen. Nu werd het ernst. Alle groten, zoals Schotte, Callens, Middelkamp, Faanhof, Ro- gier en Jef Janssen lagen vooraan. In hoog tempo ging het op Gronin gen af. Als een lang gebroken lint slingerde zich het peloton over de bochtige landwegen door de kool zaadvelden. De beslissende slag viel tussen Ten Post en Stedum op 15 km van de finish. Een aantal Belgische ren ners hadden zich naar voren gewerkt en namen een gunstige pgsitie in, waardoor Emile Vanderveken gele genheid kreeg er plotseling alleen tussen uit te trekken en een vrij. grote voorsprong te nemen. Toen hij de eindstreep op de Wilhelminaweg te Appingedam, nog opmerkelijke fit en fris, passeerde, bedroeg zijn voorsprong op het hem volgend groepje, bestaande uit de Belgen Maelbrancke, Leenen, Jansens en Decock, 44 seconden. De eerste oranjetrui (het bewijs van het leiderschap in het klasse ment) van deze derde ronde van Nederland is dus voor een Belg. Met wat meer paraatheid en strijdlust zouden de Hollanders zeker het Bel gische offensief in de laatste phase hebben kunnen afwenden. Interview met de winnaar. „Ik heb een gelukkige koers gere den" zei de Belg Emile Vanderve ken, nadat de burgemeester van Ap pingedam, de heer C. J. Welleman, hem de Oranjetrui had aangetrok ken. Geen tegenslag, geen klappen van de man met de hamer en voortdu rend in een gunstige positie. Toch kreeg ik het aan het einde even hard te verduren, omdat ik, toen ik weg vluchte, meende nog 8 km voor de boeg te hebben, terwijl het er 15 ble ken te zijn. Enfin, ik heb de trui en ze past mij goed. Wie hem mij ont nemen wil, zal er voor moeten vech ten," Toen namen zijn helpers hem mee naar de douche en het avondeten. DE 3e ETAPPE 26 MEI Het verloop vau de race Nadat Sprengeling, Van Kerkhove, de Korver en Van As in de buurt van Alkmaar waren ingelopen, duur de het niet lang of de Korver trok er andermaal tussenuit. Er werd geen jadht op hem gemaakt en voort durend omkijkend naar hulp, die niet kwam opdagen, nam hij een voor sprong, die op een gegeven moment ongeveer 5Q0 meter bedroeg. Het peloton reageerde niet, doch onder hield constant hetzelfde tempo en dit was voldoende om na een half uur tje van alleen rijden de Korver, da nig vermoeid, tot capituleren te dwingen. Intussen hadden de Zwit sers Pfister en Oesch het contact met de hoofdgroep verloren en waren ver afgezakt. Maar nog voordat de brug over het Noord-Hollands Ka- naar bij .de Kooij was bereikt, had den zij een retouroffensief ingezet en zidh weer bij het peleton gevoegd. Een verrassende prestatie, waarbij ze zich echter volgens sommige waarne mers over een vrij grote afstand had den laten gangmaken door een auto. Overigens viel er op de lange eento nige weg langs het kanaal niets be langrijks voor en ook tijdens de pas sage van Wieringen langs het vrien delijke dorpje Hippolytushoef waar evenals de vorige jaren oud' en jong samendromde om de stoet toe te juichen, bleef men braaf bij elkaar, met uitzondering evenwel van Oesch, die andermaal in moeilijkheden ge komen was en Van Hopstaken en Koot. Een van de Nederlanders had pech met zijn wiel, zodat hij moest afstappen en de ander was achter gebleven om hem te helpen bij te ko men. Alle drie verloren ze daardoor flink terrein. Op de Afsluitdijk ver anderde het wedstrijdbeeld niet- In eerste positie lag het grote peloton, zwoegend tegen de harde wind, die van Noord naar Noord-Oost gedraaid was, zodat de renners hem weer te gen hadden. Op anderhalve kilome ter volgden van D'en Dungen en Blankenauw. en bijna 2 kilometer achter hen kwamen Oesch, Hopsta ken en Koot. Enkele