4 Waarom de „Franeker" verging 'n Witte blouse DINSDAG 23 MEI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 NIEUWS UIT DE OMGEVING KATWIJK DE VLAGGETJESWEEK De Katwijkse middenstandscentra" le, die het vorig jaar voor het eerst een dergelijke week organiseerde, heeft gemeend van de „vlaggetjes- week'' een jaarlijks terugkerende gebeurtenis te moeten maken. Er staat niet weinig op het pro gramma. Allereerst wordt aange spoord toch vooral de vlaggen uit te steken. Verder zijn er voetbalwed strijden uitgeschreven. Plaatselijke clubs en bedrijven zijn uitgenodigd hieraan deel te nemen. De winkel actie, waarvoor Zaterdagavond reeds 25 inschrijvingen binnen waren, zal hedenavond beginnen. Vrijdagavond wordt een film gedraaid op het par keerterrein of op het plein voor de openbare school, aangeboden door de Victoria-fabrieken te Dordrecht. En tot slot het vertrek van de be manningen op de morgen van Dins dag 30 Mei. Niet alleen de beman ningen. ook nog vele anderen zullen naar IJmuiden trekken. Het bestuur van de K.M.C. merkt reeds, dat een zeer groot aantal bussen ingescha keld zal moeten worden. Men ver wacht, dat velen deze week nog ijverig bonnen zullen sparen om de gratis reis naar IJmuiden te kun nen meemaken. Een geluidswagen rijdt mee. On derweg kan men van verschillende tractaties genieten. Voor de beman ning van het eerst terugkerende Katwijkse schip is ook al een ver rassing gereedgemaakt. LÏSSE Geboren: Dirk Jacob Johan z. van J. Schouten en A. Wiedemeijer; Cornelia Petrcnella Maria. d. van J. Bon en J Schoone; Maria Petro- nella Francisca d. van C. Th M. Koot en J. H. M. v. Haaste; Arie z. van A. Im thorn en J. Nijgh; Jan Cor- nelis z. van E. v. d. Berg en C. J. v. Nieuwkoop; Maria johanna Petronel- la d. van P. v. Graas en P. M. Grim bergen; Willem Hendrik z. van H. Brusseé en E. de Vreede; Helena Maria Wilhelmina d. van C- N. Mens en C. van Rooijen; Thedorus Ludwi- nus Maria z. van J. A. Bakker en L. M. Verbrugge; Jacobus Johannes Ni- colaas z.van N. J. A. Boekei en M. E. M. Jong; Ondertrouwd: Adrianus van der Lans 25 jr. met Margaretha van der Lans 25 jr. Reinder van Duinen 23 jr met Willemijna Knook 25 jr. Her man van Roon 24 jr. met Wijnanda Petronella Cornelia van der Hulst 22 jr Aart Jacobus Alders 24 jr. met Willemina Pols 25 jr. Johannes van Dijk 46 jr. met Gerarda de Rel? 46 jr. Adrianus Borst 30 jr. .met Mar garetha Helena Philipse 26 jr. Getrouwd: W. J. N. van Dorp met Th. J. van der Zwet. Overleden; Gerard Johan Roes 67 j lechtg. van E. O. Bueno de Mesqui- ta; Jacoba Nederpella 71 jr echtg. van H. W. Edelaar: Alberdina Geertrui- da Maria Harmsen 33 jr.; Ida Leu ven 30 jr wed. van A. Vrijburg; Ma ria Schalk 84 jr. wed. van H. Duyn. SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad komt Woensdag 24 Mei des avonds om half 8 in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt o.a.: be noeming commissarissen N.V. Elec- triciteitsbedrijf H. L. S.; toekenning subsidie ICraamcentrum Noordwijk; aankoop grond voor de bouw van 61 woningen Sporthoff. WARMOND Militairen ontvangen. Achttien gerepatrieerde militairen uit Indo nesië werden door het College van B. en W. en het bestuur van de N.I. W.I.N. op het gemeentehuis officieel ontvangen. De burgemeester sprak enige hartelijke woorden van wel kom. waarbij hij de jongens dank bracht voor hetgeen zij daar in het