individuele po gingen om het peloton uiteen te rij ten, met niet al te veel overtuiging ondernomen, mislukten, voordat ze tot volle ontplooiing waren gekomen, en al met al is de eerste helft van deze etappe verre van opwindend geweest. Tussen Harlingen en Leeuwarden op de bochtige omlegging van het parcours over S'lappeterp en Menal dum kreeg de wedstrijd meer gloed en kleur. De vaart werd opgevoerd op dit trajact. Tal van renners wil den hier hun slag slaan en het ge volg was het-uiteenvallen van het peleton in verschillende moten, waar van de samenstelling telkens ver anderde. Eerst waren het er 2 -van 10 en 2 van 20, daarna sloten de eer ste 2 groepen aaneen. Zo kwamen er tal van variaties, totdat bij hel passeren van Leeuwarden 2 grote peletons gevormd werden onderling met een afstand van een Weine 800 meter gescheiden. In de leidende groep zaten toen onder meer Schotte, Lamfbrichs, Seyen, Janssen, Acoou, Rogiers, Faanhof,Maelbrancke, Van Stayen, Middelkamp, Van As en Vinken. In totaal ongeveer 40 man. In Buitenpost (198 km.) was de afstand tussen beide groepen geslon ken tot ongeveer 400 meter. De kop groep reed in compacte gelederen. In de 2e groep zagen wij Joossen, Steen bakkers, Sprenkeling, Van der Zande, Pauwels, Tahon,-Vroomen en Theuns. Theuns zakte later af en kort daarna zagen wij Rondele met een lekke band aan de kant staan. De onder linge positie wijzigde zich herhaal delijk op de nauwe en kronkelige landwegen van Buitenpost. Over Vis vliet, Eibertsburen en Gaarkeuken naar Noordhoraerga en vandaar via Briltil, Enumatiï, de Poffert, Vier- verlaten en Hoogkerk ging het naar Groningen. De kopgroep bleef com pact maar verloor tal van eenheden. Franken, Faanhof, Van Gelderen en Voorting zakten af hetzij wegens materiële pech, hetzij dat zij het (hoge tempo niet konden bijhouden. Om 10 min. over half zeven met een uur vertraging op het tijdschema pas seerde het leidende peleton Gronin gen. De uitslag. De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van Nederland, Am sterdamAppingedam over 265 km, luidt: 1. Vanderveken (België A) 7 uur 12 min. 44 sec.; 2. Maelbrancke (Bel gië A) 7 uur 13 min. 28 sec.; 3. Lee nen (België B) z.t.; 4. Janssens (Bel gië B) z.t.; 5. Decock (België B) z.t.; 6. Meersman (België A) 7 uur 13 min. 49 sec.; 7. Mertens (België B) z.t.; 8. Callens (België A) z.t.; 9. De Hoog (Nat. pl.) z.t.; 10. Verpoorten (België B) z.t.; 11 tot en met 33 ex aepuo in de tijd van 7 uur 13 min. 49 sec.: Schotte (België A), Rogiers (België A), Depoorter (België B), Van Stayen (België B), Hendrikx (Belg.-gemengde Ned. ploeg), Bed- nar (Hong./gemengde Ned. -ploeg). De Vries (dito), Pauwels (dito), Middelkamp (Ned. nat. ploeg), La- keman (dito), Janssen (dito), Sa- velsberg (dito), Lambrichs (Bra- bants-Limbrugse ploeg), Seyen (di- DE START VAN DE „RONDE VAN NEDERLAND d'Ailly loste evenals verleden jaar het startschot. Burgemeester to), Vinken (dito), Van As (dito), Van Beek Ned. A), Evers (dito), Van Est (Ned. B.), Loos (dito), Smits (di to), Smits (dito), Vos (dito) en De Ruyter (gemengde Ned. ploeg). Het ploegenklassement na de eer ste etappe luidt: 1. Belgische A-ploeg 21 uur 40 min. 01 sec.; 2. Belgische B-ploeg 21.40.24; 3 t/m 6 ex aequo: Neder landse nationale ploeg, gemengde Nederlandse ploeg, Brabants-Lim burgse ploeg en Nederlandse B- ploeg 22.00.29; 8. Zwitsers-Neder landse ploeg 22.12.35. Telaat en toch op tijd. De wedstrijdleiding van de Ronde van Nederland heeft beslist dat de renners Koot, Hppstaken, en Oesch, die gisteren te laat aan de controle te Appingedam arriveerden, heden morgen toch van start mochten gaan. DE RONDE VAN ITALIë. De eerste etappe van de Ronde van Italië, welke'tussen Milaan en Salso Maggiore over 225 km. werd gereden, is gewonnen door de Ita liaan Conté, die in de sprint de Belg Keteleer, de Italiaan Bizzi en de Zwitser Weilenmann sloeg. In de eerste etappe gebeurde weinig bij zonders en eerst op de laatste 45 km. ontsnapte een groepje van tien renners, dat een kileine voorsprong kon nemen. De sprint bij de finish moest beslissen. Het resultaat luidt: 1. Conté (I.) 225 km. in 5 uur 54 min. 26 sec.; 2. Keteleer (B-), 3. Bizzi (I.); 4. G. Weilenmann (Zw.); Be- vilacqua (I); 6. Drei (I.); 7. Anzini (I.); 8. Maggini (I.); 9. de Santi (I.); 10. Cripipa (I.); 11. Zampini (I.) allen zelfde tijd als de winnaar. Het pele ton volgde met een achterstand van 28 sec. OE ROUTE DOOR ZUID-LIMBURG VAN DE 3e ETAPPE 60.000 toeschouwers hebben in het Olympisch Stadion te Amsterdam genoten van een spannende strijd tussen de twee Amsterdamse kam pioenen, Blauw Wit en Ajax: zij hebben gezien, dat de Zebra's de kans, die zij nog hebben op het landskampioenschap met hand en tand zullen verdedigen. Bovendien hebben zij gezien hoe Blauw Wit de kansen, die de Ajax-achterhoede bood, benutte en in doelpunten om zette, die uiteindelijk beslissend ble ken te zijn. Die Ajax-achterhoede, maar vooral doelman van der Pol, was schuldig aan het tweede en derde doelpunt van Blauw Wit. De voorhoede van de roodwitten, die uitstekend werd ge voed door de middenlinie, waarin de internationals Stoffelen en van der Hoeven een goede partij speelden, volhardde te veel in het short-pas sing en strandde daardoor steeds op de hechte Blauw Witte verdediging. Toch was het Ajax, dat de score opende. Na ruim tien minuten spe len zette van Dijk de bal van rechts voor, onze nationale middenvoor Michels, die bij Ajax rechtsbinnen speelt, plaatste er zijn hoofd onder en met een diagonale kopbal gaf hij zijn ploeg de leiding (01). Even te voren was Ajax door het oog van de naald gekropen. Bij een van de ge vaarlijke aanvallen van Blauw Wit, die meestal over de vleugels werden geleid, schoot Lakenberg van ver in. Van der Pol stopte de bal, maar liet tot ontzetting van de vele Ajax-sup- porters het leder weer las en de bal rolde tergend langzaam, maar volko men buiten het bereik van iedereen, in de richting van de hoek. Een zucht van verlichting enerzijds en een teleurgestelde kreet anderzijds rolde door het Stadion, toen de bal tegen de paal bleef liggenmaar de Blauw Wit-aanhang behoefde niet lang te wachten met juichen. Ruim vijf minuten nadat Ajax de leiding had genomen, kreeg Tolmeijer langs de lijn de bal te pakken, omspeelde linksback Looyen van Ajax en gaf fraai over aan Tjepkema, die zich geen seconde bedacht en met een schuiver langs de grond de stand op gelijke voet bradht (11). De gastheren wisten al spoedig een voorsprong te nemen door een grove blunder van Van der Pol. Uit een corner, die door Tolmeijer werd genomen, kopte Lakenberg van ver in. Van der Pol stopte de bal, maar liet hem glippen en de toegesnelde Koekebakker liep de bal in het doel (21. Vijf minuten voor de rust gaf Lakenberg een pass in de richting van het doel. Looyen raakte de bal even aan, waardoor deze bij Koeke bakker belandde en onder het ge juich van de supporters scoorde de Blauw Wit-midvoor zijn tweede doelpunt (31). Na de hervatting speelden de Ze bra's sterk teruggetrokken, kenne lijk met de opdracht deze veilige voorsprong te behouden. Toch kwam de driemansvoorhoede van de Blauw Witters nog gevaarlijk voor de vijan delijke veste. Koekebakker