belang van het vaderland hadden verricht. Namens het gemeentebe stuur werd aan ieder een keurig verzorgde oorkonde uitgereikt. Na mens het NIWIN-comite werd het woord gevoerd door de voorzitter, de heer K. Uit den Boogaard, die de jongens eveneens een hartelijk wel kom toeriep. Een der gerepatrieer- den bracht namens zijn kameraden zowel de burgemeester, de wethou ders als het NIWIN-comité dank voor deze prettige ontvangst. V.V.V. Door de afdeling War mond van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer is een keu rig verzorgde gids uitgegeven, die voor de vele watersportbeoefenaars die deze gemeente bezoeken van groot nut kan zijn. Alle verbindin gen met Warmond per bus of trein zijn er in opgenomen zodat deze gids voldoet aan een reeds lang gevoelde behoefte. Geboren: Beatrix Mathilde Marie, dr van Jhr. Mr. L. M. E. von Fisenne en Barss. B.Th. M. van Voorts tot Voorts: Johannes Cornelis, zn van W. v. d. Voet en P. Booden; Wilhel mina Cornelia Maria, dr van J. Th de Vroomen en J. v. d. Ham; Marti- nus Gerardus Maria, zn van C. J. Meskers en C. C. Hendriks; Irminia Agatha Johanna Antonius Maria, di van M. M. B. Pieterse en J. C. M. Baten; Theodorus Arnoldus Thomas, zn van W. C. Welsink en J. C. Touw. Getrouwd: J. O. W. van Dugteren 27 j. en W. Tuinman 23 j. Overleden: Helena M. Creyghton. weduwe van P. G. Timp, 74 j J. M. de Gunst, weduwe van B. E. IJssel- dijk 75 j. WASSENAAR Pastoor Versteegen 25 jaar priester Op Zondag 4 Juni a.s. zal pastoor W. Q Versteegen, die het vorig jaar als opvolgef van pastoor van Woesik in de St. Jozef-parochie (Deyler- oord) werd benoemd, zijn zilveren priesterfeest vieren. In die korte tijd heeft pastoor Versteegen zich een goede plaats veroverd in de harten van zijn parochianen, getui ge de grootse plannen, die door een actief feestcomité worden uitge werkt. Op Zaterdag 3 Juni zal de jubile rende pastoor 's avonds om zes uur aan de grens van de gemeente (op de Papelaan, bij de grenspaal Voor- schotcn-Wassenaar) ingehaald wor den. Met rijtuigen wordt een tocht door de parochie gemaakt. Om ze ven uur celebreert de jubilaris een plechtig lof. Zondag beginnen de feestelijkhe den om half negen met een plechti ge gezongen Hoogmis en feestpredi katie. Van 1 tot 3 uur recipieert pastoor Versteegen in de St. Jan Baptist-school. Dan zal namens de parochie het feestgeschenk worden aangeboden. Dit bestaat uit de volledige aankleding (toog en superpli) van zestig misdienaars en zangertjes. De feestviering wordt Maandag avond voortgezet met een parochie avond in het Verenigingsgebouw, waarvan Dinsdagavond een herha ling wordt gegeven. Reeds nu laat het zich aanzien, dat de belangstelling voor dit zilve ren priesterfeest, ook van buiten de parochie, groot zal zijn. En heel de parochie zal niets nalaten, om deze dag voor pastoor Versteegen onver getelijk te maken! Blauw ZwartD. C. V, 44. Van de 90 minuten in de wedstrijd Blauw ZwartD. C. V., die in een 44 gelijk spel eindigde was gedu rende 50 minuten de stand gelijk; 38 minuten heeft D. C. V. voorgestaan en slechts gedurende 2 minuten was de stand in het voordeel van de thuis club. Als men dan nog weet, dat van geen van beide clubs de voorsprong groter was dan één doelpunt, dan kan men daaruit afleiden hoe spannend het Zondag aan de Katwijkse weg is geweest- D. C. V. startte al direct met een offensief in hoog tempo, dat ver scheidene minuten duurde. Toen Blauw Zwart zich aan die aanvanke lijke druk begon te ontworstelen ontstond het eerste doelpunt. Na 10 minuten deponeerde linksback A. Riem de bal in het doelgebied. Wils bemachtigode de bal en gaf, toen hij in duel raakte met de keeper door aan T. Raaphorst die rustig doelpuntte. (1CL Zoals gezegd, die voorsprong duurde slechts twee minuten. Na een snelle D. C. V.