kogelde naast en na een rush van deze spe ler kon van der Pol de bal ternau wernood tot corner verwerken. Aan de andere kant belandde een ver schot van Van der Hoeven in de.vei lige handen van Van Raalte. De 37- jarige Co Bergman kreeg de kans van de dag, maar vrij voor het doel staand, trapte hij naast de bal, die toen uitliep. Ajax zette alles op al les om de achterstand in te halen. Een schuiver van Drager kon van Raalte nog net uit de hoek grabbe len, een schot van Michels, die 3 of 4 spelers was gepasseerd, ging rake lings over de lat, maar over het alge meen kwamen de Ajacieden te wei nig tot schieten door hun peuterige spel. Toen twintig minuten voor het einde de schemering viel werd het moeilijk het spel te volgen, maar ge lukkig werden de schijnwerpers aan gestoken en een witte bal in het veld gebracht. Vijf minuten voor het ein de, nadat beide doelen nog hoe wel niet ernstig in gevaar wa ren geweest, scoorde van der Hart, die naar voren was gekomen, uit een scrimage het tweede doelpunt voor Ajax (32). Tjepkema onder nam nog eenmaal een soloren. maar schoot van enige meters afstand te gen van der Pol op. Ajax deed een laatste vertwijfelde poging om ook niet de tweede ontmoeting tegen Blauw Wit te verliezen, maar de blauw witte verdediging hield stand, ruimde resoluut op als het nodig was en hield overigens de weinig doortastende Ajax-voorhoede goed in bedwang. Het een 32 overwinning voor Blauw Wit kwam het einde van deze spannende en snel gespeelde wedstrijd; De stand luidt: Blauw Wit 7 4 2 1 10 21—14 Limburgia 6 4 1 1 9 22—11 Mauri ts 8 4 1 3 9 16—17 Heerenveen 7 2 1 4 5 15—25 Ensch. Boys 7 2 1 4 5 9—14 Ajax 7 2 0 5 4 14—16 MILITAIR VOETBAL IN KOPENHAGEN. België sloeg Denemarken met 5-4 na verlenging in een wedstrijd, wel ke in 't kader van het internationale militaire tournooi te Kopenhagen werd gespeeld. De stand na de regle mentaire speeltijd was 22. De lo ting voor de andere wedstrijden in de eerste ronde was ItaliëTurkije, EgypteFrankrijk, terwijl Neder land een bye heeft. Op het Vuc terrein te Den Haag speelde een bondselftal een wed strijd tegen de Engelse amateur ploeg Middlesex Wanderers. Nadat de rust met. blanke stand was ingegaan bezorgde van der Vegt 15 mimiten na de hervatting de bondsploeg een 10 voorsprong, die edhter door middenvoor Dyke teniet werd gedaan (11). Nadab Kelléher van dichtbij doel man Hato had gepasseerd en de stand op 12 had gebracht, was het tenslotte wederom van der Vegt, die uit een voorzet van Roozen de eindstand op 22 bracht. Het Vuc-stadion was uitverkocht en de talrijke toeschouwers konden genieten van het uitstekende short passing der Engelsen, hun uitste kend verzorgd kopwerk, doch ook van de prestaties van Hato en Ma- trona, van wie vooral laatstgenoem de opviel door zijn trapvast verde digen en uitstekend plaatsen. Ver der was er 'het wonderlijke herstel van Roozen, die na een zeer matte eerste helft, na de rust herhaalde lijk door de zeer goede Engelse de fensie glipte en van der Vegt to'. tweemaal toe in de gelegenheid stelde op fraaie wijze te scoren. In de eerste helft, die in tegen stelling tot de tweede helft bij dag licht werd gespeeld, faalde het bonds- leam, vooral door het zwakke spel van de rechtervleugel Roozen-van der Vegt herhaaldelijk, terwijl lan- gelaan, die helaas ook in de tweede helft weinig presteerde, in de ma laise deelde. De achterhoede, waar in stopperspil Bauman (ADO) uit blonk, ruimde herhaaldelijk uitste kend op en linksbuiten Bennett moest in Matrona zijn meerdere er kennen. Tijdens de gehele wedstrijd viel het spectaculaire werk van doelman Hato op. Het verschil in spelopvatting tussen de beide ploe gen was enorm. Tegenover het ty pisch Engelse spel - van man tot man en goed geplaatst en uitstekend kopwerk - stelde de Ibonjdsploeg open aanvallen, waarbij de bal her haaldelijk veel te hoog werd ge speeld en het plaatsen te wensen overliet. LEIDSE SCHEIDSRECHTERS- VERENIGING. Onder voorzitterschap van de heer Th. W. v. d. Klugt, hield de scheids- rechtersgroep Leiden en Omstreken gisteravond, haar slotavond met een lezing door de heer A. Ladan, over het onderwerp „hoe is onze controle over de diverse scheidsrechters in hun doen en laten op het sportveld?'' Achtereenvolgens behandelde spr. het terrein, de sfeer en de omgang bij clubwedstrijden, om later over te gaan bij meer „hogere" wedstrij den, en als altijd vond spr. de in vloed bij het binnentreden van deze „arena" de meest positieve sprong van de scheidsrechter zelf. Speciale aandacht vroeg spr. voor de plaats, die de scheidsrechter in neemt bij hoekschoppen, om later nog het een en ander te vertellen over het volgen van de wedstrijden, het samenwerken met de grensrech ters en tot slot zijn persoonlijke pres tige bij voorkomende moeilijke ge vallen. Nadat de heer A. C. Cattel namens de K. N. V. B. enkele misverstan den tussen S. C. L. en K. N. V. B. had opgelost, volgde nog een geanimeer de vraag- en antwoordspel, zeer tot genoegen van de talrijke aanwezi gen. DE EINDRONDE OM DE JULES RIMET-BEKER Hoewel de data voor de eindron de om de Jules Rimet-beker offi cieel nog niet definitief zijn vastge steld, maken berichten uit Rio de Janeiro melding van het feit. dat de eerste wedstrijden gespeeld zullen worden op Zaterdag 24 Juni, op welke dag Brazilië zal uitkomen te gen Mexico in Rio de Janeiro. Op Zondag 25 Juni zullen volgens deze berichten de volgende wedstrijden worden gespeeld: SpanjeGroot Brittannië in Rio; Ver. Staten—Chi li te Belo Horizonte; ZwedenIndia te Juizdefora; UruguayFrankrijk te Portualegre; ZwitserlandZuid- Slavië in Recife en ItaliëPara guay te Sao Paulo. Het organisatie-comité te Rio be vestigde deze berichten niet, doch verklaarde, dat het programma eerst over enkele dagen bekend zal zijn. TAFELTENNIS WEDSTRIJDEN TE DEN HAAG. Op 3 Juni zullen in de Dalton-H.B. S. te den Haag wedstrijden gehouden worden, waaraan de in Parijs woon achtige Pool Aloyzy Ehrlich, Cor du Buy, Harkx, de Greef, Heemskerk (jeugdkampioen 1949), Hoogendoorn (jeugdkampioen 1950), en de dames Margo van Wijk en Lotty Beumer zullen deelnemen. De twee dames zullen o.a. in een gemengd dubbelspel met Ehrlich en de Buy uitkomen. Voorts zal Ehrlich met du Buy een tournee door ons land maken. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren ge houden draverijen te Duindigt lui den: (resp. tijd en km. tijd): Iris-prijs. Afstand 1900 m. Drave rij voor 3-jarige paarden: 1. Onder duiker G. (W. H. Geersen) 2.59-8, 1.33 4; 2. O. Dorithy (F. A. Bosveld) 3.004, 1.32.5; Tot. winnend 1.20, plaats 1.10, 110. Gekoppeld 1.50. covercal 1.70, Isabella-prijs. Afstand 2040 m. Prij- zendraverij voor paarden van 4 jaar en ouder, die nog geen 500.heb ben gewonnen: 1. Miss Zelda (A- G. in 't Veen) 3:16, 1.36.1; 2. Nelly Pa- risien (H. I. Nieuwland) 3.166, 1.38,3; 3. Nap le la Maire B. (Th. Pon sen) 3.16.8, 138.4; Tot.: winnend: 1.90,. plaats 1.10, 1.60, f 140. Gekoppeld 15.20, covercal f 7/20. Introuvableprijs: Afstand 1540 m. Finale 2040 m. Serie-prijzendraverij voor paarden, die 500.doch nog geen 2000 hebben gewonnen: 1, Morning Star (W. H. Geersen) 3.05-8, 1.30.2; 2. Nun; Brewer (Ph. Knijnen- burg) 3.06.2. 