-aanval werd de bal door de Wassenaarse achterhoede slecht weggewerkt. Het gevolg was de gelijkmaker (11). 6 minuten la tei' werd de bal tegen de lat van Blauw Zv/art's doel geschoten; het leder ketste terug en werd door een der D. C. V.-voorwaartsen in het doel gelopen (12). Vijf minuten latei- werd de stand weer gelijk, toen Wils van de doorgebroken P van Rhijn een fraaie kans kreeg en die feilloos benutte (22). Blauw Zwart was in dit gedeelte van de wedstrijd uitge sproken in de meerderheid, maar af en toe werd het Wassenaarse offen sief onderbroken door razendsnelle aanvallen van de voortioede der gas ten. Uit een van die aanvallen in de 28e minuut wist D. C. V. wederom de leiding te nemen (23). In de twee de helft kreeg Blauw Zwart de wind mee, maar de tijdens de rust door gebroken zon tegen. Na twee minu ten reeds zette Wils zijn doelpunten serie voort nadat hij de bal van C. Ruigrok had gekregen. Weer waren de D. C. V.-aanvallen schaars maar gevaarlijk. Dat bleek in de dertien de minuut, toen een sneie uitval van de rechtervleugel tot een doelpunt leidde, buiten bereik van doelman D van Leeuwen (34). Acht minuten later was het weer Wils die gelijk maakte met een boogbal over de keeper heen. nadat aanvoerder C. Heemskerk de bal met een verre tran in het doelgebied geplaatst had (44) ZOETER MFF.R Ongeval. Zaterdagmiddag fiet ste mej. v. B. uit Zoeterwoude op de Stationsstraat even tegen wandelaar aan. Zij verloor de macht over het stuur en smakte tegen de grond. Zij werd opgenomen met een lichte hersenschudding en een ge broken sleutelbeen. Dokter Palte verleende de eerste hulp. Gemeente-opzichter. Van offi ciële zijde vernemen wij, dat in de eerste volgende raadsvergadering een nieuwe gemeenteopzichter zal worden benoemd, zulks in verband met het vertrek van de tegenwoor dige opzichter, de heer M. E. van Asma naar Raalte per 1 Augustus a.s. Op de aanbeveling zijn geplaatst als no. 1 de heer H. A. Kamp- schmidt uit Wolvegö en als no. 2 de heer G. Wartena uit Garijp (Frsl Schaken. Nadat de vorige week, in verband met de Hemelvaartsdag, de clubavond van de R.K, Schaak vereniging „Zoetermeer" geen door gang heeft kunnen vinden, worden a.s. Donderdag alle leden weer ver wacht. Dit geldt dus niet alleen voor de leden, die nog aan promotie en degradatiewedstrijden en aan de prijswedstrijden deelnemen, maar ook voor de anderen, ter training voor de in de komende week te spe len uitwedstrijd tegen de R.K. Schaakvereniging „Pomar" te Rijs wijk. De stand van de wedstrijden is thans als volgt: Promotie/Degrada tie: M. v. Staveren 6 5 0 1 5 A. N. v. d. Broek 3 3 0 0 3 A. C. van Dijk 4 3 0 1 3 Ant. van Well 5 3 0 2 3 Fr. Breugem 4 2 0 2 2 J. Rij ne veen 2 10 11 G. P. v. d. Broek 4 10 3 1 A. de Vree 4 10 3 1 J. v. d. Arend 6 0 0 6 0 Prijswedstrijd groep 2: A. Stig 4 4 0 0 4 J. C. Opdam 3 2 0 1 2 T. Dorst 10 0 10 Th. van Galen 1 0 0 4 0 De voor Woensdagavond door de EBOS uitgeschreven gezellige bijeenkomst kan door onvoorziene omstandigheden niet doorgaan. 40.000 Tesselse lamineren Scdapeadaapmati 91. a. d. JOcagt deed 50 jaax :Jes&zl-Heiden Gisteren was het feest op Tesscl, 's Morgens gingen op de markt van De Burg de vlaggen uit, heerste er rondom de schapenhokken een bij zondere stemming en klonk het luidruchtig gesnap in de café's rond om extra vrolijk. Dit alles omdat de bekende schapen-koopman, de heer P. v. d. Krogt uit Zoeterwou de, zijn gouden feest vierde. Al vijf tig jaar bezoekt hij zes maal per jaarlijks seizoen de Tesselse Scha- penmarkt. En hij is in De Burg een even bekende en populaire figuur geworden als op de Vrijdagse Vee markt in Leiden! „Ik heb in die halve eeuw maar één jaar overgeslagen", vertelt van der Krogt, als wij hem in zijn wo ning, Rijksstraatweg 262 Wassenaar, opzoeken. „Dat was in 1942, toen ik ziek was. M n oudste broer deed toen de zaken af. Verder ben ik al tijd zelf gegaan." „Waarom ik schapen-koopman ben geworden? Wel, omdat m'n va der het was. Hij deed het dertig jaar lang en toen ik 22 was, begon ik er ook mee". Een eenvoudig op telsommetje geeft aan, dat v. d. Krogt dus 72 jaar is. Laat het Zon dag, toen wij hem opzochten, pre cies z'n y er jaar dag geweest zijn! „Uitscheiden? Ik denk er nog niet aan. Zolang ik gezond blijf, en ik voel me nu nog kiplekker, blijf ik doorwerken." In die halve eeuw heeft v. d. Krogt ongeveer 40.000 lammeren op Tes- sel gekocht. Vroeger 800 a 1000 per seizoen, tegenwoordig ongeveer 700. „Zondagsmiddags ga ik van huis. Met de trein naar Den Helder. Dan de boot naar Tessel, waar 's Maan dags markt gehouden wordt. Ik koop de lammeren, die de boer weer mee naar huis neemt en Don derdagmorgen op de boot zet. Die boot komt Dnderdagsavonds in Leiden aan. De lammeren blijven 's nachts op de boot en Vrijdagmor gen verkoop ik ze op de markt. En v. d. Krogt buigt zich naar ons toe, z'n stem klinkt zachter 't is niet om op te scheppen, maar ik heb altijd beste lammeren verkocht. Dat weten de Tesselse boeren wel. Ze zeggen altijd „Met rommel moet je niet bij Piet komen, want dat lust hij niet". Ik houd Vrijdags nooit een lam over, al moeten ze met vijf gulden verlies van de hand. Daar is het nu eenmaal handel voor. Do ene week maak je een vette beurt, de volgende keer moet je er wat op toeleggen. Dat moet je door elkaar nemen en dan mag ik niet ontevre den zijn. Want ook op de Leidse markt weten de boeren me tc vin den, als ze goeie lammeren willen hebben". Of hij alleen maar voor de handel koopt, vragen we. „Nee, ook wel eens in commissie. De Kruisheren van Zoeterwoude laten al hun kerk" lammeren door mij kopen. Ik heb dit jaar ook gekocht voor pater Duynstee van het S.F.L. in Leiden. Het Kerkbestuur van Voorschoten kocht vroeger zelf. Maar tegenwoor dig doe ik het. En daarnaast ver koop ik ook dikwijls aan kerken, bv in Wassenaar. De vette schapen van de Haagse Schouw-parochie ver koop ik voor het Kerkbestuur op de Leidse markt. Ja, de pastoors weten wel, dat ze bij Piet aan een goed adres zijn." Voor deze schapen-koopman wer" den gisteren op Tessel de bloeme tjes buiten gezet. „Ik weet niet wat van plan zijn", vertelt hij, die behalve schapen-koopman ook een kleine vetweider is en voor die en gene soms een vette koe koopt. Maar ik geloof wel, dat ze er veel werk van maken. Want eerlijk ge zegd, ze mogen