1.30.4; 3. Kalumet Aackit (A. Th. Knijnenburg) 3.07,4. 1.311; Tot.: winnend 1.50. plaats f 1.40. 1 50. Gekoppeld: 2.10, covercal ƒ2. Imperator-prijs. Afstand 2120 m. Prijzen dra ver ij internationaal voor paarden, die f 2000 of meer hebben gewonnen, voor leerlingpikeurs: 1. Kentucky's Queen B. ON. Heskes) 3.06.2, 1.28.7; 2. Karei Pluto (H. A. O'ldebeuving) 3.07.4, 1.26.8; 3- Louise de la Maire B. (H. A. Hylkema) 3.09.8, 1.29.5: Toto: v/innend 1.90, plaats f 1.20. 1.40. 1 60; Gekop peld 4 50. covercal f 5.60. Indira-prijs. Afstand 1800 m. voor paarden van 3 jaar en ouder die se dert 1 Janari 1949 geen winstsom van 750.behaald hebben. 1. Tsatli (H. J. v. d. Kraats) 2.00.4; 2. Taribi (H. Pije); 3. Missive (G. J. Riem). Toto: winnend 2.40. plaats f 1.50, 3.00. 1.80. Gekoppeld 17.20. co vercal 14.20. Totale omzet 18.718. BILJARTEN DRIEBANDEN KAMPIOENSCHAP BILJART BOND BOLLENSTREEK. In het clublokaal van de biljartver. Flora" te Noordwijk werden de wedstrijden gespeeld om het per soonlijk-kampioenschap drie banden van de B.B.B. De heer H. v. d. Voort (Flora) be haalde voor de derde maal achtereen bet kampioenschap en hierdoor werd hij tevens eigenaar van de prachtige wisselbeker. Vermeldenswaard is nog de bijzon dere prestatie van de heer C. v. Schie (Biljartver. Piet Gijzenbrug) die een serie van 12 maakte. Voor zover ons bekend is deze serie nog nimmer in een driebanden partij ge maakt. De totale uitslag is als volgt: H. v. d. Voort Flora 6 6 0.656 C. v. Dam 5 4 0.442 W. Slootbeek 4 4 0.474 G. v. d. Berg „44 0.385 C. H. Polm ,,4 6 0.428 C. v. Schie P. Gijs 3 12 0.464 J. Diederiks VIOS 1 5 0.374 J. v. d. List Flora 1 4 0.360 ROLSCHAATSHOCKEY NED. PLOEG NAAR HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Een Nederlandse rolschaatshockey- ploeg ploeg zal aan het wereldkam pioenschap rolschaatshockey, dat van Zondag 28 MeiZaterdag 3 Juni a.s. te Milaan wordt gehouden, deelne men. BRIDGE BRIDGECLUB VOOR R.K. „O. O." De gisteravond gespeelde paren competitie had het volgende resul taat: Afd. A: 1. Mosselv. Zijl 39 p., 2. de Grootv. d. Post 35 p., 3. v. Haas terenLamboo 34 p., 4 echtp. Zandvliet 32 p., 5. echtp. Bik 31 y, p., 6. BoutevZandvliet 21 y, p., 7. v. Ziltv. Dieren 26 y2 p., 8. echtp. Cup pen 26 p. Afd. B: 1. dames Leonardsv. Ber gen Henegouwen 44 p., 2. Winkel molenmej. Lagerberg 42^ p., 3. SmitAbswoudc 35 y2 p., 4. dames v. GelderenHinnen 32 y, p., 5. da mes GenangVis 30 p., 6. en 7. echtp. Werter en JeusterVuurpijl 23 y, p., 8. dames v. Bergen Hene gouwen-Schalks 21 p. Afd. C: 1. dames JanssenKop pers 40 p., 2 echtp. v, Gent 38 p., 3. echtp. Landsbergen 35 p., 4. en 5, echtp. Stuijfzand e'n MulderNie- kei'k 32p., 6 mej. ZwartSchil ling 28J/ p.t 7. dames de Roov. d. Stok 28 p., 8. gebrs. Abswoude 17 y pnt. Bekerwinnaars zijn: Groep A. de Grootv. d. Post; groep B. Smit Abswoude; groep C: echtp. Stuijf zand. BEDRIJ VEN-COMPETITIE. Eindstand: Gisteravond werden gespeeld: P.T.T.N.R.M.: 82—107 en R.v.A.— Onderw.: 9790. Eindstand: lc H.C.W.—N.E.M. 16 p. 487) 2c N.R.M. 14 p. (-f 264) 3e P.T.T. 10 p. 49) 4e Onderwij zers 8 p (-1- 127); 5e Lichtfabr. I (8 p. (-f 83) 6e R. v. Arbeid 6 p. 108); 7e Lichtfabr. II 4 p. 161); 8e L.D. 4 p. (- 223) 9e Twentsche Bank 2 p. 370). Een dertigste maar Het Nederlandse volk schenkt jaarlijks meer dan 30 millioen gulden in collectebussen UW Nationale Rode Krnig heelt daarvan SLECHTS ÉÉN DERTIGSTE nodig U hebt het recht te verlangen dat Uw Rode Kruis zijn 'aandeel ontvangt Geel dus NU Uw aandeel aan Zoveel als U zeil hiervoor over hebt!

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5