me daar wel. De naam van v. d. Krogt is in die tach tig jaar een goede naam geworden op de Tesselse lammerenmarkt." Laat ons hopen, dat die goede naam daar nog lang moge klinken' SCHEEPSBERICHTEN BENGKALIS A'damDjakarta, pass. 22 Mei Krap Palos naar Mar seille; BLITAR, DjakartaR'dam, pas. 22 Mei Algiers; BORNEO, Dja kartaA'dam, 22 Mei verw. Singa pore; GENERAL M. B. STEWART (Tr.) DjakartaR'dam, 22 Mei p Kp Tenez; GENERAL S. D. STUR- GIS (Tr.) DjakartaR'dam pass. 22 Mei Gibraltar; MODJOKERTO, Su- rabajaR'dam, 22 Mei van Portsaid; ZEELAND R'damDjakarta pass. 22 Mei Kp Finisterre. ORANJE, A'damDjakarta 23 Mei e Belawan verw.; WATERMAN, Dja kartaR'dam 22 Mei 330 m. Z. Cey lon; WILLEM RUYS, R'dam—Dja karta pas. 22 Mei St. Johns eil. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Wethouder Brouwer neenit ontslag MOEILIJKHEDEN INZAKE DE EXTRA WONINGTOEWIJZING. Zal hij ook als raadslid bedanken? Naar wij vernemen is door de heer W. Brouwer, wethouder van onze gemeente, het volgende schrijven aan de raad gezonden: Aan de Gemeenteraad van Alphen aan den Rijn. Zoals U bekend, heb ik een plan gemaakt voot goedkope woningen voor de Bouwvereniging „Alphensch Belang". Dit plen is geheel goedgekeurd en de toewijzing der woningen aa/i de Gemeente en dc Bouwvereniging zou kunnen geschieden, mits ter elfder ure, misschien één minuut voor twaalf geen moeilijkheden waren gerezen. Vandaag voor drie weken werd bekend, dat de Minister van Weder opbouw bezwaar maakt tegen de combinatie architect-wethouder. Hoewel m.i. dit niet op de Gemeen tewet steunt of op welke wet ook, loopt Alphen de kans deze 100 wonin gen te moeten missen. Het College van B en W. tracht wel bemiddelend op te treden en het ministerie neemt mogelijk genoegen met een camouflage oplossing. Hierin meen ik echter niet te moe ten treden. Een dergelijke manier keuren wij in een ander ook af. Er LAATSTE BERICHTEN Een zestons vrachtauto blokkeer de Maandagavond het verkeer in de Rue de Grenelle, waar de Neder landse ambassade is gevestigd. De vrachtwagen werd bestuurd door een chauffeur met een kroontje op de pet. De wagen had een reis ge- maakt van Den Haag naar Parijs, gevuld met enorme kisten met ser viezen. zilver bestek, damast en al les wat nodig is voor het diner op de Nederlandse ambassade morgen avond. De ambassade is vanzelfsprekend niet ingericht op een dergelijke ge beurlijkheid. Daarom zijn ook 24 la keien meegekomen uit Nederland. blijft mij momenteel geen andere weg dan ontslag te nemen als Wethouder. Mocht Uw College van B. en W. de ze materie ten einde onderzocht heb ben en mocht blijken, dat er bij de bestaande wetgeving geen reëele op lossing mogelijk is, overweeg ik ook als raadslid heen te gaan- Vooralsnog wil ik echter mij slechts bepalen tot ontslag als Wethouder, opdat de Gemeente Alphen en haar inwoners woonruimte krijgen. Naar ik vertrouw zult U mij wel willen ontslaan. W. BROUWER Tot zover 't sdhrijven van de heer Brouwer aan de Raad die a.s. Don derdagavond in openbare zitting bij eenkomt. Het heengaan van deze hoogst be kwame figuur, die in 1945 als afge vaardigde der A.R. oartij in de raad kwam en tevens wethouder werd. zou algemeen sterk betreurd worden, NIEUWVEEN BOESMAN LANDE IN NIEUWVEEN. Zonder te vermoeden, dat de lucht ballon, die uit Zuidelijke richting in aantocht was zou landen stonden overal groepen mensen naar de he mel te staren. Een luchtballon is een niet. alle daags verschijnsel. Men wilde het aanvankelijk niet geloven, dat de bal lon spoedig zou dalen, al riep de heer Boesman dit verschillende ma len de toeschouwers toe, maar zodra de R. K. Kerk gepasseerd was zakte de luchtballon zeer snel en van overal stroomden de mensen naar het land van de heer Reijneveld, waar de heer Boesman de „Dr. Car- negieter" behouden aan land bracht! Wij hadden een mooie start in Oosterhout N.Br., waar wij onder enthousiast -gejuig van ongeveer tienduizend toeschouwers om vijf uur opstegen, zo vertelde de heer Boesman! „Vanuit Oosterhout tot de omge ving van Rotterdam voeren wij op slechts 100 meter, wat voor de be volking zeer interessant is, want wij konden zo met hen spreken. Later stegen wij tot ca. vier duizend me ter. terwijl wij vlak voor de landing boven Nieuwveeri toch zeker ook nog 1000 meter hoog voeren." Was u genoodzaakt te landen, zo vroegen wij? „Niet direct, maar onze ballast was op en als wij dan door zouden varen naar Amsterdam, wordt de mogelijkheid voor landing steeds, moeilijker en nu vonden wij hier een ideale en rustige gelegen heid. De luchtballon werd later door de heer W. W. Stokman, naar de bode vervoerd, waarna de heer en me- Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. De Raad voor de Luchtvaart heeft hedenmiddag zijn oordeel uitgespro ken over de oorzaken van het onge val, dat op 12 Juli 1949 nabij Bom bay (India) is overkomen aan het KJ M-vliegtuig PH1TDF, „Frane ker' Dit vliegtuig was o.a. met Amerikaanse journalisten op weg van Indonesië naar Nederland. De Raad is van oordeel, dat de ge zagvoerder, A. N. v. d. Vaart, achter eenvolgens twee beoordelingsfuoten heeft gemaakt: het inzetten van een landingsprocedure op een hem uit eigen ervaring niet bekend vlieg veld onder weersomstandigheden, welke slechter waren dan die, om schreven in de voor de landing op dit vliegveld gesteld weerminima. De tweede fout ziet de raad in de omstandigheid, dat de gezagvoerder, nan at hij boven het vliegveld was gekomen, zich op lage hoogte heeft gewaagd boven een terrein, waarvan hij moest weten, dat er zich een voor zijn vliegtuig gevaarlijk liggende heuvel bevond, die door het slechte zicht en de lage bewolking voor hem niet zichtbaar was. De Raad is voorts van oordeel, dat het optreden van het ongeval in be langrijke mate heeft bijgedragen het feit, dat de verkeersleiding niet ge adviseerd heeft te wachten met de landing tot de weersomstandigheden beter zouden zijn, dan wel uit te wijken naar een ander vliegveld; en dat de verkeersleiding een landings baan heeft aangewezen, die het noodzakelijk maakte, dat het vlieg tuig zich boven de gevaarlijke heu vel waagde. vrouw Boesman ons dorp weer ver lieten. Wedvlucht vanuit St. Quiten. Door de postduivenvereniging „De Witpen" werd een wedvlucht gehou den vanuit St Quiten, waar de dui ven om half negen werden gelost. Adiikomst eerste duif 124254 uifr Snelheid 4116 meter per minuut. De uitslag was als volgt. C. van Leeuwen 1, 5 en 16; F. Vermeulen 2; A. Bijl 3, 4 en 12; G Oskam 6, 7 en 10; J. van Leeuwen 8 en 11; J. Spring in 't Veld 9 en 15; C- de Groot 13; A. Schouten 14 17 en 18. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Mei. Groente. Per 100 kg.: prei 1028. ralbarber f 10 17, aardappelen f 2857, andijvie 10—35, sla 101-4, aardbeien 212 324, snijbonen 1*65225, postelein 1327, spinazie 820, tomaten A 90185. per 100 stuks; komkom mers 1657, bloemkool 957, sa lade 25.60, perziken 314. per 100 bos: pieterselie 2.90—5.00, ra dijs 3.907.60, selderie 9.80 15.30, uien 1.70—2.60, peen f 29—62. 23 Mei. Vette varkens. Aan voer 118 stuks, zware f 153158. lich te 148—150. zeugen 137—143 per stuk. Handel vlug. ROTTERDAM, 23 Mei. Vee. To- taat aanvoer 4133 stuks, vette koeien 720, gebruiksvee 739, graskaiveren 256, nuchtere kalveren 1388, varkens 45, biggen 593, paarden 182, veulens 6. schapen 57, lammeren 288. geiten 59- Prijzen: vette koeien 2.602 75, 2.40—2.60 en f 2.20—2.40 per kg., graskalveren 335250150; nuch tere kalveren f 524742, biggen 353023. slachtpaarden 1.85, 1.75, 1.65 per kg; schapen 90 8060; lammeren 403025; kalf- koeien en melkkoeien .f 97580750; vare koeien 700—600525; vaar zen 700600450; pinken 550 450375. vette koeien aanvoer iets korter, handel slepend, prijzen on veranderd; graskalveren aanvoer iets minder, handel lui, prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer iets klei ner, handel vlot, prijzen iets stijver; biggen aanvoer matig, handel slecht prijzen onverander; slachtpaarden aanvoer korter, handel kalm, prijzen iets hoger; schapen aanvoer kleiner, handel levendig prijshoudend; lam meren aanvoei- iets ruimer, handel willig, prijzen als vorige week; melk en kalfkoeion aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen stabiel; varekoeien aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen beste iets stijver, vette onveranderd; pinken aanvoer ma lig, handel traag, prijzen als vo rige week. BODEGRAVEN, 23 Mei. Kaas. Aanvoer 131 partijen. Prijzen: 1ste soort 1.911.96, 2e soort f 1.85 1.90 zware 2.03- Handel matig. TER AAR. 22 Mei Groente, Kassn ij bonen 1.70—2.36, idem stek 0.901.50, peulen 1.652.05, idem B 1.251.35, andijvie 3240 cent, idem afw. 1328 cent, postelein f 16 23 cent. idem B 12—15 cent, spina zie 1013 cent, idem afw- 89 cent, rabarber 1112 cent, idem dun 6 cent. sjalotten 3544 cent, idem afw. 1527 cent. tomaten A en B f 1.35 1.46, idem CC 1.001.15, idem kriel 75 cent, idem ongesorteerd 0.75 1.00. prei 1220 cent, raapstelen 3 cent alles per kg. slavellen 3040 cent alles per kist. sla I 3.407.10, idem II 2.003.10, alles per 100 stuks, bloemkool IA 5056 cent, idem I 3646 cent, idem II 2534 cent, idem II" 1721 cent, idem stek 1216 cent, komkommers 2027 ct., idem stek 1016 cent, idem ongesor teerd 1521 cent, alles per stu. bos- peen 3444 cent, radijs 35 cent, bosprei 1 cent alles per bos. aard beien 3152 cent, idem II 2329 ct. per doosje- Bloemen: Anjers 20 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN, 22 Mei. Groente. Aardbeien I gevlakt 35 46 cent, idem 2 ons doos 5067 cent, idem II 2538 cent, kropda 28, bloemkool f 2138, bospeen 3739, peulen 195230, kassnij- bonen 210235, idem stek 145— 160. Bloemen- Tulpen 633 cent. Ane monen 410 cent, Lathyrus 1838 een* Papaver 1727 cent, Bruidsan jers 1019 cent, Pyrethrum 1035 cent. Margrieten 48 cent, Colvillei Spitfire 3060 cent, Irissen 638 cent. Pioenen 5060 cent. correcte dracht Witte piqué blouse, welke U open en ge sloten 'kunt dragen, maten38-48 ^75 Blouse van witte crcpe Marocain, gegarneerd met Valencienneskant, m.ltn 40-48 g75 Uw Modehuis

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3